Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

Einai enas MAKAKAS sto kratiko :lol: den einai o ginaikologos mou..Den mou fenotan gia ginaikologos..mipws douleve sto kilikeio tou nosokomeiou? :lol::lol: ..Sto kratiko nosokomeio opoios einai dia8esimos se e3etazei k den einai sta8eros ka8e mina..Stis 13 tou Genari 8a paw ston ginaikologo mou epomemws ipomoni ws tote :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποπο!βρε συμπεθέρα τόσα είναι τα μωρά μας;;Παναγιά μου απίστευτο!

Αντριάκι μου σε καταλαβαίνω κ εγώ στη θέση σου θα έσκαγα!Δε βρίσκεις άκρη όμως,οπότε κάνε λίγη υπομονή κ άν δείς οτι δεν αντέχεις πήγαινε αλλού για κανένα πεταχτό υπέρηχο! ;)

Κορίτσια μου χθές το απόγευμα είχα περιπέτειες..με πιάσανε πάλι συσπάσεις πολύ πιο δυνατές κ ανα 20 λεπτο!Τρελαθήκαμε με τον άντρα μου κ πήγαμε άρον άρον στο γιατρό όπου μου είπε οτι είναι συσπάσεις ΒRAXTON με κάτι άλλο που δε θυμάμαι,μου έκανε μια ένεση yutopar κ απο εδώ κ πέρα θα τα παίρνω σε χάπια 3 τη μέρα.Ευτυχώς ο τράχηλος ήταν πολύ καλός απλά χρειάζομαι απόλυτη ξεκούραση,ούτε το μαγείρεμα δε μου επιτρέπει αυτή τη φορά! Αχ!Βρε κορίτσια στεναχωριέμαι ρε γμτ..δε θέλω να πάθει τπτ το μωράκι μου..Μακάρι η Παναγίτσα μας να βάλει το χεράκι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hehe edwsa se periptwsara..K na ton zitousa den 8a mou to dinane ton ili8io, eimai poli tixeri telika :lol: :lol:..Elenakos mou den 8a pa8ei tipota to agoraki sou..Esi akolou8a pista tis odigies tou giatrou sou k ola 8a pane mia xara..8etiki ske4i eee :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακος μια χαρα θα ειναι το μωρο, μη στεναχωριεσαι... με τα yutopar θα εισαι μια χαρα και οι συσπασεις braxton kicks αντιμετωπιζονται... Μονο ξεκουραση θελει και να εισαι τυπικη με τα χαπια! ο μπεμπακος σου θελει τη μαμα του ξεκουραστη και φραπα οποτε ηρεμησε και απολαυσε την εγκυμοσυνη. σ ευχαριστω που παρα τη φουρια σου με αλλαξες στη λιστα :D:D:D:D

η μονη απορια που εχω τις συσπασεις πως τις αισθανεσαι?σαν πονο η κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια διευκρινηση ,οι συσπασεισ braxton kicks δεν πονανε και ειναι απολυτα φυσιολογικες ,ειναι προπαρασκευαστικεσ για τον τοκετο ,με λιγα λογια γυμναζουν την μητρα για τοτε .

οταν λεμε για συσπασεισ που πονανε και περνουμε χαπια δεν ειναι οι πιο πανω και θελουν μεγαλη προσοχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά κ σε άλλαξα αμέσως για να μη σου χαλάσω τη χαρά!!Με το καλό η κοράκλα!!Χάρηκα πολύ γιατί θυμόμουν οτι αρχικά ήθελες κοριτσάκι!Ελπίζω να μη στο ξανα αλλάξει ο γιατρός γιατί θα έχουμε κακά ξεμπερδέματα να του πείς!Ακού εκεί να μπερδέψει το λώρο με τσουτσουνάκι!! :lol:

Σ'ευχαριστώ πολύ..μακάρι να με θέλει μόνο ξεκούραστη κ όχι να θέλει να με δεί απο τώρα ο μπομπιράκος μου! :!: Τις συσπάσεις τις νιώθω κάποιες φόρες μόνο στη μήτρα σαν σφίξιμο-μάγκωμα κ κάποιες φορές σε ολόκληρη τη κοιλιά σα να πετρώνει.Πόνο δεν έχω αυτό είναι θετικό γι'αυτό μου είπε οτι είναι οι braxton kicks απλά εγώ με τη κούραση τις "δυνάμωσα".Επίσης μου είπε οτι σε αυτές τις εβδομάδες οι συσπάσεις 2-3 τη μέρα είναι φυσιολογικές άν είναι παραπάνω χρειάζεται ξεκούραση κ θεραπεία προληπτικά όπως εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΠΤ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.ΤΙΣ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΑΡΟΝ ΑΡΟΝ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ,Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΚΑΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΠΤ...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΣΤΙΣ 16/01 ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΥΣ..ΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΩΡΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΠΙΒΙΩΝΕΙ ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ 7ο,8ο, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΚΑΝΕ ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ Κ ΕΣΥ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟΝ 6ο ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΣ....ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

HAPPY ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΓΙΟΥΛΑΚΙ!!ΑΧ ΑΧ ΑΧ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΛΑΙΩ!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ ΕΣΥ?ΠΕΣ ΜΑΣ ΝΕΑ ΣΟΥ

ΠΛ ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα καταλαβα ελενη μου .ξεκουρασου και μην ανγονεσε καθολου .

εγω οταν εχω ποναω .

στο πρωτο αν και δουλευα δεν ειχα τιποτα .....τι να πεισ καθε εγκυμοσινη ειναι διαφορετικη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που έχω κ εσάς βρε κοριτσάρες μου κ με ηρεμείτε!Θα παλουκωθώ κ ας πιάσει το σπίτι αράχνες κ ας τρώμε ποδαράκια!! =))=))=)) Χαλάλι του αγοριού μου!!Ας είναι αυτός καλά κ να έρθει στην ώρα που πρέπει το καμάρι μου! Γιουλάκι μου εσύ είσαι ακόμα ξάπλα;Άντε λίγες μέρες σου έμειναν μέχρι να τον κλείσεις κ μετά θα είσαι χαλαρή!

Αφροδιτούλα μου πόσες φορές το παθαίνεις;Παίρνεις τίποτα για το πόνο; Το πρώτο σου αγοράκι σε ποιά εβδομάδα το γέννησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ειχα παθει πριν ευδομαδεσ αν θυμασαι ,κρατησε για 5-7 μερεσ και επερνα ουτροτζεσταν ,δεν μετρησα ποσεσ την ημερα αλλα ηταν αρκετες .

τον πρωτο στισ 40 ευδομαδεσ ακριβοσ ηταν τζεντλεμαν στο ραντευου του οτι μου ειχανε δωσει τοσο γεννησα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φατσουλες!!!!!!

γιουλακι μου δεν σε ξεχασα βρε!!!τι νεα να σου πω αστα να πανε...θυμασαι πριν μερικες μερες που σας ελεγα οτι ποναει η ουριτσα μου στον ποπο???ε πηγα στον γιατρο σημερα κ εχω μια ωραιοτατη κυστη κοκκυγος :shock::shock::shock: μου εδωσε ο γιατρος αντιβιωση κ αλοιφουλα μπας κ καλμαρει λιγο η φλεγμονη μεχρι να γεννησω να γλυτωσω το μαχαιρι...εγω δεν μασαω μια μακαρι να μπορουσα κ τωρα να κανω την επεμβαση ο αντρας μου στεναχωριετε πολυ...

γιωργο μου πολυ ωραιο καριτσι διαλεξατε!!!ποσο σας κοστισε????

κοριτσια συσπασεις πρεπει να εχουμε???

τι κανονισατε για αποψε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax!βρε θείε Κοκο!! :D:D Να σαι καλά που με σκέφτεσαι.Ελπίζω κ μένα με την ένεση σε συνδυασμό με τα χάπια να ηρεμήσουν οι βρωμοσυσπάσεις..Ευτυχώς κ το Μαριανάκι σου καλά πάει! Σίγουρα πολύ ξεκούραση κ έχει ο Θεός!Τουλάχιστον να είναι γερά τα μπεμπάκια μας!! Άντε να χαλαρώσεις κ εσύ με τη δουλειά για να απολαύσεις το σπιτάκι σου περισσότερο! Πολύ ωραίο το καροτσάκι σας!Καλές βολτούλες να κάνετε!!

Σουλίτσα μου γειά σου!!Περαστικά για τη κύστη..αμάν μωρέ γιατί φύτρωσε αυτό;!Έχω δεί πως είναι κ πιστεύω θα πονάει πολύ ε;Τουλάχιστον με την αντιβίωση σου είπε άν ηρεμήσεις τελείως ή δε το γλιτώνεις το μπαλντα;

Όσο για τις συσπάσεις όπως μου είπε ο γιατρός μου πρέπει να έχουμε 2-3 τη μέρα γιατί απο τώρα(20 εβδομάδες συνήθως ξεκινάνε) πρέπει να αρχίζει να προετοιμάζεται η μήτρα για τη γέννα.Παραπάνω δε κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και αγόρι εύχομαι να περάσετε υπέροχα απόψε και να υποδεχτείτε με χαρά το νέο χρόνο που θα μας φέρει τα πανέμορφα μωρούλια μας!!!

Πολλά φιλιάαααααααα!!!

Έλενα ξεκούραση κι όλα καλά θα 'ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ!!!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΨΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΤΕ!!!ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια και μπαμπακα της παρεας... καλη χρονια να εχουμε... και του χρονου με τα μωρα μας αγκαλιτσα... ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα για ολες, θα δειτε... ελενακος περασε τις πιο ξεκουραστες γιορτες της ζωης σου και ολα θα πανε καλα.

happy υπομονη... συνηθως παιρνει πισω με την αντιβιωση και θα αισθανθεις λιγο καλυτερα, φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα κ πατερουλη με το καλο να υποδεχτητε τον νεο χρονο!!!ευχομαι σε εσας κ τις οικογενειες σας το 2011 να φερει μονο υγεια αγαπη κ ευτυχεια με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας υγειεστατα αγκαλια!!!!

φιλια πολλα καλη μου συντροφια θα τα ξανα πουμε.....του χρονου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ "ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΙ" Κ ΥΠΕΡΟΧΟΙ ΓΟΝΕΙΣ!!!! :D:D Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΥΓΕΙΑ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ Κ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΑ!!! ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΓΑΠΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!!! ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ Κ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΤΟ 2011!!!ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Καλη χρονια!!!!! Με υγεια και πολλα χαμογελα το 2011 για ολους τους γονεις του κοσμου! Ολες εμεις οι εγκυουλες να ειμαστε καλα και να φερουμε στον κοσμο τα γερα μωρακια μας!! Να χαρισουμε χαρα και στους συντροφους μας που περιμενουν κι αυτοι με λαχταρα και αγαπη! Και για ολα τα ζευγαρια που θελουν μωρο, το 2011 να ειναι ευγονικη και τυχερη χρονια! Η Θεια Φυση ειθε να ειναι να ειναι διπλα μας παντα, εκπροσωποντας την Αρμονια και την Τελειοτητα σε καθε εκφανση της! Πολλη αγαπη και χαρα για ολους. :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Καλή Χρονιά Ηλιοδώρα μου!!Πολύ όμορφα λόγια εύχομαι να πραγματοποιηθούν για όλους!!Το 2011 είναι η χρονιά μας!!!Πρώτα απ'όλα γιατί είμαστε γεροί κ θα φέρουμε στον κόσμο το πιο γλυκό θαύμα!!Είμαι πολύ χαρούμενη!! Πώς τα περάσατε χθές φουσκίτσες μου κ μπαμπάκα μας;;; Εμείς οικογενειακά αλλα πολύ ωραία!Κέρδισα κ τα 3 φλουριά στις βασιλόπιτες..σήμερα θα πάω κ για το 4ο!!! Μακάρι να είμαι τόοοοσοο τυχερή κ να πάνε όλα καλά!!!Το ίδιο εύχομαι σε όλες σας κ όλους!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Καλή Χρονιά Ηλιοδώρα μου!!Πολύ όμορφα λόγια εύχομαι να πραγματοποιηθούν για όλους!!Το 2011 είναι η χρονιά μας!!!Πρώτα απ'όλα γιατί είμαστε γεροί κ θα φέρουμε στον κόσμο το πιο γλυκό θαύμα!!Είμαι πολύ χαρούμενη!! Πώς τα περάσατε χθές φουσκίτσες μου κ μπαμπάκα μας;;; Εμείς οικογενειακά αλλα πολύ ωραία!Κέρδισα κ τα 3 φλουριά στις βασιλόπιτες..σήμερα θα πάω κ για το 4ο!!! Μακάρι να είμαι τόοοοσοο τυχερή κ να πάνε όλα καλά!!!Το ίδιο εύχομαι σε όλες σας κ όλους!!! ;)

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2011...ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΦΕΤΟΣ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΟ ΦΛΟΥΡΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ..ΠΛ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ MAMMYLAND ΚΑΙ ΠΛ ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kali xronia koritsakia mou k xazompampa :)..Euxomai to 2011 na ferei se olous mas oti epi8imoume k panw apo ola YGEIA..Na paroume ta 8aumatakia mas agkalitsa gera k igiestata..Ola ta kala tou 8eou se olo ton kosmo..Pantou na epikratei eirini, eutuxia k agapi!!

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φουσκιτσες μου!!!!

ηρθε κ η νεα χρονια...η καλυτερη της ζωης μας!!!περασε ο καιρος κοντευουμε...

3μιση μηνες για να ερθει το μωρακι μου!!!3μιση μηνες για να μπει η απολυτη ευτυχεια στο σπιτικο μας!!!ανυπομωνω!!!!εχω αρχισει να την νοιωθω κ με το χερι μου κ ειναι καταπληκτικο!!!!!

εχθες αλλαξαμε χρονο με τους κουμπαρους μας φαγαμε..ηπιανε κ περασαμε ομορφα!!!μια κ μιση ομως δεν αντεξα αλλο τα ματια μου με δυσκολια τα κρατουσα ανοιχτα κ ηρθαμε σπιτακι μας καναμε μαζι ποδαρικο με τον αντρουλη μου πιαστικαμε αγκαλια κ περασαμε την πορτα με το δεξι σημερα φαγαμε στην πεθερα ησυχα πραγματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jule μου μακάρι να είναι η τυχερή σου χρονιά!!Τελευταία φορά που το κέρδισα πρίν 8 χρόνια ήταν όντως απο τις καλύτερες χρονιές! Κ τώρα έτσι πιστεύω!

Georgi με το καλό να έρθουν κ να είναι ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ!!

Koρίτσια έστειλα στο babyspace για "τη πιό γλυκειά αναμονή" κ "έφαγα" πακέτο γιατί εξαντλήθηκαν τα αποθέματα.. :cry: Αμάν! Κανένα άλλο ξέρετε να παραγγήλω;;Tίποτα με Pambers,Babylino κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Αφού άκουσες και το μωράκι σου φαντάζομαι σήμερα πετάς! Αχ, κουράγιο με τον εμετό, εύχομαι να γίνεται μια στο τόσο...!
    • Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!! Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ.  Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου.  Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...