Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ok

όταν όμως δουλέυουν και οι 2 και υπάρχουν και 2 μωρά να προσέξουμε τότε τι γίνεται??

και μάλιστα μια δουλειά από την οποία δεν μπορώ να πάρω άδεια :twisted:

Δε με χαλάει καθόλου μα καθόλου να κάνει και δουλειές του σπιτιού και να τα κάνουμε όλα μαζί.

Γι'αυτο ανεφερα κ εγω τη δικη μου κατασταση!

Αν ημουν στη θεση σου πιθανον να μου αρεσε ;)

Μικρουλα(Γωγω) γτ τους ειχες τοσα χρονια? :shock:

Ορεξη ειχες?!

Εμεις καθε χρονο πηγαιναμε σε γονεις κ πεθερικα ...Φετος(κ ελπιζω καθε χρονο)

ταξιδακι...Δε θελω κανεναν....

Λινακι φιλια στην γαλλιδουλα!!!!!Καλη ξεκουραση

Χαχαχαχαχχαχαχαα Θουλη θεααααα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα που λεει κ η Χρυσα! Τρωω γλυκο (αμε) με πρασινο τσαι, εχω πονολαιμο, κ σας διαβαζω, βιαστικα διοτι γαρψατε πολλα παλι!!!

Μαρια Ιωαννα ο αντρας σου πολυ μοιαζει στον δικο μου χα..χα! Τον εβριζα τον φουκαρα σε ολη την εγκυμοσυνη (πω πω τι κατηγοριες του εσουρνα....ατιμες ορμονες!!) αλλα μετα συνηλθα! Η αληθεια ειναι οτι κ οι συνθηκες που ζουσαμε δεν ηταν κ ιδανικες, εννοω συνεχη ταξιδια, δουλεια πολυ στρεσσογονα σε πρωτογονες συνθηκες, μας ειχε κανει τα νευρα περιεργα...Παντως τις δουλειες ολες ο δανος τις κανει σπιτι, αυτος μαγειρευει, πλενει κ κανει κ καθαρισμα (μαλιστα οταν κανει γενικη εγω παω για καφε κ με παιρνει τηλ οταν τελιωσει!!)..ΜΑγειρευει κ πολυ ωραια..Ασχολειται κ πολυ με τον Σεμπουλη (αλλαγμα, ταισμα, παιχνιδι ολα..) κ ετσι με ξεκουραζει πολυ..Γενικα εχει το καλο οτι με ακουει, με εχει ανεχτει σε περιστασεις που εγω θα με ειχα πεταξει εξω (ειλικρινα..θα με ειχα χωρισει) κ για να κανω την αυτοκριτικη μου, αν δεν ηταν εκεινος ωριμος κ δυνατος θα ειχαμε χωρισει οταν εγω φερομουν τοσο περιεργα...Ευτυχως ανοιξα τα ματια μου κ τα ειδα...Για μενα το σημαντικοτερο, περαν των οικιακων διοτι ειμαι πολυ τεμπελα κ χαιρομαι που τα κανει αλλος!, ειναι η στηριξη που μου παρεχει σε ολα...δεν αναφερομαι οικονομικα αλλα κυριως στα ονειρα μου, υποστηριζει τις ιδεες μου, τις ακουει, τις βρισκει ολες καλες κ μου αφηνει οση ελευθερια θελω να τις ακολουθησω...Μια φορα που ηταν στεναχωρημενος διοτι εγω ειχα τοτε τις μαυρες μου παλι μου ειχε πει: Κοιταζω τον Σεμπ κ βλεπω ολα οσα αγαπησε σε σενα, ολα οσα εισαι, την ομορφια της ψυχης σου, την αγαπη σου, την καλοσυνη σου, το χαμογελο...

Ακουγεται μελο αλλα με συνεφερε αυτη η κουβεντα..με εβαλε σε σκεψεις κ αποφασισα να μην ξαναπεσω σε μαυριλα..

Αχ συγκινηθηκα τωρα που το θυμηθηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Γωγω να πω κατι??? τον λυπαμαι τον πεθερο σου....Ειναι τοσο κακος??? Εσυ ξερεις βεβαια που τον ζεις...Εγω οτι κ να μου λενε δεν μιλαω, τους βλεπω τοσο λιγο μωρε γιατι να ξεκιναω ιστοριες...Ελεγε κατι κουφα κ ο δικος μου αλλα δεν εδωσα ποτε συνεχεια...Την μανα του δανου δεν συμπαθω αλλα δεν μου εχει κανει κατι..απλα δεν την συμπαθω εμφανισιακα αλλα δεν το εχω δειξει ποτε...Στη Δανια παντως θεωρειται απαραιτητο το χριστουγεννιατικο τραπεζωμα..ΕΙναι μεγαλη ιστορια..στολιζουν δεντρο με αληθινα κερια, μαζευεται ολη οι οικογενεια (κ θειες μακρινες κ κοντινες!!), τρωμε πολυ ωραια παραδοσιακα φαγητα κ ολοι εχουν απο ενα δωρο γαι ολους..Περσι κ προπερσι ειχα παρει παρα πολλα δωρα....Οκ σχεδον ολα ηταν αχρηστα κ δεν μου αρεσαν αλλα εδειχνα τετοιο ενθουσιασμο κ χαρα για να μην τους προσβαλλω που πηραν θαρρος κ ολο τις ιδιες βλακειες μου δινουν :?

Φετος δεν θα εχει τραπεζι κ δωρα γιατι θα ειμαστε οι 3 μας μονο στο Saas-Fee...του χρονου παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια εγω δεν προλαβα να σας δω. :(

Παιδια ο δικος μου μονο εξωτερικες δουλειες κανει.Τιποτε αλλο. Α και με βοηθαει στα πολυ βαρια.

Αυτααααααα.Ακομη και φαγητο εγω του βαζω.Α και του δινω και εσωρουχα και ρουχα γιατι αλλιως θα τα κανει ρόϊδο.

Απλως εχει κατι κολληματα και ολο κοιταει αν τα πραγματα ειναι στη θεση τους και αν εχουμε χαρτια υγειας,ρολα κουζινας και απορρυπαντικα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλα γενικως ειναι πολυ καλο παιδι,δουλευταρας προθυμος να ακουσει τον πόνο μου, με στηριζει και γενικως θελει να περναμε καλα.

Θουλιτσα πολλα φιλακια βρε.

Ρε Γωγω τι τραπεζωματα στην κατασταση σου.Καλα του ειπες.

Φρανιτακη πως ειναι σημερα στη Ροδο.Εδω εχει μια ωραια λιακαδα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ παιδια θα πω τη Λενα να με βγαλει πο Moderator ειλικρινα

εν μπορω

Και μετα - αφου ρυξω ενα γερο σιχτιρισμα- θα διαγραφω δια παντως απο το μαμι

καλα ενταξυ αυτο το τελευταιαο δεν θα το κανω...χιχιχιχιιχ

Αχχχ..

Φρανιτακι τελικα εμεις που εχουμε αντρες που μας προσεχουν δεν το σηνειδητοποιουμε εγκαιρως..χιχιχι

Παντςω ο δικςο μου - ειδικα τωρα που ειμαι εγγυος- ειναι σουζα..

εχω δε βρει και το αδυναμο σημειο του..λιγο να πω πως δεν ειμαι καλα....γινετε φιστικοβουτυρο..χιχιχιχι

Αμα δεν ανακατευοταν και οι γονεις του που το σπιτι ειναι μπαχαλο πιστευω πως ουτε αυτο θα παρατηρουσε

Ρε παιδια τραβαω αγωνα να το διατυρω καθαρο για τον μικρο..δεν μπορω να το εχω και στην τελεια ταξη...

εμ βεβεια δεν χερουν τι ειναι μερα παρα μερα ξεσκονισμα σουγγαρισμα ηλεκτρικη- οχι πολυ δεν κανει- σηδερωμα μαγειρεμα κλπ κλπ κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν καταλάβατε καλά...Τις θείες δεν τις καλούσα εγώ....Εγώ καλούσα μόνο τους γονείς μας και τα αδέρφια μας...Όμως ο πεθερός μου έχει μια σχέση εξάρτησης με τις αδερφές του....Αν μπορούσε να τις είχε παντρευτεί, θα το είχε κάνει....Την πεθερά μου την έχει για πέταμα, ποτέ δεν έχει πει καλή κουβέντα για τη γυναίκα του και τις αδερφές του θεές..Αφού ξέρετε τι κουβέντα μου είχε πει πριν παντρευτώ με το Γιώργο;;;;Οι αδερφές μου είναι ολόκληρη η ζωή μου.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: Αντί να μου πει για τα παιδιά του μου είπε για τις αδερφές του....Γι'αυτόν δεν τον χωνεύω καθόλου...Είμαι και προκατειλημμένη....

Είναι απαράδεκτη η κατασταση..Εμετική..Η μια είναι 73 χήρα χωρίς παιδιά και η άλλη 71 με έναν άντρα 93 χρονών...Και επειδή αυτοί έχουν οιδοιπόδειο, θεωρούσε αυτονόητο ότι θα παίρνει και τις αδερφές του μαζί....Εγώ και ο άντρας μου ποτέ δεν τις πήραμε τηλ να τις καλέσουμε στο τραπέζι...

Αυτός το θεωρούσε αυτονόητο και τις έφερνε...Λες και οι γονείς μου δεν είχαν αδέρφια να φέρουν...

Τέλοσπαντων...

Εμένα ένα τραπέζι μια φορά το χρόνο δε με κουράζει...Απλώς δεν θέλω να κάνω φέτος επειδή δεν έχω την ψυχολογία...Έχασα πρόσφατα τον μπαμπά μου...Κάθε χρόνο τον είχα κοντά μου...Και φέτος δεν θα τον έχω...Και δεν θέλω να κάνω τραπέζι για να μου φορτωθεί ο πεθερός με τις αχώνευετες αδερφές.. :twisted::twisted::twisted::twisted:

Φρανι μου τι γλυκός ο Δανός...

Κι ο Γιώργος μου λέει πράγματα που με στέλνουν... :x:x:x:x:x:x

ΘουΘου μου καλά αγάπη μου;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην κανεις γωγουλα! σκοπος ειναι να περναμε καλα σε τετοιες συναθροισεις..αφου σε στεναχωρει με τον μπαμπα σου (αχ μωρε σε καταλαβαινω) κ σε συγχιζουν κ οι θειες..ασε καλυτερα! Κ με την εγκυμοσυνη, μην προσθετεις κ επιπλεον στεναχωριες..κοιτα να χαλαρωσεις στο ωραιο σπιτακι σας να ξεκουραστειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα κριμα που δε θα ερθεις...τελευταια μερα δουλειασ μου ειναι 31.12 :D

θα φαω τις γιορτες καλα καλα..οπως κ στο θοδωρη :twisted:

αλλα μετα/!!!!!!!!!!!!!!!!1ριλαξξξξξξξξξξξξξξξξ

φυσικα κ να μου ερθεις για καφε..κ συ κ οι αλλες οι δυτικες...

το συμπεθερονι μου ισως μη ερθει ομως :cry:

νατασοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ αχ καελ 38 βδομαδων..νομιζω καπου τοσο γεννησες κ τη ειρηνουλα ε?

παναγιωτα εσυ ποτε γεννησες το νικολα?

αυριο γιορταζει η πεθερα μου..αγ αννας..

ευτυχως επεσε σε καλα πεθερικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Γωγω δεν το συζητω, ουτε εγω θα ειχα καμια διαθεση να γιορτασω.

Εδω δεν εχνω τωρα που ειμαι στα καλα μου..

Να μην κανεις απολυτως τιποτα να αφιερωσεις χρονο στον αντρα σου και στο παιδι σου .

Φρανιτακι κατι ηθελα να σε ρωτισω αλλα το ξεχασα..ρε σεις πολυ ξεχναω τελευταια

Ρε κοριτσια εχω απο χτες κατι σουβλιες κατω αριστερα...ειναι σε ασχετες φασεις...τι μπορει να ειναι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ δεν κάνω...Ο Γιώργος μου, ο οποίος είχε απίστευτη σχέση με τον μπαμπά μου, μου πρότεινε φέτος να μην κάνουμε τίποτα...Ε, ευκαιρία έψαχνα... :roll::roll::roll: Ο Γιώργος μου είπε να κανονίσουμε να φύγουμε κανένα ταξιδάκι τα Χριστούγεννα που δε δουλεύει για 3-4 ημέρες, αλλά δε θέλω ρε κορίτσια...Είναι πολλά τα έξοδα και δε θέλω να χαλάμε έτσι λεφτά... :roll::roll::roll::roll:

Πρωτοχρονιά δυστυχώς δουλεύει οποτε μόνη με τη μικρή θα είμαι....Και δε νομίζω ότι το βράδυ θα κάνουμε κάτι... :roll::roll::roll:

Θουλάρα παίρνεις άδεια ε;;;;;;;;;Τι καλάαααααααααααααααααααα....Πλησιάζει ο καιρός...Εγώ θέλω αν μπορώ να δουλεύω μέχρι 1η Απρίλη (μέχρι 20 γεννάω) για να κάτσω μετά..Αν δεν τα καταφέρω θα πρέπει στους 2,5 μηνες να παρατησω το μπεμπάκι μου και να φάω τους μαλάκες στη μάπα... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Είσαι τυχερή που έχεις καλά πεθερικά...Κι εμένα η πεθερούλα μου είναι χρυσή γυναίκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε απίστευτες!!! Πόσες σελίδες γράψατε...

Θα γεννήσω και δε θα προλαβαίνω με τίποτα να διαβασω. Εδώ τώρα και ζορίζομαι...

Θου την Ειρήνη στις 38+3 τη γέννησα αλλά μετα από πρόκληση οπότε θε θεωρώ πως έχει 'μνήμη' ο οργανισμός μου.

Εμένα το καμάρι μου δεν κάνει και πολλά. Τα μόνα που κάνει και με εκνευρίζουν είναι να αφήνει μονίμως τα παπούτσια του έξω από την παπουτσοθήκη, το μπουφάν του πάνω στο καρεκλάκι της Ειρήνη και να τιναζει με δύναμη στο νυπτήρα τα χέρια του κάθε φορά που πλένεται με αποτέλεσμα να γίνονται οι καθρέφτες μες την πιτσιλιά... :evil::evil::evil:

Φυσικά με ενοχλέι και το κλασικό-αντρικό 'πιτσιλάω τη χέστρα στο κατούρημα'. Κατα τ'άλλα μια χαρά. Δεν σκορπάει,δεν πετάει, ΄μαζέυει το κρεβάτι κλπ. Δε θέλω να ανακατέυεται και πολύ όμως γιατί τσαντίζομαι. Θέλω όλα να γίνονται με τον τρόπο μου οπότε και τα κάνω εγώ.

Γωγώ με ρώτησες πριν για τις 40 εβδομάδες. Εγώ τις συμπληρώνω στις 22/12 αλλά μου δίνει άλλες 12 μέρες περιθώριο από τον 10ο μέχρι και τις 3/1.

Ρε φύγετε εκδρομούλα!!! Τί καλά!!! Και γω θα θελα...

Χρύσα φαντάζομαι πως οι σουβλιές που περιγράφεις είναι από τη διάταση της μητρας. Άντε....

Σαν πρωτάρα κάνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα εσυ ποτε γεννησες το νικολα?

Συμφωνα με την ΤΕΡ 40 και 2 μερες.

Συμφωνα με την ωορηξια (το ξερω γιατι εκανα τεστακια ωορηξιας :) ) στις 39 και 2 μερες.

Αρχισε η διαστολη και πηγα να με δουνε και με κρατησανε να γεννησω.Καλα ητανε.Ουτε πονοι ουτε να τρεχεις με σπασμενα νερα.

Αντε να δουμε σε αυτο. :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια δενε ιχα τετοιες σουβλιες στον Χριστοφορο..κανενα πονο δεν ειχα ποτε στον Χριστοφορο...γι'αυτο ο αλλος ελεγε εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη...καμια σοβαρη ενοχλιση..

αλλα αυτη εη σουβλι αποναει και ειναι μονο απο τη δεχια πλευρα εκει κοντα στις σαλπιγγες...

Καλε Παναγιωτα εγω σοβαρα μιλαω..πηρα 5 πμ που μου ζητουσαν να τους κανω παρατηρηση η να αλλαξουν τον τιτλο, και απο κοπελες που δεν ηξερα καν και που δεν ειχα δει διμοσιευσεις τους

μετα ειδα πως ειναι απο αυτες που ειναι προσπαθω εδω και καιρο, εξοσωματικη και απωλλεια και υποστιριξη..αλλιως σηγα μην εγραφα εκει..

τα ειχαμε πει και με την Ερη πως σε τετοια θεματα δεν γραφουμε για να μην φιγουραγουν συνεχεια

νατασα εσυ καθολου συμπτωματα γεννασ;;;;;

μαλακο ςτραχηλος διαστολη;;;

παναγιωτα εσυ;;

Αντε ρε κουκλες με εναν πονο..να εχουμε ευχαριστα μερες που ερχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μπαααααααα τίποτα...

Μόνο πετρώματα. Η μπέμπα είναι στο λαιμό και θα τη χωνέψω...

Πολύ ψηλά ακόμη...

Διαστολή κλπ δεν ξέρω αν έχω γιατί δε με κοίταξε κανείς ακόμη...

Θα αργήσω εγώ ρε. Κατά τα Χριστούγεννα με βλέπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε κορίστια αναρωτιόμουν όλο το πρωί γιατί τόση ένταση κλπ με το θέμα που ανοίχτηκε....

Μόλις είδα το θέμα που άνοιξε η Αναστασία "Πείτε μου έναν λόγο"...

Καλά ρε τι κάθεστε και ασχολείστε με κατίνες;;;Πλάκα μου κάνετε;;;;Χαλάτε τις ζαχαρένιες με γυναίκες που ψάχνουν αφορμή για καβγά;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Τις ειδοποιούν για ό,τι λέγεται για να μαλώσουν;;;;;;;Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil::evil:

Να σας πω αν ανοιχτεί κανένα θέμα που θα λέει γιατί βρίζετε τα πεθερικά, ειδοποιήστε με να μπω να μαλλιοτραβηχτώ..... =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)):)):)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Προσπαθειες εχω κανει για την ωρα ιδιωτικα στο Ι@σω και τωρα στο Υγεια Εμβρυογ...σις. Η αιματολογος ειναι στο Ελενα π πηγα στο τμημα καθεξιν αποβολων. Ο καινούριος γιατρος μ ζητησε να ακολουθησω το πλανο της αιματολογου σχετικα με τις αντιπηκτικες δεν μ τις εδωσε προληπτικά οπως κανουν πολλοι. Εκεινος μ εδωσε μονο σαλοσπιρ με το οποίο ηταν οκ και η αιματολογος.. Το βασικο μας θεμα ηταν το σπερμα χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι μπορει το θεμα εντελει να βρισκεται στα ωαρια..απλα η πρωτη ωοληψια μ εγινε στα 35 μ κ τωρα αυτη στα 37.5.. δυστυχως αφησα κ ενα χρονο να ηρεμήσω ψυχολογικα κ να μαζέψουμε λεφτα π ισως ηταν σημαντικός.. επαναπαυτηκα κ με το οτι εχω υψηλη ΑΜΗ.. Στο θεμα του σπερματος εκτος απο ποσοτητα κινητικοτητα κ μορφολογια π ξεραμε πως υπαρχει θεμα καναμε πρωτη φορα dfi και ηταν 28%..δεν καναμε επαναληψη πριν την ωοληψια..αλλα ειδα πως η αναλυση π πηραμε για το σπερμα απο το κεντρο μαζι με τα χαρτια της εμβρυομεταφορας ηταν χειρότερα απο την τελευταια φορα σε σχεση με την ποσοτητα..δε ξερω..εκαναν μικρογονιμοποίηση κ δεν χρειαστηκε κατι επιπλεον μας ειπαν..την καναμε κ σε μια περιοδο π ο αντρας μ ειχε φουλ αγχος κ δε ξερω αν επηρέασε κ αυτο..αλλα ειχα ηδη ξεκινησει την διέγερση οταν προεκυψε.. Τωρα την Πέμπτη εχω ραντεβου με τον εξωσωματικο κ τον εμβρυολογο κ στις 3 βδομαδες απο την βιοχημικη μ ζητησε κ η αιματολογος να παω αρα σιγα σιγα πλησιαζει κ αυτο... Εσυ σε τι φαση εισαι τωρα? Σε εχω τρελανει με τα δικα μ!  
    • Εσυ όταν τα σταμάτησες εντελώς ο κύκλος σου ήταν οκ ή χάλασε? Εγώ τα πήρα για ένα μήνα μόνο και τώρα δε θα ξανά πάρω! Απλά φοβάμαι μη μου μπέρδεψε το κύκλο! 
    • Να μην ανησυχείς κορίτσι μου. Μίλα με τη γιατρό σου και θα σε ηρεμήσει. 
    • Θα την ενοχλήσω αύριο! Εγώ σήμερα είμαι 3 μέρα,περιόδο ακόμα δεν έχω! Έχω έντονους πόνους! Και αναμένω να κατέβει, αλλά αυτό με τις καφέ εκκρίσεις με ανησυχεί. 
    • Κόριτσια τελικά δεν είπα τίποτα, αλλά είναι η τελευταία φορά.. κουράστηκα να κάνω τα χατίρια και πρέπει όπως λέτε να σκεφτώ και την υγεία μας! Τη δική μου και του μπέμπη..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...