Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Κουκλες μου εριξα μια γρηγορη ματια σ'αυτα που γραψατε, αλλα δεν ειμαι σε θεση να σχολισω τωρα σορυ ;) ο λογος ειχα εναν μικρο πονο στο στηθος, κ πηγα στο κεντρο υγειας νομιζοντας πως κρυωσα...τελικα μου βρηκανε μια μικρη αρυθμια στην καρδια κ με πηγανε με ασθενοφορο στο κοντινο νοσοκομειο οπου κ νοσηλευτη κα ενα βραδυ στη μοναδα.... :( ευτηχως ειναι κατι που το προκαλεσε το ανχος κ με λιγο περπατημα κ προσοχη στη διατροφη μαλον θα περασει...χαπια δε μου δωσανε ειμαι μικρη λεει ακομη.....ο Παναγιωτης ηταν μαζι μου σε μονοκλινο δωματο την ημερα κ το βραδυ επεστρεψε σπιτι με το μπαμπα του, μιας κ δεν καθεται με κανενα......ηταν το πρωτο βραδυ που ειμαστε χωρια κ ζοριστηκαμε κ οι δυο.......σας αφηνω να ξεκουραστω λιγακι, σας αγαπω κ θα τα ξαναπουμε..... ;)

Μη στενοχωριεσαι Κατερινακι... τιποτα δεν ειναι! Πολυ καλα εκαναν βεβαια και σε εστειλαν απο το κεντρο υγειας στο νοσοκομειο και σε κρατησαν εκει. Αν εχεις παραπανιασια κιλακια κοιταξε να τα χασεις σιγα-σιγα. Το περπατημα βοηθαει στο να χαλαρωσεις και να γυμναστεις με ηπιο τροπο και απεφυγε οσο γινεται τα αλατι, ζαχαρη , φραπε, κοκα-κολα σε μεγαλη ποσοτητα και ολα μια χαρα θα πανε. Μην το σκεφτεσαι και μην αγωνεσαι! Ντροπη μου να το λεω εγω "μην αγχωνεσαι" που το εχω παρει το χαπι για την αρρυθμια 4 χρονια. Αν δεν μειωσεις το αγχος δεν κανει και πολλα πραγματα... Μονο οταν η αρρυθμια οφειλεται σε σωματικα αιτια διορθωνεται πραγματικα με χαπι. Καλα εκαναν και δε σου το εγραψαν νομιζω, γιατι εγω τσαμπα φορτωσα τον οργανισμο μου με χημεια. Φιλακια στον Παναγιωτη σου δωσε, ξεκουρασου και θα τα πουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμπεθερα δεν ειναι τίποτα Θεσ/κη-Δράμα,χωρις κίνηση το χουμε κάνει 1 ώρα κ 10 λεπτάκια!!!!Άντε να ερθετε να γνωριστει κ το ζεύγος!!! ;));))

Εύχομαι να ναι καλα κ τα αποτελέσματα σας κοριτσακι μου...

Νινίνα μου τι έπαθες βρε αγάπη μου,αχ περαστικούλια....Να μην αγχωνεσαι κ να μη

στεναχωριέσαι για ΤΙΠΟΤΑ!!Η ζωη είναι πολύ μικρή για να χαλαλίζουμε εστω κ μια στιγμή

για ανθρωπους κ πραγματα που δεν αξιζουν...Να προσεχεις τον εαυτο σου,μη ξεχνας οτι

εχεις κ εναν αντρα κ ενα μωρακι που σε χρειάζονται όσο τίποτα στον κόσμο...

Αντζι μου περαστικούλια κ σε εσένα...Με την otrisalin την ειχα παθει κ εγω περισυ..Κ μάλιστα

εγώ έγινα χειρότερα απ ότι ήταν η μπουμπού μου!Ευχομαι να μη ξανακανεις πυρετο(εγω ειμαι

ερειπιο οταν κανω)..Πολλά γλυκά φιλιά!! :-*

Αντρουλα μου μένετε μαζι με τους δικους σου???Τι είπες τωρα!!!!!!!Εγω μια μερα ολόκληρη

πάω κ προς το απόγευμα εναν καβγα τον ριχνουμε,χχαχαχαχα.. :)) Μάλλον φταινε κ τα 2...Κ αυτες

παραξένεψαν κ εμείς παραγιναμε οξύθυμες..Πού υπομονή με τα μωρά..κ πόση..!!!

Αυτη τη στιγμη εγω γραφω κ η σουσου βρηκε ευκαιρια,άδειασε όλο το ντουλάπι(το μοναδικό

ανοιχτο),κ αφου σκόρπισε όλες τις σακούλες για την καταψυξη άρπαξε το σταθερο,τραβηξε

μια καρεκλα μπροστα στο τζάκι κ δήθεν στα κρυφα προσπαθει να χαντακώσει το τηλέφωνο μες στο

τζακι....Πάω να (ξανα)μαζεψω.....αχχχχ...πόσο κουράστηκαααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρεχει του καλου καιρου... Κεραυνοι,αστραπες... διακοπες ρευματος... ωραια νυχτα αποψε!

Ο Ιασωνας κοιμαται μια χαρα, ελπιζω να μην τον ματιασω...

Ειμαι ψοφια... εχω κανει υπερκαταναλωση σε κατι ντεπον με βιταμινη C και ενα orivin advance για να βγαλω περα το απογευμα με το μικρο. Ο Γιωργος ακομα Αθηνα, η μανα μου κανει τη δυσκολη κι ας ξερει απο τη γιαγια μου οτι ειμαι αρρωστη - ουτε τηλεφωνο δεν πηρε, ο μικρος εδωσε ρεστα παλι σημερα... αναγκαστηκα και εδεσα τα ντουλαπια της κουζινας με κατι παλια κοκαλακια μαλλιων που δεν κοβονται με τιποτα. Απο την ωρα που με ειδε να του κλεινω τις πορτες του παραδεισου, με εφαγε η γκρινια... τι κλαμματα, κλωτισιες, μπουνιες, δαγκωνιες... (ωραια μαθηματα παιρνει στον παιδικο), μυξες... Δε μου φτανει το χαλι μου σπιρομετρηση εκανα με το ρημαδι το otrisalin ρουφα-ρουφα, μου κοβοταν η ανασα, με ξαναπιασε το κεφαλι μου. Τωρα ξαναβαλα θερμομετρο... 37,3 δεκατα...σκ@τ@!!! Θα παρω αλλο ενα απο αυτα τα ρημαδια τα αναβραζοντα και θα πεσω για υπνο, μπας και ξημερωσει καλυτερη μερα αυριο!

Καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερααααα!!!

Νωρις-νωρις μπηκα σημερα... :D:D

Ολη μερα ημουν με την μικρη και παιζαμε.. Ο μπαμπας ελειπε για δουλειες και βρηκαμε ευκαιρια να αγαπηθουμε κι' αλλο...!!

Οσο κι' αν προσπαθησα να την γραψω με την καμερα.. το μαιμουνι... ΕΡΑΒΕ το στομα της..

Μονο κατι χαζουλακια ελεγε.. Αν μπορεσω θα βαλω το βιντεακι στην ομαδα να το δειτε.

Αν μου ζητησει να περασουν πρωτα απο το youtube δε θα το βαλω ομως... :P

Χρυσα μου καλα αποτελεσματα για σενα και την μαμα σου και περαστικα στον αδερφο σου...

Αυτο το STOP πια... ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΥΝ...?

Με πιανει ταραχη καθε φορα που ακουω για ατυχηματα...

Ντινακι μου, θελω κι εγω τελεια βραδια...... :lol:

Η μικρη χθες κοιμηθηκε στις 10 περιπου και 5:30 το πρωι παιζαμε σπασμενο τηλεφωνο στο σαλονι..

Κανε τα μαγικα σου.... να κανονισουμε ολες να βρεθουμε στην Ονειρουπολη τα Χριστουγεννα!!!!!

Να ριχνει χιονι και να πινουμε ζεστο καφε με τα ταρζανακια μας... με σκουφακια, γαντακια και κασκολ... Χειμωνα σ' αγαπαωωωω....!!!

Αγγελικουλα μου, ειδες οποιος γυραναει βολτες με τ' αμαξι και με ανοιχτο παραθυρο τι παθαινει...? :lol:

Χωρις πλακα τωρα... που την αρπαξες? Η αληθεια ειναι οτι εχει τρομερη υγρασια και τα μικροβια

τρυπωνουν και δε φευγουν.. Ξουτ-ξουτ.

Πως εισαι τωρα? Ανεβασες πυρετο?

Κατερινακι μου, αμαν ρε κοριτσι μου τι επαθες στα καλα καθουμενα?

Οι αρρυθμιες δεν ειναι τιποτα παντως να ξερεις...

Τις εχω χρονια τωρα..(πολυ αγχος και τσιτα τα γκαζια ολη μερα)

Να φανταστεις οτι με επιασαν και πανω στη γεννα αλλα ολα πηγαν καλα.

Να προσεχεις τον εαυτο σου και να ξεκουραζεσαι.

(πολυ στεναχωρηθηκα που εμεινες μακρυα απ' τους αντρες σου....)...

Αντρουλα, μηλο με την φλουδα...?

Καλε ποσα δοντια εχετε..............................????

(οι κακες τωρα θα σχολιασουν.. κοιτα-κοιτα...) :lol::lol::lol::lol:

Αργει να γινει το σπιτακι σας?

Δυσκολα στον ιδιο χωρο με ενα ζευγαρι με μωρο και με παππουδες.. αλλα αν δεν υπαρχει δυνατοτητα για κατι καλυτερο.. κανε υπομονη και σε λιγο καιρο θα τελειωσουν ολα..

Εγω βρε κοριτσια με την μανα μου δε μαλωνω ποτε...

Τα βρισκουμε σε ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε Αγγελικούλα,βρε Αγγελικούλα!!!!!Πες μου οτι δεν εχεις αγοράσει

ακόμη ασφάλειες για τα ντουλάπια..Μέχρι κ ο Χίτλερ της παρέας(εγώ δηλαδή...!! :lol: )

υπέκυψε κ αγορασε!!!!!Κ άφησα 2 ανοιχτα,έτσι για να της μαθαινω ειπα οτι δεν πρέπει να ανοίγει...

Περιττό να σου πω οτι ειμαι στο τσαφ να παω ν αγορ'ασω..Είναι τραγικό αυτο το πράγμα...

Περαστικούλια κ πάλι...Θα δεις οτι αργα η γρηγορα η μανούλα θα σε πάρει πάλι,δεν υπάρχει

περίπτωση...

Φανούλι μου δε θα ναι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ..????????Αντε,εσυ,η συμπεθερουλα μου κ το Εβινάκι

είναι το μόνο εύκολο να ερθετε να κανουμε μια μαμοσυναντηση,θα περάσουμε υπεεεεροχα!!!

Ψοφαω να δω βιντεακι Αναστασιας!!!!!!

Κοριτσαρες μου ονειρα γλυκα σε όλες..Τα λεμε το πρωιιιιι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕΣ περαστικα στον αδελφο σου...εγω πέον φοβαμαι κ που περπαταω.τρεχουν κ δεν σεβονται ουτε πεζους οτε τπτ.

ΝΙΝΙΝΑ τωρα διαβασα τι επαθες...αχ καλη μου περαστικα κ ευχομαι να μην ειναι τπτ σοβαρο!πολυ στεναχωρηθηκα....

απότι διαβαζω εχουμε κ πολλες αρρωστουλες.περαστικα σε ολες λοιπον.

σημερα ο κανακαρης μου ξερετε τι μου εκανε???ειχα ανεβει με την βοηθεια μιας καρεκλας στον παγκο της κουζινας για να καθαρισω τα τζαμια κ ηρθε κ πηρε την καρεκλα...ακουσον!κ του φωναζω ρε διαβολακι φερε την καρεκλα να κατεβει η μμα κ αρχισε να τρεχει γελωντας κ εψαχνα να τον βρω...που ηταν ????κατω απ΄το κρεβατι κ τον βρηκα γιατι ακουγα μπαμ-μπουμ που ηταν το κεφαλι του....τι να πει κανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα και Κατερίνα περαστικά......

περστικα και σε όλες τις αρρρωστούλες....

εγώ ότι και να βάλω στα ντουλάπια τα ξεσκίζει. 3 φο΄ρες ε΄χει σπάσει τις ασφάλειες....

τι κάνετε??????

περιττό να πω ότι με έχετε κάνει πολύ χαρούμενη με τη συμμετοχή στην ομαδούλα μας......ακόμα και οι πιο δύσπιστες συμμετέχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σημερα επιτελους εχει λιακαδα!!!!

Αννούλα μου φοβερος ο μικρός σου??? :lol:Αυτό πήγε να μου το κάνει κ εμένα

κάποια στιγμη που καθαριζα ντουλάπια αλλα την πρόλαβα...

Ζαιράκι μου είδες??? Για να μη λες...Την τιμάμε την ομαδούλα μας εμείς!!! :x

Κοριτσια κ εγω εχθες ξεσκόνιζα τα βασικά κ βλέπω σε κάποια φάση την Ολί μου,πάει

στο δωμάτιο της,έρχεται μ ενα μωρομάντηλο κ άρχισε κ αυτη να καθαρίζει το τραπέζι μας..

Περιττό να σας πω οτι το γυάλισε... =))

Τώρα πίνω καφεδακι,χαζεύω την Ελένη κ σε λίγο αρχιζω σίδερο..εχω 3 πλυντηρια..

Πολλά γλυκά φιλάκια!!!!!!!!!Να εχετε ολες μια υπέέροχη Τεταρτη!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπουλες καλημερααααα!!!!

Μπηκα λιγο στα γρηγορα κ σας διαβασα βιαστικα γιατι οπου'ναι θα ερθει η θεια μου κ θα περασουμε τη μερα παρεουλα!!Εχει ερθει απο το νησι καμια βδομαδα κ δε την ειχα δει ακομα!

Ασχημα νεακια ειδα...τι ηταν αναδρομο αυτες τις μερες :? ???

Χρυσουλινι μου πολλα περαστικα στον αδερφο σου!!!Τελευταια ατυχια να ηταν αυτη,να μη ξανασυμβει τιποτα!!!Κ σε σενα κ στη μανουλα σου τελεια αποτελεσματα να εχετε!!!!Ολα να ειναι μια χαρα!!

Κατερινακι μου γλυκο περαστικα κ σε'σενα!!!!Να προσεχεις κ να ξεκουραζεσαι κ δε θα εχεις κανενα προβλημα!!!Φανταζομαι ασχημο το βραδυ που ησασταν χωρια ε?Περασε!!Τωρα ειστε παλι αχωριστοι :)

Βρε συμπεθερουλα μου την αρπαξες κ εσυ??Υπομονη κ που θα παει θα περασει!!Συντομα ευχομαι!Να τρως καλα κ να προσεχει!!!Φιλια πολλα!!!!

Κοριτσια μολις ηρθε η θεια ,παω να ανοιξω!!Θα τα πουμε μολις μπορεσω!!Πολλα γλυκα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Κατερινακι περατσικα..

δενε ιναι τιποτα μην ανισυχεις..εχω και εγω ενα μικρο προβλημα στην καρδια με αρριθμιες αλλα δεν ειναι τιποτα, απλα κανω ανα δυο χρονια υπερυχο καρδιας- ειναι να κανω φετος- και ειναι ενας λογος για τον οποιος επιβαλλετε να χασω ολα τα περιττα κιλα και να παω τουλαχιστον στα 55.

Συνπεθερα το ειπα χτες στον αντρα μου και δειχνει ενδιαφερον...μακαρη να τον καταφερω γιατι δυσκολα ξεκουνιετε.

Στο σημειο που εγινε το ατυχημα το ΣΤΟΠ ειναι τεραστιο..αλλα επειδη και οι δυο δρομοι ειναι μεγαλοι ολοι, μα ολοι το αγνοσουν εχουν γινει απειρα ατυχηματα εκει και εχει και σχολειο γι'αυτο κατα την προσελευση και αποχωρηση μαθητων εχει δημοτικη αστηνομια οχι σχολικο τροχονομο..τεσπα, ευτυχως φορουσε κρανος και επεσε σε παρτερι, γιατι τον πεταξε αρκετα μακρια και θα ειχαμε αλλα..η μηχανη εγινε κομματακια..

Δεν πειραζει την υγει αμας να εχουμε

Χτες ο Χριστοφορος εκανε την πρωτη του αντρσια σχετικα με το φαγητο..δεν εφαγε στον παιδικο, ηρθαμε σπιτι και εφαγε μπισκοτα με γιαουρτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!

Τι κανετε κοριτσαρες...?

Εμεις πολυ καλα δοξα το θεο.. Δυσκολη μερα στη δουλεια γιατι ελειπε η μαγειρισσα και επρεπε να μαγειρεψω εγω για 40 παιδακια... Εφτιαξα ψαροσουπα... (μπλιαχ.. την σιχαινομαι.. και ευτυχως

ολα καλα... την εφαγαν μεχρι τελευταια κουταλια...).. Φοβομουν τα κοκκαλα.. Τιποτα αλλο..

Τοσο πολυ μ' αρεσουν τα ψαρια.. την παλιοψαροσουπα δε την μπορω.. :x

Η μικρη κοιμαται του καλου καιρου και εγω λεω να πλυνω το μπαλκονι σημερα που εχει λιακαδα.

Και να κανω και ενα συμμαζετα την αυλη και τα λουλουδια..

Ντινακι μου ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι......!!!

Δεν εχω παει σε μαμοσυναντηση ποτε... περα απο μια κοπελα που ειχα γνωρισει στην αρχη της εγκυμοσυνης οταν πρωτογραφτικα εδω στο μαμμυ και βρισκομαστε σχεδον καθε 3-4 εβδομαδες.

Η πρωτη μας συναντηση ηταν πριν 2 χρονια περιπου οταν ημουν σχεδον 4 μηνων εγκυος..

Αννουλα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: πολυ γελασα.... :lol::lol::lol::lol:

Και τι δε κανουν τα ατιμα για να τραβηξουν την προσοχη μας..

Ζαιρακι μου τι κανεις? Μερες εχω να σε πετυχω μεσα...

Πως εισαι? Ο μικρος καλα?

3 φορες χαλασε ασφαλειες....? Εγω ελεγα οτι θα βαλω γιατι ειχα νευριασει παρα πολυ μια μερα

απο το βγαλε-βαλε.. αλλα τελικα ειπα... "ας την αφησω να εκτονωθει και θα τα βαρεθει μια μερα που θα παει.."..? Κι ετσι τα αφησα..

Στελλονι μου, ειμαι λιγακι αγροστροφη.. :lol: και δεν εχω καταλαβει ακομη... που μενεις?

Νησι ακουω και μ' αρεσει.............!!!!!!!!! :D:D:D:D

Η μικρη μπουμποκωτη σου τι κανει..?

Χρυσα κι ο δικος μου δεν κουναει ρουπι... αλλα αμα χτυπησω το χερι... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τρεεεεεεεχει.... (πλακα κανω...)

Εχουμε καιρο ακομη..θα το ξανασυζητησουμε.. Αλλα θα ειναι τελεια νομιζω...

Ονειρεμενα Χριστουγεννα με τα παιδακια μας να αλωνιζουν και να θαυμαζουν το καθε λαμπακι...

Κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω κατι...

Οταν τα παιδακια σας εβγαζαν δοντια ειχαν πολλα σαλια..?

Η Αναστασια στα δυο πρωτα δεν ειχε τιποτα παρα μονο λιγη γκρινια.

Απο χθες τρεχουν τα σαλια της πανω στις μπλουζες και ειναι συνεχως μεχρι το σαγονι μουσκεμα.

Τα σεντονακια κι' αυτα μες στο σαλιο...

Λετε βρε κοριτσια να βγαζουμε κανα δοντι ακομη...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαχαχχαχαχαχα....Βρε Φανούλιιιι!!!!!! =))=)) Εσύ τι λες,να μείνει το παιδί σου

με 2 δόντια μια ολόκληρη ζωη?????Πολύ μ εκανες να γελάσω!!!!!!!Κοίτα,η Ολίνα δεν ειχε σαλάκια

καθολου,αλλα ξερω απο πολλά παιδάκια οτι εχουν εντονη σιελόρροια....

Καλε αυτο παλι να τρωτε ψαρια κ όχι ψαρόσουπα..Μου φαίνεται πολύ άκυρο!!

Εγώ ανέκαθεν λάτρευα τα ψαρια αλλα κ την ψαρόσουπα...

Δεν αντεχω τα οστρακοειδη,ουτε να τα βλεπω όμως,αλλα η σουπίτσα είναι τέλεια!!!

Όσον αφορα τις γνωριμίες απο το μαμυ εγω μιλάω με πολλά κοριτσια,αλλα η Εβινα μου κ η

Βουλίτσα μου είναι σχεδόν κολλητές μου..Μιλάμε καθημερινα οπωσδηποτε,εχουμε εμπιστευτει

πολλά η μια στην αλλη κ με την εβινα βρισκόμαστε κιόλας,τακτικα κ με τους αντρες μας,οι

οποίοι ευτυχως έδεσαν πολύ!!!Με τη Βουλα είναι λίγο δύσκολο λόγω απόστασης...

Κοριτσια μου σημερα πηγαμε σε ταβερνούλα με φιλους...Μετα απο 1 ωρα ασταμ'ατητου κηνυγητού,

σκανδαλιάς(μέχρι την αποθηκη των ποτών εφτασε η χάρη της),κ ατελειωτης μασας τηγανητης

πατατας,την επιασε η λόξα,ήθελε ντε κ καλά να βγει έξω κ απο την τσαντίλα της σκόνταψε πάνω απο 10 φορές στη σκάλα...Κρόσσια τα νευρα μου κ φυσικα την μαζεψα αρον αρον κ

εξαφανιστηκαμε...Αχ...

Πάω να χαλαρώώώσω τωρα!!!!!!!!!!Φιλάκια πολλάάά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε επιασα μικρη μου Ντινουλα... που γελας με τις ανησυχιες μου κακο κοριτσι... :lol::lol::lol: ... Γιατι δεν κοιμασαι τετοια ωρα...?Εεεε?

Εγω τωρα μαζευα τα κουβαδακια μου και βουυυυυυυρ για... αλλη παραλια... :lol:

Θα τα πουμε αυριο!

Σιχαινομαι ψαροζουμο.... μπλιαχ-μπλιαχ-μπλιαχ... Ειναι απο τα λιγα φαγητα που μου προκαλουν

"στομαχικες διαταραχες".. για να μην εκφραστω αλλιως... Ντροπη...! :D:D:D

Καταλαβαινω πολυ καλα πως περασε η ωρα σου στην ταβερνα...

Πηγαινες να βαλεις μπουκια στο στομα... και η μπουκια εφτανε μεχρι τα μισα και την κατεβαζες αμασιτη για να προλαβεις να σηκωθεις να κυνηγησεις την Ολινα μη φαει τα μουτρα της...

Και μολις πηγαινες να βαλεις μια γουλιτσα κρασι στο στομα... να σου η τσιριδα και εσυ παλι ορθια...

Κατι τετοια "ομορφα" περναμε ολες μας... Καλα λεω... Για πουθενα δεν ειμαστε....

Ουτε για σπιτια, ουτε για κεφετερειες, ουτε για ταβερνες...

Μονο στην εξοχη!!!!

Καλη ξεκουραση...!!!

Καληνυχτα!! Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφοκουκλες μου!!!

τι κανετε;;

εμεις καλα!!

Ο Χριστοφορος επιτελους χτες πρωτη νυχτα που αποκοιμηθηκε ηρεμα χωρις ιστεριες

Συμπεθερα..ασε...αυτα τα χουμε...παντα..απολαμβανω καφε μονο σε παιδοτοπο και μονο συνοδεια του συζηγου που επιτυρει τον χουλιγκαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααααααα!!!!Ναι,ναι,ναι,Φανούλι μου,μα ακριβώς έτσι!!!!

Απλά επειδη ειμαι κρασο..μητέρα :)) δεν έπινα μια γουλίτσα κρασι...Με τη μια γουλίτσα κατεβαζα

μισο ποτηράκι(μπας κ καλμαρω,χιχιχι!!! ;)) )Πραγματικά δεν είμαστε για πουθενά...

Κ δε μου λέτε βρε τσουπρίτσες,πόσα χρόνια ακόμη χρειάζεται να κάνουμε υπομονή μέχρι

να είμαστε????? :-w

Συμπεθερούλα μου καλημέρα κ σε σενααα!!!Αντε ας ελπίσουμε πως χθες ηταν η αρχη

μιας εποχης με εύκολο κ ήρεμο ύπνο....Η νυφούλα σου επανήλθε εδώ κ 5 μερες,φτου φτου!!

Οι υπόλοιπες που είστε καλεεεεεεεεεεεε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια φιλεναδιτσες μου!!!!!!!!!τι κανουν τα απαιχτα ζουζουνιάρικα μωρακια μας? :lol::lol:

μωλε ειχα δουλιτσα χθες και δεν μπηκα και ειδα πολλα δυσαρεστα... :(

περαστικούλια σε όλες όσες ειναι αρρωστουλες...

Αγγελικουλα μου να γίνεις γρηγορα καλα... τα φιλια μου σε Ιασωνακο και μανουλα :x:x:x

Χρυσα μουυυυυυυυυυυυ περαστικά στον αδελφούλη σου...να μην ειναι τίποτα σοβαρό κοριτσακι μου και καλα αποτελεσματα στις εξετασεις τις δικιες σου αλλα και της μανουλας σου...υπάρχουν πολλοι ασυνειδητοι οδηγοί...και πολλοι λίγοι δυστυχως τηρουν απολυτα τον κοκ...τι να πει κανεις ... :twisted::twisted: ο ταρζανουλης μας τι έκανε???????κοιμηθηκε μόνος του χωρις υστεριες?μπραβοοοοοο [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif] αντε ευχομαι απο δω και περα να παει έτσι....

Συμπεθερουλα μου περαστικα και σε σενα ματια μου...καλα εκανες και πηγες στο νοσοκομείο κουκλα για να σιγουρευτουν και οι γιατροι... ;) δεν ειναι τιποτα σοβαρο ..μην στεναχωριεσαι ..αν μας

ψαξουν όλους κατι μικρο εως ασημαντο θα βρουν σε αρκετους...και εγω εχω προπτωση μητροειδους βαλβιδος ...εγω και αλλα πόσα εκατομμυρια... :roll::roll: ετσι μου χε πει ο καρδιολογος...γιατι παλια εκανα ταχυκαρδιες...αλλα μου πε θα ζησεις χιλια χρονια απο αυτο δεν παθαινεις τίποτα...ελπίζω να ναι η μονη φορα που αποχωριστηκες τον μικρο σου κουκλο....φιλακια πολλαααααααααααααααααα :x:x

Στελλίτσα μου γλυκια και εμενα μου λειπετε ...ελπίζω να τα λεμε πιο συχνα ...κολλαγε πολλες φορες το μαμυ και ειχα εκνευριστει πολυ...τι λες να κανονισουμε καμμια συναντηση ?????εχω πολυυυυυυυυυυυ καιρο να το πω...τωρα μεγαλωσαν και τα ζουζουνια μας...εγιναν κοτζαμ κοπέλες....

Ντινακι και Ζαιρακι μου τι κανετε κοριτσακια μου?

κατι ειπατε για γνωριμιες...ενω δεν το περιμενα εχω γνωρισει απο κοντα πολλα αξιολογα κοριτσια απο το μαμμυ...πολυ γλυκιες κοπελες...και ειναι και καποιες που τ α λεμε αρκετα συχνα και ανυπομονω να τις γνωρισω απο κοντα...δύο απο τις μεγαλες μου αδυναμιες!!!!!!!!!!!!!!!!! ειναι και εμενα το Εβινάκι και το Βουλίνι...αλλα δυστυχώς μενουν μακριαααααααααααααα :(:( οπως και πολλες κοπελιτσες απο δω στο παρεακι μας...που ειναι και αυτες μακρια...

σας φιλω όλες γλυκααααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελες μου καλες καλημερα :) σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχουλες σας, κ ευχομαι περαστικα κ εγω με τη σειρα μου στα κοριτσια που ειναι κρυωμενα, κ στη Χρυσα, κ τη μαμα της... @};-

το ξερω πως στην ουσεια δεν εχω τιποτε κ πρεπει να δω τα πραγματα πιο χαλαρα ;) αλλα ευκολο να το λες κ δυσκολο να το κανεις... :?: ειχα κ στο παρελθον πριν μεινω εγκυος τετοια πονακια, αλλα τουτε περπατουσα πολυ κ καπου αυτα ειχαν χαθει κ εγω ειχα βολευτει, δεν περιμενα ομως πως θα φτασουν τα πραγματα ως εδω.....τελος παντων τωρα απλα ειμαι λιγο ακεφη να το πω; σα να μη θελω να κανω τιποτε,δεν ξερω αν καταλαβενετε... :?:

διαβασα πως τα μωρακια σας ζωηρευουν παρα πολυ μπραβο στα πουλακια μου :ymapplause: ο δικος παλι δεν ξερω τι τον επιασε λες κ ειναι βαλτος βρε κοριτσια, ενω ειμαστε μια χαρα ετσι κ δει τον πατερα του να φευγει τρελενεται... :shock: ενω παλια δεν ηταν ετσι, εφτασα σε σημειο να τον πηγενω σε αλλο δωματιο κανει σαν τρελο,χθες επρεπε να κατεβει απο το αυτοκινητο ο ανθρωπος, κ ο μικρος μαζι μου να ουρλιαζει λες κ το σφαζεις..... :( πεστε μου εγω πως να ηρεμησω μετα; :(

ελπιζω σιγα, σιγα να ξαναστρωσει γιατι δε μας βλεπω καλα ολο το χειμωνα, να σας πω την αμαρτια μου του ριχνω κ καμια στον κωλο.......δεν αντεχω αλλο... :( κ κατι αλλο ειχα καιρο να του κανω μοσχαρι με λαχανικα κ λεω θα το φαει, λοιπον εκανε τα ιδια κ οταν για δοκιμη του εδωσα φασολακια σκετα απο τα δικα μας τα ετρωγε κ εκανε κ μμμμ :-o

αλλα φτανει πολυ σας ζαλισα σημερα με τη γκρινια μου...παω να τελειωσω το φαγητο κ να βαλω σιδερο εχουν μαζευτει τα ρουχα ;) Κωνσταντινα δεν ερχεσαι να βοηθησεις; ;)

σας αφηνω καλο μεσημερι σε ολες... @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα..!!!

Πολλες απουσιες βλεπω...

Που ειστε ολες καλε?

Ντινακι, δεν ξερω σε ποια ηλικια ησυχαζουν.. ειλικρινα.. αυτοι οι ρυθμοι με εχουν κανει να ειμαι σαν ζομπι ολη μερα..

Ποσο "αθορυβο" ηταν μεχρι 12 μηνων... Ουτε το κλαμα της δεν ειχαμε ακουσει..

Και εχει τωρα λιγους μηνες που δεν μπορουμε να κανουμε βημα χωρις γκρινιες και φωνες... :cry:

Υπομονη και τιποτα αλλο.. Θα μεγαλωσουν..

Χρυσα πες μου κι εμενα το μυστικο... Μου' χει λειψει η ηρεμια του νανουρισματος...

Ευχομαι απο δω και μπρος να ειναι ολο και πιο ησυχος καθε βραδυ..

Καρολινακι πες τα νεα της κοριτσαρας σου καλεεεε!!!!

Κατερινα μου θα στρωσει μην ανησυχεις.. Ισως του λειπει ο μπαμπας και θελει να ειναι μαζι του οσες ωρες ειναι στο σπιτι.

Τελεια που εφαγε φασολακια!!!!!!!!!!! Νοστιμιες θελουν... τα βαρεθηκε μαλλον τα ιδια.

Μαγειρεψε του μοσχαρι με φασολακια να κανει παρτυ....!!!!!! :D:D:D:D

Χθες η μικρη κοιμηθηκε στις 10:30 ξυπνησε για νερο στις 1:15 , αποκοιμηθηκε κατα τις 2:00 ξαναξυπνησε στις 5:00 και ηθελε "γκο-γκο" (εεεε αμαν πια...) και στις 6:30 σηκωθηκα να ετοιμαστω για τη δουλεια.. Φρικιο... Ερμο υπνο εκανα και σκοτεινο...

Καθε μερα η ιδια ιστορια... Να δω ποτε θα σταματησει αυτο το πραγμα...

Δεν γκρινιαζω βρε κοριτσια... ειπαμε μωρα ειναι... αλλα τι να κανω..? Καπου θελω να πω τον "πονο" μου η μανα...

Αντε καλο απογευμα να εχουμε ολες!

Στις 5 θα βγουμε βολτα.. Θα την αφησω να κανει τουμπες μεσα σε κανα παρκο μπας και ησυχασει..

Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου που ειστε? Λιγα γραψατε!!! Πως κι ετσι? Ημουνα 2 μερες χαλια με δεκατα απο 37,3μεχρι 37,6... Ειχε κολλησει το θερμομετρο... και συναχι... χαααλια. Μονη μου με το μικρο να τον πηγαινοφερνω στον παιδικο να παιζουμε ή μαλλον να γκρινιαζουμε ολο το απογευμα ποτε για την πορτοκαλαδα με το σιδηρο, ποτε για το otrisalin, ποτε γιατι η μαμα δεν ειχε κουραγιο για "χοροπηδαει, χοροπηδαει και ψηλα πεταει", ουτε για κρυφτο και κυνηγητο... Σημερα ευτυχως ειμαι καλυτερα. Το θερμομετρο ξεκολλησε ευτυχως απο τα δεκατα, τα κοκκαλα δεν πονανε και τοσο, μονο το συναχι εμεινε αλλα που θα παει θα περασει κι αυτο!

Καποια μου εγραψε για καλο φαγητο και εγω ως συνηθως δεν εδωσα σημασια και εμεινα σχεδον νηστικη 2 μερες μονο με εκεινα τα αναβραζοντα ντεπον... Χθες το απογευμα με καταλαβε η γιαγια μου απο το τηλεφωνο οτι δεν ημουνα καλα και μου εφερε μεσα στη νυχτα μια κατσαρολα κοτοσουπα... Απο την ωρα που εφαγα και μετα ως δια μαγειας εγινα πολυ καλυτερα! Αχ αυτη η γιαγια τοσα χρονια... ολα τα καταλαβαινει, ολα τα σκεφτεται και δε μιλαει... κανει μονο καλο! Η γαιδουρομανα μου παλι αφαντη... Θα εμφανιστει ομως και της εχω κατι εκπληξεις... μουρλια! Καλο μουλαρι ειμαι κι εγω μαλλον...

Ο Ιασωνας εχει ξεφυγει... δεν εχει μεινει τιποτα ορθιο στο σπιτι. Θα γυρισει ο Γιωργος μεθαυριο και θα τριβει τα ματια του! Τα ντουλαπια της κουζινας τα ασφαλισα με κατι χοντρα λαστιχα μαλιων γιατι τα θεωρω πολυ πιο σιγουρα απο τα ειδικα πλαστικα που ειναι πιο ευχρηστα μεν αφου ανοιγουν με κουμπακι αλλα δεν αντεχουν τις επιθεσεις του Ιασωνα. Εχει ηδη καταστρεψει 1 τετοια ασφαλεια...

Τρωει κανονικοτατα στον παιδικο 4 μερες τωρα... αυριο να δουμε που εχουν αρακα! Τον βλεπω να τρωει ομελετα με τυρι μεσημεριατικα γιατι αποκλειται να μαγειρεψω και το συκωτι με τις χυλοπιτες που του ειχα φτιαξει τη Δευτερα θα το πεταξω...

Σημερα εγινε το θαυμα... μετα απο πολυ καιρο εφαγε φρουτα κοματακια κανονικα χωρις λιγο μπλεντερ ή λιωσιμο με πιρουνι. Δεν το πιστευα... βεβαια οχι στην κουζινα στη καρεκλα του αλλα στον καναπε αγκαλιτσα με τη μαμα να βλεπουμε Τομ και Τζερυ. Χαλαλι του ομως... περισσοτερη απο μιση μπανανα και μισο αχλαδι και μια φετα πεπονι... παρτυ εκανα!

Το αλλο το ωραιο? Επειδη δεν ειχα κουραγιο για παιχνιδια του τραγουδαγα ασταματητα χθες και σημερα οταν ελεγα το "Ηταν ενα μικρο καραβι..." ελεγε το οεοε οεοε... Τρελαθηκα απο τη χαρα μου! Το ελεγε κανονικα οταν επρεπε!

Ειδα πως 2 απο τα 3 κακο-υπνα μωρα εστρωσαν και πολυ χαρηκα... Εσυ Φανη μαλλον κανεις τη σταρτιωτικη σου θητεια τωρα και χτυπας γερμανικο νουμερο... τι να σου πω αλλο εκτος απο υπομονη... θα το παρεις κι εσυ το απολυτηριο!

Παω να πλυνω κατι βουνα πιατων και να απλωσω ενα πλυντηριο και θα τα πουμε... Πολλα φιλακια σε ολες ως τοτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tζαααααααα!!!!!Να μαι κ εγωωωωω!!!!!!!!!

Αχ Φανούλα μου τι τραβας βρε κοριτσάκι μου κ εσυ...Ας ελπίσουμε να ειναι απλά μια

φάση που θα περάσει...Ξεσηκώνονται πανεύκολα τα άτιμα...Η Ολίνα τόσες μερες ξαναβρηκε

τους ρυθμούς της,την εβαζα στην κούνια της κ εκανε νανι,μια χαρά...Ε σήμερα ήρθε η μαμά

για να κατεβω στο μαγαζί το απόγευμα κ ενώ εφυγε πολύ πριν ξεκινησω τη διαδικασία

δόντια-μπάνιο-γάλα-νάνι,το ζωντοβολο πάλι οταν την αφησα στην κούνια τσίριζε κ

φωναζε γιαγια!!!Τη χαιδεψα,μόλις ηρέμησε ξαναβγηκα,ξανατσίριξε αλλα ευτυχως σταμάτησε

γρηγορα κ κοιμήθηκε... #:-s Να δω τι θα κανει αυριο παλι που θα την παρκάρω...

Αγγελικούλα μου είσαι για πολύ ξύλο!!!!Άκου νηστική...Δηλαδη έπρεπε η γιαγια να σε

ακούσει ημιλιπόθυμη για να σου φερει σουπίτσα???Στοματακι δεν εχεις να της ζητησεις???

Αφου δεν ειχες κουραγιο να φτιαξεις κατι εσυ κ είχες άνθρωπο να σου μαγειρέψει κατι,

δε σε λυπάμαι καθολου που είσαι άρρωστη κ σε μαλώνω..... [-x

Ααααα!!!

Νινίνα μου μη τον μαλώνεις μωρε τον Παναγιωτούλη μας...Καταλαβαίνω οτι τα νεύρα σου

είναι σπασμενα,όπως κ ολων μας βεβαια...Αλλα οταν κλαίει-γκρινιάζει-κάνει ζημιές,

προσπάθησε να του αποσπάσεις την προσοχη με άλλα πράγματα..Νομίζω οτι είναι πολύ

μωράκι για να καταλάβει την 'εννοια της μπατσούλας στον ποπό,κ μπορεί να μην πονάει

αλλα σιγουρα ειναι ενας λόγος που ισως τον κανει να είναι επιφυλακτικος απέναντί σου..όλες

εχουμε φτασει στα ορια μας,κ εγω εχω χτυπήσει το χεράκι της μικρης μου γιατι θα εκανε

κακό στον εαυτο της μ αυτο που θα πήγαινε να κανει,αλλα υποσχέθηκα στον εαυτό μου

απλα να ειμαι εγω πιο προσεκτικη για να μην κανει ζημιες κ πιο τρυφερη οταν στεναχωριεται

οταν φευγει καποιος κ όλα είναι καλύτερα...Αυτα με πολύ αγαπη σου τα λεω,μη νομίζεις

οτι κανω εγω σαν την Στελλίτσα μας τη δασκαλίτσα ;)) ...Χιχιχιχι... :-*

Κοριτσια μου περιμενω περιοδο κ εχω κατι πεινες αλλο πράγμα!!!!!

Σας γλυκοφιλω,πάω να ψαχουλέψω το ψυγειάκι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ντινουλα ο συμπεθερος δειχνει να ψινετε..οπωτε πιθανων θα σας ερθουμε καποια στιγμη...χιχιχιχι

Αγγελικη περατσικα.

Φανουλα ασε εχουμε διαβασει ολα τα παραμυθια...μας εμεινε ο λυκος και τα 7 κατσικακια...μετα θα παω να παρω τα παραμυθια του Αντερσεν..

Τι νεα;;;

Ζαιρακι που εισαι να μας πεις; νεα απο το νινι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσαρες μου!!Τι μου κανετε??

Εμεις μια χαρουλα!!Ειχε ωραιες λιακαδες 2 μερες κ τωρα παλι χειμωνας!!

Η μικρουλα μολις την επεσε για νανι παλι!Χθες εφτιαξε ο μπαμπας της την κουνια!!!!Ψηλωσαμε τα καγκελα με προσθετη παντεντα(πολυ γερη ομως ;) )κ ετσι μαζεψα κ εγω επιτελους ολες τις μαξιλαρες απο τους καναπεδες που ειχα στρωσει στο δωματιο της!Φυσικα δε μου απαντησε κανεις απο την εταιρεια στο mail που τους ειχα στειλει :evil: !!Τελοσπαντων ειπα να μην ασχοληθω παραπανω κ παρω τηλ...

Λοιπον κοριτσια εγω δεν εχω παιδι,δρακουλακι εχω :o:lol: !!!!!!Βγαζει τους 2 πανω κυνοδοντες αντι για τα πανω μπροστινα δοντια(εχουμε μονο τα 2κατω για την ωρα)!!!!Εσκασε ο 1ος κ τωρα βλεπω οτι σκαει και ο 2ος....τι να πω :shock: !!!Παντως σε μια στοματικη ερευνα που της εκανα(ειμαι κ doctor εκτος απο δασκαλιτσα :-p:-p ),ολα τα ουλα της ειναι πρησμενα κ τα περισσοτερα ασπρα!Υποφερει το πουλακι μου :? ...

Τι νεα εσεις?Σας διαβασα αλλα για να δουμε τι θυμαμαι :blush: ...

Αγγελικουλα μου χαιρομαι πολυ που εισαι καλυτερα!!Κρυωματακι ηταν μαλλον!Δε προσεχεις ομως καθολου μου φαινεται!Εισαι κ μοναχουλα σπιτι,πρεπει να εισαι πιο προσεκτικη κ να φροντιζεις κ τον εαυτο σου!!Να'ναι καλα και η γιαγιακα σου!!!

Μπραβο στον Ιασωνακο που ξαναφαγε φρουτακια!!Μεγαλωνει το παιδι!!Οσο για τη ζωηραδα...υπομονη!!!Δες το σαν υγεια :) !!

Κ να ρωτησω βρε κοριτσια,τους διαβαζετε παραμυθια κ καθονται :shock: ??Εγω μια φορα που το επιχειρησα δε συγκινηθηκε!!!Πηγαινε περα δωθε,κοντευε να σκισει το βιβλιο...αποτυχια!Κ μου αρεσει να της λεω παραμυθια!!!!!

Ντινακι μοουουου!!!!!!Καλα δεν εχω λογια!!!Ερωτευτηκα την Ονειρουπολη :ymdaydream: !!!!!!Τι τελεια που ειναι???Δεν ημουν σιγουρη αν ηταν στη Δραμα ή στην Καβαλα...ειχα ακουσει οτι ειναι ωραια αλλα δεν ειχε τυχει να δω φωτο!!Φανταζομαι τρέλλα τα παιδακια!!!Μακαρι να μπορεσουμε να ερθουμε καποια Χριστουγεννα!!!Αληθεια ,ποσες ωρες ειναι Δραμα-Αθηνα?

Θα δωσει ρεστα το Ολινακι φετος!!!

Φανουλα μου τι κανεις???Η Αναστασια μας??Ελπιζω να σε αφησε να κοιμηθεις χθες βραδυ!

Κ να ρωτησω (παλι!Ολο αποριες σημερα :lol: ),το τσακαλι μας το χρησιμοποιει κανονικοτατα το γκο-γκο!Δλδ οποτε κ οποια αναγκη εχει...το λεει κ παει εκει??Γενικα παντως δεν εχω λογια!Με αφηνει αφωνη αυτο το πλασμα <a href=http://mammyland.com/uploads/emoticons/default_77.gif' alt='^:)^'> !!!

Καρολινακι μου!!Που εισαι εσυ???Πως παει το σπιτακι σας??Τελειωνει?Το παπακι-Λυδιακι τι κανει???Φετος θα την κανονισουμε τη συναντηση οπως κ δηποτε ;) !!!Να βρεθουνε και οι τσουπρες!Εντωμεταξυ εμενα η ζουζουνα μη δει παιδι(κ ζωο!!!!!)τρεχει να το αγκαλιασει ,να του μιλησει(στη γλωσσα της :lol: ) κτλ!!!!Απιστευτη λατρεια δειχνει!!!Ειτε ειναι μικρα,ειτε μεγαλα!!Να τη δειτε πως κανει στο παρκο με τα παιδια!!!Μεχρι κ στο Σ.Μακετ :lol: !!!Πολυ γελιο το αστερακι μου!!!

Νινινα μου τι κανεις??Δε πιστευω να εισαι ακομα ακεφη???Θα σε μαλωσω [-x !!!Ολα ειναι καλα τωρα!Να προσεχεις λιγο κ να μη χανεις το κεφι σου κ σε παιρνει απο καντω!Οσο για τον Παναγιωτακο,σιγουρα ειναι φαση κ θα περασει με τον καιρο!Μην ανησυχεις!

Τι αλλο ηθελα να πω???Μνημη χρυσόψαρου...3 δευτερολεπτα κραταει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααα κ απο μένααααααααααααα!!!!!!!!!

Συμπεθερούλαααα μου πολύ θα χαρω αν ερθετεεεε!!!!!Θα περασουμε πολύ όμορφα...

Κ πολλά θα προλάβουμε να πούμε με Χριστόφορο κ Ολίνα μαζί... 8-}8-} Αντε αντε ψήσε

τον συμπέθερο!!!!

Στελλίτσα μου γεια σουουου!!!Μια απ τα ιδια με τα παραμυθακια...Την παίρνω αγκαλίτσα

ανοίγω το βιβλίο κ ενω στην αρχη χαζεύει τις εικόνες,σε 10 δευτερόλεπτα ξεκινάει να γυριζει

τις σελίδες γρήγορα-γρηγορα,αρχιζω κ εγω να το διαβαζω σαν να μου πάτησες το fast forward

κ στο τέλος το πετάει μακριά κ φεύγει....Τέλειο? =))

Αθήνα-Δράμα ο Κωστάκης το κανει 5μιση ωρίτσες περίπου,ανάλογα την κίνηση..Ετσι οπως εχει

γίνει ο δρόμος είναι εύκολο ακόμη κ αυθημερον να κατεβει για δουλίτσες...

Όσο για την Ονειρούπολη,ειναι απίστευτα όμορφη,τα παιδάκια ξετρελλαίνονται κ εχουν ερθει

μεχρι κ σχολεία απο Πελλοπόνησο!!!!Αξίζει πραγματικά τον κόπο...

Σήμερα πάλι κρύο ρε κορίτσια-ευτυχως πρόλαβα κ εβαλα πλυντηρια αυτες τις μερες κ στέγνωσαν

τα ρουχαλάκια μας γιατι με κρύο κ υγρασία θα μπουκώναμε πάλι το σπίτι με απλώστρες κ ρούχα

στα καλοριφέρ....

Πάω να μαζεψω τα παπλώματα κ οταν ξαναμπω ελπίζω να χω νεακια κ απο τις υπόλοιπες

της παρέας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι παλι!!!!Μου την εσκασε η μικρη κ δεν κοιμηθηκε τελικα πριν που την ειχα βαλει κ ετσι τη σηκωσα ,παιξαμε λιγο ,εφαγε κ τα φρουτακια της κ τωρα ξεραθηκε!Δεν εχουμε σταθερο ημερησιο ωραριο υπνου τελικα!Καθε μερα ο,τι να'ναι :lol: !!

Ντινακι μου καλημεραααααααααααα!!!!!!Τι κανετε ομορφιες μου :) ?Αχ κ εγω ξεκινησα απο χθες κ εβαλα τα πλυντηριακια μου κ τωρα περιμενω να μαζεψω το τελευταιο!Μου τη δινουν κ μενα απιστευτα οι απλωστρες μεσα στη μεση!!Να'ναι καλα το αερακι αυτες τις μερες!Το βραδυ σιδερο!Να τελειωνω γιατι αυριο θα κανουμε κ τα γενεθλιακια του αντρα μου,ο οποιος καθε μερα μου λεει "δε μεγαλωσα!Αφου δεν εχω σβησει τουρτα ακομα" :lol: !!Eτοιμασου το Σαββατο του λεω :lol: !!Λεω να επιχειρησω να κανω τουρτιτσα μονη μου...θα δω!

Φανουλα Αθηνα μενω καλε!!Ο μπαμπας μου ειναι απο Καλυμνο!Και η θεια μου που ηρθε προχθες ειναι αδερφη του μπαμπα μου κ πηγαινοερχεται συχνα,μενει κ εδω κ εκει!

Ηθελα να σου πω κ κατι ακομα αλλα δε θυμαμαι :roll: ....τι πρωτοτυπο!!!

Θα επανελθω αν ειναι!

Η εγκυουλα μας τι κανει???Ζαιρακι πως εισαι??Πες μας τα νεα σας??

Χρυσουλινι μπονζουρ!!!Τι κανει ο Χριστοφορακος??Μη συζητατε το θεμα του στοπ!!!Η γειτονεια που μενω ειναι ησυχη,με στενακια,ηπιας κυκλοφοριας κ ακριβως απο κατω απο το σπιτι ειναι σταυροδρομι κ ενα ΣΤΟΠ Ναααααααααα!!!!Το ποσα ατυχηματα γινονται απο παραβιασεις του Στοπ αυτου δε λεγεται!!

Α!Κ να ρωτησω παλι :y32b4::y32b4: ....επ'ευκαιρειας που το ανεφερε το Ντινακι,τα δοντακια τους ποτε ξεκινησατε να τα πλενετε κ πως???Κ με τι συνεργα??Μαρκες...ολα!Εμεις τα 2 μας τα δοντακια δε τα εχουμε πλυνει ακομα...λετε να ξεκινησω??Μπας κ με το νερο φυτρωσουν κ τα αλλα δλδ :lol: !!Παντως τα βλεπω,ειναι στο δρομο ;) !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...