Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

χρονια πολλα σε ολους.....με το καλο ο νεος χρονος,ευχομαι ολα τα μωρακια να ειναι τελεια,Εμεις εχουμε τελικα ενα αγορακι,210 γρ.καναμε την αμνιο,ολα οκ.σε 20 μερες οι απαντησεις...φιλια πολλααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρονια πολλα σε ολους.....με το καλο ο νεος χρονος,ευχομαι ολα τα μωρακια να ειναι τελεια,Εμεις εχουμε τελικα ενα αγορακι,210 γρ.καναμε την αμνιο,ολα οκ.σε 20 μερες οι απαντησεις...φιλια πολλααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xronia polla se olous!! Euxomai na perasate oloi teleia tin mera sas!! Molis ka8isa egw..Simera ka8arisame ola ta ntoulapia twn dwmatiwn mas..To dwmatiaki tis Victorias mas o sizigos mou to ekane apo8iki, rouxa pou den polli foraei, ola ta pragmata tou kinigiou tou eutixws ton katafera k to ka8arisame peta3ame polla axrista pragmata k ola ta rouxa pou den 8elame ta maze4a na ta parw stin anakiklwsi, osa einai kala 8a ta dwsoun se ftwxes oikogeneies k ta alla pane gia ankiklwsi..Katevasame k ola ta xeimerina mas k fila3ame ta kalokairina mas ka8arisame k tin gkartarompa mas..Skotw8ikame alla a3ize ton kopo..Twra einai etoimo k to dwmatiaki tis zouzounas mas, prepei siga siga na apofasisoume k tin diakosmisi :)..Auta!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Καλη εβδομαδα να εχετε! :D Η τελευταια του χρονου! Ειστε καλα? Sweety να ευχηθω κι εγω με το καλο ο μπεμπουκος σου! GeoV μου σε ευχαριστω κουκλιτσα μου για την συμπαρασταση και ευχομαι βα αλλαξετε τον χρονο ολοι μαζι και να ειναι ο ομορφοτερος της ζωης σας αγκαλια με την μπεμπουλα σας! :D Βεβαια και για ολες τις μελλουσες μανουλες η ευχη μου ειναι η ιδια! Happy, Αφροδιτη, Ελενα τι κανετε καλες μου? Αυτη την εβδομαδα θα βολταρω λιγο στα μαγαζια παρεα με την γλυκια μου μανουλα να χαζεψω κι εγω πραγματακια! Βεβαια για ψωνια δεν ξερω, μαλλον με τις εκπτωσεις. Ελπιζω να χαρει και η μπεμπουλα μου με οσα δει και να αρχισει να επικοινωνει σιγα σιγα και περισσοτερο μαζι μου. Μονο γκλουπ γκλουπ καταλαβαινω :o:o Πολλα φιλια σε ολες σας! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε ολους! sweety να σας ζησει ο αντρακλας...

εγω κοριτσια μου καλα περασα οικογενειακα απλα ταλαιπωρηθηκα γιατι ο πονολαιμος εγινε φαρυγγιτιδα εκλεισε ο λαιμος , αφωνια και το χειροτερο δυο βραδια δεν καλοκοιμαμαι γιατι εχω δυσπνοια με εχουν ταραξει και στην κορτιζονη θα ερθω να πρηστωωωω τοσο πολυ αλλα χαλαλι.. ελενα καλο? οι υπολοιπες που κρυβεστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety να σας ζησει ο γαμπρός!! χεχε!!!

Χρονια πολλα σε ολες κ ολους ;) Δε σε ξεχνάμε γιωργο!! χαχα

Πως περασατε χριστουγεννα? Εμεις φαγαμε πολυ , γελασαμε πολυ ξεκουραστηκαμε αρκετα ειδαμε κ τους φιλους μας κ τωρα δουλεια!!!

Τα πονάκια μου ειναι ακομη εκει και η μπεμπουλα φυσικα ακμα δεν κλώτσησε :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera mounoulitses k daddycool...Iliodora mou ti eyxaristeis giayto eimaste oloi edo gia na symponame h mia thn allh.....koritsia ego eimai 24h evdomada,peritto na sas po oti den stamataei h mpempoula mou na klotsaei...eidika me tosa glyka pou efaga k troo vasika mesa se 3 meres....ego ftaio pou mou ta fernoun??ufffff....trelenetai h mikrh pantos!!!Extes to vrady kata tis 23.30 eipa na pio gala me 2 fetes tsoureki sokolata...nai ,loipon odoinopa8hsa,den mporousa na to xonepso me tipota...h8ela na koimh8o en to metaxy gt hmoun poly koyrasmenh k den me afhne mou erxotan sto laimo k eixa taxykardies...kala na pa8o na ma8o na mhn savouriazo....fysika den ekleisa mati gia poly...perimeno na ginei to faghto k na prospa8hso na koimh8o,na nai kala ta utrogestan pou exoun 1 kalo,na se xalaronoun....

Filia se oles........ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! Με το καλό να έχουμε όλες υπέροχο υπόλοιπο στις εγκυμοσύνες μας..υπέροχη γέννα κ φυσικά πάνω απο όλα ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ μωράκια!!!!Άντε κ του χρόνου να έχουμε όλες τα αγγελούδια μας γερά!!!Ελπίζω να περάσατε καταπληκτικά και με όσο λιγότερη κούραση.. Όσες έχετε κ'άποιον Στέφανο ή Στεςφανία να τους χαίρεστε!Τα φιλιά μου σε όλες-'όλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόρίτσια μου άν μπορείτε θυμίστε ποιές θέλετε να σας συμπληρώσω στη λίστα μας γιατί τελευταία η μνήμη μου τα έχει "παίξει"! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γλυκες μανουλες κ πατερουλη!!!!!!!!

τι κανετε?

ελενακι μου που χαθηκες??τελειωσες με το σπιτι???πως τα περασες στις γιορτες?ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες!!!ο γιοκας σου τι κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά! Με το καλό να γεννηθούν τα μωράκια μας!! Επέστρεψα από το Πήλιο, λίγο κουρασμένη αλλά περάσαμε πολύ όμορφα! Θα τα πούμε αύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες!!

Να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας και με το καλό τα μωράκια μας. Τα καλύτερα Χριστούγεννα για μας τις πρωτομανούλες νομίζω ότι θα είναι του χρόνου!!!

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Χρονια πολλα σε οσους δεν τα ειπαμε!!

Πραγματι, τα επόμενα χριστουγεννα θα ειναι καταπληκτικα μαζι μετ αζουζουνια μας!! Ειματε κ τυχερες γιατι απο Απριλιο - Μαιο μεχρι Δεκέμβριο θα εχουν ξεπεταχτει!!!

Εμεις παρολα αυτα της αγορασαμε κ μια χριστουγεννιατικη μπάλα να εχει για του χρονου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την καλημέρα μου να πω και εγώ σε όλους... Πως τα πάτε με τα μωράκια σας?? Εμένα γυρνάει σήμερα πολύ, μου δίνει μπόλικες κλοτσίτσες ή μπουνίτσες.. δεν ξέρω!! Δεν είχα ύπνο χθες, το μάτι γαρίδα.. με τίποτα δεν μπορούσα να κοιμηθώ.. δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω και το λαιμό μου στεγνό τελείως(πιο έντονα το βράδυ) αλλά δεν με πονάει. Έχει συμβεί και σε καμιά απο εσάς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ...ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ??ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΝ??ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΗΠΙΑ ΤΗ ΓΛΥΚΟΖΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΣΑΩΡΟ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟ(ΣΟΡΙ ΚΙΟΛΑΣ)ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΚΥΡΩΣΑΝΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΝΕΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ..ΤΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 10/01Σ ...ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΠΑΛΙ ΘΕΤΙΚΟ ΒΓΗΚΕ...ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...ΕΛΕΝΑΚΟΣ ΜΟΥ ΠΩ ΕΙΣΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ?ΕΝΤΑΞΕΙ ΒΟΛΕΥΤΗΚΕΣ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΠΙΤΑΚΙ??ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!ΑΝΤΡΙΑ ΕΣΥ ΠΩΣ ΠΑΣ?

ΣΑΜΑΝΘΑ ΣΕ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΠΕΣ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ...ΠΛ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!! :P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΔΕ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΚΡΕΒΑΤΟΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ..ΑΥΡΙΟ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

JULE ΜΟΥ "ΚΑΛΑ" ΕΙΜΑΙ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ!Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΝΑΙ,ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ. ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΓΜΤ ΠΑΛΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ;ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ..ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΗ 3 ΦΟΡΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ;ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΑΤΙΜΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ! :D ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ; ΜΕ ΤΟ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΑΣΙΝΩΠΑ ΥΓΡΑ(ΣΑ ΖΕΛΕ..ΜΠΛΙΑΧ!) ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ; ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ Κ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ..ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΕΙΣ..

ΣΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ;; Η ΜΙΚΡΗ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΟΥΛΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ;; ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΛΠΑΚΙΑ Κ ΔΕ ΜΟΥ ΠΟΛΥ "ΜΙΛΑΕΙ" ΕΔΩ Κ 2 ΜΕΡΕΣ..ΜΑΛΛΟΝ ΒΑΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ! :lol: ΣΕ 14 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ Κ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ!

ΚΑΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ Κ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΪ ΚΑΙ ΦΑΓΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΣΚΑΣΜΟΥ! :oops: ΕΣΕΙΣ ΠΩς ΠΕΡΑΣΑΤΕ;ΠΗΓΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ;

SAMARCANDE WELCOME BACK!ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ! ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΙΛΑΚΙΑ!!

SAMOS K GEORGI79 ΣΑΣ ΕΒΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ συγνώμη δεν ήθελα να σε τρομάξω.. ήθελα να ξέρω αν υπήρχε συγκεκριμένος λόγος που στο έδωσαν πχ κάτι από τις εξετάσεις σου που θεώρησαν ανάγκη να πάρεις ή αν σου είπαν κάτι διαφορετικό.. ναι ρώτησε τους να δούμε τι θα σου πουν.. με ενδιαφέρει και εμένα γιατί η ενέργεια μου είναι στο πάτωμα.. εχθές ήμουν να πέσω.. αν και στον προγεννητικό που έκανα γενική είχα 37.. κάνω υπομονή για την ώρα.. όπως και να έχει εσύ θα εμπιστεύεσαι και θα ακολουθείς τις οδηγίες των γιατρών που σε παρακολουθούν και ξέρουν το ιστορικό σου και τον οργανισμό σου!  Παρεπιπτόντως ρώτησε και για το ιώδιο.. θυμάμαι είχες γράψει ότι το αποφεύγεις εξαιτίας του θυρεοειδή.. δεν ξέρω τι ακριβώς θέμα αντιμετωπίζεις με το θυρεοειδή αν δηλαδή έχεις όζους ή κάτι άλλο σοβαρό.. εμένα μου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται στην εγκυμοσύνη για το έμβρυο και το φοβήθηκα να σου πω γιατί έχω θυροειδιτιδα hashimoto αλλά μίλησα με την ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάρω εφόσον μου δίνει γιατί είναι σημαντικό στην εγκυμοσύνη και πως το θυρεοειδή θα τον παρακολουθούμε απλά πιο στενά και αν πάει να ξεφύγει θα το ρυθμίσουμε.. οπότε φρόντισα η πολυβιταμινη να έχει μέσα.. εσένα σου είπε κάποιος γιατρός να μην πάρεις;  @Elli13 Σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε καταλαβαίνω κορίτσια ότι καμία σας δεν παίρνει γενικότερα βιταμίνες πέρα από μένα και την @Θέτις Κ. στο πρώτο τρίμηνο, πέρα δηλαδή από τα άκρως βασικά.. να είναι όντως περιττά άραγε..; Καλά εγώ θα ακολουθήσω τις οδηγίες των γιατρών μου αλλά απορώ.. νόμιζα ότι όλες λίγο πολύ τις "φορτώνουν" και ήθελα να κάνουμε μια σύγκριση οδηγιών για να δω και τις απόψεις των δικών σας γιατρών.. Και ήθελα να σε ρωτήσω αν είσαι vegan και σου έδωσαν σίδηρο αλλά μετά διάβασα αυτό!! 🤣🤣🤣  Και εγώ από βορρά είμαι κοριτσάκι μου αλλά την αγάπη αυτή για το καρπούζι φέτα ή σταφύλι φέτα δεν μπόρεσε ποτέ να τη δεχτεί ο ουρανίσκος μου!!! 😝😂😂😂 Ο άντρας μου πάλι δεν μπορεί να τα τρώει διαφορετικά..🤢 Από πού είσαι αν επιτρέπεται;  Αλλά έχει αλλάξει και εμένα η γεύση μου σε πολλά.. ξεκίνησε μετά την ξηροστομια (ρώτησα το γιατρό είναι μέσα στα συνήθη συμπτώματα).. στην αρχή ξεκίνησε με τα γλυκά.. που ούτε τρώω γλυκά γλυκά αλλά φάση το πρωί που έτρωγα δημητριακά ολικής με μαύρη σοκολάτα και γάλα.. πλέον δεν κατεβαίνει με τίποτα.. κάτι μπισκότα βρώμης χωρίς ζάχαρη με μαύρη σοκολάτα της βιολαντα που παίρνω το ίδιο.. δυσκολεύομαι πολύ.. φρυγανιές ολικής με ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι που έτρωγα.. το ίδιο... Τώρα έχει 3-4 μέρες που δεν κατεβαίνει με τίποτα η σαλάτα.. και όχι τίποτα άλλο, άντε τα γλυκά δεν με απασχολούν καθόλου, ποτέ δεν τα είχα σε αγάπη... Αλλά τη σαλάτα μου πάντα την είχα σε μεγάλη εκτίμηση!!! Την κάνω και περιποιημένη περιποιημένη με πάνω από 10 διαφορετικά λαχανικά και αβοκάντο μέσα , πολύ θρεπτική.. αλλά προχθές έφαγα μια πιρουνια και πήγα να κάνω εμετό..😱😱 δεν κατέβαινε!!! Πιέζω τον εαυτό μου να φάει όσο περισσότερο γίνεται πλέον γιατί ξέρω πόσες πολύτιμες θρεπτικές ουσίες περιέχει απαραίτητες για το μωράκι.. δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ διαφορετικά.. Καλημέρα κιόλας κορίτσια μου, καλή εβδομάδα να έχουμε..!
    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...