Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννήθηκε και η 3η ομορφούλα της Αθηνάς!!!!


Argi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aθηνά μου να σου ζήσει κ η τρίτη κορούλα!!! Να είστε πάντα μια ευτυχισμένη οικογένεια !!!! Καλή λοχεία κ περιμένουμε σύντομα νέα σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες!!!

Γέννησα χτες στις 20:48 το κοριτσάκι μου! Ξεκίνησα για τοκετό στο νερό αλλά στην πορεία βγήκα και γέννησα στο κρεβάτι. Ο τοκετός μέχρι ένα σημείο είχε πολύ κέφι, οι συσπάσεις ήταν υποφερτές. Τα χάλασα λίγο στο σπρώξιμο όπου έπεσε η ψυχολογία μου, αλλά μόλις πήρα τα πάνω μου με τρεις σπωξιές η μικρή ήρθε!!!! Είχε τον λώρο τυλιγμένο στο λαιμό και μου βγήκε λίγο ....στρουμφάκι!

Υπολογίζαμε ότι έχει μικρό κεφάλι και ότι είναι μικρό μωρό αλλά πέσαμε έξω! Μετά από 40+3 μέρες η μικρή έχει περίμετρο κεφαλής 35εκ και βάρος 4150γρ!!!!

20 λεπτά μετά τον τοκετό την έβαλα στο στήθος και όλα καλά! Τώρα είμαστε σπίτι και κοιμάται.

Όλα καλά λοιπόν! Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι! Η μεγάλη περίμενε πως και πως να την δει και η μικρή είναι συνέχεια κοντά μου και τη χαϊδεύει διαρκώς (πολύ άγαρμπα, αλλά θα στρώσει)!

Σας χαιρετώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά να σας ζήσει η 3η από τις τρεις χάριτες!!!

Να'ναι γερή και καλότυχη!!

Μου έκανε εντύπωση που είσαστε κιόλας σπίτι! Τόσο σύντομα!!

Να μου τις φιλήσεις όλες!!

[smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας! Ρούλα με το καλό να γεννήσεις και εσύ!

Εδώ μπορείς να φύγεις το νωρίτερο 4 ώρες μετά τον τοκετό. Εγώ γέννησα στις 9 περίπου το βράδυ και στις 12 το μεσημέρι έφυγα. Τα παιδιά με ζητούσαν και δεν ήθελα να μείνω περισσότερο στο νοσοκομείο.

Η αλήθεια είναι πως πριν πάω στο νοσοκομείο έφαγα σούσι (για χορτοφάγους - χωρίς ψάρι) με τον άντρα μου, χαιρέτησα τις κόρες μου και έφυγα. Αμέσως μετά τον τοκετό και μέχρι να κάνω εγώ μπάνιο πήγε ο καλός μου και μας έφερε σουβλάκια!!!! Στην αίθουσα που πριν λίγη ώρα είχα γεννήσει κάναμε το τσιμπούσι μας παρέα με τη μαία! Φαντάζομαι την έκπληξη - φρίκη της καθαρίστριας που θα μπήκε για να αποστειρώσει πάλι την αίθουσα και θα μύρισε το κρεμμύδι - τζατζίκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

B=Na ξερες ποσο σε σκεφτομουν!!! Να σου ζησει και η τριτη κορουλα σου κοπελα μου!!! Καλη λοχεια και καλα ξενυχτια!! :-p Να ευχηθω με το καλο το 4ο? :)):)) πλακα κανω!!! Να χαιρεσαι τα παιδακια σου. Ανυπομονω να σε δω!!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η κορούλα σου Αθηνά!!!! Παράδειγμα προς μίμηση είσαι. Ώρες ώρες νιώθω ότι τα παίζω με ένα παιδάκι και εσύ έχεις τρία και κοντά στην ηλικία!!! Μπράβο σου! Εύχομαι κάθε ευτυχία στην οικογένειά σου και καλή λοχεία να έχεις. Παρεμπιπτόντως μου έκανε πολλή εντύπωση ότι έφυγες τόσο γρήγορα από το μαιευτήριο και γενικότερα αυτό το φιλικό κλίμα που επικρατούσε (βλέπε σουβλάκια...χαχαχαχαχα!). Καμία σχέση με την Ελλάδα..Βέβαια εδώ-στα ιδιωτικά κυρίως-πρέπει κάπως να δικαιολογήσουν και τα τρελά φράγκα που παίρνουν...Τέλος πάντων. Ας είναι καλά τα παιδάκια μας! Να σου ζήσει και πάλι η μπουμπού! Αλήθεια, πώς νιώθει ο άντρας σου με ΤΕΣΣΕΡΙΣ γυναίκες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνα μου να σου ζησει και η 3 κορουλα σου πω πω 4 γυναικες χαρα στο κουραγιο του αντρα σου χι χι χι χι χι χι χι χι χι

και μενα μου κανει τρελλη εντυπωση η ολη φαση ποτε γεννησες ποτε εφυγες και τα υπεροχα πραγματα που εφαγες χι χι χι χιχ χαιρομαι που ολα πηγαν πολυ καλα

και εισατε μαι χαρα

καλη λοχεια να εχεις και να μας φιλησεις απο πανω μεχρι κατω την μικρουλιτσα σου :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να γράψω και εγώ την εμπειρία μου...

Το Σάββατο 30.10.10 και ενώ είχα περάσει την ΠΗΤ μου, πήγα στο νοσοκομείο να με δει η μαία. Εγώ πίστευα ότι θα γεννήσω, έστω και με πρόκληση. Μόλις με εξέτασε είδε ότι το παιδί ήταν ψηλά και ο τράχηλος κλειστός. Οπότε με έστειλε σπίτι με τη συμβουλή να περπατήσω, να πιω ένα πικάντικο τσάι και να κάνω σεξ. :)

Πρόκληση δεν ήθελε να κάνει για να μην προκαλέσει στρες στο μωρό. Με μεγάλη απογοήτευση έφυγα για το σπίτι. Την Κυριακή αφήσαμε τα παιδιά στο σπίτι με τη μητέρα μου και κάναμε σαν τουρίστες μια βόλτα στο Βερολίνο για 5 ώρες. Έβγαλα κάλους!!! Ηπια το τσάι μου, φάγαμε βιετναμεζικο και γυρίσαμε σπίτι. Στον γυρισμό ένιωσα την πρώτη απαλή σύσπαση!!! Χαρά μεγάλη! Επιτέλους να γνώριζα το ποντικάκι μου! (Μου το έλεγαν μικρό παιδί, είχα και μικρή σχετικά κοιλιά και υπολογιζα ότι θα ήταν κοντά στα 3 κιλά).

Όλη τη νύχτα είχα συσπάσεις ανά μισή ώρα με 20 λεπτά. Το πρωί ήρθε η μαία για να κάνει καρδιοτοκογράφημα και οι συσπάσεις εξαφανίστηκαν! Είχα όμως διαστολή 2 και δώσαμε ραντεβού στο νοσοκομείο κατά τις 16:00. Πήγαμε λοιπόν με τον καλό μου για περπάτημα και καταλήξαμε να τρώμε σούσι...

Κατά τις 16:30 πηγαμε στο νοσοκομείο και φυσικά οι συσπάσεις άφαντες. Τουλάχιστον η διαστολή είχε πάει στο 4!!!! Πήρα κάτι ομοιπαθητικά, μου έκανε η μαία μασάζ στην κοιλιά με ειδικό λάδι και σιγά σιγά οι συσπάσεις έγιναν έντονες! Ήπια και το καφεδάκι μου και κατά τις 19:30 έσπασαν τα νερά!!!! Ω χαρά εγώ!!!! Μπήκα στη μπανιέρα, βγάλαμε φωτογραφίες και ετοιμάστηκα για τη γέννα!

Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που ένιωσα ότι ήρθε η ώρα να σπρώξω και με έπιασε πανικός. Εκεί είναι το "μαυρο" μισάωρο της ιστορίας μου! Άρχισα να κλαίω, να μη συνεργάζομαι και να φωνάζω για καισαρική! Φυσικά βγήκα από την μπανιέρα και οι συσπάσεις εξαφανίστηκαν!!! Η μαία και ο άντρας μου παρέμειναν ψύχραιμοι και περίμεναν να ηρεμίσω. Πήρα κάτι ομοιοπαθητικά, μπήκε το μυαλό μου στη θέση του, αγρίεψα και τους έβαλα τις φωνές: "Άντε θα το γεννήσω το παιδί ή θα καθόμαστε και θα περιμένουμε;"

Κορίτσια με δύο μόνο σπρωξιές βγήκε η κοριτσάρα μου! 01.11.10, 20:48 γεννήθηκε η Ιλιάνα, 4150γρ και 54εκ!!! Την έβαλαν αμέσως στην αγκαλιά μου, έκοψε ο άντρας μου τον λώρο και την έβαλα στο στήθος μου μέσα στο πρώτο 15λεπτο! Την κοιτούσα και δεν το πίστευα! Το μωράκι μου στην αγκαλιά μου! Μετά από τόση αναμονή και άγχος...

Έμεινα στο κρεβάτι του τοκετού καμιά ώρα μιας και χρειάστηκε να κάνω και 2 ράμματα και μετά σηκώθηκα να κάνω ένα μπάνιο όσο ο άντρας μου θα πήγαινε για τα σουβλάκια! Τι γέλιο! Εκεί που πριν λίγη ώρα γεννούσα καθόμουν και έτρωγα σουβλάκι. Το τραπεζάκι για τα εργαλεία του γιατρού που με έραψε μετατράπηκε σε τραπέζι για τσιμπούσι! Μύρισε ο τόπος κρεμμύδι και σκόρδο!

Το βράδυ κοιμήθηκα στο νοσοκομείο και το πρωί ζήτησα να φύγω. Το νοσοκομείο δεν μου άρεσε καθόλου και ήθελα να γυρίσω στα κορίτσια μου.... Με πήρε τηλέφωνο η μεγάλη να μου πει πόσο της λείπω και έγινα κομμάτια! Τα μάζεψα και γύρισα σπίτι!

Φυσικά και η κούραση ήταν μεγαλύτερη φρεσκογεννημένη και με 3 παιδιά στο σπίτι αλλά δεν μπορούσα να μείνω μακριά τους..

Ο μπαμπάς είναι χαρούμενος που εχει 4 γυναίκες στο σπίτι!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! Μόλις ξύπνησε και θέλει γαλατάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγκινηθηκα ,και πιο πολυ οταν διαβασα οτι η Ναταλια σου ειπε οτι της λειπεις!!!!! το κοριτσακι μου το γλυκο!!!! να μου της φιλήσεις και τις τρεις!!! και κατι αλλο ...54 εκατοστα ? 4 και ? τρεμε ζιζελ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο να σας ζήσει και το τρίτο κοριτσάκι σας!!!!!! Τι ωραία οικογένεια και τόσες όμορφες γυναίκες!!! Να είστε πάντα καλά και ευτυχισμένοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απιστευτο!!!!!

καλα ρε αθηνουλα ηθελες και φαγητο μετα την γεννα και μαλιστα σουβλακια???

εγω ηθελα να παω για καφε με τον αντρα μου :lol::lol::lol:

υπεροχη περιγραφη!!!

να σου ζησει και παλι

πολλα φιλακια σε σενα και στις 3 κορουλες σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η 3η κοράκλα!!! Πάντα υγειής και καλότυχη!!!

Τι γλυκό που σου είπε η κόρη σου ότι της λείπεις!!! Και εγώ λιώμα θα γινόμουν!!!!

Να είστε πάντα γεροί και να τις χαίρεστε και τις 3!!!! [smilie=angel13.gif] [smilie=triplets.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...