Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο5


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 847
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν κορίτσια εμένα μου έδωσαν μια φυτική κρέμα prenatale λεγεται με λάδι ελιας που είναι και στην μόδα :D:D

και μου είπε η φαρμακοποιός που της ζήτησα αρχικά βαζελίνη, να μην βάλω βαζελίνη γιατί έχει παράγωγα παραφίνης (πετρελαιοειδή δηλαδή..) δεν ξέρω αν ισχύει αλλά για καλό και για κακό την απέφυγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΜΑΝΘΑ κ εγω αυτη χρησιμοποιω (οποτε θυμαμαι) μου την ειχε γραψει ο γιατρος. Τωρα για την βαζελινη.....τοοοσα χρονια βαζελινη κ βαζελινοειδη χρησιμοποιουσαν κ δεν επαθαν τιποτα....αλλα σαφως ειναι προτιμοτερα τα φυτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Ω! ναι! Γιουλάκι, είμαι η μόνη :shock: που ακόμη δεν έχω επιβεβαιώσει... στην αυχενική μου είπαν μάλλον αγόρι, μετά τίποτα γιατί είχε το μπεμπέ μου περίεργη στάση κ τέλος Οκτώβρη που πήγα στο γιατρό μου, αρχικά μου είπε κοριτσάκι κ μετά μάλλον αγοράκι. τελικά θα επιβεβαιωθεί στη β' επιπέδου, που έχω στις 23. θεωρώ σίγουρο ότι είναι αγοράκι, έχω προετοιμαστεί γι'αυτό κ απ'την αρχή η διαίσθησή μου αυτό έλεγε! μα ποτέ δεν ξέρεις... γερό να είναι το μωρό μου και ας είναι είτε αγόρι είτε κορίτσι!

Εχω κάνει κάποιες σκέψεις για το δωματιάκι του μωρού! Από κρεβατάκι σκέφτομαι αυτά τα 3-1 (κουνιστά) από τη motherbaby και στον ένα τοίχο του δωματιου αυτοκόλλητα τοίχου από το cosycorner. Βέβαια, έπαθα ένα σοκ με τα την τέλεια διακόσμηση απο το mywall.gr, ωστόσο είναι του πανακρίβου! οπότε θα επιλέξω κάτι πιο "ήπιο" χρηματικά.

Παρεμπιπτόντως, θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη απ'οποιο κοριτσάκι έκανε ήδη την β'επιπέδου. τι εξετάζει ο γιατρός ακριβώς? νιώθω ένα άγχος, ωστόσο δεν ξέρω αν δικαιολογείται κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΜΑΝΘΑ κ εγω αυτη χρησιμοποιω (οποτε θυμαμαι) μου την ειχε γραψει ο γιατρος. Τωρα για την βαζελινη.....τοοοσα χρονια βαζελινη κ βαζελινοειδη χρησιμοποιουσαν κ δεν επαθαν τιποτα....αλλα σαφως ειναι προτιμοτερα τα φυτικα

Δεν σημαίνει κάτι το ότι το χρησιμοποιούσαν τόσα χρόνια....και άλλα πράγματα χρησιμοποιούσαν για χρόνια παλια, όπως πχ αμίαντο στις σκεπές που είναι σούπερ καρκινογόνο καθώς και το χημικό στοιχείο Ραδιο το βάζαν στις κρέμες προσώπου και σε άλλα σκευάσματα για λάμψη (και αυτο είναι επικίνδυνο)...

και εγώ ως πιο 'αθώα΄ζήτησα την βαζελίνη αλλά μου είπαν να προτιμήσω κάτι άλλο...μόλις της κάνω χημική ανάλυση στο εργαστήριό μου θα σας φέρω τα αποτελέσματα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teshoulini μου...... ότι σου επιτρέπει ο γιατρός....... ΒΟΥΡ!!!!!!!!!!! Μη μασάς........

Samantha..........

Nena..........

Demiaki...........

Καλησπέρες και φιλάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA σύντομα και στα δικά σου!!!!!!!!!! κάτι πήρε το μάτι μου ότι είσαι κοντά στην ωορρηξία ε?? αν θες σου λεώ το ΄συστημά' μου μήπως και πιάσει! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Πιπίτσαζουζουνίτσα!!!!!!!!!!!

Demie ποτε κανεις Βεπιπέδου???

Λόλλι κ Νενα εγω έβαζα την simulcium αλλα εχει ρε συ 75 ml κ κοστιζει 27 και ευρώ!!έλεος!!

οπότε πηρα την prevestria της frezyderm που την ειχε σε προσφορα- τα 2 σωληναρια (πανω απο 75ml) με 30% εκπτωση.

επισης βάζω το λαδακι -Johnson Baby κ την Vaseline Intensive χωρις αρωμα στο υπόλοιπο σωμα.

και ελαιόλαδο να βάλεις σκέτο- καλό ειναι- αρκει να το αποροφαει το δερμα σου- οι ραγαδες αν ειναι να γινουν θα γινουν ετσι κ αλλιως απλα προλαβαινουμε τα χειροτερα επιειδη το κραταμε καλα ενυδατωμενο το δερμα.

λοιπον οταν ακουω για φρεσκες εγκυμοσυνες μιλαμε παθαινωωωωω [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκι για β'επιπ. πάω στις 23. ποια φρέσκια εγκυμοσύνη έχουμε?

ΕΚΛΠΗΞΗ!!!! Θα το ανακοινωσει-ουν μονη-ες της-ους.... ;););)8-)8-)8-) !!!!!

Στις 23 εσυ Β-επιπεδου; Αχ υπομονη να περασουν οι μερες!!!! Εγω στις 19!!!!

Σημερα πρεπει να εκανε κ το ΜΑΡΑΚΙ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσάκια μου......

Χίλια ευχαριστώ σας στέλνω.......

Και πολλά-πολλά μάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samanthaki......

Πες μου κι εσύ το σχεδιάκι σου.....

Διάβασα κι άλλο από τη Χρυσανθούλα μας......

Ψάχνομαι και στο Ιντερνέτι..... για ωορρηξίες κτλ. κτλ. κτλ......

Πού θα πάει.....

Πάντως έχω ακόμη για ωορρηξία.....

Αδιαθέτησα την Κυριακή (να μη σχολιάσω..... πώς με έχει πάει αυτή η περίοδος..... έχω πεθάνει!!!!)

Οπότε..... κατά βδομάδα μεριά.........

Έχω ακόμη.......

ΟΥΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε βρε Λόλλι κοντοζυγώνει! εσύ δλδ είσαι Παρασκευή κι εγώ Τρίτη. βέβαια είναι παρήγορο να λες οτι έχεις την άλλη εβδομάδα, ενώ εγώ ακόμη λέω την παράλλη... ανυπομονώ, αλλά αυτό μάλλον φαίνεται!

Σήμερα έχει η Μαρια-Φώτης? αυτή τη Μαρία λέμε? ααα, καλή επιτυχία! :D

Μα γιατί με αφήνετε σε αγωνία? πείτε μου κι έχει πιαστεί η πλάτη μου στην καρέκλα, οπότε πρέπει να κλείσω το πι-σι. μη σκεβρώσω.... ελάτε, πείτε, ή πείτε να πουν να χαρούμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα μου εγω δεν εχω κολπο-συμβουλη να σου δωσω....

Στην δικη μας περιπτωση η "δουλεια" δεν ηταν ομαδικη =))=)) !!!!! Ο καθενας "δουλεψε" μονος του (αν κ ο αντρας μου πρεπει να το χαρηκε λιγο περισοοτερο) και μετα μας γονιμοποιησαν οι γιατροι!!!!!!!!!!!!!!

:)):)):)):))

Ξεκουραστειτε κ μαζεψτε δυναμεις μεχρι την ωορρηξια και μετα βουυυυυυρρρρρρ (οχι στον πατσα...στα μωρα!!!) :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν PIPITSAZOUZOUNA το σχέδιο το δικό μου ειναι το εξης: (διάβασα και Χρυσανθούλας είναι λίγο διαφορετικό το δικό μου)

με το που τελειώνει η περίοδος, επειδή έχω μεγάλο κύκλο έχω κανονικά επαφές ..για ...απόλαυση χιχι και για να μην μείνει πολύ καιρο το σπέρμα (δεν κάνει να 'μένει' πάνω από 5-6 μέρες λένε οι γιατροί)

αλλά 4-5 μέρες πριν την αναμενόμενη ωορρηξία ξεκινάει το 'σύστημα':

επαφές μέρα παρά μέρα και χρησιμοποίηση τεστ ωορρηξίας. όχι επαφές κάθε μέρα γιατί αδυνατίζει το σπέρμα (τους 2 μήνες που είχαμε επαφές κάθε μέρα δεν είχε αποτέλεσμα αυτό!), Ακόμα και αν βγει θετικό το τεστ ωορρηξία την ημέρα που υποτίθεται ΔΕΝ πρέπει να έχουμε επαφή, κρατιόμαστε και δεν κάνουμε τίποτα...Εγώ τον μήνα που έμεινα είχα μεγάλο δίλημμα για αυτό! Δηλαδή μου βγήκε το τεστ θετικό και είχαμε επαφή την προηγούμενη που ήταν αρνητικό αλλά δεν παρασύρθηκα και απλώς είχα επαφή την επόμενη αρκετά νωρίς μέσα στην ημέρα για να μην χάσω την ωορρηξία...ε και μετά από αυτή την ημέρα, επαφές σχεδόν κάθε ημέρα...

αα και ξάπλα στο κρεβάτι μετά!!! (αν και να πω την αληθεια εκείνη την φορά που μάλλον έμεινα δεν προλάβαινα να ξαπλώσω...)

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα!! Καλή επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσα μου εγω δεν εχω κολπο-συμβουλη να σου δωσω....

Στην δικη μας περιπτωση η "δουλεια" δεν ηταν ομαδικη =))=)) !!!!! Ο καθενας "δουλεψε" μονος του (αν κ ο αντρας μου πρεπει να το χαρηκε λιγο περισοοτερο) και μετα μας γονιμοποιησαν οι γιατροι!!!!!!!!!!!!!!

:)):)):)):))

Ξεκουραστειτε κ μαζεψτε δυναμεις μεχρι την ωορρηξια και μετα βουυυυυυρρρρρρ (οχι στον πατσα...στα μωρα!!!) :lol::lol::lol:

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω κανονικά επαφές ..για ...απόλαυση χιχι και για να μην μείνει πολύ καιρο το σπέρμα (δεν κάνει να 'μένει' πάνω από 5-6 μέρες λένε οι γιατροί)!!!!!

ναι ναι !!!! να μην μεινει πολυ γιατι ξινιζει!!!!!!!

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία Samanthaki μου.....

Μωρέ..... δε με μπέρδεψες αλλά έχω 1 προβληματάκι.....

Χμ..... για την ακρίβεια 2......

1ον) Δε χρησιμοποίησα ποτέ τεστ ωορρηξίας..... ούτε και θέλω.... υποτίθεται πως είμαστε σε φάση "ξεκολλήματος"!!!!!!!!

2ον) Για νωρίς την επομένη..... μόνον εάν είναι ΣΚ κι αν δεν έχουμε κανονίσει να φύγουμε καμιά εκδρομούλα..... διότι τις καθημερινές..... το άλλο μου μισό εργάζεται για.....

Αυτό με την ξάπλα πάντως..... ναι θα το εφαρμόσω σίγουρα!!!!!!!!!

Φιλάκια κι ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρε Λόλλι......

Τί είπες πάλι??????

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γελάτε γελάτε αλλά αυτό είναι αλήθεια!!! :D:D:D άντε και μόλις έφαγα...

PIPITSAZOUZOUNA αυτό έπιασε με εμένα (κα μάλιστα τον 2ο μήνα που έκανα τεστ ωορρηξίας έμεινα έγκυος) ...μπορεί να ήταν και τυχαίο δεν ξέρω! Το ότι έπιασε για εμένα δεν σημαίνει ότι θα πιάσει και για κάποια αλλη στα σίγουρα ή ότι ένα άλλο 'συστημα΄ δεν είναι κατάλληλο!

όπως και να έχει ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

ζαχαρένια έκανες χωριακή σήμερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με αυτο που ειπες για την ξινιλα ρεεεεεεεεεε......αααααααααααααααχαχα

θα ζουρλαθωωωωωωωω που τα βρισκειςςςςςςςς ατιμοοοοοοοοοοοοο???????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...