Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γλειφιντζουράκι μου πολλά πολλά συγχαρητήρια, αναμένουμε την περιγραφή και τα συναισθήματα σου, αχ ψυχή μου σα χτες μου φαίνεται που μας ανακοίνωσες το θετικο..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάμε πάλι από την αρχή!!

Ο τίτλος και μόνον του θέματος κορίτσια με εμπνέει να μπώ κ εγώ στην γλυκιά παρεούλα σας.

Αρχικά να ευχηθώ κ εγώ στην ευτυχισμένη μανούλα ότι καλύτερο και να της ζήσουν!!!! :D

Ξεκινάω λοιπόν κ εγώ πάλι από την αρχή μιάς που πηγαίνω απο γιατρούς σε γιατρούς τα τελευταία

τριάμισι χρόνια.. Με πρόβλημα πολυκυστικών, θυροειδούς, θρομβοφιλίας, υπερινσουλιναιμίας, παχυσαρκίας και σχεδόν ανύπαρκτης περιόδου... Την προηγούμενη εβδομάδα επισκέφθηκα έναν καινούριο ενδοκρινολόγο και μου χορήγησε glucophage . Tα παίρνω λοιπόν όλα από την αρχή και εγώ

γιατί έχω απελπιστεί αρκετά. Είπα να γράψω στο φορουμ γιατι βλέπω πόσο εμψυχώνετε η μία την άλλη

και θα ήθελα και εγώ να συμμετάσχω σε αυτό το όμορφο κλίμα.!! Να χαίρομαι αν διαδικτυακές φίλες μου με ανάλογο πρόβλημα τα καταφέρνουν και να παίρνω κ εγώ δύναμη να συνεχίζω. Γιατί δεν σας κρύβω πως είμαι πολύ απογοητευμένη και ασφυκτικά αγχωμένη. Το χειρότερο δηλαδή για την περίπτωσή μας..

Ανυπομονώ να σφίξω στην αγκαλίτσα μου το μωράκι μου και νοιώθω ακριβώς όπως εσεις.

Σας φιλώ από την όμορφη Πάτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ευγενια!καλως ηρθες στην ομορφη παρεα μας!!!!θα παρεις πολυ κουραγιο εδω απο τα παιδια του μαμμυ!!!θα σε βοηθησουμε σε οτι θες!!!εγω ειμαι η καλι κι εχω ενα κοριτσακι 5,5 ετων και προσπαθω για το δευτερο εδω και 2,5 χρονια αλλα τιποτα ακομα!!!!!! υπομονη κι επιμονη λοιπον!δεν μπορω να κανω και κατι αλλο!!!!!!!ευχομαι πολυ συντομα να παρεις στα χερια σου ενα γερο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε παρεούλα?

Ευγενία καλώς ήρθες στην παρέα μας...Εγώ είμαι η Μαρία, κι εγώ από Κύπρο. Περσι ήμουν έγκυος και γέννησα προωρα το μωράκι μου μόλις μπήκα στον 6ο μήνα και το έχασα. Τώρα είμαι έγκυος ξανά κι εύχομαι να πάνε όλα καλά. Θα σου πω να μην χάνεις τις ελπίδες σου..να είσαι χαλαρή, να έχεις πίστη και ελπίδα κι όλα θα γίνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τι όμορφη υποδοχή!! Σας ευχαριστώ όλους απο καρδιάς!!

Κάλι μου να σου ζησει η ζουζού σου!! Εύχομαι σύντομα να έρθει το αδελφάκι της για να της κάνει της ζωή δύσκολη.. χαχα!! Από αγχος να υποθέσω η καθυστέρηση έ??

Γιώργο daddy cool περιμένετε απ'ότι είδα, άντε βρε η ώρα η καλή να πάνε όλα όπως τα ονειρεύεστε!!

Και να δεις απο daddy cool θα γίνεις daddy fool (χαζομπαμπας με τη βούλα)

Μαράκι μου πολύ στεναχωρέθηκα με την απώλεια σου, αλλά όλα γίνονται για ένα λόγο.. όλα να πάνε κατ΄ευχήν και είμαι σίγουρη θα πάνε!! Γιατί το αξίζεις !!! Η ώρα η καλή!!!

Φιλιά πολλά!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε??

Ευγενία μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κορίτσι μου..και για σένα εύχομαι τα καλύτερα!

Κάλλι μου τι κάνεις???

Καλημέρα Γιωργάκη!!! Νομίζω να το αλλάξεις αφού έρθει το μικρούλη σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμουνται οι μπεμπες κ ειπα δω τα νεα σας!!!

Τι γινεται; Ολα υπο ελεγχο;

ΕΥΓΕΝΙΑ μου να σε καλωσορισω κι εγω με την σειρα μου. Η αληθεια ειναι οτι ειμαστε τρελλο παρεακι κ σιγουρα θα περασεις καλα! Μην αγχωνεσαι με τα θεματακια σου καλη μου.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!

Πω πω ρε ΝΙΚΟΛ ποσο γρηγορα περασε ο καιρος......βλεπω τα μωρα και δε μπορω να το πιστεψω οτι τα καταφεραμε και ολοκληρωσαμε το ταξιδι μας....Περασαμε βεβαια πολλα αλλα το αποτελεσμα μας δικαιωσε! Με το καλο κοριτσαρα μου κι εσυ να δεις το νινι σου και να μην το πιστευεις!

Φιλια σε ολες-ους και ενα μεγαααααλο ευχαριστω για ακομα μια φορα για την παρεουλα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυφιντζουράκι μου τις βλέπεις και δεν χορταίνεις ε??

Τι ωραία που έιναι!!!

Αντε να έρθει το καλοκαιράκι να κρατάμε και τα δικά μας αγκαλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια όμορφη καλημέρα και απο μένα παιδάκια!!

Γιώργο μετα την γέννηση του μπέμπη προτείνω να το αλλάξεις σίγουρα!! Θα δείς θα σου ταιριάζει πιο πολύ!! Έφτασαν οι μέρες! Τι απίστευτο συναίσθημα έτσι??

Καλημέρα Μαράκι και σε σένα!! Όντως βλέπω ενεργή η παρερούλα μας!! Αντε μία μία να γίνουμε όλες μανούλες!!

Γλυφιτζουράκι σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση. είμαι σίγουρη ότι θα βρώ εδώ ανθρώπους να καταλάβουν και να συμμεριστούν την αγωνία μου!! Θέλω τόσο πολύ κ εγώ να βασανιστώ από ένα ζουζουνάκι.. αα! αναμένουμε φώτο απ΄τις πανέμορφες μπουμπούδες!! Τρελαίνομαι να κοιτάζω μωράκια.. φανταστείτε να τα αγκαλιάζω κιόλας..

Φιλιά πολλά σε όλους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμουνται οι μπεμπες κ ειπα δω τα νεα σας!!!

Τι γινεται; Ολα υπο ελεγχο;

ΕΥΓΕΝΙΑ μου να σε καλωσορισω κι εγω με την σειρα μου. Η αληθεια ειναι οτι ειμαστε τρελλο παρεακι κ σιγουρα θα περασεις καλα! Μην αγχωνεσαι με τα θεματακια σου καλη μου.ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!

Πω πω ρε ΝΙΚΟΛ ποσο γρηγορα περασε ο καιρος......βλεπω τα μωρα και δε μπορω να το πιστεψω οτι τα καταφεραμε και ολοκληρωσαμε το ταξιδι μας....Περασαμε βεβαια πολλα αλλα το αποτελεσμα μας δικαιωσε! Με το καλο κοριτσαρα μου κι εσυ να δεις το νινι σου και να μην το πιστευεις!

Φιλια σε ολες-ους και ενα μεγαααααλο ευχαριστω για ακομα μια φορα για την παρεουλα σας!

Γλυκό μου γλειφιντζουράκι έυχομαι υγεία, ευτυχία και πολυ τύχη στα μωράκια σου τα τρυφερά.

Σε φιλώ, @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλαησπέρα κορίτσια και daddy!!!!

Kαλώς ήρθες Ευγενία!! ;););););) Στην όμορφη παρέα, που εγώ τουλάχιστον έγω δεχτεί τόση στήριξη!! και ευχαριστώ πραγματικά όλα τα παιδιά εδώ!!!

Lollipop!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σας εύχομαι Υγεία, Ηρεμία, Αγάπη και πολύ πολύ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!

Τα δικά μου νέα, αυτή την εβδομάδα πάμε στο γιατρό να δούμε αν είμαστε έτοιμοι να ξεκινήσουμε την προσπάθεια μας!! Είμαι λίγο πιεσμένη αλλά χαμογελώ κιόλας όταν το σκέφτομαι γιατί ξεκινάμε να κάνουμε ότι πιο όμορφο για να αποκτήσουμε μωράκια!!!

Έχω αγωνία και άγχος αλλά όπως και εσείς μου λέτε συνέχεια (σε άλλο topic, βέβαια) προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να μην αγχώνομαι, στο βαθμό που συνήθως το κάνω. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι τόσο!!! Ή να το μετριάζω!!!

Εύχομαι να μας πάει καλά και να πετύχουμε!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα παιδακια!!!!!!τι κανετε?μαρακι μου τι κανεις?βρε κοριτσια οντως η νινα μας που χαθηκε?ακομα κι στο fc ουτε φωνη ουτε ακροαση!!!!!!!ξερει κανεις τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαι κι εγω!!!!!!στον καναπε μου επισης αλλα οχι απο "φουσκωμα" αλλα απο βαρεμαρα!!!!!

μιλησες με την νινα?ειναι καλα?ειδανε τι ειναι ή ειναι νωρις ακομα?εχω ξεχασει και ποτε γινονται αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οτι ξέρω Κάλλι μου έκαναν την αυχενική αλλά δεν ειχε τη σωστη θεση το μωρο για να φανει το φύλο!

Κι εσύ βαρεμάρα ε?? Μια απο τα ιδια κι εγώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγωωωωωω...............ανελαβε μωρο-βαρδια η μαμα μου (να ναι καλα) και μπηκα λιγο να σας δω.

ΜΑΡΑΚΙ καλα λες.....μου το ειχε πει η Νινα οτι δεν θα εχει ιντερνετ αλλα ενα μυαλο χειμωνα-καλοκαιρι τι να σου κανει;;;;; Αντε να γινει η συνδεση της,να μαθουμε τα νεα της.

Τι διαβαζω;;; Βαριεστε ε; Εμεις δεν προλαβαινουμε ουτε καν αυτο να κανουμε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες Γιωτα μου..τα μικρά δεν σε αφήνουν ούτε να πλήξεις!! Καλό αυτό!!!!

Ειναι μέχρι να μπεις στο πρόγραμμα...εχεις και δύο εσύ οπότε εχεις ένα λόγο παραπανω να τρέχεις :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες Γιωτα μου..τα μικρά δεν σε αφήνουν ούτε να πλήξεις!! Καλό αυτό!!!!

Ειναι μέχρι να μπεις στο πρόγραμμα...εχεις και δύο εσύ οπότε εχεις ένα λόγο παραπανω να τρέχεις :lol:

Εμπρος καλα μου ποδια!!!! (Αστυνομος Σαινης) :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πως πας εσυ Μαρακι; Ολα οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα Γιωτα μου...καναμε και τη β΄επιπέδου..ολα οκ. ΕΛπίζω να συνεχισουμε ετσι!!

Ετσι και ακομα καλυτερα θα συνεχισετε!!!!! Μην σε αγχωνει τιποτα Μαρια μου!Θα περασει ο καιρος και θα συζηταμε τα αγχη της εγκυμοσυνης γελωντας ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από εμένα παιδάκια!!!

Μαράκι θα πάνε όλα καλά είμαι σίγουρη!!

Lollipop & Στρουμφάκι σε ευχαριστώ για την υποδοχή και χάρηκα πραγματικά που μπήκα στην παρέούλα σας!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά!!

φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...