Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια τι κανετε? ησυχια και σημερα εε?? εγω εχω σπιτι την κοπελα που με βοηθαει στις δουλειες και ειμαστε ανω κατω! χτες ξεκινησε ο μπαμπας να βαφει επιτελους το δωματιο του μπεμπη και γινεται τελειο παρ ολο που θελει ενα χερι ακομα για να δειξει! επισης επιτελους το σαββατο παραγγειλαμε την κουνια, την αλλαξιερα και το καροτσι μας και πηρα και την προικα του που με ενθουσιασε!!! :D:D:D σαββατο απογευμα ειχα μαθημα ανωδυνου τοκετου και η μαια μου εφερε 2 λιστες για πραγματα που θα χρειστουμε εγω και το μωρο για το μαιευτηριο και τις πρωτες μας μερες στο σπιτι! αυριο μαλλον θα ξεχυθω στα μαγαζιαααα!! :D:D εσεις τι κανετε?? η μενεγακη ειχε πριν λιγο αφιερωμα στα διδυμα και στην περιποιηση τους τις πρωτες μερες!! ειχει 2 παιδαρους 20 ημερων σκετα μπουμπουκια να τα δαγκωσεις!!! δελφινακι σε σκεφτηκα αν το εβλεπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια τι κανετε?πολυ ησυχια βλεπω !καλε τι κανετε ολες????????εγω εδω και 2 μερες εχω τρελαθει στα πλυσιματα πιστευω οτι με αλλα 2 πλυντηριακια θα ειμαι οκ ευτηχως που ηρθε η μανουλα μου χτες και σιδερωσε 5 πληντηρια παρακαλω μαζεμενα της μπεμπουλας μας...αχ!αν ειχα και το σιδερο θα ειχα κλαταρει α!ψωνισα και τα του μαιευτηριου γενναω με καισαρικη και για την πρωτη μερα πηρα νυχτικο γιατι με ορους και καθετηρες ειναι δυσκολη η πυτζαμα και αναγκαστηκα φορας μονο το απο πανω και για της επομενες μερες 3 πυτζαμες ρομπα παντοφλες και τα σχετικα...καποια ειπε για γεννα χειμωνα τι φοραμε για καλο και για κακο παρτε και κανενα ραντακι η κοντομανικο γιατι μεσα στα δωματια εχει φοβερη ζεστη για να μην κρυωσουν τα νεογνα εγω επαθα και εμαθα και ετσι πηρα και 2 απο αυτα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!γυρισα απτη δουλεια νωριτερα σημερα,εφτιαξα σπανακορυζο,εφαγα,τωρα θελω να τελειωσω το σκουπισμα που το εχω αφησει στη μεση απο το σαββατο..το απογευμα εχω γιατρουλη!!θα δουμε το μπεμπη μας!και πρωτη φορα που θα παω χωρις αγχος,αφου ειμαι στα ιδια κιλα με την προηγουμενη φορα(εχασα ηδη 2,2 κιλα που ειχα παρει τις τελευταιες 2 εβδομαδες).

εγω παντως για το μαιευτηριο επειδη σιχαινομαι τις πυτζαμες,πηρα κατι μπλουζακια μακο μακρυμανικα με το μικυ,τη νταιζη και τετοια και απο κατω κολαν,φορμουλες..αυριο θα παραγγειλουμε κι εμεις την κουνια-αλλαξιερα και πιστευω σ/κ να ξεκινησουμε να αδειαζουμε το δωματιο,να συμμαζεψω τη ντουλαπα να κανω χωρο..ουφ,κουραστηκα και μονο που τα σκεφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!

βλέπω ετοιμαζόμαστε πυρετωδώς για τα μπεμπάκια μας :) άντε, να τελιώνει κ ο Γενάρης κ μετά μετράμε σιγά-σιγά! σήμερα πήγα για μία ακόμη καμπύλη, που ο γιατρός έκρινε απαραίτητη να κάνω κ αύριο θα ξέρω :roll:

από αγορές, ψωνίσαμε από το Λητώ και την καλαθούνα του, ένα έξτρα στρωματάκι κ την ξύλινη βάση της με ροδάκια. ξετρελάθηκα! επίσης, πήραμε κάτι ποδίτσες, πετσετάκια για τον ώμο και τον αποστειρωτή, δώρο της αδερφούλας μου. όλα καλά λοιπόν!

μας μένει βέβαια το βάψιμο του δωματιου του, μια κ τα έπιπλα κοντοζυγώνουν...

sofouki καλά ψώνια! mamys love πολύ χρήσιμο αυτό για τα κοντομάνικα νυχτικάκια, δεν το είχα σκεφτεί... ράνια καλή απόλαυση του μπεμπούλη!

σας φιλώ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!!!! τι εγινε βρε παιδια? παει το παρεακι? που ειναι η ατελειωτες σελιδες που γραφαμε μια φορα? τελος παντων...

εγω παρασκευη εχω doppler αντε να περασει και αυτο να δουμε οτι ολα ειναι καλα και να μπουμε στην τελικη ευθεια....

Δεν ξερω βρε κοριτσια αλλα ο μπεμπακος μου δεν κοιμαται μαλλον καθολου....πρωι ειναι, βραδι ειναι, μεσανυχτα ειναι.... αυτος παλευει, κλωτσιες, μπουνιες,κολυμπι.... μα συνεχεια? αθλητης θα μου βγει το μπουμπουκι!!!!! :x:x:x:x

φιλια σε ολες και ελατε επιτελους στην παλιοπαρεα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας !τι εγινε βρε κοριτσια πιασαμε ολες της δουλειες και της προετοιμασιες και το διαλυσαμε το μαγαζι????χι!χι!επιτελους τελειωνω με τα πλυσιματα τι καλα! :D ετοιμη και η ντουλαπα και ολα σχεδον......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σασ κουκλιτσες! Βλεπω ολεςετοιμαζομαστε πυρετωδως ε? Εγω δεν αρχισα ακομ τα πλυσιματα, ειπα να τελειωσω με τις υπολοιπες δουλειες πρωτα. Σημερα θα αδειασω το δωματιακι του απο διαφορα δικα μου πραγματακια και θα παμε για τα επιπλα. Τα ρουχαλακια του τα πηρα, απομενουν τα δικα μου για το μαιευτηριο.

Αυτο που λες mamys love δεν το ειχα σκεφτει, κι εγω καισαρικη θα κανω, αρα να παρω κι εγω νυχτικο για την πρωτη μερα που θα ειμαστε "καλωδιωμενες" :lol: Αντε προχωραμε σιγα σιγα, με το καλο να αρχισουν οι πρωτες ευχαριστες ανακοινωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

κι αφου περασα απο ολες τις ιωσεις,γριππες κλπ ηρθε κ η γαστρεντεριτιδα να μου χτυπησει την πορτα :cry::cry: ολο το βραδυ εμετους κ πονο τρομερο στο στομαχι...δεν αντεχω αλλο...ειλικρινα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!! τι κανετε? καλε που ειστε ολες?? εγω μολις γυρισα απο τα μαγαζιααα... αχ κοριτσια το κατα ευχαριστηθηκααα!!!! ξεπαραδιαστηκα βεβαια αλλα το ευχαριστηθηκα!! :D:D πηρα σεντονακια, σελτεδακια, μπουρνουζακια, πετσετες, καλτσακια, μπιμπερουδακια, αποστειρωτη, μπολικα εσωρουχακια, 2 ζευγαρια παπουτσακια απιστευτα (το ενα ειναι κιτρινο all star απλα ολα τα λεφτα :D:D ), μπανακι, αφρολουτρα, σαμπουαν, θερμομετρα, μωρομαντηλακια, ενα πακετακι pampers, αρκαδι απορρυπαντικο, και φυσικα τα ρουχα που θα φορεσει τη μεγαλη μερα που θα κυκλοφορησει στον κοσμο μετα το μαιευτηριο! ε βεβαια επειδη κοντα στο βασιλικο ποτιζεται και η γλαστρα πηραμε κατιτις και για τη μαμα! ;) Νυχτικακια, πυτζαμακια, παντοφλες, επιθεματα στηθους, σερβιετες λοχειας, σουτιεν θηλασμου και μια ρομπιτσα. Ανυπομονω να τα χρησιμοποιησω Ο Λ Α Α Α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-}8-}8-}

τεσακι περαστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε απο τον ενθουσιασμο μου ξεχασα το πιο σημαντικο!!!! σημερα εχουμε γιατρουληηη!! θα δουμε λιγο τον παιδαρο ισως σημερα κανω και doppler. και μετα οπως καθε φορα εχουμε εξοδο για να το γιορτασουμε... καφεδακι και εννοειται φαγητουλιιιι!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα σου τες.....καλα κουραγια αυτο με την νυχτικια ειναι αναγκαιο μπορω να πω γιατι οντως με τοσα καλωδια κτλ πυτζαμα δεν μπαινει ;) και πιστεψτε με δεν ηταν καθολου ωραια η αισθηση να ειμαι γυμνη απο την μεση και κατω μες τα σκεπαασματα θα σωθητε,οπως και με τα ραντακια και λεω ραντακια και οχι κοντομανικα γιατι βολευουν για τον θηλασμο τραβας την ραντα και βγαζεις το στηθος :) και πυτζαμες σιγουρα τρεις γιατι εγω την πρωτη μου φορα την επαθα και εψαχνα πυτζαμες μετα. αφου λερωσα απο τα λοχεια της 2 την δευτερη κιολας μερα και εστελνα τον αντρα μου σπιτι να φερει αλλες, βεβαια αυτο εχει να κανει και με το ποσο αιμα θα εχουμε μετα την γεννα,αλλα ας ειμαστε προετοιμασμενες ;)μεγιες σας σοφουκι :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!γυρισα απο δουλεια και τωρα φτιαχνω μοσχαρακι κοκκινιστο με ρυζακι!μιαμ!!!

χτες ειδαμε το μπεκη μας,κουκλακι!ειναι 1510 γρ και ολο μαγουλακια απο οσο μπορεσαμε να διακρινουμε!το κακο ειναι πως δεν εχουμε βγαλει ουτε μια τρισδιατατη φωτο της προκοπης.δεν γυρναει φατσα.χτες ειχε το χερι του μπροστα στο προσωπακι του..ολα καλα παντως,κιλα δεν ειχα παρει,σε 15 μερουλες παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Όλες βλέπω μια χαρά, ψώνια σουπερ!!! Και εγώ έχω ψωνίσει τα περισσότερα κάτι ψιλο-πράγματα μου μένουν.

Περιμένω να έρθει η Παρασκευή να πάω στο διαβητολόγο να δούμε τι θα μου πει, εγώ ήδη έχω αρχίσει κατάλληλη διατροφή ελπίζω να μου έχει πέσει. Διάβασα ότι μερικές κοπέλες αναγκάστηκαν να κάνουν ενέσεις ινσουλίνης και με έχει πιάσει μια φοβία!!!

Το γιατρό θα τον δω τη Δευτέρα και φυσικά και το μπεμπούλη μου.

Φιλάκια σε όλες και στα ζουζουνάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα mammy love...... και εγω σχεδον τελειωσα το πλυσιμο - σιδερωμα των ρουχων του μπεμπε.... κ μενει να ψωνισω τα πρωτα απαραιτητα, σαμπουαν- κρεμες - μπιμπερο κτλ... βεβαια εχουμε καιρο ακομη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα το μονο που μου εμεινε ειναι τα του φαρμακειου κρεμες συγκαματος,ορους οινοπνευμα κτλ α!ΚΑΙ ΠΑΜΠΕΡς ΚΑΙ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ και κατι ψιλα για την βαλιτσα του μαιετυριου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όλες!!!ευχαριστω για τα περαστικα σας...χτες ψηθηκα στον πυρετο ολο το βραδυ αλλα σημερα ειμαι καλυτερα...κατα ταλλα τα ιδια...σε καραντινα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια ! μπράβο βρε teshaki ! με το καλό να γίνεις ΠΕΡΔΙΚΙ !!!!

να σας πω ... εγώ (παρ ολο που εχω δει ενα σωρό λίστες για τα πρώτα πράγματα του βρέφους) εχω παθει μια μικρή σύγχιση... το χει παθει καμία αλλη ;;;

ειναι λιγο "σκόρπιο" το μυαλό μου να το πω... ευτυχώς εχουμε καιρό ακόμα, μπας και συγκεντρωθώ επιτέλους !!!!

vasia μην ανησυχείς ! αφού ξεκίνησες διαιτολογιο για το ζάκχαρο, ολα καλά θα πανε, αλλα ακόμα και ΑΝ χρειαστείς ενέσεις (που ΔΕΝ στο ευχομαι), εχει μείνει τόσος λίγος καιρός πια και δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ! να σκέφτεσαι θετικά όμως! ολα καλά θα πάνε! θα δεις!

ΦΙΛΑΚΙΑ σε όλες (Κιμονάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι μου κάνεις ;;;;!!!!! πολλά φιλιά και σε σένα !!!) !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις γυρισαμε απο γιατρό...η μικρη μου πολυ καλα,μεγαλωσε σχεδον 1700 γρ μας ειπε...πηρε κ θεση με το κεφαλακι κατω...σε 3 βδομαδες τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα! Τι κανουμε? Tesh μου περαστκα σου ευχομαι, τα περασα κι εγω την προηγουμενη βδομαδα. Κατα τα αλλα κι εγω ειμαι πολυυυυ μπερδεμενη με τα πραγματα που πρεπει να παρω, ελπιζω να μη ξεχασω τπτ στο τελος.... Παραγγειλαμε και τα επιπλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!!! τι κανετε? βλεπω ετοιμαζεστε πυρετοδως..... εγω παλι αργα και σταθερα.... το κρεβατακι το παραγγειλαμε, σε καροτσακι εχουμε σχεδον καταληξειαλλα δεν το παραγγειλαμε ακομα και απο πραγματακια εχουμε παρει μερικα φορμακια,φανελακια, αποστειρωτη, πιπιλες, γαντακια.... κ.τ.λ αλλα θελουμε ακομα αρκετα νομιζω... ολες τις λιστες τις εχω διαβασει αλλα καμμια δεν εχω σημειωσει.... :lol::lol::lol::lol:

Αυριο εχουμε doppler και τεταρτη γιατρο.Ποια εχει κανει doppler απο δω γιατι δεν θυμαμαι.... βλεπουνε παλι το μωρο η ελεγχουν εμφαλιο λωρο, πλακουντα και τα λοιπα????

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

nutella μην αγχωνεσαι για τα πραγματα γτ νομιζω τελικα οτι οσα κ να παρουμε παντα θα αισθανομαστε οτι μας λειπουν ακομα πολλα :lol::lol: θα δεις κ στην πορεια τι χρειαζεσαι!!!

κι εμεις τα παραγγειλαμε ολα κ απλα τα περιμενουμε...

εχουν βγαλει πολυ καλες προσφορες παντως σε ολα τα καταστηματα...χαρακτηριστικά αγορασα ενα φορεματακι απο λητω για την μπεμπα στα 51,00 ευρω κ τωρα το εχουν 20,00 :shock::shock:

σπιρτουλι εκανα ντοπλερ στην γιατρο μου κ ναι τα ελεγχουν ολα,πλακουντα,μωρο κλπ

οι υπολοιπες που χαθηκατε?λολι?γιουλακι?οεοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσαρες τι κανετε?Εμεις πολυ καλα,tesh περαστικουλια,ημουν αρρωστη καμια εβδομαδα και εγω συναχι και φαρυγγιτιδα αλλα ειμαι καλα εννοειτε χωρις φαρμακα,με καραμελες στρεπσιλ και ενα φυτικο σιροπακι βοτανων,αγκαλια το φυσιομερ και τα χαρτομαντηλα και υπομονη...Τα επιπλακια μας εμας δεν ηρθαν ακομα :cry::cry::cry::cry: τα περιμενουμε δεν παρελαβαν ακομα μας ειπαν,οι αγορες που καναμε ειναι μια κουβερτα κουνιας,μια κουβερτα η οποια κουμπωνει και γινεται σαν υπνοσακος,πιπιλες,ενα παιχνιδι κουνιας,κατι αρκουδακι aμε μουσικη,τα πραγματα που χρειαζομαι για το νοσοκομειο,και κατι ψιλολογια,μας μενουν μονο τα σεντονακια τωρα αντε να ερθουν τα επιπλα να συμμαζευομαστε!Πηγανε στο γιατρο την Δευτερα ηταν 1900 γρ,ο χοντρουλης μας,βρε κοριτσια τι πραγμα αυτο με τις κλωτσιες με εχει ταραξει δεν μπορω να ηρεμησω,ο γιατρος ειπε οτι γυρισε με το κεφαλι και ωρες-ωρες νομιζω οτι θα μου βγει απο κατω..Τωρα οσο αναφορα τα καλλυντικα του μωρου εκανα μια ερευνα και τελικα κατεληξα σε ενα φαρμακειο στην πατρα μεσω ιντερνετ τα παρεγγελνεις και τα εχει πολυ φθηνοτερα απο ολους,105 μου βγαινουν και αυτος τα δινει γυρω στα 80 ευρω!Κατα τα αλλα ολα καλα κοριτσακια,πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

τι ωραία που περνάμε στην τελική ευθεία σιγά-σιγά!

vasia78 κάνε λίγη υπομονή με τον διαβήτη... κι εγώ μη νομίζεις, στην 2η καμπύλη που έκανα ήμουν οριακή στη μέτρηση της 1 ώρας, κι έτσι προσέχω κ έκοψα μαχαίρι τα γλυκά! Η πρώτη καμπύλη του Νοέμβρη ήταν φανταστική κ τώρα που ο μήνας προχώρησε, η εικόνα ήταν διαφορετική!!! Μου εξήγησε ο γιατρός ότι το μωρό τραβάει πολλή ινσουλίνη, γι'αυτό κ εμείς έχουμε πιο αυξημένα νούμερα στις μετρήσεις. Θα το παλέψουμε!

nena και tesh, περαστικά! nena αν σου είναι εύκολο, ενημέρωσέ με για τα καλλυντικάκια του μωρού κ το συγκεκριμένο φαρμακείο, μήπως τα παραγγείλω κ εγώ απο εκεί κ ξεμπερδεύω! σ'ευχαριστώ!

φιλάκια στα κοιλουμπάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...