Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Ντινουλι μου ...ημουν νια και γερασα.... :lol::lol:(μην το δει το Βουλινι μας αυτο ... τι πειραγμα εχω να φαω....ξερεις...) συγνωμη ξεχασα να πω για τα βραδια τα δυσκολα με το Ολινακι....τωρα ειδα που εγραψες...γραφαμε μαλλον μαζι....χαιρομαι που ηταν μαλλον αυτο με την απουσια του ερωτα της....!!!!!! :lol: οπότε τελος καλο όλα καλα ε αγαπη μου??????σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ντινούλη μου αφού τελειώσανε όλα, τέλος καλό όλα καλά......

πολύ χάρηκα που τον νινί σου κοιμάται καλά και έυχομαι να συνεχιστεί.....

καθε μαμά ξέρει το παιδάκι της καλύτερα και όλα τ αλοιπά είναι περιττά και επιμένω στο ένστικτο κάθε μαμάς για το παιδί της.καμιά μαμά δεν έιναι κακή παρά αυτή που παρατάει τα παιδιά της.....απλά κάποιες φορές ίσως κάποια συμβουλή, μπορεί να μας φανεί χρήσιμη.....

Λινάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι καλώς ήρθες, παραπονιάρικο.

έτερο παραπονιάρικο μικρούλη Αγγελικούλη μου να μαστε όλες έτοιμες για κουβεντούλα......

Στέλλα περαστικά, το ντεπον ρίχνε το μες το γάλα. για το θερμόμετρο τι να σου πω?? εναι λίγο πακέτο. εμείς έχουμε βάλει τοσο πολύ......που νομίζω πια του φαίνεται αστείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι καλώς ήρθες, παραπονιάρικο.

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

Στελλιτσα μου συμφωνω και εγω αν εχει πυρετουλι και ειναι να πιει γαλα βαλτης το με σιριγγουλα...μεσα στο γαλα...αν παλι ειναι αλλη στιγμη...δες πω ς βολευει εσενα και την Αφροδιτουλα κυριως... ;) μπορεις και με κουταλακι και να της το δινεις λιγο λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι ξαναμαζευτηκα και ολη αυτη την ωρα παρεμεινα συνδεμενη, ενω δεν ημουν εδω. Πηγα να παρω το γκουκι μου απο τον παιδικο και επιασε μια βροχη με αερα μαζι... μουσκεμα γιναμε μεχρι να βγουμε απο το αυτοκινητο. Η χαρα του για το μουσκεμο απεριγραπτη! Εγω παλι μεχρι να του βγαλω τα βρεγμενα φρικιασα, μουσκεμενη κι εγω, νερα ειχαν μπει απο τις ορθανοιχτες μπακλονοπορτες...

Εγω, οποιοδηποτε σιροπι και να του δινω, το δινω με τη συριγγα για να ειμαι σιγουρη οτι παιρνει τα σωστα ml. Παντα καθονταν μια χαρα γιατι ειναι πολυ γλυκο το παυσιπονο και του αρεσει. Ετσι συνηθισε και για οτιδηποτε αλλο... Αφου και το χυμο πορτοκαλι που πρεπει να πινει με το σιδηρο με τεραστια συριγγα του το δινω γιατι αλλιως δεν καθεται. Ο παλιος μας παιδιατρος ειχε πει να μην βαζω το panadol ή depon μεσα στο γαλα γιατι μπορει να μην το πιει ολο κι ετσι δεν θα εχει παρει την ποσοτητα του φαρμακου που πρεπει για να πεσει ο πυρετος... Αν ομως δε γινεται αλλιως, τοτε βαλε μικρη ποσοτητα γαλα ή χυμο στο μπιπερο - ποτηρακι για να το πιει ολο και μετα βαζεις και το υπολοιπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!Αχ το κοριτσακι μου δειχνει ηδη πολυ καλυτερα!!Εχει 36,5 χωρις Ντεπον :) !!!

Ισως ηταν παρενεργεια απο τα εμβολια της περασμενης βδομαδας...μου ειχε πει η γιατρος οτι κανουν πυρετο μετα απο 5-7 μερες!Θα την παρακολουθω κ θα δουμε!

Καλε δε τη ντυνω βαρια :lol: !Περσυ βγαλαμε ολο το χειμωνα με κοντομανικο εσωρουχο κ τον υπνοσακο κ το καλοριφερ στους 22-23!Απλα τωρα δεν εχουμε αναψει καλοριφερ κ εδω στα βορεια της Αθηνας εχει ψυχρουλα και υγρασια κ ειχε γινει μουσκεμα απο τον ιδρωτα ο υπνοσακος κ η μικρη δε μενει σκεπασμενη με κουβερτα ουτε δευτερολεπτο κ φοβομουν μη κρυωσει χειροτερα...

Βηχει παντως ακομα λιγο που κ που!Θα δουμε!

Σας ευχαριστω πολυ ολες κοριτσακια μου!!!!!!

Κ εγω ψηφιακο εχω Ντινακι!Ουτε να το βλεπει!!!!Αγγελικουλα μου τα φοβαμαι του υδραργυρου πολυ,μη κανει καμια κινηση κ σπασει κ παθω εγκεφαλικο!Νομιζω τα εχουν καταργησει πια ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω τα ψιλοφοβαμαι... αλλα κανενα ψηφιακο ή οινοπενυματος που κυκλοφορησαν καποια στιγμη δεν τα αντικατεστησε σε ακριβεια. Οταν ο πυρετος περναει το 39,5 χρειαζεται η ρημαδα η ακριβεια. Σκεψου οτι ενω καταργηθηκαν για τους ιδιωτες, στα νοσοκομεια ακομα τετοια παραγγελνουν και δεν το κανουν για το χαμηλο κοστος. Καπως ετσι προμηθευτηκακα κι εγω 3 τετοια. Συνηθως παντως το ψηφιακο χρησιμοποιω αλλα δεν κανει μπιπ ποτε αν το βαλω στη μασχαλη του. Οποτε... θερμομετρηση απο τον ποπο και αφαιρω μισο βαθμο απο αυτο που βγαζει σε 10 δευτερολεπτα το πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To σιροπι τελικα το πινει μια χαρα απο τη συριγγα!Δεν ειχε κανενα προβλημα με αυτο!Το εχει βρει παιχνιδι!Ευτυχως γιατι θελω να ειμαι βεβαιη οτι το ηπιε ολο οπως λεει και η Αγγελικη!

Καρολινακι μου καλως μας ηρθες κ παλι!!!!!Δε μπορεις να μπαινεις απο τη δουλειτσα στο μαμμυ?Το παπακι βλεπω πολυ ζωηρο,οπως πρεπει :lol: !!Τα φιλια μου!!

Κατερινακι μου να δεις,οπου να΄ναι θα περπατησει και ο Παναγιωτακος!Οταν θελησει εκεινος ;)

Αννουλα μου πολλα φιλια κ σε σενα!!Κανε αυτο που σου λενε τα κοριτσια για το προβλημα που δημιουργειται με το ρευμα!

Βρε συμπεθερα καταιγιδα σας επιασε!!Κριμα ρε παιδι μου!Αυτα τα αναπαντεχα ειναι τα χειροτερα!Εχε μονιμα μια ομπρελα στο αμαξι!

Ντινακι μου ειδες τι μας κανουν αυτοι οι μπαμπαδες :lol: ???Τι εξαρτηση!!!Εμενα 2 μερες τωρα, κ στα χαλια που ηταν,ολο "Μπαμπα" κ "Μπαμπα"!!!!!Εμενα τιποτα η σκ@τουλα που ειμαι ολη μερα κολλημενη μαζι της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο Αγγελικη για την ακριβεια!Το ξερω κ εγω οτι του υδραργυρου ειναι καλυτερα(εχω 1)αλλα το φοβαμαι με τη μικρη ακομα!Βεβαια ειναι η 1η φορα που βαλαμε θερμομετρο(!!!)κ απ'οτι φαινεται για την ωρα ο,τι κ αν ειναι,ειναι ελαφρυ οποτε ενταξει!Στο μελλον αν εχουμε κατι σοβαρο κ χρειαζομαι απολυτη ακριβεια,ισως το χρησιμοποιησω!

Ντινακι η πιπιλα θερμομετρο δεν ειναι αξιοπιστη,ουτε κ πολυ καλη(πριν εναμιση χρονο τουλαχιστον που ψαχνομουν)απ'οσο μου ειχε πει μια φιλη μου που δουλευει σε φαρμακοβιομηχανια κ αρκετοι αλλοι γονεις!Μπορει να εχει βελτιωθει τωρα βεβαια,μη σε παρω κ στο λαιμο μου :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα ομπρελα αλλα φυσαγε πολυ εκεινη την ωρα και η βροχη πηγαινε περα δωθε... Μια χαρα παπια γιναμε σε 10 δευτερολεπτα!

Το τερατακι μου φαινεται οτι πολυ καλοπερναει στον παδικο αλλα δεν κουραζεται? Τρεχει σαν τρελος με το που μπαινουμε σπιτι για να κανει οτι ζημια προλαβαινει... Οταν τελειωνουμε σχεδον το φαγητο του αρχιζει και δειχνει δημαδια κουρασης.

Αυριο εχουν φακη ειναι και Παρασκευη, λεω να τον αφησω να δω αν θα φαει εκει. Αν δε φαει, στο απιτι θα τον περιμενει ψαροσουπα και καθολου δε θα το χαρει!

Η ομορφη και αρρωστουλα νυφουλα μου κοιμαται τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαιζα μαζι με τα θερμομετρα οταν ηταν 3ων μηνων μωρο και χωρις να υπαρχει λογος. Για να δω τι με βολευει καλυτερα, μην ανεβει κανενας πυρετος και απο το αγχος τα χασω... Ετσι ειδα οτι ρημαδια τα ψηφιακα δεν πιανουν ποτε σταθερη θερμοκρασια ακομα και 10 λεπτα να τα αφησεις. Δεν ξερω μηπως υπαρχουν πια τιποτα πιο εξελιγμενα. Αλλα οι πιπιλες θερμοτρα, απο οτι ξερω, ακομα δεν ειναι αξιπιστα... Πριν λιγες μερες ξαναρωτησα γιατι μου κακοφαινεται ο τροπος που του παιρνω τη θερμοκρασια ακομα με το ψηφιακο. Μου φαινεται οτι παραμεγαλωσε για τετοια κολπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σα να τον βλεπω Αγγελικη να μπαινει στο σπιτι τρελλαμενος,ετοιμος για σκανταλιες :lol: !!

Μπορει να ειναι σε υπερανταση κ εγρηγορση απο τον παιδικο κ τα παιδακια!!Το βραδυ δε πεφτει ξερος??

Κοιμαται τωρα το κοριτσακι μου κ οπου να'ναι λογικα θα σηκωθει γιατι επεσε κ νηστικια απο την πολυ της νυστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα μου σε αφηνω για την ωρα!Παω να ετοιμασω να φαμε σιγα σιγα,καλυτερα πριν ξυπνησει η Αφροδιτη!

Φιλια πολλα σε σενα κ τον γαμπρουλη μου!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπαρες τι κανετε?ειπα να μπω για λιγο γιατι εψαχνα παπου για τον αλεξανδρο.ειχα παραγγειλει απο το λητω αθλητικα νικε αλλα τα πηρα 21 κ δεν βλεπω να τα φοραει για πολυ ακομα.ουτε 1 μηνα δεν αντεξαν.αν καποια τα χρειαζεται μπορω να της τα στειλω.αμαρτια ειναι.τωρα θα παραγγειλω αλλα.ειδα κ της γκεοξ κατι δερματικα σκετη αντριλα που λεει κ η μαμακα μου..χαχαχααχ κοριτσια τρελλαινομαι αλλα ελεγα επειδη ειναι πιο ακριβα να τα παρω οταν παμε αθηνα ωστε να του τα δοκιμασω.οσο για το θερμομετρο εγω στη μασχαλη του το βαζω αλλα το ηλεκτρονικο.πηγα να δω του αυτιου αλλα κοστιζει πανω απο 70.ε οχι ρε παιδια κ ετσι...ειπαμε.παντως τωρα ειναι η πιο δυσκολη εποχη.χαμος γινεται κ εδω αλλα εχει πολυ ζεστη.εγω μολις δω οτι παει να ιδρωσει του βγαζω το πυτζαμακι.σημερα ηθελε να βγει στη βροχη κ του εβγαλα τα χερια κ φωναζε οοοο...τρελαθηκε το παιδακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεεεε!!!Δε σας προλαβαίνω,να δειτε που το νούμερο 6 θα ανοίξει στο

πιτς-φυτίλι!!!!! ;;)

Καρολινάκι μου όμορφο μεταφοραί-μετακομίσεις κ εσείς ετσι??Ε ρε τρέλλα τα μωρά μας...

Καλα αυτο με τα φρούτα πάντως,μπορει τώρα να σου φαίνεται διασκεδαστικό αλλα σε

1-2 μήνες μάλλον θα βγάλεις τη φρουτιέρα στο μπαλκόνι....Εγώ ετσι είχα χύμα την θηκη

για τα περιοδικά...Ε,μαζευα περιοδικά τουλάχιστον 15 φορές τη μέρα..Τη μία γέλασα,την

άλλη γέλασα,τη μία μάζεψα,την άλλη μάλωσα...Μέχρι που την εξαφάνισα!!Κ απο το άχτι μου πέταξα

κ οοοοτι περιοδικό είχα κ δεν είχα,χρήσιμα κ μη!!! :))

Στελλίτσα μου πόόόσο χαίρομαι που το κοριτσάκι σου είναι καλά!!!!!!Μακάρι να ταν απο το

εμβόλιο,όχι τίποτα άλλο,γιατι είμαι σίγουρη οτι αν ηταν κρυολόγημα θα τα βαζες με τον

εαυτό σου...Ετσι δεν είναι???Εγώ πριν καταλάβουμε οτι είναι αιφνίδιο εξάνθημα με κατηγορούσα

μερα-νύχτα γιατι δεν είχα στρωσει χαλιά κ ήμουν σίγουρη οτι το αρρώστησα το μαναράκι

μου.....Όσο για την καψούρα με τον μπαμπά της,τι να πω,ακριβως όπως τα λες κ εσύ...Αν είναι

ο μπαμπάς εδώ συνέχεια ερωτοτροπούν... [smilie=love3.gif] Εγώ σαν να μην υπάρχω ένα πράγμα...

Σήμερα δε,απο το πρωί φωναζε "Τώτααα"(Κώστα) κ έτρεχε στην πόρτα....Τι να πεις..

Αγγελικούλα μου ήμουν σίγουρη οτι θα το χαιροταν ο Ιασωνας!!!!!! =))=))

Σε φαντάζομαι εσένα να προσπαθείς να μαζεφτεις πανικόβλητη κ τον μικρό σου να είναι μες στην

τρελή χαρά κ πολύ γελάω....Δεν υπάρχει!!!!!!!!Όσο για τα θερμόμετρα εχεις δίκιο σχετικά

με την αξιοπιστια αλλα αν τσιριζε 15 δευτερα που χρειαζόταν με το ψηφιακό,πες μου τρόπο

να την κρατησω ενα ολόκληρο λεπτό.... :-\ Ασε που τρέμω κ εγω μη σπάσει κανένα..

υδραργυρενιο κ αντε να φυλαχτεις μετα......

Αννούλι μου εσυ παραγγέλνεις απο το διαδύκτιο παπουτσάκια ε??Θα βοηθούσε παντα να τα έπαιρνες ενα νούμερο μεγαλύτερο για να σαι σίγουρη...Ιδίως τα χειμωνιάτικα που θα φορέσει κ

μια χοντρη καλτσούλα..Εχει σε όλες τις εταιρείες ον λαιν αγορές??Να το ψάξω κ εγω γιατι

είδα κάτι μποτούλες crocodilino μούρλια κ Δράμα δεν εχουμε γμτ...

Αυτα αγάπες μου...

Πάω να φτιάξω καφεδακι να συνέλθω κ τα ξαναλέμε!! :-*:-*:-*:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσαρες μου τι κανετε?

Δεν μπορεσα να μπω σημερα...Ολη μερα σουρτουκιο!!!

Αλλα μου το' βγαλε ξινο μετα... Δεν ηθελε να κανει μπανιο, δεν ηθελε παμπερς, δεν ηθελε γαλα..

αλλα ολα τα εκανε με 2-3 τσιριδες της μαμας!! Με εσκασε το ατιμο..!

Εχετε δει παιδι να εχει μισοκλειστα ματια απ' τη νυστα.. και να μη κοιμαται?

Αυτο μου εκανε απο τις 9:30 μεχρι τις 11:15... Με εφερε στο αμην παλι...

Κοριτσια συγνωμη που δεν σχολιαζω.. αλλα δεν εχω κουραγιο να κατσω αλλο ξυπνια...

Καλο βραδυ και ελπιζω αυριο να ξημερωσει πιο ησυχη μερα...

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K τι εκανες τελικά κ κοιμηθηκε ρε Φανούλι??Οχι να μου πεις γιατι κ εμένα πάλι σημερα

δεν ηταν καθολου η μερα της...δεν ειδε κ καθολου τον μπαμπά της,μαυρο δακρυ εριξε μεχρι να την

κοιμισω στην αγκαλια μου(ολόκληρη γαιδάρα 11 κιλά!!!)Αχ αχ ξανα μανα τα ιδια,κ το κορυφαιο ειναι

οτι αυριο σιγουρα θα κοιμηθεί σαν να μη συμβαίνει τίποτα,μας δουλεύει ψιλο γαζι η κυρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μολις ξυπνησα και βρηκα τον λαπτοπ ανοιχτο...!

Ξεχασα να το κλεισω χθες βραδυ...!

Ντινακι με αλλο "κολπο" την πηρε ο υπνος.. Καινουργιο..!! Που δεν την εχω ξανακοιμησει ετσι..!

Οχι αγκαλια.. δεν ηθελε! Με χτυπουσε η γαιδουρα και γυριζε σαν σβουρα.. και τσιριζε.

Με λιγα λογια ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ!

Την πηρα ΟΡΘΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ και κουνα κουνα κουνα πανω κατω την αρπαξε ο υπνος στον ωμο μου...

Παω να ετοιμαστω!!

Στις 7 πρεπει να ειναι στη δουλεια..

Θα με περιμενουν τα ταρζανακια μου!

Φιλια πολλα.

Θα τα πουμε το μεσημερακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κυριες μου... @};-~o) τι μου κανετε;

Κωνσταντινα απο ζημιες αστο κ μπουσουλωντας δεν κανει λιγα ;) μαλον δεν διαβασατε για τον καδο με τα σκουπιδια που παμε κ τον περνουμε αγκαλια, η για το σιδερο που μολις με δει να το ετοιμασω ορμαει αμεσως πανω του :unsure: αφηστε που εχουμε κ αγαπημενο τραγουδι στην τvδεν ξερωαν προλαβενει καμια σας να δει το κισμετ το τουρκικο λεω :lol: κ μολις τελειωνει τρεχει σαν τρελος οπου κ αν ειναι ν'ακουσει το τραγουδι :P τον περνω κ εγω αγκαλια κ το χορευμε μαζι... :lol: χθες κοριτσια αφου ηπιε το γαλα που πινει συνηθως για βραδυνο εφαγε κ μισο τοστ της μαμας.....χιχι μολις μ'ειδε ηρθε κατευθιαν το εχει ξανακανει του εδινα μικρες μπουκιτσες κ εκανε μμμμμ.....κ κοιταγε κ διπλα στο πιατο αν εχει αλλο :D εσεις τα δωσατε καμια σας να δοκιμασουν; ;)

Στελλα περαστικα σας κοριτσι μου,εγω εχω ψηφιακο θερμομετρο κ μεχρι τωρα δεν εχω προβλημα στη μασχαλη το βαζω, απλα τον προσεχω γιατι θελει να το παρει να παιξει,εμεις πυρετο καναμε απο το πρωτο εμβολιο...κ ντεπον του εδινα παντα στην αρχη με συριγγα τωρα με κουταλακι κ ανοιγει το στομα μονος του ;)

Αγγελικουλα εσεις γινατε μουσκεμα, με τετοιο καιρο τι να κανεις ;) ο μικρος την καταβεηκε απ'οτι καταλαβα.. :D

Καρολινακι τι κανεις κοριτσι μου δε σε ξεχναμε μωλε.... @};- απλως ξερουμε πως εισαι στη δουλεια σου κ δεν γινεται απο εκει ...η νυφουλα μου ζωηρευει μπραβο της δωστης μακια πολλα... :D

Αννα αν θες τα παπουτσια στειλτα σ'εμας εμεις τωρα πηραμε 20 νουμερο κ μαλον θα μας κανουν ;)

Χρυσα την καλημερα μου αγαπη μου ελπιζω να εισαι καλα ;) κατι διαβασα πιο κατω ;)

Φανη καλο πρωινο κ καλο σ/κ τωρα θα ξεκουραστεις λιγακι..... ;)

Αργυρουλα που εισαι; φιλακια στα ζουζουνια σου....θα τα πουμε πιο μετα... ;)

καλημερα καλο πρωινο σε ολες ~o)@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα καλημέραααα!!!!Το βράδυ μας ηταν άψογο,μπορεί να με ταλαιπώρησε

για να κοιμηθεί αλλα αξιζε τον κόπο αφού ξύπνησε 10 παρα χωρις να κανει κιχ όλη νύχτα...

Κ πάνω που είχα αρχίσει να ανησυχω μην το κάνει χούι να ξυπνάει μες στα αγρια χαράματα.. :-s

Φανούλι μου τι αλλο θα μας κάνουν αυτα τα κοριτσόπουλα,έλεος δηλαδή...Εγω σημερα

θα την παρκάρω στη γιαγιά της στο χωριό για να ηρεμησω λίγο,να κατεβω να στησω το

μαγαζί,να βγω εξω κ μετά να κοιμηθω σαν ανθρωπος..!!!

Νινίνα μου κ βεβαια διάβασα τα κατορθωματα του Παναγιωτάκη μας,κ πιστεψε με δεν εχει

μεγάλη διαφορά το περπατημα με το μπουσούλημα,απλά όταν περπατάει,αυτα που τωρα σκορπάει

τριγύρω θα τα κουβαλάει σ ολο το σπίτι...θα βρισκεις απιστευτα πραγματα εκεί που ούτε

φαντάζεσαι...

Καλά κ για φαγητο μη το συζητατε...

Αφού έγινε καλά κ μετα δεν τολμάω ν ανοίξω ψυγείο ή να φαω το οτιδηποτε,φωνάζει μααααμ!!!!

Κ ορμάει....Λες κ την εχω νηστική!! [smilie=blob1.gif]

Χθες τσακισε το φρούτο της(εννοείται σε κομμάτια),μετα το φαγητό της,μετα εφαγε κεφτεδάκια

κ τυρι απο το δικό μας φαγητό,το απόγευμα έφαγε κρέμα κ μετά μισό απο το γιαουρτάκι που

έκανα το λάθος να αρχίσω να τρωω μπροστά της,μετα μου ζήτησε μπανάνα,έφαγε μια ολόκληρη,

μετα εβαλα fitness κ πάλι μου φαγε σχεδον την μιση κούπα κ μετα απ ολα αυτά προσπαθούσε

να φτασει ενα πήλινο βάζο που εχω στον πάγκο μου κ εχω μεσα cookies κ φωναζε μααααμ!!!!

Λετε να γινει καμιά χοντρούλαααα??????

Κ τα 330μλ γαλατακι σταθερα,έτσι??? :-o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσαρες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P είναι παρασκευή σήμερα και είμαι πολύ χαρούμενη... :D:D τι μου κάνετε? :-h:-h

είπα να μπω να τα πουμε...μιας και δεν με πέταξε έξω...πτου πτου... ακόμηηηηηη :lol::lol:

το ζουζουνάκι μου απο χθες εχει ξετρελαθει με κατι τουβλακια(πως να το πω ακριβως...) που της πηραμε απο το jumbo...ειναι σε ενα πλαστικο και τα βγαζει και τα σκορπίζει παντουυυυυυυυυυ....μαθαμε χθες να λεμε το μπλε...το λεει μπε!!!!! αλλα της το λεω εγω πρωτα ε? ;) και απο χθες της λεω φερε το κοντρολ στην μανουλα η τον ασυρματο και τρέχει!!!! στην κυριολεξία ....να μου το φερει και μετα επειδη προσπαθουσα να της μαθω το ευχαριστώ...αφου μου τα δίνει κανει αυτη ευχαριστω.... =))=)) α ρε παπενια !!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Ντινούλα μου γλυκιά... αυτό με το Τωταααααααααααα μου άρεσε πολυ....:lol::lol:αχ κοριτσάκι μου αδυναμίες ειναι αυτές :x :και εμας ενω ήταν μπαμπακιας...τον τελευταιο καιρό το παπί μου δείχνει μια αδυναμία στην παπιομανούλα.... ;);) ενω μπορει να μαι στην κουζίνα και να μαγειρευω αν παω να δω τι κανει στο σαλόνι με τον μπαμπα της...τον φτύνει και έρχεται αμέσως σε μενα... =))=)) και μετα κάποιος άλλος στεναχωριέται :(:( εχουμε γίνει αυτοκόλλητες και μου κανει εντυπωση γιατι και οι δύο λειπουμε... :?: μπορει όμως επειδη ο Αντώνης την μαλώνει πολυ περισσότερο από μενα... :idea:

Στελλίτσα μου χαίρομαι που έπαψε να ταλαιπωρείται η Αφροδιτούλα μας... :P:P όσο για την αδυναμία που χει στον μπαμπα...δεν θυμάμαι βρε κορίτσια μετα απο τότε ισχύει το οιδιπόδειο (αν θυμαμαι καλα γυρω στα δύο χρόνια.)και σίγουρα θα υπάρχουν και εξαιρέσεις....αλλα πρέπει να συνδράμει η απουσία του ενός γονέα....και δεν είναι λογικό ???όταν είναι όοοοοοολη την μερα με την μανουλα που αναμφισβητητα αγαπουν πολυ πολυ και ξαφνικά έρχεται ο μπαμπας που δεν τον εχουν δει καθόλου θα θελουν να του δειξουν την αγαπη τους...τι μπορουν να κανουν ...τι καινουργιο εμαθαν... ;);) πάντως όπως και άν έχει η ΜΑΝΟΎΛΑ ΕΊΝΑΙ μονο ΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Συμπεθερούλα μου κανε υπομονή και όπου να ναι θα περπατησει ο κουκλος μας...πάντως ειναι σκανταλιάρης ε???? ...:lol::lol: να προσεχεις πολυ με το σίδερο...ειναι πολυ πονηρα και κανουν αποτομες κινησεις ... :? τοστακι της ειχαμε δωσει και εμεις πριν αρκετο καιρο όταν δεν καθοταν με τίποτα στο καρότσι...

Ζαιράκι μου τι κανεις? τι καλα που δεν εχεις ούτε ναυτιες ουτε ζαλαδες.... :P:P εγω θυμάμαι περιμενα πως και πως να περάσει το πρωτο τρίμηνο...ειχα απιστευτες καουρες και ξινιλες...εγραψα στην ομαδουλα μας... ;);)

Φανούλα μου αν και το πα και στις φωτογραφίες...η κόρη σου εχει κατι ματια χάντρες!!!!!!!!!!!!!!! :-bd:-bd πιο όμορφα και απο το πιο γαλάζιο χρώμα της θαλασσας....θα καψει καρδιεςςςςςςςςς... :lol::lol:

Βεβαια και οι κατσανες ματαρες ειναι ερωτευσιμες!!!!!!!!!! :x (βλεπε παπενιααααααααααααααα :lol:...αν δεν παινεψεις το σπίτι σου...χαχα)

Δωρουλα μου ,Αννούλα μου,Μαρακι μου τι κανετε κοριτσαρες μου?

Χρυσα μου γλυκια ο ταζουλης μας εν δράση στον παιδικό ε??????? ρε φιλεναδα θ α τα πουμε τελικά?θα σ ε παρω τηλ...

Αγγελικουλα μου ...ελπίζω να σαι καλό κορίτσι και να διαβάζεις ε? :lol::lol:

αχχχχχχχχχχχχχχχχ επεστεψα στα παλια καλα δρωμενα οπου γεμιζα τις σελιδες το πολυλογουδικο καρολινακι.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σημερα

θα την παρκάρω στη γιαγιά της στο χωριό για να ηρεμησω λίγο,να κατεβω να στησω το

μαγαζί,να βγω εξω κ μετά να κοιμηθω σαν ανθρωπος..!!!

Χθες τσακισε το φρούτο της(εννοείται σε κομμάτια),μετα το φαγητό της,μετα εφαγε κεφτεδάκια

κ τυρι απο το δικό μας φαγητό,το απόγευμα έφαγε κρέμα κ μετά μισό απο το γιαουρτάκι που

έκανα το λάθος να αρχίσω να τρωω μπροστά της,μετα μου ζήτησε μπανάνα,έφαγε μια ολόκληρη,

μετα εβαλα fitness κ πάλι μου φαγε σχεδον την μιση κούπα κ μετα απ ολα αυτά προσπαθούσε

να φτασει ενα πήλινο βάζο που εχω στον πάγκο μου κ εχω μεσα cookies κ φωναζε μααααμ!!!!

Λετε να γινει καμιά χοντρούλαααα??????

Κ τα 330μλ γαλατακι σταθερα,έτσι??? :-o

Ντινούλα μουυυυυυυυυυυυ και καλά θα κάνεις να την παρκάρεις!!!!!!!!!!! :lol::lol: στην γιαγιάκα...

αλλα απορώ βρε φιλεναδα που τα βαλε όοοοοοοοοοολα αυτα που ειπες???????? :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινούλα μουυυυυυυυυυυυ και καλά θα κάνεις να την παρκάρεις!!!!!!!!!!! :lol::lol: στην γιαγιάκα...

αλλα απορώ βρε φιλεναδα που τα βαλε όοοοοοοοοοολα αυτα που ειπες???????? :o:o:o

Εγω δεν απορω καθολου! Αναπληρωνει το κενο... τοσες μερες αρρωστουλα και σχεδον νηστικη, ετσι θα το αφηνε να περασει? Αμα το παιδι ειναι καλοφαγο για να μην πω λαιμαργο ετσι ειναι! Ολα μαμ... Εμεις δεν τρωμε τιποτα σχεδον μπροστα του εκτος απο φρουτα. Την τελευταια φορα που ζυγιστηκε ηταν 13,050. Σημερα το απογευμα θα δουμε παλι που θα κανουμε το εμβολιο της γριπης, τον κοβω περισσοτερο απο 13,150... Ο Θεος να λυπηθει τη μεση μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα...Αγγελικούλα μου φαντάζομαι κ εσυ θα φοβάσαι να ανοίξεις ψυγείο

μπροστά του εε??? :)):))Ευτυχως το Ολινάκι το ΄ρίχνει σε μπόι(μέχρι τώρα)..Μόνο η κοιλίτσα

φουσκώνει κ μου φαίνεται όλο κ πιο ψηλή...

Καρολινάκι μου ειναι τρέλα το Λυδιάκι μας!!!!!!!Ακου ευχαριστωωωω!!!Εγω όσο κ αν της

το δείχνω δεν το αφομοιωνει το σκατάκι μου..Η τουλάχιστον ετσι δείχνει :-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και μεις μια απο τα ίδια...

μονο που όχι μόνο δεν τολμάμε να ανοίξουμε το ψυγειο αλλά πάει και το ανοίγει και μόνος του και πέρνει ότι θέλει....μια μέρα στη μαμα μου πήρε μια ρώγα σταφύλι, αλλά πέρνει τυρί,βιτάμ ή ότι άλλο βρει. ανεξάρτητο παιδί... :o:o:o:o:o:o:o:o .

εγώ που είμαι και έγκυος και δε μ'αφήνει να φάω τίποτα??????? ότι και να θελήσω να φάω,τοκάνω στα κρυφά και στα γρήγορα, γιατί αν το κάνω μπροστά του δε θα μάφήσει να φάω τίποτα και καλά να ναι το παιδάκι μου να τρώει, αλλά πρέπει να ταϊσω και τοάλλο μέσα μου :D:D:D:D ....

προχτές ε'ιχα φτιάξει μια σαλάτα ναφάω και εκείνος έτρωγε την κρέμα του με τη γιαγιά, το απόγευμα. παράτησε την κρέμα και προτίμησε τη σαλάτα μου :-\ :-\ :-\ :-\ :-o:-o:-o:-o:-o έτρωγε μια κουτλιά κρέμα και 5 κουταλιές σαλάτα....μπας και είναι αυτό γκαστρωμένο...εμετός μο ρχόταν με αυτά που ε΄κανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...