Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

demie η σελιδα ειναι αυτη http://www.pharmacy4u.gr/index.php?clas ... ionPath%22 η μαια μου μου ειπε οτι τα καλυτερα ειναι τα Frezyderm και τα βιολογικα προιοντα της weleda,απο το συγκεκριμενο φαρμακειο θα παραγγειλω frezydermκαλυντικα για το μωρο κατι κρεμες για μενα,φυσιολογικους ορους αμπουλες,και πολλα αλλα,απλα διευκρινιζω οτι εχει 3 ευρω εξοδα αποστολης για αγορες εως 49 ευρω,απο εκει και πανω ειναι δωρεαν,επισης θα παραγγειλω και Bepanthol κρεμα η οποια καλο ειναι να υπαρχει σε ενα σπιτι και την εχει πολυ φθηνα,καθως και την SUDOCREAM την οποια οπου και να ρωτησα την δινουν πανω απο 8,30 στα τζαμπο εχει 10 ευρω :o:o:o και αυτος την εχει 6,37...Μπες κανε μια αναζητηση σε οτι προιον θελεις και συγκρινε.Τωρα οσο αναφορα την αλλη εταιρια την βιολογικη λεγεται weleda και ειναι γερμνανικη στο εμποριο την βρισκεις σε καταστηματα με βιολογικα ειδη και φαρμακεια σε διπλασια τιμη,αλλα υπαρχει μια κοπελα που τα περνει απευθειας απο την γερμανια σε τιμες αρχικες ,για να παρεις τους καταλογους να δεις τα προιοντα στελνεις email στο (bemadreterra@yahoo.gr) και ζητας να σου στειλουβ στο μειλ σου τους καταλογους και εκει τα γραφει ολα,και μετα οτι θες περνεις τηλ και παραγγελνεις στα τηλ που γραφει..Τελικα αρκετα λεφτα κερδιζεις αν ψαχτεις,αν πας στα τυφλα και τα παρεις σε πιανουν τον [smilie=bootyshake.gif] γιατι δεν θα παρεις μονο ενα σαμπουαν θες ενα σωρο πραγματα..Αυτα,ουφ πωπω ποσα εγραψα αν χρειαστεις σε κατι βοηθεια πες μου demie

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια!! τι κανετε?? κι εγω που τα αγορασα τα καλλυντικα του μπεμπη της frezyderm του τα πηρα ολα. και η δικη μου μαια μου ειπε οτι ειναι τα καλυτερα! ;) Ο μπεμπης εχει παει ηδη 2 κιλα και αγχωνομαι που θα φτασει δεδομενου οτι τον τελευταιο μηνα παιρνουν ολο το βαρος τους! :shock: εγω ρε παιδια εχω αγχωθει με τη γεννα, τον τοκετο. Νομιζω δεν θα αντεξω τους πονους και δε θα τα καταφερω :?:? . εχει αγχωθει καμια αλλη?? βλεπω και κατι ονειραααα... αφηστε τα... :(:( βεβαια το πιο σημαντικο ειναι να γεννηθει γερο το μωρο μου, ομως γενικα με εχει πιασει ενα ανεξηγητο πραγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ sofouki και εγω αγχωνομαι παρα πολυ και φοβαμαι γιατι ξερω ακριβως ποια ειναι η διαδικασια την εχω δει απο κοντα,και εκτος απο αυτο μωρε τις προαλλες που πηγα στο γιατρο,με εξετασε διπλα απο την αιθουσα τοκετων και η αλλη διπλα γεννουσε,το τι ακουσα δεν περιγραφεται,και απο τοτε εχω επηρεαστει τοσο πολυ που συνεχεια βλεπω στον υπνο μου πως θα ειναι οταν γεννησω,δεν θελω να το σκεφτομαι αλλα αγχωνομαι τι να κανω,το παν βεβαι ειναι τα μπεμπακια μας που πρεπει να βγουν,να τα χωνεψουμε δεν γινεται καπως πρεπει να τα βγαλουμε.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nena, σε υπερευχαριστώ!!! για τα frezyderm ξέρω ότι είναι πολύ καλά! χρησιμοποιώ την prevenstria της frezyd. για τις ραγάδες σε στήθος κ κοιλίτσα. θα βρω χρόνο να κοιτάξω τι χρειάζεται να παραγγείλω κ θα το κάνω.

όσον αφορά στις σκέψεις για τον τοκετό, καταλαβαίνω sofouki + nena το άγχος - φαντάζομαι όλες λίγο-πολύ το έχουμε, παρόλ'αυτά προτιμώ να το κρατάω στο πίσω μέρος του μυαλού μου, γιατί διαφορετικά θα πάω τρομερά αγχωμένη κ αποδιοργανωμένη στο μαιευτήριο. με είχε πιάσει πανικός είναι η αλήθεια, με την εισαγωγή, το ξύρισμα, το κλύσμα, τους πόνους, αλλά τα άφησα όλα πίσω να μη με επηρεάζουν, διότι κάθε περίπτωση είναι κ διαφορετική!

ελπίζουμε να κυλήσουν όλα πάνω απ'όλα φυσιολογικά κ καλά, κ από εκεί κ πέρα θα το παλέψουμε όπως τόσες γυναίκες! εξάλλου πάντα υπάρχει το περιθώριο για επισκληρίδιο, συνεπώς ο πόνος κατευνάζεται ;)

ας δούμε πρώτα πώς νιώθουμε, κ βλέπουμε πώς θα βαδίσουμε εκείνη τη στιγμή. θεωρώ εξαιρετικά παρήγορο να έχω τον άντρα μου δίπλα μου κ όλα τ' άλλα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια βλεπω οι ετοιμασιες καλα κρατουν πεταει η ομαδα!!!!!!!!!!οσο για τον τοκετο να σκευτεστε παντα θετικα και οτιι θα τα καταφερεται μια χαρα καλα να ειναι η επισκληριδιος που βοηθαει σε φτ αλλα και σε καισαρικη το πιο σημαντικο αλλωστε ειναι να βγουν γερα τα μπουμπουκακια μας ε? :D ,εγω κατα ταλλα μια χαρα ειμαι αλλα λιγοστευουν τα κουραγια μου και δουλειες πολλες και σκυψηματα πλεον μου ειναι πολυ δυσκολο να τα κανω φταιει και το οτι η κοιλιτσα μου εχει γινει σαν καρπουζι χι!χι! ;) ασε τα πονακια απο κατω που νομιζω οτι θα μου φυγει καμμια ωρα το παιδι αλλα αυτα ειχα και στον γιο μου οποτε κανω υπομονη λιγο εμεινε τον φαγαμε τον γαιδαρο...για να μην σας πω και για την μεση...........πονοοςςς!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορειτε να στειλε email στην σελιδα της frezyderm και να σας στειλουν δειγματακια απο την βρεφικη περιποιηση, βεβαι ειναι μικροσκοπικες συσκευασιες (σωληναρια) των 5 ml.. . αλλα ερχονται δωρεαν με ελτα - συστημενο κ μπορειτε να παρεται μια μικρη γευση των προιοντων.... εκτος απο σαμπουαν κρεμα σωματος κ sudocream τι αλλο πηρατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορειτε να στειλε email στην σελιδα της frezyderm και να σας στειλουν δειγματακια απο την βρεφικη περιποιηση, βεβαι ειναι μικροσκοπικες συσκευασιες (σωληναρια) των 5 ml.. . αλλα ερχονται δωρεαν με ελτα - συστημενο κ μπορειτε να παρεται μια μικρη γευση των προιοντων.... εκτος απο σαμπουαν κρεμα σωματος κ sudocream τι αλλο πηρατε?

εγω εκτος απο αυτα της frezyderm, πηρα επιθεματα στηθους, σερβιετες λοχειας,κρεμα για το στηθος (lansinoh), ενα ψηφιακο θερμομετρο για πυρετο, ενα για το νερο, γαζες, φυσικο ορο, αποφρακτηρα μυτουλας, και φυσικα καθαρο οινοπνευμα! ;) αυτα νομιζω... :D ξεχναμε κατι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinos αυτα που πηρα μεχρι τωρα ειναι: γαζες αποστειρωμενες,καθαρο οινοπνευμα,φυσιολογικο ορο,κρεμα θηλης μια φυτκη που ητν πουλαει η μαια μου,αλλα και αυτη που λες κανει,επιθεματα,cetavlon για τον ομφαλο του μωρου,αποφρακτηρα μυτης,αμπουλες φυσιολογικου ορου και αυτα που θα παραγγειλω ειναι:σαμπουαν,λαδακι σωματος,κρεμα προληψης συγκαματος,ενυδατικη σωματος,(αυτα ειναι ολα της Frezyderm)sudocream,αυτα,μονο σερβιετες δενε χω παρει ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nenaki ειναι σιγουρα γνησια προιοντα της frezyderm ή παιζει να ναι χαμηλοτερης ποιοτητας?

μαλλον βλακια ειπα γιατι απ οτι βλεπω στις πληροφοριες προκειτε για φαρμακειο, αλλα γιατι εχει καλυτερες τιμες?

οταν πληρωνεις με πιστωτικη ή καταθεση στην τραπεζα δεν εχει εξοδα αποστολης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι!!!!!!!!!!!!πριν λιγο ηρεμησα εβαλα τον μικρο μου για υπνο και τακτοποιησα κατι ψιλοπραγματα που πηρα απο λητω και τζαμπο για το μωρο,νομιζω πως τωρα τελειωσα κατι ψιλα απο το φαρμακειο μου μεινανε μονο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!βλεπω ολες εχετε μπει σε προγραμμα!τελεια!εγω δεν εχω σκοπο να παρω τπτ απο τα του φαρμακειου ακομα,θελω να δω τι πραγματικα θα χρειαστει.ας κανει και τπτ ο αντρας μου οσο εγω θα γεννοβολαω!αν και θα ειναι παρων και αυτος στον τοκετο,ο γιατρος ειπε πως δεν το διαπραγματευεται,ολοι οι συζυγοι μπαινουν μεσα,κοβουν τον ομφαλιο..μου ειπε μαλιστα,εσεις γιατι μπορειτε,να μπορεσουν και αυτοι!εντωμεταξυ,δεν κανει ουτε επισκληριδιο,εκτος κι αν ειναι τοκετος 15 ωρων..οποτε οπως καταλαβαινω,θα με ακουσει ολη η περιοχη!τελεια!το μονο που σκεφτομαι ειναι να πανε ολα καλα,να δω το μπεκακο μας να ειναι καλα και ας πονεσω!ολοκληρο ανθρωπακο θα βγαλουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε καλε ?κοιμαστε ολες?α!εγω σημερα ξυπνησα ορεξατη μιας και ελεησε ο καλος θεουλης και κοιμηθηκα τελεια ουτε ενοχλησεις ουτε ονειρα ουτε τιποτα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα!!!!!!!!!καλα αυτα τα του φαρμακειου μεχουν μπερδεψει λιγο :roll::roll: αληθεια του μωρου τα πραγματα πρεπει να ειναι στην ιδια βαλιτσα με τα δικα μας η χωρια?ξεκινησε καμμια πλυσιματα?εγω το τρεναρω για ναναι φρεσκαδουρα μεχρι την γεννα ;) αληθεια σε τι κιλα εχετε φτασει?μεπιασε αγχος για το μετα :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια..KONSTANTINOS και εγω στην αρχη αυτη την απορια ειχα αλλα τελικα βεβαιωθηκα μεσω μιας γνωστης που εχω στην πατρα οτι το ταδε φαρμακειο υπαρχει και μαλιστα μιλησα στο τηλ και με τον ιδιο για την ακριβεια οχι εγω αλλα πηρε η θεια μου και ημουν εκει διοτι αυτη το ανακαλυψε αρχικα το φαρμακειο γιατι κανει μια ακριβη θεραπεια για την τριχοπτωση και αυτος της τις εδινε σχεδον μισοτιμης,δεν ειναι σπανιο να βρισκεις φαρμακειο με καλες τιμες κανε μια αναζητηση στο google και θα βρεις αλλα 10 απλα περνουνε τα ειδη σε μεγαλη ποσοτητα και τους συμφερει,τα καλλυντικα και τα παραιατρικα ποτε δεν εχουν ιδια τιμη σε φαρμακειο,κανε μια ερευνα μονη σου και δες.Ξεχασα να πω οτι ειναι καλυτερο η παραγγελια σου να γινει τηλεφωνικα για να δεις μηπως εχει ελλειψη σε κατι και μπορεις να του ζητησεις να πληρωσεις και αντικαταβολη,αν δεν θες να μπλεχτεις με καρτες.Teshaki εγω τα πραγματα του μωρου τστην ιδια βαλιτσα θα τα βαλω με τα δικα μου,απλα θα στρωσω κατω στο σακο ενα σεντονακι θα τα βαλω απο επανω και μετα θα τα τυλιξω με το σεντονακι να μην ακουμπανε με τα δικα μου,και τα υπολοιπα παμπερσ κρεμες και τα λοιπα-γιατι εδω τα παμε εμεις αυτα-θα τα βαλω στην τσαντα που εχει το καροτσι.Τα κιλα αχ μεχρι τωρα εβαλα γυρω στα 15 και λεω γυρω γιατι ποτε ειμαι 14,5 ποτε 15,να δουμε που θα φτασουμε.. :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω τεσακι δεν εχω ξεκινησει πλυσιματα.θα το αφησω μεχρι τελευταια στιγμη.ετσι κι αλλιως αφου καθε 15 πηγαινω στο γιατρο,τι στο καλο,και νωριτερα να ερθει ο μπεμπης πιστευω θα το δει πως κατεβαινει.εκτος κι αν ειναι τοσο απροοπτο,οποτε τι να πω?η μαμα να ειναι καλα και θα τα κανει εκεινη την ωρα τα πρωτα να βολευτουμε.παντως μου φαινεται πολυ νωρις για να ειναι η βαλιτσα ετοιμη..

οσο για τα κιλα,εγω ειχα φτασει τα 13+,αλλα τωρα με τη διαιτολογο μια εβδομαδα εχω χασει 1-1,5 κιλο.ειμαι γυρω στα 12+ δηλαδη.βεβαια ξεκινησα με πολλα κιλα(γυρω στα 82),οποτε καταλαβαινεις..δεν με νοιαζει καθολου ομως.περσι τετοιο καιρο που ειχα ξεκινησει διαιτα ημουν 110 κιλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σχεδον τα επλυνα τα τακτοποιησα κιολας μονο κατι λιγα μου εμειναν ακομη, βλεπω εσας και παρηγοριεμαι γιατι εβαλα 9,5 κιλα κ μου φαινονται πολλα! :roll::roll::roll:

αλλα για να ειμαι ειλικρινης τρωω πολυ κ μαλιστα τρωω κ χαζομαρουλες...(σοκολατιστες, γαριδακια κτλ) ολο λεω απο αυριο κομμενα κ ολο δεν μπορω να αντισταθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εγω ειμαι στα +15 κ φοβαμαι οτι θανεβω κι αλλο...πωπω πως θα φυγουν τοσα κιλά?ρανια πηγες σε διαιτολογο?πως κι ετσι?σου ειπε ο γιατρος σου να πας?αληθεια τι σε βαζει να τρως?με ποια συχνοτητα?δωσε μας ενα προτυπο ημερησιο δαιτολογιο αν θελεις μπας κ μπουμε κι εμεις σενα προγραμμα :lol::lol:

νενα μαλλον κι εγω ετσι θα βαλω τα πραγματα σε μια βαλιτσα κ απλα θα εχω εναν σακο για τα απλυτα που θα μπουν ξεχωριστα τα δικα μου απο του μωρου.

κωνσταντινος κι εγω τρωω γλυκα αλλα το θεμα ειναι οτι πειναω συχνα...τρωω κ φαγητο δηλ,χτες ας πουμε εφαγα 3 φορες μακαρονια :shock::shock: εχω τον ασταματητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια (ναι μεχρι πριν λίγο κοιμόμουν...χιχιχι!) !!

και δυστυχώς δεν την γλίτωσα ... ειναι και μενα ΧΑΛΙΑ ο λαιμός μου... :cry:

Να σας πω για τους πόνους και τον τοκετό, απο αυτά που μας ενημέρωσαν οι μαίες ;;

Σύμφωνα και με πραγματική μαρτυρία κοπέλας (εχουμε στο γκρουπ 1 κοπελα που περιμένει το 2ο παιδάκι της) που ειχε ήδη ενα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ τοκετό (χωρίς επισκληρίδιο), οι πόνοι ειναι ΑΝΕΚΤΟΤΑΤΟΙ !!! αυτό που κανει τους πόνους "αβαστακτους" ειναι η οξυτοκίνη που βάζουν στο ορό (θα το καταλάβετε αν σας το βαλουν, μπαίνει με σύριγγα στον ορό) που προκαλεί απανωτές και ακατάστατες συσπάσεις για να επισπεύσει την διαστολή του τραχήλου...

γι αυτό οσο μπορείτε ζητήστε απο τους γιατρούς σας να ΜΗΝ βιαστούν να σας χορηγήσουν οξυτοκίνη (δυσκολο να το αποφύγουμε εντελώς... δυστυχώς!) ετσι ωστε να ειναι ηπιοι και ανεκτοί οι πόνοι σας(μας)...

οι πόνοι οι φυσιολογικοί ειναι για δευτερόλεπτα αντιληπτοί, απλά οσο πλησιάζει "η μεγάλη εξοδος" ειναι καθε 2 - 3 λεπτά (τα οποία ειναι σωτήρια διαλλείματα ανάμεσα στους πόνους...!)

Εγώ παντως απο την στιγμή που μας εξήγησαν την διαδικασία, νιώθω πολύ πιο ήσυχη...

σκέφτομαι "πόνος ειναι ...θα περάσει!" ... (αχ αχ ααααχχχ...)

α! πήραμε τελικά το καρότσι μας !!! γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!! το Α Γ Α Π Ω λέμε !!!!!

post-12238-13873936052657_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδή για να ανακεφαλαιώσω :

αν ΔΕΝ μας χορηγήσουν οξυτοκίνη, ΔΕΝ χρειαζόμαστε ΚΑΘΟΛΟΥ επισκληρίδιο....

;););););););)

αλλα ... εχει γίνει μια βιομηχανία ακόμα και το θαύμα της ζωής.......

ματς μουτς (σας φιλώωωωω!!!)

ΥΓ: Απο κιλάκια ειμαι +7, αλλα ξεκίνησα με 75 kg και ύψος 1.60 ... :(:(:(

μην μου ανησυχείτε όμως !! βγαίνοντας απο το μαιευτήριο να υπολογίζετε -5, -6 kg !!!!

κατι ειναι και αυτό.....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! τι μου γινεστε? εγω αυριο παλι εχω μαθημα ανωδυνου και θα ξαναρωτησω για τους πονους αν και ειχαμε ξανακανει συζητηση με τη μαια. εκεινη μου ειχε πει να μην προεξοφλησουμε τιποτα, θα παμε φυσιολογικα και με την προοπτικη να μην κανω επισκληρηδιο και ΑΝ δεν αντεχω... βλεπουμε μιας και καθε γυναικα το βιωνει διαφορετικα. Παντως αυτο που μου λεει συνεχεια ειναι οτι εμεις οι γυναικες εχουμε απιστευτη δυναμη και κουραγιο... τοσο που δε μπορουμε ουτε να φανταστουμε! :shock::shock::shock: το χειροτερο σεναριο ειναι αυτο της καισαρικης και πραγματικα δεν θελω ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!!! :?:?:? Μακαρι παναγια μου να πανε ολα καλα. Σε 2 βδομαδες περιπου μπαινω στο μηνα μου και εχω αρχισει και τρεμω! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!! πριν λιγο γυρισαμε απο το κεντρο που ειχα παει για το doppler.. ολα καλα!!!! ο μπεμπακος ομως δεν μας εκανε την χαρη να δουμε φατσα γιατι εχει κρυψει καλα το μουτρακι του και δεν μπορουσαμε να δουμε τιποτα.... εχει παρει θεση απο τον περασμενο μηνα και δεν πιστευει λεει ο γιατρος να αλλαξει τωρα αλλα δεν ειναι και αδυνατο(ας ελπισουμε πως δεν θα το κανει) και ειναι 1700 γρ.

Εσεις βλεπω φτασατε και στον τοκετο :D:D:D:D εγω προσπαθω να μην το σκευτομαι γιατι θα αγχοθω αλλα την επισκληριδιο δεν την αποκλειω με τιποτα.... θα προσπαθησω βεβαια οσο μπορω να αντεξω...

Εγω απο κιλα ειμαι+8 πηρα 1 κιλο στις 5 βδομαδες που εχω να παω στο γιατρο,πιστευω ειναι καλα και ελπιζω να μην φαω κατσαδα την τεταρτη που θα παω να με δει.....

αυτα :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια βλεπω ωραιο θεματακι ανοιξατε μαρια φωτης μεγια το καροτσι πολυ καλο,σοφουκι εχε παντα και το ενδχομενο καισαρικης γιατι σε περιπτωση που χρειαστει μην φας ηττα μια φιλη μου ειχε παθει σχεδον καταθλιψη γιατι ενω πηγαινε για φτ τελικα εκανε καισαρικη που δεν ηθελε με τιποτα και της πρωτες 2 μερες εκλαιγε συνεχως........και γενικοτερα το πηρε πολυ στραβα εγω με καισαρικη γεννησα και εχω πολυ καλη :) εμπειρια.απο κιλα εφτασα τα 11 ενας μηνας εμεινε ακομα ελπιζω να μην ξεπερασω τα14...... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λολι εχω πητ 17 μαρτιου αλλα με βλεπουν νωριτερα.ο γιατρος θελει να φτασω 36 και κατι δηλ κατα τις 17 φλεβαρη αλλα μου λεει πως με τα διδυμα ανα πασα στιγμη μπορει να σπασουντα νερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...