Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Χρυσα, δυσκολη η κατασταση με τις αναγουλες και τους εμετους... θυμαμαι ακομα αυτους τους καταπληκτικους 3 μηνες... και τους επομενους που ειχε χαλασει το στομαχι μου και ετρωγα σαν πουλι και το φοβο μηπως φαω κατι και κανω παλι εμετο... Μ' αυτα και μ' αυτα εβαλα μονο 9 κιλα στην εγκυμοσυνη μου. Τους πρωτους 4 μηνες εχανα συνεχεια βαρος... Καπως ετσι εξηγησε ο παιδατρος στη συνεχεια τη λυσσα του Ιασωνα για το γαλα και μετα για το φαγητο. Ετρωγε απιθανες ποσοτητες και αναπτυσσοταν τρομαχτικα γρηγορα και σε υψος και σε βαρος. Ο παιδιατρος τοτε ελεγε οτι ειχε περασει μεγαλη στερηση σαν εμβρυο...

Κανε υπομονη βρε κοριτσι... Το ξερεις οτι φαση ειναι και θα περασει...

Ο Χριστοφορακος τι κανει? Δεν μας γραφεις τιποτα νεα του... Στο σπιτι τοσο καιρο πως τα βγαζει περα με τη βαρεμαρα? Το σπιτι σας στεκεται ακομα? Ρωταω γιατι το δικο μας κινδυνει να κατεδαφιστει... Ξεκολησε τον κατω μεντεσε απο την πορτα της κουζινας και απο το πολυ χτυπημα εφυγαν και κατι βιδες απο τη συρρομενη του καθιστικου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κωνσταντινα, δε στολισα δεντρο! Το καθιστικο στολισα με διαφορα φωτακια και στολιδια ψηλα στους τοιχους και τις κουρτινες... σιγα μην εφτιχνα δεντρο να παλευω με τον Ιασωνα καθε μερα... περισσοτερο θα στενοχωριοταν απο το πολλα οχι και μη παρα θα χαιροταν με το δεντρο. Του εδωσα ομως 2 αγιοβασιληδες με φωτακι-κερακι και μουσικη. Τους μεταφερει ολη τη μερα απο το ενα δωματιο στο αλλο και τους βαζει να παιζουν τη μουσικη ταυτοχρονα... διαφορετικη μουσικη ο ενας απο τον αλλον... μιλαμε για απιστευτη βαβουρα... αλλα τι να κανεις?

Πολυ ομορφες οι φωτογραφιες σου! Η Ολινα δεν πολυ-φαινεται ομως... ισως αργοτερα να μπω στο fb να δω και τις αλλες... Εσυ παντως σε συτη με το καρουσελ κουκλα εισαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα, λυσαξε ο Παναγιωτης στην εκκλησια ε? Εχει ενεργεια το παιδι... ισως και να μην ειναι και τοσο ζορικα τα πραγματα οταν περπατησει κανονικα. Στην αρχη τουλαχιστον θα καταναλωνει περισσοτερη ενεγργεια για να μετακινειται αλλα οταν ανακαλυψει σε ποια σημεια φτανει για να αρπαξει πραγματα και αρχισαι και να σκαρφαλωνει... θα ειναι δυσκολα!

Χαρουλα, επεσε δουλεια σημερα? Υπομονη... λιγες μερες ακομα και μετα Χριστουγεννα. Θα ηρεμησεις για λιγες μερες. Φανταζομαι οχι ολοκληρο το 15θημερο αλλα καμια 10ρια μερουλες θα καθησεις φανταζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Χριστοφορος καθε μερα γινετε ολο και πιο ζωηρους...τρεχει απο δοματιο σε δοματιο ουρλιαζοντας...

Εχει κανει λακουβες στο ψυγειο της πεθρας, εχει κανει βαθουλοματα στην εξοπορτα της πεθερας,

το δικο μου σπιτι ειναι αδειο απο διακοσμιτικα..

ειχε τις προαλες ενα δεντρακι που ειχα φτιαγμενο απο χρυσαφι πουλιες διακοσμιτικο και φυσικα σκαρφαλωσε και το επιασε..γιαλυζε ολοκληρος σαν πυγολαμπιδα...

το μονο καλο ειναι που κοιμαται πλεων καλα..ξυπναει μονο μια φορα..και τερμα

απο την αλη στην μπανιερα για να τον πλυνω δεν καθετε λεπτο..σαν χταποδι παει..κανω μπανιο και εγω μαζι του ουσιαστικα γιατι γινομαι μουσκεμα..

Λες και ο δικςο μου να τρωει συνεχεια γι'αυτον τον λογο...και εγω στην εγκυμοσυνη δεν ετρωγα γιατι ολα η μου μυριζαν η τα ξερνουσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του Ιασωνα του εχει μεινει η γλυκα αν και ειμαι καλα τωρα... Συνεχιζει να μου δινει υποχρεωτικα ανυπρακτο νερο και να με ταιζει φανταστικο φαγητο οπως κανει με τα αρκουδακια του. Με χαιδευει στο προσωπο και στα μαλλια, ριχνει και καμια τσιμπια σε κανενα μαγουλο και ξεριζωνει και καμια τριχα βεβαια για να μην ξεχνιομαστε...

Χθες αν και ειχδε παγωνια τον λυπηθηκα που ηταν τοσες μερες κλεισμενος σπιτι και μιας και ηταν πολυ καλυτερα τον πηγα βολτα στην πλατεια... πρωτος στοχος το συντριβανι φυσικα αλλα ξεχαστηκε γρηγορα με κατι παιχνιδια που εχουν τα περιπτερα... αλογακια, τραινακια, αυτοκινητα, ελικοπτερα... Σε ολα ηθελε να μπαινει και αν δεν εβαζα κερμα για να παιξουν... γκρινια... φαγαμε κανενα 15ευρω σε κερματα. Και φυγαμε με τα χιλια ζορια φυσικα...

Λιγο πριν φυγουμε ηρθε και νονα του και την εβαλα να τον κυνηγησει για λιγο... να μαθαινει! Μας πηγε και μεχρι το αυτοκινητο γιατι κουβαλουσα την προικα μας και κατι μπαλες και ροδες. Οταν φτασαμε του λεω δωσε ενα φιλακι στη νονα για να φυγει να παμε κι εμεις στο σπιτι για μπανιο. Της δινει φιλακι και αμεσως δινει και σ' εμενα... Παει του εμεινε... Τωρα οποτε του λεω δωσε φιλακι στο θειο Μακη, στη θεια Ασπα, στο μπαμπα... το δινει αλλα αμεσως φιλαει κι εμενα. Να νομιζει οτι θα ζηλεψω? Ποιος ξερει πως σκεφτεται?

Με κουβεντες κατανοητες μαλλον δεν εχει κανει καμια προοδο αλλα κανει μεγαλες προοδους με το να τρωει και να πινει μονος του. Τα καταφερνει πολυ καλα με τροφες που τρωγονται με πιρουνι αλλα οχι και τοσο με αυτες που θελουν κουταλι. Επιμενει ομως να μην του κραταω καν το χερι... Νευριαζει, θελει μονος του... Με το ποτηρι πινει μια χαρα νερο χωρις να βρεχεται καθολου, γιατι με το γαλα γινεται χαλια, δε μπορω να καταλαβω. Δοκιμασα να του δειξω να πινει με καλαμακι αλλα δε θελει με τιποτα... τα καλαμακια ειναι καλα μονο για μασουλημα κατα τη γνωμη του.

Βαζω και μια φωτογραφια που τρωει τη μπανανα του... αν και αλαξε γνωμη τωρα και την τρωει κανονικα. Την κραταει στο χερι μισο-ξεφλουδισμενη και δαγκωνει κοματακια. Μπιφτεκι και πατατες φουρνου τρωει πολυ καλα με τα πιρουνια του... συνεχιζει να θελει 2... αλλιως βαζει το αλλο χερι μεσα στο πιατο και πασαλειβεται.

Εικόνα0272.jpg[/attachment:x7heokwo]

post-6-13873935690798_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζι το τρακτερ που ειναι πισω στη φωτο το μικρο..το ειχαμε και εμεις..λεω το ειχαμε..γιατι το διαλυσαμε!!!!...το καναμε ανταλλακτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως τα καταφερε βρε Χρυσα το θηριο σου και διελυσε? Ο Ιασωνας το χρησιμοποιει για οπλο... ενω με τα αλλα αυτοκινητακια παιζει σχεδον κανονικα αυτο ποτε δεν το χρησιμοποιησε για να το κυλησει... Του εδεσα κι εγω μια κορδελα εδω και 3-4 μερες μηπως και του αρεσει να το τραβαει αλλα εις βαρος μου γυρισε κι αυτο... το γυριζει γυρω-γυρω στον αερα και οποιον/οτι παρει ο χαρος... Σαν αυτα τις σιδερενιες μπαλες με τα καρφια που γυριζουν γυρω-γυρω οι αγριοι πολεμιστες απο την αλυσιδα για να χτυπανε πολλους εχθρους... ετσι και ο Ιασωνας με αυτο γκρεμιζει πολλα πραγματα ταυτοχρονα. Αλλα αντεχει ακομα... κανενα κοματι δεν του εφυγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαχαχαχχαα...Καλα,Αγγελική κ συμπεθέρα μου πολύ γελασα με τα

κατορθώματα των μικρών σας...Φαντάζομαι δε τον Ιάσωνα να γυρίζει το αυτοκινητάκι

στον αέρα με το κορδόνι που του δεσες για να το σέρνει κ ξεκαρδίζομαι!!! =))

Εγώ μπορώ να πω οτι βρήκα το κουμπί της κόρης μου..Εχει τρέλα με τα βιβλία(δε

μπορώ να καταλαβω απο πού το πήρε αυτο..ο μπαμπάς της κουβαλούσε όλα τα

βιβλία στην τσαντα του για να μην την ανοιγοκλείνει καθε μερα για να τ αλλάζει κ

εγώ απλά ήμουν καλή μαθητρια-ποτέ άνω του 17,5- με 1 ωρα διάβασμα τη μερα το πολύ,

ακόμη κ στην Γ'Λυκείου...)..Οπότε της δίνω βιβλία κ περιοδικά κ τα χαζεύει γυρνώντας τις

σελίδες μία-μια..Αυτο ευτυχως μας παιρνει πολύ χρόνο,οπότε καθ όλη τη διάρκεια

της...μελέτης,εχουν σωθεί κεριά,το τραπέζι μου απο χτυπήματα,η τηλεόραση,ο

όρθιος καθρέπτης που έχω εξω απ την κρεβατοκάμαρα κ βέβαια το καλαθάκι με τις

κρέμες κ τα καλλυντικά της...Κ ανέφερα αυτα γιατι αυτα ηταν οι τελευταίοι στόχοι της!

Εμείς ξυπνήσαμε κορίτσια μου κ η μικρη είχε 38 πυρετο...Ελπίζω να μην εξελιχθεί σε

κατι σοβαρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα τι κανετε?εμεις καλα δοξα το θεο.σημερα πηγα στο γιατρο και ακουσαμε τικ τα τικ τακ....βεβαια σε πολυ γρηγορυς ρυθμους.απλα ο γιατρος κοντεψε να μας κοψει τα ποδια.πριν ακουσω μου λεει ιφιγενεια ειχες καθολου αιμα?οχι..ειχες πονακια οχι...του λεω νορμαλ...γιατι γιατρε και να μην μιλαει μετα ακουσα καρδια κια ηρεμησα τον ξαναρωταω γιατι μου λεει ο υπολογοστης μου βγαζει το εμβρυο λιγο πιο μικρο γυρω στις 6 μερς δηλ.ενω ειμαι 8 εβδομαδων το μωρο βγαινει 7 και 1 μαλλον μου λεει εγινε η συλληψη πιο αργα δεν ξερω παντως μου εκοψε τα ποδια...τι να του πω....οποτε παω ολο κατι μου λει και με τρομαζει και μετα μου λεει μην αγχωνεσαι...ας πουμε την προηγουμενη μου λεει βέπω υγρο στις ωοθηκες μου ειχε κοψει παλι τα ποδια και μετα μου ειπε οκ ειναι φυσιολογικο λογο καταστασης θα φυγει μην αγχωνεσαι...τελοσπαντων τι ναπω...

θελω και εγω βολτα στη δεθ τι ωραια που ειναι...για βολτα τις γιορτες θα φυγουμε εμεις πρωτα ο θεος στις 3 περιπου γεναρη θα παμε στους γονεις μου και στα πεθερικα μου για κανα 15μερες...αν περναμε χριστουγεννα η προτωχρονια θα ηταν μονο μια εβδομαδα και ετσι επιλεγουμε φωτα..αυτα τα νεα μας φιλουδια σε ολα τα κοριτσια..

ξεχασα χρονια πολλα στις νικολετες και νικους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iφιγένεια οι φωτο δεν είναι απο τη δεθ,εκεί ειναι μεσα στην έκθεση,

όλα στεγασμένα..Οι φωτο ειναι απο την Ονειρούπολη Δράμας!!!

Επίσης να μην αγχώνεσαι για αυτο που σου πε ο γιατρός,πολλά εμβρυάκια φαίνονται

μικρότερα απ οτι πρέπει να ειναι,κ άλλα μεγαλύτερα!Όλα θα πάνε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια, μην αγχωνεσαι κοριτσι μου... υπερηχος ειναι, δεν ειναι και τοσο ακριβεις πια οι μετρησεις των υπερηχων. 6 μερες ειναι μεσα στη φυσιλολογικη αποκλιση απο τους υπολογισμους που κανει γιατρος και μηχανημα. Ολα ειναι μια χαρα, θα το δεις στην πορεια! Καλα στολισματα!!!

Κωνσταντίνα, περαστικα να ειναι και να μην κανει περισοτερο πυρετο το Ολινακι σου!

Κι εγω το ξεχασα γιατι δε γιορταζει κανενας δικος μου, ουτε καν φιλους δεν εχω Νικους και Νικολετες. Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν λοιπον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντζι μου σ ευχαριστω κοπέλα μου,σε μιση ωρα είχε πέσει ήδη 36,9,

ας ελπίσουμε να ηταν κατι τυχαίο ή εστω να ειναι δεκατάκια απο δόντι...

Προς το παρων κοιμαται ήσυχα το μωρό μου..

Σωστα ρε κορίτσια,δεν ευχηθηκα κ απο εδω,να χαιρεστε τους Νίκους κ τις Νικολέτες σας,

εγώ εχω τον μπαμπάκα μου,γερός να είναι!

Μόλις τελείωσε το Νησί κ τωρα φευγω κ εγω να χαλαρώσω!!Φιλιά πολλά,όνειρα γλυκά... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον θα γραψω νωρις γιατι με αυτη τη μισθοδοσια των αναπληρωτων δεν ξεμπλεκω με τιποτα!

τι μου κανετε?

περαστικα στα αρρωστουλικα μωρα!

ιφη μη στεναχωριεσαι καθολου!σιγα τη μεγαλη διαφορα των 6 ημερων!αφου ακουσες και καρδουλα ολα καλα!με το καλο να ερθει το μωρακι!

οι υπολοιπες εγκυουλες καλα?

χρυσα κανενα νεο απο το γιατρο?πηγες?διαβασα και την απαντηση ενοσ γιατρου σε αλλο θεμα και ταραχτηκα λιγο!ελεγε οτι μετα απο περιστατικο στη γερμανια που σε προσπαθεια φυσιολογικου τοκετου μετα απο καισαρικη εχασαν το μωρο και ισα που καταφεραν να σωσουν τη μανα, αποφασισε να μην το επιχειρησει ποτε ξανα !τι να πω?σας ειπα ομως η φιλη μου στη σουηδια γεννησε μετα απο 35 ωρες φυσιολογικα μετα απο καισαρικη-και οταν της ειπα μπραβο μου ειπε οτι δεν ειχε αλλη επιλογη!

αγγελική φανταστικος ο γιος σου!

εμεις καλα!το προγραμμα μας!τιποτα αξιοσημειωτο!

πολυ ωραιες οι φωτος απο την ονειρουπολη στη δραμα!εμεις πηγαμε στη δεθ-πολυ ωραια ηταν!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Συμπεθερα περαστικα σρτο Ολινακι.,..τι ηταν αυτο το ξαφνικο!!!

Ιφη μην ανισυχεις...σηγα τη διαφορα..μπορει οντως να εγινε αργα η συλληψη.

Ατζι ειδες..τα καταφεραμε αφου το κοπαναει οπου βρει

Χαρουλα εχω ραντευου στις 13/12 δηλάδη τη δευτερα..θα σου πω αναλογως και την Τριτη στις 14 εχω ραντευου με τον μαμοπουλο και αναλογα θα σου πω παλι τι μου ειπαν

Το διαβασα αυτο που λες..και ομολογω οτι στεναχωρηθηκα.

Ολα ειναι πιθανα...θα δω αναλογα πως θα ειμαι για το τι θακανω τελικα

καλα να ειμαστε και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας κ περαστικα στα μωρακια μας, διαβασα μερικα πως ειναι αρωστουλικα λιγακι... :huh:

Αγγελικη κ Κωνσταντινα, ναι ολα αυτα τα εκανε μπουσουλωντας, στην εκκλησια..στο τσακ τον προλαβενα να μη κανει εισοδο απο την ωραια πυλη :ohmy: αμετρητες φορες κ εγω εγω τον πηγενα πιο μακρια αλλο τοσο αυτος εκει......χθες πηγαμε σε μια ξαδερφη γιορταζε ο γιος της, ημαστε οικογενοικα να πω...κ δεν εκατσε λεπτο εξερευνησε ολο το σπιτι τους, περνουσε απο μπροστα το δεντρο, με τα λαμπακια κ δεν του εδινε σημασια,αλλα στο τελος επεζε με την ανιψια μας 10 χρονων την ξαπλωσε κατω κ την τραβολουγουσε απ'οπου μπορουσε, μαλια ,μαγουλα, κ ειχε ενα υφος, ηταν κ καλα νευριασμενος ο κυριος.... :D φυσικα μολις γυρισαμε ξεραθηκε στον υπνο...

Συμπεθερουλα τι να πω δεν ξερω ενω το πρωι επινε πιο καλα γαλα τωρα αρχιζει να το κοβει κ αυτο για να δουμε ;)

σημερα φωναζει απο τις 7 κοριτσια, κ εγω προισπαθω να τον κρατησω μεχρι το μεσημερι, θα παω τωρα να σκουπισουμε μαζι, κ να κανουμε αλλες δουλιτσες,κ ετσι τα καταφερνω.....εφυγα καλο πρωινο σε ολες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Ήταν ενα δύσκολο βράδυ..

Ξύπνησε η Ολίνα κατα τις 12μιση ,είχε πυρετό, οχι πολύ,37,9,αλλα καλού κακού

της έδωσα αντιπυρετικο για να κοιμηθει καλα...ναι,πως...!!!

Κορίτσια απο εκείνη την ωρα,τι αγκαλιά την κούνησα,τι στα πόδια μου,τι αγκαλιά την

πήρα στον καναπέ στο δωμάτιο της,τι την χάιδευα στο κρεβάτι της,τι στριμωγμα

έφαγε στο δικό μας κρεβάτι,τίποτα...Δεν κοιμόταν με καμιά Παναγιά που λένε!Κ ο

πυρετος είχε πεσει αμέσως...Αν ξυπνήσει,τελείωσε...ε κατα τις 4 δεν άντεξα,τα νεύρα

μου είχαν γίνει κρόσσια,ξυπνάω τον μπαμπά της κ του λέω ανέλαβε την εσύ!

Απ ότι μου είπε κοιμ ήθηκε ξανά στις 5 παρα τεταρτο..

Κ βέβαια ξυπνησε 11μιση η ωρα..Αλλα εγώ καταλαβαίνετε σε τι κατάσταση είμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ συμπεθερα...λες να ηταν συννενοημενοι;;;;

Ο δικος μου ξυπνησε κατα τις δυο...

ηταν μετα ξαπλα με τα πατια ναοιχτα και εκανε τουμπες στο κρεβατι και μιλουσε μονος του- ηρεμα οχι φωνες και τσιριδες..για καμια ωρα τον ακουγα που παραμιλουσε μετα ζητησε νερο, του εδωσα τον αλαξα παμπερσ του εβαλα ορο στη μυτι γιατι ηταν λιγο βουλωμενη...και κοιμηθηκε ξανα μεχρι τις 7 που του εδωσα μισοκοιμησμενο το γαλα...

Περαστικα σας ρε...

Η Καρολ που χαθηκε σημερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας και απο μενα κοριτσουδια....

χρονια πολλα στην παπενια ΚΑΡΟΛ μου

περαστικα στα μπουκωμενα αρρωστουλια μας και στις μαμαδες

αυτες τις μερες δυστυχως δε μπορω να μπω πολυ και να σχολιαζω διοτι ολοι ασχολουνται με τα στολισματα και γω με γιατρους και νοσοκομεια!!!!!!

θα παω για ψαξιμο γιαυτο που μου συννεβη τελικα κοριτσια μπορει να μην ηταν τυχαιο λενε και να εξελιχτει σε κατι αλλο Θεος φυλαξει...αλλα μπορει ναναι κιαπο στρες....θα φανει!!!!

Μumydi μου τελειες οι φωτο σας..περασατε φανταστικα ε???ετσι να περνατε παντα

χρονια πολλα στους Νικους και τις Νικολετες μας..!!!

φιλια σε ολες μια μια ξεχωρ5ιστα κοριτσαρες θα προσπαθησω να ξαναμπω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα κ εμένα παιχνίδια ήθελε καλέ,μη φανταστείς οτι έκλαιγε..

Αααχ..τα μεγάλα πνεύματα συναντήθηκαν πάλι!!!!!!! [smilie=love3.gif]

Κατερινάκι μου τελεεια περάσαμε αλλα μας βγήκε ξινό τελικά...Τεσπα..

Ευχομαι να πανε ολα καλα,να το ψαξεις για να εισαι σιγουρη οτι ολα ειναι οκ

κοριτσακι μου!!Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες μου!!!!!!!!!!!!

Χρυσουλινι μου τζαααααααααααααααα....ήρθα και εγω στην παρεουλα... :lol::lol: ημουν σε αλλο ποστο δουλειας και μολις επεστρεψα στα γνωριμα μου εδαφη... ;);) τι μου κανει η φιλεναδιτσα μου? πως εισαι σημερα λαβ?

Νυχτοπερπατηματα διαβαζω με τον Τζεφ ε? αχ απορω τι σκεφτοταν το σκατουλι και δεν κοιμοταν.... :D

αχ να δεις πλακα χθες βαλαμε πλυντηριο και αργοτερα στεγνωτηριο μαζι!!!!!!!!!!!με την παπενια :D:D την εβγαλα και βιντεο εννοειται!!!!!!! ;);) τι νοικοκυρα που χω εγωωωωω... θα τρελαθωωωω =)):))

Αντρουλα μου ευχαριστω για τις ευχούλες κοριτσακι μου! να σαι καλα...και καλα θα κανεις να πας στο γιατρο να δεις τι θα σου πει...περιμενουμε νεα ε????

Ιφι μου μην αγχωνεσαι βρε κοριτσι..άκουσατε καρδουλα ...ειδατε το μωρακι...ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!ένα χαδακι στην κοιλιτσα απο μενα...και σκεψου το σπορακι σου...δεν θελω να κανεις αρνητικες σκεψεις...θα σε μαλωσωωωωωωω!!!!!!!!

Συμπεθερουλα μου τι κανει ο σουρτουκος μας αλα μπουσουλώντας???? :lol::lol: να μου τον φιλησεις ...όσο για το γαλα...μηπως του δινεις νερακι λιγο πριν το πιει...?εγω εκανα αυτην την βλακεια και προχθες αφηρημενη της ειχα αφησει το ποτηρακι με το νερο και επινε 10 παρα...οποτε 10 που της εδωσ ατο γαλα ηπιε μονο 70 μλ...δεν ξερω αν ηταν τυχαιο αλλα χθες που ενω διψαγε και ελεγε νεοοοο νεοοοοοοο.... απο τις 8 δεν της εδωσα και το βραδυ το πιαμε όοοοοοοοοοοολο το γαλα μας!!!!!για δοκιμασε το...

Αγγελικουλα μου αναρωτιεμαι αν ο ταλιμπαν σου!!!!!!!!! εχει αφησει τιποτα στην θεση του!!!!!!!!! :lol::lol: αχ τι ζουζουνι που ναι ο Ιασωνακος μας...δωσε του ενα μεγαλο φιλακι...

Στελλουνι μου τι κανει η γαλανοματα μας η ομορφη?

Ζαιρακι πως εισαι εσυ? που χαθηκες??????

Δωρουλι,Ποπίτσα,Φανουλιιιιιιιιιιιι,Ελενιτσα και οποια αλλη ξεχνω....μακια πολλααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα και Κωνσταντινα, ζορικη η κατασταση με τα νυχτοπερπατηματα! Κουραγιο!!! Τι αλλο μπορω να σας ευχηθω? Ευτυχως ο Ιασωνας τα εχει αφησει αυτα πισω του εδω και μηνες... Δεν θα αντεχα εκτος απο τα ημερησια καμωματα του και τα νυχτερινα ροκ παρτυ... Σημερα τα εβαλε με τα σκουπιδια... επαιρνε διαφορα πραγματα και τα εριχνε στον καδο... μανταρινια, το γνωστο αυτοκινητακι-οπλο, κατι αρκουδακια... Εφαγε φλουδα απο απλυτο μαναταρινι και απο την πικριλα του ηρθε εμετος, παει το μισο του πρωινο... Για να του βαλω 2 μπιφτεκακια με πατατουλες στο φουρνο, ανοιξα το νουλαπι με τις κατσαρολες και τα ταπερ και τα ρημαξε... αλλα δεν του εφτασε αυτο, συνεχισε οπως σας ειπα με τον καδο των σκουπιδιων. Ευτυχως και παλι να λεω που δεν εβγαζε πραγματα απο εκει και μονο εβαζε!

Καρολινα, πως ειναι η δικια σου? Αληθεια κανει δουλειες μαζι σου? Πολυ θα ηθελα να το δω αυτο το βιντεακι... να παιρνω κουραγιο οτι καποτε μπορει και ο Ιασωνας να φτιαχνει και τιποτα εκτος απο το να χαλαει. Χθες παλευα να τον πεισω να βαλουμε τα τουβλακια μεσα στο σπιτακι τους. Τζαμπα κοπος, εκει που τον ειχα καταφερει να τα βαλουμε ολα μεσα, πριν προλαβω να κλεισω το καπακι, τα εβγαλε παλι ολα εξω... Και γενικα ετσι συμπεριφερεται... βαζω εγω τα ρουχα στο πλυντηριο, μεχρι να βαλω το απορυπαντικο και τη χρωμοπαγιδα, τα βγαζει αυτος... Ρημαδιο το σπιτι ολο... Για να καταλαβετε, πρεπει να φωτογραφισω το καθιστικο μας τωρα... Δεν υπαρχει μισο τεραγωνικο για να περπατησει κανεις. Αναγκαστικα πατας πανω σε παραμυθια και παιχνιδια.

Κατερινα-antroula, κανε οτι εξετασεις σου λενε οι γιατροι αλλα χωρις αγχος... Εγω συνεχιζω να πιστευω οτι επαθες αυτο το πατατρακ απο στρες. Πραγμα που ειναι και η καλυτερη εκδοχη εδω που τα λεμε, απο το να εχεις κατι παθολογικο. Ηρεμησε, κανε οτι χρειαζεται και γραψε μας οτι νεα εχεις!

Κατερινα-ninina, τα περισσοτερα παιδακια σε καποια φαση κοβουν το γαλα. Ο Ιασωνας ειχε κανει πληρη αποχη για 40 μερες σχεδον. Αφησε τον να πινει οσο θελει εστω και λιγο καλο ειναι, δινε του κανενα γιαουρτακι, λιγο τυρακι και μην ανησυχεις για το αν παιρνει αρκετο ασβεστιο. Προπαντων μην τον πιεζεις!!! Αυτο θα χειροτερεψει τα πραγματα σιγουρα... Αν δεις οτι το κοβει τελειως για πανω απο βδομαδα, δοκιμασε να του δωσεις κανενα αλλο γαλα γιατι μπορει απλα να το βαρεθηκε...

Χαρουλα, πολλα φιλια! Πακετο το να ασχολεισαι με μισθοδοσια τετοιες μερες που εχει και τα δωρα... αλλα τι να κανεις? Τον αδερφο μου τον φωναξαν αναπληρωτη μεσα στη μεση της χρονιας σε ενα γυμνασιο στον Πυργο... Απο Μεσολογγι θα πηγαινει 2-3 φορες τη βδομαδα στον Πυργο Ηλειας και φυσικα δε συμφερει αφου τα εξοδα ειναι πολυ περισσοτερα απο το μισθο που θα παρει μετα απο ενα χρονο... Αλλα δεν μπορει να κανει αλλιως μιας και αν αρνηθει δεν θα τον ξαναβαλουν αναπληρωτη για 2 χρονια. Ειναι και τα μορια που χρειαζεται μπας και διοριστει καποια στιγμη... Δυσκολα πραγματα! Κανε κι εσυ υπομονη... ειναι βαρετο να ασχολεισαι με δουλειες γραφειου οταν θελεις να διδαξεις αλλα απο το να ξεσπιτωνεσαι και να κανεις πολλα χιλιομετρα, ειναι σιγουρα καλυτερα.

Φανη, που εισαι κοριτσαρα μου? Τι κανει η αρρωστουλα Αναστασια σου? Ειναι καθολου καλυτερα? Ελπιζω πως ναι! Χαθηκαμε και μου εχεις λειψει...

Ντινα, κι εσενα σε χασαμε! Πως παν τα κεφια με τα γυμνασια που σου κανουν στη δουλεια? Ο Στρατης σου, το σπορακι στην κοιλιτσα?

Μαρια??? Τι εγινες εσυ? Διαβασα κατι που εγραφες στο Τζορμπατζακη για τον υπνο αλλα δεν σου απαντησε ε? Κι εγω συμφωνω με τον παιδιατρο σου για οτι σου ειπε για το γαλα μεσα στη νυχτα... Κατα τα αλλα πως περνατε? Στολισατε?

Φιλια σε ολες... ισως ξαναμπω αργοτερα... πρεπει να διαβασω και λιγο τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Aντζι μου μια απ τα ίδια!!!!!Το τι εχω βρει στον κάδο των σκουπιδιών,

στο καλάθι των απλύτων κ στον κουβά που σφουγγαρίζω δε λέγεται!!! :))

Κ δεν ειναι το οτι τα βάζουν,είναι το πόσα πράγματα μαζεύονται μετά για

πλύσιμο-βράσιμο-αποστείρωση...Αφου πια σταμάτησα να πετάω στον κάδο

σκουπίδια-σκουπίδια,μόνο χαρτούρα πετάω εκεί..Για τα υπόλοιπα έχω μια

σακούλα στον νεροχύτη κ με το που γεμίζει την πάω απευθείς κάτω,στον μεγάλο

κάδο...Θηρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια αγάπες μουουουου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x

Τι μου κάνετε?Πού είστε εξαφανισμένεεεες???Θ αρχίσω να παίρνω απουσίεεεες!!!

Κοιμηθήκατε καλά?

Εμείς χθες πολύ καλά,ευτυχως το Ολινάκι έκανε μόνο δέκατα,η γιατρός μας πιστεύει

οτι σημερα θα είναι εντελώς απύρετη,για να δούμε...

Οι μύξες μυξες πάντως!!!

Αχ πρέπει να κάνω κ δουλίτσες κ πολύ βαριέμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Συμπεθερα και εγω πιστευω πως η κουκλιτσα μας σημερα θα ειναι περδικι..μαλιστα δε θα σε αφισει καν να κανεις δουλιες!!!! :lol::lol::lol::lol:

Τι κανετε;;

εγω οχι καλα...αναγουλες εμετοι..ειμαι με μανταρινια και παξημαδια και πορτοκαλαδες..μπλιαχ.

εγλειψα ενα κομματι λακτα και αναγουλιασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ αυτες οι μυξες τι θα γινουν πια ρε συμπεθερα,ατελείωτες.......

Αχ δε μπορω καθόλου να σε καταλάβω γιατι εγω στη μικρη δεν είχα τίποτα απολύτως,

αλλα η αναγούλα οπως κ να χει είναι η χειρότερή μου...Αν με χαλάσει κάτι γίνομαι

κομμάτια,δεν κουνιεμαι απ τη θέση μου....Περαστικούλια Χρυσούλι μου...Πόσο ακριβώς είσαι

τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...