Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

Κοριτσαρες μου Καλη Χρονια σε ολες!!!!!!!!! Υγεια κι ευτυχια!!!!!! Μονο καλα να φερει το 2011 σε ολες μας!!!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Να σας ζησουν τα μωρουλια φρεσκομανουλες!!!!! Να ειναι ολα τους γερα και τυχερα!!!!! :-*:x:-*:x:-* Κι εμεις οι υπολοιπες με το καλο να φερουμε στον κοσμο τα παιδακια μας!!!! :x

Δεσποινακι μου μια κουκλιτσα η ζουζουνα σου!!!! :-*:-*:-*

Λενακι μου αυριο τελικα;;;; Θα μας περνατε μια μερα!!!!! :lol::lol::lol: Ευχομαι ολα να πανε καλα γλυκια μου και πολλα πολλα φιλακια στην Ειρηνουλα!!!! :-*:-*:-*

Ρεββεκακι μου αμα επεσε η κοιλιτσα σου κοιτα μη μας προλαβεις...... ;):-*:-*:-*

Εγω κοριτσαρες μου εκανα χθες τα γεννεθλια της ζουζουνας μου γιατι την Τεταρτη (που ειναι κανονικα) θα εχω γεννησει και το μπεμπουλι μου!!!!! :x:x:x Τελειωσαν τα ψεματα 2 μερες μεινανε.............. 8-|8-|

Σας φιλω ολες μια μια :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* και σας σκεφτομαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα ομορφουλες!!!!

λενακη σοφακι με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια σας υγειης!!!!

ματα μου λες??κουραστηκα!!!με ποναει παρα πολυ σαν μαχαιριες απο κατω μου,ειναι υπερκινητικη τις τελευταιες μερες!!!!

σας φιλω οοοολεεεςςςς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη χρονια!

Υγεια, αγαπη και.....ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Τρελλαθηκα με τη κορουλα της Δεσποινας, ειναι μια κουκλα!!!!

Εγω ειμαι στην 35η εβδομαδα εχω πρηστει σε ποδια χερια και μουρη κι εχω γινει μαι στρουμπουλο ευτυχως απο πιεση ειμαι καλα....

Ανυπομονω να παω στο γιατρο τελος της εβδομαδας για να με δει.

Βλεπω τις περισσοτερες που γεννανε δευτερη καισαρικη στις 37 εβδομαδες κι εμενα μ΄εχει βαλει στις 39 και ζηλευω λιγο....

Η βαλιτσουλα της μικρης ειναι ετοιμη, η δικια μου κατι μικροπραγματα να βαλω και ειναι ετοιμη, το μονο που με απασχολει ειναι η μικρη μου. Που θα κοιμαται? Ποιος θα τη πηγαινει σχολειο αν πηγαινει σχολειο και ολα αυτα.....

Απ΄την αλλη η μιση οικογενεια ειναι κρυωμενη. Ο αντρας μου με μπουκωμα, η κορη μου μ΄ενα γαιδουροβηχα και μπουκωμα, η μανα μου εκανε αλλαγη του χρονου με πυρετο και βηχα, μονο εγω και η αδερφη μου ειμαστε ακομα σωες......

Κατα τα αλλα τα ιδια, αν εξαιρεσουμε το πονο στη μεση, ολα καλα που λεει κι ο Σακης! Φιλακια λοιπον σε ολες και θα τα ξαναπουμε, ελπιζω να μην ξαναχαθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!καλη χρονια κ χρονια πολλα ευχομαι σε ολες μας.......δεσποινακι απλα μια θεα η κορακλα σου,,να σου ζησει κοριτσακι μου κ ευχομαι παντα χαρες να σας δινει,,,,ελενακι μου λογικα τετοια ωρα θα εχεις αγκαλια τον πριγκιπα σου,,να σου ζησει κ με το καλο να πατε σπιτακι σας,,,,,,μινι μου να σου ζησουν κ σενα τα παλικαρακια σου το καλυτερο δωρο σου εφερε ο αι βασιλης,,,,,κ σε οσες ακομα απο μας ειμαστε στην αναμονη κοριτσια με το καλο να αγκαλιασουμε τα πλασματακια μας,,,,,,σημερα παω στην γιατρο να με δει κ κ να δω κ το κοριτσακι μου που με χει ταραξει στις κλωτσιες,,,ρεβεκακι μου τα ιδια ακριβως εχουμε κ μενα καθε της κηνηση με ταραζει αλλα υπομονη τον φαγαμε τον γαιδαρο,,,,,,,λιγες μερες μας εμειναν ακομα,,,,,,,η βαλιτσουλα μου ειναι ετοιμη κ περιμενω με αγωνια ποτε θα θελησει η μικρουλα να βγει μιας κ παω φυσιολογικα εγω!!!!!!!!!!φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσακια μου κ στις κοιλιτσες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Χρόνια Πολλά Καλή Χρονιά!!!!!

Να σας ζήσουν τα ζουζούνια! Δέσποινα πεθαίνω τι φατσούλα είναι αυτή βρε??? Να τη χαίρεσαι, πανέμορφη!

Μίνι συγχαρητήρια να σου ζήσουνε!!!!Δίπλο δώρο Χριστουγέννων!

Η Λένα θα είναι νοσοκομείο τώρα......

Ρεββέκα έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα, ώρες ώρες νιώθω ότι θα βγει από κάτω, μιλάμε για σφαξιές! Άσε που τον πιάνει μέσα στα άγρια χαράματα και κλωτσαει σαν τρελός! Τουρνουά τένις κάθε βράδυ χαχαχχαχα!

Έκλεισα κι εγώ χτες τη βαλίτσα, ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα: 1 κουβέρτα χοντρή, 1 φλις, 1 λεπτη, επίσης 4 φορμάκια εσωτερικά και 4 εξωτερικά, ένα μπιμπερό μικρο (για παν ενδεχόμενο), πετσετούλες μικρες, 4 καλτσακια, γαντάκια, 1 σκουφάκι, 1 ζακετούλα, πάμπερς, αφρόλουτρο και κρεμα για συγκάματα. Ξεχνάω κάτι?????? Στο νοσοκομείο έχουν μόνο γάλα.....δεν δίνουν τίποτα άλλο.....

Σας φιλώ για τώρα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!

Λενάκι τώρα θα έχεις γεννήσει και θα έχεις αγκαλιά το μπεμπάκι σου!!!!!!!!! Να σου ζήσει και καλή λοχεία!!!!!!!

Μάτα μου κι εσύ με το καλό αύριο να πάνε όλα τέλεια!!!!!!!!

Σοφία είσαι η επόμενη! Εγώ την Παρασκευή θα πάω για τον τελευταίο υπέρηχο μάλλον και θα με βάλει την άλλη εβδομάδα!

Αγγελική τα έχεις πάρει όλα βλέπω ε? :o Δεν δίνουν τίποτα στο νοσοκομείο? Εγώ ρώτησα την γιατρό μου γιατί θα γεννήσω κι εγώ σε δημόσιο και μου είπε να μην πάρω τίποτα από πάνες μωρομάντηλα και τέτοια. Ούτε αφρόλουτρα, κρεμούλες και τέτοια. Ούτε φορμάκια γιατί τους φοράνε εκεί. Λες να την πατήσω και να τρέχω τελευταία στιγμή?? :o

Άντε να γεμίσουμε μωράκιαααα!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!!

λενακη μου να σου ζησει και οταν βρεις ευκαιρια πες τα μας ολααααααααα!!!!

αντε αντε μια μια!!!

ζωουλα και γω παρασκευη εχω γιατρο και ελπιζω να μου πει οτι ειμαι ετοιμη!!!μα θελω να γεννησω επιτελους!!!σημερα μπηκα στην 38η!!!

αγγελικουλα και συ τα ιδια εε??εχω ετοιμασει και γω τα παντα στην βαλιτσουλα μου αλλα εγω θα κατσω μονο μια μερα μεσα και το νοσοκομειο ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι!!!αν χρειαστω κατι θα το χω αμεσως!!!

καλλι μου ναι λιγο μας εμεινε!!!!καθε πρωι κοιταω μηπως δω καμια βλεννα κοκκινη τιποτα νερα να μου τρεχουν χαχαχαχ!!!!

μπιμπιμπο το δοντι περασε????εχω δεν εχω πρηστει καθολου παντως!!!εσεις οι υπολοιπες εχετε πρηστει προσωπο ποδια???

βρε κοριτσια τρωω πολλα γλυκα,δηλαδη μια φορα την ημερα ετε μερεντα ειτε ενα μικρο σουφλεδακι η κουλουρια, μπισκοτα,κανω κακο ανεβαζω το ζαχαρο λετε??εσεις τρωτε????

αχ μην χανοσαστε τωρα που εχουμε μεινει οι τελευταιες πεστε κανα περιεργο που σας συμβαινει αυτες τις βδομαδες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααα ζωουλα βαλε σε μια τσαντουλα μερικα πραγματακια για σιγουρια!!!!να τα χεις ετοιμα,ισως κατι να μην σου αρεσει εκει η να τους εχει τελειωσει κτλ!!εχε εσυ μαζι σου!!!το αντρακι σου θα τα κουβαλησει μην σε νοιαζει :D:D:D:D

κοριτσια πια απο εσας θα εχει μαζι της τον αντρα της στον τοκετο?????

εμενα θα ειναι μαζι μου απο την αρχη!!!!ειναι φοβιτσιαρης με αυτα αλλα θελει να το ζησει και επισης να μου μεταφραζει :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xronia polla kai kali xronia se oles sas. :D:D:D:D efxomai igia kai eftixia se oles sas me to kalo ta morakia pou erxontai.emena o antras mou den ithele me tipota na einai mesa alla tora teleftaia mou ta girizi kai theli ego omos thelo na erthi otan tha exi gennithi i mpempoula mas den tgelo pio prin den ksero pistevo tha tromaksi :o:o:o ego exo mpi stin 36 evdomada kai apo xthes exo ponous kai moudiasmata xamila esis exete?kai simera apo to proi petroni i koilia mou den exo pari to giatro den nomizo na xriazetai.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια κ απο μενα!!!!!!!!!!!!!

stk εγω εχω πετρωματα απο 12 νομζω βδομαδων..

ρεβεκα εγω να δεις τι γλυκα τρωωωω

ασεεεεε

κ ειμαι συν 10 κιλα... :D

λενα τωρα θα εχεις το γιοκα σου αγκαλια..τι κααλααα

ματα με το καλο κοριτσι μου...πω πω..μια μια γενναει..

εγω παω παρασκευη γιατρο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, τι κάνετε???? Το Λενάκι μας γέννησε έναν μπέμπη 2675γρ και 49εκ , όλα καλά κ για τους 2!!!!!

Σήμερα έχουμε κ την τελευταία μας επίσκεψη στον γιατρό για τις τελευταίες λεπτομέρειες, τελευταία φορά που θα τον δω απο τον υπέρηχο.Την Παρασκευή πρώτα ο Θεός πρωί πρωί μπαίνω κι εγώ στην κλινική κ μέχρι το μεσημέρι θα τον έχω αγκαλιά μου!!!!!!

Οπότε λέω μέχρι αύριο που θα έχουμε τραπέζι τους κουμπάρους μας να φάω ότι κ όσο θέλω, μετά θα πέσει πείνα για 2 μέρες στην κλινική κ έπειτα πολύ καλή διατροφή λόγω θηλασμου, οπότε ότι προλάβω μέχρι αύριο χαχαχαχαχαχα!!!!

Ρεββεκάκι μου κι εμένα όλο στα γλυκά είναι το μυαλό μου, αχχχχχχχχχχχχχχ!!!!!

Σας φιλώ όλες γλυκά γλυκά!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ,χρονια πολλα καλη χρονια σε ολες με υγεια! Να σας ζησουν τα μπεμπακια σας φρεσκομανουλες....και οσο για τις υπολοιπεςς να εχουμε γλυκια υπομονη~ Αργησα πολυ να σας γραψω γιατι τωρα τις γιορτες ο συζηγος με ετρεχε στο μαγαζι! Ευτυχως ειχαμε δουλιτσα δοξα το 8εο!

Οσο για μενα διανυω την 34η βδομαδα και στον 9ο μπενω στις 18 ιανουαριου! Αργω λιγακι αν και 8α η8ελα να γεννησω πιο νωρις! Βασικα συμφωνω με την bibibo....αισ8ανομαι πρισμενη σε ποδια χερια και τα κιλα τωρα ανεβαινουν σε πιο γρηγορους ρυ8μους! Πατησα τα 10 κιλα και μεχρι να γεννησω υπολογιζω αλλα 3!

Ποναει η μεση ...., λαχανιαζω οταν περπαταω δε μπορω να γυρισω πλευρο οταν κοιμαμαι γιατι η μπεμπα κανει party ολη την ωρα ;) Με λιγα λογια εχω διαλυ8ει :lol:

Anyway χαλαλι της ολα..... υπομονη 6 weeks ακομα αχχχχ :)

Παω στα μαγαζια να παρω δωρο του πατερα μου και του ανηψιου μου γιατι γιορταζουν την παρασκευη!

Πολλα φιλια σε ολες :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλες!!!!! Που χαθηκατε ολες? και δεν εννοω τις μανουλες γιατι αυτες ειναι δικαιολογημενες. Λενακι να σου ζησει ο γιοκας σου!!!!!! Ειδες μια χαρα γεννηθηκε το παιδι και σε βαρος αλλα και σε υψος. Εσυ που ελεγες οτι θα ειναι μικρουλης και κοντουλης :lol::lol: Αντε καλη λοχεια και περιμενουμε νεα σας οταν μπορεσεις!!!!Εμεις εδω θα ειμαστε και θα περιμενουμε (εγω τουλαχιστον μεχρι τις 21 Ιανουαριου). Την Παρασκευη θα παω στο γιατρο και ελπιζω να εχει μεγαλωσει αρκετα το ζουζουνακι μου. Το Δωματιο της ειναι ετοιμο και ολα της τα πραγματα, μονο αυτη λειπει!!!! Αντε να ερθει το καλο μου γιατι δεν ξερω αν συμβαινει και σε εσας αλλα εγω εχω αρχισει και αγχωνομαι πολυ :(

Αληθεια η Ειρηνη που εχει χαθει? Μηπως γεννησε και δεν πηραμε ειδηση?

Ρεββεκακι ολα καλα? Υπομονη και η μπεμπα θα βγει μονο οταν θελει αυτη. Απο οτι φαινεται μικρη η κοιλιτσα της μαμας αλλα πολυ βολικη ;)

Σας φιλω ολες και περιμενουμε νεα γεννητουρια (Ματα , Σοφακι, Ζωη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!!

μάλλον δεν μείναμε πολλές γκαστρούλες πλέον, δεν βλέπω να μπαίνουμε συχνά!

Χρύσα μου γιατί αγχώνεσαι βρε? Έχουμε καιρό να αγχωθούμε μετά.. αν και θα πάρουν όλα το δρόμο τους και θα πάνε μια χαρά :D τα λέω για να τα ακούω ;)

Πέννυ μου σε καταλαβαίνω.. όταν κοντεύα κι εγώ τον 9ο ξεκίνησα να βαραίνω πολυ και τότε ξεκινήσαν και οι πόνοι στην μέση. Ευτυχώς εγώ δεν έχω πρηστεί καθόλου, κάτι είναι κι αυτό.. υπομονή και κοντεύουμε!!

Σοφάκι να πέράσεις καλά αύριο, να απολαύσεις το φαγητό σου και την Παρασκευή με το καλό να υποδεχτείς το αντράκι σου!!!!!!

Ρεββέκα μου έχεις δίκιο.. θα στείλω τον άντρα μου να μου ψωνίσει πάνες και τέτοια να έχω μαζί μου καλού κακού. Εγώ θα γεννήσω με καισαρική, οπότε δεν αφήνουν τον άντρα μου να είναι μέσα, αλλά αν μπορούσα θα ήθελα, αν και δεν θα τον άφηνε η γιατρός νομίζω γιατί είναι κι εμένα φοβιτσιάρης. Δύο φορές που έχει δώσει αίμα έχει λιποθυμίσει :lol::lol: οπότε δεν θα ήταν κι ότι καλύτερο να βγούμε σε διπλανά κρεβάτια από την αίθουσα τοκετού :lol::lol:

stk τον πήρες τον γιατρό σου για τους πόνους και τα μουδιάσματα??

Φιλάκια πολλά σε όλες!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!

λενακη μου να σου ζησει το μικρουλη σου!!!!μια χαρα ολα μπραβο,αντε περιμενουμε νεα!!!

αχ κοριτσια σημερα ξυπνησα 5.30 το πρωι γιατι επρεπε να παω για την αδεια παραμονης,η σκετη ταλαιπωρια!!!και το βραδυ δεν ειχα κοιμηθει καθολου καθιστη κοιμηθηκα γιατι δεν αρεσε σε κανενα πλευρο στην λυδια και με κλωτσαγε τοσο δυνατα στο στομαχι μου,με αυτα και αυτα εχω πολλους πονους σημερα απο κατω που συνεχεια,αφηστε που πλεον περπαταω με ανοιχτα τα ποδια,νιωθω οτι ειναι εκει αναμεσα :D:D

αχ πολλες περιμενουμε για γεννητουρια αντε με το καλο κοριτσια και με εναν η κανεναν πονο!!!

σας φιλω ολες!!!!

εδω ειμαι ακομα και περιμενω με τις υπολοιπες με πολυυυυυυυυ αγωνια :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!

Με χάσατε;

Με συντομια γιατι πρεπει να φύγω για επίσκεψη στον γιο μου.

Γεννησα στις 2/01

Μπήκα στις 01/01 στο νοσοκομειο με ενδειξεις πνευμονικής εμβολής.

Οι πόνοι στο στήθος και στην πλατη σε συνδιασμο με την δυσπνοια φοβεροι και στη διαθεσή μου μόνο μισή ώρα να αποφασισω αν θα κανω αξονική τομογραφια και το μωρο θα λαβει και αυτο μια α΄ ακτινοβολια ή θα γεννήσω με προκληση και θα κάνω την αξονική αμεσως μετά.

αφου

- με την θεραπεια που μου ξεκινησαν οι πονοι αρχισαν να υποχορουν

- αφου ειχα διαστολη 2 που σιγά σιγά γινοταν 3

- και αφου φυσικα υπεγραψα πως δεν θα εκανα μεσα στο μισαωρο αυτο αξονικη

τελικα εξελιχτικε ο τοκετος και αμεσος μετα εκανα σπινθιρογραφιμα

ο μικρος μπηκε θερμοκιτιδα

εγω τελικα δεν ειχα πνευμονικη εμβολη

βγηκα απο το νοσοκομειο

ο μικρος ειναι καλα

σήμε μου επετρεψαν να ατον δω λογο ακτινοβολιας

ελπιζω μεχρι το τελος της εβδομαδας να τον παρω

θα ξανα μπω συντομα για νεοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ειρηνακη μου ευτηχως που ειναι ολα καλα!!!!να σου ζησει το μπεμπακι σου!!!!

να μπεις να μας πεις νεοτερα!!!!!φτου φτου σκορδα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες τις εναπομεινασες γκαστρουλες!ειρηνακι να σου ζησει ο γιοκας και με το καλο να επιστρεψετε σπιτακι σας!αχ αντε να τελειωνουμε σιγα σιγα και οι υπολοιπες εγω με το μπηκα στον μηνα μου εδω και 2-3 μερες ξεκινησα να εχω πονακια χαμηλα.προσπαθω να βρω τον γιατρο μου αλλα δεν τον βρισκω :evil: ουτε αυτον που πληρωνω εξω ουτε αυτον που εχω στο νοσοκομειο!!!!κοριτσια αυτον τον μηνα δεν πηγαινετε και εσεις καθε εβδομαδα στον γυναικολογο;δεν πρεπει να τσεκαρω τον μπεμπη μου, το αμνιακο υγρο και τον τραχηλο;ο γιατρος του νοσοκομειου μου ειπε να παω μονο την δευτερα για κορδελα ενω εχει να με δει εδω και 2 βδομαδες!

παντως και εγω πρηστηκα λιγουλακι σε ολο το σωμα αλλα οχι παρα πολυ.βεβαια η βερα μου δεν μου μπαινει :D παντως και ο αντρας μου ειναι φοβιτσιαρης και ειναι και γιατρος παναθεμα τον!!!! ( οδοντιατρος) ευτυχως για καλη του τυχη στο νοσοκομειο που θα γεννησω δεν επιτρεπεται να ειναι παρων κανεις!εχθες το βραδυ χεστηκε πανω του μιλαμε....επειδη με επιασε πονος οταν πηγαινα να του μιλησω πριν ολοκληρωσω την προταση μου ελεγε τι εγινε γενναμε;δεν εισαι καλα;παπαπα.......

σας φιλω γλυκα και ελπιζω να διαβασουμε συντομα νεα απο γεννητουρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgiasamar εμενα καθε βδομαδα μου εχει ραντεβου και κανουμε καθε βδομαδα καρδιοτοκογραφο και ελενχει το νερο στο σακο κτλ!!!και καμια φορα αν δεν μπορει να δει καλα στον υπερηχο λογο θεσης μωρου μου κανει κολπικη εξεταση!!!!

νομιζω οτι πρεπει να στα ελενχει ολα αυτα καθε βδομαδα οταν μπεις στο μηνα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!! Δεν σας έχω ξεχάσει αλλά έχουμε αρχίσει τα ψιλοξενύχτια λόγω κολικών και είμαι με ελάχιστες ώρες ύπνου και όλη μέρα σέρνομαι.

Λενάκι μου να σου ζήσει ο γιόκας σου!! γερός και τυχερός να είναι. Καλή λοχεία!!!

Ειρηνάκι μου ταλαιπωρήθηκες πολύ κοριτσάκι μου αλλά τέλος καλό όλα καλά. Να σας ζήσει ο μπεμπούλης και με το καλό να τον πάρετε σπιτάκι σας!!!

Όσο για τις εναπομείνασες εγκυούλες εύχομαι υπομονή, ξέρω οι τελευταίες μέρες είναι ανυπόφορες αλλά μετά όλα ξεχνιούνται.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι ...

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχές σας!

Αντε και στα δικά σας αλλά ... όχι σαν τα δικά μου ... χιχι...

Γυρισα απο το νοσοκομειο.

Καλά είναι ο μπέμπης.

Σήμερα έφαγε χωρίς εμετό.

Εχει μια ταχυπνοια οταν τρώει και μετά αλλά η κατάσταση του είναι πολύ σταθερή και καλή.

Αυριο το απόγευμα ίσως με αφήσουν να τον θηλάσω.

Αντε μακάρι ... και να μπορεσει να φάει και μετά ... σύντομα τον πήραμε και φύγαμε.

Να σας πω την αλήθεια καλύτερα βέβαια να είναι σίγουρα σταθερός και μετά να βγει γιατι στο σπίτι θα έχω περισσότερο άγχος.

Βέβαια και τα μικρόβια της εντατικής πάντα παραμονεύουν και είναι ο κακός μου ο εφιάλτης αλλά ας ελπίσουμε πως δε θα παιθουμε άλλα!

Αρκετα δε πάθαμε;

Με το θηλασμό πως τα πάτε ήδη μανούλες;΅

Εμένα το στήθος πονά παααρα πολύ.

Βγάζω συνέχεια το γάλα αλλά πονάω πολύ.

Πολύ το πρήξιμο και ο πόνος.

Αφήστε που πριστηκε και ο αδένας στην μασχάλη και δε μπορώ να κουνήσω το χέρι μου ...

Μια χαρούλα δηλάδή...

Αλλά αντέχουμε ... έιπαμε ... έχουμε και το Σπαρτιάτικο το αίμα μέσα μας ... χα χα χα

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνακι, να σου ζησει ο γιοκας. Ταλαιπωρηθηκες μωρε αλλα τελος καλο ολα καλα. Ευχομαι μεχρι την αλλη εβδομαδα να εχεις και τον γιοκα σου σπιτι. Γιατι επρεπε να μπει θερμοκοιτιδα? Ειναι μικρουλης? Αντε καλη λοχεια να εχεις και απο εδω και περα ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα κ ειρηνη να σας ζησουν τα μωρακια...

οσες εχετε αποριες με το θηλασμο στιελτε μου να θελετε πμ οσο μπορω να βοηθησω...

δε μπαινω συχνα γιαυτο λεω πμ

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!Αυξηθηκαν τα μπεμπακια βλεπω :D:D:D:D:D Να σας ζησουν και με το καλο και οι υπολοιπες!!!

Λενακι να σου ζησει ο γιοκας σου!!!Μια χαρα ψηλος βγηκε που ανχωνοσουν!!!

Ειρηνη μου να σου ζησει ο μπεμπης!!!Φανταζομαι περασσες μεγαλο ανχος αλλα ευτυχως τελος καλο ολα καλα!!!Με το καλο να τον παρεις και σπιτι σου!!!!

Μαριελεν ξεκινησαν οι κολικοι ε :?:?:?:? υπομονη με το ξενυχτι :):):):)

Ρεββεκακι στην αναμονη ακομα ε;Της αρεσει της Λυδιας η ζεστασια της κοιλιτσας σου φαινεται ;);););)

georgiasamar και εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι οταν μπω στον μηνα μου θα με βλεπει καθε εβδομαδα!Καλα κανεις που επιδιωκεις να βρεις εναν απο τους γιατρους σου!!!

Penny geozouli στην αναμονη εμεις :D:D:D:D Παντως οπως ξαναεχω πει αν γεννησετε ολες πριν απο εμενα θα ερθω στις φρεσκομανουλες και εγω να τα λεμε και ας ειμαι ακομα εγκυουλα!

Αχ κοριτσια μου χθες πηρα και ρουχαλακια για την μπεμπα μου και μπορω να πω πως ειμαι σχεδον ετοιμη!Αφησα μονο τα αφρολουτρα κτλ για να μου πει η παιδιατρος τι να παρω και πυτζαμουλες για το μαιευτηριο που θα παρω απο εβδομαδα!!!Το δωματιακι μας θα το τελειωσω αυτο το σ-κ μου μενουν μονο τα αυτοκολλητακια και ειναι πανετοιμο!!!Τωρα που περασαν οι γιορτες και κοβει η δουλεια θα σας βλεπω και πιο συχνα μιας και λεω σιγα σιγα να ελαττωσω τις ωρες δουλειας μην γεννησω και στον παγκο περυτιλιγματος :-p:-p:-p:-p=))=))=))=)) Σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...