Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χριστουγεννων 2009!!!Νο 6!!!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας μανουλίτσες...

τί να πώ...δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω...πραγματικά με συγκινείτε!

Πάτσυ μου κανείς δεν βαριέται να σε ακούει και να μας γράφεις ότι θέλεις. Και να ξέρεις ότι το ευερέθιστο έντερο (σπαστική κολίτιδα) δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση οπότε δεν μου φαίνεται παράξενο να παραπονιέσαι για τις ενοχλήσεις.

Γιωτάκι μου μπορείς να με μαλώνεις όσο θες, δεν με πειράζει ;) ξέρω ότι είμαι φοβιτσιάρα αλλά στην οικογένειά μου φάγαμε πολλά απανωτά "χαστούκια" με σοβαρές ασθένειες γι'αυτό και πάντα ο νους μου πάει πρώτα στο κακό. Για τον Ιασονάκο, θα περπατήσει γρήγορα, θα δείς. Δεν τρομάζουν από τα πεσίματα, και η Μαμία έπεσε κάμποσες φορές μέχρι να καταφέρει να περπατήσει και πίστεψέ με δεν πτοήθηκε καθόλου! 8-)

Σοφάκι μου αρέσει πάρα πολύ η φωτογραφία που έβαλες για άβαταρ, στο είχα γράψει και στην ομάδα όταν σχολίασα τις φωτος του Βασιλάκη, η συγκεκριμένη είναι όλα τα λεφτά!!!!!!! (*)

Πασχαλάκι μου περαστικά σας κοριτσάκι...μ'αυτό το νυχάκι...τί ταλαιπωρία το πουλάκι μου...και καπάκι αρρωστούλι!!!!! :YMHUG: Να κάνατε την επέμβαση και να ξεμπερδεύατε καλά θα ήταν αλλά αν είναι να μην τελειώσει εκεί η ταλαιπωρία αξίζει τον κόπο να μπεί το παιδί στο χειρουργείο? Μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα γ@#$ο! Μην στεναχωριέσαι όμως πουλί μου...θα το ξεπεράσει ο Μακούλης, είναι αντράκι ο γαμπρούλης μου!

Δημητρούλα άσε τα χαλιά χειμωνιάτικα...τί θες να παιδεύεσαι? Λίγη κούραση τραβάς κάθε μέρα με όοοοοολα τα άλλα?

Βικάκι μου καλή ξεκούραση σήμερα στο ρεπό σου, ξαναείδα και τις φωτογραφίες σας, μπήκα στο προφίλ σου γιατί στην ομάδα δεν υπάρχει πουθενά αυτό το άλμπουμ...φωτογενείς οικογενειακώς!!!!! ;) Κι εγώ 6 μηνών ήμουν όταν έχασα το άλλο μωράκι...

Κανγκουράκι μήπως να άλλαζες αλλεργιολόγο? Μήπως ασχολείται με πράγματα που δεν θα έπρεπε να την ενδιαφέρουν (χρονική διάρκεια θηλασμού) :? και δεν ασχολείται με τα του αντικειμένου της? Νομίζω ότι είναι δικαίωμά σου και δικαίωμα της Αγγελικούλας, να θηλάσεις όσο θέλεις το παιδί σου...

Νατάσα πως είστε σήμερα? Μια χαρά που μπόρεσες να θηλάσεις 8 μήνες το μπουμπούκι σου, εγώ δεν θήλασα καθόλου και το 'χω μαύρο κάρβουνο στην καρδιά που δεν μπόρεσα, ήθελα, αλλά με μερικές μόνο σταγόνες (ενίοτε και αίμα) δεν γινόταν δουλειά, ταλαιπωρούσα και το μωρό γιατί φυσικά ήταν αδύνατο να χορτάσει. Το όνομα της μικρής σου είναι πάρα πολύ ωραίο, και την δική μου Μαρία την λένε (στην μαμά μου)...ήθελα να την πούμε Άννα Μαρία γιατί γεννήθηκε στις 9 (της Αγίας Άννης) αλλά ο άντρας μου αρνήθηκε γιατί ήθελε να τιμήσει αποκλειστικά την πεθερά του! :D

Μάγδα, Λεμονάκι, Γκρουσάκι τί κάνετε????????? Πού είστε?

Έχω τον άντρα μου άρρωστο από χθές με βήχα και πυρετό...παίρνει ασπιρίνη κι αντί να πέφτει ανεβαίνει ο πυρετός...σε λίγο θα τον πάει ο κουνιάδος στο ΕΣΥ στον Άγιο Νικόλαο, να κάτι τέτοιες στιγμές καταριέμαι που δεν ξέρω να οδηγώ...θα τον είχα ήδη πάει και δεν θα υποχρεωνόμουν σε κανέναν!

Καλό βράδυ κοριτσάκια μου

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:(:(:(:(:( εχουμε παλι ιωση............

το βραδυ τρελαθηκε στον βηχα κ εκανε κ 2 φορες εμετο το πρωι απο τον βηχα κ φυγαμε αρων αρων το πρωι για νοσοκομειο απο τον φοβο μας...τελικα ο λαιμος του ειναι κατακοκκινος κ γεματος φουσκαλες...κωλοιωση παλι..ακομα δεν εχει αναρωσει ρε κοριτσια αν ειναι δυνατον..τι να τον κανω πια?? σε γυαλα να τον κλεισω??? τον προσεχα ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.... :(:(:(:(

Πασχαλια μου λυπαμαι παρα πολυ κοπελα μου...το καημενακι ταλαιπωρηθηκε κ θα ταλαιπωρηθει λιγο ακομα μεχρι να περασουν ολα...περαστικα σας καλη μου...συμπασχω...

Πατσυ μου εγω σε μαλωνω επειδη σ'αγαπαω κ αν παρεξηγηθεις να πας να πιεις ξυδακι!! ελα μωρο μου να μπαινεις κ να λες καθε μερα οτι κ αν σε απασχολει ολες ειμαστε εδω για αυτον τον λογο...

Κατερινακι ειδα την κληση σου αλλα ειμασταν νοσοκομειο....

Ντιμακο μια χαρα τωρα...

κοριτσια μου συγνωμη δεν ειμαι καλα..δεν σχολιαζω τωρα...σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!βρε σοφακι παλι αρρωστος ο βασιλακης....τι να πω ρε γαμωτο...ειναι ταλαιπωρια ολο αυτο....οσο για το οτι κολλαει δεν μπορεις να κανεις κατι,πιστεψε με....εγω οσο θυμαμαι ποσο ταλαιπωρηθηκε ο ιασονας με τις κωλοιωσεις απο τον αυγουστο μεχρι τον οκτωμβρη τρελενομαι...ας ειναι καλα ο ομοιοπαθητικος.....απο τον οκτωβρη εχει να αρρωστησει το μαναρακι μου..φτου φτου....

νασια μου περαστικα στον αντρουλη σου...οντως το διπλωμα στις μερες ειναι απαραιτητο...παλι καλα που με εβαλε να ο μπαμπας μου να μαθω οδηγηδη απο τα 18...

περιμενουμε τα νεοτερα........

πο πο δεν ειναι καλη η σημερινη μερα :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφίτσα μου περαστικά σας κοριτσάκι μου...σκατόκαιρος...όλος ο κόσμος άρρωστος είναι. Εύχομαι να περάσει γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθεί το μαναράκι μου άλλο!

Γιωτάκι μου το πιστεύεις ότι ΠΟΤΕ δεν είχα μεράκι να μάθω οδήγηση? Μου έχει δείξει ο άντρας μου ένα σωρό φορές όπως και ο μπαμπάς μου επίσης αλλά δεν θυμάμαι τίποτα...ούτε κινέζικα να μου μάθαιναν! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι κ πασχαλακι τι να πω..περαστικα στα παιδακια σας,κριμα που ταλαιπωρουνται κ στεναχωρηιηκα που παλι ο μπιλακος ταλαιπωρειεται κ με τον μακουλη που δεν ηθελε τη μασκα.αχ τα μωρακια μας τι τραβανε..κοριτσια υπομονη κ κουραγιο,τι να πω..

νασιουλι μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κ που ειδες κ τις φωτο μου.ναι οντως ειχα κανει βλακεια κ δεν τις εχω στην ομαδα..

παντως κ εμενα ο αντωνακης νομιζω θα αργησει λιγο να περπατησει αν κ ολο τον βλεπω ετοιμο αλλα φοβαται να αφεθει.

γιωτου μου κ απο εμενα τα φιλια μου στα μικρα σου αντρακια!!ειμαι στο μολ γιατι το πρατηριο κλεινει για 3 εβδομαδες για απογραφη.εγω τη δικη μου τη τελειωσα οποτε πρεπει να ξεπληρωσω καπως τις ωρες μου.κ επειδη εχουν κ εκτωσεις τους εκατσα καλα!αχ δε μπορω καθολου εκει ομως πλεον,ειναι πολυ κουραστικα σε σχεση με το πρατηριο.

σας αφηνω γιατι γκρινιαζει ο αντωνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γαμωτο...κριμα το καημενο ρε κοριτσια..3 φορες εμετο σημερα απο τον βηχα που κανει..ζοριζεται κ τσουπ τα βγαζει ολα...τι να πω..μεχρι εκει να ειναι το κακο κ να του περασει γρηγορα...το μωρακι μου...κοιμαται ησυχα ησυχα τωρα κ ετσι ειμαι κ εγω λιγο πιο ηρεμη...

δεν σας ειπα κ το αλλο [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] [smilie=angryfire.gif] ...αρπαχτηκα κ με την κατα τα αλλα καλη γιατρο στο νοσοκομειο σημερα για τον θηλασμο...οταν της ειπα οτι θηλαζω εκανε μια γκριματσα λες κ εφαγε σκ@τ@(ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ) κ της λεω τι κανετε ετσι δεν καταλαβα? κ μου λεει ακομα?? δεν εχεις απολυτως τιποτα να του προσφερεις μετα τον χρονο..εκανες το μεγαλυτερο δωρο σου στο παιδι αλλα φτανει μεχρι 12 μηνων..μου ηρθε να της δωσω μια σφαλιαρα...αλλα δεν ειχα πολυ ορεξη ετσι που εβλεπα το μωρο μου κ της ειπα μονο οτι οι ερευνες που διαβαζω εγω λενε αλλα απο αυτα που μου λετε εσεις κ τελος παντων εδω δεν ηρθα να μιλησουμε για τον θηλασμο αλλα να κοιταξετε το παιδι μου αν θελω να μιλησω για τον θηλασμο μιλαω με συμβουλο γαλουχιας

κ ακουστε ρε κοριτσια η μαλακισμενη τι μου ειπε....

μπα αφου εχετε κ συμβουλους εκει πανω!! κ με υφος κιολας εννουσε επειδη αυτη μενει γιαννενα κ εγω κονιτσα οτι κ καλα που τα ξερω εγω αυτα...που η μαλακο μιλαγε βλαχικα η χωριατισσα αλλα επειδη ειναι γιατρος νομιζει οτι καποια ειναι...

κ της λεω να σας πω ο κοσμος στην Κονιτσα νομιζετε οτι μενει πισω απο τα βουνα?? δεν εχει ουτε διαδυκτιο ουτε τηλεφωνα?? κ οπως κ να χει (2η φορα) ειμαι εδω για να δειτε το παιδι μου δεν θελω να μιλησουμε για τον θηλασμο...κ μου λεει παλι, δεν καταλαβαινω γιατι εισαι επιθετικη

κ της λεω εχω βαρεθει να απολογουμε λες κ κανω κατι κακο επειδη θηλαζω το παιδι μου πολυς κοσμος με εχει ζαλισει..

κ λεει ναι αλλα ο κοσμος δεν ειναι παιδιατρος εγω ειμαι!!!! :shock: ηθελε ντε κ καλα να μου πει να κοψω το παιδι...

κ της λεω(3η φορα) δεν θελω να μιλησουμε για τον θηλασμο το καταλαβαινετε??? δεν εχω αποριες σχετικα με αυτον κ μιλαω με ανθρωπους μου ειναι ειδικοι σε αυτο αν θελησω κατι...

πρεπει να ειχε νευριασει παρα πολυ αλλα εκεινη την ωρα μεσα μου εβραζα :evil: αν μου ελεγε μια κουβεντα ακομη θα γινοταν χαμος...κ τελος παντων συνεχιστηκε λιγο ακομα αυτο το θεατρο του παραλογου μην σας τα αναλυω κ σας ζαλιζω..αλλα καπως ετσι συνεχιστηκε η ''κουβεντα'' αλλα οχι για πολυ γιατι ειδε οτι της απαντουσα κ σπαστηκε που δεν την ακουσα ευλαβικα κ το σταματησε καποια στιγμη...

ρε δεν παει καλα ο κοσμος θα γινω πολυ κακια καμια ωρα......σοβαρα μιλαω..θα μιλαω σε τετοιους ανθρωπους με πολυ θρασσος κ επειδη αν θελω εχω κ λεγειν θα τους κανω ξεφτιλα κ ας ειναι κ επιστημονες κ ας ειναι κ οτι θελουν...συγνωμη βρε κοριτσια μου για την ενταση αλλα ξεσπαω κ εγω...

λες κ ξερει η καθε βλαμενη κ ο καθε βλαμενος τι εχω τραβηξει εγω ή η καθε μανουλα για να θηλασουμε τα μωρα μας..απλα ερχονται κ σε υποτιμανε με αυτο τον τροπο λες κ κανουμε κ κακο απο πανω...αν ειναι δυνατον!!

Καγκουρουλα μου σε νιωθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τί πράγματα είναι αυτά??????????? Αυτή τώρα είναι μορφωμένος άνθρωπος και μίλαγε έτσι? Σε ξέρει κι από χθές? Κι εγώ τούρμπο θα γινόμουν Σοφίτσα μου, καλά της τα είπες!!!!!! Τί θέλετε κυρία μου και ανακατεύεστε? Θα τον θηλάζω μέχρι να πάει φαντάρος εσάς τί σας νοιάζει? Θα βαράει γερμανικό νούμερο στον στρατό και θα πετάω τον βύζο έξω και θα τον θηλάζω! Έχετε πρόβλημα??????? :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Δεν είμαστε καλά μου φαίνεται! Έχει σαλτάρει ο κόσμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.. Ειμαι ενα πτωμα..Μ'εχει ξετιναξει ο Θανος χθες και σημερα ηταν το κατι αλλο..Τον πηγα και βολτιτσα με το καροτσι γιατι ειχε πολυ ωραια μερα και να ξεσκασω βασικα,και μονο εκει ηρεμησε.Οταν γυρισαμε στο σπιτι ο κακος χαμος παλι..

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ τι περνατε παλι..Περαστκα σας βρε κοπελα μου..Μα γιατι παλι ο Βασιλακης μας?Μα δεν μπορω να καταλαβω,ποιο ειναι το προβλημα απο μερικους ανθρωπους με τον θηλασμο,τι προκαταληψη ειναι αυτη?Καλα εκανες και την μιλησες ετσι,αφου τους χρειαζεται μερικους!!Και εγω το ειχα νιωσει στο πετσι μου οταν θηλαζα,που θηλασα και πιο λιγο,αλλα με κοιτουσαν περιεργα,λες και εκανα εγκλημα..Δεν νομιζω να ειναι επειδη θηλαζεις ακομα αλλα επειδη θηλαζεις!!Σου λεω ,το βιωσα και ελεγα μα ειναι δυνατον?Ουτε φυσικα φαινοταν βυζι,να πεις οτι ενοχλουσε αυτο..Μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση τοτε και δεν καταλαβα το γιατι..Τεσπα μακαρι να γινει γρηγορα καλα ο Βασιλακης μας,τουλαχιστον να χαρει και τα γεννεθλια του..

ΠΑΣΧΑΛΙΑ ΜΟΥ στεναχωρεθηκα πολυ και για σενα κοπελα μου..Περαστικα να ειναι βρε παιδι μου..Μακαρι τουλαχιστον αν κανει την επεμβαση το παιδι να μην ξανα ταλαιπωρηθει..Ταλαιπωρηθηκε πολυ το ο Μακης..Για τις μασκες δεν εχω ιδεα τι γινεται και γιατι και πως.Περαστικα σας κοπελα μου..

ΠΑΤΣΥ ΜΟΥ να μπαινεις γιατι η απουσια σου ειναι αισθητη!!Ολες μας ειμαστε εδω κυριως να ζαλιζει η μια την αλλη!! χα χα χα..

Μανουλιτσες δεν μπορω να σχολιασω αλλο,αρχισε το 1 ημιχρονο ξυπνηματος..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.. Ειμαι ενα πτωμα..Μ'εχει ξετιναξει ο Θανος χθες και σημερα ηταν το κατι αλλο..Τον πηγα και βολτιτσα με το καροτσι γιατι ειχε πολυ ωραια μερα και να ξεσκασω βασικα,και μονο εκει ηρεμησε.Οταν γυρισαμε στο σπιτι ο κακος χαμος παλι..

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ τι περνατε παλι..Περαστκα σας βρε κοπελα μου..Μα γιατι παλι ο Βασιλακης μας?Μα δεν μπορω να καταλαβω,ποιο ειναι το προβλημα απο μερικους ανθρωπους με τον θηλασμο,τι προκαταληψη ειναι αυτη?Καλα εκανες και την μιλησες ετσι,αφου τους χρειαζεται μερικους!!Και εγω το ειχα νιωσει στο πετσι μου οταν θηλαζα,που θηλασα και πιο λιγο,αλλα με κοιτουσαν περιεργα,λες και εκανα εγκλημα..Δεν νομιζω να ειναι επειδη θηλαζεις ακομα αλλα επειδη θηλαζεις!!Σου λεω ,το βιωσα και ελεγα μα ειναι δυνατον?Ουτε φυσικα φαινοταν βυζι,να πεις οτι ενοχλουσε αυτο..Μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση τοτε και δεν καταλαβα το γιατι..Τεσπα μακαρι να γινει γρηγορα καλα ο Βασιλακης μας,τουλαχιστον να χαρει και τα γεννεθλια του..

ΠΑΣΧΑΛΙΑ ΜΟΥ στεναχωρεθηκα πολυ και για σενα κοπελα μου..Περαστικα να ειναι βρε παιδι μου..Μακαρι τουλαχιστον αν κανει την επεμβαση το παιδι να μην ξανα ταλαιπωρηθει..Ταλαιπωρηθηκε πολυ το ο Μακης..Για τις μασκες δεν εχω ιδεα τι γινεται και γιατι και πως.Περαστικα σας κοπελα μου..

ΠΑΤΣΥ ΜΟΥ να μπαινεις γιατι η απουσια σου ειναι αισθητη!!Ολες μας ειμαστε εδω κυριως να ζαλιζει η μια την αλλη!! χα χα χα..

Μανουλιτσες δεν μπορω να σχολιασω αλλο,αρχισε το 1 ημιχρονο ξυπνηματος..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εχω φοβηθει πααααααρα πολυ.......μολις εκανε τον 4ο εμετο για σημερα....χαμος εγινε ολος χαλια κ αυτος κ εγω...φοβαμαι υπερβολικα..εχει σφιχτει το στομαχι μου...ετσι ακριβως ξεκινησε κ πριν λιγες μερες η λοιμωξη που μας εφερε ολα αυτα που μας εφερε...

Νασια μου να σαι καλα που με εκανες κ γελασα λιγο....

Ντιμακο σευχαριστω καλη μου...υπομονη κατι εχει το μικρο σου...θα περασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

Σοφία καιΠασχαλάκι περαστικά στα μωράκια σας. Πω, πω τί περνάτε και εσείς...... και εγώ γκρινιάζω εδώ με τις μύξες μας. Παρεπιπτόντως η μικρούλα μου είναι πολύ καλύτερα, έχει ακόμα μπούκωμα και καταρροή αλλά όχι τόσο έντονο.

Σοφία πολύ καλά έκανες και της την είπες για τον θηλασμό :evil: . Μα είναι δυνατόν; Τί τους νοιάζει αν εσύ θέλεις να θηλάσεις το μωρό σου; Η κουμπάρα μου θήλασε τον ένα της γιο 16 μήνες και τον άλλο 18 και είχε γάλα για πολύ ακόμα αλλά από ένα σημείο και μετά είχε κουραστεί από ότι μου είπε. Αλλά πολύ καλά της τα είπες, εγώ θα της έλεγα κι΄άλλα :evil: .

Ο δικός μου παιδίατρος είναι υπέρ του θηλασμού, μου έλεγε να θηλάσεις το παιδί σου όσο μπορείς και να ξεχάσεις τα συμπληρώματα. Μου έλεγε όσο ζητάει το μωρό, τόσο να του δίνεις αλλά εγώ η μουρλέγκω νόμιζα ότι δεν χόρταινε (γιατί είχε μπεί στις στερεές και είχα μειώσει τους θηλασμούς) και της έδωσα ξένο. Και έτσι κάπως απογαλακτίστηκε η Μαριλένα μου εντελώς φυσικά...... αλλά γάλα έχω στο στήθος μου ακόμα..... μη φανταστείτε πολύ, απλά όταν πιέζω την θηλή βγάζει αρκετές σταγόνες.

Νάσια μη στενοχωριέσαι :) . Και εγώ δεν νομίζω ότι θα είναι κάτι σημαντικό.

Τα δικά μου τώρα. Την Τρίτη έχω ένα ραντεβού ακόμα τελευταίο για την απονεύρωση, θα κάνω και έναν καθαρισμό και τελείωσα...... ουφ άντε να βγώ και από την μιζέρια!!!!!!!!!!! Όσο για τους μύκητες.... τί να πώ; Από την στιγμή που αδιαθέτησα και δεν μπορώ να βάλω ούτε τα κολπικά υπόθετα αλλά ούτε και την αλοιφή, δεν ξέρω αν το πιστεύετε αλλά μου πέρασαν όλα :!::!::!: Ούτε τσούξιμο, ούτε κνησμό, τίποτα σας λέω........

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας

επιτελους καθησα απο το πρωι κανω δουλειες και εχω και το ζιζανιο δεν ξεκολαει απο πανω μου σημερα τι τον επιασε,ο μπαμπας του ειναι εδω και αυτος συνεχεια απο πισω μου να μου τραβαει τα παντελονια και να μην με αφηνει να κανω τιποτα,αυριο γιορταζει ο αντρουλης μου και εφτιαξα τουρτα πραλινα να ρθειτε να σας κερασω

Πασχαλια μου ο Δημητρης μου οταν ηταν σε εξαρση καναμε τα εισπνεομενα και 4 φορες την ημερα απο δυπ ψεκασμους το aeroline και τρεις φορες το flixotide και τωρα για προληψη κανουμε ακομα flixotide πρωι βραδυ,μην ανυσηχεις θα δειτε συντομα αποτελεσματα,οτι απορια εχεις πεσ μου τα εχουμε φαει με το κουταλι τα εισπνεομενα πια,ευχομαι περαστικα και γρηγορα και μακαρι να πανε ολα καλα και με το νυχακι του

Σοφακι μου μην ακους κανεναν το εχω διαπιστωσει οτι κανενας παιδιατρος δεν βοηθαει για το θεμα του θαλασμου,ετσι και γραφτηκα στο μαμυ,ο Δημητρης εναν μηνα νομιζω τον Απριλιο που περασε δεν ειχε παρει αρκετο βαρος και αμεσως η συμβουλη της ηταν να δωσω ξενο,ευτυχως που δεν την ακουσα,και στα αλλα δυο που θηλασα απο δυο μηνες δεν ηξερα και εδινα συμπληρωμα που κανεις να μου πει,ασε και λιγα της ειπες αυτη τη προβλημα εχει καλα ειπε η Νασια πολυ γελασα ωσπου να παει φανταρος πες της θα τον θηλαζω αμαν πια,για τα φλεγματα τι του δινεις;μηπως ηρθε η ωρα να ξεκινησετε εισπνεομενα και εσεις;ευχομαι να περασει γρηγορα

Δημητρα καπου ρωτησες για το πως μπαινουμε σε μια ομαδα νομιζω,κανεις αιτηση καπου το λεει πανω πανω και περιμενεις να σε εγκρινει ο διαχειριστης της ομαδας,

Βικακι φανταζομαι τωρα με τις εκπτωσεις τι θα γινεται,καλο κουραγιο και καλη δυναμη

Πατσυ αλοιμονο ρε κοριτσι μου γιαυτο ειμαστε εδω για να ακουει η μια την αλλη,να μπαινεις πιο συχνα και να μας λες οτι σε αποσχολει

Ευακι μου τακτοποιηθηκατε;να μιλησουμε καποια στιγμη φιλια στην λουκουμαδιτσα σου

η Χρυσα που χαθηκε;;

πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!τι κανετε;επλιζω τα αρρωστα μωρακια να ειναι καλυτερα..

εγω μολις εφαγα κ εφαγα κ μονη μου,ο αντρας μου ηταν νυχτα χθες στη δουλεια κ καπακι σημερα απογευμα κ τονλυπηθηκα ηταν κομματια.α κ αυριο ειναι πρωι λογω της γιορτης του αντωνακη.κ εγω πρωι ειμαι κ σκεφτομαι πως θα ξυπνησω παλι.

κατερινακι μου αστα το τι γινεται με τις εκτωσεις,ειδικα τα πιο πολλα μαγαζια ξεκινανε με 50% οπωςκ εμεις κ κανουν σαν λυσσασμενοι.αχ πολυ ζηλεψα τη τουρτιτσα σου,να ειχα τωρα ενα κομματακι!! :D

νομιζω καπου διαβσα οτι της χρυσας της ειχε χαλασει το λαπτοπ κ γιάυτο θα χαθηκε.το απογευμα αν δε ξεχαστω θα τη παρω τηλ.

ο αντωνακης μου κεμενα απο το πρωι ολο να μου τραβαει τα παντελονια,ειχε γκρινια κ ηθελε ολο περπατημα.τωρα κοιμαται σαν πουλακι.

πολυ χαλια ο καιρος σημερα,καμια σχεση με χθες κ απο τη μια καλυτερα γιατι αν ειχε λιακαδα θα ηθελα βολτα κ δε θαμπορουσα να παω.αχ να εχω το διπλωμα κ να φοβαμαι να οδηγησω..αν κ τωρα τελευταια το σκεφτομαι πολυ εντονα μπας κ ξανααρχισω κανενα μαθημα να τα θυμηθω κ να το παρω το αμαξι.αν κ νομιζω πρεπει να ξεπερασω τη φοβια μουκ μετα ολα θα ειναι πιο ευκολα.

τωρα λεω να παω να σιδερωσω κανενα ρουχαλακι,εχω βαρεθει ρε κοριτσια,σου μενει ενα σαββατοκυριακο κ αυτο ολο δουλειες.

πολλα φιλια σε ολες σας κ αν δεξαναμπω μεχρι το βραδυ θα προσπαθησω να μη ξαναμπω παλι την αλλη εβδομαδα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες,τελειωσαν τα ψεματα..... :? αυριο παω για δουλεια..... :? ειχα παει και σημερα στο σχολειο να ετοιμασω τα μαθηματα για αυριο και προσπαθω να μπω στο κλιμα σιγα-σιγα..... :(

βικακι,να χαιρεσαι τον αντωνακη σου!!!!!!!!!!!!!!θα του κανετε γιορτουλα?????

κατερινακι μου,εννοειται οτι θα μιλησουμε!!!!!!προσπαθουμε να μαζευτουμε εδω περα....φτιαχνουμε σιγα-σιγα το καινουριο σαλονι....χαμος γινεται!!!!!φιλια στα αντρακια σου!!!!!! ;)

σοφακι μου,γλυκο,καταρχας,περαστικα στον βασιλακη σου!!!ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο.... :roll: και δευτερον...... :twisted::twisted::twisted: δεν μπορω να ακουω συνεχεια τετοιες μ@@@@@λ@@@@κιες για το θηλασμο....ελεοοοοοοοοοοοοοοος πιαααααααααααα :twisted::twisted::twisted::twisted:

γιωτου μου,τι εγινε????εκανες παλι χοριακη που ελεγες????παρασκευη δουλεια????που θα εισαι???

νασια μου,τι γινεται????ολα καλα?????

ντιμι μου,εσυ τι κανεις????επιασαν τα κρυα στη χαλκιδικη????

πριγκιπεσσα,εγω δε σου εχω συστηθει....ειμαι η ευα απο ναυπλιο.μενω μονιμα αμοργο και εχω μια κορουλα την αναστασια που χρονισε πριν 2 βδομαδες περιπου!!!!!το ονομα σου δε θυμαμαι.... :oops::oops:

πασχαλακι μου,ευχομαι και σε σας περαστικα και γρηγορα!!!!!!!!!!! :roll: στεναχωριεμαι που ταλαιπωρουνται τα μικρουλια.... :(

ματινακι μου,εβαλες φωτο????εγω δεν εχω αδειασει για να τις δω....ελπιζω να προλαβω καποια στιγμη....

κανγκουρακι μου,τι κανεις?????η αγγελικουλα καλα?????

μαγδα,τι εγινε τελικα με το εμβολιο που ελεγες?????

χρυσουλινιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι,που εισαι??????τι κανουν τα κοριτσια σου?????????????????????? ;)

πατσυ και λεμονακι,φιλακιαααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα σημαντικο..... :oops::oops:

τα φιλια μου σε ολες!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.........

σοφακι να πας να τον ξαναδουν,γιατι μπορει να εχει κανει ωτιτιδα....οι συχνοι εμετοι πολλες φορες οφειλονται σε ωτιτιδα......ελπιζω να παει καλυτερα........

κατερινακι μου τρεχουν τα σαλια λεμε.....θελω ενα κομματι...στειλε μου :oops:

νατασα μια χαρα που εφυγαν ολα......τελεια...αντε τωρα να τελειωνεις και με τα δοντια...

ευακι καλη αρχη...ευχομαι να μεινεις συντομα εγκυος και να σταματησεις :lol::lol::lol::lol:

πασχαλακι τι κανει ο μακουκος σου......ελπιζω να ειναι καλυτερα.......

βικακι καταλαβαινω τρεξιμο...τι να κανεις ρε γαμωτο....ασχετο...τι λετε να κανετε αδελφακι στον αντωνακη σου;;;να σου ζησει και για αυριο..πολυχρονος να ειναι.....

νασια μου αντε περιμενουμε αυριο νεα σου.μη μας ξεχασεις...

δημητρα μηπως βγαζει κανα δοντι και γκρινιαζει;;;

εγω κοριτσια τα ιδια...και σημερα ειχα ζαλαδες....και τωρα εχω τραβηγματα χαμηλα...τι να πω ρε γαμωτο...δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.....ωρες ωρες σκεφτομαι μηπως ειναι της φαντασιας μου :roll:

φιλακια.....

νασια παω να δω το πμ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

Σοφάκι μου πως είναι σήμερα ο Βασιλάκης? Συνήλθε λίγο?

Νατάσα τέλος καλό όλα καλά τελικά!

Κατερινάκι κι εμένα η Μαρία έτσι μου κάνει όταν θέλω να κάνω δουλειές στο σπίτι...γενικά δεν μ'αφήνει να κάνω τίποτα γιατί θέλει να είναι συνεχώς πάνω μου.

Βικάκι μου πολύχρονος για αύριο ο Αντωνάκης σας! Να τον χαίρεστε και να είναι πάντα γερός! Στα λέω από σήμερα γιατί δεν ξέρω αν θα μπορέσω να μπώ αύριο.

Ευάκι μου καλή αρχή αύριο στην δουλειά!

Γιωτάκι μου μήπως να επαναλάμβανες αυτή τη χοριακή να δείς που βρίσκεσαι γιατί σαν πολλά συμπτώματα έχεις ακόμα...λογικά δεν έπρεπε να έχουν σταματήσει? Δεν νομίζω ότι όλα αυτά είναι της φαντασίας σου...

Όλο το σαβ/κο έχω αφήσει την Μαμία στη μαμά μου γιατί είμαστε γριπωμένοι κι εγώ κι ο άντρας μου και φοβήθηκα μην την κολλήσουμε.Αλλά έχω πάθει στέρηση, παίρνω τηλέφωνο κάθε μισή ώρα και την ακούω από μέσα να φωνάζει μαμαααααααααα...η αδερφή μου, μου λέει ότι κάθε φορά που χτυπάει το κινητό η μικρή πηγαίνει στο σταθερό, σηκώνει το ακουστικό και φωνάζει μαμά...το παιδάκι μου........

Αχ κοριτσάκια μου έχω πολύ αγωνία για αύριο...όσο περισσότερο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι σίγουρα κάτι συμβαίνει απλά δεν μπορώ να ξέρω σε τί έκταση είναι το πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι είχα ενοχλήσεις τελευταία αλλά δεν έδινα σημασία γιατί δεν ήταν έντονες σε σημείο να ανησυχήσω. Πόσα μπορεί να έχουν αλλάξει από πέρυσι τον Ιανουάριο που έκανα τεστ παπ τελευταία φορά? Τα αποτελέσματα θα τα πάρω το απόγευμα μετά τις 4 που πάει στο ιατρείο ο γιατρός μου, κι αυτό γιατί δεν θέλω να με ξεπετάξει τηλεφωνικά, μπορεί να πρέπει να με ξαναδεί ή να έχω απορίες...Θα σας πώ πάντως τί έγινε τελικά...

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας για αυριο!!κ εσεις να τα χαιρεστε τα μωρακια σας!κ η κατερινα μας να χαιρεται τον αντρα της!τα λεω κ εγω τωρα γιατι μαλλον αυριο δε θα μπω.

γιωτακι θελω να κανω ενα δευτερο παιδακι αλλα λιγο να μεγαλωσει ο αντωνης να μπορω να τον παω σε ενα σταθμο.απλα σκεφτομαι παλι την εγκυμοσυνη κ τις εξετασεις κ ολο αυτο το αγχος.επισης δε ξερω φοβαμαι κ λιγο απο οικονομικης αποψης.μη μας απολυσουν η μηως δε μπορουμε να καλυψουμε τις αναγκες κ των δυο παιδιων,δε ξερω..θελω παντως αλλα οχι ακομα.ας ειμαστε καλα κ ολα θα γινουν.

νασιουλινι μου κ εγω πρπει να κανω τεστ παπ,κ πρεπει κ εγω να κανω καθε χρονο.εχω να κανω απο περσυ που σαραντησα με τον αντωνακη.ολα καλα θα πανε κ να μας πεις αμεσως τι εγινε.περστικα κ στους δυο σας κ το καταλαβαινω οτι σου λειπει το κοριτσακι σου!!

κοριτσακια μου ξεκιναει ο τελικος στο μεγκα σας αφηνω να τον δω.πολλα φιλια καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ τί γαϊδούρα που είμαι.....

Κατερινάκι μου χίλια συγνώμη, χρόνια πολλά για τον αντρούλη σου να τον χαίρεσαι και να χαίρεστε την οικογένειά σας!!!!!

Συγνώμη κοριτσάκια μου που σας εύχομαι προκαταβολικά αλλά φοβάμαι μην τυχόν αύριο δεν πάνε καλά τα πράγματα και το ξεχάσω τελείως! Πάντως θα μπώ το βράδυ να σας πώ τα νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια,μην ακουω τετοια!!!!!!!ολα μια χαρα θα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!πολλα φιλακια στη μαμια και περιμενουμε τα νεα σου!!!!!!! ;)

κατερινακι,χρονια πολλα στον αντρουλη σου!!!!!!την αγαπημενη μου τουρτα εφτιαξες!!!!!!! :D

γιωτου,θα πας για χοριακη???????? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

Να ευχηθω και γω απο σημερα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στη Βασω μας για τον Αντωνακη της!βασω μου να ναι πολυχρονος!να τον χαιρεστε και να τον καμαρωνετε παντα!!!

Κατερινα μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου να ναι πολυχρονος και να στε παντα ευτυχισμενοι με τα παιδακια σας!

και μενα αυριο γιορταζει ο ανεψουλης μου!

Νασια μου κοπελα μου προσπαθησε να μην αγχωνεσαι, το ξερω πως βαζεις το κακο με το νου σου αλλα να δεις που δεν θα ναι κατι σοβαρο.περιμενουμε αυριο να μας πεις!

Ευα μου με το καλο να ξεκινησεις στη δουλεια!

Γιωτα μου δεν ξερω αν στο χω πει αλλα και η μαμα μου ηταν νοσηλευτρια(βγηκε προσφατα στη συνατξη)και μου ελεγε ποσο δυσκολα ηταν που πηγαινε στη δουλεια οταν ημασταν τοσο μικρες...πολυ κουραση και βαρδιες...αληθεια εσυ θα εχεις καλο ωραριο ή θα πρεπει να κανεις και νυχτα;αντε κοντευεις να ξεκινησεις κι εσυ!πωπω φτανει και η σειρα μου σιγα σιγα και δε θελω καθολου.....και γω οταν επιστρεψω δεν ξερω αν θα βρεθω στην ιδια θεση γιατι στο Υπουργειο μας εχουν μεταταγει πιλοτοι και αεροσυνοδοι της Ολυμπιακης και εχουν καλυφθει πολλες θεσεις...να δω εμενα που θα με πανε...το κακο ειναι οτι μολις βλεπουν πως εχω πτυχιο νομικης (σε οποια δουλεια κι αν ημουν) με χωνουν στα πιο παλουκια ρε γμτ...εχω βγαλει εγω κατι φιδια απο τηντρυπα....στο παλιο ΔΙΚΑΤΣΑ ειχα μετατραπει σε ντετεκτιβ και ξετρυπωνα τα πλαστα πτυχια και κατεθετα μηνυσεις και πριν φυγω απο το υπουργειο μου ειχαν αναθεσει τις πειθαρχικες υποθεσεις με παρασπονδιες μιζες απο τις προμηθειες...ουφφφ δε θελω ουτε να το σκεφτομαι...λες αντε να γινω δημ υπαλληλος να καθομαι...εεμμ ελα που δεν ειναι ετσι ακριβως!στο υπουργειο μοας ειναι πολυ λιγοι οι πολιτικοι υπαλληλοι και γινεται χαμος.τεσπα τι σας πρηζω τωρα με αυτα.

ο Μακης μου σαν ναι λιγο καλυτερα το πουλακι μου για ναδουμε...αυριο θα ερθει και η παιδιατρος να τον ακροαστει..μακαρι να συνελθει το μωρο μου..

Σοφακι ....παλι αρρωστουλι ε;;;και μεις στα καπακια την πατησαμε...ευχομαι κοπελα μου να ναι περαστικα...και γρηγορα...να μην ταλαιπωρηθει αλλο ο Βασιλακης σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!θα το ξεχναγα !η ευα μου το θυμησε!

γιωτα μου θα κανεις χοριακη τελικα;;;;εμπιστεψου το ενστικτο σου κι ας μην επαληθευτει!για μενα γιατι δεν πας στη γυναικολογο σου να κανεις εναν υπερηχο;;;;φανταζεσαι να σε χαιρετησει απο μεσα η ταλιμπανιτσα;;;;το ξερω πως οταν θελουμε κατι παρα πολυ το μυαλο παιζει παιχνιδια αλλα ...ποτε δεν ξερεις!η ελ πιδα πεθαινει τελευταια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω φιλες μου για τα περαστικα...να στε ολες καλα...

εχει τρελο βηχα το μωρο μου...ευτυχως ομως δεν ειναι οπως την τελευταια φορα σε τετοια χαλια...

Γιωτα μου εχει στο ενα αυτακι μικρο ερεθισμο αλλα οι εμετοι δεν ειναι απο εκει..απλα επειδη βηχει παρα πολυ κ ζοριζεται του ερχονται ολα επανω... :( κριμα πια...δεν εχει ηρεμησει ο καημενος μου...

ουτε εγω ειδα τις φωτο αλλα θα προσπαθησω να μπω καποια στιγμη να τις δω...

πω πω γραφω τωρα κ τον ακουω τον καημενο να βηχει τοσο πολυ...αμαν πια...εχει γινει το στομαχι μας κομπος με τον Κωστα...δεν μπορουμε να χαρουμε εμεις πια?? κ αυτην την εβδομαδα ετοιμαζω τα πραγματα για το παρτακι μας την Κυριακη...ελπιζω να πανε οοοολα καλα αυτη τη φορα....

σορυ ρε κοριτσια αλλα καταλαβαινετε δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου...εχω παρει φοβο με το παλιονοσοκομειο....

Νασια μου ειμαι σιγουρη πως αδικα φορτιζεσαι κοπελα μου με στεναχωρια..θα δεις που δεν θα ειναι τιποτα...

Ευα καλη αρχη καλη μου!!

Γιωτακι μηπως ειναι φυσιολογικο αυτο μετα απο..... :(:(:( που εγινε???

Πασχαλιτσα μου πως ειναι ο Μακης??? ηθελα να σου πω για το νυχακι του...εμεις ολοι στην οικογενεια μου εχουμε θεμα με τα νυχια μας κ μαλιστα ο πατερας μου το εχει βγαλει αρκετες φορες το νυχι του....κ το προβλημα ξαναεπιστρεφει...αν υπαρχει η δυνατοτητα να μην το βγαλετε ακομα στο παιδι κ να το αντιμετωπισετε αλλιως ισως να το δοκιμαζες για αρχη??? δεν ξερω...

παρεπιπτοντως δεν ηξερα αγαπη οτι εισαι συναδελφος με την Χρυσουλα μας....

εγω κοριτσια μου να σας πω την αληθεια αλλα μην με βρισετε...εχω να παω γυναικολογο απο την ημερα που γεννησα :oops: ειμαι απαραδεκτη...αλλα μου ειπε οτι για να κανω τεστ παπ πρεπει να εχω αδιαθετησει 2 φορες κ εγω ακομα δεν εχω περιοδο οποτε δεν ειμαι διακιολογημενη????? :?::roll:

Κατερινα ομορφο αβαταρ!!! δωστου ενα φιλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε σοφακι μου..

και γω ειχα θεμα και ειχα κοψει το νυχι 2 φορες (το μισο) με τοπικη βεβαια ναρκωαη και μου χε ξαναγινει.ε μετα ξεκινησα να κανω πεντικιουρ και δεν αντιμετωοισα τετοιο θεμα ξανα γιατι ειχε μεγαλωσει το νυχι και ειχε βγει πια εξω απο το κρεας..

το θεμα ειναι οτι τωρα το αντιμετωπιζουμε συντηρητικα με αλοιφουλα και γαζα να μην μαζςψςι πυον...αλλα δεν κανει να τη βαζουμε συνεχεια την αλοιφη...γι αυτο μολις τελειωσει η αντιβιωση πρεπει να δουμε τι θα κανουμε...

γκρρρρρρρρρρρρρρρρ...ηταν αναγκη να μου μοιαζει στα νυχακια του ρε γμτ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω ρε Πασχαλιτσα μου?? ευχομαι οτι καλυτερο κ ανωδυνο...

κ εγω ευχομαι να μην μου μοιαζει στα νυχια κ στα δοντια....να παρει του πατερα του που ειναι τελεια!! στα νυχια εχω θεμα κ στα δοντια οσο ειναι ωραια απο την αποψη οτι δεν εχω καθολου στραβα δοντια κ ειναι κ αρκετα λευκα αλλα εχω μια απιστευτη παστα δοντιων...ολοι οι οδοντιατροι εχουν παθει πλακα!! ειναι σχεδον ολα μου τα δοντια απονευρωμενα...σε λιγα χρονια θα σπασουν κ θα βαλω απο πολυ νωρις θηκες γεφυρες κ ολα στα σχετικα..τρεμω μην ερθει εκεινη η μερα...κ ολο το κακο ξεκινησε απο τα νεογιλα δοντια μου που μολυναν τα κανονικα...με ειχαν παει οι γονεις μου τοτε μεχρι κ στο πανεπιστημιο γιατι εβγαζα τα νεογιλα κ μαυριζαν αμεσως κ τοτε δεν ξεραν οι γιατροι οτι μπορουν τα πρωτα δοντια να μολυνουν τα κανονικα κ τους ειπαν δεν ειναι τιποτα θα βγαλει τα κανονικα κ θα ειναι ενταξει αλλα που????? απο μικρο παιδι ειμαι σε εναν οδοντιατρο...ξερω τοσα πολλα για τα δοντια πια..μια φορα ενας οδοντιατρος μου ειπε γιατι δεν γινεσαι συναδελφος?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...