Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειά!επέστρεψε και το εργαζόμενο κορίτσι...άλλη φορά πιπέρη στη γλώσσα αν ξαναπώ ότι θέλω να πάω για δουλειά!φιλενάδες τα ΄φτυσα!ευτυχώς σήμερα τελευταία μέρα.

βιβή μου τώρα διάβαζα την περιπέτειά σας, σιδερένιος ο μικρούλης σας!όσο για την μικρούλα υπομονή, κι εμένα είχε τρομερούς κολικούς και μολις έκλεισε τον 2ο σταμάτησαν μαχαίρι.

ελευθερία έλεος, μου έρχεται να τσακίσω το πλησιέστερο ζαχαροπλαστείο, ευτυχώς δεν έχω πού να αφήσω τα μωρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβη μουυυυυυυυυ τελεια μπραβο μπραβο ευχομαι αυτο να ηταν το τελευταιο.

Ελευθερια ανακεφαλαιωση τζαμπο σπριντερ ειναι μεχρι αργα? να τα αφησω για τελευταια δηλαδη. Να προλαβω να ψωνισω κ εγω κανενα ρουχαλακι κλαψ κλαψψψψψψ. Κοιτα το πρωι εχω τρεχαματα ασχημα κ δεν ξερω πως θα προλαβω κ με θηλασμους κ τετοια δηλ πρεπει να παω για τις εξετασεις το πρωι κ μετα αν μου μεινει λιγος χρονος πριν το ριο θα παω στα γρηγορα μια μαδερκερ να ψωνισω για τα μωρα αλλα να πω την αληθεια μου ηθελα να βρω κ εγω γαλοτσες μαυρες κ να παω κ μπερσκα κ ναικ κλαμπ κ ζαρα κ τετοια αλλα μονο μεχρι 4 ρε γαμωτο νομιζα οτι θα ναι κ αυτα τουλαχιστον μεχρι 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τώρα τα υπόλοιπα νέα μας

κάναμε χθες εμβολιάκια και ευτυχώς δεν μας πείραξαν καθολου. ο μπεμπάκος το πολύ σε μια εβδομάδα θα έχει βγάλει τα πρώτα του δοντάκια μας είπε η γιατρός και η μανούλα μπορεί να ελπίζει λίγο ότι τότε θα σταματήσει η εξοντωτική γκρίνια!το σάββατο ξεκινάμε κρεμούλες, ριζάλευρο και την άλλη βδομάδα φρούτα. ερώτηση 1: πού να τα ταίζω,στο ριλαξ?γέρνουν ακόμη λίγο καθιστά και φοβάμαι να τα βάλω στο καθισματάκι. ερώτηση 2: ο φαγάνας μου είναι ήδη 7.800 πόσο θα φτάσει με τις κρέμες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω να κανω τα εξης σχολια:

βιβη μου ειδες που ολα πηγαν καλα;;;αντε μπραβο κ μακαρι να ηταν αυτη η τελευταια ταλαιπωρια για το μωρακι.

αλικηολγα μπραβο για το δοντακι!!!πω πω μεγαλωσαν ρε συ τα μπεμπακια!κ γω σκεφτομαι την μερα που θα εχουν δοντακια κ θα χαμογελανε!!κρεμες ε;;;εγω με την παιδιατρο ειπαμε μετα τον 6ο μηνα θα αρχισουμε.κ να σου πω δεν θελω καθολου.καλα εχω βολευτει με το γαλατακι!!!

καρμεν σπριντερ τζαμπο κλεινουν στις εννια.κ δεν θα το ξαναπω.μπορω να κρατησω εγω τα μωρα.μονο που δεν μπορω να τα θηλασω!!!

νιου μαμμυ εισαι κουκλα!σοβαρα!κ δεν φαινεται καλα κιολας η φωτο!κ τα μπεμπακια σκετη γλυκα!!!!!!!αντε ντε σε ειδαμε μετα απο τοσο καιρο!!!

εγω παλι περασα τελεια!γενικα μου αρεσουν πολυ οι ταινιες που ειναι σαν παραμυθια.τον αρχοντα δεν θυμαμαι κ γω ποσες φορες εχω δει το καθενα.βεβαια στο σινεμα επειδη πηγαμε κ νωρις ημουν η πιο μεγαλη ηλικιακα!!!!!τα μωρα με τον μπαμπα αψογα!ειχε επιστρατευσει κ δυο φιλους του για παρεα κ συμπαρασταση κ περασαν καταπληκτικα!τωρα τα μωρα κοιμουνται κ οι αντρες βλεπουν μπαλα!

παω να δω μαστερ σεφ!

καλο βραδυ!

αυριο εχουμε εμβολιο (τριτη φορα που το λεω κ ακομα δεν το εχουμε κανει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή μου μπράβο!!!Επέστρεψε ο μικρός ήρωας στο σπίτι του!!!!!!!!

Αντε να το στολίσεις τώρα το σπίτι σου προς τιμήν του!!!

νιου μάμμυ αν και θολή η φωτο πολυ όμορφη!!και τα μωρά σκέτη γλύκα!!!

Κάρμεν πως τα πάτε απο προμήθειές;;;;;Γ...το έχω και το σούπερ πούμα στο συνεργείο για σέρβις και αλλαγή λάδια και δεν μπορώ να το στείλω...

Αλική αντε με το καλό οι κρεμούλες!!Αν το καρεκλάκι σου δεν έχει ανάκληση και τα μωράκια δεν μπορούν να κάτσουν ακόμα καλά μόνα τους νομίζω είναι καλύτερα να τα ταίσεις στο ρηλάξ.

Ελευθερία καλά έκανες και πήγες βόλτα! Είδες που άμα θέλουν οι μπαμπάδες μια χαρά τα καταφέρνουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το γραφω κ δευτερη φορα μιας κ πριν μολις πατησα υποβολη με πεταξε κ τσαμπα εγραφα τοση ωρα κλαψψψ

γκουντ μορνινγκ λεδες εντ τζεντλεμαν που λεει κ ο μπιπ στον καιρο του σταρ μπηκα λιγο πριν παω για δουλεια μιας κ πρεπει να ετοιμασω κ τον στρατο μου πρωτα. Τι μου κανετε τσουπριτσες μου?

Λοιπον τι να πρωτοθυμηθω αλικη συνηθως τα καθισματα φαγητου εχουν κλιση οποτε ψαξτο αλλιως στο ριλαξακι σε ορθια θεση για να μην σου πνιγονται αααα κ κατι αλλο οταν ξεκινησετε φρουτακι βαζε μεγαλυτερη σαλιαρα γιατι το φρουτο αν πεσει στο ρουχο βαφει κ πιστεψε με ειχα αχρηστεψει πολλα της κορης μου ετσι.

Τι αλλο? α ελσα δεν ξερω τι θα κανεις προμηθειες γιοκ στοπ. φτιαξε το σουπερ πουμα επειγοντως στοπ. βοηθεια στοπ.

Ελευθερια μου γλυκεια δεν θα σε χωσω για τα τζαμπο αλλα μιας κ ο αντρας μου μου λεει να φυγω κυριακη πρωι απο εδω λεω αν ειναι να βρεθουμε κυριακη απογευμα αν εχει καιρο κ βεβαιως βεβαιως αν εχει καραβι. Αλλιως θα παρω το καικι του αντρα μου κ θα ρθω αλλα μανταλενα αλλος για τη βαρκα μας???? κ θα λεω κ δρομο δρομο μες σ αυτη τη βαρκα ειμαι μοναχηηηηη αλλα θα χω κ δυο ναυτες τ αντρακια χαχα

νιου μαμμυ τελειααααα φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α Ελευθερια με την ευκαιρια θα μου πεις κ αυτο για τα κουκου κ τετοια που λες για τα καρφουρ αν δεν προλαβω τα μαδερκερ της αγ νικολαου ε? δεν εχω παει αλλα αν ειναι κ τα χει εκει να μην ανχωνομαι γιατι εχει πολυυυυ τρεξιμο τη δευτερα θα γινω βεγγος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπονζουρ!

τι θα καναμε σημερα;;εμβολιο;;; =))=))=))

αμε πως... [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif]

δεν θα το σχολιασω καν.θα δωσω 150 ευρω κ θα παω εξω να τα κανω κ τελος.

μας χαλασε το ψυγειο.θελουμε ενα χιλιαρικο για να παρουμε ενα καλο γιατι καλα βολευομαστε με το μικρο οι δυο μας αλλα τωρα με τα παιδια θελουμε μεγαλο.

ο αντρας μου χτες κερδισε 200 ευρω στο στοιχημα.φτανουν για εμβολια κ ψυγειο;;;;;; :lol::lol::lol:

κ ηθελε να παμε αθηνα το σκ να τα χαλασουμε!! :lol::lol:

καρμεν ειπα να στα πω στο τσατ αλλα θα ετοιμαζεσαι για δουλεια.λοιπον την κυριακη προτεινω καφε το απογευμα σπιτι μου. θα περασουμε σουπερ!αντε θα ερθει καμια αλλη;;;;

θα σου κανω κ σχεδιαγραμμα πως θα πας στα καρφουρ αν δεν ξερεις ηδη.μεσα στα καρφουρ επισης εχει μαγαζι με παπουτσια που πηρα εγω τις γαλοτσες μου.δεν θυμαμαι ομως να εχει μαυρες.αλλα δεν ειναι μαρκες.φτηνες ειναι.εγω τις πηρα 25 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δεν με νοιαζουν οι μαρκες αντε τι νομιζεις οτι ειμαι ψωναρααααααααα χαχαχαχα γιατι να μην ριξω μια ματια δεν κοστιζει ακομα τουλαχιστον χαχα. ΣΥμφωνω για τον καφε αλλα φανταζεσαι να μπει ο αντρας σου σπιτι και να δει 4 μωρα? θα αναρωτιεται ο ανθρωπος τι ηπιε κ τα βλεπει διπλά χαχα. Οσο για ψυγειο να σου πω να σου δωσω το δικο μου σωθηκες μου χει χαλασει εκατο χιλιαδες φορες κ εχω πεταξει ενα σωρο πραγματα κ θεωρειται κ απο τα καλα ψυγεια μη χαισω πρωι πρωι.

Παω για δουλιτσα κ τα λεμε το μεσημεριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

ψώνια ακούω, καφεδάκια ακούω, τι ωραία!!!

Εμβόλια... δεν ακούω :lol::lol::lol::lol:

Η μεγάλη μου η τσούπρα με γονάτισε εχθές!!!Ξύπνησε απο τις μύξες κατα τις 11 και μετα είχε τον ακοίμιστο

:evil:

Εκανα την βλακεία να την σηκώσω για να μην ξυπνήσει τους άλλους και φυσικά την πάτησα και κοιμήθηκε 1:00!!!

Τώρα βέβαια κοιμάτε ου καλού καιρου η κυρία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια το οτι τα μωρα μου ξυπνανε τελευταια στις 8 τρωνε κοιμουνται παλι κ ξυπνανε μετα τις 11 ειναι νορμαλ;καποιες φορες τα ξυπναω εγω αν θελω να παμε καπου.να τωρα ακομα κοιμουνται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παραπάνω από νορμαλ!ελευθερία μου ζεις το όνειρο κάθε μάνας!έτσι είναι και η μικρούλα μου χθες κοιμόταν 3,5 ώρες για μεσημέρι και την ξύπνησα και νευρίασε!μέχρι που ξανακοιμήθηκε στις 9 χασμουριόταν! ο ταλιμπαν όμως την αναπληρώνει και με το παραπάνω, κάθε φορά που νυστάζει αντί να κλείσει τα ματάκια και να κοιμηθεί, κλαίει!πολύ όμως,δεν σταματάει με τίποτα. έχουμε κανένα μήνα που εφαρμόζουμε αυτό το καινούριο σχέδιο εξόντωσης της μανούλας!οπότε μια χαρά οι μικρούλες σου, αστες να χορτάσουν γιατί δεν ξέρεις πόσο θα κρατήσει! σήριαλ έγιναν αυτά τα εμβόλια τελικά, απίστευτο!και τώρα που το θυμήθηκα πολύ μου αρέσει το ολγαλίκηγωγω :lol:

ξεχασα να σας πω το σημαντικότερο, σταματήσαμε την αποστείρωση [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] μας είπε όμως να συνεχίσουμε να βράζουμε το νερό γιατί το νερό στην ελλάδα είναι αμφίβολης ποιότητας. την ρώτησα για εμφιαλωμένο και μου είπε ότι είναι καλύτερα αλλά ας το βράζουμε λίγους μήνες ακόμη για σιγουριά. εσείς τί κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγωολγα αλικη εγω τη ρωτησα για εμφιαλωμενο απο μηχανημα κ μου ειπε να το βραζω για λογους αποστειρωσης.ξερω κ γω μωρε.αφου σταματας την αποστειρωση γιατι να συνεχισεις;δηλαδη θα παιρνει απο παντου λεμε τωρα μικροβια κ απο το νερο της βρυσης κινδυνευει;δεν ξερω.κανε παντως οτι σου λεει να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

οσο για τα εμβολιο καταντησε "Η Οδυσσεια ενος εμβολιου".

γιατι κ που τα αγορασα παλι σε περιπετειες μπηκα.αφου βρηκα δυο pentavac k ενα για την ηπατιτιδα δεν το θυμαμαι τωρα αν κ το ζητησα τοσες φορες,δεν μπορουσα να βρω δευτερο.ειχαν ελλειψη τα περισσοτερα φαρμακεια!!!! :shock::shock: κ τελικα εκει που πηγα για ψωμι κ εξιστορουσα τον πονο μου στη φουρναρισα κατσε μου λεει να δουμε τι θα κανουμε.κ παιρνει ενα γνωστο της φαρμακοποιο κ της λεει ενα εχω να ερθει να το παρει.κ θα παω το απογευμα να το παρω! :crazy::crazy:

το συνολο 90 ευρω.αλλα πενηντα η επισκεψη αυριο στην παιδιατρο.

κ αλλα 50 στο μαστορα που ευτυχως ηρθε αμεσως κ μου εφτιαξε το ψυγειο!!!ετσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

140 ευρώ για να τελειώσει η οδύσσεια? τί να κάνεις, αν είναι για τα μωρούλια τα δίνεις αλλά γινεται να μη σε πιάνουν τα νεύρα σου?

μου είπε η γιατρός ότι στο εξωτερικό σταματάνε το βράσιμο στους 5 μήνες αλλά εμεις καλό είναι να το κρατήσουμε έτσι για ένα χρόνο! υπερβολή μου φαίνεται, θα συνεχίσω λίγο ακόμη και μετά βλέπουμε!

τέλειες οι μπεμπούλες χριστουγεννιάτικες, τώρα τις είδα!χάζεψαν με τα λαμπάκια απ΄το δέντρο?τα δικά μου τρελαίνονται με τα φωτάκια γενικά, δεν στόλισα ακόμη αλλά πιστεύω ότι θα πάθουν πλάκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου μπηκα στα γρηγορα γιατι περιμενω επισκεψεις. Ελευθερια ετσι μου κανει εμενα ο ενας μπεμπης τον οποιο τον κακομοιρη τον ξυπναω αναγκαστικά για να παω για δουλεια.

Για το βρασιμο του νερου κ εγω τα ιδια ξερω οτι στο χρονο σταματαμε απλα λογο θηλασμου δεν τους δινω νερο ακομα οποτε δεν το εχω ψαξει τωρα.

Για τα εμβολια ευχομαι να τα βρει εμας η παιδιατρος αλλιως θα γινω θεριο να την φαω μου ειπε οτι το εχει αναλαβει εκεινη να τα βρει πρεβεναρ κ μενιτζιτεκ δυο δηλαδη κλαψ κλαψ οσο για τις εξετασεις θυροειδη που θα κανουμε εξω θα τις πληρωσουμε γιατι λειπει εδω η γιατρινα μας που γραφει στο τεβε κ εκτος των αλλων δεν δικαιολογουν λεει απο το τεβε στι διμηνο επαναληπτικη εξεταση θυροειδη ημαρτον λες κ εμενα μ αρεσει

τελος παντων αυτααααα αν προλαβω θα μπω αργοτεραααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!

απο οτι διαβασα στα γρηγορα εισαστε καλα! εχω μερες να μπω... καλα ειμαστε εμεις, εμβολιαστικαμε σημερ, ολα καλα!

μπηκα να δω τα νεα σας οσο προλαβω και να σας πω μια καλησπερα!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Βασιλική! Απο το πρωϊ τώρα ηρεμήσαμε λίγο. Βασικά κοιμούνται και οι δύο του καλού καιρού... :lol: Άχ είναι να τις φάς!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά. Κάτι διάβασα για εμβόλια...και μεις θα κάνουμε στις 8 του μηνός και ευτυχώς που τ' αγόρασε ο άντρας μου απο τώρα γιατί λέει έχουν έλλειψη...

Είναι το πρώτο μας βλέπετε και έχω έναν φόβο ... παίζει ν' ανεβάσουν κανένα πυρετό;;;;;;; :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα βασιλικη μας θυμηθηκες;;; :lol::lol::lol::lol::lol: προδοτρα!!!!

λενα με το καλο το πρωτο εμβολιο.εμενα δεν σηκωσαν πυρετο ουτε στο πρωτο ουτε στο δευτερο.αλλα αν σηκωσουν πυρετο θα σου πει ο γιατρος τι θα κανεις.ρε κοριτσια τι γινεται με τα εμβολια;δεν υπαρχουν;αφου πηγα το απογευμα να παρω το ενα που δεν το εβρισκα μου λεει ο φαρμακοποιος σε λιγο θα υπαρχει σοβαρο προβλημα ελλειψης.

καρμεν μιλα με η βιλμα να στα βρει σιγουρα τα εμβολια γιατι το σαββατο ειναι κλειστα μονο καποια εφημερευοντα υπαρχουν.μην βρεις το μπελα σου.θα της το πω κ γω αυριο το πρωι που θα παω.

οι δικες μου κοιμουνται.αλλα η μεγαλη εφαγε μονο 120 γρ κ μετα αρχισε να σκουζει.πρωτη φορα το εκανε αυτο.κ τωρα δεν ξερω τι να κανω.να την αφησω κ οτι γινει τη νυχτα ή να της δωσω σε λιγο κι αλλο κοιμισμενη οπως ειναι;μαλλον θα την αφησω κ ο θεος βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου τωρα εφυγαν οι επισκεψεις μου. Βασιλική μην χανεσαιιιιι

Λενα καλη αρχη με τα εμβολια. Δεν κανουν ολα τα εμβολια πυρετο κ ειναι κ αναλογως το παιδι. Το πρωτο παντως σιγουρα δεν κανει.

Ελευθερια για ρωτα την. Μου εκανε την χαρη εμενα κ μου εκλεισε ραντεβου για Τριτη πρωι παρολο που ειναι αργια γιατι δεν γινεται αλλιως αλλα αν ειναι να μην υπαρχουν εμβολια δεν την βλεπω καλα την δουλεια κ αν στραβωσει κι αλλο με την απεργεια βλεπω να το αναβαλω οπως παει η δουλεια κ εχω κλεισει ραντεβου σε ολους. Πριν λιγο εμαθα οτι η απεργεια συνεχιζεται μεχρι κ το Σαββατο. Τα νευρα μου δηλαδη ημαρτον πια. Κ αυτοι δικιο εχουν αλλα κ εμεις ειμαστε ενα κωλονησο αποκλεισμενο κ κρεμομαστε απο αυτους κ ειμαστε απο την Δευτερα χωρις καραβι δηλαδη ελεος. Σορυ για το ξεσπασμα αλλα....

Εμεις ειχαμε λιγο ψιλογκρινουλα μεχρι που καναμε κακακια κ ηρεμισαμε αρκετα μαλλον τους πειραξε κατι που εφαγα. Τωρα καθομαι να χαλαρωσω λιγο ακομα κ μετα παω για νανακιαααααα γκουντ ναιτ λεδες εντ τζεντλεμαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπονζουρ!

παλιοκαρος κ σημερα!

ξυπνησα κατα τις 8 τα διδυμομπεμπιδια γιατι πρεπει να τα ξαναταισω κατα τις 11 παρα.αντε να τελειωσει επιτελους σημερα η "Οδυσσεια του εμβολιου".

αυτα παντως τα σκατα πηραν φορα με τον υπνο.αμα δεν τα ξυπνουσα εγω το κοβω να κοιμοντουσαν μεχρι τις 9!!!

σημερα εχει το τρελο αγορι ο αντρας μου γενεθλια.γινεται 36 ετων το καμαρι μου!του ευχηθηκα χρονια πολλα κ καλα μυαλα!!!! :lol::lol::lol:

σκεφτομαι απο το πρωι να του κανουμε με τα μωρα καμια εκπληξη αλλα εχει σκατοκαιρο για να βγουμε εξω να παμε να του παρουμε δωρο.αφου ελεγα να εκτυπωσω μια φωτο με τα μωρα κ να του στειλουμε λουλουδια στη δουλεια αλλα βρεχει κ δεν μπορω να παω πουθενα.για πειτε καμια ιδεα!!!

παω να φτιαξω κουλουρακια κανελας να βουταω στον καφε μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες και μωράκια!

καρμεν έχεις δίκιο, ωραία και χαλαρά είναι να ζεις σε νησί αλλά αντιμετωπίζεις δυσκολίες σε απλά πράγματα. ελπίζω να ξεαποκλειστείτε γρήγορα!

ελευθερία δεν ξύπνησε νωρίς τελικά η μικρούλα?κι εγω έχω παρατηρήσει ότι όσο και να φάνε το βράδυ ξυπνάνε κανονικά στην ώρα τους.

χθες ο μικρός ταλιμπαν μου ήπιε το αίμα με τη γκρίνια και το κλάμα, πολύ κουραστικό. ευτυχώς όμως αποκοιμήθηκε στις 9 στο γυμναστήριο, ξύπνησε 7.30 έφαγε και τώρα ξανακοιμάται. μα τί έχει πάθει, μιλάμε για απίστευτη γκρίνια. δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα αλλο, μόνο μαζί του ασχολούμαι. βλέπω τις συνταγές σας και ζηλεύω!όχι κουλουράκια ούτε τον καφέ δεν προλαβαίνω να φτιάξω!

χρόνια πολλά στο τρελό αγόρι σου, να τον χαίρεσαι!

βιβή τί κάνει ο μικρούλης σου, όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερια μου χρονια πολλα στον αντρουλη σου να τα εκατοστησειιιι.

Εμεις σημερα γινοτμαστε 5 μηνών απιστευτο ποτε περασε. Εμεις κλασσικα ξυπναμε 6,30 να φαμε το πρωινο μας κ μετα συνεχιζουμε απλα το κακο ειναι οτι τους ξυπναω συνεχεια για να παω στο μαγαζι κ δεν ξυπνανε κ με τιποτα οι κακομοιρουληδες αφου τους λυπαμαι. Την αλλη φορα που δεν πηγα ξυπνησαν 11 αλλα τωρα λιγο υπομονη κ αν πρωτα ο Θεος παω Πατρα μετα δεν θα πηγαινω κ καθε μερα για δουλεια οποτε θα χαλαρωσουμε λιγο.

Ελευθερια μου δεν ξερω τι να σου πω να κανεις αλλα ωραια ειναι να του φτιαξεις κ μια κουπα του καφε που κανουν στα φωτογραφεια με φωτογραφια της οικογενειας αν εχεις εννοω τους 4 σας κ να πινει το καφεδακι του σ αυτην νομιζω οτι ειναι γλυκο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετοιμα τα κουλουρακια!!δεν εφτιαξα πολλα.δυο ταψακια.ωραια βγηκαν αν κ θα επαιρνε λιγη κανελα παραπανω.τελοσπαντων τωρα τα φτιαξαμε.

αλικη ολγα γωγω ναι ρε συ δεν ξυπνησε το μπεμπιδιο αν κ εφαγε λιγο.κ σου λεω κ αλλο θα κοιμοταν αλλα τη σηκωσα.κ τωρα φυσικα ξερη.

ο μπεμπης ζορικος ε;εγω αν καμια φορα εχουν γκρινια κ θελω να μαγειρεψω ή να κανω κατι τις παιρνω μαζι κ τους εξηγω τι κανω.πχ την αλλη φορα εφτιαχνα γεμιστα.ε πηρα τη μικρη κ την ανεβασα με το ριλαξ πανω στον παγκο της κουζινας.φυσικα την προσεχα κ ημουν μαζι της εκει γιατι εκει το εφτιαχνα το φαγητο.ε ολη την ωρα της ελεγα τι εκανα.τωρα γεμιζουμε τη ντοματουλα,βαζουμε αλατακι κ τετοια!κ ξερεις με φωνη τυπου ειμαι σε τηλεοπτικη εκπομπη!!!εχω παρατηρησει οτι πιανει!κ ετσι κ αυτες ηρεμουν κ γω κανω τη δουλεια μου και κυριως μαθαινουν να μαγειρευουν κ να κανουν δουλειες απο τωρα!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ ΤΡΕΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΠΙΟ ΗΡΕΜΟ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.

ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ ΚΑΝΕΛΛΑΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ. ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΠΡΑΟΥΝΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΦΕΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΑΤΕ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ; ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...