Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου-Νο22-Κοιμήσου και παρήγγειλα...


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάρες μου,

μόλις τσάκισα 3 κουταλιές νουτέλα και στάνιαρα.

Από κιλά δόξα το Θεώ κάπου στα 7 είμαι.

Ο Νίκος φιλάει την κοιλιά μου και λέει απαπάω Μαρίλια...'Αντε να δω μέχρι πότε θα την αγαπάει.

.

Μαράκι μου λίγα ειναι ρε τα κιλά σου! Δεν σε φοβάμαι ουτε εσένα, εισαι κορμάρα..

Τωρα για τον χουχουλίνο και το ποσο θα αγαπάει την Μαριλια.. [smilie=boxing.gif] χαχα θα δειξει, ολα θα πάνε καλα!

Με αυτο που ελεγες οτι δεν το αισθανεσαι και πολυ κοντά σου το μωρό ρο ξεπέρασες?

Λενάκι μου γλυκό, εγώ δεν θα ζητούσα λεφτά... ντρέπομαιιιιιιιι (ο αντρας μου με λέει θήμα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε για ηλικιες μιλατε??? Εγω το 95 ημουν δευτερο ετος στο πανεπιστημιο κ ειχα φυγει Erasmus στη Γαλλια...ημουν 20 χρονων αχ...Αλλα δεν θα ερθω στην συναντηση, οποτε..μια γρια λιγοτερη :D:lol::lol: ...

Καλε μια συναντηση για χαρη μου δεν θα κανετε??? Τουλαχιστον πριν μετακομισω κ φυγω για τα ξενα?? κ πριν φυγει η Ερη για τα ξενα???

Ερη σε ποια περιοχη της Αθηνας μενεις???

Να σας ρωτησω κατι..ο Σεμπ ειναι 18 μηνων...απο ποια ηλικια μπορουμε να κανουμε καποια απασχοληση?? Θα ηθελα να ζωγραφισουμε μασκες η πηλινα αντικειμενα....η να φτιαξουμε ψηφιδωτα...η να φτιαξουμε πολυχρωμα κερια...Μηπως βιαζομαι?? πρεπει να παει 3-4 λετε??

Σε αυτην την ηλκια τι μπορουμε να κανουμε??? παιζουμε με τα λεγκο, φτιαχνουμε παζλακια, μουτζουρωνουμε κανα χαρτι (αυτο το βαριεται πολυ γηργορα ομως)....Κυριως του αρεσει κατι να χαλαει να το κοπαναει κ να το ξαναφτιαχνει...ααακ του αρεσει πολυ να παιζουμε με τα παζλ..αυτα...Παντως να του διαβασω βιβλιο με τιποτα..Μονο αυτα με ηχους του αρεσουν...δεν καθεται να ακουσει ιστορια....Εσας καθονται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτάκι μου και εγώ δευτερο έτος τότε αλλά δεν ειχα τα κότσια για Ερασμους και τέτοια..

Λοιπον, 18 μηνών δεν θα κάτσει για παραμύθι, κ εγώ προσπαθούσα αλλα ετρωγα πόρτα..

Τωρα τελευταία όμως στους 23 μηνες κάτι γίνεται.. τουλάχιστον κάθεται και με κοιτάει σαν χανος, και δεν πάει να μου σκίσει τις σελίδες.

Για ζωγραφική εχω προσπαθήσει άπειρες φορές αλλα και εκει δεν γινεται.. ειναι μικρός ακόμη.. Εγώ βεβαίως επιμένω μι ακαι ο πατέρας μου ζωγραφίζει φανταστικά και μια και εγώ δεν το πήρα ελπίζω να το πάρει ο μικρός..

Υπάρχει ενα site το http://www.toddlertoddler.com τσεκαρε το έχει κάποιες ιδέες και κατασκευές..

Εδώ και εναν χρόνο μένουμε στην Νικαια.

Σημερα ειδα 2 ουράνια τόξα στον Αττικο Ουρανο, ενα χτυπούσε ακριβώς στον Λυκαβητό και ενα ακριβώς στο θέταρο βράχων! Απο το σπίτι μου βλέπω πραγματικά όλο το λεκανοπέδιο, εννοείται οτι απο εδώ που μένω έβλεπε ο Ξέρξης την ναυμαχία της Σαλαμίνας χαχαχα!!!!!

Εχω να δω 2 ουράνια τόξα απο τότε που γεννησα! Εκεινη τη μέρα είδα 2 ουράνια τόξα απο το ΙΑσω!!!

Μπαίνω για μπάνιο μανούλες και επανερχομαι.. Τον πηγα στην πεθερά μου for a while..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα εμενα τα ξεφυλιζει...τα κοιταει, μιλαει σα να τα διαβαζει αλλα οχι, δεν καθεται να ακουσει ιστορια και να την παρακολουθησει...εε του λεω που ειναι το γατακι, που ειναι η αγελαδα κλπ..μου τα δειχνει.μεχρι εκει, μετα θα βαρεθει κ θα το πεταξει απεναντι...φτιαχνει παζλακια παντως...Ψαχνω δραστηριοτητες...αλλα μαλλον ο πηλος, τα κερια, τα ψηφιδωτα ειναι για μεγαλα παιδια...ουφ θα περιμενω...κ μου αρεσουν! ιδιως τα ψηφιδωτα!

Ερη θα κοιταξω το σαιτ...Νικαια?? αχ μακρια ειμαστε μωρε...Μενω Αλιμο στην Αθηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα ξαπλώνει στο μαξιλάρι μου και εγω διαβάζω και αυτη κιτάει τις εικόνες..της εχω γυρω στα 20 βιβλία άλλα με λεξεις και παζλ και παραμύθια και εχουμε κ ηλεκτρονιο βιβλίο με λέξεις..γενικά ήθελα πολύ να της μεταδώσω την αγάπη μου για τα βιβλία και γιαυτο συνέχεια της αγοράζω..επόμενη αγάπη η ζωγραφική απλα περιμένω να μεγαλωσει λίγο ακομη και θα κανουμε πολλες χειροτεχνίες!! εαν κοιταξεις τον κατάλογο του ELC στο τέλος εχει πολλα!! όρεξη να έχεις!!

δηλ την άνοιξη που θα έρθουμε Αθήνα και η Ερι και η Φράνι θα εχουν ξενιτευτεί?δεν θα πιουμε καφέ?θα ε αναγκασετε να κανω 2 ταξίδια ακόμη για να σας γνωρίσω? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAA πιασατε την παρλαααα

Γωγω \ναι εχω μια καμπαρντινα και ενα κασμιρενιο παλτο τα πηρα το 2004 στο Λονδινο απο το στοκ που ειχα παρει αυξηση ..ημοιυν ελευθερο πουλι και ειχα προικα αφαγωτη... θυσιασα επιδομα αδεια ςκαι δωρο χριστουγεννων...

ειναι κολεξιον 200 σηγουρα αλλα αξιζουν τα λευτα τους..εννωειται πως δεν χωραω μεσα γιατι τοτε ημουν 53 κιλα..ενω τωρα..αφιστε το!!!

Φραν εγω του δινω και ζωγραφιζει με κυρομπογιες επισεις δειχνουμε ολα τα ζωα και τους χαρακτηρες σε παραμυθια..εμενα καθετε και ακουει, επισης του εχω παρει πλαστελινη και γινετε χαλια...Ξυλινα παζλ με ζω σχηματα και αριθμους φτιαχνει και αυτος και οταν τα βαζει σωστα χειροκροτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A, επισης του εχω παρει πλαστελινη και γινετε χαλια...

Κ εγώ θέλω play dough να του πάρω αλλα φοβάμαι ότι θα την φάει!!

Φρανι, σιγά το μακριά ρε, η κολητή μου ( η νονά του Κώστα) μενει τώρα Αλιμο.

Οταν ημουν φοιτητρια αλλα και μετά εμενα Κέντρο, Πατήσια, Ηράκλειο, Μαρούσι, Άνω Γλυφάδα, Αγία Παρασκευή και τώρα Νικαια και Πειραιά χαχαχα! Το Ερασμους εγώ το έχω κάνει στο λεκανοπέδιο..

Γιωτάκι μου οταν πας Αμερική στους συγγενείς, θα έρθω να σε δω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη σου εστειλα το τσιζ κεικ..αμα προλαβω θα σου στειλω και συνταγη για μπαρες δημητριακων και μαφιν ..εχω να την κανω πολυ καιρο και δεν θυμαμαι λεπτομεριες παντως ειναι και αυτο ευκολο πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη σου εστειλα το τσιζ κεικ..αμα προλαβω θα σου στειλω και συνταγη για μπαρες δημητριακων και μαφιν ..εχω να την κανω πολυ καιρο και δεν θυμαμαι λεπτομεριες παντως ειναι και αυτο ευκολο πολυ

Χρυσα μου σ'ευχαριστώ πολύ, θα την κάνω το σκ για να την βγάλω φωτο και να την ανεβάσω! Thank you very much sweety! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki girisa edw kai wra alla piname kafedaki me ton nono tou mikrou kai den mporousa na grapsw .

e den exw kati neo ...kalh h auxenikh alla den mas afine na doume poulaki :(

h giatros eipai oti den mporei na mou pei me sigouria tipota .

stis 16 eudomades tha dixnei sigoura .

eri mou nikaia meneis !!! pou? kale polu konta menoume !!!!

thn paraskeuh na kanonisoume na brethoume na pame mazi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ με εχει πεθανει σημερα ο μικρος...

πηγαμε παιδιατρο μας ολα ειναι τελεια, παρα πολυ καλα, πηγαμε 12700!!!! μου την εδωσε ομως σημερα αυτη, πριν εναμιση μηνα που ειχαμε παει και ειχε κατσει πολυ καλα και τον ειχε μετρησει κανονικα ηταν 90 ποντους, σημερα χτυπιοταν κ ωριοταν (καλα ε μου εσπασε τα νευρα μιλαμε) τον εβγαλε 88!! :shock: τι επαθε το παιδι μου μαζεψε?? :lol::lol::lol: κ τσακωθηκα μαζι της, γιατι της ειπα να τον ξαναμετρησει και τα πηρε αυτη... αλλα στο βιβλιαριο εγραψε παλι 90.. τεσπα

αντε παλι σε ενα μηνα για το επομενο εμβολιο.... γκρρ εχω βαρεθει ρε παιδι μου, εχει χασει εμβολια απο τον περασμενο χειμωνα που ειχε αρρωστησει και ειχε μπει στο νοσοκομειο, τα ειχαμε αφησει ολα για να συνερθει...

κοριτσια ουτε ο αναστασης καθεται να του διαβασω.. τρελαινεται για τα βιβλια, μπορει να καθεται με τις ωρες να τα ξεφυλλιζει και να χαζευει τις εικονες. παιρνει εγκυκλοπαιδειες, κοιταει τα ζωακια και ερχεται, του μιλαω λιγο για τα αρκουδακια τα λιονταρακια κλπ κλπ αλλα γενικα τα παραμυθια δεντου αρσεουν.. ουτε αν δει παιδικο στην τηλεοραση θα τραβηξει την προσοχη του, μονο τα ζουζουνια. τιποτα σε καρτουν ομως. ανδει κανενα ντοκιμαντερ ομως γινεται χαμος!! τρελαινεται να βλεπει ζωακια

φρανιτα νομιζω ειναι νωρις για τετοια!!!! κ εμενα μαρεοσυν πολυ αυτα, αλλα νομιζω οτι ειναι καλυτερα να γινουν πρωτα 3!!!

αχ τι συμπεθερα εχω...... ακου εκει τι ειναι το τυρι κρεμα!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε αφροδιτη μη στεναχωριεσαι αφου ειναι ολα καλα κανε υπομονη λιγο καιρο ακομα

κ θα μαθεις κ το φυλο

καλα ρε ειναι δυνατον να μη σε εχω στο φεις?????????????????????????

ερη ψαχνεις συνταγες για το μπλογκ?????

να σε στειλω τιποτα βρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου μπράβο που πηγαν όλα καλα! Βρε μπας και έχεις μπέμπα???

Ναι ναι να παμε μαζι την Παρασκευή! Ρε συ Αφροδίτη μου συγνώμη δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι ειχες θέμα με το που να αφησεις τον Μανώλη! Θα τον κρατούσα εγώ!!!

Λενάκι μου θέλω συνταγές αλλα θα ηθελα αν ηταν δυνατον να τις μαγειρευετε να τις βγάζετε φωτο και να τις σηκώνω γιατι εγώ σε ενα σπίτι πόσες να κάνω??? :D

Παρτε μια φωτο απο τα πομακοχώρια της πατρίδας μου31525_123085881059549_100000744142288_154203_5590150_n.jpg[/attachment:oq6djpvn]

post-4408-13873935469648_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ δεν έρχομαι στην συνάντησή σας γιατί τελείωσα το σχολείο το '89!!!!

πολύυυυυυυυ γριά μιλάμε!!!! :?

εκτός και αν έρθω για να σας προστατεύσω!!! :-w:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια δεν προλαβαινω να σας γράψω, με εχει καβαλικέψει και κοντέυει να μου δαγκώσει το λαρυγγι!!!

Γωγω, βλέπει την κορη σου και λέει νινάκιιι! Του λέω αυτη ειναι ι Ιωαννα η κόρη της Γωγώς.. Μου λέει "Ανιιι Γωγωωω" χαχα, και τώρα μου κλείνει το λαπτοπ και μου λεει να το βάλω για νανιιιι... :lol::lol::lol::lol:

εεεεεει τι γίνεται εδώ? την ΡΕΑ πρέπει να του δείχνεις και όχι την Ιωάννα!!!! :evil:

για να προσέχουμε λίγο συμπεθέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη με τον μανωλακη πηγες τελικα στο γυναικολογο? εκατσε ησυχα? η μπα?

ερη εχω μια πολυ ωραια συνταγη για γλυκο της μαμας μου, ειναι πεντανοστιμο!!! επειδη θελει χρονο ομως κ λεω να το κανω το σκ, θα στο στειλω απο βδομαδα!!!

αργυρω το 89?? ουαου!!!! εγω τοτε ημουν 5 χρονων!!! :D

αχ τωρα κανουμε τις αιτησεις για μεταθεση.... να κανω η να μην κανω??? ιδου η απορια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη κοριτσάκι μου. Ξέρω ότι τώρα ότι κ να σου πούμε δε θα βοηθήσει αλλά ο καιρός είναι γιατρός!! Δυστυχώς οι περισσότερες το έχουμε περάσει τουλάχιστον μια φορά. Προσωπικά θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος για εξετάσεις από τώρα. Οι γιατροί το θεωρούν τυχαίο γεγονός. Κρατα το σημαντικό ότι σύλληψη έγινε άρα είστε γόνιμοι κ πολύ απ ότι κατάλαβα αφού πιάσατε κατευθείαν κ όταν είσαι έτοιμη θα προσπαθήσετε ξανά κ θα έρθει το ουράνιο τόξο σας!!🙏🏻🙏🏻🌈🌈❤️❤️
    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...