Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

αντρια να παρεις αμεσα το γιατρο και να του πεις αυτο που λες σε εμας...

το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι τιποτα απλα γιατι να το διακινδυνευεις και να αγχωνεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ton pira koritsakia mou..Mou eipe epeidi o ponos einai sinexomenos k den feugei k na'rxete den milame gia sispaseis, tou eipa pws exw utrogetan sto spiti k mou eipe na piw ena na eimai kalimmeni..Mallon gia kriwma 8a milame mou eipe i mporei logw mitras k anoigma tis lekanis..Den einai kati pou ton anisixei pantws..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

turistria δεν καταλαβα πηρες μονο 2 κιλα απο την αρχη μεχρι τωρα? Καλα ειναι! Εγω παιρνω σιδηρο μαζι με φολικο οξυ απο το 3 μηνα. Γενικα και στον πρωτο και απο αλλες κοπελες ξερω οτι πρεπει απο την αρχη να παιρνεις σιδηρο για να μην εχεις ζαλαδες και να μην νιωθεις κουραση.

Ετοιμαζομαστε για Χριστουγεννα και για τον Αι Βασιλη. Φτιαξαμε μελομακαρονα και τσουρεκακι. και τωρα κοιταμε τι θα μαγειρεψουμε για εκεινες τις μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα 2 κιλα απο την αρχή ναι καλά κατάλαβες..το θέμα ειναι οτι εγω νοιώθω ηδη πολυ παχια...εχω τα κιλά μου τα παραπανήσια!! Τψρα ερχονται και χριστουγεννα αστα να πανε θα βαλω ακρετα σιγουρα αλλα τιθ να κ ανουμε!!!@ Θα κρατιέμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες μανουλες!!!!

αντρια μου μην στεναχωριεσαι γλυκεια μου τιποτα δεν ειναι ειχα κ εγω πονακια την προηγουμενη εβδομαδα,κ εχω παρατηρηση πως οταν τα εχω την επομενη μερα η κοιλιτσα ειναι λιγο πιο φουσκωμενη!!!απλα παιρνω περισσοτερο μαγνησιο κ ξεκουραζομε...

κοριτσια για οσες ψαχνεται καροτσακι μπητε στο ebaby.gr εχει πολυ καλες τιμες στα καροτσια εγω βρηκα το peg perego pliko ολο το σετ γυρω στα 434 ευρω μαζι με το φπα δειτε τα ολα κ πατε κ εκει που γραφει προσφορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria μην αγχώνεσε, ξάπλωσε και ηρέμησε λιγάκι και θα ηρεμήσεις. Έπιασε και το κρύο και αρπάμε τα κρυώματα για πλάκα. Αν και να σας πω την αλήθεια κορίτσια, μου αρέσει το κρύο. Δεν την άντεχα άλλο τη ζέστη. Ειδικά τώρα με την εγκυμοσύνη με εξαντλούσε. Να φανταστείτε αυτές τις μέρες σκεπάζομαι με πάπλωμα. Πριν ήμουν με χειμωνιάτικες πυζάμες και πικέ κουβέρτα γιατί ζεστενόμουν. Ο άντρας μου στραυροκοπιόταν γιατί γενικώς π.ε. (προ εγκυμοσύνης) ήμουν κρυουλιάρα.

Georgi79 και εγώ παίρνω σίδηρο από την αρχή σχεδόν γιατί έτσι κι αλλιώς είχα χαμηλό αιματοκρίτη. Τώρα είμαι στο 34. Ελπίζω να μην πέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Ριλαξάρω λίγο κ είπα να πώ ένα "γειά"! Άντρια μου απο χθές που άλλαζα εβδομάδα είχα αυτά τα πονάκια χαμηλά κ συνεχόμενα κ τα ένιωθα εντονότερα κάθε φορά που έσκυβα ή σηκωνόμουν απο καρέκλα-καναπέ.Δέν είναι τίποτα,οι ιστοί της μήτρας απλά ξεχυλώνουν! :roll: Απο ότ βλέπω κ εσύ εβδομάδα άλλαξες οπότε μην ανησυχείς. Μαγνήσιο προληπτικά παίρνεις; Σούλα μου το έχω παρατηρήσει αυτό που λές κ όντως ισχύει..φουσκώνουν τα μπαλονάκια μας! Στο e-bay μάλλον θα καταλήξουμε κ με εμείς για καρότσι.Το pliko μ'αρέσει πολύ γιατί είναι 3 σε 1!Αυτό που ψάχνουμε.Σημειώνω αυτά που μας αρέσουν (κ πιστεύουμε θα μας βολέψουν κιόλας)κ πηγαίνουμε σε διάφορα μαγαζιά κ τα βλέπουμε μέχρι να διαλέξουμε το καταλληλότερο.Πάντως έχουν τρελές διαφορές στις τιμές,δέν αξίζει να τα πάρεις απο μαγαζί κ να είναι ακριβώς το ίδιο φθηνότερο στο e-bay! Μαράκι εμένα ο αιματοκρίτης μου δυστυχώς είναι στο 30-31 κ δε λέει ν'ανέβει:!: Ποιά συμπληρώματα σιδήρου παίρνεις κ πόσες φόρες τη μέρα; Ειρηνάκι μου welcome back! Μεγάλωσε κ εσένα η τσούπρα σου!! Απο κιλάκια είσαι τέλεια!Μετα βίας κρατιέμαι κ εγώ στα 2 πλέον.. :oops: Τα φιλιά μου στις υπόλοιπες κοιλουμπίτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να στο δώσει αργότερα,πολύ γιατροί δεν τα δίνουν καθόλου.Πάντως κ το Outrogestan βοηθάει πολύ(παίρνω κ εγώ των 200 3 τη μέρα) στους πόνους οπότε είσαι καλυμμένη!Ξεκουράσου λιγάκι κ θα είσαι μια χαρά αύριο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώργο μου με το καλό να ξαναδείτε τον γιόκα σας!!Να μας πείς πόσο βάρος πήρατε!!

Θέλω κ εγώ απεγνωσμένα να δώ τον δικό μου..αργεί το Β-επιπέδου μου..μέχρι τις 11/1/11 έχω ακόμα 25 μέρες! :o:o Άντε να περάσουν κ να ναι όλα καλά! Είδες τα κοριτσάκια αρχίζουν να αυξάνονται με τρελούς ρυθμούς!! :lol: Κοριτσάκια κ αγοράκια η Παναγιά μας να τα φυλάει όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εισαστε καλα με λιγα πονακια που και που.Εγω απο τον τριτο ειμαι με δυνατους πονους χαμηλα!

και ολα αυτα επειδη το μωρο ηταν χαμηλα και εγω υποφερω απο σπαστικη κολιτιδα που δεν λεει να επανελθει στο φυσιολογικο του! Για δυο μηνες δεν μπορουσα να κανω και πολλα στο σπιτι, μονο ξεκουραση.

Τωρα ανεβηκε λιγο πανω και ετσι εχω λιγο ηρεμησει.

Εμεις παμε την Τριτη για την Β επιπεδου. Περιμενω με ανυπομονεσια να δω ποσα γραμμαρια ειναι. Δεν τρωω δυστυχως ουτε φρουτα ουτα λαχανικα και εχω ενα μικρο φοβο για το ζουζουνι μου εαν θα παρει τα κιλα που πρεπει.

Ευτυχως ο αιματοκριτης μου πριν ενα μηνα ηταν 38.

φιλακια σε ολους και να χαιρεστε τους Διονυσης και Διονυσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.whatisblik.com/shop/explore/

κοριτσια και αγορι κοιταξτε αυτη τη σελιδα εχει πολυ πρωτοτυπα αυτοκολλητα τοιχου, δεν ειναι ολα για παιδικο αλλα οσα ειναι ειναι τρελλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπαστική κολίτιδα με βασανίζει χρόνια αλλα τώρα στην εγκυμοσύνη η κατάσταση χειροτέρεψε!Πρίν έπαιρνα duspatalin κ ψιλο ηρεμούσα,τώρα δεν επιτρέπεται ούτε αυτό.Τα φρούτα πάντως κάνουν καλή δουλειά στο έντερο..μήπως να τα έβαζες στη διατροφή σου;Ούτε εγώ έτρωγα μέχρι πρίν λίγο καιρό αλλα παρατήρησα οτι τελικά βοηθάνε στη λειτουργεία του εντέρου.κ στο πρήξιμο.Επίσης κ τα δημητριακά το πρωί ή κ το βράδυ άν θές κάνουν καλό αλλα να ξέρεις οτι το γάλα με λιγότερη λακτόζη ενδείκνεται για τις κολίτιδες. Καλά αποτελέσματα στο Β-επιπέδου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αfro μου υπομονή κ θα περάσει ο καιρός..στην αναμονή κ οι δυό μας!Ευτυχώς όπως λές που μας δίνουν το παρόν καθημερινά κ κάπως ξεχνιόμαστε.. Ωραία τα αυτοκόλλητα,πολύ πρωτότυπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα παιδία τι μου κανετε? :YMHUG::x

χάθηκα παιδια αλλα καταλαβένετε τι γινετε στο γραφείο .... :shock::|:roll:

εμείς αυριο θα πάμε πάλι να δούμε το αντράκι μας που μεγάλωσε το καλό μας!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: αυριο η τελευταια επίσκεψη μας για αυτο τον χρόνο ,μετα παιδια πάμε με το καλο για 3/1/2011 για την β επιπέδου!!!!! :ymblushing::ymblushing:;;) το πεθυμήσαμε!!!!!!! καθε μέρα κλωτσάει και ετσι νιώθουμε οτι ειναι καλα το γλυκό μας!!!!! :ymapplause::ymapplause:

Το Μαριαννάκι ειναι σπιτι και χαλάρώνει :D:D και προσεχει το μωράκι μας , εγώ ειμαι δουλεια .

Παναγία μου πρόσεχε τα μωράκια μας και εχε τα υπο την προστασία σου!!!!

πολλα φιλία σε όλες και καλή συνέχεια να έχουμε !!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Eisai o kalyteros mpampas tou kosmoi!!!ftou mhn se matiaso!!!!Ante me to kalo :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou oso gia to magnisio pou mou eleges telika pinw k twra to pira xampari :shock: ..Pinw kati xapakia pou onomazontai osteocare k exoune mesa k magnisio,kalsio,4eudargiro k vitamini d , pinw k to folicil (folliko o3i) k pinw k tis polivitamines pregnatal me 12 vitamines k 7 anorgana alata pou exei k idro3eidio tou magnisiou k otan exw k pollous ponous pinw k progesteroni (utrogestan i kapoia isa3ia xapakia pou mou diafeugei i onomasia twra)..Pinw 3 xapia tin mera standard (ektos tin progesteroni otan exw ponous) :o..Koritsakia mou mono egw egina i trelli me ta xapia? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο βραδυ σε ολους, εμας σημερα το νησι μας, γιορταζε τον ΝΙΟΝΙΟ του μεγαλη η Χαρη του και βοηθεια μας να ειναι....ετοιμασιες για την αναχωρηση μας την Τεταρτη,γιορτη η κοριτσαρα μου την ΤΡΙΤΗ(ΑΥΤΕς ΤΙς ΣΤΙΓΜΕς ΝΑ ΤΙς ΑΝΑΜΕΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕς...ΣΝΙΦ ΣΝΙΦ Η ΚΑΜΑΡΩΤΗ ΜΑΝΑ),ΔΩΡΑ ΓΙΑ ΔΑΣΚΑΛΕς..ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ....ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΣΑς ΔΙΑΒΑΖΩ ΒΙΩΝΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΑς ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ...ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕς ΦΙΛΕΝΑΔΕς.....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕς-ΟΛΟΥς ΝΕΟΥς ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΥς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! [smilie=icon_sunny.gif] Ειναι νωρις ακομη, δεν βγηκε ο ηλιος αλλα ευχομαι σημερα να εχει λιακαδα στην Αθηνα και οχι μονο! Κοριτσια δεν ξερω εσεις, αλλα εγω την κοιλια μου την αισθανομαι συνεχεια με βουναλακια και οταν περπαταω νοιωθω καπως ιδιαιτερα αλλα ο γιατρος χθες μου ειπε πως δεν εχω συσπασεις..Παντως περπαταω και φυλαγομαι ειναι η αληθεια..Εχω πολλη πλακα! :lol: Στελνω αγαπη και φιλια σε ολες τις γλυκιες μανουλες με τα ζουζουνακια τους και καλο Σαββατοκυριακο!! [smilie=icon_thumright.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! εγω δεν εχω πρηξιμο τοσο πολυ οσο υποφερω απο διαρριες ενα χρονο τωρα. Με την εγκυμοσυνη λιγο σταματησε, αλλα οταν τρωω κατι που με πειραζει ξερω οτι θα παω τουαλετα. Φοβαμαι να δοκιμασω φρουτα για να μην με πιασει κριση και δεν μπορω να παρω τα ibutin μου. Οσο για το γαλα η δισανεξια στην λακτοζη δεν μου το επιτρεπει καθολου. Κατευθειαν πριξιμο μεγαλο, το δοκιμασα οταν ειχαν πρωτοβγει.

Εγω παντως σ ευχαριστω για τις συμβουλες.

Και εσυ αγορακι,εε!! ξεκινησες τις προετοιμασιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Τι κάνετε?? Κι εμεις την Δυετερα θα δουμε τη μπουμπου μας..αλλα ακομα δεν μας κλοτσισε λιγο να δειξει την παρουσία της!! ΑΝΤΕ βρε μπουμπουκαααα σπρώξε λιγο την μαμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες κ μπαμπακα!!!!

τι κανετε???

βαρεθηκα τοσες μερες μεσα στο σπιτι...θελω να βγω μια βολτιτσα...μπουχτισα!

ειρηνη θα αρχισει τις κλωτσιτσες κ δεν θα σταματα με τιποτα μετα!!!τι λεω τωρα ε?πριν λιγο καιρο κ εγω παρακαλουσα να κανει κατι η μπουμπου,ευτυχως με ακουσε :lol: ειρηνη κ εμεις δευτερα θα παμε!!!αντε με το καλο!!!βρε ηλιοδωρα μηπως το μπουμπουκακι σου κανει τα βουναλακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...