Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 21!!!!!-για περισσ. ύπνους!!!!


Recommended Posts

τι κανετε κουκλες?

κοιμαστε?

η μικρη μου ξεραθηκε!

ο Π.βγηκε βολτα με τον κουμπαρο...

εχω απιστευτο πονοκεφαλο και δεν μπορω να κοιμηθω!

ειδα μαστερ σεφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιωτα μεχρι ενα παιδι επιτρεπουν

ειχα διαβασει κ μια ειδηση που ελεγε οτι ανακαλυψαν μια κοπελα που ηταν εγκυος στο δευτερο παιδι της και πηγαν κ τη χτυπησαν κ την εβαλαν να το ριξει με το ζορι.. κ αν θυμαμαι καλα ηταν στον 6ο η στον 7ο μηνα..

κοριτσια ειμαι κομματιαααααααααααααααααααααααααααααααααα

εκανα τα χαλια, ευτυχως το απογευμα ο μικρος το περασε με το μπαμπα του κ εκανα τυροπιτακια παλι κ ειμαι χωμααααααα

με ποναει ολο μου το κορμι το διμετρο...

αυριο θα σας δω κοριτσαρες!!1 αντε να τριψω την κοιλιτσα της νατασας!!!

καλη ξεκουραση κ φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες τι κάνετεεε?

Καλή συνάντηση αυριο, θα έχει και τέλειο καιρό!

Εμεις σήμερα κάναμε κάτι βολτίτσες μετά δουλειές στο σπίτι, και αυριο έχω δουλειές..

Το βραδάκι βγηκα με μια φιλη μου για φαγητό και γυρισα πριν λίγο.

Κ ο δικός μου μόνο στον υπνο τις παίρνει τις πιπίλες. Τις έχουμε εκεί δίπλα στο μαξιλαράκι του...

Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που ειδα για τις πιπιλες...

ο δικος μου την εχει ολη μερα στο στομα

μα ολη μερα!!!!!!

οταν θα κλεισει τα 2 θα του την κοψω.. και γυρω στα 3 το μπιμπερο

ετσι λεω τουλαχιστον

κ το καλοκαιρι θα ξεκινησω την πανα

ερη απο που εισαι εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που ειδα για τις πιπιλες...

ο δικος μου την εχει ολη μερα στο στομα

μα ολη μερα!!!!!!

οταν θα κλεισει τα 2 θα του την κοψω.. και γυρω στα 3 το μπιμπερο

ετσι λεω τουλαχιστον

κ το καλοκαιρι θα ξεκινησω την πανα

ερη απο που εισαι εσυ??

Λένα μου θα δείς σιγά σιγά θα την αραιώσει.

Εγώ ειμαι απο την Ξάνθη αλλα ειμαι στην Αθήνα 15 χρόνια.. Ειχα έρθει για σπουδές, μετά μπήκα στην δουλειά, γνώρισα τον αντρα μου και έμεινα εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax και μενα μαρεσει!!! Και μου λείπει.. Τωρα θα ανέβουμε τα Χριστούγεννα για 10 μέρες..

Το περιμένω πως και πως...

Καληνύχτα Λενάκι, καληνύχτα μανούλες! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα ξεκιναω παλι την εκπαιδευση του υπνου για τον σπυρο απο την αρχη και με νεες βασεις,διαβασα πολυ και τωρα ειμαι ετοιμη πλεον

δεν παει αλλο εχει τωρα 2 μηνες που με εχει κανει κουρελι,σερνομαι τα πρωινα κυριολεκτικα

ενω κοιμοταν μια χαρα απο χρονιαρικο!!!!

πρεπει τωρα πια να μαθει καποια πραγματα γιατι ο καλος υπνος βοηθαει στην σωστη αναπτυξη ενω ο κακος υπνος προκαλει πολλα προβληματα οπως εκνευρισμος,γκρινια,κλαμματα κ.α

ελπιζω να τα παμε καλα!!

Αναστασια μου ξερεις ποσο σε αγαπαω αλλα σε θερμοπαρακαλω μην τον αφηνεις μονο του να κλαιει!!!!

Please!!!!Νομιζω οτι εινει σε ηλικια που καταλαβαινει ρε συ.Τι σου λεει οταν ξυπναει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απο τα ιδια..... :lol::lol::lol: ...

τωρα μετα βιας...βαθυ καθισμα!!!

Ωραια!!!Ε γραψτε και καμια συγκλονιστικη λεπτομερεια!!!! Τι μας αφηνετε να φανταστουμε διαφορα;;;; =))=))=))=))=))=))=))[smilie=sex.gif][smilie=sex.gif][smilie=sex.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h mama mou feygei ayrio ...mhn xasei tis ekloges tha pathei tipota :lol::lol::lol:

tha kana erthei stis 16 gia na paw gia auxenikh .

foulinaki kalos mas hrthes palu .

Δηλαδη μεχρι τοτε θα εισαι μονη σου;;;; :o:o:o:o:o

Ο κ. ποτε θα ερθει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε Φρανι και εδω το ιδιο ,πρεπει να ειμαι η πιο λετσαρια στο νησι χαχαχαχα μου ειπαν οτι οι Χιωτες μια φορα το μηνα κατεβαίνουν στην Αθηνα κ ψωνιζονται,εδώ δεν εχει ιδιαιτερη αγορά ,απο παιδικα εχει μονο μαδερκερ ,της πηρα ενα αδιαβροχο 50 ευρω και ακομη χτυπαω το κεφαλι μου !!!!!! οταν ανεβηκα επανω τον Σεπτεμβρη της ψώνισα ομως και μαλλον ετσι θα κανω ,στις αδειες μας δλδ θα ψωνιζουμε τα απαραιτητα... και φυσικα θελω να κατεβω Αθήνα!!!!

=))=))=))=))=)) >Τρελαρα!!!!!!!!!!!!!Ακου ψωνιζονται!!!!

Παντως στην επαρχια ετσι ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω...γιωτα δουλεια ειχε...θυμασαι τα περσινα?πω πωωωω

ναι αφρο το αλλαξε η αδερφη μου..εχω το ιδιο...

σας φιλω κ ευχαριστω κ παλι..

Ωραια θουλιτσα μου!!!ΤΕΛΟς ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!

Καλα να περασετε σημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...Παναγιωτα τι κανεις? πως παει η εγκυμοσυνη??? τα κεφια? η κουραση?

εγω σημερα σερνομαι...δεν ξερω γιατι..χτες βεβαια περπατουσαμε γυρω στις 3 ωρες με τον Σεμπ, βολτα...γμτ με κουραζει η Ροδος...η δουλεια δεν με κουραζει, αλλα κανουμε χλμ με τον Σεμπ..καθε μερα βολτα, θαλασσα, κουνιες...τι να κανουμε ομως...να τ κλεισω κ μεσα? δεν θελει κ καροτσι οποτε η περπαταει (ευτυχως περπαατει πολυ) η τον κουβαλαω στους ωμους κ τρεχω..

Αναστασια διαβασα το θεμα σου στο καταρρεω...μακαρι να κοιμηθει ο μικρος...Δεν το εχω διαβασει το βιβλιο που χρησιμοποιεις αλλα γενικα εγω δεν θα του εκανα εκπαιδευση υπνου..δεν θελω να κοιμαται μοναχουλι του κ να με ζηταει...μου αρεσει που τον εχω διπλα μου, βεβαια κοιμαται κ σχετικα ευκολα κ δεν ξυπναει τη νυχτα..Τη μερα ειναι που λυσσαει..ουφ...Αντε 40 μερες εμειναν κ θα παμε να δουμε κ τον δανο, να παιξει με το γιο του, να εχω λιγη υσηχια..κ μετα 2 μηνες κ μετακομισαμε..ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε παναγιωτα δεν κανω βαρβαρα πραγματα εξαλλου οι χρονοι αναμονης για να παω στο δωματιο του ειναι πολυ μικροι!!

ο σπυρος δεν κλαιει αλλα φωναζει και αντι να παει πχ ελα μαμα λεει αααααααααααααα

χθες ηταν η 2η μερα και κοιμηθηκε με την πρωτη αναμονη σε 3 λεπτα!!! τα ξυπνηματα του την νυχτα ειναι 1 και οταν μπαινω στο δωματιο να τον σκεπασω γυρναει πλευρο και ξανακοιμαται μονος του.

πρεπει να φτιαχτει ο υπνος του γιατι επιδρα αρνητικα στην συμπεριφορα του

ηδη ο χαρακτηρας του ειναι πολυ ασχημος για μενα(φωναζει,δαγκωνει,πεταει αντικειμενα παντου,δεν ακουει,αντιδρα ασχημα κ.α)

δεν θελω τετοια συμπεριφορα ειδικα τωρα που διαμορφωνεται ο χαρακτηρας του!!!!!!!

ξερω μπορει να φανει σκληρο,να πουν τι μανα εισαι εσυ κακια αυστηρη κτλ αλλα αν δεν τον βοηθησω τωρα να μαθει καποιες συμπεριφορες και τι ειναι επιτρεπτο και τι οχι το εχασα το παιχνιδι

η λογοθεραπευτρια μας ειπε οτι εχει χειριστικο χαρακτηρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας,

χθες πήγα με τ απαιδιά στα γενέθλια της κόρης της φίλης μου!!!!, καλά ήταν, αλλά η δικιά μου καμμιά φορά της έδινε και καμμιά και το κοριτσάκι είναι πάαααααααρα πολύ ευαίσθητο και με το παραμικρό κλαίει!!!! :?

πίνω καφεδάκι και σε λίγο θα κάνω και το πρωινό!!!!

και πάλι καλημέρα σας!!!!

Αναστασία καλή επιτυχία αρκεί να μην είναι επώδυνο για το παιδί, τα παιδιά σε αυτή την ηλικία μας χρειάζονται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

panagiwta pou xathikes ?

stis 20 girnaei .na sou pw kati ,kalutera monh para na einai edw kai na mou spaei ta neura xirotera .

anastasia euxome na ta katafereis .

kalhmera argiro ,fusiologioko paidaki einai h mikrh sou ,ola panw katw etsi kanoun .......na deis o manwlhs pws kanei eligmous kai apofeugei thn maria -iwanna poy thelei na ton filisei kai na ton agaliasei !!!! stis gonies ton stimoxnei gia na ton kataferei . :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου ποιος θα σε πει σκληρη καλε...εσυ γνωριζεις τι χρειαζεται το παιδακι σου..αρκει να μην ειναι επωδυνο για το μικρο κ ολα καλα θα πανε...

Αφροδιτη μου εγω ειμαι μονη συνεχως..Ειδικα τωρα, ειδαμε τον Δανο τον σεπτεμβριο κ θα τον ξαναδουμε 21 Δεκεμβριου στην Ελβετια..Ευτυχως μαρτιο μετακομιζουμε...Εμενα ο μικρος φιλησ εγια πρωτη φορα ενα κοριτσακι.χα.χα τα εβαλα κ στο ΦΒ φωτο..μετα πηρε φορα κ οποτε καθοταν το καημενο το κοριτσακι, τη βουταγε κ τη φιλουσε...

Κουραστηκα..κ ο μικρος πια κωλο δε βαζει κατω!! Ειδικα εδω στη Ροδο εχει ξεφυγει, ολο βολτα, θαλασσα, ποαιχνιδι..

Ρε κοριτσια του κανω καλο που ειμαστε ολο βολτα κ παιχνιδι? μηπως παιρνει λαθος μηνυματα οτι η ζωη ειναι μονο παιχνιδι κ δεν μαθει να καθεται σπιτι?? Μου καρφωθηκε τωρα αυτο...ξυπναει το πρωι, τρωει το πρωινο του κ παμε θαλασσα..παιζουμε στην αμμο κλπ..γυρναμε, τρωει, κοιμαται ενα διωρο, ξυπναει, τρωει παλι, καθομαστε λιγο εδω να παιξουμε (παιζει κ μονο του τοτε κ ηρεμω) κ μετα παλι βολτα εξω (κουνιες, καφε, θαλασσα, περιπατο αναλογα) κ 8.30 γυρναμε για φαγητο, μπανακι κ υπνο..Οταν δουλευω καθεται τα πρωινα σπιτι με τη μανα μου μεχρι τις 2 το μεσημερι (3 φορες την εβδομαδα)...Αλλα γενικα ειναι πολυ ζωηρος, ολο παιχνιδι, σκανταλια κ απαιτει ΟΛΟΙ να ασχολουνται μαζι του συνεχεια...αν δεν ασχοληθω ερχεται κ φωναζει (εκτος αν παιζει μονο του)...Δεν ξερω, μου καρφωθηκε οτι δεν τα κανω καλα..Δεν μπαινει στο καροτσι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...τα δικα σας καθονται??

Πειτε ρε κοριτσια διοτι κ εγω σκεφτομαι οτι πρεπει να τον εκπαιδευσω αλλα δεν ξερω ακριβως σε τι κ πως...νιωθω οτι δεν τον εκπαιδευω..Δεν μου κανει κατι τραγικο , πχ τσιριδες δεν κανει συχνα, δεν δαγκωνει, δεν τραβαει μαλλια, δεν ειναι ΠΟΤΕ επιθετικος με κανεναν, αγαπαει τα παιδακια αλλα ειναι ζωηρος..πολυ...δεν αντεχω αλλο...Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο???

Σας ζαλισα..εεε..κανω διαλειμα πριν παμε θαλασσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρανιτα μια χαρα ειναι ο σεμπ

ελα να δεις τον δικο μου και θα καταλαβεις :lol::lol: μακαρι να μπορουσα κι εγω να τον πηγαινω ετσι βολτα αλλα με τετοια νυστα δεν εχω κουραγιο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Φραν μου,Αφροδιτακη,Αργυρουλα,Αναστασια.

Καλα ειμαι μωρε.Χθες ειχαμε επετειο 6 χρονια πολιτικου γαμου και τη Δευτερα 10 χρονια σχεσης!!!!!

Οποτε ειμαστε σε εορταστικο μουντ!!!!!

Φραν την καλυτερη δουλεια κανεις.Τα παιδια σε αυτη την ηλικια πρεπει να παιζουν οσο γινεται πιο κοντα στο φυσικο περιβαλλον.Μπραβο σου για τις αντοχες σου.Εγω με το παραμικρο κουραζομαι.

Αναστασια μου εσυ ξερεις τι ειναι καλυτερο (η μαμα του εισαι αλλωστε) απλώς επειδη ξερω τον Σπυρακο μου ρχεται ενας κομπος να τον σκεφτομαι μεσα στο σκοταδι και να κλαιει. :(

Τωρα παμε να ψηφισουμε.Και εχω μια βαρεμαρααααααααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραστηκα..κ ο μικρος πια κωλο δε βαζει κατω!! Ειδικα εδω στη Ροδο εχει ξεφυγει, ολο βολτα, θαλασσα, ποαιχνιδι..

Ρε κοριτσια του κανω καλο που ειμαστε ολο βολτα κ παιχνιδι? μηπως παιρνει λαθος μηνυματα οτι η ζωη ειναι μονο παιχνιδι κ δεν μαθει να καθεται σπιτι?? ..Δεν μπαινει στο καροτσι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...τα δικα σας καθονται??

.Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο???..

μια χαρά είναι άσε τον να ξεσαλώσει, όταν πάει παιδικό θα αλλάξει πάλι, θα μάθει και άλλα πράγματα, θα μάθει να συκγεντρώνεται και να παίζει πολλά παιχνίδια, επίσης θα γυρίζει κουρασμένος!!!!......και η δικιά μου καρότσι δεν θέλει και είναι λογικό, αφού περπατούν, θέλουν να τρέχουν......η δικιά μου με εξέπληξε μια μέρα, έπαιζε στις κούνιες, μετά βόλτα στον πεζόδρομο, αλλά έβγαλε και την μεγάλη ανηφοριά που έχουμε για να πάμε σπίτι!!! χωρίς καμμιά διαμαρτυρία!!! :roll::? η κοπελάρα μου!!!!

Παναγιώτα είσαι έγκυος για αυτό και κουράζεσαι και είναι άλλο να μένεις σε νησί και άλλο στην Αθήνα!!!!

καλή ψήφο!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αυτο μην του το πεις!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μαζί δεν κάνετε και χώρια δεν μπορείτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου δηλαδη αυτο το βιβλιο παιζει με χρονους αναμονης;;;;

Αν το παιδι σηκωνεται απο το κρεββατι του και ερχεται να σε βρει λεει τι να κανεις;;;

Αντε να τα πουμε και απο κοντα να μου πεις εντυπώσεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...