Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια, γεια σου και σενα doddy cool, φτασατε βλεπω στην 20 βδομαδα εεε? μπραβο εισαστε ακριβως στη μεση!!! πολυ ωραια!!!

Τι κανετε οι υπολοιπες σημερα?ξεχασα να σας πω οτι πριν λιγες μερες ενιωθα κατι σαν παλμους καρδιας με ρυθμο πιο αργο απο καρδια χαμηλα στην κοιλια και ρωτησα χθες το γιατρο και μου ειπε πως μαλλον ηταν λοξιγκας του μωρου.... τρελαθηκα.. εχει και το μωρο λοξιγκα μεσα στην κοιλια....

κατα τα αλλα δεν βλεπω το λολλακι που χαθηκε παλι?

σημερα το μενου εχει φακες. εσεις τι καλο θα φατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσουδια τι κανετε?Βρε spirtouli ωστε λοξυγκα,αχ μωρε.....Εγω πηρα απορυπαντικο εχθες-τα ειχε προσφορα 1+1δωρο- και αρχισα σιγα σιγα να πλενω τα ρουχαλακια του μωρου και οταν ερθουν τα επιπλακια του θα τα σιδερωσω και θα τα τακτοποιησω,τα ποδια μου οσο πανε χειροτερευουν και δεν ξερω πως θα ειμαι τον αλλο μηνα και λεω καλυτερα να αρχισω απο τωρα παρα να τα αφησω τελευταια στιγμη..Σημερα και εγω φακες..Η αγορινα μου δεν με εχει αφησει σε ησυχια ολα κλωτσαει..Αντε λιγο ακομα εμεινε μωρε,υπομονη..Φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοιλιδακια φουσκωτα! τι κανετε? νενα πλυσιμο απο τωρα?? μωρε θα εχουν τη φρεσκαδα του φρεσκοπλυμενου μετα απο 2,5 μηνες???? :? Τελος παντων... εγω ακομα δεν εχω βαψει δωματιο, δεν εχω αποφασισει για τα αμεσης αναγκης... σιγα μην ειχα πλυνει τα ρουχαλακια του!! :D:D σημερα το μενου εχει σελινατο κρεας με πατατουλες τηγανιτες!τρελαινομαι! :D:D βλεπω και παπανοτα στην τηλεοραση κι εχω λιωσει! τον παω τρελα! ;) το απογευμα εχουμε τρελαααα ψωνια στο σουπερ μαρκετ μιας και το σαββατο εχουμε τραπεζι και απο αυριο θα αρχισουμε ετοιμασιες! ;) Οι μαμαδες δηλαδη γιατι εγω κοριτσια πια εχω βαρυνει αρκετα (12 κιλακια) και κουραζομαι με το παραμικρο... δεν ειμαι για πολλα πολλα πια... Τα γλυκα μονο εφτιαξα και τα παιξα πραγματικα! Κι αυριο βραδυ ειμαστε καλεσμενοι για χαρτακι... Τι ωραια τα χριστουγενναααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα κοριτσια ειχα γιατρουλι σημερα και ντοπλερ τα νεα ευτηχως ειναι πολυ καλα η μπεμπα μας ειναι 1250 και τοποθετημενη διαγωνια στην κοιλια με το κεφαλακι κατω,ο γιατρος ειπε οτι αυτη ειναι μαμα γιατι ο γιος μου ειναι 90% μπαμπας ειχε πει στο πρωτο και ετσι βγηκε για να δουμε?????????????/ ;) πλακουντας,αμνιακα κτλ τελεια βαρος δεν πηρα οποτε οντως τελεια!!!!!!!!!τωρα ξανα γιατρουλης στης 10 γεναρη αναμενουμε με υπομονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελουδες μου τι κανετε? εγω ενα φτωμα...

χτες ηρθαν οι γυψοσανιδαδες και μας εκαναν το περιβοητο φωτιστικο που εγινε πολυ ωραιο αλλά μας εκαναν και ενα σπιτι καλοκαιρινό :lol::lol::lol: όλη μερα μεχρι τις 10 το βραδυ καναμε δουλειες και φυσικα δεν τελειωσα ακομα... την τρίτη ξεκιναμε βαψιματα οπότε μετα τις γιορτες ειμαστε ετοιμοι για εξορμηση στα μαγαζια...

περιττό να πω οτι μεση,ποδια πονανε τρομερα κι ας μην εκανα εγω τις βαριες δουλειες :?

αν δεν ξαναμπω σημερα ευχομαι Καλα Χριστουγεννα σε όλες, να περασουμε ομορφες οικογενειακες στιγμες και φιλακια σε ολα τα μπεμπεκακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!

Να τα πουμε;;;;;;;;

Ααααχ σκεφτομαι απο χτες οτι αυτα ειναι τα τελευταια Χριστουγεννα που ειμαστε μονοι με τον αντρα μου!!! Απο του χρονου θα εχουμε και τα ζουζουνια μας να φωναζουν κ να γελανε!!!!! :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Καλα Χριστουγεννα να εχουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και γω!!!! καλα τελειο το χριστουγεννιατικο sait [smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif] μου αρεσει παρα πολυ!!!! καλημερα δεν ειπα και χρονια πολλα και καλα σε ολες!!!!

Μαρακι εγω που ειμαι στην ιδια βδομαδα με σενα εχω dopler στις 21/1 ειναι νομιζω απο την 30-33 βδομαδα αν δεν κανω λαθος...

Λολλακι τι εχεις παιδι μου και δεν εχεις ορεξη? τι σου εκαναν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα! τρεχω στα μαγαζια απο τις 8μιση το πρωι! πτωμα εγινα! και τωρα σπιτι αρχιζουμε με τη μαμα τις ετοιμασιες για αυριο που εχουμε τραπεζι! πηγα εφτιαξα και λιγο το μαλλακι, πηρα κι ενα ωραιο ζευγαρι σκουλαρικια και ειμαι ετοιμη σημερα για το ρεβεγιον μας!!!!

να ευχηθω σε ολες καλα χριστουγεννα, να περασετε τελεια, να γελασετε, να φατε τα παντα χωρις τυψεις και να χαιδευετε την κοιλιτσα σας πιο συχνα!!!!!!!!!

καλες γιορτεεες!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loli πραγματικα τα τελευταια μας χριστούγεννα μες την μοναξια :D:D:D απο δω και περα θα χουμε και τα ζουζουνια μας....και φυσικα θα μας επισκέπτεται κι εμας ο Αη Βασιλης απο την καμιναδα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φουσκοκοιλάκια! τι μου κάνετε? τα μπεμπάκια μας μεγαλώνουν απ'ό,τι βλέπω :D

εμείς πήγαμε γιατρούλη στις 16/12 κ ήμασταν 37 πόντους ψηλοί και 1133 γραμμάρια [smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif]

Απ' ό,τι μας είπε, μόλις πατήσουμε τον Μάρτη με το καλό, θα είμαστε σε "επιφυλακή" γιατί ο μπουμπούκος μπορεί να έρθει και κατά τις 10-11/3!!!!!!!

ψιλοχάθηκα λιγάκι γιατί πέρασα ένα οικτρό κρύωμα κ μπούκωμα κ ακόμη δλδ ταλαιπωρούμαι......... ΕΥΤΥΧΩΣ μου έδωσε η παθολόγος ένα αποσυμφορητικό για τη μύτη κ ήρθα λίγο στα ίσα μου!

Εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα κ μοναδικά Χριστούγεννα, όπως τα επιθυμείτε!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα πεταλουδίτσες !!! και γω εχω ξετρελαθεί με το χριστουγεννιάτικο decor του mammyland !!! ΕΥΓΕ administrator !!!!

ευχαριστώ σπιρτούλι για την πληροφορία !!! να σαι καλά !

βρε κορίτσια : ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ να εχουμε ολες !!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους να χαιρομαστε τις οικογενειες μας και απο του χρονου να χαιρομαστε αυτες τις γιορτες διπλα και τριπλα αφου θα εχουμε και μπεμπεδοπαρεα,υγεια σε ολο τον κοσμο και ευτυχια!Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να περασετε ομορφα τα φετινα χριστουγεννα που θα ειστε μονοι,εγω δυστηχως θα ειμαι μονη μου αφου βαλανε τον αντρα μου υπηρεσια σημερα αλλα το καλο ειναι οτι το μεσημερι θα ερθει να φαμε μαζι,πηρα ρολο κοτοπουλο γεμιστο!Κατα τα αλλα χαλια :roll::roll: τα ποδια μου πανε απο το κακο στο χειροτερο δεν μπορω να κουνηθω και ο πονος απο τον κοκκυγα αρχισε να κατεβαινει σε ολο το ποδι,αλλα ας μην μιλαμε για τετοια μερες που ειναι :) ..πολλα φιλια σε ολες και στις κοιλιτσες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και χρονια πολλα με υγεια!χρονια πολλα και στα μωρακια μας!με το καλο να τα παρουμε υγιεστατα στην αγκαλιτσα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια χρονια μας πολλα βρε!ευτηχισμενα και δημιουργικα...αντε και του χρονου απο φεβρουαριο μαρτιο κτλ δηλ. ναεχουμε ολες μας γερα τα μπεμπακια μας στην αγκαλια μας, .ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια χρονια μας πολλα.με το καλο να σφιξουμε τα νινακια μας στην αγκαλια μας γερα.κι εμεις να εχουμε ευκολη γεννα.

τα μωρακια μου χτυπανε εντονα.ισως καταλαβαν πως ειναι χριστουγεννα χιχι...

εγω πρεπει να προσεχω οπως ξερετε.και δυστυχως ο αντρας μου ραγισε το χερι κι εβαλε γυψο.οποτε παει και η βοηθεια.αλλα δεν πειραζει.καλα να μαστε και ελπιζω να αποφυγω την πολλη προωροτητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά!!!! Εύχομαι να περάσετε όλες υπέροχα αυτές τις άγιες μέρες και με το καλό να υποδεχτούμε στις αγκαλιές μας τα μωράκια μας.

Φιλάκια Πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου και χρονια πολλα με υγεια,πολυ πολυ ευτυχια και γερα και δυνατα ζουζουνακια!!!!

καμμια δεν ειναι εδω εε? δεν πειραζει. καλα να περασετε.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσούδια !!! πιστεύω να τα περνάτε όλες ομορφα !!

εγώ φετος --προς το παρόν!-- στάθηκα "ατυχη" με το φαγητό ...! Συνήθως η μανα μου φτιάχνει για το γιορτινό τραπέζι γαλοπουλόπιτα, νοστιμότατη ΑΛΛΑ... εχει μεσα και ΡΟΚΦΟΡ ! το οποίο καλό θα ηταν να αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη... ετσι φετος δεν εφαγα ... (φταίω και γω, βέβαια, γιατί ξέχασα να της το πω εγκαίρως !)

Ας ελπίσουμε να εχω καλύτερη τύχη την Πρωτοχρονιά !!! χιχιχιχιχι !!!

Κατα τα αλλα... για να μην μείνω παραπονεμένη... το εριξα στις τουρτιτσες... !!!

Θα παει η σαλατούλα σύννεφο αυριο !!! χιχιχιχι...!

Καλέ ! εχουμε καμία που να γιορτάζει εδώ στην παρέα ; ή ο σύζυγος της ;;

Οπως και να εχει : Χρόνια Πολλά φουσκωκοιλίτσες !!!

post-12238-13873935917902_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φουσκοκοιλίτσες,

εύχομαι χρόνια πολλά με υγεία και αγάπη.

Το 2011 να είναι το ωραιότερο της ζωής μας και να υποδεχτούμε όλες με έναν πόνο υγειέστατα μπεμπάκια

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Προφανως καμια δεν ειναι on line ε;;;

Για <κουτσομπολιο> μπηκα!!!! :oops::oops::oops: Πως περασατε; Φαγατε καλα; ;)

Εμεις βγηκαμε μια βολτουλα το βραδυ των Χριστουγεννων. Ειχαμε κλεισει τραπεζι σε ενα ησυχο μπαρακι κοντα στην γειτονια μας αλλα οταν μαζευτηκε ο κοσμος τα ειδα ολα!!!! Με ενοχλησε πολυ η καπνα κ η βαβουρα κ δεν ενιωθα καλα...γι αυτο κ αποχωρησαμε νωρις....Δεν πειραζει μωρε...και τοσο που βγηκα καλα ηταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?Εγω καλα μολις χτυπησα ενα μερεντοκρουασαν φουρνου γευστικοτατο!Πολυ φαι αυτες τις μερες ρε κοριτσια θα σκασω μιιλαμε αλλα δεν παει αλλο...Περασαμε ωραια εχθες ολη την μερα εξω και το βραδυ φαγητο του σκασμου!Ελπιζω να περασατε και εσεις ομορφα...Αντε να τελειωσουν και οι γιορτες να αρχισουνε οι εκπτωσεις να παρουμε για τα μπεμπεκια μας τιποτα!Αυτα τα νεα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααααααχ ναι ρε ΝΕΝΑ!!!

Κι εγω περιμενω τις εκπτωσεις για να παρω τα λευκα ειδη των μωρων (κουβερτακια,σεντονια,μαξιλαροθηκες κτλ) και φυσικα περιμενω να ερθει ο Γεναρης για να παμε να κλεισουμε τα επιπλααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...