Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ζουζουνες!!!!

Σας ευχαριστω που ρωταταε για τον Μακουλη μου...ειμαστε πολυ καλα ευτυχως συνεχιζουμε αντιβιωση μεχρι την τριτη το μεσημερι..ευχομαι περαστικα σε ολα τα αρρωστα μωρακια...κατερινα μου χαιρομαι που γλιτωσατε την αντιβιωση!

ολια μου κι ο Νικολακης μυξουλες ε;;;σιγουρα τον βοηθησε αυτο που εκανες εμενα η μαμα μου μου ειπε οτι μας εβαζε κατσαρολα με βραστο νερο(σε γκαζακι) για να βγαινουν συνεχεια ατμοι και παραφυλουσε μην αρπαξουμε καμια φωτια!ευχομαι να στε καλυτερα!

Νασια μου τι κανει η μαμια;;;επεσε ο πυρετουλης;;;

Σοφακι ο βασιλακης σου ειναι ενταξει;

εμεις σχετικα με το συγκαμα ενω το πρωι ηταν σχεδον καλα τωρα το βραδυ ειοχε κατακοκκινησει παλι...αν αυριο συνεχισει ετσι θα παρω την παιδιατρο να μου πει τι να βαλω μην του κανει φουσκαλες...

νασια μου οταν σου λεω να προσεξεις τα κακα εννοω το χρωμα(ειναι κατακιτρινα τα δικα μας) και την υφη..εμας δεν ειναι τελειως νερο αλλα φαινονται οτι δεν ειναι κανονικα...επισης ενω μου εκανε πολλα κακα μια φορα την ημερα με την αμτιβιωση κανει πολλες φορες και απο λιγα (γι αυτο εχει γινει χαλια)..

γιωτα μου να μου φιλησεις τα ταλιμπανακια σου...αντε να γινουμε καλα να κανονισουμε καφεδακι!και γω σημερα ηθελα να βγω το πρωι αλλα δεν τον βγαζω ακομα εξω...

θα δοκιμασω αυτο που λετε με τα φρουτα...ας μην ειμαι απολυτη..μπορει να προσπαθει να μου πει κατι το παιδι μου!για να δουμε!μακαρι να κανει την αρχη!

σημερα παλι εκανε τις τσιριδες του στην 3η κουταλια αλλα μετα εφαγε κανονικα(του εδωσα κανονικα μοσχαρακι)...

αυτα προς το παρον !σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σορρυ γιατη διπλη δημοσιευση...

ηθελα να σας ρωτησω και κατι αλλο...βλεπω πολλες απο εσας λετε οτι κανατε ολη μερα δουλειες κλπ...και ηθελα να ρωτησω...σας αφηνουν;;;;

γιατι εγω δεν μπορω να κανω τιποτα οσο ειναι ξπνιος και ειμαι μονη μαζι του...ουτε καν μαγειρεμα...θελει να ναι απο πανω και να κοιταει.

δουλειες κανω μονο αν τον απασχολει καποιος αλλος ή οταν κοιμαται....μονο ο δικος μου ειναι ετσι;;;;!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσα εγω σημερα εκανα δουλειες γιατι ηταν ο αντρας μου στο σπιτι αλλιως που να μαφησει ..Ολη την ωρα τριγυρναει και πρεπει να μαι απο πισω του...Φιλια πολλα στο Μακουλη και περαστικα..Πολυ καλη κρεμα για το συγκαμα ειναι και της fresyderm ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Χάθηκα λιγάκι..... είμαστε όμως μια χαρά μαμά και κόρη και το έχουμε ρίξει στις βόλτες!!!!!!!!!!!!!! Τί στα μαγαζιά έχουμε πάει, τί στη θάλασσα, τί έχουμε πιάσει όλες τις επισκέψεις, έχουμε ξεσαλώσει σας λέω :) !!!!!!!! Και μας αρέσει πολύ................. Και σήμερα είχαμε πάει το πρωί στην εκκλησία.

Περαστικά σε όλα τα μικρούλια που είναι άρρωστα.

Firfiriko να τα εκατοστήσει το αντράκι σου, να τον καμαρώσεις όπως ποθείς :) .

Δήμητρα μια χαρά είμαστε. Η μικρούλα μου επιτέλους συνήλθε και εγώ έκανα και την απονεύρωση και είμαι ήρεμη τώρα.

Νάσια τί ήταν αυτό που έπαθε το παιδάκι σου; Πω, πω κατατρόμαξα..... Περαστικά σας.....

Τα δικά μας νέα τώρα. Η κορούλα μου είναι σε φάση που βγάζει δόντια και είμαστε όλη νύχτα στο πόδι. Μέχρι στιγμής έχει βγάλει 8 αλλά βλέπω πώς τα ούλα της είναι πρησμένα. Μάλλον προμηνύονται και άλλα γιατί έχει πολύ γκρίνια ειδικά το βράδυ. Της βάζω το ειδικό τζελ για να ηρεμεί λιγάκι αλλά δεν φαίνεται να κάνει πολλά πράγματα. Εντωμεταξύ την τελευταία φορά έβγαλε 3 μαζί :shock:, αν είναι δυνατόν.......

Αυτά. Σήμερα μας έχει καλέσει για φαγητό η πεθερά μου και θα φύγουμε το μεσημέρι.

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Πώς πάνε τα μωράκια με πυρετούς συνάχια αντιβιώσεις κτλ? Ελπίζω να είναι καλύτερα :YMHUG:

Πασχαλάκι μου εγώ η μόνη δουλειά που μπορώ να κάνω με τη Μαρκέλλα είναι το σκούπισμα! Της αρέσει κι έρχεται από κοντά και παίζει. Τίποτα άλλο όμως! Μαγείρεμα ειδικά με τίποτα. Έρχεται στα πόδια μου και μου τραβάει τη φορμα.... Όταν ήταν πιο μικρή τυην έβαζα στο μάρσιπο και μαγείρευα. Τώρα όμως τεντώνεται να πιάσει ότι βλέπει μπροστά της και είναι αδύνατον και επικυνδινο.

Κρεμούλα κι εμείς φρεζιντερμ. Την είχα πάρει το καλοκαίρι στην Ελλάδα.

Γιωτάκι μου δε σου αρέσει το καινούριο πόστο στη δουλειά? Παίζει να σε αλλάξουνε ή αυτό ήταν τώρα? Κι εγώ θέλω να βγω για ένα ποτάκι!!! Όχι με τον άντρα μου όμως :-p με καμιά φίλη! Όμως απ'τη στιγμή που ακόμα θέλει στήθος για να κοιμηθεί η Μαρκέλλα δε γίνεται... Μέχρι να το κόψει το συνήθειο θα έχω γεράσει και δε θα είμαι για ποτακι :lol:

Σήμερα δεν έχει το πάρτυ η Σόφι?

Εγώ είμαι πανεπιστήμιο και χτες και σήμερα... Η Μαρκέλλα σπίτι με το μπαμπά της. Μπου λείπει το μωρό μου :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=love7.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=love7.gif] [smilie=occasion13.gif]

ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!

ΔΩΣ'ΤΟΝ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ..ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΤΑΚΙ ΤΟΥ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααααα!!!!!!!!!!!!!παλι χαθηκα.... :oops::oops::oops::oops:

σοφακι,χρονια πολλα στον βασιλακη!!!!!!!!!!να τον χαιρεσαι!!!!!!!!!!!

η μικρη δεν με αφηνει να γραψω παραπανω..... :shock: σας φιλω οοοοοοοοολεεεεεεεεες!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα

Σοφάκι χρόνια πολλά στον Βασιλάκη

Πασχαλια ούτε εγώ μπορώ να κάνω καμια δουλεια με την Αγγελική να τριγυρίζει σε όλο το σπίτι. Πάντως και εγώ τώρα τελευταία μόνο ηλεκτρική βάζω μαζί της, μου πατάει βεβαια τα κουμπια αλλά είναι δίπλα στη σκούπα δεν απομακρύνεται τουλάχιστον. Παλιότερα πιο μικρή με το που έβαζα σκούπα έβαζε τα κλάματα.

Δήμητρα για την αλλεργία που ρώτησες, με εξέταση αίματος είδαμε σε τι είναι αλλεργική. Μας την έγραψε η αλλεργιολόγος και ζητούσε συγκεκριμένες παραμέτρους στον ορό του αίματος, όπως στο αγελαδινό γάλα και κάποιες πρωτείνες του, στο αυγό στο κρόκο και στο ασπράδι, στο ψάρι στη γλουτένη και στο αλεύρι νομίζω.

Φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες γεια σας

χτες το απογευμα γυρισαμε και περασαμε τελεια,χαλαρωσαμε,ξεκουραστηκαμε ειχαμε ενα τελειο ξενοδοχειο με τζακουζι μεσα στο δωματιο και ηταν υπεροχα,μας ελειψαν λιγο τα παιδακια μας και η φασαρια βεβαια,ευχαριστω τα κοριτσια που μου ευχηθηκαν να περασω καλα,στα λουτρα ποζαρ στην Αριδαια πηγαμε Δημητρουλα και οχι στην Αραχωβα ειναι τελεια να πατε,και απο χτες ο Δημητρακης μου περπαταει,περιμενε την μανουλα του για να ξεκινησει το μικρο μου

Σοφακι μου να χαιρεσαι τον Βασιλακη σου να τα εκατοστισει το μαναρακι μου να ειναι γερος και καλοτυχος!!!να περασετε τελεια στο παρτακι σας και να βαλεις φωτο να σας καμαρωσουμε

περαστικα σε ολα τα αρρωστουλια μας,εμεις οι μυξες συνεχιζονται και ο ορος και τα εισπνεομενα πανε συννεφο,και ο δικος μου εχει μια αδυναμια στη σκουπα οταν βαζω ειναι συνεχεια απο πισω και ανεβαινει και πανω της,Πασχαλια μην ανυσηχεις και ολα τα μικρα μας ετσι ειναι και θα ειναι για πολυ καιρο ακομα,ο δικος μου βεβαια οταν εχει τα αδερφακια του μονο τοτε με αφηνει λιγο,γιαυτο βαλε μπρος για δευτερο ;) να κανουν παρεα και να σε αφηνουν να κανεις δουλειτσες

Ευακι μου θα σε παρω τηλ να τα πουμε καποια στιγμη,χαθηκαμε σε πεθυμησα!!!!!

αυτα απο μενα σας αφηνω να παω να ετοιμαστω εχουμε να παμε σε γενεθλια σε λιγο πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας...

Σοφάκι χρόνια πολλά και να τα εκατοστήσει ο Βασιλάκης! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] :ymparty::ymparty::ymparty: Να είναι γερός και τυχερός! Πολλά φιλάκια από μας!

Έχω κάτι νεύρα σήμερα που δεν περιγράφονται.... :evil::evil: ...με την παιδίατρό μας...την Μαμία την έπιασε διάρροια τελικά και την πήρα τηλέφωνο να την ρωτήσω τί να κάνω και ενώ απάντησε κι άρχισα να της λέω... μου είπε ότι είναι σε συνέδριο, να δω στην διατροφή της τί μπορεί να την πείραξε (δεν της πέρασε απ'το μυαλό ότι μπορεί να φταίει η αντιβίωση?????????), θα τα πούμε κάποια στιγμή (έτσι μου είπε) κι ενώ εγώ συνέχισα να την ρωτάω μήπως φταίει η αντιβίωση και τί να κάνω τελικά αυτή πάλι έλεγε: θα το δούμε και με τα πολλά αναγκάστηκα να το κλείσω και να το πάμε το παιδί στο κέντρο υγείας (ευτυχώς υπήρχε παιδίατρος εκείνη την ώρα που είναι και από το χωριό μας και μας γνωρίζει.) Μας είπε να σταματήσουμε την αντιβίωση και το ότι έβγαλε και λίγο αιματάκι είναι επειδή ερεθίστηκε το έντερό της και μπορεί να έχει πληγούλα...και να μην ανησυχήσω αν δω αιματάκι και τις επόμενες μέρες μέχρι να στρώσει το εντεράκι της...

Ρε κορίτσια είμαι παράλογη? Τί να την κάνω τέτοια παιδίατρο? Μόνο στα εύκολα και για τα εμβόλια δηλαδή? Όταν θα την χρειάζομαι κάτι τέτοιες μέρες έτσι θα κάνει? Αν δεν το πήγαινα το παιδί στο ΕΣΥ και συνέχιζα κανονικά την αντιβίωση?

Τί να πώ ρε γ@#$$##@!!!!!! Και το κακό είναι ότι αν την αλλάξω κι αυτήν μετά θα πρέπει να βρώ παιδίατρο πολύ μακριά από δώ που μένουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Εμεις συνεχιζουμε με μυξουλες αλλα ευτυχως εχει ορεξη και διαθεση..Τωρα προσπαθει να κοιμηθει στο κρεβατακι του.

Κατερινακι πηγαμε και μεις στα λουτρα με τον αντρα μου και μειναμε στο ξενοδοχειο " τεσσερις εποχες"".Βεβαια πηγαμε πριν το Νικολακη ..Ειναι πολυ ωραια και θελω να ξαναπαω.

Σοφακι να χαιρεσαι τον Βασιλακη σου..Χρονια του πολλα να τα εκατοστησει....

Νασια εγω θα σου ελεγα να αλλαξεις παιδιατρο..Ειναι δυνατον να μη σου πει για την αντιβιωση?Εγω εκεινη τη μερα που ο Νικολακης επαθε αλλεργια απο το Aerolin την ειχα παρει τρεις φορες τηλεφωνο και μαλιστα βραδυ....

Αυτα απο μας φιλια πολλα σε ολες !!!! :x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας!!!! :x:x:x ο Βασιλης μου σας στελνει ενα μεγαλο φιλι!!!!!!..δεν το πιστευω πως περασε ενας χρονος...τετοια ωρα το μαναρι μου ηταν ωρών περυσι..κ σημερα???? με κοιταει στα ματια μου γελαει κ με φωναζει μάμα!!....

ολα πηγαν καλουτσικα σημερα γιατι δυστυχως μας τα χαλασε καποια στγμη που εκανε διακοπη ρευματις κ ειμασταν με τα κερια σαν το κρυφο σχολειό αλλα οκ..κατα τα αλλα ολα μια χαρα..με την πρωτη ευκαιρια θα σας βαλω φωτο...

Νασια εγω δεν υπηρχε περιπτωση να ξαναπαω σε μια τετοια γιατρο...αποψη μου παντα...αλλα δεν με νοιαζει το συνεδριο...εμενα απο διαροιες αφυδατωθηκε το μωρο μου...τεσπα...

ειμαι οσο πιο κουρασμενη γινεται....παω να λυποθημησω....η να καταρευσω καλυτερα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!!!!!!!!!

ΣΟΦΑΚΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ Ο ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙ ΤΟ ΜΑΝΑΡΑΚΙ ΜΟΥ!ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ!!!!!!περιμενουμε νεα απο το παρτακι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!δωστου κι ενα φιλακι απο τη θεια πασχαλια!!!!(ο μπαμπας μου οταν βλεπει καποια κοπελα λεει συνεχεια στο Μακη ειδες τι καλη θεια ειναι αυτη;;;;χαχαχα)

Κατερινα μου μπραβο που ξεφυγατε τελεια περασατε ε;;;;ακουω τζακουζι στο δωματιο...μμμμμμ μου μυριζεται 4ο μπεμπακι!!!!χαχαχα!παντως χρειαζεται να ξεφευγουμε και λιγο απο την καθημερινοτητα και να ανεωνουμε τη σχεση μας με τον αντρα μας!

ο Δημητρακης περπατησε ε;;;;μπραβο!!!!αντε και γω περιμενω πως και πως αλλα δεν αφηνεται μονος του ακομα ουτε να σταθει...μαλλον θα αργησουμε λιγο.

Οσο για το 2ο μπεμπακι εχω αρχισει και το σκεφτομαι σοβαρα...!!!!μακαρι να ερθει να εχει παρεα ο Μακουλης μου!ουτως ΄η αλλως δε θελω να εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους.

εμεν ααπο δουλειες μονο swiffer με αφηνει με το ενα χερι γιατι με το αλλο θελει να τον κραταω να επιθεωρει απο ψηλα αν τα μαζεψα καλα!!!

Αχ ρε κοριτσια.θελω να παω για ψωνια...να ανανεωθω λιγο....

γιωτα πως παει η δουλιτσα;;;;

πρινγκιπεσσα ευτυχως το ξεερασατε το κρυωμα !!!καλες βολτες τωρα!!!και μεις ειμαστε κλεισμενοι μερες και μας την εχει βιδωσει..

Ν ασια μου εκανε διαροιε τελικα το πουλακι μου ε;;;απαραδεκτη η παιδιατρος...και μεν αμου την εχει δωσει πολλες φορες μς τη δικια μου...την 1η φορα που εκανε ωτιτιδα δε μου ειπε το πιο βασικο....οτι θελει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ορους(εγω εβαζα λιγο 2 φορες)...το θεωρησε αυτονοητο/....εγω ομως δεν το ηξερα...και ελεγα ενταξει αφου δεν τρεχουν μυξες δε θα χει...ειναι για ασφαλιαρες ωρες ωρες...κι εμενα πολλες φορες με νευριαζει που την παιρνω και μου μιλαει τοσο βιαστηκα που δε ξερω καν αν με ακουσε....γκρρρρρρρρρρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες.....

τι μου κανετε;;;;

εγω αυριο δουλεια....

σοφακι να χαιρεσαι τον βασιλακη σου.....να τα χιλιασει :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

πασχαλακι εγω πλεον μπορω πιο ευκολα να κανω δουλειες......ο ιασονας δεν ειναι καθολου απαιτητικος...ισα ισα αν ειναι χορτατος καθαρος και γενικα ειναι στην φαση να παιξει δε με ενοχλει καθολου......ξεχναω οτι υπαρχει,...σε τετοια φαση...αλλα ο ταλιμπαν στην ηλικια του δεν παιζοταν.,...δεν μπορουσα ουτε τουαλετα να παω......ασε.χαλια...και τωρα ειναι πιο απαιτητικος απο τον ιασονα παρολο που ειναι αρκετα μεγαλυτερος του.....

περαστικα σε ολα τα μωρακια......

νασια απαραδεκτη η παιδιατρος.......

ολια φιλια και περαστικα

κατερινακι τι ωραια που περασατε..ζηλευω.. :oops::oops: θελω και εγω

τα φιλια μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Νάσια ιδιώτης παιδίατρος, να της σκας ένα σωρό λεφτά και να σε ...ξεπετάει έτσι στο τηλέφωνο... :? Τι να πω.....Εγώ θα την άλλαζα.

Βασικά μου είχε κάνει άσχημη εντύπωση που σας έδωσε αντιβίωση για την ίωση. Οι ιώσεις κάνουν τον κύκλο τους και περνάνε. Και οι αντιβιώσεις δεν είναι καθόλου αθώα φάρμακα...

Εμείς είμαστε σε αναζήτηση παιδικού σταθμού γιατί 6 Φλεβάρη τελειώνει η άδεια του άντρα μου. Δεν έχουμε βρει ακόμα θέση πουθενά και φοβάμαι ότι δε θα βρούμε.... Από Αύγουστο σίγουρα θα έχουμε αλλά μέχρι τότε τι? Ο άντρας μου λέει να βρούμε νταντά, αλλά εγώ δε θέλω.... Φοβάμαι. Ο σταθμός είναι τουλάχιστον ελεγχόμενο περιβάλλον. Γμτ...τι θα κάνουμε?

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είσαστε καλά;

Νάσια και εγώ πιστεύω πώς πρέπει να αλλάξεις παιδίατρο και μάλιστα πολύ σύντομα. Όταν γέννησα την κορούλα μου είχα μια παιδίατρο πολύ ξυνή, δεν τολμούσα να της πώ τίποτα με έπαιρνε αμέσως από τα μούτρα. Τώρα θέλεις λίγο οι ορμόνες της λόχειας, λίγο το ξενύχτι, λίγο το ψάρωμα των πρώτων ημερών, κάθε φορά που μιλούσαμε από το τηλέφωνο να εγώ τα κλάματα........ εντωμεταξύ ήταν η εντελώς άσχετη. Σχεδόν 25 ημερών και επειδή το μωράκι μου δεν έπαιρνε βάρος, με έβαλε να κάνω εξετάσεις ούρων στο μωρό για ουρολοίμωξη :shock:. Άντε να μαζέψω τα ούρα του μωρού, τί να σου πώ με τις ώρες στο μικροβιολογικό. Τα μαζέψαμε κάποια στιγμή αλλά το μωρό μου κρύωσε και πέρασα άλλα. Τα αποτελέσματα ήταν αρνητικά. Μου ζήτησε μετά να κάνω εξέταση κοπράνων, αν είναι δυνατόν δηλαδή. Μάζεψα τα κακά του μωρού και έκανα και αυτήν την εξέταση και εννοείται πώς ήταν καθαρή. Την παίρνω τελευταία φορά για να την ρωτήσω γιατί το μωρό μου κλαίει τόσο πολύ, μην έχει κολικούς να δούμε τί μπορεί να γίνει και εκείνη μου λέει με εκείνο το ξυνισμένο ύφος αυτό είναι το μωρό σας, να το αποδεχτείτε :shock::shock::shock: . Ε, αυτό ήταν..... δεν της απάντησα, της το έκλεισα στα μούτρα και δεν ασχολήθηκα ξανά μαζί της. Άλλαξα κατευθείαν παιδίατρο και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Και βεβαίως το μωρό δεν είχε σχεδόν καθόλου κολικούς αλλά έκλαιγε γιατί δεν χόρταινε από το γάλα μου.... αυτό λύθηκε με το να την βάζω περισσότερο στο στήθος μου, όλη μέρα σχεδόν είμασταν κολλημένες. Τόσο άσχετη μιλάμε!!!!!!!!!!!!!!!!! Και θήλασα 8 μήνες χάρη στον παιδίατρο!!!!!!!!!!!

Όσο για τις δουλειές που λέτε, εμείς τις κάνουμε μαζί :) . Τί εννοώ; Ξεσκονίζω εγώ με το σουίφερ; Και η Μαριλένα έχει το δικό της σουίφερ και με βοηθάει ;) . Σκουπίζω; Πιάνει την σκούπα και κάνει πώς σκουπίζει εκείνη. Μαγειρεύω; Της δίνω μια κουτάλα και ένα μπολ και κάνει πώς μαγειρεύει και εκείνη. Έχει μεγάλη πλάκα..... μέχρι τα ριχτάρια από τους καναπέδες με βοηθάει για να τα στρώσουμε, τραβάω εγώ από την μια μεριά, άντε και εκείνη από την άλλη αλλά μάλλον τα κάνουμε χειρότερα :) !!!!!!!!

Αυτά κορίτσια..... πηγαίνω να μαγειρέψω. Γίγαντες πλακί σήμερα....

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

Κατερινα μου μπραβο που ξεφυγατε τελεια περασατε ε;;;;ακουω τζακουζι στο δωματιο...μμμμμμ μου μυριζεται 4ο μπεμπακι!!!!χαχαχα!παντως χρειαζεται να ξεφευγουμε και λιγο απο την καθημερινοτητα και να ανεωνουμε τη σχεση μας με τον αντρα μας!

Πασχαλια μου να σου πω δεν θα με χαλουσε ενα 4ο εχω αντοχες ακομα,αλλα να ηξερα οτι θα ηταν κοριτσακι ομως, αρκετα τσουτσουνακια αραδιασαμε,ο αντρας μου βεβαια δεν θελει με τιποτα,βαλε μπρος συντομα να εχει παρεα ο Μακης σου και θα δεις μεγαλη διαφορα,

Ολια μου και εμεις δευτερη φορα πηγαμε και την πρωτη μειναμε και εμεις στο 4 εποχες και τρεχαμε ολη μερα απο σαουνα-χαμαμ-τζακουζι-πισινα για να τα προλαβουμε ολα,και δεν χαλαρωσαμε καθολου μπορω να πω,τωρα πηγαμε σε ενα καινουργιο Μελίες λεγεται και ηταν τελειο

Νασια μου το μονο σιγουρο που πρεπει να κανεις ειναι να ψαξεις για αλλο παιδιατρο,οπως λες για τα ευκολα ειναι ολοι καλοι στα δυσκολα τους χρειαζομαστε ομως,τι να πεις εχουν ξεφυγει πολυ μερικοι σαν τη δικια μου και η δικια σου ασε

Μαγδα κι εγω συμφωνω μαζι σου,εχουν δει πολλα τα ματια μας για τις ντανταδες στο σπιτι,καλυτερα σε παιδικο σταθμο που ελεγχονται τα πραγματα,ψαξτο λιγο

Γιωτα μου παντα τα δευτερα και τα τριτα ακομα πιο πολυ γινονται πιο βολικα παιδια ισως γιατι αναγκαστικα δεν επικεντρονουμε ολο το ενδιαφερον μας στο ενα κι ετσι μαθαινουν διαφορετικα,η δουλεια σου καλα;

αυτα κουκλες παω να βαλω το φαγητο στο φουρνο,κριθαρακι με κοτοπουλο εμεις σημερα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!

Τι βλέπω Κετερίνα?? Ξεπορτίσατε με τον άνδρα σου?? Μπράβο που περάσατε τέλεια!! Δεν θα σου πω και του χρόνου αλλά το συντομότερο δυνατόν να ξανά πάτε και εννοείται να είναι πριν του χρόνου ώστε να έχει νόημα η ευχή μου ... πιστεύω να μην σε μπέρδεψα.. χαχα!!

Γιώτα καλή αρχή με την δουλειά...!!!!!!!! είχα παει εκεί την προηγούμενη εβδομάδα και σε σκεφτόμουνα...

Σοφάκι να χαίρεσαι τον Βασίλη σου!!!!!!!!!!!!!! ότι επιθυμείτε σας εύχομαι να πραγματοποιηθεί !!!!

Πασχαλάκι βουρρρρρρρρρ για δεύτερο, πάρε πληροφορίες από την Κατερίνα και τρέξε στα λουτρά και στα σπα.... !!!!!!!!!

Νάσια εσύ τι αισθάνεσαι με την παιδίατρο .. σε καλύπτει γενικώς????

Γειά σου Ολιάκη να μου φιλήσεις το Νικόλα σου!!!

Καγκουρο Κατερινούλα φιλιά στην όμορφη Αγγελική !!!!!!!!!

Γειά σε όλες βασικά και φιλιά στις ομορφιές σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες τι κάνετε?

Εμείς καλά αν και έχουμε λιγο γκρίνια σήμερα και θέλουμε αγκαλια για να ηρεμήσουμε.

Σήμερα έφαγε και σχεδόν ολόκληρο τον κρόκο του αυγού άντε την επόμενη φορά θα τον φάμε όλο.

Κατερινάκι θα περάσατε πολύ όμορφα και θα ανανεωθήκατε με τον άντρα σου ε? Αχ και εγώ θέλω spa kai τζακούσι...

Νάσια και εγώ με κάτι τέτοιες συμπεριφορές νευριάζω, για μένα ο παιδίατρος πρέπει να είναι διαθέσιμος πάντα ειδικά σε πρωτομανούλες δεν πρέπει να θεωρούν τίποτα αυτονόητο. Ελπίζω να βρεις κάποιον πιο σωστό και φυσικά να μπορείς να συνενοήσε μαζί του καλύτερα για τη Μαμία σου :)

Μάγδα ελπίζω να βρείτε παιδικό σταθμό, θα είναι πολύ καλύτερα για την Μαρκέλλα, με τη γλώσσα πως τα πάει, καταλαβαίνει και ελληνικά και νορβηγικά?

Χρύσα όλα καλά φουσκώνει η κοιλίτσα πότε θα τα πούμε από κοντά.

Κοριτσάκια τα φιλια μου σε όλες και στα μπεμπακια σας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλιτσες μου γλυκες?

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ εγω μπερδευτηκα,απλα θυμομουν οτι πηγες καπου που ολο λεμε να παμε και εμεις..Τελεια,ε?Μου'χει πει η κολλητη μου για τα λουτρα και ολο λεμε να παμε..ΜΠΕΡΔΕΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ το αγκιστρο,αραχωβα και το ποζαρ,ΣΥΝΕΧΕΙΑ ομως,δεν προκειται να τα μαθω και ο αντρας μου φυσικα νευριαζει με την ασχετοσυνη μου!! :lol::lol::lol: Χαιρομαι που ξεφυγατε λιγο,το χρειαζοσασταν..Και χαρηκα πιο πολυ που περιμενε ο Δημητρακης να γυρισετε και να περπατησει το πουλακι μου..Συγχαρητηρια!!Δωσ'τον πολλα φιλακια

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ δεν ξερω,τι να πω..Αν ειναι δυνατον..Τουλαχιστον λες οκ,ειναι σε σεμιναριο,δεν μπορει να μιλησει..Ομως οφειλε να σε παρει τηλ.αμεσως μολις τελειωνε και να ενδιαφερθει να δει τι εγινε και να σου πει τι να κανεις..Οχι να σε αφηνει στα κρυα του λουτρου..Αλλα ετσι ειναι στα δυσκολα καταλαβαινεις τι ειναι ο αλλος,δυστηχως η ευτηχως..Πως ειναι η Μαρια?

ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ πως ηταν στην δουλεια σημερα?Συνηθισες καθολου?Το ταλιμπανακι μας,σου κανει ακομα κολπακια για να μην φυγεις απο κοντα του?

ΜΑΓΔΑ ΜΟΥ και μενα η γνωμη μου ειναι καλυτερα σε παιδικο,ασε που μαθαινουν με παιδακια και ειναι καλυτερα το περιβαλλον και πιο σιγουρο..Μ'ολα αυτα που ακουμε σημερα,που να εμπιστευτεις το παιδι σου σε ξενο ανθρωπο..ΑΠΑΠΑ!!

ΚΑΝGOORAKI MOY σ'ευχαριστω που με ειπες για την εξεταση στις αλλεργιες πως γινεται γιατι δεν ειχα ιδεα..Καταλαβα τωρα πανω κατω,να'σαι καλα..Να δωσεις φιλακια πολλα στην Αγγελικουλα μας..Πηγα να μπω προχθες στις φωτο να σχολιασω και εσερνε το μαμμυ και τελικα βγηκα,δεν γινοταν..θα ξανα προσπαθησω ομως..

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ παλι καλα που εγινε η διακοπη εκεινη την ωρα και δεν σου'κανε καμια πλακα απο το πρωι,,πω πω φανταζεσαι?Ασε τουλαχιστον περασε ο Βασιλακης καλα?Αυτο εχει σημασια..Τους αρεσαν τα γλυφιτζουρια που εκανες?

Αχ κοριτσια θα παμε την Πεμπτη επιτελους Θεσσαλονικη,θα παμε για παιδιατρο κατ'αρχην και θα μεινουμε κανα 2 βραδιες και ποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο χαιρομαι.. [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=blob7.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif]:P

δεν φανταζεστε..Θα παω επιτελους κομμωτηριο,θα κανω ενα service εκει,θα παμε JUMBO :D:D:D και ολα τα αλλα ενταξει καφεδες και τετοια,να δω τις φιλες μου επιτελους..Αχ δεν κρατιεμαι,θα ψωνησω μια φορα και για τα γεννεθλια του Θανου την αλλη βδομαδα..Εχει τον GUMMY BEAR θεμα στα jumbo?Πιατακια,πηρουνακια κτλ?Ολο σκεφτομαι τι να κανω και θα δειτε τελευταια στιγμη θα τα χασω..

Τεσπα σας επρηξα λιγο..Φιλακια πολλα κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

χαίρομαι που το λέω πραγματικά, η Μαμία μου ξαναγύρισε στις παλιές καλές μέρες που στριφογυρνάει σαν τη σβούρα, δεν βάζει κώλο κάτω και γενικά είναι μεσ'την μίρλα :D δεν μ'άρεσε καθόλου που ήταν σαν το ζαλισμένο κοτοπουλάκι όταν είχε πυρετό :( Έχει αρκετές μυξούλες αλλά κατά τ'άλλα ΟΚ. Τώρα πρέπει λίγο να προσέξουμε το εντεράκι μέχρι να επανέλθει στα κανονικά του...ευτυχώς που μας έδωσε οδηγίες η παιδίατρος στο κέντρο υγείας γιατί αν περιμέναμε από τη δικιά μας...ακόμα θα περιμέναμε!!!!! Ααααα βγάλαμε κι άλλο δοντάκι (έχουμε 5 τώρα), με την αναμπουμπούλα των ημερών δεν το προσέξαμε και το είδε σήμερα ο πατέρας μου ότι βγήκε ακόμα ένα στα κάτω δόντια.

Όλια μου πως πάει ο Νικολάκης με τις μυξούλες?

Σοφία μου κι εγώ την φοβάμαι την αφυδάτωση και προσπαθώ να της δίνω πολύ νερό γιατί δεν πίνει τίποτα άλλο, το τσάι και τα λοιπά τα έκοψε όταν ήταν 5 μηνών (δεν τα ήθελε με τίποτα!!!!) Ούτε το νερό το πολυγουστάρει αλλά το πίνει. Μόνο που σκέφτομαι αυτά που θα είχες ετοιμάσει χθές στο πάρτυ του Βασίλη μου τρέχουν τα σάλια...κάνω και δίαιτα...(ξεκινήσαμε μαζί με τον άντρα μου, εκείνος έχασε τρία κιλά εγώ δύο) @-):crazy:

Κατερίνα μου τί καλά που μπορέσατε να ξεφύγετε λίγο με τον άντρα σου! Μπράβο στον Δημητράκη που περπάτησε! Ποιός τον πιάνει τώρα!!!!!!

Πασχαλάκι μου κι εγώ θέλω δεύτερο μπεμπέ...το σκεφτόμαστε πολύ με τον άντρα μου αλλά τα οικονομικά μας είναι χάλια...βέβαια και όταν έμεινα έγκυος στην Μαμία πάλι χάλια ήταν...λέμε να βάλουμε μπρός το καλοκαίρι αν και απ'ότι έχω καταλάβει ο πιο γόνιμος μήνας μου είναι ο Μάρτιος, και τις δύο φορές Μάρτιο έμεινα έγκυος! Από δουλειές που ρώτησες ούτε κι εγώ μπορώ να κάνω τίποτα εκτός αν κάποιος απασχολεί την μικρή...έρχεται και μου τραβάει τα παντελόνια να την πάρω αγκαλιά, ακόμα και για κατούρημα να πάω έρχεται και χτυπάει την πόρτα και φωνάζει μαμά. Φιλάκια στον γαμπρούλη μου τον κούκλο!

Γιωτάκι πως πάει η δουλειά? Τα ταλιμπανάκια προσαρμόστηκαν στην νέα κατάσταση?

Δημητρούλα θέλω κι εγώ Θεσ/νίκηηηηηηηηηηηηη!

Μάγδα μου δεν ασχολήθηκε καν με το θέμα μας η παιδίατρος...είμαι σίγουρη ότι δεν άκουγε καν τί της έλεγα! Την αντιβίωση μας την έδωσε γιατί ο πυρετός ενώ αρχικά έδειξε ότι υποχώρησε τελικά επανήλθε μετά από ένα απύρετο 24ωρο με 39.1, ίσως και να μην έπρεπε αλλά πώς αλλιώς να το βοηθούσαμε το παιδί? Με τα αντιπυρετικά δεν καλοέπεφτε ο πυρετός. Ίσως και να έπρεπε να περιμένουμε κι άλλο, δεν ξέρω...αν ήταν για μένα δεν θα με ένοιαζε αλλά πονούσε η ψυχή μου να βλέπω το μωρό μου να ταλαιπωρείται και να μην μπορώ να το βοηθήσω. Μετά απ'αυτό κι εγώ θέλω πολύ να την σουτάρω αλλά εδώ κοντά δεν υπάρχει κάποιος άλλος που να με ικανοποιεί. Για την Μαρκελλίτσα κι εγώ πιστεύω θα είναι καλύτερα στον παιδικό μαζί με άλλα παιδάκια, για νταντά κι εγώ θα φοβόμουν..βλέπεις τί γίνεται!!!!!!!

Νατάσα πολύ πλάκα θα έχει να κάνετε δουλειές μαζί με την Μαριλένα :) Γίγαντες πλακί ε? Μ'αρέσουν πολύ οι γίγαντες παρόλο που πρέπει να τους αποφεύγω λόγω σπαστικής κολίτιδας...

Χρυσουλίνι τί κάνουν τα κορίτσια σου?

Κανγκουράκι της άρεσε της Αγγελικούλας το αυγό? Μελάτο της το δίνεις?

Κορίτσια τώρα μ' έκοψε λόρδα! Αλλά θα κάνω υπομονή, πρέπει να χτίσω την κορμάρα μου... =)) λέμε τώρα!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τα καλά σας λόγια στην ομάδα για τις φωτογραφίες της ζουζουνίτσας μου!

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!τι κανετε;

εγω χαθηκα παλι κ τωρα μπηκα βιαστικα να σας χαιρετησω.ευτυχως επεστρεψα στο πρατηριο οποτε θα διαβαζω πιο συχνα νεα σας!εχετε γραψει πολλα απο τη τελευταια φορα που μπηκα οποτε δε διαβασα τιποτα.

εμεις γενικα καλα ειμαστε,ακομα να περπατησουμε αν κ ολο τον βλεπω ετοιμο.αντε να δουμε..

σοφακι μου να σου ευχηθω κ απο εδω να χαιρεσαι τον μπιλαρα σου κ να τα εκατοστησει!!να μου τον φιλησεις!!

αυτα τα λιγα κ απο μενα θα τα πουμε παλι!ευχομαι να ειστε ολες καλα κ φυσικα κ τα μωρα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα .Ο Νικολακης μου εχει πολυ βηχα το πουλακι μου.Τωρα του εδωσα το γαλα του και ξανακοιμηθηκε.Εγω σημερα εχω ρεπο και θελω να παω στον Οαεδ για το επιδομα παιδιου .Ειναι μεχρι τελη ιανουαριου.Εχει πολυ κρυο και σκεφτομαι πως θα βγω εξω..

Βικακι να μπαινεις πιο συχνα..Ο Αντωνακης τι κανει?

Κοριτσια και μενα ειναι ετοιμος να περπατησει.Αρχισε που και που να κανει βηματακια μονος του..

Dimi καλα ψωνια !!!

Σοφακι βαλε φωτο απο τα γενεθλια .Φανταζομαι κουραση μετα ...

Μαγδα και γω θα σου προτεινα παιδικο.Γυναικα ειναι καλυτερα βεβαια αλλα που να τη βρεις?

Αυτα κουκλιτσες δεν θυμαμαι κατι αλλο ..Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...