Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου-Νο22-Κοιμήσου και παρήγγειλα...


Recommended Posts

Καλημέρα,

για όσους θέλουν να κάνουν πολλά παιδιά, μία άλλη άποψη!!! :?

""Τα παιδιά χωρίς αδέλφια ζουν καλύτερα χάρη στην έλλειψη ανταγωνισμού και προστριβών μέσα στην οικογένεια. Είναι συχνά δύστροπα, μοναχικά και άκρως απαιτητικά, αλλά συνάμα φαίνεται ότι είναι και... ευτυχισμένα. Ο λόγος για τα «κακομαθημένα» μοναχοπαίδια, τα οποία μπορεί να έχουν αποκτήσει κακή φήμη, ωστόσο είναι περισσότερο ικανοποιημένα με τη ζωή τους από ό,τι τα παιδιά που έχουν ένα ή περισσότερα αδέλφια.

Αυτό τουλάχιστον υποστηρίζει έρευνα βρετανών επιστημόνων, σύμφωνα με την οποία ο ανταγωνισμός για την προσοχή των γονέων και για τα υλικά αγαθά είναι «πηγή» δυστυχίας για τα παιδιά που έχουν αδελφάκια. Μάλιστα, όσο πιο πολλά παιδιά συνυπάρχουν σε ένα σπίτι τόσο περισσότερες εντάσεις δημιουργούνται στην οικογένεια. Οι ερευνητές διαπίστωσαν ακόμη ότι μεταξύ των παιδιών που ερωτήθηκαν πολλά έχουν πέσει θύματα «αδελφικού εκφοβισμού» («sibling bullying»), με το ένα τρίτο να δηλώνει ότι τα αδέλφια τους συχνά τα χτυπούν ή τα σπρώχνουν. Επιπλέον πολλά παραπονιούνται ότι τους «κλέβουν» τα πράγματα ή απευθύνονται σε αυτά με άσχημους χαρα κτηρισμούς. Τα στοιχεία αντλούνται από επί μέρους έρευνα στο πλαίσιο της μελέτης-μαμούθ για την οικογενειακή ζωή στη Βρετανία «Understanding Society», με δείγμα 100.000 ανθρώπων σε 40.000 νοικοκυριά.

Τα αποτελέσματά της θα δημοσιευθούν στο σύνολό τους στα τέλη της εβδομάδας στο περιοδικό του βρετανικού Συμβουλίου Οικονομικής και Κοινωνικής Ερευνας «State of the Νation». Για τις ανάγκες της έρευνας για τα παιδιά και την ευτυχία 2.500 νέοι κλήθηκαν να συμπληρώσουν διεξοδικά ερωτηματολόγια, τα οποία στη συνέχεια αναλύθηκαν από την Γκούντι Νάις του Πανεπιστημίου του Εσεξ.

«Ο ανταγωνισμός για την προσοχή των γονέων και ο εκνευρισμός για το γεγονός ότι πρέπει να μοιράζονται υλικά αγαθά, όπως παιχνίδια και γλυκά, μπορεί να οδηγήσει σε μεγαλύτερη δυστυχία όσα παιδιά έχουν αδελφό ή αδελφή» σχολίασε η κυρία Νάις. Το 29,5% των εφήβων δήλωσε ότι έχει πέσει θύμα λεκτικής κακοποίησης από τα αδέλφια του, ενώ περίπου ένα στα πέντε παιδιά είπε ότι του έχουν πάρει κάποιο προσωπικό αντικείμενο. Σύμφωνα με την έρευνα, ο δείκτης της ευτυχίας είναι αντιστρόφως ανάλογος με τον αριθμό των παιδιών που ζουν σε ένα σπίτι.

Οι επιπτώσεις των εντάσεων στους γονείς δεν είναι ξεκάθαρες, ωστόσο πιστεύεται ότι οι τσακωμοί μεταξύ των παιδιών αυξάνουν το άγχος των γονέων, μερικοί εκ των οποίων σπανίως επεμβαίνουν για να διορθώσουν την κατάσταση.

Πολλά παιδιά, μεγάλος ανταγωνισμός

Τα αποτελέσματα της νέας έρευνας προκαλούν έκπληξη, αφού προγενέστερες μελέτες έχουν δείξει ότι τα μοναχοπαίδια έχουν λιγότερο ανεπτυγμένες κοινωνικές δεξιότητες. Υπάρχουν όμως ορισμένοι απλοί λόγοι που εξηγούν το γιατί όσο περισσότερα αδέλφια υπάρχουν σε μια οικογένεια τόσο λιγότερο ευτυχισμένα είναι τα παιδιά σαν μονάδες, υποστηρίζει η παιδοψυχολόγος δρ Ρουθ Κόπαρντ. «Σε ένα μέσο σπίτι όσο περισσότερα παιδιά υπάρχουν τόσο μειώνεται η ιδιωτικότητα του κάθε παιδιού. Κάποια παιδιά θέλουν να μοιράζονται το υπνοδωμάτιό τους, αλλά προτιμούν να το επιλέγουν τα ίδια παρά να “πρέπει” να το μοιραστούν. Υπάρχει επίσης ανταγωνισμός για τον χρόνο που διαθέτουν οι γονείς στο καθένα από τα παιδιά» εξηγεί η δρ Κόπαρντ. ""

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όχι όχι δε συμφωνώ...

είμαστε 2 αδερφές και θα ήθελα να είμασταν περισσότερες...

τα μοναχοπαίδια δεν έμαθαν πως είναι να έχουν αδέλφια κι έτσι λένε

συνήθως ότι τους αρέσει που δεν έχουν

απαπα να ήμουν μόνη σ'αυτή τη ζωή???

ούτε να το σκεφτώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

μπηκα ν πω μια καλημερα!!!

αχ χρυσα εγω τον ηπια κιολας.. :(:(

χαιρομαι που σου αρεσαν :):):) αντε να τα πουμε την κυριακη!

κακη αναπνοη εχει οντως και απο την diatrofh.

εγω το ειχα παρατηρησει οταν εκανα την south beach diet λογω ελειψης υδατανθρακων εχει την κακη αναπνοη ως συμπτωμα. το ειχα διαβασει και στο νετ. αλλα οχι και τοοοοοσο οσο λενε τα κοριτσια!

αυτο ειναι απλησια!!!!

αντε σας φιλω να δουλεψω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου υποφερει το μωρο μου..Δεν ξερω...Βαζω ορο,ρουφαω κ ειναι ατελειωτες...

Δεν αναπνεει γμτ..Παλι καλα οοοοταν ηρεμησει η ανασα της(στον υπνο) τα καταφερνει να

κλεισει το στομα... :(

οι Ιάπωνες κάνουν το εξής: κλείνουν το στόμα του παιδιού, έτσι το υποχρεώνουν να αναπνεύσει από την μύτη με αποτέλεσμα όλες οι μυξούλες να φύγουν!!!!

να σημειώσω ότι ο πιο χαζός Ιάπωνας έχει IQ 130!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι Ιάπωνες κάνουν το εξής: κλείνουν το στόμα του παιδιού, έτσι το υποχρεώνουν να αναπνεύσει από την μύτη με αποτέλεσμα όλες οι μυξούλες να φύγουν!!!!

να σημειώσω ότι ο πιο χαζός Ιάπωνας έχει IQ 130!!!!!

βάζεις ορό με τον τρόπο της Θούλης??

είναι ο πλέον αποτελεσματικός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι Ιάπωνες κάνουν το εξής: κλείνουν το στόμα του παιδιού, έτσι το υποχρεώνουν να αναπνεύσει από την μύτη με αποτέλεσμα όλες οι μυξούλες να φύγουν!!!!!

Αργυρω πες μου πως κανεις πλακα!!!!!! :shock::shock::shock:

Θα παω να παρω ορο σε μπουκαλι κ μεγαλη συριγγα να δουμε....

Ο γιατρος σημερα μου ειπε να βαλω οτριβιν για 3 μερες...Τι γνωμη εχετε για αυτο?

Καλημερα ειπα?Δεν ειπα!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακο εγω δεν ειμαι λατρης το οτριβιν..προτιμουσα να φασκιοσω τον Χ και να του κανω κεφαλοκλειδομα με την συριγγα..

θα δεις παντως αποτελεσμα εμενα το εκανα και μαζι με τον ορο εφευγε ενα τερστιο κομματι πρασινοκιτρινη παχυρευστη μυξα..σορυ για την περιγραφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

σας διάβασα και έχω ξεραθεί στα γέλια κι επειδή έχω δουλειά τώρα και δεν μπορώ να γράψω πολλά να απαντήσω μόνο στην Αναστασία. Αν είναι τόσο χάλια η κατάσταση και δεν μπορεί να αναπνεύσει δώσε οτριβιν αλλά αραίωσέ το με φυσιολογικό ορό (αυτό τουλάχιστον συνιστά ο ΟΡΛ που πηγαίνω). Μου έχει πεί να αδειάζω το μισό οτριβιν και να συμπληρώνω φυσιολογικό ορό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα κ Νατασουλα σας ευχαριστω πολυ!

Θα κανω πρωτα αυτο με τη συριγγα αλλα αν δεν ανοιξει θα βαλω οτριβιν(που να το αραιωσω Νατασα?)

πριν τον μεσημεριανο υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια εχω εχω δωσει otrivin .

την πρωτη φορα εδινα μονο βραδυ και δεν εκανε δουλεια(πασραλληλα με ορους βεβεαια) και ταλαιπωριοτανε ο καημενο με μπουκωμα 2 εβδομαδες.

τωρα με το που τον επιασε εβαλα 3 μερες(οχι παραπανω) otrivin πρωι μεσηγμερι βραδυ

και παραλληλα πηρα θαλασινο νερο σε αμπουλεςκ ια οχι απλο ορο.

3 μερες κρατησε το μπουκωμα και μετα ειχε απλα μυξουλες λεπτορευστες..

εγω αυτο συστηνω παντως..κριμα ειναι να παιδευεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χθες μου έσπασε η οθονη του κινητού μου, ούτε καταλαβα πως, αφού δε μου έπεσε και απο τα νεύρα μου έφτιαξα 2 κέικ σοκολάτας, ένα ραβανί, ενα σουφλέ, μια πίτσα και μια τυρόπιτα σουφλέ στην οποία ξέχασα να βάλω αλάτι και πιπέρι και πρεπει να έχει γίνει χάλια! Δεν τη δοκίμασα.

Γι'αυτό δε σας παρακολούθησα και ίδρωσα μεχρι να διαβάσω 12 σελίδες!

Αργι γι'αυτό αντιπαθώ του Άγγλους και θεωρω οτι πρέπει να να τους απαγορευτεί η έξοδος απο το νησί τους!!

Θα ήθελα να μου πείτε επίσης αν θα φέρετε τα παιδάκια σας για να ξέρω αν θα φερω και γω τη δικη μου. Μη μου απογοητευτει η κούκλα μου αν δε δει παιδάκια.

Στην Τερίνα δε νομίζω οτι καπνιζουν εσωτερικά πια και είναι και πολύ φιλικοί με τις μαμάδες και τα παιδιά. Θα μπορούσαμε να παμε και στην Υδρία. Παναγιώτα και Αφρο αν θυμαστε είχε και ένα αίθριο που θα μας βόλευε αν τελικά πάρουμε τα παιδάκια μας.

Αλλά δε θυμάμαι να σχολιάσω, είμαι και στο γραφείο.

Κατι για χαζοαμερικανάκια λέγατε, κάτι για βρωμιάρηδες και για σοβατεπί, αλλά είναι τώρα ένας αχταρμας μέσα στο μυαλό μου.

Αααααααα!!! Μητσάκι σωστα σκέφτεσαι με την πιπίλα, αλλά ένα πισωγύρισμα με την έλευση του νεου μωρού θα το έχεις ό,τι και να κάνεις. Το θυμάμαι απο μένα που έπινα το γάλα μου 4 χρονών μουλάρα με το μπιμπερό επειδη το έπινε έτσι η αδερφή μου και ας το είχα κόψει απο πολύ μικρή.

:oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Argi φαντάζομαι πως κάνεις πλάκα για το μπούκωμα του στόματος.

:evil::evil::evil:

Τί άλλο θα ακούσουμε Χριστέ μου...

Αναστασια δεν κατάλαβα καλά....

ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ ΤΗ ΣΥΡΙΓΓΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;

Τρέχα φαρμακείο ρε τρελή και πάρε τα σύνεργα αμέσως....

Θα σωθεί το ζουζόυνι...

Καλέ Γιώτα γιατί σε χαλάει ο καλός καιρός;;;

Μαρία 27 κιλά;;;;

Και δεν ξεχείλωσες ρε;;;

Εγώ είμαι στα 9 ακόμη. Έχω όμως δρόμο μπροστά μου!

Χρύσα πάντα τέτοια διάθεση να έχεις!!!

Νατάσα καλημέεεεεεραααααααα!!!!!!

VENI πολλά φιλιά!!!

Σισσιώ καλή δουλειά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα πολλα πριν για την αδερφικη σχεση αλλα τα εχασα .

θα αρκεστω να πω οτι δεν θα αλλαζα τον αδερφο μου με τιποτα οσα χρηματα και να μου εφαγε μικρη :twisted: ,οσα πραγματα του και αν μου πουλησε :twisted: οσεσ κοντρεσ και να ειχαμε ...

τωρα τα θυμαμαι και γελαω και τα βρισκω πολυ χαριτωμενα και υπεροχα παιδικα χρονια .

ελεος με τις ερευνες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα αν το αραιωσω μηπως δεν θα κανει δουλεια?Αχ ειμαι πολυ ασχετη...

Νατασα γεμιστη ακου,...Θα σου πω κ ας με κοροιδεψεις!ισως με βοηθησεις στο τελος!

Φυσικα κ ειχα συριιγγα κ ορο σε μπουκαλι...

Ομως δεν μπορουσα να βαλω ορο στη συριγγα κ μου φαινοταν πολυ γελοιο ολο αυτο...

Ακομα κ τωρα μολις που το ξαναδοκιμασα...Τραβαω το εμβολο κ ο ορος βγαινει σε σταγονες...

Για να γεμισω 5 μλ κανω 1 λεπτο κ βαλε...Οσο κ αν εβαλα τις γνωσεις μου στη φυσικη :lol:

να κανουν το θαυμα τους...Δεν τα καταφερα..Ειναι χαζο,το ξερω αλλα ΤΙ ΣΚ@Τ@ κανω λαθος???

Για 10 μλ δεν το συζητω..Παθαινω αγκυλωση!

Λοιπον...Με 6 μλ σε καθε ρουθουνι + απο 1 αμπουλα κ παλι δεν ειδα διαφορα...Μονο που ακουγεται

λιγακι πιο υγρη η μυτουλα...

Με συγχωρειτε που σας επρηξα...Πραγματικα δεν το θελω αλλα 5 μερε τωρα προσπαθω

να την ξεμυξιασω την δολια!

Ελπιζω να μην ακουγομαι πολυ τρελλαμενη γτ δεν ειμαι αλλα τωρα το πηρα πατριωτικα!

Ή οι μυξες ή εγω!Τελος! :P

Ασχετο.Εκανα κατι κουλουρακια με δικη μου συνταγη απο εμπνευση τον πολτο φρουτου

που ειδα καπου στο νετ!

Νοστιμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααααααααααααααααααααααααααα......

Κορίτσια ούτε εγώ θα άλλαζα τον αδερφό μου με τίποτα στον κόσμο...Τον λατρεύω και με λατρεύει παρά τα ατελείωτα κλωτσομπουνίδια που παίζαμε μικρά....Είναι το αίμα μου, το στήριγμα μου, ο άνθρωπος μου αγαπώ και με αγαπά ανιδιοτελώς......Απ'όσα μοναχοπαιδια ξέρω είναι ζηλιάρικα, εσωστρεφή και θα ήθελαν πολύ να έχουν αδερφάκι....

Μωρή Νατάσα έλεος...Μόνο 9 κιλάααααααααααααααααααααααααααα;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Τι σκατά τρως μωρή;;;;;;; :twisted::twisted::twisted:

ΘουΘου έφτασε 1200 ο παίδαρος;;;;;; ;);););) Εσύ πόσα κιλά έβαλες;;;;;; :roll::roll: Μη σκας!!!!!!Είσαι Θεά!!!!!!

Γιώτα έφτασα κιόλας 18 εβδομάδες...Είδες πως περνάει ο καιρός;;;Έχω άλλο τόσο....Ανυπομονώ!!!! ;)

Λένα είδες τη νύφη σου;;;;;;Κοτσίδια τέλεια;;;;;; :lol::lol::lol:

Αναστασία εγώ κάνω με σύριγγα, την έχω γυρισμένη με το κεφάλι προς τα κάτω και με το που πατάω τη σύριγγα και φύγει ο ορός, τη χτυπαω στην πλάτη...έτσι μου είχαν δείξει νοσηλεύτριες στο Ιασώ Παίδων.....Είναι σούπερ αποτελεσματικός τρόπος...Τις 2 τελευταίες φορές μετά τη σύριγγα της ρούφηξα τις μύξες με το οτρισαλίν...Σούπερ και αυτό!!!!!!!!

Α, όσο για οτριβίν κλπ ο παιδίατρος μου επιμένει σε φυσιολογικό ορό και τίποτα άλλο.... :roll::roll:

Αρτζι μου σε έβλεπα στον ύπνο μου....Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι σου έλεγα μη στενοχωριέσαι για τίποτα, είσαι σούπερ μαμά και για τα ψυχολογικά σου φταίνε οι πλανήτες.... :lol::lol::lol::lol:

Μπεμπ0ούλης είδες...Πήρε βάρος ο Σπυράκος!!!!!!!!Μπράβο!!!Να συνεχίσετε έτσι!!!!!!!!!!!!!

Μαρία Ιωάννα μου 27 κιλά πήρες και είσαι κορμάρα;;;;Σε μισώ!!!!!!!!!!Τι κάνει η μικρή;;;Πώς πάει το αυτάκι;;;;; :?:?

Φρανι πάρε αεροπλάνο κι έλα με τονν Σεμπ για καφέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σισσιώ εγώ μάλλον δε θα την πάρω τη μικρή...Ας σας χαρώ λίγο κι εσάς... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα μου σε ξέχασα..... :oops::oops::oops::oops::oops: Τι κάνετε;;;;Η Έλενα είναι καλύτερα;;;;;;

Χρύσα μου κι εσένα σε ξέχασα.... :oops::oops::oops: Καλά δεν το συζητώ ότι η βρωμιά είναι θέμα καθαριότητας...Όσα αποσμητικά και να βάλεις αν δεν κάνεις μπάνιο, η βρωμιά δε φεύγει.... :evil::evil::evil::evil::evil:

Α, Lovie έλιωσα στο γέλιο με το σχόλιο σου να του στείλετε e-mail... =))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ Ανστασια δε μπορω να σε πω και ποντιαααα

λοιπον για να φευγει ο ορος πρεπει να κανεις και μια μικρη τρυπουλα για να περναει ο αερας, εγω τρυπαω με μια πολυ χοντρη βελονα το καπακι και κανω και μια μικρη τρυπουλα στο πλαι, φευγεουν λιγες σταγονες- βαλε πετσετα απο κατω αλλα γεμμυζω σε χρονο ντε τε..

επισης αμα θες να το κανει ςμε αμπουλα, βαζεις τον ορο, περιμενεις κανενα 5λεπτο και μετα ρουφας το 5λεπτο ειναι για να ρευστοποιηθουν οι βλενες..

αλλη λυση..πας στον Μαυρικιο..κανεμε μερικες σουπερ βουτιες στην θαλασσα και επιστρεφετε τζιτζι...χαχαχα .

Ουτε εγω θα αλαζα τον αδελφουλι μου με τιποτα στον κοσμο..μαλλιστα παντα ελεγα πως αμα κερδιζα το τζοκες..μονο μευτον θα τα μοιραζομουνα..ουτε καν με τον Οδυσσεα...χαχαχα

περασαμε λιγακι δυσκολα παιδικα χρονια με στερισεις κλπ αλλα παντα φροντιζα να του αφινω το καλυτερο κομματι σε ολα..μονο 2 φορες τον αδικισα και ακομα εχω τυψεις...που δεν ηταν και τιποτα.

Προσπαθησα να επανορθοσω οταν πηγε φανταρος- που του συμπληρωνα το χαρτζιλικι λιαν συχνα...

παντςω στο σοι ολοι λενε οτι ημασταν πολυ αγαπημενα αδελφακια

αχ..συγκινηθηκα

μολις χλαπακιασα μια σαντουιτσαρα με σολωμο...μην ακουσω κιχ...εχω να φαω πανω απο 1 εξαμηνο και με επιασε συνδρομο στερισης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία Ιωάννα μου 27 κιλά πήρες και είσαι κορμάρα;;;;Σε μισώ!!!!!!!!!!Τι κάνει η μικρή;;;Πώς πάει το αυτάκι;;;;; :?:?

quote]

το κορμάρα μ αρεσε :lol::lol::lol:

που με είδες μαρή??

εδώ λέμε είμαι σαν τον όσιο Ονούφριο και μη χειρότερα

αύριο θα πάμε παιδίατρο να τη δει και αν είναι καλά να κάνουμε εμβόλιο

Αύριο δε δουλεύουμε [smilie=blob6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία τι κάνεις καλέ και δεν γεμίζει η σύριγγα, σε 1 λεπτό αδειάζεις όλο το μπουκάλι :lol::lol:

Να το αραιώνω μου έχει πεί για να είναι μια ενδιάμεση κατάσταση αν δεν κάνει δουλειά ο ορός από μόνος του μην βάλω κατευθείαν σκέτο οτριβιν. Εγώ μια φορά το έχω χρησιμοποιήει έτσι συνήθως με σκέτο ορό τα καταφέρνουμε.

Νατάσα πλάκα μας κάνεις τι δρόμο καλέ έχεις μπροστά σου στον μήνα σου μπαίνεις σε λίγες μέρες, πόσα ποια να βάλεις ακομα άντε 1-2κιλά

Θού 1200 μια χαρά το μπεμπέ, εσύ γιατί δεν μας λες πόσα έβαλες την συμπεθέρα φοβάσε???????

Γωγώ αναπνέεις σήμερα η πάλι έχεις τον μοσχομυριστό συνάδερφο κοντά σου?

Αναστασία 1 ολόκληρο κιλό έβαλε ο Σπυράκος μπράβο το παλικάρι μας

Σισσιώ μίλησες με την αιματολόγο ή ακόμα στο συνέδριο είναι?

Χρύσα έγινε κάτι καλό και έχει κέφια?

Αργυρώ κι εγώ θα διαφωνήσω με την έρευνα για τα αδέρφια δεν με βρίσκει καθόλου σύμφωνη και δεν βρίσκω και τον λόγο που γίνονταο τέτοιες έρευνες

Όσο για τον Ιάπωνα τι να πώ κρίμα το IQ και το βρίσκω άκρως επικίνδυνο :evil::evil::evil::evil:

Η Έλενα σήμερα είναι καλύτερα έχει ελάχιστες μύξες και το βράδυ έβηξε μόνο 1 φορά

Χθες έφαγε 4 μανταρίνια, έχει 1 βδομάδα που τρώει μόνο μανταρίνια και πίνει χυμό πορτοκάλι, όλα τα άλλα φρούτα τα φτύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολο για μπουκωματα διαβαζω βρε κοριτσια .....εγω δεν εχω να πω κατι ,μονο δυο φορεσ ηταν μπουκομενος και δεν τρελαθηκαμε κιολας ....την τελευταια φορα ηταν πριν ενα μηνα και φυσουσαμε την μυτουλα σε χαρτακι του ρουφηξα και 2-3 φορεσ την μυτη και ολα κυλησαν καλα και σε 3-4 μερεσ δεν ειχε τιποτα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία Ιωάννα σε είχα δει παλιά σε φώτο.....Είσαι πολύ αδύνατη, αλλά καλύτερα έτσι παρά να προσπαθείς πάντα να χάσεις κιλά...Καλά όχι ότι προσπαθώ...Αν προσπαθο'υσα, θα τα είχα χάσει.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αύριο γιατί δε δουλεύετε;;;Είναι της Αγίας Καθίστρας;;;;;;; :lol::lol::lol:

Νατασούλα σήμερα αναπνέωωωωωωωωωωωωωωω... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ο βρωμερός συνάδεφος δεν έχει έρθει...Κι ελπίζω να μην έρθει..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κορίτσια δε σας είπα...Αύριο έρχεται ο πεθερούλης μου!!!!!!! :?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...εχω μια πελατισσα πρωτη φορα ηρθε..κανει βαφη κ με εχει ζαλισει..ΟΛΟ ΜΙΛΑΕΙ..

νατασουλα καλο αυτο με τον ορο κ οτριβιν..

εγω αναστασια ετυχε να βαλω κ οτριβιν..

χρυσα εμενα δε θα εμ δωσεις να κερδισεις τζοκερ??????????????

μιτσακι εμενα δε παιρνει πιπιλα..στο παιδικο σχεδον ολα εχουν..χθες το κοιμησα στο παρκο εκει κοιμαται η ανηψια μου..τη ειδε κ τη εβαλε στο στομα κ μια τη πιπιλιζε μια τη εβγαζε :shock::shock:

αργι καλυτερα κοριτσαρα?

μαριαιωαννα αυριο οχι δουλεια?????????????σε μισωωωωωωωωωωωωω

λενα ποσα τεστ εκανες για σημερα? :oops::oops::lol::lol:

γωγω 18 βδομαδων???????????????ελα ρε....

νατασα σιγα μη τρως...εγω κοριτσια δε τη πιστευω//.κ αν τρωει βραδυ δε τρωει οοοοοοολη μερα για να φαει βραδυ...

αφρο αυριο πας ε???????????αχ τι καλα..τι ωρα?θα σε τηλ...

αναστασια μπραβο στο καμαρι σου..ειδες κ δε τρωει κ κιλο εβαλε..

εγω εχω βαλει 7 κιλα..σημερα κιολας ζυγιστηκα..κ με βαση γιατρου 8.4 :o:o

αλλα χθες οοοοολη μερα μεχρι να παω γιατρο ετρωγα αμπακα..αλλα σημερα ζυγιστηκα κ ειμαι συν 7 κιλα..εγω παω με τη δικια μου..

κ αυτο το μηνα βραδια δε τρωω..δε με τραβαει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα ευχάριστο που συνέρχεται η μικρή σου. Η δική μου με τον παιδικο σταθμο τις τρεις εβδομαδες είναι με μπουκωμένη μύτη και την μία με καθαρή. Εχω αγανακτησει πια! Ασε που δε μου κάθεται με τίποτα να της την καθαρίσω.

Η αιματολόγος θα επεστρεφε χθες από Θεσ/νικη, οπότε λογικά την Τετάρτη θα είναι στο ιατρείο της και θα μάθω επιτέλους.

Να την αφησω δηλαδή και εγω σπίτι τη μικρή; :(:( Ήθελα να την πάρω μαζί μου...

Σήμερα θα πάω στη Ρούλα (crazy) που γεννάει σε καμια βδομάδα και δε θα την πάρω μαζί μου... Να την αφήσω και άλλη μέρα;

Καλά ΟΚ το πιο πιθανό είναι να πάει για καφε με τον μπαμπά της, όπως θα πάει και σήμερα...

Α δε σας είπα!

Σαν σήμερα πριν από 4 χρόνια παντρευτηκαμε με τον άντρα μου στο δημαρχείο των Ιωαννίνων παρουσία των κουμπάρων μας (των παιδιών δηλαδή που ενα χρονο μετα παντρεψαμε) και μετά πήγαμε για καφέ στη Δωδώνης! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...