Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

να σου πω την αληθεια εγω θα επερνα το καφε αλλα οταν ειδε ο μπαμπας μας το κοκκινο του αρεσε πολυ!!! και σιγα μην επερνε στο γιο του κατι που δεν θα ηταν αγοριστικο!!!!!!! σωστα καταλαβες το χρωμα το ειδα στο p3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μήπως ο μπαμπάς σας είναι ολυμπιακός??? :D

σ'ευχαριστώ κ πάλι! το απόγευμα θα κάνουμε την παραγγελία.

θα τα πούμε ! κατεβαίνω μια βολτίτσα να περπατήσω λίγο [smilie=blob3.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κωνσταντινε μηπως κολλησες κι εσυ γαστρεντεριτιδα?πωπω το περασα κ σε νιωθω...περαστικα σου.

σπιρτουλι αν σκεφτομαστε ετσι τοχουμε χαμενο....χαλαρωσε κ απολαυσε τις ετοιμασιες,αλλωστε ειπε κανεις οτι αν δεν παραγγειλεις πριν γεννησεις μας εγγυαται κανεις για το αποτελεσμα?

οσο για το καροτσακι ειναι πολυ ωραιο το κοκκινο...κ παει κ σε αγορακι κ σε κοριτσακι....εμεις βεβαια παραγγειλαμε το λαχανι ;);)

φιλια σε ολες...εφτασε κι η ωρα του ικα ε? :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι tesh δεν ειναι το λενε νομιζω γιατι αν δεν παραγγειλεις θα σου εγγυηθει κανεις το αποτελεσμα απλα (αν χτυπα ξυλο) τυχη κατι δεν θα ερθουν καθολου τα επιπλα στο σπιτι για να σε κανουν να νιωθεις ακομα πιο ασχημα και σιγουρα δεν θα τα κρατησεις αυτα για το επομενο....

αλλα δεν μου αρεσει καθολου η συζητηση που ανοιξαμε γιατο σταματαμε εδω καλυτερα.

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και συ δηλαδη το uno πηρες? βρε το uno πωλησεις που τις εχει.... παντως μια πληροφορια που δεν ξερω αν την ξερετε, επειδη η prenatal ειναι ιταλικη εταιρια τα perego δεν ξερω για αλλα ειναι πιο φτηνα τουλαχιστον 50 ευρω αλλα εχει το uno μονο σε καφε και πρασινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσα επιτελους!!!!!!!!! :D για καλη μου τυχη δεν ειχε πολυ κοσμο 2-3 ατομα μονο και ετσι ξεμπερδεψα σχετικα νωρις οσο για το ποσο πηρα 1100 ευρω οσα πηρα και στον γιο μου δηλ.και αυτο γιατι δουλευω μονο 2με 3 φορες την εβδομαδα ημιαπασχοληση δηλ..μια χαρα ειναι.........στο συνολο στο γιο μου και επειδη εκανα και καισαρικη πηρα 4000 ευρω καθολου ασχημα ε?ετσι για να εχετε μια ιδεα οσες δουλευετε και δικαιουστε τα επιδοματα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορτσούδια !

με γεια με γεια τα καρότσια (και τα παρελκόμενα χιχιχιχι) !!!!

σπιρτούλι νομίζω ΠΑΝΤΟΥ υπάρχει αυτή η προκατάληψη αλλα θα συμφωνήσω με το teshaki !!

εγώ μαλλον θα στήσω την κούνια σημερα - αυριο και θα ριχνω μεσα τα ψώνια μεχρι

να τα τακτοποιώ! ;) (λόγω ελλειψης χώρου καλέ...!!) :D

η κουνιάδα μου στο 1ο της εστησε την κούνια οταν βρισκόταν στο μαιευτήριο και ΑΦΟΥ τελειωσε ο τοκετός και τελικά ο μπεμπης της εκανε ικτερο και ηρθε σπίτι 3 μερούλες ΜΕΤΑ την μαμά...!

οτι λέει η καρδούλα σου κάνε και μην το σκέφτεσαι πολύ ! 2 μηνάκια εμειναν (και ΑΝ...) !!

Κωνσταντίνε περαστικούλια σου ! εγώ ακόμα εχω βήχα ... δε λεει να φύγει !!!! γγγγκκρρ!! :x

σήμερα εχουμε συνεδρία με τη μαία !! γιουπιιιιιιιιιιιι !! να δουμε σημερα τι θα μάθουμε ;;!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamys love σε καλή μεριά !!!

στη φωτό του προφίλ σου εισαι εσύ με τον γιό σου ;;;;;!!

βρε κορίτσια ... σαν κουκλάκια δεν ειναι τα νεογέννητα ;;;; πωπωπωωωω ....μα τι μικρούλια ατομα ειν αυτά ;;;!!!!! και θα εχουμε και μεις σε λιγο καιρό !!!! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1100 mammys love με ημιαπασχοληση αρα η kostantinos πηρε πιο πολλα γιατι θα εχει κανονικο μισθο μαλλον.

Γεια σου Μαρακι!!! περιμενουμε να δουμε και την κουνια λοιπον. το χρωμα στο καροτσι σου ειναι τελειο!!!!!!

Εμεις για καθισματακι αυτοκινητου λεμε να παρουμε ενα της chicco που ειναι απο 0-4 χρωνων και οχι το bebe.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!! επιτελους κινηση εδω μεσα!! :D:D τι κανετε?? εγω ειχα μαθημα ανωδυνου σημερα το πρωι και πριν λιγο ξεμπερδεψα. χτες ειχαμε τραπεζι στης πεθερας μου και με γεμισε ταπερακια οποτε σημερα δεν εχω και μαγειρεμα, αν και η αληθεια ειναι οτι εδω και αρκετο καιρο μας μαγειρευει η μαμα που μενει απο κατω μας. Μεγααααλα βοηθεια ειδικα τωρα τελευταια που νιωθω οτι παρακουραζομαι με το παραμικρο. Εχω βαλει και 14 κιλακια βεβαια... μην ξεχνιομαστε! :?:? Απο την επομενη βδομαδα λεω να αρχισω να πλενω τα νυχτικακια και τα πιτζαμακια μου για το μαιευτηριο και σιγα σιγα να φτιαξω και το βαλιτσακι μας να ειναι ετοιμο. Το καθυστερω για να μυριζουν οσο γινεται πιο ωραια τα ρουχαλακια μας, και τα δικα μου και του μωρου. Πηρα το αρκαδι και η μαια μου ειπε καλυτερα στην αρχη που το μωρο θα μας μυριζει για το θηλασμο, να πλενω και τα δικα μου ρουχα με αυτο. (εννοειται ξεχωριστες πλυσεις βεβαια).

Κουνια και καροτσι τα εχουμε παραγγειλει, αλλα θα ερθουν σπιτι οταν πρωτα ο θεος γεννηθει ο μπεμπης. Ετσι κι αλλιως θα μεινω σιγουρα στην κλινικη 3-4 μερουλες οποτε ανετα προλαβαιβουνε και να τα φερουνε και να τα στησουνε! ;) Θα εχω μονο τη συρταριερα για να βαλω τα πραγματακια του μεσα, σιδερωμενα και μοσχομυριστα! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολ ράιτ λοιπόν ! μολις την στήσουμε θα βαλω φώτο !!! ;)

hello sofoukaki !!! πανω σ αυτό με τα ρουχαλάκια του μωρού και τα ρούχα τα δικά μας (με το ιδιο απορρυπαντικό) διάβασα σε ενα περιοδικό οτι ενα ωραίο κολπάκι για να νιώθει ακόμα πιο οικεία το βρέφος ειναι να κανουμε τον πρώτο καιρό και εμείς οι γονείς μπάνιο με το ίδιο αφρόλουτρο με το δικό τους !!!!! καλό ε !!!!!;;;;;; (φαντάζομαι κυρίως στο λαιμό και στο στέρνο μας) !!

Σπιρτούλι, το καρότσι μας εχει 2 καλύματα !!!!!!! ενα αυτό το γκρι ασημί και ενα καφέ - τυρκουάζ που με ειχε ξετρελάνει !!! μολις του φόρεσα ομως το γκρι ασημί αλλαξα γνώμη !!! ειναι σα να εχουμε 2 καρότσια με αυτό το κολπάκι !!!!!!!!!!! γιούπιιιιιιιιιιιιιι !!

και μεις για 0 - 4 ετών λέμε για καθισμα αυτοκινήτου... νομίζω ειναι πιο βολικό ... εκτός αν παρει καποιος καρότσι που θα εφαρμόζει το καθισμα αυτοκινήτου πανω, αρα τοτε παίρνεις το 0 - 1 ετους... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh σιγουρα γαστρεντεριτιδα εχω... ο γιατρος μου ειπε να παρω αλμορα μονο, εσυ πως το καταπολεμησες πηρες κατι?

ο μισθος μου ειναι 1324€ γι αυτο κ πηρα καλο επιδομα! αν μου πειτε το μισθος σας θα σας πω ποσα θα παρετε!

και εγω εχω το perego σε κοκκινο το χα παρει στην κορη μου αλλα θα το χρησιμοποιησω τωρα κ στον γιο μου... βεβαια αν εκανα πρωτα αγορι θα διαλεγα το πρασινο ( αν κ ο μπαμπας μας ειναι ολυμπιακος)

τα επιπλα στο πρωτο εννοειτε τα ειχα παρει πιο μπροστα κ δεν πιστευω καθολου στις προληψεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!μακαρονια με σαλτσουλα σημερα το μενου,οτι τελειωσα το μαγειρεμα και περιμενω τον αντρα μου να φαμε..εμεις για καροτσι δεν εχουμε κοιταξει ακομα,πιστευω αν ξεμπερδεψουμε με βαψιματα αυτο το σαβ/κο,το αλλο σαββατο να βγουμε να καταληξουμε καπου.εκτος αν ξεκλεψω εγω λιγο χρονο να παρω μια ιδεα.οσο για επιδοματα που λετε,εγω ρωτησα στο τεβε που ειμαι ασφαλισμενη και μου επιστρεφουν απο τον τοκετο 800 ευρω!φοβερο ε?και δινω 570 ευρω καθε διμηνο για την ασφαλεια μου.σκατοταμειο τελικα!

anyway,δεν θυμαμαι ποια κοπελα μου εδωσε κατι σαιτ για στικερς και τετοια για τον τοιχο(νομιζω η demie).ευχαριστω πολυ,ηταν τελεια.ψιλοκαταληξαμε μαλιστα σε μια ταπετσαρια απο το mywall.μας βγαινει γυρω στα 360 ευρω,αλλα πιανει ολη τη μια πλευρα και ειναι υπεροχη.ελεγα να αποφυγω την ταπετσαρια,αλλα μου αρεσε σαν ιδεα.θα δουμε τελικα,θελει μελετη το θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θυμαμαι ποια με ρωτησε για το uno αλλα οχι δεν πηρα αυτο....πήρα το pliko p3 κ μου βγηκε 230 ευρω. για καθισμα αυτοκινητου πηρα της ferrari απο 0-4 ετων.

κωνσταντινε μου πηγα σε γιατρο κ σε συννενοηση με την γιατρο μου μου εδωσε σιροπι cilroton προ φαγητου ,buscopan για τον πονο στο στομαχι κ maalox plus μετα το φαγητο.απο την στιγμη που τα πηρα ημουν καλυτερα κ οταν ανεβασα πυρετο μου εδωσε ντεπον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ολα τα πηρα απο τον Ναρλή...εχει τεραααααστια διαφορα στις τιμες με ολους κ εχει ολες τις εταιρειες για κρεβατακια,προικες κλπ βρισκεις οτι θελεις μπες να δεις www.narlis.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια γεια σας! Eίμαι ενθουσιασμένη γιατί παρήγγειλα από το ebaby το καρότσι (http://www.ebaby.gr/peg-perego/ieoiinoe ... erego.html)και το κάθισμα αυτοκινήτου (http://www.ebaby.gr/chicco-1-2-3-4-5-6- ... hicco.html), κι έτσι είμαστε κομπλέ! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια ειχα παει σουπερ μαρκετ το απογευμα και πριν λιγο τελειωσαμε με τα πραγματα....μαρια φωτης ναι ο γιοκας μου 2 ωρων ειναι στην φωτο...αχ!ανυπομομω να ξαναμυρισω αυτη την φοβερη μυρωδια που εχουν τα λεχουδακια :D μαγικες στιγμες :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααα!!!!!!!!!!κοιμαστε ακομη ε?????εμεις σηκωθηκαμε 8'45 ο μικρος μου τωρα βλεπει παιδικα και εγω απολαμβανω ενα ζεστο καφεδακι μπροστα στο pc :D ο καιρος βεβαια ειναι σκατα και μου την σπαει λιγο αλλα τι να κανουμε ;) χειμωνας ειναι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια και απο μένα ! που δεν μπορώ να κοιμηθώ με τον βήχα που μ εχει πιάσει... :cry:

mamys love ειναι κουκλί ο γιός σου στη φωτό !!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...