Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο9


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυ!!!!! ανακατευομαι λες και περναω το καβο ντορο!!!!

Σοφιτσα σε σκεφτομανε....καλα αποτελεσματααααα μπειμπι!!!

Κατερινιω εκανες υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 842
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalispera koritsakia m!

ti m kanete?

zaxa m poli anakatwsoura re koritsi m simera e?gia kalo einai koritsi m:)

sofitsa m ti egine me ta apotelesmata?ola kala?euxomai na pane ola teleia kali m!

nikolaki m konteuei i pempti na mathoume ta thetika nea!ola tha pane teleia kopela m!tha to deis!

kateriniw m teleio to tickeraki sou:)to savvato pas gia uperixo?ante na deis k ta sporakia s kai na akouseis to tik tak tous:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Ναι!!!καλα καταλαβατε!!Δεν εχω τιποτα!!!Σε ενα ποσοστο στις εγκυμοσυνες βγαινει θετικο σε κυτταρομεγαλοιο αλλα τελικα ολα καλα κοριτσακια!!!Παω τωρα να παρω και γραπτως τα αποτελεσματα!Σας ευχαριστω τοοοοοοοοσοπολυ ολες για αλλη μια φορα που με στηριξατε!!!Βεβαια την αμνιοπαρακεντηση δεν τη γλιτωνω αλλα δεν πειραζει....

Σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι τι κανεις? Ειδα όλα καλά με τον υπερηχο και χαρηκα πολυ! Αντε καλή συνεχεια. Καλέ η Zaxarenia παραπονιεται????? Αχ Ζαχαρενια μου εγω ξερεις τι λεω? Καλά να παθεις!!! :D:D:D

Ετσι ετσι να εχεις αναγουλες για να συνειδητοποιεις ότι σε λίγο καιρο θα εισαι μανουλα με δυο μπεμπουλια αγκαλια παρακαλώ!!!

Sofitsa μου ελπιζω όλα να πανε καλά και συντομα να το γνωριζετε για να ξεαγχωθειτε και εσεις!!!

Νικολ μου εγώ το καταλαβα οτι μιλουσες για τα μπουμπου σου. Ενω η αθωα μας η Ζαχαρενια δεν το επιασε :lol::lol::lol:

Κατερινακι τελειο το τικερακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Sofitsa μου δημοσιευσαμε ταυτοχρονα τα μηνυματα μας και δεν το ειδα!

Μπραααααβο κοριτσι μου! Μπραβο. Εγω το πιστευα πραγματικα πως όλα θα πανε καλά!

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bravo sofitsoula m!bravo kopela m!XARIKA PARA POLI!

O THEOS KAI H PANAGIA MAZI SAS GIA TI SINEXEIA KAI GIA PANTA!

vasoula m p xathikes re psixi?:)

se euxaristw gia to endiaferon s koritsaki m!

na sai kala kai na xereis pws ta kalitera erxontai, e?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!Μπραβοοοοοοοοο ΣΟΦΙΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!! Παντα ευχαριστα!!!ΟΥΦ!!!!

Βασω.....σου ευχομαι να ανακατευεσαι σε λιγο καιρο κι εσυ για τον ιδιο ακριβως λογο!!!!! :D σμουτς!!!!!

Ολες ειμαστε καλα σημερα????

κοριτσακι84 τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera zaxarenioula m!

kala eimai kopela m!vazw tis enesoules m k metrithika xthes k tha xanapaw tin pempti!

gia na doume. . . !

esi koritsi m?efigan oi anakatwsoures?megalwse i koilitsa?:)

to kateriniw exei xathei. . . :)exei trelathei ap ti xara tis fainetai e?:)

nikol m 2 meres meinane na mathoume k ta dika s thetika nea koritsaki m!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ειμαι πολυ χαρουμενη που σας ακουω ετσι!!!! εγω πηγα στον γιατρο χτες ηταν η δευτερη μερα της περιοδου μου και μου ειπε δεν εχω καθολου κυστες!!!!!!!! εφυγαν ολεεεεεεεες :lol: και ειμαστε και οι δυο τελεια τωρα και να κανω την εξωσωματικη σε 14 μερες αλλααααααααα εγω δεν μπορω να ξεκουραστω τις γιορτες γιατι εχω κομμωτηριο :roll: και μου ειπε να φυλαξω τις ενεσεις και να συνεχισω τα cyclacur που με βοηθησαν πολυ και στον επομενο κυκλο να το κανουμε!!!!!! τι λετε????? εκανα καλα η κακο?????? θελω να μαι χαλαρη γι αυτο θελω να μην βιαστω!!!! ειναι και το οικονομικο αλλα ο θεος ξερει τι κανει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ζουζουνες!!

Μεμ μου για μενα ποοοοοοολυ καλα εκανες!καλυτερα λιγο αργοτερα και να εισαι χαλαρη για να μπορεσεις κιολας να αφοσιωθεις στον στοχο σου!!Ευχομαι ολα τελεια να σου πανε στο εξης!

Κοριτσακι 84 καλη συνεχεια με τις ενεσουλες και τον υπερηχο μεθαυριο.Θα δεις....ολα καλα θα πανε.Ειμαι σιγουρη ;)

Ζαχα τι κανεις αγαπημενη?Βαρκα στο γυαλο ακομη?Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα?Εγω11η και οι ανακατοσουρες μειωθηκαν αισθητα οποτε κουραγιο γλυκεια μου!

Νικολ 1 και αποψε!!Εχω την αγωνια σου κουκλιτσα μου!!

Σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ζουζουνες!!

Μεμ μου για μενα ποοοοοοολυ καλα εκανες!καλυτερα λιγο αργοτερα και να εισαι χαλαρη για να μπορεσεις κιολας να αφοσιωθεις στον στοχο σου!!Ευχομαι ολα τελεια να σου πανε στο εξης!

Κοριτσακι 84 καλη συνεχεια με τις ενεσουλες και τον υπερηχο μεθαυριο.Θα δεις....ολα καλα θα πανε.Ειμαι σιγουρη ;) Ζαχα τι κανεις αγαπημενη?Βαρκα στο γυαλο ακομη?Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα?Εγω11η και οι ανακατοσουρες μειωθηκαν αισθητα οποτε κουραγιο γλυκεια μου!

Νικολ 1 και αποψε!!Εχω την αγωνια σου κουκλιτσα μου!!

Σας φιλω ολες!

se euxaristw koritsaki m na sai kala!

k egw euxomai se sena k sta mpempoulia s kali sinexeia kopelitsa m!oti kalitero euxomai ap tin psixi m!

mem m k gia mena kala exeis kanei!to kiriotero einai na eisai xalari gia na kaneis tin exwswmatiki alla k meta ap autin na mporeis na eisai iremi k xekourasti!ase na perasoun oi giortes kai vour ston patsa:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω αυτο λεω!!!! θα τα κανω ολα με την ησυχια μου και δεν δεχομαι να καμια αποτυχια!!!!!! οσο για εσας ολες με κανατε αλλο ανθρωπο με τον τροπο που μιλατε!!!!!!! πετω και ειπε ο γιατρος πως ολα αλλαξαν απο την μερα που ειμαι ετσι!!! ολες οι αναλυσεις τελειες!!!! γι αυτο ο θεος σας βοηθα!! γιατι εσεις βοηθατε εμας!!!! φιλουθκια κοριτσαρες μου!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!!!!!!!!!!!!!καλε οταν ειμαι συνεχεια μεσα εξαφανιζεστε σημερα που αργησα μπηκατε ολες!!!

Λοιπον να αρχισω απο την Σοφιτσα μας με τα σουπερ ευχαριστα νεα!!!ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ γλυκεια μου συγχαρητηριαααααα ολα θα πανε τελεια τωρα θα δεις!!!!!Τελος το αγχος και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!!!!!!!!Η Παναγια παντα να ναι μαζι σου!!!!!!!

Ζαχα μου τι παραπονιεσαι καλε??Αυτο δεν ηταν το ζητουμενο μπεμπεκια?Ε τα μπεμπεκια εχου και τιμημα!!!Ελα θα περασουν κ μετα ολα θα ναι σουπερ!!!

Εγω πολυ λιγα πραγματα ακομη..Λογικα μετα την 6η βδομαδα θα αρχισουν ε????

Μεμ μου τελεια η αποφαση σου!!!Χαλαρωσε ηρεμησε μαζεψε κ κανα φραγκο τωρα στις γιορτες που μπορεις και μετα βουρρρ για το θετικο!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσακι ολα ειπαμε θα πανε καλα !!!!Σταματα να αγχωνεσαι απο τωρα..μετα τι θα κανεις???

Βασουλα μου γλυκειαααααα και για σενα πλησιαζει η μεγαλη στιγμη!!!!!!!!!!

Νικολ τα ψεμματα τελειωσαν αυριο θα πανηγυριζουμε το θετικο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρε χαζομπαμππου εισαι???

Λολλι τα γλυφιτζουρακια τι λενε???

Και τωρα να σας πω κατι που αλλα μην με βρισετε..ναι??Πηγα σε ενα διαγνωστικο εδω κοντα μου κα εκανα ακομη μια χοριακη...ξερω οτι μπορει να χει μια αποκλιση αλλα ποση να χει??Απλα ηθελα να την κανω.. Λαλακια???Λετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι ολα ειπαμε θα πανε καλα !!!!Σταματα να αγχωνεσαι απο τωρα..μετα τι θα κανεις???

Den agxwnomai koritsaki m!oti einai na ginei tha ginei!O THEOS KAI H PANAGIA MAZI MAS!

mia agwnia tin exw omws!logiko nomizw e?:)

piges re trellara k ekanes epanalipsi xoriakis?:)ax dn isixazoume pote emeis!mia zwi mesa stin tsita kai stin piesi:)

ola tha nai teleia:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια θαθθθθθθθθ και παλιιιιιιι!!!! Καλα ειμαι σημερα λιγοτερες αναγουλες...να ανησυχησω???? Ε το παρακανα πια...θα αυτοχαστουκιστω!!!! Μια θελω τις αναγουλες μια δεν θελω!!! Ε ζουρλαθηκα!!! αυτον ηταν!!! Ραντεβου στο Δαφνι!!!!!! :lol:

Μπραβοοοοοοοοο για τα καλα σου αποτελεσματα ΜΕΜ...σουπερ νεα...ΕΓΩ λεω να ξεκινησεις οποτε νοιωσεις ετοιμη και πολυ καλα εκανες...θα μαζεψεις και λεφτακια στις γιορτες και ολα καλα!!!!Καλη ΑΡΧΗ!!!!!!!!!

Κατερινιω δεν ειπες χθες θα εκανες υπερηχο? μηπως την αλλη δευτερα???

Εγω ειμαι 8η εβδομαδα αν τα μετραω καλα...να μετραω σε μερες???μπουχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Ζαχαρενια μου το Σαββατο θα παω!!!Ακομη 4 μερουλες..αντε να περασουν...

Σε οια βδομαδα σου ξεκινησαν οι ανακατωσουρες κλπ?Μετα τον υπερηχο??

Ναι κοιτσακι πηγα η τρελλη!!!Βασικα απο περιεργεια πηγα αλλα με το που πατησα το ποδι μου εκει αγχωθηκα..καλα να παθω θα μου πειτε..ε το ζηταγε ο οργανισμος μου!!!!

Περιμενω τωρα μεχρι τις 3...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ ενταξει εγω τα μπερδεψα....

Καλα αποτελεσματα και σημερα λοιπον.... εγω για υπερηχο πηγα αρχη 7ης εβδομαδας και μετα απο λιγες μερες αρχισαν και τα μπλιαχ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Είμαι η Έφη, διαβάζω εδώ και καιρό το φόρουμ και πριν λίγο αποφάσισα να γραφτώ για να μοιραστώ κι εγώ την αγωνία μου και τις ελπίδες μου με όλες εδώ.

Είμαι 28 ετών και ύστερα από 3 έτη προσπαθειών με τον άντρα μου, δεν είχαμε επιτυχία παρότι όλες οι εξετάσεις που κάναμε δεν έδειξαν πρόβλημα. Αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Ακολούθησα το βραχύ πρωτόκολλο και κατά την ωοληψία γονιμοποιήθηκαν 4 ωάρια, έφτασαν και τα 4 σε επίπεδο βλαστοκύστης και η εμβρυομεταφορά έγινε την 5η ημέρα. Ο γιατρός και η εμβρυολόγος ήταν ενθουσιασμένοι, μιλώντας για εξαιρετική ποιότητα εμβρύων, τονίζοντας μάλιστα ότι είναι σπάνιο να φτάνει το 100% όσων γονιμοποιήθηκαν στο επίπεδο της βλαστοκύστης.

Η ωορηξία μου έγινε στις 10 του Νοέμβρη, δηλαδή την 11 ημέρα του κύκλου. Η εμβρυομεταφορά έγινε στις 15 του μήνα και σήμερα συμπληρώνονται 15 (ή 16 αν συνοπολογίσουμε και την ημέρα της μεταφοράς) ημέρες από τότε. Ο γιατρός μου είπε να μην κάνω χοριακή αλλά να πάω την Πέμπτη και εφόσον δεν έχω αδιαθετήσεις, στάνταρ θα είμαι έγκυος!

Εν ολίγοις, σήμερα είμαι 16 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά και 21 από την ημέρα της ωορηξίας. Ο γυναικολόγος μου μιλά πλέον για σχεδόν βέβαιη εγκυμοσύνη αλλά εγώ κοντεύω να πεθάνω από την αγωνία. Σημειωτέον, δεν μπορώ να κάνω χοριακή μιας και πρόχθές έκανα pregnyl.

Κορίτσια, συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά δεν περνάνε τα λεπτά και οι ώρες...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eφη μου καλωσορισες στην παρεα μας και ευχομαι ολοψυχα να σαι εγκυουλα!!!!!

Καλα ρε κοριτσι πως εχεις αντεξει τοσες μερες??Κ ο γιατρος σου δεν καταλαβαινει την αγωνια σου??

Δεν ξερω ποσες μερες πρεπει να περασουν για να κανεις χοριακη μετα απο πρεγνυλ,εσυ ρωτησες σε κανενα μικροβιολογικο?

Παρε κι ρωτα και πηγαινε να κανεις μια χοριακη κοπελα μου να ηρεμησεις!!!

Και τοσο αγχος δεν κανει κ καλο στο μπεμπε σου...

Πειμενουμε νεακια σου!!!!!!

Φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένας Θεός ξέρει πώς έχω αντέξει! Ειδικά το Σ/Κ που μας πέρασε, οπότε και είχα έντονους πόνους, ήμουν σε απελπιστική κατάσταση! Απλά την περασμένη Πέμπτη που μου έκανε υπέρηχο, είδε πάχος ενδομητρίου 19 χιλιοστά, είπε ότι είναι πολύ καλό μέγεθος και μετά πρότεινε να μην κάνουμε χοριακή αλλά να μας δει απευθείας μεθαύριο. Έτσι, κάναμε άλλη μια pregnyl για καλύτερη υποστήριξη της ωχρινικής φάσης.

Για να μην δείξει ψευδη αποτελέσματα λόγω pregnyl η χοριακή, πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 2-3 μέρες (μιλάμε για pregnyl των 1500). Με άλλα λόγια, έχουμε εγκλωβιστεί και πρέπει να περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη. Απλά, τα νούμερα για τις ημέρες του κύκλου μου (ξέχασα να αναφέρω ότι στο 95% των περιπτώσεων είχα κύκλο 26-28 ημερών) που ανέφερα πιο πάνω είναι πολύ αισιόδοξα σύμφωνα με τον γιατρό, οπότε η αγωνία και η ανυπομονησία γίνεται ακόμα πιο μεγάλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...