Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 2


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια! εχω πολυ καιρο να μπω. εγω μεχρι τις 28 Απριλιου περιμενω το δευτερο αγορακι να ερθει στον κοσμο. Το πρωτο μου ειναι 7 χρονων. Το γεννησα στο Ελενα και ημουνα πολυ ευχαριστημενη. Απλα δεν μας δεινανε πολλες πανες για το μωρο. Ευτυχως ειχα παρει μερικες μαζι μου! :P

happy πολυ νωρις δεν εφτιαξες το δωματιο της μπεμπας? το πρωτο σου ειναι??!!

εγω δεν εχω περι ακομη τιποτα μετα που θα μπω στον 7 (μετα τι 22 ιανουαριου δηλ.) φιλακια :D

keftedaki ποτε γεννας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 963
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι μου δούλευα στο Αττικό πρίν 2 χρόνια (Αφροδίτη μπορεί να είχαμε μιλήσει κ να μη το ξέρουμε!) συγκεκριμένα στη Γυναικολογική-μαιευτική τότε τουλάχιστον δέν είχα ακούσει κάτι τέτοιο,μπορεί να ήταν ο γιατρός της κατά που δύσκολο το κόβω αλλα ποτέ δε ξέρεις.Λές να προτιμούν να μας ακούνε να γκαρίζουμε αντί να μας πατήσουν την ενεσάρα στη πλάτη να τελειώνουμε;!Αμάν αμάν.. Εμένα ο γιατρός μου είναι ο Χρέλιας.Έχετε συζητήσει για την αμοιβή του;;

Μην αγχώνεσαι με το δωμάτιο,προλαβαίνεις άνετα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha mou telika ta ekana ola (koilitsa,podia,xeria,bikini) me meli ,to bikini to kanw olokliro (opws me gennise i mama mou) :lol: k pe8ana apo to pono..Itan megales oi trixes k mplekontan me to meli k ginontousan ena alla meta apo polli ipomoni k poli pono :oops: egine opws to kwlaki tou mwrou malako hehe :lol: ..Aa k egw evgala to skoulariki sto omfalo giati mou eipe o giatros mipws k kopei k eutixws pou to evgala giati xtes prose3a pws etsi apotoma i koilitsa fouskwse..An vreite lisi peste mou k mena gia to skoulariki giati den 8elw na kleisei i tripa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gabh egrapse to deutero agorki :lol::lol::lol:

ti douleia ekanes an epitrepete ? hmouna sto tretraklinno apenanti apo to salonaki kai ekatsa 7 meres mesa !!!! :shock:

o xrelias einai polu kalos ...ligo tsouxteros ....alla polu kalos .egw eixa ton karanikolopoulo .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stin Kliniki oi times einai:

i fisiologiki genna 1,480

fisiologiki genna me episkliridio 2,030

kaisariki me episkliridio 2,350

kasairiki me oliki anais8isia 2,130

Autes einai auta pou 8elei i kliniki alla ekeina pou 8elei o gianaikologos k i paidiatros..

ginaikologos peripou 1,800 k

paidiatros girw stis 250,00

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Mallon 8a gennisw sto karatiko me aute tis times.Einai fonos :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑFRODITE μου νοσηλεύτρια ήμουν.Άν δεν έχουμε μιλήσει τότε σίγουρα είχα πάρει το γιό σου για μπανάκι κ αιματάκι κάποιο πρωινό! Πολλές φορές ήμουν κ μέσα στο μαιευτήριο. Ο Καρανικολόπουλος απίστευτος κ τρελό γέλιο!Τον είχα κάποια στιγμή αλλα επειδή είχαμε γίνει "φίλοι" ντρεπόμουν να με εξετάζει! :oops: Νομίζω οτι έφυγε απο το Αττικό πριν κάτι μήνες. Ο Χρέλιας τσουχτερός αλλα κορυφή!

Αndriaki με τις υγείες σου!! :lol::lol: Κοίτα να το ευχαριστηθείς πρίν γίνει γκαζόν!! :lol::lol:

Samarcande μου το επιβεβαιώσατε το φύλλο ε;!Να τον χαίρεσαι κ να τον δείς γερό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax perasame polla ,prwta pige sthn paidiatrikh gia 2 meres logo taxipnias kai meta eksagoghs to prwto gala pou tou dosane ...meta ekane iktero kai perimename na pesei ....

sigoura mou ton tripises :lol::lol::lol::lol::lol: kai sigoura den tha ebriskes simio na tripiseis ,htan katatripimeno to poulaki mou toses meres

ena apo ta xirotera htan auto oti de antexa na ton akouw na klaiei kathe fora pou tou pernate aimataki kai isto

efige ? euxome a mhn pige sto elena kai ton dw mprosta mou :oops::o

nai trelo gelio alla oute kai egw ton ksana afisa na me eksetasei meta thn genna .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι και το δευτερο αγορι. Εγω ηθελα κοριτσι αλλα ο Θεουλης ειχε αλλα σχεδια! Μπορει το τριτο!!! :P:P:P:P

Βεβαια πρωτα να γεννησω με το καλο το Διονυσακο μου τον Απριλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαιρεστε τα αγορακια σας!!!!!!!!γερα να ειναι!!!!!

ελενα ναι ολα απο τζαμπο το ρολοι εχει μια χαρουμενη αγελαδα κ γραφει ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΜΟΝΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΩΡΕς!!!το πηρα απο τα εξυπνα δωρα :lol: περιμενω να δω τον βυθο με αγωνια!!!σε ολους τους τοιχους θα βαλεις ταπετσαρια????

βρε παιδια για μενα δεν ειναι καθολου νωρις στον πεμπτο μηνα ειμαι εκτος αυτου εχω κ θεμα με την μεση κ ηθελα να το φτιαξουμε γρηγορα να μπορω κ εγω να βαλω το χερακι μου να το χαρω..κ το προχωρησα καθε μηνα παιρνω κ κατι γιατι κακα τα ψεμματα οταν δεν τα χεις ειναι πολλα τα εξοδα τα πρωτα.

κ εγω σε νοσοκομειο θα γεννησω αντρια ουτε θα δωσω ουτε θα παρω πισω λεφτα ενα δωρακι στον γιατρο μου μονο θα δωσουμε ετσι για το καλο,θυμωνω πολυ το εχουν κανει επιχειρηση ειναι δυνατον???2 κ 3 κ 4 χιλιαρικα για να φερεις στον κοσμο το μωρο σου?κλεφτες ολοι...μια χαρα ειναι το δημοσιο ωραιοτατο για τεσσερης μερουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fouskokoilitses ti kanete?

sas euxaristw gia ta perastika...einai idi kalutera!

elenaki rwtises pws prostateuomai e?einai aplo...den prostateuomai!xaxa!mou pe o giatros na prosexw...na foraw maska...alla den exw kamia voitheia..leipei ki o antras mou se taksidi opote ti na ton kanw...?na thelei agkalia me ton pureto k na me vlepei me ti maska?de leei..!exw vevaia edw kai ena mina vixa alla den mporw na piw tipota ki epeidi den einai polu suxnos..kanw ta strava matia!!

happy tin alli evdomada tha paw..den kserw akoma mera...elpiza ki egw gia roz......apotelesmata!!

andria ta kataferes telika e??to ekanes to keraki sou e?mpravo sou!!ki egw palaiotera ekan alla twra pleon den mporw na perimenw toso polu na megalwsoun gia na tis vgalw..

afro mou katalavainw ti pernas..prospathise ki esu siga siga me ton tropo sou na ton valeis sto klima..oso mporeis vevaia..oxi piestika!!!agali agali..ginetai i agourida meli..!!

georgi kalws mas irthes!!me to kalo to 2o kai fusika na sou zisei kai to 1o!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manoules & Daddycool!!!Ti kanete?Ligo den mphka k exasa epeisodia...mexri na enhmero8o ti kanete

perase pooosh ora,alla exei plaka einai san na diavazo efhmerida me ta nea pou me endiaferoun :shock:

Den ksero an sas eipa ego to moroulini mou 8a to onomaso Xristina ....idio onoma me ton mpampa ths

k thn giagia ths,eytyxos den exo provlhma gt maresei san onoma...an htan agoraki 8aeixa,gt 8a eprepe na

to onomaso Giorgo,pistepste me ,den 8a mporousa na kano allios.Pros to paron thn glytosa :mrgreen:

Kai kati allo....den stamataei h mpempa mu na gyrnaei k na klotsaei,sthn arxh eixa tromaksei para poly

k akoma kano skepseis typou ,ti ginetai mhpos na anyshxo?

An htan agori sigoura podosfairisths...!!!

Keftedaki kalos hr8es....ego sto Elena 8a gennhso ,oti aporia exeis edo eimaste...

Axxx koritsia k boy nomizo pos paliosa ligaki, otan eixa mpei 1h fora stis protes evdomades enoio8a psaraki

....xaxaxa !!! ante 3,5 mhnes k shmera pou lene k ta fantarakia :lol:

Filiaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλά, όλο ωραία νέα διαβάζουμε και μ' αρέσει που έχουμε και ονόματα πια για τα μωρούλια μας!! Περνάει ο καιρός γρήγορα τελικά... Εγώ ακόμα χαζεμένη, ονειρεύομαι τον Άρη μου! Καληνύχτα σε όλες τις κοιλίτσες και περαστικά στο joanaki. Α και για την ερώτησή σου κεφτεδάκι, εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ (λόγω γιατρού...) Όνειρα γλυκάααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Πολλα νεα ειχαμε τις τελευταιες ωρες! Samarcande με το καλο ο κουκλος σου να ερθει! :D Happy μου τελειος ο χωρος της μπεμπουλας αντε και στα δικα μας οσες δεν εχουμε ακομη ξεκινησει ακομη! Ελενα μου δεν την ακουω συνεχεια την μικρη μου, μονο οταν ηρεμω στο κρεβατι καποιες φορες! :D Θα ειστε μεσα στο καινουριο σπιτι το Σ/Κ ? Να χαλαρωσεις να απολαυσεις τον παιδαρο σου! :D Joanaki χαιρομαι που νοιωθεις καλυτερα, αντε να περασει κι αυτο. Καλωσηρθες Georgia και απο μενα και με το καλο ο μπεμπης! Σημερα το μεσημερι θα παω στο γιατρο να δουμε το αστερακι μου! Κοριτσακια μου ξεχασα να σας πω τα πρωτα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης ηταν φυσιολογικα, ειναι ολα καλα! Φιλια στις κοιλιτσες σας [smilie=love5.gif] Καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδες μου!!! ΠΟπο τα ματια μου εγιναν ετσι :shock: προσπαθωντας να διαβασβ τοσα επισόδεια που έχασα!! Με συχωρείτε αλλα δε τις διάβασα ολες τις σελίδες!!

Επέστρεψα στη δουλεια οποτε θα τα λέμε συχνότερα! Τα δικά σας νεα διαβαζω ειναι ομορφα, αλλες νοιωσατε το μωρό , άλλες φουσκωνει η κοιλίτσα, ειδαμε φυλο απο πολλες κοπέλες !! ΠΟπο ειανι σουπερ ολα αυτά!!

Τα δικά μας νεα ειναι οτι ειμαστε +2 κιλά απο οταν ξεκίνησα... με εχει ανχωσει πολυ γιατι νοιωθω πολυ φουσκωμένη ηδη... εχω πονάκια στην λεκάνη και πισω στην ουρά! Ραντεβου να δουμε την κοράκλα μας εχουμε πάλι την Δευτέρα! Εχω νοιώσει κατι περίεργο στην κοιλιά μου αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρό... δε μποω να το περιγράψω ουτε σαν γουργουρητό , ούτε σαν φτερουγισμα..οποτε μαλλον δεν την ακουσα ακομα ε? Θα δουμε.. δεν ειναι στο χέρι της να μεινει ακίνηγτη εκει μέσα!! Ιανουάριο πάμε για τον μεγάλο υπέρηχο & μετα ξεκινπαμε τις αγορές για την μπέμπα μας!! ΌΛΑ ΡΟΖ!

ΤΗν προηγουμενη βδομαδα ειμασταν 170 γραμάρια ! Καναμε και εξετεάσεις εχει πεσει λιγο ο αιματοκρίτης αλλα ο γιατρος λεει οχι ακόμα σίδηρο!

Ο συζυγος ξετρελαμένος και αφου καθόμουν και 1 μηνα απο τη δουλεια περασαμε πολυ χρονο οι "3 " μας !!

Εσεις πως πάτε? Ετοιμάζεστε για τα χριστουγεννα??

Επίσης να πω καλως ήρθατε στα νέα μέλη και μετ ο καλό τα μπεμπάκια σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια...καλημερα!

ελενακι μου δεν ξερω εχω μπερδευτει με τα προαισθηματα εγω θυμαμαι στην αρχη ελεγα οτι ειναι κορη αλλα επεσε πανω μου η μανα μου οτι ειναι σιγουρα αγορι, μετα μας το πε και ο γιατρος μετα το πηρε πισω και δεν ξερω... ελπιζω απλα στο β επιπεδου στις 5 γεναρη να μαθω, θα ενθουσιαστω και με τα δυο απλα θελω να ξερω ( ο μπαμπας και ολο του το σοι το εχουν δεσει για αγορι...)

κουνιεται συνεχεια το μικρο μου!

samaecande στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους στον αρη σου :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλό μεσημέρι και από εμένα!

Σήμερα δεν έχω βγει έξω καθόλου και βαριέμαι φριχτά όλη μέρα στο σπίτι.

Μιας και λέτε για ονόματα εμείς δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα. Είμαστε ανάμεσα σε 2. Αλκμήνη ή Αλεξάνδρα. Το πρώτο μας αρέσει και το δεύτερο είναι της πεθεράς μου. Όχι ότι δεν μας αρέσει και της πεθεράς μου. Ευτυχώς κανείς δεν μας πιέζει για τίποτα, οπότε είναι καθαρά δική μας απόφαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou kalimera!!! Eimai para poli agxwmeni, apo e4es to vradaki mexri k twra pou milame exw ponous stin koilia k katw xamila den 3erw pws na ton perigra4w..Euxomai na min einai sispaseis :(.. Skeftoume na parw til ton giatro mou alla afou den 3erw na tou pw pws niw8w ti 8a tou pw? Agxw8ika poli :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...