Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Nτινακι μου.... δεν ξεναλεω τιποτα βρε για τα ματια της κορης μου η κουκουβαγια....!!

Αλλα ειδες "αδικια"... Εσυ εχεις δυο ματια χαντρες και το Ολινακι πηρε του μπαμπα..

(κι' εμεις ειμαστε καστανοι κι΄οι δυο και η Αναστασια βγηκε γαλανοματα και καταξανθη...) :shock:

Δεν το συζηταμε καν οτι η Ολινα ειναι απο τα πιο "σικατα" και πανεμορφα μωρα του 2009.........!!!!!!!!!

Η κορη σου ειναι ενα αγγελουδι, ειναι πανεμορφη και τσαχπινα...

(Θελεις να σου πω κι' αλλα..? Αφου ξερεις... Λατρευω την κουκλαρα σου...) :D:D

Στελλιτσα... καλε τι ομορφιες ειστε εσεις...?

Φτου-φτου να μη σας ματιασω...!

Τι ωραια να εχει βγει κι' αλλο δοντακι σας...

Εγω παντως τιποτα δε βλεπω.. ουτε πιανω.... Μ' εσκασαν αυτα τα δοντια της πια..

Τι μαγειρεψες τελικα? Εγω μακαρονια με κιμα..

Η μικρη σημερα ολη μερα ηταν μες στα ποδια μου..

Εβαλα οτι ταπερακι-κατσαρολακι-πιατακι υπηρχε μεσα στο πλυντηριο πιατων να ξεβρωμισουν.

Τα εχει κανει ριμαδια ολα βγαλε-βαλε στα ντουλαπια.Μες στις δαχτυλιες.

Κατεβαζω απο το πανω ντουλαπι τις ταμπλετες για το πλυντηριο.. της αφηνω στον παγκο..

χτυπαει το τηλ... και δεν προλαβαινω να γυρισω τα ματια μου..

εσκυσε με τα δοντια την ταμπλετα και εφαγε ενα κομματι... Εκανε εμμετο αμεσως, την μαλωσα,

νευριασα γιατι μολις ειχα σφουγγαρισει και με τσατισε τοσο που της εδωσα γαλα και κοιμηθηκε...

Αμαν πια... ολα τα προσεχω και την εχω στα οπα-οπα και να μου παθει τιποτα απο μια μπουρδα.

Τα ματια μας 14 πρεπει να εχουμε.. Απροβλεπτα τελειως τα μωρα..

Αχ... και μετα μου λετε για δευτερο.. Να εχω δυο ταρζαν να ριμαζουν... :lol:

Σ ευχαριστω για τα γλυκά σου λόγια κοριτσαρα μου...κ εγω σας αγαπω πολύ κ το ξερεις,που

να ξερα πως ειστε τόσο κοντα,ολο το καλοκαιρι όλο κ θα βρισκα την ευκαιρια να σας κανω

κουκου-τζα!!! :YMHUG: Ποτε δεν ειναι αργα βεβαιως βεβαιως...Τα φιλάκια μου!

Αντζι μου κ εγω με το ματι της μαγειρεύω,απλά όταν τα βαζω στο μούλτι κ τα αλέθω

προσέχω πάντα να μη ξεπερνάω τα 400μλ..Αλλα απ οτι διάβασα απο την Φανούλα

κ την ποσότητα που λεει στον παιδικό,μάλλον κ αυτο είναι πολύ...Κ φυσικά να αρχισεις να

αφηνεις τον μικρό με τον μπαμπά του κ να βγαινεις με τις φίλες σου,αν δεν εκανα κ αυτο

θα την ειχα πάθει την κατάθλιψη,δεν υπάρχει περίπτωση....

Εχθες κοριτσια είχαμε γλέντια...Απο τις 3 που ξύπνησε,ναι ναι,το βράδυ,βρε αγκαλιά,βρε

παρέα στο δωμάτιό της,βρε κούνημα,βρε τραγουδάκια...πηγε 5 κ ακόμη να κοιμηθεί...Ε δεν

αντεχα άλλο κ την αμαρτια μου την εκανα,την πηρα στο κρεβατι μας...Της άλλαξα πάμπερ,

της ξανατραγούδησα,την νανούριζα,τίποτα κορίτσια...Δεν εκλαιγε,απλά ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ!!

Ε πήγε 7...πόση υπομονή μα εχω η δόλια μάνα...της εβαλα μια κατσάδα τρελή,την άρπαξα

απότομα απο το κρεβάτι μας,την πήγα στην κούνια της κ της λεω"επειδη εγινες μεγάλο

γαιδούρι νάνι,μόνη σου αυτη τη στιγμή"..κ εφυγα..κ δεν εκανε κιχ,σε 5 λεπτά κοιμόταν..

Μάλλον έπρεπε να την κατσαδιάσω νωρίτερα...Μετα βεβαια έκλαιγα(πιο πολύ για το απότομο

άρπαγμα) κ πήγαινα κ της χάιδευα το κεφάλι,αλλα,ε,με είχε βγαλει απ τα ρουχα μου!!!!! ~x(

Τωρα εχει πάει 11 παρα,ακόμη κοιμάται,αλλα όόόχι,δε θα κοιμάται αυτη όποτε γουστάρει,

σε λίγο θα πάω να την ξυπνήσω,άιντε γιατι σαν να παραγαιδούρεψε.. [-x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα καλη κυριακη.... :D

κοριτσια κ εγω με το ματι του δινω φαγητο δε ζυγιζω, απλα ξερω τωρα ποια ειναι τ'αγαπημενα του κ θ'αδειασει το μπολ, κ ποια με την πρωτη κουταλια που θα δοκιμασει το αλλο θα το φαει ο καδος.... :twisted:

Κωνσταντινα μου,με τη μανα μου ηταν απο νεογεννητο αυτη ηταν στην κλινικη κ τον προσεχε,το πανυγηρι αρχισε απο 3 μηνων, ναι καλα διαβασατε...οταν χρειαστηκε να παω στο γιατρο κ τον αφησα εκει, γυρισα πισω αφου ειχαν σπασει τα τηλ, κ βρηκα εναν Παναγιωτη αναστατωμενο,κ τους δικους μου με μια πιεση στα υψη επι μια ωρα εκλεγε κ δεν μπορουσαν να τον ηρεμησουν..... :( απο τοτε καθε φορα που παμε στη μανα μου με το που θα μπει στο σπιτι κλαιει.... :( δεν ξερω θυμαται αυτο που εζησε; ειναι κατι αλλο; δεν ξερουμε........μονο τις 2 τελευταιες φορες εκατσε κ ηταν πιο ησυχος, αφου κ οι δικοι μου στεναχωριοταν παρα πολυ, εγω τον πηγενα να τον χαρουν λιγο κ αυτος πλανταζε στο κλαμα.... :(

ααα ξεχασα να σχολιασω πως το καταφερες κ η Ολινα κοιμαται ως τοσο αργα το πρωι; εμενα απο τις 7 μιση φωναζει καθε μερα.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες! Τι κανετε? Εδω βρεχει του καλου καιρου και παλι... Εβαλα την απλωστρα με τα ρουχα στο καθιστικο και ο Ιασωνας γλενταει παλι. Τα μισα βρισκονται ηδη στο πατωμα ποδοπατημενα...αντε ολα για πλυσιμο!

Φανη, σε καταλαβαινω... καθολου ευκολα δεν ειναι τα πραγματα με ενα τοσο ζωηρο παιδακι. Εσυ δουλευεις κιολας και δεν εχεις μονο την Αναστασια στο μυαλο σου. Μια η δουλεια, μια η γκρινια, μια οι ζημιες, μια τα επικινδυνα (το φαγωμα της ταμπλετας π.χ.), μια τα ταισματα, μια τα ξενυχτια... πολυ θελει να σου σπασουνε τα νευρα νομιζεις? Απο ολα αυτα τα μονα που πιστευω οτι μπορεις να κοψεις απο το προγραμμα ειναι τα πολλα καθαρισματα και η εμμονη με το τακτοποιημενο σπιτι, οσο γινεται τα επικινδυνα γιατι οπως πολυ σωστα ειπες και ματια στην πλατη να εχεις ειναι φορες που δεν προλαβαινεις τη βλακεια που θα σκεφτουνε να κανουνε μεσα σε κλασματα του δευτερολεπτου και να της βαλεις μια σχετικη πειθαρχια τον υπνο γιατι πιστεψε με αλλη ηρεμια αντιμετωπιζονται ολα τα παραπανω οταν εχεις κοιμηθει καποιες ωρες φυσιολογικες τη νυχτα. Τα παιδια μας ειναι σε μια δυσκολη ηλικια... Πρεπει να κανουμε υπομονη ομως, να μη μας σπασουνε τα νευρα και τους σπασουμε κι εμεις τα δικα τους.

Ευχαριστω πολυ που με βοηθας να βρω μια ακρη με την ποσοτητα του φαγητου. Αυτο ακριβως εψαχνα... ποσα γραμμαρια πρεπει να μπαινουν στη μεριδα και το 260 μου φαινεται πολυ λογικο. Εψαχνα ωρες χθες και τετοια πληροφορια δεν εβρισκα πουθενα ουτε καμια αλλη μαμα ζυγιζει πσοτητες φαγητου για να ξερει, ουτε ο παιδιατρος παιρνει την ευθυνη να μου πει ποσοτητα φοβουμενος μηπως του κανω διαιτα. Αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου... Μονο να τρωει σωστα σε ειδος και οχι υπερβολικες ποσοτητες θελω.

Κατερινα, ποιος ξερει τι τον χαλασε το γιοκα σου 3ων μηνων και στραβωσε ετσι με το σπιτι του παππου και της γιαγιας... Ειμαι σιγουρη οτι με το σπιτι στραβωσε και οχι με τους ιδιους ουτε του ελειψε η μαμα του τοσο πολυ σε εκεινη την ηλικια. Ισως καποια εικονα που σε εμας φαινεται απολυτως φυσιολογικη αυτον να τον τρομαξε πολυ... Οταν ερχονται οι γονεις σου στο δικο σας σπιτι συμπεριφερεται φυσιλογικα?

Και ο Ιασωνας απο τις 7.30 το πρωι ξυπναει αλλα αναμενομενο ειναι αφου τον βαζω για υπνο απο τις 8.30. Ποσο πια να κοιμηθει? Το Σαββατο εβρεχε το πρωι και ξυπνησε 8 παρα 10... Σα να μου εκανε δωρο μου φανηκε!

Τις φωτογραφιες που εβαλα στην Ομαδα τις ειδατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελικη μου οταν ειναι σπιτι μας δεν εχει προβλημα με κανενα....πεζει γελα μ'ολους, το θεμα ειναι αν παμε καπου κρεμιεται πανω μας..... :( κ τωρα μαλιστα δειχνει ιδιαιτερη αδυναμια στο μπαμπα του :D

οχι δεν τον βαζω νωρις για υπνο εκτος αν το ζητησει απο μονος του, συνηθως 10 με 10 κ μιση πεφτει...κ το καλοκαιρι μας επιανε 11 κ βαλε ωσπου να κοιμηθει....

της φωτο τωρα θα τις δω κ θα σου πω.....δικες μας πολλες θα δεις στο fb ;)

υ.γ μου αρεσει που τον εβαλα για υπνο γιατι σε λιγο θα φυγουμε, κ αυτος χορευει στο κρεβατι του.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα απο ενα καλοστρωμενο τραπεζι και νοστιμο φαγακι μανουλας, και την Αναστασια να κανει νανακια.. βρηκα επιτελους την ησυχια μου... και εφτιαξα χαλβα.. (οριστε να σας κερασω...)! :D

Ηθελε ο κ@λος μου να φαει κι αλλα απ' οτι ροκανιζω οοοολη μερα... :lol::lol::lol::lol:

Περασαμε απο τη νονα το πρωι και ειπε οτι θελει να της παρει ασπρο παλτουδακι...!!

(αλλο που δε θελω κι εγω.. της εκανα και την δυσκολη.. :D:D:D:D:D:D ....)

Αααα!! Καναμε και σουπερ εμφανιση στο σπιτι της γιαγιας.. :evil: και της ειπα αυριο πως πρεπει να κοιταξει το μωρο επειδη η μαμα μου θα λειπει. Και ειπε "τι το εγγονι μου δε θα δω...?" :shock:

Ελα μου, λεω τωρα και μια λεξη ακομη και σε εφαγα...! 16 μηνων κοντευει και 1 φορα δεν εχει ρωτησει ποιος το προσεχει..Εχε χαρη που ειμαι καλη.. :D αλλιως θα την στολιζα καλα...

Ποσο θα κατσει μαζι της δεν ξερω ομως.. με βλεπω να την κοπαναω απ' τη δουλεια αυριο...

Αγγελικη αυριο θα γραψω τις ποσοτητες φαγητου που προτεινουν για νηπια και βρεφη και θα σας τις ποσταρω εδω..

Εχεις δικιο να ζητας συμβουλη παιδιατρου για να ξερεις τι πρεπει να δινεις.

Αλλα τωρα που το σκεφτομαι... ουτε η δικια μας, μας εχει πει ποτε.. :geek:

Οι αναγκες για καθε παιδι ειναι δαφορετικες ομως μη το ξεχναμε.. οπως και οι ρυθμοι αναπτυξης.

Οσο για τα νευρα μου.. οντως ολα μαζι μου εχουν ερθει στο κεφαλι.

Και αυτο που στην ουσια ειναι το προβλημα μου ειναι η αυπνια...

Ζω με 5 ωρες υπνο την ημερα εδω και πολλους μηνες και εχω συχνα πονοκεφαλους.

Το καλοκαιρι ξυπνουσα στις 5:30 καθε πρωι με μια Αναστασια να κοιμαται κατα τις 1 τα μεσανυχτα.

Ειπα θα περασει το καλοκαιρι, θα παρω αδεια, θα ξεκουραστω...

Αλλα τζιφος.. Αν επαιρνα αδεια οπως τα ειχα κανονισει.. τωρα στη θεση μου θα ηταν αλλη.

Δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια.. Οι δασκαλες μου ειπαν να κανω υπομονη γιατι κλεινουν 15 μερες τα Χριστουγεννα και τοτε θα κατσω κι εγω..

Αλλοι 2 μηνες λοιπον κουραγιο και ο θεος βοηθος.

Θα τελειωσει η συμβαση και θα αραξω σπιτι μεχρι να σαπισω.. Με κουρασε ολη αυτη η ιστορια ,

απ' την αρχη να προσπαθω για ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ και να ειμαι ΑΛΛΟΥ..!

Ειμαι σκληρο καρυδι ομως.. Αντεχω...!

Ντινακι μου, ο χειμωνας ειναι πολυ μεγαλος!

Και ζεστο καφεδακι θα πιουμε και οι κοριτσαρες μας θα κανουν πολλα "κουκου-τζα"!!

Να σταματησουν οι βροχες, να στρωσει λιγο ο καιρος και θα ειδωθουμε..

Κι αν παλι δε βολεψει με τις δουλειες κτλ.. ΣΙΓΟΥΡΑ μα ΣΙΓΟΥΡΑ θα βρεθουμε στην "Ονειρουπολη"!!!

Σε 69 μερες Χριστουγεννα.........!!!!! Απο τωρα το σκεφτομαι....

Κατερινακι μου, ηθελα να σε ρωτησω για την Ιφιγενεια..

Εχειε νεα της? Που βρισκεται? Πηραν μεταθεση μηπως?

Μας ελειψε πολυυυυυ...

Οσο για τον Παναγιωτη στο ειπα και χθες... Θελει τον χρονο του.

Μονος του δε θα ξεκολλαει απ' την μαμα σου μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω να κανω μια βολτα με το αυτοκινητο να ξαναθυμηθω οτι εχω ξεχασει...

Ο γιωργος εφυγε για Αθηνα παλι και εγω πρεπει παση θυσια να παω τον Ιασωνα αυριο στον παιδικο με το αυτοκινητο και να τον παρω το μεσημερι γιατι απο οτι βλεπω και ακουω στην τηλεοραση παλι βροχες θα εχουμε αυριο.

Το γκουκι μου αφου κοιμηθηκε μονο 1 ωριτσα για μεσημερι λογω δοντιων μαλλον, σηκωθηκε απο τις 2μισι, επεσε απο μια καρεκλα της κουζινας γιατι πατησε το τραπεζομαντηλο (προσπαθωντας να ανεβει στο τραπεζι), εφαγε φρουτοκρεμα και αυγο, τωρα λυσσαει στο καθιστικο με τη μανα μου!

Θα ξαναμπω το βραδυ μαλλον...

Πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,καλησπερα!!!Που ειστε πολυλογουδες μου???

Εβαλα τη μικρη για νανι νωρις νωρις (οπως παντα)να ηρεμησει λιγο το κεφαλι μου!!!Ειναι μερες που εχει απιστευτη γκρινια,λογω των δοντιων...!!!!Στα καλα καθουμενα κ με το τιποτα αρχιζει να γκρινιαζει,να κλαιει,να χτυπιεται κ να χτυπαει!!!Το αποκορυφωμα μας ειναι απο τις 6 το απογευμα κ μετα που αρχιζουν κ τα πρωτια σημαδια νυστας!Να'ναι καλα παντως ,7:30 κανουμε νανι κ μετα ειναι τεζα!!Το πρωι τωρα πια σηκωνεται κατα τις 8!

Το παλιοκοριτσακι μου κατεστρεψε τη καμερα [smilie=angryfire.gif] !!!Της ειχε δωσει τοσες ξεγυρισμενες τουμπες κ τωρα την αποτελειωσε μου φαινεται...ηδη η κεραια εχει σπασει κ "χαροπαλευει"!!!Δε διακρινω τιποτα τωρα που ειναι κ σκοτεινο το δωματιο!Θα τη ξανατσεκαρω το πρωι...

Κ εδω αρχισε απο το απογευμα να χαλαει ο καιρος...ερχονται κ σε μας βροχουλες :(

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ πολυ πολυ κ παλι για τα καλα σας λογια,ολες :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::-*:x !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οταν με το καλο ειναι ετοιμες κ οι φωτο της βαφτισης(Αμην κ ποτε?!!)θα σας βαλω κ απο εκει μερικες!

Ντινακι μου "νυχτοπερπατηματα" ηθελε το Ολινακι :lol: ???Μη στεναχωριεσαι μωρε αγαπη μου!!!Τα εχουμε ολες πολλες φορες,ειναι λογικο να εξαντλειται η υπομονη μας ωρες ωρες...το λεω για να το ακουω κ εγω κ ολες μας!!Φανη ακου κ εσυ!!!

Κ πολυ αντεξες 4 ωρες...εγω νομιζω θα ειχα εκραγει νωριτερα :?:blush: !!Παντως τελικα ειχε αποτελεσμα!!Καλη ,καλη η μαμα αλλα να ξεχωριζουμε κ ποιος κανει κουμαντο!!Μη το σκεφτεσαι αλλο κ στεναχωριεσαι!Επανορθωνεις, για τετοιες στιγμες,συνεχως κ με πολλους τροπους ;):) !!!

Φανουλα κ για σενα το ιδιο ισχυει!!Κ καλα σου λεει και η Αγγελικη!Ειδικα εσεις που δουλευετε εχετε ακομα πιο φορτωμενο κεφαλι!!!Μετανιωνω συνεχως κ εγω κ κλαιω ωρες ωρες για τις αποτομες αντιδρασεις μου αλλα φτανω στα ορια μου καποιες φορες κ χανω την ψυχραιμια μου!Θελω να πιστευω πως οι καλες μας στιγμες υπερκαλυπτουν τις ασχημες κ νιωθει το ποσο τη λατρευω!!!Το ιδιο και η Αναστασια κ ολα τα παιδακια!!

Καλα χθες της ηρθε να μπει μεσα στο συρταρι με τα ποτα =)) ??Τι θα σκεφτει αυριο αναρωτιεμαι κ αναμενω :lol: !!!

Κατερινακι μου γλυκο τι κανει ο Παναγιωτακος μας???Πως περασατε την Κυριακη σας?

Απ'οτι καταλαβα κ εγω ο μικρουλης με το σπιτι το εχει το προβλημα κ οχι με του δικου σου!Βασικα γενικα εχει ενα θεμα με τις εκτος εδρας καταστασεις,ε?Πιστευω πως με τον καιρο κ μεγαλωνοντας θα βελτιωθει!Πολλα φιλακια να του δωσεις!!

Συμπεθερουλα μου τι κανεις??Ο γαμπρουλης μου??Βρε Αγγελικη μου στις φωτο ο Ιασωνας φαινεται κανονικοτατος,ψηλο παιδακι ,μια χαρα!Καθολου γεματουλης!Αληθεια,μηπως ειναι βαρυκοκαλος??Ο ανηψιος μου παντα τα κιλα του ηταν πολλα για την ηλικια του(τους μηνες του μαλλον!)!Δε θυμαμαι ακριβως,αλλα περιπου 10 μηνων ηταν γυρω στα 10 κιλα...Τωρα ειναι 2 χρονων κ κατι ,δε θυμαμαι ποσα κιλα ειναι αλλα η ζυγαρια τον δειχνει ας πουμε υπερβολικο για την ηλικια(ειναι βεβαια κ ψηλος)!Κατεληξαν στο οτι εχει βαρια κοκαλα!Αν το δεις δε σου περναει η ιδεα καν οτι ειναι γεματος,κανονικοτατος ειναι!Δε ξερω τι αλλο να σκεφτω...τα μπισκοτακια περιοριστε κ ισως λιγο το κουακερ?Αυτο δεν ειναι λιγο παχυντικο νομιζω?

Οι υπολοιπες που ειναι καλε?Η Χρυσα μας που χαθηκε?Καπου πηρε το ματι μου οτι δεν ειναι καλα...ξερει καμια?Ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελιτσα συμπεθερουλα μου, πιστευω πως ισως να ειναι και βαρυκοκκαλος. Απο τη σωματοκατασκευη του φαινεται πως εχει παρει σωματοτυπο απο το δικο μου σοι και οχι του αντρα μου μου που ειναι ολοι μικροσωμοι και λεπτουληδες. Εχει πλατες, μεγαλα χερια και ποδια... Και ο αδερφος μου και εγω ετσι ειμαστε. Για να καταλαβεις το δικο μου υψος ειναι 1,73 και πραγματικα κανονικη φαινομαι οταν ειμαι περιπου 70-72 κιλα, που ακουγονται πολλα για γυναικα στο υψος μου. Στα 68 κιλα φαινομαι σαν αρρωστη και πολυ αδυνατη... Και με τον αδερφο μου που ειναι ψηλοτερος κατι αντιστιχο συμβαινει. Μας ειχαν πει καποτε πως ειμαστε βαρυκοκκαλοι. Παντως ο Ιασωνας πηρε πολυ βαρος απο την προηγουμενη φορα και μονο 1 εκατοστο υψος... Αυτο με ανησυχησε. Τα μπισκοτα ετσι κι αλιως θα αραιωσουν. Το πολυ να του δινω ενα τη βδομαδα αλλα το κουακερ θα το αφησω ως εχει (2,5 κουταλιες) στο πρωινο γιατι ειναι μονο νιφαδες βρωμης χωρις ζαχαρη ή αλλα προσθετα και κανει πολυ καλο και στο εντερο και σε αλλους τομεις. Εκτος αυτου οταν μουλιαζει μεσα στο γαλα γινεται σαν κρεμα και μου ειναι πολυ πιο ευκολο και γρηγορα να του το δινω με το κουταλι παρα να τον κυνηγαω με τη τσιμπλα στο ματι με το ποτηρι το γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες καλησπερα!ολα καλα στην ομαδαρα μας?

ΝΙΝΙΝΑ δεν ελαβα το μνμ σου μηπως να μου το ξαναστειλεις...

εμεις πηγαμε εχθες στην παιδιατρο κ βαλαμε το μαντου...ολα καλα ευτυχως!ειμαστε 10.100 κ 84 εκ.

κοριτσια ξερετε να μου πειτε παιδοτοπους στην αθηνα?κ φυσικα οποια θα ειναι εκει απο τις 13-19 νοεμβρη α θελει να βρεθουμε κ να γνωριστουμε κ απο κοντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσαρες μου καληνυχτα....

Θα μπω αυριο να σχολιασω τα νεα σας.

Η μικρη ειναι ακομη ξυπνια, δεν κοιμαται με καμια παναγια και την ανελαβε ο μπαμπας τωρα.

Εκανε σαν τρελο ολη μερα.. Την πηγαμε βολτα στο λιμανι, φυσουσε και γυρισαμε σπιτι..

Διπλα μου.. μπροστα στα ματια μου, εχωσε στο στομα της ΟΛΟΚΛΗΡΗ την αμπουλα φυσ.ορου και εκανε εμμετο απο το ζορι της.. Μολις την ειχα δωσει γαλα...

Κρυβει πραγματα στα ντουλαπια και μετα παει και τα σκαλιζει μονη της. Εχει πονηριαααααα...

Απο αυριο αλλαζω τακτικη.

Τελειωσαν οι μερες του "ξεφραγου αμπελιου".

Και ολη μερα ειμαι απο πισω της.. Τι αλλο να κανω πια..?

Ματι δεν κλεινω ουτε οταν κοιμαται... Ενας ριμαδουπνος τη νυχτα μου εχει μεινει κι ' αυτος κουλος..

Συγνωμη.. Σας ζαλισα... αλλα δεν εχω αλλη υπομονη σημερα...

Φιλια σε ολες..

Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΟΥΛΑ μου στεναχωριεμαι οταν βλεπω οτι εισαι σε τοση απογνωση?παιρνω το θαρρος να σου προτεινω μια τακτικη κ κρινε εσυ αν σου κανει η οχι.πιστευω οοτι πρεπει λιγο να μην της δινεις τοση τρελη σημασια...δηλ...τα παιδιαετσι τουλαχιστον κανει ο δικος μου οταν δει οτι του λεω μημημημη το κανει.αλλες φορες για πειραγμα η για να τραβηξει την προσοχη.σημερα π.χ.επιασε ενα 1 πιατελα κ πηγα να του πω να την αφησει κ τον ειδα με αυτο το πονηρο υφος κ τελικα δεν του εδωσα σημασια.κ ομως την αφησε στη θεση της.προσπαθησε να εισαι πιο κουλ κ να σπασει κατι ετσι θα καταλαβει οτι δεν θα πρεπει να το ξανακαενι.οσο για καθαριοτητα...επιασε τα κορνφλειξ κ επειδη δεν μπορουσε να τα ανοιξει γυρισε το κουτι τα εχυσε κατω κ τα ετρωγε.επισης παει κ κρυβει διαφορα κ οταν πεινασει τα βρισκει κ ολο μασουλαει...παρ'το πιο χαλαρα.σε καταλαβαινω γιατι ειμαι τρομερα υποχονδρια κ οταν ημουν στα προθυα να τρελαθω κ το παιδι μου απο τα μη κ τις εντονες φωνες στα προθυρα νευρων με εβαλε μπρος η μανα μου κ μου ριξε τον εξαψαλμο...κ αλλη μια συμβουλη σαν γυναικα κ μονο.το βραδυ μην κανεις τπτ!πρεπει να ηρεμεις κ εσυ καποια στιγμη!βρε δε παει να γινεται της ζουγκλας...χεσ...κες μετα συγχωρησεως...θα γινουν το πρωι.φροντισε το παιδικ τον αντρα κ μολις κοιμηθει κανε 1 χαμομηλακι κ διαβασε η δες τω η ιντερνετισου...χαχαχα

βρες 1 λυση τελος παντων αλλιως ετσι θα εισαι για τα υπολοιπα χρονια της ζωης σου κ ετσι θα σε αντιμετωπιζουν κ οι υπολοιποι...δεν νομιζω να σε ικανοποιει αυτο αγαπουλα....

με αγαπη κ εκτιμηση 1 φιλη που προσπαθει να σε βγαλει απο μια καπως δυσκολουτσικη θεσουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπες μου...

Καλε Νινίνα μου δε με παρακολούθησες που εγραψα οτι το κερατακι μου ήταν ξύπνιο σχεδόν

όλη νύχτα??Καθόλου μη ζηλεύεις την ωρα που την ξύπνησα(γιατι την ξύπνησα,σιγα μη την αφηνα

να ξυπνήσει μεσημερι,να με κανει το σκατακι ότι θέλει,ε ΟΧΙ!)Πάντως όταν κοιμαται καλά

το βράδυ η νορμάλ ωρα που θα ξυπνήσει είναι 8μιση με 9μιση,ανάλογα τη..νυστα!!!

Φανούλα μου είναι σαν να μιλάω εγω...Βεβαια ευτυχως η Ολίνα δε γκρινιάζει γενικά

(μόνο όταν νιώθει οτι εγκλωβίζεται) αλλα συνηθως ειμαι σε κατάσταση τρελή,αναρωτιεμαι

τι έχω κανει λάθος κ μου βγήκε τόσο ζωηρη κ πάντα βρισκει πραγματα που ΔΕΝ πρέπει να

κάνει...Νιώθω απίστευτη κούραση(γιατι σκέψου οτι εσυ δουλεύεις κιόλας κ η κουραση σου

είναι πιο πολύ σωματική),αλλα φαντασου όλα αυτά να τα ζούσες 12 ώρες τη μέρα...Κάποιες

φορες έρχεται το βράδυ κ μου ρχεται να τραβαω τα μαλλιά μου απο το πολύ πολύ τρέξιμο,

μάλωμα,επιτηρηση,ξαναμάλωμα κ ούτω καθεξης... Ωρες ωρες πραγματικά αισθάνομαι την πίεση

μου να ανεβαίνει,ναι,ναι,την νιώθω σου λέω!!!!!Αλλα πάντα καταλήγω να μετανιώνω κ να τη

λατρευω ακόμη περισσότερο...Είμαι σίγουρη κ εσυ...

Εννοείται Ονειρούπολη σας περιμένουμεεεεεε!!!!!!!!!Κ το Ολινακι πρώτη φορά θα πάει,μια

που πέρισυ ηταν πολύ νινί κ φοβηθηκα να την πάω..Το μόνο που φοβάμαι είναι μηπως της

αρεσει πολύ κ για να μη φυγουμε κανει πανικό(ξέρεις,να χτυπιέται,να κλαίει,να θελει να

φύγει απ τα χερια μου κτλ κτλ κτλ...)-βρε μπας κ φταινε οι πολλές γαριδομακαρονάδες που

έτρωγα οταν ήμουν εγκυος??? :lol: Κάπου πρέπει να το αποδόσω!!!!

Αντζι μου ομοιοπαθούσα!!!Κ ο Κωστάκης Αθηνα λείπει,αυριο έχει δειγματισμούς..Ευτυχως

εγω λατρευω την οδήγηση κ δεν το αφησα καθολου,αφού οδηγουσα μεχρι κ 1 βδομαδα

πριν να γεννησω(εκεί τα άκουσα κ απο τον μπαμπά μου κ απο τον Κώστα) κ μετα φυσικά

παρέα με το νινί μου..Πολύ τατα όμως..Να το παίρνεις κ εσυ συχνότερα,να μη χρειάζεσαι..

επαναλήψεις!!Δε ξερω γιατι αλλα μου κανει λίγο ψυχοθεραπεία..Ανεκαθεν όποτε δεν ήμουν

καλά έκανα μια βόλτα με το αμάξι κ χαλάρωνα απίστευτα!

Αννούλι μου την αφησε πίσωωωω??????Μια φορα είπα να το παιξω κουλ με την Ολίνα για

να μη ρίξει απλά κ μόνο απο αντίδραση μια σακούλα με ενα μπουκάλι κρασι μέσα κ δε ξερω..

χρειαζεται να πω τι εγινε τελικά???Σαφως κ την αφησε,με όλη της τη δύναμη όμως...Το σπίτι

της μαμάς για μια εβδομαδα περιπου μύριζε υπέροχο κόκκινο κρασακι!!!!!!!! :shock:

Τελικά λεω όσα διάβασα κ πριν γεννησω κ μετα σχετικά με τη διαπαιδαγωγηση,όταν εχεις

ενα μωρό-duracell καταρρίπτονται ενα-ενα....

Κ να ξαναπω οτι ευελπιστω στην ηρεμια που υποτιθεται οτι επέρχεται στα μωρά λίγο πριν

κλείσουν τα 2!!!Ναι,ναι,πιστευω ακόμη σε θαυματα,πειράζει???

Όνειρα γλυκά κουκλες μου!!!Κ καλη μας εβδομαδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανιτσα μου ηρεμησε και μη στενοχωριεσαι... Αυριο θα πας στη δουλιτσα σου, θα ξεφυγεις για λιγες ωρες...

Για το σπιτι στα εχω ξαναπει οπως λεει και η Αννα γραψε λιγη σκονη στα παλια σου τα παππουτσια, παρατα τα παιχνιδια της Αναστασιας μεσα στη μεση και προσπαθησε να κοιμηθεις και να ξεκουραστεις εστω για λιγο.

Οι φωνες και τα νευρα απο μονα τους δεν θα περασουν αν δεν αλλαξεις τις συνθηκες παρα μονο με ηρεμιστικα. Αυτο θελεις?

Για τον υπνο των παιδιων ιδιαιτερα οταν χαλαει πολυ η δουλεια και φτανουν μαμαδες και οικογενειες ολοκληρες σε κατασταση απογνωσης την αποψη μου την ξερεις...

Για πειθαρχια ειναι νωρις ακομα... αλλα κι εγω που δυσκολευομαι πολυ ωρες - ωρες χωρις να κοιταξω ημερολογιο ή το τικερακι ξερω απ' εξω οτι θελουμε ακομα 1 μηνα και 5 μερες για να παει ο Κυριος Ιασωνας στο πρωτο του time out. Περιμενω πως και πως τη μερα κι ας ξερω πως δεν θα ειναι ευκολο στην αρχη οπως και με τον υπνο δεν ηταν...

Το δικο μου παιδι μου φωναζει (χωρις να μιλαει καν), ΒΑΛΕ ΜΟΥ ΟΡΙΑ!!! Αλλιως θα γινω και εγω και ολοι μας δυστυχισμενοι... Νομιζω πως και η δικια σου το ιδιο ακριβως σου λεει με αυτες τις συμπεριφορες και πολυ καιρο μεχρι να γινει 1μισι ετους δεν εχετε ουτε κι εσεις. Ολα τα παιδια χρειαζονται ορια καποια στιγμη. Μερικα που ειναι πιο ανεξαρτητης ιδιοσυγκρασιας τα εχουν αναγκη νωριτερα απο τα αλλα.

Αν πιστευεις πως θα γινει πιο δυστυχισμενη η Αναστασια σου οταν μπουν ορια στο θεμα του υπνου πρωτα και σε αλλες συμπεριφορες σιγα-σιγα λιγο αργοτερα, κανεις λαθος! Πιο ασφαλης θα αισθανεται γιατι θα ξερει απο που μεχρι που μπορει να κινειται χωρις να κινδυνευει ειτε να χτυπησει και να πονεσει, ειτε να την μαλωσουν και να θυμωσουν μαζι της, ειτε να απογοητευτει, οι φωνες και οι εντασεις στο σπιτι θα μειωθουν και η τρυφεροτητα δεν θα της λειψει καθολου με μια τοσο γλυκια μανουλα σαν εσενα.

Αν εχεις ορεξη για διαβασμα εκτος απο το βιβλιο για τον υπνο που εχω ηδη προτεινει πολλες φορες εχω διαβασει και 2 αλλα που εμενα με βοηθησαν να καταλαβω πολλα για το πως γινονται ευτυχισμενα τα παιδια και πως μπαινουν και γιατι επιβαλλονται τα ορια σε καποιες συμπεριφορες.

Πολλα φιλια και καλη ξεκουραση για αποψε!

Ελπιζω να μη με ξεχασεις για αυτο που μου υποσχεθηκες για τις ποσοτητες των τροφων που θα αντιγραψεις απο τον παιδικο... Εχω κι εγω τα δικα μου αγχη βλεπεις!

Παρεπιπτοντως το να οδηγησεις αυτοκινητο ξανα μετα απο χρονια που το εχεις παρατησει ειναι ευκολοτερο απο το να ξαναθυμηθεις το ποδηλατο! Για μενα τουλαχιστον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα θα έρθω να συμφωνήσω με την Άννα.

Αν συνεχίσεις έτσι θα καταντήσεις μια υστερική μάνα.... ~x(~x(~x(~x(~x( στο λέω από πείρα ήμουν στα πρόθυρα. είναι πολύ απαίσιο να δουλεύεις όταν το αιδι σου σε έχει ΄τόση ανάγκη.....το καταλαβαίνω τώρα που κάθομαι σπίτι και είμαι πολύ πιο ήρεμη. 'οχι ότι είναι πιο ξεκούραστα δω μεσα. όλ μερα πλένω κουρτίνες καθαρίζω ντουλάπια, κτλ γιατίθέλω να στρώσω σιγά σιγά αλλά δεν έχω την τρέλα της δουλειάς.εκεί από τα μέσα Νοεμβρίου που θα ξαναξεκινήσω τη δουλειά θα σε συμπονώ πάλι...πήγαινε λίγο πίσω στα ποστ μας να δεις πόσο τρελή ήμουν λίγο καιρό πριν...χωρίς να το αγνοείς φυσικά μην ασχολείσαι τόσο πολύ...όσο της λες μη εκείνη ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, γιατί σε κοροιδεύει,όπως κανουν όλα.... :ymtongue::ymtongue::ymtongue::ymtongue::ymtongue: ΒΑΛΕ ΟΡΙΑ ΛΕΚΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

εμένα τώρα αν βρει κανένα σκουπιδάκι κάτω μου τοδείχνει και μετά τοκάνει μαμ, επειδή του έχω πει τόοοοοοοοοοοοοοοοοοσες φορες μη. [-x[-x[-x[-x[-x[-x και το κάνει για να του βάλω τ α δάχτυλα μου στιο στ΄μα του και νατοπάρω...τι να πω τι ανωμαλία είναι πάλι αυτή??????????

επίσης οι από κάτω μας πρέπεινα έχουν πολύ υπομονή.εγώ ντρέπομαααι να τους κοιτάξω... :oops::oops::oops::oops::oops::oops: .πέρνει όοοοοοοοοοολα τα κατσαρολικά, τ αβάζει στη σειρά και τα κοπανάει με δύναμη στο πάτωμα.επίσηε πέρνει όλ την κουταλοθηκη από το πιο πάνω συρτάρι και τα κοπανάει επίσης με δύναμη στο πάτωμα. τ αμαχαίρια και τα πηρούνια που να τα βάλω η νοικοκυρα???????????

πετάει στοπάτωμα ότι υπάρχει πα΄νω σε τραπεζάκι, καρέκλα, βγ΄ζει όλα τα ρούχα απί τα συρτάρια και επίσησ όταν σιδερώνω έρχεται και μου τα πετάει κάτω

ε συγνώμη δεν θα τρελαθώ.τον αφήνω και τοκάνει αρκεί να μην είαναι επικίνδυνο........έχω βάλει τον άντρα μου να κάνει τον κακό τώρα, γιατί εγω δεν κάνει.

Αγγελικούλα μην τρελίνεσαι με το φαγητό. αν είναι μες στις καμπύλες ανάπτυξης τι αγχώνεσε? εξάλλου είναι από τα πιο μεγάλα παιδιά εδώ....και μεις 12550 πριν απο ένα μήνα.

εγλω δεν μετράω πλέον ml. δεν τα περνάω στο multi πια...τα κάνω κομματάκια με το πηρούνι...είναι πολύ μεγάλα τα παιδάκια μας πια...όσο πεινάνε να φάνε.....θα έρθει η στιγμή που κάποια θα τα παρακαλάμε να φάνε...

εμένα τρώει δύο πιάτα στην κυριολεξία . τον ασταμάτητο έχει...όλη μέρα κάτι φτιάχνω να φάει. και αν με δειόρθια στην κουζίνα κα΄τι π΄ρεπει να του δώσω να φάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα, δεν παρατησα την οδηγηση λογω της εγκυμοσυνης. Οδηγουσα απο 16 χρονων, με διπλωμα στα 18 και συνεχισα μεχρι τα 26 μου που προκαλεσα ενα ατυχημα με υλικες ζημιες μονο ευτυχως, επιστρεφοντας ξημερωματα σπιτι μου απο ενα παρτυ. Τοτε τα παρατησα για να σκεφτω για λιγο ποσο ασυνηδειτη οδηγος ειμουνα και ποσα ειχα αποφυγει καθαρα απο τυχη. Μου πηρε 6 χρονια τελικα να το ξαναπιασω... Θα το παλεψω αυτη τη φορα να μη μου ξαναβγει ο παλιος "καλος" εαυτος μου.

Παντως ηταν τοσο ευκολο που απορρησα με τον εαυτο μου γιατι το απεφευγα τοσο καιρο που ηθελα... Σαν να οδηγουσα καθε μερα ολα αυτα τα χρονια, αυτοματα μου εβγαιναν ολα μετα τα πρωτα 10 λεπτα!

Μοναξιες κι εσυ αποψε ε? Μπα εγω καλα ειμαι... μου φτανει ο Ιασωνας. Θα ησυχασει το κεφαλι μου για λιγες μερες απο τα διπλα μαγειρεματα και γενικως θα ελεγα. Εχει να παει η ντοματοσαλατα και το ψωμι συννεφο! Ασε που σκεφτομαι να κανω κατι πρωινες βολτες με το αυτοκινητο στη θαλασσα... Αχ! Με το διαβασμα δεν ξερω τι θα γινει... Ισως να το ριξω στις βραδυνες ωρες, θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα θα έρθω να συμφωνήσω με τις προηγούμενες κοπέλες.

Αν συνεχίσεις έτσι θα καταντήσεις μια υστερική μάνα.... ~x(~x(~x(~x(~x( στο λέω από πείρα ήμουν στα πρόθυρα. είναι πολύ απαίσιο να δουλεύεις όταν το αιδι σου σε έχει ΄τόση ανάγκη.....το καταλαβαίνω τώρα που κάθομαι σπίτι και είμαι πολύ πιο ήρεμη. 'οχι ότι είναι πιο ξεκούραστα δω μεσα. όλ μερα πλένω κουρτίνες καθαρίζω ντουλάπια, κτλ γιατίθέλω να στρώσω σιγά σιγά αλλά δεν έχω την τρέλα της δουλειάς.εκεί από τα μέσα Νοεμβρίου που θα ξαναξεκινήσω τη δουλειά θα σε συμπονώ πάλι...πήγαινε λίγο πίσω στα ποστ μας να δεις πόσο τρελή ήμουν λίγο καιρό πριν...χωρίς να το αγνοείς φυσικά μην ασχολείσαι τόσο πολύ...όσο της λες μη εκείνη ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, γιατί σε κοροιδεύει,όπως κανουν όλα.... :ymtongue::ymtongue::ymtongue::ymtongue::ymtongue: ΒΑΛΕ ΟΡΙΑ ΛΕΚΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

εμένα τώρα αν βρει κανένα σκουπιδάκι κάτω μου τοδείχνει και μετά τοκάνει μαμ, επειδή του έχω πει τόοοοοοοοοοοοοοοοοοσες φορες μη. [-x[-x[-x[-x[-x[-x και το κάνει για να του βάλω τ α δάχτυλα μου στιο στ΄μα του και νατοπάρω...τι να πω τι ανωμαλία είναι πάλι αυτή??????????

επίσης οι από κάτω μας πρέπεινα έχουν πολύ υπομονή.εγώ ντρέπομαααι να τους κοιτάξω... :oops::oops::oops::oops::oops::oops: .πέρνει όοοοοοοοοοολα τα κατσαρολικά, τ αβάζει στη σειρά και τα κοπανάει με δύναμη στο πάτωμα.επίσηε πέρνει όλ την κουταλοθηκη από το πιο πάνω συρτάρι και τα κοπανάει επίσης με δύναμη στο πάτωμα. τ αμαχαίρια και τα πηρούνια που να τα βάλω η νοικοκυρα???????????

πετάει στοπάτωμα ότι υπάρχει πα΄νω σε τραπεζάκι, καρέκλα, βγ΄ζει όλα τα ρούχα απί τα συρτάρια και επίσησ όταν σιδερώνω έρχεται και μου τα πετάει κάτω

ε συγνώμη δεν θα τρελαθώ.τον αφήνω και τοκάνει αρκεί να μην είαναι επικίνδυνο........έχω βάλει τον άντρα μου να κάνει τον κακό τώρα, γιατί εγω δεν κάνει.

Αγγελικούλα μην τρελίνεσαι με το φαγητό. αν είναι μες στις καμπύλες ανάπτυξης τι αγχώνεσε? εξάλλου είναι από τα πιο μεγάλα παιδιά εδώ....και μεις 12550 πριν απο ένα μήνα.

εγλω δεν μετράω πλέον ml. δεν τα περνάω στο multi πια...τα κάνω κομματάκια με το πηρούνι...είναι πολύ μεγάλα τα παιδάκια μας πια...όσο πεινάνε να φάνε.....θα έρθει η στιγμή που κάποια θα τα παρακαλάμε να φάνε...

εμένα τρώει δύο πιάτα στην κυριολεξία . τον ασταμάτητο έχει...όλη μέρα κάτι φτιάχνω να φάει. και αν με δειόρθια στην κουζίνα κα΄τι π΄ρεπει να του δώσω να φάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα θα έρθω να συμφωνήσω με τις προηγούμενες κοπέλες.

Αν συνεχίσεις έτσι θα καταντήσεις μια υστερική μάνα.... ~x(~x(~x(~x(~x( στο λέω από πείρα ήμουν στα πρόθυρα. είναι πολύ απαίσιο να δουλεύεις όταν το αιδι σου σε έχει ΄τόση ανάγκη.....το καταλαβαίνω τώρα που κάθομαι σπίτι και είμαι πολύ πιο ήρεμη. 'οχι ότι είναι πιο ξεκούραστα δω μεσα. όλ μερα πλένω κουρτίνες καθαρίζω ντουλάπια, κτλ γιατίθέλω να στρώσω σιγά σιγά αλλά δεν έχω την τρέλα της δουλειάς.εκεί από τα μέσα Νοεμβρίου που θα ξαναξεκινήσω τη δουλειά θα σε συμπονώ πάλι...πήγαινε λίγο πίσω στα ποστ μας να δεις πόσο τρελή ήμουν λίγο καιρό πριν...χωρίς να το αγνοείς φυσικά μην ασχολείσαι τόσο πολύ...όσο της λες μη εκείνη ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ, γιατί σε κοροιδεύει,όπως κανουν όλα.... :ymtongue::ymtongue::ymtongue::ymtongue::ymtongue: ΒΑΛΕ ΟΡΙΑ ΛΕΚΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

εμένα τώρα αν βρει κανένα σκουπιδάκι κάτω μου τοδείχνει και μετά τοκάνει μαμ, επειδή του έχω πει τόοοοοοοοοοοοοοοοοοσες φορες μη. [-x[-x[-x[-x[-x[-x και το κάνει για να του βάλω τ α δάχτυλα μου στιο στ΄μα του και νατοπάρω...τι να πω τι ανωμαλία είναι πάλι αυτή??????????

επίσης οι από κάτω μας πρέπεινα έχουν πολύ υπομονή.εγώ ντρέπομαααι να τους κοιτάξω... :oops::oops::oops::oops::oops::oops: .πέρνει όοοοοοοοοοολα τα κατσαρολικά, τ αβάζει στη σειρά και τα κοπανάει με δύναμη στο πάτωμα.επίσηε πέρνει όλ την κουταλοθηκη από το πιο πάνω συρτάρι και τα κοπανάει επίσης με δύναμη στο πάτωμα. τ αμαχαίρια και τα πηρούνια που να τα βάλω η νοικοκυρα???????????

πετάει στοπάτωμα ότι υπάρχει πα΄νω σε τραπεζάκι, καρέκλα, βγ΄ζει όλα τα ρούχα απί τα συρτάρια και επίσησ όταν σιδερώνω έρχεται και μου τα πετάει κάτω

ε συγνώμη δεν θα τρελαθώ.τον αφήνω και τοκάνει αρκεί να μην είαναι επικίνδυνο........έχω βάλει τον άντρα μου να κάνει τον κακό τώρα, γιατί εγω δεν κάνει.

Αγγελικούλα μην τρελίνεσαι με το φαγητό. αν είναι μες στις καμπύλες ανάπτυξης τι αγχώνεσε? εξάλλου είναι από τα πιο μεγάλα παιδιά εδώ....και μεις 12550 πριν απο ένα μήνα.

εγλω δεν μετράω πλέον ml. δεν τα περνάω στο multi πια...τα κάνω κομματάκια με το πηρούνι...είναι πολύ μεγάλα τα παιδάκια μας πια...όσο πεινάνε να φάνε.....θα έρθει η στιγμή που κάποια θα τα παρακαλάμε να φάνε...

εμένα τρώει δύο πιάτα στην κυριολεξία . τον ασταμάτητο έχει...όλη μέρα κάτι φτιάχνω να φάει. και αν με δειόρθια στην κουζίνα κα΄τι π΄ρεπει να του δώσω να φάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινακι μου, που εισαι? Πως παει η εγκυμοσυνη και τα κεφια?

Ανησυχω ακριβως γιατι το βαρος του ειναι εξω απο τις καμπυλες πια. Ενω ηταν σταθερα πανω στη δευτερη καμπυλη, τωρα καναμε την τελιτσα πανω απο την πρωτη... Εξω απο το διαγραμμα!

Δεν τολμαω να υπολογισω το δεικτη μαζας σωματος!!! Ηταν ηδη υπερβαρος... τωρα θα ειναι σιγουρα στο παχυσαρκος! Δεν του φαινεται καθολου ρε γμτ, γι αυτο την πατησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πιστεύω να τους φτιάχνετε πλέον δοαφορετικό φαγητό???? εννοείται πλέον από τ αδικα΄μας...

γέυσεις , να πάιρνουν γεύσεις...εμένα τρώεισχεδόν τα πάντα πλέον....γεμιστα,αρν΄΄ί κατσίκι, γουρούνι, φακές και ότιάλλο τρώμε εμείς τελοσπάντων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπεινα την πεσω για νανακια κι εγω γιατι εχουμε εγερτηριο στις 7.15 αυριο... Θελω να τα εχω ολα ετοιμα και να παιξω και λιγο μαζι του πριν τον παω στον παιδικο. Ελπιζω να φαει εκει αυριο, να το συνηθισει κι αυτο σιγα-σιγα...

Φιλακια πολλα σε ολες! Καληνυχτα!!!

Χρυσα, που εισαι? Καλα εισαι? Ανησυχω... ειδα μια ανακοινωση σου στον τοιχο: "Δεν ειμαι καλα" και δεν σε εχω πετυχει απο τοτε... Γραψε μας τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πιστεύω να τους φτιάχνετε πλέον δοαφορετικό φαγητό???? εννοείται πλέον από τ αδικα΄μας...

γέυσεις , να πάιρνουν γεύσεις...εμένα τρώεισχεδόν τα πάντα πλέον....γεμιστα,αρν΄΄ί κατσίκι, γουρούνι, φακές και ότιάλλο τρώμε εμείς τελοσπάντων.

Φτιαχνω διαφορετικο καποιες μερες, μαλον τις περισσοτερες γιατι εμεις τα τρωμε πολυ πικαντικα και μαλλον βαρια... Τσιγαριστα, πιπερατα κ.τ.λ.

Συνηθως τα οσπρια και τα λαδερα τα φτιαχνω για ολους! Καμια φορα και μπιφτεκια, τα δικα του με ελαχιστο αλατι σε μια ακρη του ταψιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα κοριτσιαααααααα!!!!Καλη βδομαδα!!!!!

Αρχισαν κ εδω οι καταιγιδες απο χθες!Αυτη τη στιγμη ,για την ωρα,δε βρεχει αλλα οπου να'ναι θα ξαναρχισει μου φαινεται...

Σκουπισα -σφουγγαρισα κ περιμενω να στεγνωσει για συνεχισω!!Η μικρη ηπιε γαλα στις 8 κ τωρα κανει νανι ;) !!!!

Σας διαβασα λιγο στα βιαστικα,θα επανελθω αργοτερα!!!Το μονο που θα πω για την ωρα ειναι οτι συμφωνω με τα κοριτσια Φανουλα!

Θα τα πουμε πιο μετα!Σας φιλω ολες!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...