Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΧΠΙΝΟΓΑΡΓΑΛΙΑΡΕΣ SUPERΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ '09 Ν.17


Recommended Posts

Μπραβο Χαρα! τελεια! Τι καλα που ειστε κοντα! Να ήμασταν και μεις! Να κανουμε παρεουλα!

Σοφη μου! Και γω αυριο σιδερο κλπ! Την αλλη εβδομαδα λεω για στολισμα. Αν και παιζει να φυγουμε ταξιδι τελος του μηνα για 2 εβδομαδες. Εγω θα στολισω παντως. χαχχαχαχα! Μπελα θα βαλω στο κεφαλι μου βεβαια! Θα με ζαλισει με το δεντρο και θα τον ζαλισω με τα μη και μη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Ναουκα τωρα το ειδα! Ειδες! Θα πινει μωρε μια χαρα το γαλατακι του ο Ανθιμουλης!

Να φανταστεις και μεις που αλλαξαμε γαλα στον χρονο επανω δεν το ηθελε και σιγα σιγα το ηπιε! Τωρα το καταβροχθιζει.

Δε σας ειπα....

Ο μικρουλης μου εκανε 3 διάρροιες σημερα. Και το πωπουδακι του φωτια. Λες και εφαγε τσιλι! Με το που ακουμπησαν τα κακα στον πωπο σας λεω. Τον αλλαξα το απογευμα και ητανε μια χαρα. Μετα κανει κακα και παω σχεδον αμεσως και τι να δω! Κατακοκκινος! Παναγια μου! Δεν ειχα και σουντοκριμ και εβαλα την πενατεν. Σουντοκριμ σκεφτειτε ειχα αυτο το μικρο δειγματακι που δινουνε στο βαλιτσακι στο μαιευτηριο. Με αυτο τη βγαλαμε μεχρι και αυτο τον μηνα. Ποτε δε χρειαστηκαμε για συγκαμα παρα 1-2 φορες για ερεθισμο. Την πενατεν την ειχα παρει προτου γεννησω αλλα ειδα οτι εχει παραμπενς και την αφησα στην ακρη. Αυριο φαρμακειο για σουντοκριμ πρωι πρωι γιατι ειναι πολυ καλη κρεμα.

Μηπως βγαζει κανα δοντι? Πισω και δεν το ειδα. Αυτο το ειχε ξανακανει 5 1/2 μηνων στα 1α δοντια θυμαμαι.

Θα δουμε πως θα ειναι το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα στον Φιλιππο!!

Τζουλια ουτε εγω πηρα ......

Σωσω αντε να περασουνε ολα ....δεν το ξερεις οτι παντα ερχοντε ολα μαζι!!

η Αγγελικη μου κανει νανακια απο της 8.30 ,το μεσημερι την πηγα στην πεθερα μου κ κοιμηθικε για μεσημερι λιγο,μετα την πηγα κ βολτα περπατησε πολυ η καιμενη στο παρκο πανω κατω ετρεχε πισω απο την Μαρια ,κουραστικε!!!!!

το πρωι εκκλησια ,κοινονισαν κ τα δυο!

το μεσημερι πηρα την Μαρια κ μαζι με παρεουλα πηγαμε βολτα στο βουνο ,μ;ζεψαμε χορτα ,πολυ ομορφα ηταν...γυρισα πισω αλλος ανθρωπος...ανοιξε το ματι μου κ σαν να μεινανε εκει πανω ολα αυτα που με στεναχωρουνε...ηρθα ξελαφρομενη ψυχικα...ωραιο πραγμα η φυση!!!!!

αυριο ειμαι για το κεντρο υγειας ,εχω βγαλει κατι πληγες στα χειλια απο μεσα ομως ..κ ποναει τον τελευταιο μηνα το εχω συχνα...πρεπει να το δει γιατρος! γιατρο δεν ξερω εαν θα βρω εκει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους βρε κοριτσια...

απο χθες τρρεχω... και δεν ξερω και γιατι....

ενταξυ σημερα εχει επιφθλακη ο αντρας, πηγα κατα τις 4 στη μαμα, ψηφησα κλπ κλπ...

απο χθες λεω ρε Σωσω να σε τηλ και το θυμαμαι κατι ωρες... ακαταλληλες για τον κοσμο... αλλα τοτε ηρεμω και σκεφτομαι... περαστηκα ρε συ... αμαν πια... οποτε ανεβαινετε κατι παθαινει η μικρη. δεν την κοβω για Μακεδονισσα... θα παντρευτει και κανενα Κρητικο...

Χρονια πολλα και πολλες χαρες στη Χαρα!!! καλορυζικο το νεο σπιτι!

Χρονια πολλα και στο Φιλιππακο και απο τους γιατρους, απ' εξω μονο να περναει...

Νανα, μπραβο που αρχισε να πινει γαλα! συνηθησε τελικα!

Τζουλια, σε απαντησα με μειλ.

Μαρακι δε μας ειπες τι εγινε με τη νομαρχεσσα σας! αγωνιω!

εμεις εδω Παααλι Ψωμιαδη... καλα μυαλο δε βαζουμε; δεν ξερω... σιγουρα τον ψηφισε και η μαμα μου, παρ'ολα οσα την ειπε ο αντρας μου.. ταχα ψηφισε λευκο... ναι ... καλα... λες και θα τη μαλωσει ο Μητροπολιτης... αλλα σε ολη την Κ. Μακεδονια βγηκε πρωτος εκτος απο το Ν.Θεσσαλονικης που ηταν τοσα χρονια νομαρχης. τυχαιο;;; δε νομιζω...

οσο για το δημο... 50-50 ειπαν μολις τωρα στο 80%. μαχη!

εδω στο Λαγκαδα ειδα οτι χανει ο τωρινος Δημαρχος!!! μακαρι γιατι ειναι απαραδεκτος...

Μαρκερ... Θεά... απλα...

φιλουρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημερα κ απο την πολυσυχναστη Αλοννησο :lol::lol::lol: κ μονο που το λεω γελαω.....

εμεις εχουμε δημαρχο τον θειο μας!! κ ηταν ο μονος που εχει νεους συμβουλους...(πολυκομματικο συνδιασμο)βγηκε πρωτη φορα κ απο την πρωτη κυριακη.Νιωθω μια αισιοδοξια για τον τοπο αυτο...ισως επειδη το ξερω πρωτα απο ολα σαν ανθρωπο,αντε να δουμε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα !!!!!!

ΒΑΓΚ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ , ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ! ΡΕ ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΕ 2 ΑΛΕΚΕΣ , ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ?

*ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΙΝΟΜαι on line αλλα το παραταω ανοιχτο κ αν το κλεισω βραδυ κ το ξανα ανοιξω φαινεται οτι ειχα μνμ στο τσατ π.χ απο βαγκ αλλα εξαφανιζονται αυτα που ειχε γραψει.

Ελα ρε μπεμπακο , Αρτεμιδα ??? εχω φαει πολλα καλοκαιρια εκει , ειχα φιλους πολλους !!!

ενας απο αυτους καποτε ηταν κ ο Πυγμαλιων Δαδακαριδης ο η8οποιος (δεν ηταν τοσο γνωστος τοτε)

Τι ειπες τωρα... (ωστοσο εισαι ψιλομακρυα γμτο...) Λες να χουμε κοινους γνωστους ? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Σας έλειψα;Μπααααααααααααααααα.............................

Φυγαμε τριήμερο για Λίμνη Ευβοίας στα πεθερικά, δεν προλαβα και να ψηφισω στο γυρισμο, συναντησα κινηση στην Αρτακη το μπουρδέλο!Θα μου πείτε, τι σε νοιάζει;Με νοιάζει και με παρανοιάζει γιατι έβαζε υποψηφιοτητα ο αδερφός μου.Βγηκε 7ος την περαμένη Κυριακή και η ¨αντιπολίτευση¨ βγάζει 6 :evil:

Εδω εν τω μεταξύ έγινε θρίλερ...και τελικά για 66 ψηφους...ΧΑΣΑΜΕ! :cry: Πάει το αδερφάκι μου! :(

Αλλά δεν πειράζει!Ειχε βγει την προηγουμενη τετραετια.Ας κατσει στα αυγα του τωρα μπας και παντρευτει!Τρομάρα του!

ΛΑΤΡΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!WELCOME BACK!!!!!!!

Τα ειπαμε με την κοινη μας φίλη!!!Πολύ καλό κορίτσι!

Σουζαν καλοριζικο το αμαξι!Προσεχε κακομοιρα μου, οπως λεει η Βαγκ ειναι πολύ επικινδυνο χωρις διπλωμα!!!

Νανουκα εσενα που δεν εχει βγαλει δοντια μασάει οσο μπορει τις τροφές;

Γιατι εμενα και 4-5 δοντια που εχει δεν μασαει ρε παιδιά.Γιαυτο προσεχω να μη δινω μεγαλα κομματακια γιατι τα καταπίνει ο καταπιώνας!Λες και ειναι χαπάκια!Πώς να τον μάθω;Χτες ειχα κοψει ψιλες ψιλες φετες ενα μηλο και ετρωγα κι εγω κι εκανα ηχους μασας...τιποτα...ψιλοπνιγοταν...φοβομουν και με το μηλο που ειναι επικινδυνο ακομα και σε μεγαλο ανθρωπο.

Σωσω περαστικά.

Μαράκι εγω τι να πω που ειχε διαρροιες τοσες φορες το καλοκαιρι 4-5 ημερησιως!Πραγματι τα κακα ειναι τοσο καυτα που αμεσως να πας να τον πλυνεις εχει γινει εντουτοις ο κωλος σαν της μαϊμους.

Τζούλια οταν γραφεις παΐδακια βάζει και τα διαλυτικά γιατι ειναι η δευτερη φορά που φορά που σε διαβαζω να γράφεις ¨ψηνουμε παιδάκια!¨...Σατανιστρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααααα

Καλη βδομαδα σε ολες!

Εχω δουλειες με φουντες σημερα.Πινω ενα καφεδακι τωρα και μετα βουρρρρρ.

Τα φιλια μου σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Περαστικά στα άρρωστα!!!

Ντομ, μπορεί να μην έχουμε δοντάκια, αλλά τρώμε σχεδόν τα πάντα!!!

Την Μπανάνα την τρώει μια χαρά.

Χθες του έδωσα και αχλάδι και το έφαγε και κείνο...

Του έχω δώσει μακαρόνια, κριθαράκι, ρύζι, ψάρι, κέλοκς, ρόδι... και τα τρώει μια χαρά!!!

Τι δουλειές έχει πάλι ρε Σόφι!!!

Έλεος!!!

Μαράκι... για σένα δε σχολιάζω...

Μα καλα... κι άλλο σουβλάκι;

Και δεν ντρέπεσαι να τα τρως μόνη σου και να μη στέλνεις τίποτα και σε εμάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας....

ακελα 234 τι εχεις στο στομα σου;;κατι τυπου αφθες;;

νανα δε σε απασχολουν τα δοντακια;;;εγω θα ανυσηχουσα..δε σου λεω να στεναχωρεθεις..αλλα εγω θα το ειχα στο νου μου..αν δε στεναχ ,καλα κανεις.

εγω εκανα 4 διαρροες απο το πρωι ...αντε να δουμε..

αυριο θα κατεβω κεντρο.

τετ παμε αθηαν..

ξανα ρωταω τζουλια μαρκερ ντομ και φροσω...

βολευει το σπιτι τηες χαρας ατρεμιδα λουτσας για πεμπτη να βρεθουμε;;;

απαντηστε..αρχιζετε και μου τη δινετε... :oops::oops::oops::oops::oops:

σοφη τι δουλειες εχεις ρε;;;

απο σημερα τερμα οι συνταογραφησεις απο το δημοσιο για τα φαρμακεια..

καλυτερα που βγηκε ο μπουταρης..

εγω τον παω..

τζουλια..καλα;;με μιλασ;;;

μαρακαι η κυστη ειναι εσωτερικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχω εσωτερικα ερπης!!!4 στην σηρα :shock: γιαυτο ποναω :(

πρωτη φορα βγαζω ερπη!!!!!!!!κ ποσο μαλλον εσωτερικα...οκ!περασα μια στεναχωρια αλλα τετοιο πραγμα....ζοβιραξ κ πυστευω να περαση γρηγορα!

τωρα βαζω φακες....με πατατα κ καροτο μεσα για να φαει η Αγγελικη!

Α!εχουμε κ παιδιατρο...την ειδα!!!!!

:o ουα ου!!!!!!!!

μια εδω μια εκει...καπου θα την πετυχουμε!!!!!!!!

ωραια που θα τα πειτε απο κοντα κοριτσια!!!!!!!εγω θα κατεβω Αθηνα 14 ιανουαριου...βολευει???? :lol:

πως το σκεφτομαι αυτο το ταξιδι...σαν μια μεγαλη κουραση...εχω ξεμαθει στη φασαρια ...σαν το Χατζιχρηστο απο το χωριο...ουτε τον δρομο δεν θα μπορω να περασω απεναντη :lol: σοβαρα τωρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ ερπη! Η μαμα μου βγαζει πολυ συχνα!

Αλεκα! Μπραβο στον θειο σου! Ελπιζω να ειναι ικανος και σωστός.

Εμεις εδω να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε. Ητανε πολυ διεφθαρμένος ο δημος Ζακυνθου και αυτος ο Χριστιανος δε ξερω πραγματικα με τι θα πρωτοασχοληθει. Ητανε βεβαια δημαρχος σε άλλο δημο της Ζακυνθου πριν και ειχε παρουσιασει καλα δειγματα αλλα εδω μιλαμε για χαος!

Δημαρχε! Φτιαξε κανα δρομο και κανα πεζοδρομιο! Κακοιμοιρη μου θα σε περιλαβω με το μπλογκ.... χαχχαχαχαα! Τραβηξα σημερα κατι καλες φωτο! Ετοιμαζω υλικο!

Συμβολικα ετοιμαζουμε μια ομαδα να μαζεψουμε κανα σκουπιδι αλλα περιμενουμε τον νεο δημαρχο μπας και τα μαζεψει αυτος! χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! Μη τους παρουμε και τη δουλεια!

Ο πωπουδακος σημερα καθαρογυαλι. Ευτυχως περασε αμεσως. αυτες οι κρεμες θαυματουργες.

Σημερα εγερτηριο απο τις 07:30. Σιδερωσα 1 μπουγαδα και μετα αφου ειχα φαγητα δικο μας και του μωρου κομπλε την καναμε για παραλια και τσαρκα! Μαγικα! Ενα θα σας πω! Με κοντομανικο καναμε βολτα! Και γω και το μωρο! Κυνηγαγε τα περιστερια γελαγε πολυ πλακα!

Ντομ πως πας με τις αναγουλες?

Νανουκα! Τωρα τρωωω μηλοπιτα! χαχαχαχαχα! Σπιτικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω χαλαρωσει με τις δουλειες οκ, αλλα που και που χρειαζεται και ενα σκουπισμα, σφουγγαρισμα ,ξεσκονισμα συμφωνειτε?και ενα σιδερο μην σου πω...και να βαλω κανενα πλυντηριο...ποιος θα μου τα κανει???μονη μου ειμαι.

Σημερα σουπιτσα με λαχανικα και για μας.Εχθες τσακισαμε σουβλακια παλι. :D

Ο καιρος μια λιακαδα να :shock: Ελεος δεν θα χειμωνιασει ποτε!εΓΩ ΠΑΝΤΩς ΑΥΡΙΟ ΣΤΟΛΙΖΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Μαρακι δινεις ρεστα και πολυ σε γουσταρω!!

μπας και ειναι απο τα πολλα πιτα-σουβλακια που τρως!!!

να το δοκιμασουμε!!!

αλλα μετα τα Χριστουγεννα, γιατι με τον αντρα μου δε θα φαμε κρεασ στη νηστεια και προς το τελος και γαλα.

οσο για το Μπουταρη... τον ψηφισα για κατι δαιφορετικο... αλλα αν κανει την πολη , οπως ειχε ακουστει με "κοκκινα φαναρια" κλπ και ειναι τοσο υπερ των διαφορετικων, πχ γκέι και των μειωνοτιτων αλλοδαπων, αθιγγανων κλπ..... θα τον παρει και θα τον σηκωσει! αλλα ποσο πιο χαλια μπορει να γινει αυτος ο τοπος;;; απορρω! ευτυχως ακουγεται οτι αυτη τη φορα η θητεια τους θα ειναι 3,5χρονια, μεχρι τις επομενες ευρωεκλογες, γιατι θελουν να τις κανουν μαζι απο δω και περα καθε 5 χρονια για οικονομια. γιατι ειναι οι μπνες που γινονται σε σταθερες ημερομηνιες. γιατι οι εθνικες εκλογες..... θα καταληξουν σαν τις εκπτωσεις. 2 φορες το χρονο!

Ντομ ντροπη σου να λες οτι δε μας λειπεις.... αυτο σε λεω μονο...

οσο για μας...

αργησα να κοιμηθω χθες και το πρωι τα άτιμα ξυπνησαν 6:55!!!! ελεος!!! και βεβαια ειναι ολη μερα σα χαζα. μαζι και εγω... κοιμηθηκαν, τα πηγα βολτα και τωρα ξανακοιμουνται... να ερθει και η απαλλαγη μου, ο αντρας μου να ηρεμισω λιγο...

αφηστε που αρχισαν τα χαζα με το φαγητο, που ποτε δεν ειχαμε προβλημα. ελπιζω να ειναι λογω της γκρινιαρικης ημερας και οχι οπως ελεγε το νιουσλετερ των παμπερσ οτι πριν αρχισουν να μιλανε κοβουν το φαγητο, γιατι θεωρουν χασημο χρονου να τρωνε, την ωρα που θα μπορουσαν να προσπαθουν να μιλανε!

ο Σπυρος αρχισε, οπως οταν τον δινω νερο, που πινει ΕΛΑΧΙΣΤΟ, και το φαγητο και το νερο οταν μπαινει στο στομα το αφηνει να ξεχυθει πισω!!!! τα νευρα μου!!! κωλος γιναμε!

η μικρη για να φαει πρεπει να κοψει κομματακια ποσο χαρτι κουζινας!

κατα τα αλλα..... καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι καλύτερα ειμαι 2-3 μέρες!Οταν αλλαζω πάνα απο σκατα βεβαια ειμαι να με κλαιν΄οι ρεγγες.

Τωρα τσακιζω ενα λουκανικο, μου ρθε ορεξη για λουκανικο και το ψησα στο φουρνο για πιο υγιεινο!

Αλλα δε βγηκε και πολυ καλο τελικα.Ισως αλλη γευση ειχα λιγουρευτει :D

Αλεκα1 ερπη εσωτερική ε;Τι λες ρε παιδί!Γινεται κι αυτη απο αγχος όπως λενε για την εξωτερικη;Περαστικά!

Νανουκα, δε μου ειπες, καταπίνει εχοντας μασησει καπως την τροφη ή κατευθειαν σαν τον δικο μου τον μπάμια;

Σωσω εγω δε βολευομαι στο σπιτι της Χαρας καθημερινη.Σορυ Λατρεια!Αλλα οπως προειπα, αν βολευει τις υπολοιπες, καντε το εκει.Παιδια εγω γενικα δυσκολευομαι με μαμα αλσχαιμερ, στις μετακινησεις.Θα δω φωτο ομως ε!

Μαρκερ εχω ξεχασει κι εγω να σου πω χιλια μπραβο που βοηθησατε τη Χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ πολύ στενοχωρήθηκα με την Μαρθούλα.

Ταλαιπωρούνται ρε γαμώτο τα μωράκια μας. Περαστικούλια της!

Κι εγώ μάλλον δεν θα μπορέσω στο σπίτι της Χαράς. Είναι απίστευτα μακριά, σαν να πηγαίνω εκδρομή, και είναι και καθημερινή και θα έχει πολύ κίνηση.

Αν κανονίζατε κάπου αλλού.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...