Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου κοριτσάκι μου...καλά είναι! Ησυχο σήμερα..Φάγαμε και χαλαρώνουμε στον καναπέ.

Εσύ τι κάνεις?? Ο μικρός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα παρεακι!!!!!τικανετε?????εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου!!!χθες ειχα ραντεβου με τον γιατρο για να διορθωσουμε τον κυκλο μου.με αστατο κυκλο και με 3 μερες υποτιθεμενης καθυστερησης και ενω μου εκανε υπερηχο μου ειπε οτι βλεπει ενα ενδομητριο αλλα επειδη ειναι πολυ νωρις δεν μπορει να καταλαβει αν ειναι εγκυμοσυνη!εμενα η καρδια μου κοντευε να σπασει αλλα μου εκανε ενα τεστ και φυσικα βγηκε αρνητικο!ετσι προσγειωθηκα στην πραγματικοτητα μου παλι και τωρα αναμενω την περιοδο!!!!

εσεις τι κανετε??????εισαστε ολοι καλα????ολα τα "αυγουλακια κιντερ" και οι "εκπηξεις" σας ειναι καλα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Κάλλι μου πλάκα κάνεις??? Φανταζομαι πώς θα ένιωσες...Μην ανησυχείς όμως θα έρθει συντομα ενα μωράκι...

Πάντως κι εγώ εκανα 3-4 τεστ και ηταν αρνητικα και 2 αρνητικες χοριακές και μετά απο μια βδομαδα, θετικό τεστ και θετική χοριακή...Εγινε αργά η συλληψη...

Μην το βάζεις κάτω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι!!!!κι εγω στην κορη μου ειχα κανει τρια τεστ και τα δυο ηταν καρααρνητικα!οταν εδειξε επιτελους θετικο και πηγα στο γιατρο ηταν οι μερες που εκλεινα τον δευτερο κι εμπαινα στον τριτο μηνα!!!!!και με αιμα παρακαλω!!!!ολα τακουλα σε μενα συμβαινουν!εβαλα ομως και θερμομετρο το πρωι και...πιο χαμηλα δεν γινεται!36!τοσο κρυα ειμαι πια???χα χα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!! Αυτο με την θερμοκρασία δεν νομιζω οτι ισχυει πάντα Καλλι μου γιατι κι εγώ όσες φορές έβαζα θερμομετρο δεν προσεξα να ισχυει τίποτα από αυτά!!

Στην κορούλα σου αργά το πήρες χαμπάρι ε?? Η Αγια Ειρήνη κ η Παναγια εχει για όλους μας και θα στείλει και σε σένα το πολυπόθητο..Νομίζω πρεπει να χαλαρώσεις και να προσπαθήσεις να μην το σκέφτεσαι και θα δεις που θα έρθει το σποράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω αυτο νομιζω και ο γιατρος αυτο μου ειπε χθες αλλα πως το βγαζεις απο το μυαλο σου κατι τετοιο?????γιατι εγω δεν τα καταφερνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλιμερα κοριτσια..τη κανετε??

εγο μολισ ξιπνισα...κιμαμε λιγακι περισοτερο.. :lol::lol::lol::lol::lol:

καλλι ..μιν στιναχοριεσε..τα ερθι τοτε οταν δεν το περιμενισ..και οταν τα ερθι δεν τα το πιστεβισ...

εγο παραδιγμα...ιχαμε αποφασισι με τον ανδρα μου ..πριν τα χριστουγινα...να σταματισουμε τησ προσπατιεσ ..μεχρι το πασχα..λογο δουλεα του ανδρα..καλιτερα να πο λογο ελιψισ δουλεασ....και λεγαμε ..να ψαξο εγο καμια δουλεα...

αλα βλεπισ ο θεοσ ιχε αλα σκεδια για μενα....πριν τα χριστουγινα ιχαμε 3 ελεφτερεσ επαφεσ...μονο τοσο...και φενετε ποσ ..τα πετιχα ακριβοσ στην ημερα εκινι...η ιουν πολι πολι ιρεμι..και δεν το σκεφτομουν...και εστιτο οργανισμο αφιτικε ελεφτερο... :lol::lol::lol::lol:

τον ιανουαριο μινα περιμενα περιοδο 7 το μινοσ...και εγο πολι σιγουρι ..που δεν ιμε...αλα μετρουσα τησ μερεσ καθιστερισισ....μεχρι και το κοριτσια..μου ελεγαν να παο να κανο τεστ...αλα εγο ελεγα ..μπα δεν νομιζο και τετια...μεχρι 6 μερα καθιστερισισ..που μου ιρτε λιγο αιμα..και ιπα δαξι ..μου ιρτε περιοδοσ.......πιο αργα πιγα παλι..και πουθενα αιμα....αλα απο την αλι μερα το προι αρχισα να εχο υγρο καφε..οπουσ στην αλι μου εγκιμοσινι...και αρχισα να σκεφτουνε...τορα??..τη να κανο ??..να κανο τεστ?..να κανο χοριακι ???..η να παο στην γιατρινα μου??...και τελικα παλι χερι θεου ιταν...πιρα τηλεφονο στην μικροβιολογοσ ..να την ροτισο αν μπορο να παο τοτε....δεν μου απανδισε..τιρα στο κινιτοτησ ..και ιταν εκτοσ λιτοχωρο...μετα λεο ..ασ παρο την γιατρινα..αλα και αφτην ιταν μεσα σε χιρουργιο..και ετσι αποφασισα να παο το απογιβμα κατεφτια στο γιατριο τησ...και ετσι πιγαμε ..και την εξιγισα που εχο 6 με 7 καθιστερισι..και εχο ιγρο καφε..και ιρτα ..να δουμε αν εχι αφτην καπιο τεστ πιο καλο απο τα φαρμακια..και αν ιμε τοτε να ξεκινισο αγογι φαρμακον..το ουτρογεσταν διλαδι...

γιατρινα μου ομοσ ..μου λει..κατσι μιποσ φενετε τιποτα...αλα μου το τονισε που ινε πολι νορισ ακομα..και ομοσ..φανικε...σενοταν μια χαρα σακοσ...και καλα πιασμενο σε πανο μερια..οχι οπου ιταν το αλο προσ τα κατο.....αλα βεβεα το αιμα ..μου το ιπε ..ποσ στηναχορετικα με κατι..και για αφτο ενφανιστικε ..οπουσ και περσι..απο στιναχορια μου ιρτε αφτο το υγρο ..καφε...

γιατη σου τα λεο ολα αφτα???...για να μιν ανχονεσε..αν ινε καλοσ...αν δεν ινε ..παλι καλα...τα ινε το αλο μινα...αλα μονο μιν ανχονεσε..μιν πεφτησ ψιχολογικα αν δεν μενισ αμεσοσ...εγο τοσεσ μινεσ προσπατουσα..και τελικα ιρτε τοτε που αποφασισαμε να σταματισουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaa και οσο για σιμτοματα εγκιμοσινι...ακομα δεν εχο...και το πιρετομου εκινεσ τησ μερεσ...ιταν πολι χαμιλο..ετσι δεν νομιζο ..να πεζι ρολοσ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλίνα μου καλημέρα...

Καλλι μου θα συμ,φωνήσω με την Νινα! Και το ξέρω ειναι δυσκολο να μην το σκέφτεσαι αλλά αν βρεις να κάνεις κάτι που να σε ευχαριστει, να απασχολεί και το μυαλό σου δεν θα το σκέφτεσαι τόσο έντονα και να αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε παιδια καλα που εισαστε κι εσεις κι εχω τουλαχιστον να πω καπου τον πονο μου και να ακουσω αμορφα λογακια!!ευχαριστω!!!!!!!θα περιμενω και ποτε δεν ξερεις!ετσι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλιμερα Μαρακι...

καλλι...το ξερο ..ινε δισκολο..δεν καθολου ..μα καθολου ευκολο ..ιδικα οταν το θεσ τοσο πολι....αλα ο θεοσ τα σε βοιτισι...και η παναγια ..και η αγ.ιρινισ....

ααα εγο πριν να ιχα μιλισι με τον ανδρα μου...για να σταματισουμε ..ιχα φαι το μιλο...και νομιζο ποσ και απο εκι ..πιρα λιγο βοιθια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μακαρι νινα μου!!!!!!!!θα περιμενω με υπομονη!δεν το βαζω κατω φυσικα αλλα αυτες τις μερες,οταν περιμενω δηλαδη με πιανει λιγο το παραπονο αλλα μετα συνερχομαι ευτυχως!!!!!!

σας αφηνω!!!!παω να παρω το σπορακι μου απο το σχολειο!!!!!!!!!!!και να κανωκαι καμια δουλεια μετα γιατι με επιασε ο οιστρος μου σημερα κι απο το πρωι γραφω στο υπολογιστη!!!!!!!!φιλια και καλο σαββατοκυριακο σε ολους!!!!!!!!(μπορει να ξαναμπω βεβαια)!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλλι..αφτο προσπαθο να σου πο...να περιμενισ...ινε και πολι νορισ ακομα...

αλα ομοσ προσπαθισε να μιν δοσι ελπιδεσ..και πισε το νεεαφτοσου..που οτι θελι ο θεοσ..αφτα τα γινι...επιδι αν δοσισ ελπιδεσ..και τα σου ερτι περιοδοσ..εεε τοτε τα απογοιτεφτισ παρα πολι..και τα πεσισ ψιχολογικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην παρεούλα,

Κάλλι μου σου εύχομαι τα καλύτερα κοριτσάκι μου!!! Υπομονή σε λίγες μέρες θα μπορείς να είσαι σίγουρη!! Φιλάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια!

Κάλλι μου ελπίζω να έχει γίνει το θαύμα το τόσο περιμένεις! Ηρεμία τώρα κ ό,τι είναι να γίνει θα γίνει! Ψυχραιμία όμως, ε? :D

Αχ, δεν έχω νέα να σας γράψω... Τα ίδια... Έχει τόσο μουντές κ κρύες μέρες που δεν έχω όρεξη για τίποτα... :(

Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...