Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eυχαριστώ Elenakos!

Και γω σπίτι είμαι και βαριέμαι πολύ..σταμάτησα από τη δουλειά και δεν ξέρω τι να κάνω για να γεμίζω τη μέρα μου.

Καλά το ένιωσες κιόλας το μωρό;Εγώ τίποτα ακόμα..εξακολουθεί να με κάνει κλανίτσες :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Κι εγώ το νιώθω λίγο το αγοράκι μου από την παραμονή των Χριστουγέννων!! Σα ψαράκι που σπαρταράει είναι η αίσθηση που έχω και το νιώθω κυρίως το βράδυ. Τον άντρα μου τον έχει πιάσει ανυπομονησία να κλωτσήσει γερά για να το νιώσει κι εκείνος!

Περάσαμε ωραία στο Πήλιο, η φύση ήταν μαγευτική, ο καιρός ανοιξιάτικος, περπατήσαμε λίγο στο βουνό, φάγαμε καταπληκτικά και κάναμε και μια μικρή γύρα αλλά το αυτοκίνητο με κούρασε πολύ! Τις πρώτες δυο μέρες που κάναμε μόνο βόλτες με τα πόδια ήμουν μια χαρά, το αυτοκίνητο όμως δε το αντέχω καθόλου. Ποτέ δε μου άρεσε (ζαλίζομαι στις στροφές) αλλά τώρα δε το θέλω καθόλου!! Πάντως ήταν όμορφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia mou!! Jule mou kala eimaste k emeis..Simera katevasame k to krevvataki tis zouzounas mas apo tin sofita gia na to va4oume monoi mas i na to paroume sto mpogiatzi (den apofasisame akomi)..Einai 3an8o to xrwma tou 3ilou k den mou pollo aresei..Mas to edwse i koumpara mas persi otan eimoun 3ana egkios..

Samo mou k egw exei apo tin 1i tou Dekemvri exei pou ka8ome apo tin douleia (den eixe douleia to afentiko mou k i8ele na me vgalei pleonazwn, telika simfwnisame na ka8isw sto spiti k na pairnw epidoma) k VARIEME AFORITA..Ok na kaneis tis douleies tou spitiou ee parakatw? den pernaei i mera :(..Oso gia to mwraki mou oute egw to eniwsa 3eka8ara..Wres-wres niw8w san petaloudisma,san mikra xtipimatakia, san gourgourita den 3erw pws na to perigra4w..Pote 8a mou dwsei mia dinati klwtsia k na eimaste sigouroi pws einai to mwraki mas? :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγαπουλες μου!!!!

καλως ηρθατε οσες εισασταν ταξιδακι!!!

ελενακι μου κ η δικια μου η μπουμπουκα ηταν πολυ υσηχη εχθες ως το βραδυ τιποτα βρηκα ομως το κουμπι της την

ταισα σοκολατα κ μελομακαρονα κ αρχισε να χορευει το κουκλακι μου!!!εγω εχω ενα προβληματακι...εβγαλα ενα

εσωτερικο σπυρι στον ποπο...εκει που ειναι η ουριτσα της σπονδυλικης στηλης κ δεν μπορω να κατσω ανετα ουτε κ να

ξαπλωσω ανασκελα ποναω πολυ...κλαψ...

αντρια αρχισες τις ετοιμασιες??τι ωραια!!!!με το καλο!!!!αχ αυτη η κοιλιτσα σου θα στο ξαναπω ειναι τελεια!!!!

samarcante τι καλα εμενα ο αντρας μου λεει οτι ανατριχιαζει!!!του φαινετε τοσο παραξενο λες κ εχω κανεναν εξωγηινο

στην κοιλια μου χα χα!!!παντος οταν κουνιετε αν βαλω το χερι μου στην κοιλια μου νοιωθω τρανταγμα στην παλαμη μου

σαμος ποσων εβδομαδων εισαι???μηπως το νοιωθεις κ δεν το καταλαβαινεις???

γιουλακι τοσο χαλια η καμπυλη ε???απο την γλυκα εκανες εμετο???

ασχετο αλλα παλι μου ηρθαν οι αναγουλες εχθες το πρωι εκανα εμετο σαλια κ εχω μπει κ στον εκτο....πω πω στον εκτο

....φετος για εμας τις πρωταρες θα ειναι οι τελευταιες γιορτες που κανουμε μονες...του χρονου ναι εχετε δικιο θα ειναι

τα πιο ομορφα χριστουγεννα!!!!!!πηγαμε εχθες κ μου πηρε ο αι βασιλης δωρο μια φωτογραφικη μηχανη!!!να αποθανατιζουμε

την κορουλα μας στα κατορθωματα της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soulitsa mou se euxaritw gia ta komplimenta :D ..Ee den ekana k tipota aplws ka8arisa ta ntoulapia tou dwmatiou tis giati o andras mou to ekane apo8iki to dwmatiaki tis :oops: ..Exoume poli doulitsa akoma na ginei paidiko dwmatiaki 8eloume pragmatakia gia ton toixo, fwtistiko, xalaki, prepei na tre3oume na teleiwsoume k to krevvataki tis ktl..Simera eipame na pame ena peripato sto ikea na paroume idees gia diakosmisi xlwmo to vlepw gia agores giati to tameio einai meion :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλακι εμενα γιατι δε κλωτσαει η μικρη μου;; Ακομη ησυχη εκει μεσα τοσο που αρχιζω και ανυσηχω.. ειμαι 19η εβδομάδα... την εχω ταισει σοκολάτες , μελομακαρονα, χυμους τπτ!!!

+ φωνω και για το κοιλακι της αντριας....ζηλευω που δεν εχω κορμαρα να πεταει εσι και το δικο μου!!!! Αχ αχ!! Φτου φτου κοπελα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samos τον μικρούλη μου τον νιώθω απο καιρο..μη φανταστείς τρελά πράγματα,αυτά τα δυνατά γουργουρητά κ πότε πότε τώρα τελευταία ελαφρώς χτυπηματάκια.Απ'ότι είδα έχουμε μια μέρα διαφορά στη ΠΗΤ! Ειρηνούλα μου για κοίτα στους υπέρηχους μήπως έχεις πρόσθιο πλακούντα κ απορροφάει τους κραδασμούς της μπεμπούλας σου.Μπορεί γι'αυτό να μην έχεις νιώσει ακόμα τη μπουμπού σου!Κ εμένα πρόσθιος είναι κ έτσι μου έλεγε ο doctor αλλα τελικά τον νιώθω τον πασσάκο μου στα πλάγια όμως.. Σουλάκι μου το δοκίμασα το σοκολατάκι ή μάλλον τα σοκολατάκια :oops: 3 ferrero rocher τσάκισα κ με ευχαρίστησε ο γιόκας μου!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στη 19η βδομάδα.

Βέβαια και μένα ο γιατρός με καθησύχασε και μου πε ότι απορροφούνται τα χτυπήματα γι'αυτό δεν το καταλαβαίνω..εγώ όμως θέλω να με κλωτσάει όλη την ώρα.Η κοιλιά μου είναι μικρή..πότε θα μ' αφήσει πια να βλέπω και να χαίρομαι και εγώ οτι είμαι έγκυος;

Το μόνο που αισθάνομαι όταν είμαι ξαπλωμένη είναι κάτι χτυπηματάκια δεξιά και πολύ χαμηλά αλλά ακόμα τόσο κάτω είναι η μπέμπα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenako μου κοντά κοντά θα γεννηθούν τα αγγελούδια μας :)

Η μικρή την προηγούμενη Δευτέρα ήταν 260 ολόκληρα γραμμάρια.Ο μπεμπάκος σου;

Στις 4 του μηνός θα την ξαναδώ στη β-χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι χαμηλα ακομη τα μωρακια κ εγω την δικη μου πιο κατω απο τον αφαλο την αισθανομαι μερικες φορες με χτυπαει κ στην κυστη κ με τρεχει τουαλετα :lol::lol::lol: απο δω κ περα οσο περναν οι μερες θα τα νοιωθουμε ολο κ περισσοτερο ακομη δεν εχουν πολυ δυναμη οποτε ειρηνακι υπομονη σε λιγες μερες θα την καταλαβεις για τα καλα!!!!πολυ πλακα δεν εχει βρε ελενη αυτο με την σοκολατα??? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Αντρια μου θα στην ματιασουμ ετην κοιλιτσα σου σιγουρα πραγματα αν και την καμαρωνουμε με αγαπη!! Κι εγω εχθες μετα το μπανιο μου την χαζευα.. σαν να πεταχτηκε περισσοτερο.. το ειπε και ο γιατρός...

Να σας πρήξω λιγο???

ΟΚ σας πρηζω!!

Εχθες το απογευμα ενω ημασταν αραχτοι στο σπιτι, ντυνομαστε να παμε για ψωνια...με το που σηκώνομαι διπλωθηκα στα 2 απο τον πόνο!!!Πηρα τον γιατρο και αναρωτιονταν τι αλλο μπορει να ειναι.. μουε ιπε να παω απο εκει !! Εκει φοβηθηκα απιστευτα..λεω να δειτε κατι εχει παθει το παιδι και για αυτο παμε εκει..!! Μπήκαμε .κάναμε υπερηχο εγω κοιτουσα με τρομερη αγωνια την οθόνη να δω την καρδουλα της να αναβοσβήνει.. οταν την ειδα πραγματικά βουρκωσα γιατι ειχα φοβηθει παρα πολυ!! απο μέσα μου ευχαρηστησα τον θεο που ειναι καλά!!

Ο πόνος δεν φανηκε απο που ειναι...κατέληξε ο γιατρός οτι ειναι θλάση της μητρας απο τους συνδεσμους που ανοιγουν υπερβολικά :shock::shock: Αρε μπεμπουλα!! μας ξεχειλωσες!! Μετα μας την εβαλε να την δουμε 3D!! Ειναι πανεμορφη πραγματικά..εχει μια μικρη μυτούλα... ενα υπέροχο στοματακι και μαγουλινια ομορφα!!! Τα χερακια της και τα ποδαρακια της τα κουναει πανω κατω συνεχεια.αναρωτιεμαι γιατι δεν την νοιωθω!!! Αφου ειναι καλά δεν πειραζει....υποσχεθηκα να προσπαθησω να μην ξανα γκρινιασω που δεν την νοιωθω!!! Ειναι μια κουκλα!!! Ο γιατρος μας ειπε οτι η κοιλια μου φουσκωσε απο την προηγουμενη βδομαδα ισως για αυτο να ποναω τοσο.. παρολα αυτα θελει να αποκλεισει το ενδεχομενο καποιας ηπιας ουρολοίμοξης ετσι μας εδωσε εξετάσεις!! Περιμενω τα αποτελέσματα στις 2 η ωρα!! Αλλιως αν δεν ειναι ουρολοίμοξη θα ποναω ετσι για 3-4 βδομαδες ακόμη!!! Χαλαλι για την μπέμπα!!

Συγνωμη για το τεράστιο ποστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!!! Τί κάνουν τα κοιλουμπάκια μας;; Εμένα τα πρωινά βρε κορίτσια η κοιλίτσα μου νομίζω οτι είναι λίγο πιο "ξεφούσκωτη" να το πω κ μόλις τσιμπήσω κάτι έρχεται στα "φυσιολογικά" της..ώσπου μέχρι το βράδυ πια που έχω τσιμπήσει πολλά.. :oops: αισθάνομαι ότι θα ανοίξει το δέρμα μου απο το πολύ τέντωμα.. :? Το έχετε παρατηρήσει εσείς ή μόνο εγώ δεν έχω τί άλλο να κάνω κ ασχολούμαι μόνο με τη κοιλιά μου ..=))=))

Ειρηνάκι μου χαλάλι της μπεμπούλας σου χαλάλι!!

Joanaki μου που είσαι;Τί κάνει το μωρούλι σου;;

Samos μου πρίν 4 εβδομάδες ακριβώς στη 17η εβδομάδα ήταν 222γρ.,τώρα λογικά θα είναι πάνω απο 400 κ κάτι γρ.! Να σε ρωτήσω,με καισαρική θα γεννήσεις;

Σουλάκι μου που είσαι;;

Γιωργάκη πάλι χάθηκες βρε;;Άντε να τελειώνεις με αυτή τη δουλειά!

Οι υπόλοιπες τσουπρίτσες που είστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια... Elenakos δεν είσαι η μόνη που παρατηρεί τη κοιλίτσα της.. και εγώ το ίδιο νιώθω, σήμερα το πρωί ο αντρούλης μου με ρώτησε ''Που πήγε η κοιλίτσα'', όταν σηκώθηκα όμως απο το κρεβάτι κάτι άρχισε να φαίνεται πάλι..Τι είναι και αυτό με τη τουαλέτα πια.. όσο περναει ο καιρός πηγαίνω πολύ πιο συχνά, και καμιά φορά όταν περπατάω ή δεν πάω αμέσως νιώθω τρομερή πίεση στη κύστη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Edw eimaste Elenaki mou..Egw den 3erw ti epa8a alla auti tin evdomada me pianei kati san li8argos, 8elw na koimame sinexeia, me polli piesi sikwnome gia na skefteite to perasmeno savvatokirikao mporei na ginotan k 2 to mesimeri na sikwstw :shock: enw tin proigoumeni evdomada sikwnomouna girw stis 8 me tin voi8eia tou sizigou k moni mou stis 10-11..Axxx ti epa8a? Aa k to allo pou prose3a einai oti me pianoun kati san zalades, illiggos den 3erw k egw ti..Mavrizoune ola mprosta mou k nomizw pws 8a mou kopoun ta podia k 8elw epeigontws na katsw kapou..To epa8a k xtes to apogeuma mia fora k mia fora tin proigoumeni evdomada..Lete na epese i aimosfairini mou? Etsi apotoma ipnilies k zalades kati prepei na simvainei :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!

Γενικό το κακό andria..εγώ πριν τις 11 αρνούμαι να σηκωθώ.Φταίει βέβαια και το πάπλωμα που είναι βαρύ και το στρώμα που έχει βεντουζάκια και με τραβάει μόλις πάω να σηκωθώ :)

Elenako μου θα γεννήσω κανονικά προς το παρόν,εκτός και αν μου αλλάξει κάτι ο γιατρός στο προσεχές μέλλον.Ρωτάς για το πρόβλημα που έχω στη μέση;

Τouristria και εγώ είχα πόνους και είχα πάρει και το γιατρό τηλ επειδή τρόμαξα και μου είπε ότι είναι οι σύνδεσμοι που τεντώνονται.Εύχομαι τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις σου να δείξουν οτι δεν είναι τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria μου εγώ τελευταία είχα έντονους πονοκεφάλους, μικρές ζαλάδες και κουραζόμουνα πολύ εύκολα. Έκανα εξετάσεις που ήταν προγραμματισμένες να γίνουν έτσι και αλλιώς και είχα τελικά αρκετά χαμηλό αιματοκρίτη(29) και μου είπε η γιατρός μου ότι γι' αυτό αισθανόμουν έτσι.. Ψάξτο λιγάκι, ρώτα το γιατρό σου, μην το αφήνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!!pou eiste omorfoules??

elenaki mou kala eimai..epitelous ki o mikros mou kalutera!!alla exw akoma nauties..kai auto me tin upnilia mou sumvainei kai mena!!oi ormones..!oso gia tin koilitsa ki emena ta idia..to prwi mikroula kai ws to vradu asta na pane..

touristria kala ekanes kai pires to giatro..kai na to exeis auto san arxi..!oute upervoliki eisai..oute tipota..min anusixeis..

andria polu wraia i koilitsa sou ontws!!me to kalo..

giwrgaki ti kanete?to marianaki sou??i koilitsa sas megalwnei??

filakia se oles!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με πιάνει συνήθως τις Κυριακές στην εκκλησία.

Εκει που όλα είναι καλά,ασπρίζω και είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω.

Κάνω και εμετό και μετά αρχίζω και είμαι καλύτερα αν και ο πονοκέφαλος κρατάει σχεδόν όλη μέρα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...