Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια μου γεια σας

ειμαι ενα πτωμα,ολη μερα ειμαι στα μαγαζια,σημερα ειχα shopping day το πρωι πηγαμε με τον αντρα μου και το απογευμα ξαναπηγα με την αδερφη μου,ειπα να εκμεταλευτω λιγο τις εκπτωσεις και πηρα μερικα πραγματακια,και μενα αρχισε να με ποναει ο λαιμος μου και τα μικρα εχουν μυξουλες ολα και ο Δημητρης βηχα,μονο να γινουνε καλα συντομα θα λειπουμε κιολας την παρασκευη με το δηιμερο που κανονισαμε και ειμαι μεσα στο αγχος μην παει κατι στραβα,μια φορα ειπαμε κι εμεις

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας να εισται καλα

Νασια μου πολυχρονη κοπελα μου και να χαιρεσαι και τον αντρουλη σου να εισται ευτυχισμενοι,και περαστικα σας,δες και αυριο και αν συνεχισει ο πυρετος να την πας στο γιατρο να μην ταλαιπωρειτε η καημενουλα,ειδες που δεν ηταν κατι σοβαρο θα παρεις τα φαρμακα σου και θα εισαι ενταξει

Ολια μπραβο ο Νικολακης να τον χαιρεσαι το θηριο,το πιο μεγαλο μωρο απο ολα ειναι μπραβο!!!!!!

Δημητρουλα να χαιρεσαι τον Θανουλη σου να ειναι γερος και πολυχρονος,

χρονια πολλα και σε οσους γιορταζουν απο τους δικους σας να τους χαιρεστε κοριτσια

Κατερινακι αρχιζεις με τον κροκο σιγα σιγα κουταλια κουταλια και μετα θα το δωσεις ολοκληρο αφου φαει πρωτα ολο τον κροκο,εγω το βραζω 4 λεπτα και ειναι μελατο,μην δωσεις την ιδια μερα και αυγο και ψαρι μπορει να προκαλεσει αλλεργια,α και μια προταση σου εκανα αλλα δεν πηρα απαντηση,θα συμπεθεριασουμε τελικα η να ψαξω για αλλη νυφη;;;

Σοφακι μου εμενα δεν με πειραζουν τα κοριτσια,την athinouli την ξερω κιολας,σου το ειχα πει και τοτε που ρωτησες

Ευακι περαστικα σας,πως τα πηγες με τα παιδακια,τελικα τι ταξη εχεις;;;

κοριτσια παω για υπνο γιατι ειμαι χαλια πολλα φιλια και καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΕ!!!!!!!!!!!!!

ξεχαστηκα!!!!!!!!!!!!

Δημητρα να χαιρεσαι τον θανο σου!!!!!!!!!!!!!!!!να ναι γερος και πολυχρονος!!!!αντε και συντομα να του χαρισετε ενα αεδρφακι!!!!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλάκι μου, Όλια μου, Κατερινάκι μου ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια...

πρώτη φορά κάνει πυρετό η Μαμία μου, δεν είχε ξανακάνει ποτέ από τότε που γεννήθηκε κι έχω ψιλοφρικάρει αλλά νομίζω ότι το αντιμετωπίζω σχετικά ήπια......Και η παιδίατρος αυτό μας είπε, αν δούμε και συνεχίζεται αυτή η κατάσταση και αύριο να την πάμε να την δεί.

Όλια μου δεν κάθεται να της βάλω κομπρέσες, το δοκίμασα....Πανύψηλος ο Νικολάκης! Φτού φτού το αγοράκι μου γερό να είναι!

Πασχαλάκι μου για το Algofren έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά πρέπει να ρωτήσω και την παιδίατρο πρώτα...Μόλις συνέλθει ο Μακούλης από την ίωση θα ξαναπάρει βάρος, λογικό είναι που έχασε με τόση ταλαιπωρία το πουλάκι μου!

Κατερίνα μου όλα καλά θα πάνε και θα περάσετε και τέλεια μόνοι σας με τον αντρούλη σου!

Είχατε νέα από την Γιώτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδιτσες μου γλυκες..

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για τον Θανουλη..Να ευχηθω και παλι χρονια πολλα στην Νασια μας..Πολυχρονη να εισαι κοπελα μου,και εσυ και ο αντρας σου να'στε γεροι να καμαρωσετε την Μαμια οπως επιθυμειτε!!Περαστικα σας,ευχομαι να γινει συντομα καλα και εσυ να ξανα βρεις την λαλια σου!! :lol::lol::lol:

Γιωτακι μου,πολυχρονος να ειναι ο αδελφος σου,να τον χαιρεστε και να χαιρεστε και την μανουλα σας!!Φανταζομαι θα περασατε πολυ ωραια σημερα,ε?Αντε θα περιμενουμε αυριο τα νεα σου απο την χοριακη,οκ?

Καngooraki μου γλυκο σ'ευχαριστω που με θελεις και εσυ στην παρεα..Ωστε και σενα δεν σ'αρεζε ετσι οπως εγραφα,ε?Καλα γιατι δεν λεγατε τιποτα βρε?Φοβοσασταν μην παρεξηγηθω?Δεν παρεξηγουμαι ευκολα εγω..Πως ειναι η Αγγελικουλα?Ειναι καλυτερα?

Πασχαλακι μου σ'ευχαριστω για τις ευχες σου,να'σαι καλα!!Πως ειναι το ζουζουνι μας?Δωσε ενα μεγαλο φιλακι απο εμενα..Αντε με το καλο να τελειωστε την θεραπεια και να αναρρωσετε πληρως!!

Κατερινακι μου σ'ευχαριστω πολυ και σενα γλυκια μου..Τυχερουλα πηγες για ψωνια,ε?Τι τελεια..Αχ θα παρει αδεια την αλλη βδομαδα αδεια ο αντρας μου και θα κατεβουμε επιτελους Θεσ/κη και σιγουρα θα μεινουμε κανενα βραδυ,θελει δεν θελει!!Περαστικα σας Κατερινακι μου,ελπιζω να γινουν καλα τα ζουζουνακια μας,το συντομοτερο,για να φυγετε ξενοιαστοι στο διημερο σας..

Ολια μου μια χαρα ο Νικολακης μας,φτου φτου!!Δωσ'τον ενα φιλακι απο μενα,οκ?

Κοριτσακια μου γλυκα σας αφηνω για να ξαπλωσω γιατι ειμαι πτωμα..θα τα πουμε αυριο,οκ?Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΟΥΛΗ ΣΟΥ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑΣΙΑ....ΝΑΙ Κ ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΟ ΑΛΓΚΟΦΡΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΝΤΕΠΟΝ Κ ΜΙΑ ΑΛΓΚΟΦΡΕΝ ΕΝΑΛΛΑΞ..ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ.ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΚΑΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΕΜΑΕΙ ΤΟΥΣ ΙΟΥΣ.ΕΓΩ ΔΙΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 39 ΠΥΡΕΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ 38 ΜΙΣΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ....ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΑΧΗΗΗ...ΧΑΧΑΧΑ.ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ Κ ΤΟΝ ΛΕΜΦΑΔΕΝΑ.ΜΠΗΚΑ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΑ 40 ΛΕΠΤΑ Κ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΟΥΜΕΡΟ.ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΑΣΘΕΝΗΣ ΣΕ 40 ΛΕΠΤΑ.ΤΑ Π[ΗΡΑ ΚΡΑΝΙΟ.ΕΙΧΑ Κ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΑ.ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ-ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ Κ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΛΕΜΦΑΔΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΝΗΜΗΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΤΕΦΑΝΙΤΙΔΑ.ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ,ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΟΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ.ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΛΟΓΩ ΘΗΛΑΣΜΟΥ.ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ ΝΑ ΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΑΥΤΟ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ...ΜΑΓΔΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ ΡΕ ΜΟΥΡΛΟ?????ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ,ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΧΑΖΗ ΤΗΝ ΚΛΟΤΑΡΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ?ΑΛΛΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΤ Κ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΓΡΑΨΕ Η ΕΥΑ...Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝΑ ΟΤΙ ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΞΕΡΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΛΙΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΟΣΤ Κ ΡΟΥΦΙΑΝΕΥΕ.ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ.ΤΕΣΠΑ.ΣΟΡΥ.ΛΑΘΟΣ...ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ..ΑΚΟΜΑ ΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΩΡΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΗΛΑΖΩ Κ ΚΟΙΜΑΜΙ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ.Ο ΚΩΣΤΑΣ ΛΕΕΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ.ΤΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ.ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΠΛΥΜΕΝΑ ΡΟΥΧΑ.Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΤΩ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΔΙΟΡΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΩΣΑ.ΑΧ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ?ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ.ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΜΟΛΙΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΘΑ ΑΛΛΑΖΩ ΔΩΜΑΤΙΟ..ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΙΧ.ΟΛΙΑ ΑΝΤΕ ΡΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΦΕ..ΑΥΤΑ..ΦΙΛΙΑ.ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ 8 ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΣΧΟΛΕΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕΚΑΚΗ ΕΜΒΟΛΙΟ.Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΡΘΕΙ Η ΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΩΣΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ Κ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΑΒΕΡΝΑ.ΠΑΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΜΟΥ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.Κ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.ΑΝΤΕ ΞΑΝΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΓΙΩΤΟΥ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΝΕΑ.....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Πάτσυ μήπως πρέπει να τον βγάλεις τον φρονιμήτη?

Η ξαδέρφη μου, μπήκε νοσοκομείο με πρησμένο αδένα από το φρονιμήτη και πήρε ενδοφλέβια αντιβίωση, Έχει κλείσει ραντεβού να τον βγάλει σε κανα μήνα. Για κοίτα το...

Ντίμι χρόνια πολλά για το Θανούλη!

Νάσια δε θααι τίποτα, αλλά σε καταλαβαίνω... Κι εγώ την πρώτη φορά που έκανε πυρετό είχα αγχωθεί. Ντεπόν όμως κι εγώ δίνω μόνο στο 39 άντε και στο 38μιση αν γενικώς είναι κακόκεφη και γκρινιάζει. Μη νομίζεις ότι είναι καλό να παίρνουν τόσα φαμακα...

Όλια τι παίδαρος!!! Φοβερή ανάπτυξη!

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ντιμακο να χαιρεσαι τον Θανουλη κοπελα μου!!! ολα τα καλα να εχει!!

Νασια μου χρονια πολλα κ ευτχυχισμενα κοπελα μου κ σε σενα κ στον αντρουλη σου...συγνωμη αλλα εχτες ειχα κοσμο μεχρι 1.30 το βραδυ κ δεν μπηκα καθολου οπως καταλαβαινεις!!

Πατσυ τα παλιοδοντια μπορουν να κανουν παααααρα πολλα...εχω ειχα παθει μεχρι κ ωστιτιδα απο ενα δοντι...με πονουσε ολο το σαγονι μεχρι κατω στον λαιμο κ πηγα εβγαλα πανοραμικη κ φυσικα ηταν απο δοντι!

Μαγδα δωσε ενα φιλι στην νυφουλα μου!

εγω κοριτσια ενω ξερω οτι δεν κανει ειμαι λιγο πιο φοβιτσιαρα κ δεν αφηνω τοσο πολυ τον πυρετο να ανεβει..με τρομαζει κ η μανα μου βεβαια...στο 38 αντε 38 κ κατι δινω..αλλα εχω πει οτι θα το αφηνω πια να ανεβαινει πιο πολυ...στο νοσοκομειο μου ειπαν οτι πρεπει να δινουμε στο 38,50...ουτε λιγοτερο ουτε περισσοτερο...

Κατερινακι παρε τηλ να τα πουμε αγαπη...

εχτες μιλαγα με μια κοπελα που ειχαμε επισκεψη κ ειναι τεχνικος βαφης σε κομμωτηριο κ οταν ειδε φωτο απο τον γαμο μου με τα μαυρα μαλλια με κοκκινες ανταυγειες μου λεει αλλαξε τα τωρα κ καντα η μαυρα η κοκκινα! χι χι χι ειμαι κ πολυ ασπρη εγω ρε παιδι μου κ τα ξανθα μαλλια θελουν να εισαι βαμμενη για να δειξουν...σιγα μην προλαβαινω να βαφτω κιολας..σαν αρρωστη δειχνω κ αφηστε που με μεγαλωνουν παρα πολυ κ τελικα αποφασισα να τα κανω κατακοκκινα..τα καημενα τα ταλαιπωρω λιγο αλλα οκ τριχες ειναι! :D

στελνω την καλημερα μου σε ολες!!!!!!φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!

κοριτσια μου εχθες το βραδυ ο μικρος ξυπνησε κατα τις 2 ηπιε γαλα κοιμηθηκε αμεσως...7.10 ξυπνησα μονη μου και δεν ειχε ξυπνησει ακομηηηηη!πρωτη φορα στα χρονικα!τον ξυπνησα εγω 8 παρα για την αντιβιωση!!!!μαλλον ειναι απο τα φαρμακα γιατι και της αδερφης μου που πινει αντιβιωση η μικρη πρωτη φορα της κοιμηθηκε ολο το βραδυ!!!πωπω μαστουρωσανε τα μικρα μας!

κοριτσια και μεν αη παιδιατρος μου χει πει να δινω αμεσως αντιπυρετικο αμα φτασει 38.5..να μην περιμενω γιατι μετα δεν κατεβαινει ευκολα...

Γιωτα περιμενουμε τα νεα σου...

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας........

δημητρουλα να χαιρεσαι τον θανουλη σου...το ξεχασα :oops::oops::oops: σορυ :?

σοφακι αντε περιμενουμε φωτο με την αλλαγη των μαλλιων σου...

κοριτσια και εγω ντεπον δινω μονο αν εχει πανω απο 38....εκτος βεβαια αν ειναι να κοιμηθει για βραδυ οπου εκει δινω και με πιο χαμηλο πυρετο...

τελικα εκανα σημερα τη χοριακη γιατι χθες το απογευμα που πηγα δεν κανανε αιμοληψιες :twisted:

τα αποτελεσματα τωρα θα τα εχω απογευμα......

πατσυ ειδες που τρελενεσαι;;;;τιποτα δεν ηταν...

δεν θυμαμαι κατι αλλο...χθες το βραδυ εγραψα ενα σωρο και με πεταξε εξω :twisted::twisted::twisted:

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Μπηκα στα γρηγορα να δω τα νεα σας και παω για υπνο τωρα που κοιμαται ο Νικολακης..Ευχαριστω για τις ευχες σας...Περαστικα στα αρρωστουλικα μωρακια .Πασχαλακι ο Μακης πως παει?

Νασια η Μαρια ειναι καλυτερα?

Δημητρουλα να χαιρεσαι το Θανουλη σου..Να ναι παντα γερος ..

Γιωτα περιμενουμε αποτελεσματα...

Πατσυ μου μην αγχωνεσαι απο το δοντι θα ναι ..Υπομονη θα περασει και αυτο..

Δεν θυμαμαι κατι αλλο .Παω να ξαπλωσω φιλια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου...

η φίλη σας η μουγκή σας χαιρετά :( η φωνή έχει κλείσει τελείως σήμερα, μόνο με νοήματα και ψιθυριστά...μου φαίνεται έχω πάθει μια ωραιότατη λαρυγγίτιδα, θα περιμένω να περάσει από μόνο του δεν πάω στον γιατρό, βαρέθηκα να τους βλέπω πια!

η Μαμία όλο το βράδυ ανέβαζε 39άρια, της δίναμε εναλλάξ depon και dolal αλλά δεν κατέβαινε πολύ κι έτσι την πήγαμε στην παιδίατρο το πρωί...έχει ίωση και είναι λίγο ερεθισμένος ο λαιμός της, μας είπε πως το dolal και το depon είναι της ίδιας ομάδας, έπρεπε το ένα να είναι πιο δυνατό από το άλλο και μας είπε να πάρουμε το Gantil (Πασχαλάκι μου νομίζω εσύ μου το ανέφερες), να μην δώσουμε ακόμα αντιβίωση παρά μόνο αν δούμε ότι συνεχίζει να ανεβάζει πυρετό για μέρες. Όλο το πρωί δεν είχε καθόλου πυρετό η μικρή και τώρα άρχισε πάλι να ανεβάζει...38.1 γμτ!

Κοριτσάκια μου και πάλι σας ευχαριστώ για τις ευχές για την γιορτή μου...δεν το ευχαριστηθήκαμε αλλά αν συνέλθουμε γρήγορα θα το γιορτάσουμε την Κυριακή...ελάτε να σας κεράσω, εδώ φτιάχνουν πάρα πολύ ωραίο ρακί, ακόμα κι εγώ που δεν τα ήθελα αυτά το ρακί μου αρέσει πολύ.

Γιωτάκι μου περιμένουμε νεάκια...

Δημητρούλα μου τί κάνετε?

Πάτσυ μου και βέβαια πρήζονται οι αδένες από τα δόντια, μια ξαδέρφη μου - που ο οδοντίατρός της ο αλμπάνης κόντεψε να της ρημάξει και τα 32 δόντια - είχε μονίμως πρόβλημα με πονοκεφάλους και με τους λεμφαδένες. Θα δείς που με την αγωγή θα υποχωρήσει το πρήξιμο. Φιλάκια στην Νεφελίτσα και τον Πέτρο!

Σοφία μου θέλω πολύ να σε δώ με τα κόκκινα μαλλιά! Κι εμένα μου πάνε πολύ τα κόκκινα επειδή είμαι ασπρουλιάρα (έχω δοκιμάσει και ξανθό και κόκκινο), το ξανθό όντως χλωμιάζει, όταν τα είχα ξανθά έπρεπε να είμαι μονίμως βαμμένη. Να μας βάλεις φωτό να σε δούμε. Ο Βασίλης πως πάει με τον βήχα?

αχ κοριτσάκια μου έριξα κι έναν σκυλοκαυγά με τον άντρα μου...εχθές είχαμε κανονίσει τραπέζι για μερικούς φίλους το βράδυ κι επειδή του είπα να το ακυρώσουμε αφού η μικρή ήταν άρρωστη, θύμωσε και με έβρισε!!!!!!!!!!!!! Ήθελε να της δώσουμε αντιπυρετικό και να κάνουμε το τραπέζι!!!!!!!! Αν είναι δυνατόν.....έγινα έξαλλη και δεν μπορούσα και να φωνάξω η Μαρία της Σιωπής! Θυμάστε ένα επεισόδιο στο Ντόλτσε Βίτα με τον Θανάση Ευθυμιάδη, σε μία σκηνή τσακώνονταν μέσα στην κουζίνα αυτός, η Κατιάνα Μπαλανίκα και η Άννα Παναγιωτοπούλου στα μουγκά για να μην τους ακούσουν στο σαλόνι (πολύ γέλιο)...ε τέτοιος ήταν ο καυγάς μας!

Μανουλίτσες πάω λίγο να ξαπλώσω τώρα που κοιμάται η ζουζού γιατί δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ, αν μπορέσω θα ξαναμπώ αργότερα.

Φιλάκιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ...μακαρι το γιωτακι μας να εχει καλα νεα και να πηγε λεει στη γιατρο γι'αυτο ΝΑ ΜΗ ΜΑς ΛΕΕΙ ΑΚΟΜΑ!!!!αχ σεναρια κανω!αντε γιωτακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλια μου ωραια σεναρια :D καλα θα ηταν....αλλα πολυ χλωμο...

απλα ειχε δουλεια ο αντρας μου και δεν μπορουσε να παει....οποτε σε κανα μισαωρο που σχολαει θα ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες

και εμείς έχουμε πυρετό και σήμερα και λίγες μυξούλες, οπότε δεν είναι απο το εμβόλιο που κάναμε αλλά κάποια ιωσούλα μου είπε η παιδίατρος. Και εγώ της δίνω Depon απο 38,5 και πάνω και ευτυχώς πέφτει και φτιάχνει η διάθεσή της, ευτυχώς τρώει κανονικά.

Νάσια περαστικά στη Μαμία και σε σένα, μα καλά με τη μικρή άρρωστη πως θα κάνατε τραπέζι :roll: το Σάββατο όμως θα περάσετε τέλεια ;)

Γιωτάκι περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία, λες να έχει γίνει κάνα θαυματάκι όπως λέει και η Πασχαλια.

Πάω να διαβάσω όσα γράψατε

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια. Πω, πω διαβάζω για πυρετούς, λαρυγγίτιδες, συνάχια...... περαστικά σε όλες και στα μωράκια σας βεβαίως - βεβαίως. Εμείς μετά από αρκετές μέρες μπορούμε να πούμε πώς ναι είμαστε επιτέλους καλά :) . Φτου, φτου να μη μας ματιάσω....... Σήμερα λόγω της λιακάδας είχαμε πάει βόλτα το πρωί στο Jumbo, ψώνισα κάτι φακέλους και επιτέλους έβαλα σε τάξη το γραφείο μου.....

Δυστυχώς δεν μπορώ να γράψω άλλα γιατί η μικρούλα μου πειράζει συνέχεια το πληκτρολόγιο και γκρινιάζει όταν της παίρνω τα χεράκια.... μάλλον θέλει παιχνιδάκια. Αλήθεια εσάς κάθονται φρόνιμα όταν ασχολείστε με Η/Υ ή με άλλς δουλειές ή είστε συνέχεια στο μη και μη; Η δικιά μου πάντως λυσσάει στην κυριολεξία μην τυχόν και δεν ασχολούμαι μαζί της :) .

Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου,χρονια πολλα για χτες!!!!!!!!!δεν καταφερα χτες να στα πω.... :oops::oops:

δημητρουλα,να χαιρεσαι τον θανουλη σου!!!!!!!πολλα-πολλα φιλακια!!!!!!!! :D

γιωτου,τι εγινε βρε παιδι μου,τελικα??????????????????

σοφακι,θελω να δω το μαλλι!!!!!!!!!!! ;)

κατερινακι,επειδη τα σχολεια εδω ειναι μικρα εχω δυο ταξεις μαζι.την πεμπτη και την εκτη....αλλα απο την επομενη βδομαδα θα παρω το ολοημερο.....

πατσουλινι,ναι ρε....εγω τις ξερω...δεν εχω προβλημα....ειδικα με τη σοφια εχω μιλησει και σε αλλο μαμαδοσαιτ!!!!!!!!

ολια,κουκλι ο νικολακης!!!!!!!!!!!!

κοριτσια,παλι πυρετο εχει η μικρη....ελπιζω να μην ειναι τιποτα....

περαστικα σε ολα τα μωρακια μας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε μανουλιτσες?

Αχ οι περισσοτερες,παιδευεστε με τα αρρωστα τα μπεμπακια και σας ευχομαι γρηγορη αναρωση!!Αχ κοριτσια εμενα ως τωρα.να μην τον ματιαξω,δεν εχει κανει ποτε πυρετο και νομιζω οτι ετσι και μου κανει θα πανικοβληθω..Αφου ουτε ιδεα δεν εχω απο τα αντιπυρετικα αυτα που λετε..Περαστικα σας κοριτσια και καλο κουραγιο...

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας,να'στε καλα..

Γιωτακι μου μην αγχωνεσαι,δεν πειραζει κοπελα μου,δεν παρεξηγω..Λογικο ειναι,αφου και εσυ εχεις την δικια σου αγωνια που = με αγωνια ολων μας..Τι εγινε?Εχουμε καλα νεα?

Κοριτσια δεν μπηκα ολη μερα γιατι χθες,ο Θανος ηταν το κατι αλλο..Απο τις 12 και μετα αρχισε να κλαιει σταδιακα και ξυπνουσε..Ε...οκ,συνηθισμενα πραγματα..Ομως κατα τις 2 αρχισε ενα γερο κλαμα,που πρωτη φορα δεν μπορουσα να τον ηρεμησω με τιποτα!!Ημουν και μονη,ο Χρηστος ηταν βραδυ..Πηγε αυτο το πραγμα μεχρι τις 5!!Τα'παιξα κανονικα,με πιασαν τα κλαματα σε καποια φαση..Τεσπα,σημερα ξυπνησε στον ιδιο ρυθμο,και παλι ελειπε ο αντρας μου,πηγε σε μια κηδεια,και ημουν για φουντο..Με επιασαν παλι τα κλαματα,το κεφαλι μου πονουσε,εκλαιγε ασταματητα,νυσταζα,η μεση μου πονουσε...ΑΠΕΛΠΗΣΙΑ!!Ευτηχως ηρθε μετα κατα τις 3 ο αντρας μου,τον εντυσα,τον πηγε βολτα και επιτελους κοιμηθηκε!!

Τωρα το βραδυ πηγαμε και σε μια ταβερνα,γιατι θα κανανε το τραπεζι οι συναδελφοι του αντρα μου για την βασιλοπιτα να κοψουν και πηγαμε,ωραια ηταν..Με ειπε ο Χρηστος οτι θα ειχαν και οι αλλοι γονεις τα παιδια και μονο εμεις ειχαμε τον Θανο..Τι να πω..

Anyway σας αφηνω για να κοιμηθω οσο προλαβω..θα τα πουμε αυριο..φιλακια πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!!

Τι κανετε κουκλες?Εγω σημερα ειμαι απογευμα στη δουλεια και τωρα εχω μαγειρεμα για μας και για το Νικολακη ..

Τι κανουν τα αρρωστα μωρακια?

Γιωτα εμαθες τα αποτελεσματα της χωριακης?????

Το Βικακι και η Χρυσα τι κανουν?????

Πολλα φιλια απο μας .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

χθες κατι ειχε παθει το internet και δεν μπορουσα να μπω :twisted::twisted:

η χοριακη ηταν 5 δηλαδη τιποτα....τελειωσε και αυτο...παλι καλα ειναι ενταξει...

δεν εχω διαβασει τιποτα...παω να κανω δουλειες γιατι αυριο ξεκιναω δουλεια.....

τα φιλια μου....

ισως μπω αργοτερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΒΗΧΩ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ!ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕ ΜΑΣΚ ΜΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΣΑ!ΑΠΟ ΝΕΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μανούλες

εμείς έχουμε και σήμερα πυρετούλι, άντε να περάσει να γίνει καλά το ζουζούνι μου, πάντως η διάθεσή της είναι μια χαρά.

Εύα και εσείς πυρετούλι, περαστικά στην Αναστασία σου.

Νάσια εσείς πως είστε καλύτερα?

Γιώτα καλή αρχή αύριο στη δουλειά τα ταλιμπανάκια ποιος θα στα κρατάει?

Νατάσσα και μένα άμα με δει να γράφω στον υπολογιστή θέλει να την πάρω αγκαλια και μόλις την πέρνω μου ανεβαίνει στο γραφείο. Στην αρχή έπαιζε με το πληκτρολόγιο τώρα μου έμαθε να κουνάει και το ποντίκι. Γι αυτό γράφω συνήθως τέτοιες ώρες που κοιμάτε :lol:

Πασχαλιά μαρέσει η νέα φώτο που έβαλες, πως είναι ο Μακούλης?

Κοριτσάκια μου σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες........

πασχαλια μου τι τελεια φωτο!!!!!!!!!!!!!κουκλα εισαι...φτου φτου...και ο μακουλης δεν παει πισω.....

τι κανετε;;;;

καγκουροκατερινακι περαστικα στην αγγελικουλα....

νατασα και μενα δεν με αφηνει στον υπολογιστη..θελει σαν τρελος το ποντικι :lol::lol::lol::lol:

ο ιασονακος ξεκινισε να κανει βηματακια μονος του...αχ το μαναρακι μου οπου να ναι θα περπατησει....μακαρι να ειμαι κοντα του να το δω :(

τελειωσαν τα ψεμματα......σε λιγες ωρες παω στη δουλεια.......αχ!!!!!!!!!ελπιζω να περασω καλα...οσο εφικτο ειναι αυτο βεβαια......

τα φιλια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

περαστικα σε ολες τι αρρωστες μανουλες και στα αρρωστα μωρακια,ευχομαι να ειναι η τελευταια ιωση που μας ταλαιπωρει ολους,και εγω συναχακι εχω και ο αντρας μου το ιδιο,ευτυχως τα παιδια ειναι καλυτερα,στον Δημητρη φυσικα κανω τα εισπνεομενα και ελπιζω να μην χειροτερεψει,αυριο το πρωι φευγουμε για το ταξιδακι μας,παω για μπανακι και υπνο τα λεμε πολλα φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!

σας ευχαριστω για τα σχολια για τη φωτο!μας εδωσε επιτελους ο φωτογραφος σε ψηφιακη μορφη..θα προσπαθησω να βαλω και στην ομαδα!

Γιωτα μου τελειωσαν τα ψεμματα ε;;αντε καλη αρχη και μην ανυσυζχεις θα τους βρειτε τους ρυθμους σας!...μεχρι να σκασει μυτη η ταλιμπανιτσα!!!χαχα!τουλαχιστον εκανες τη χοριακη και ξερεις τι γινεται ε;;αληθεια με το θηλασμο τι θα κανεις;;σου ευχομαι να περασεις μαι ηρεμη πρωτη μερα στη δουλεια!

εμας κοριτσια ο μικρος ειναι πολυ καλυτερα σχεδον τελειως καλα θα ελεγα :P απλα η αντιβιωση τον εχει πειραξει στα κακακια του και εχει κανει και ενα ωραιοτατο συγκαμα...αληθεια πειτε μου δεν το εχω ξανααντιμετωπισει...θελει συχνο πλυσιμο φανταζομαι(και χωρις να εχει κανει κακα;;)καλα εννοειται οχι μωρομαντηλα και κξερω πως πρεπει ν αστεγνωνω πολυ καλα την περιοχη...τιποτα αλλο να βοηθησω το μαναρακι μου;;;μολις τον αγγιζω εκει διαμαρτυρεται πολυ εντονα...

εντωμεταξυ τις τελευταιες μερες στο μπανιο δε ξερω τι εχει παθει...δε θελει με τιποτα να πειραζω το πουλακι του για να το πλυνω(να κατεβασω το πετσακι οσο κατεβαινει...)με τιποτα ομως!νευριαζει και ουρλιαζει!ενω αυτος το τραβαει κανονικα!ειναι φυσιολογικο ή να ανησυχησω;;;;ξερω γω λετε να χει καμια ουρολοιμωξη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...