Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

kαλο σας απογευμα......Μαρακι κ εγω συκγινηθηκα πολυ με τη ιστορια που εγραψες, κ σκεφτομαι οτι οτι τελικα ποσο πονο μπορει ν αντεξει μια μανα, μονο ο Θεος το ξερει.... :( κ οπως εγραψες εχει δευτερο παιδακι,που σιγουρα θα θελει τους γονεις τους,χαρουμενους...... :(

Φανη τοσο πολυ κρυωσατε; κοριτσακι μου , δωστης αγκαλιτσες κ φιλακια την αρωστουλα μας απο εμας.. :kiss:

Κωνσταντινα κ εσεις τα ιδια; περαστικα κ σ εσας.... :kiss:

Δωρα αν μπορεις βαλε φωτο του δεντρου σας στην ομαδα θα ηθελα να το δω.... ;) τωρα για στολη κ εγω το σκεφτομαι αλλα δεν ξερω αν θα τη φορεσει :huh:

Στελλα εμεις δεν εχουμε προβλημα με το γιατρο μας καθε αλλο, μονο αν μας κανει καμια κινηση στο πουλακι,αρχιζουμε κ κλαιμε.... :blush: ελπιζω τελικα να μη εχετε ωτιτιδα κ να ειστε μια χαρα... :)

εμεις σημερα πηγαμε εκκλησια, λεω μια δυο φορες το μηνα να μην το ξεχασουμε καθολου, κ εγινα μουσκεμα στον ιδρωτα κυνηγουσα τον Παναγιωτη σε ολο το ναο, δεν αφησε μερος να μη παει κ φωναζε.....στο τελος πηρε το αντιδωρο κ ηρεμησε, το απογευμα πηγεμε σε γενεθλια ηταν ο πιο μικρος κ τον ειχαν κουκλα, αυτος αλλο που δεν ηθελε..περασαμε κ εκει καμια ωρα, κ τωρα μαλωνει με τον πατερα του πανω στο αλογακι του.... :P επιης το βραδυ πριν κοιμηθουμε πινει μονο 100γραμ γαλα κ ξυπναει στις 8 το πρωι, πολυ φοβαμαι μη μου το κοψει απο τωρα..... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια molly μου φοβερο και τρομερο αυτο που μας ειπες....αχ ειχα μια συζητηση με την παιδιατρο και της ειπα οτι πολυ ακουω τωρα τεκευταια ογκους σε μωρακια και μου πε οτι τα ποσοστα εχουν αυξηθει πολυ ...

της λεω μα παιδια του τσερνομπιλ εμεις ημασταν αυτα γιατι???

και μου απαντα

Κατερινα,τα χημικα αυτα στα δικα σας ωαρια και σπερματοζωαρια καθισαν και γενικα οτι πυρινικοχημικο υπαρχει εκει πρωτα παει και περνα στα γονιδια και καθετε και κατασυνεπεια μεταδιδεται σαυτα τα μωρακι....συν το περιββαλον συν η διατροφη συν συν αφηστε τα να πανε.....

τι ναπω?κουραγιο δε μπορεις να πεις...δεν ισχυει..λυπαμαι παρα πολυ....τουλαχιστο στη χωρα μας αρχισαν να γινονταιο καποια βηματα οπως με το ογκολογικο νοσοκομειο

εγω κοριτσια απο αυριο αριζω εξετασεις παω πρωτα για θηροειδη και για θρομβοφιλια...αχ δε με βλεπω καλα αν δεν μου φυγει το ανχος.....

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στα αρρωστουλια μωρακια μας....και φλακια σε λες τις μαμαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Απο οτι βλεπω δεν ειμαστε οι μονοι αρρωστοι... Περαστικα στην Αφροδιτη της Στελλιτσας της συμπεθερουλας μου, στην Αναστασια της Φανης, στην Ολινα της Κωνσταντινας, στη Λυδια της Καρολινας και σε ολα τα παιδακια και τις μαμαδες που περνανε ιωσεις και κρυωματα αυτες τις ατιμες μερες! Ελπιζω να σταθεροποιηθει πια ο καιρος στα κρυα του για να μην παλευουμε με τοσους ιους μαζι με τα κοινα κρυολογηματα. Και ο Ιασωνας και εγω ειμαστε καλυτερα... εμενα μου εχουν μεινει κατι πονοκεφαλοι και λιγη καταρροη και του Ιασωνα σημερα του σταματησε οριστικα η διαρροια απο τον μυκητα της αντιβιωσης. Αυτη τη φορα δεν του εκανα σχεδον καθολου διαιτα, ουτε φακελακια Hydrasec του εδωσα. Μονο το σιδηρο του εκοψα, τις μανταριναδες, τα οσπρια και τα πολλα λαχανικα. Βρηκα την ακρη με κατι αμπουλες με βιταμινες και γαλακτικα βακτηρια (Prolife λεγονται) που επαιρνα κι εγω μαζι με την αντιβιωση (οταν ειχα κανει τη μικροεπεμβαση στο αποστημα του ποδιου μου) για να μην αναπτυχθουν γυναικολογικοι μυκητες. Το εψαξα λιγο και ειδα οτι κανουν ακομα και για βρεφη ανω των 3ων μηνων. Ρωτησα και τον παιδιατρο και μου ειπε ΟΚ αλλα δεν ξερει αν ειναι αποτελεσματικα. Τελικα ηταν μια χαρα και σε 2μισι μερες ξεμπερδεψαμε με τη διαρροια και χωρις ιδιαιτερη διαιτα ή φαρμακα.

Καλο μηνα (καπως καθυστερημενα το θυμηθηκα) και καλες γιορτες να μας ερθουν!

Εγω τελικα καπως στολισα το σπιτι... λιγα πραγματα και φυσικα οχι δεντρο. Για τις πρωτες ωρες του στολισμου που εγινε παρεα με τον Ιασωνα ειχα αρχισει να μετανιωνω την ωρα και τη στιγμη που το αποφασισα... ο πολεμος που εγινε δεν περιγραφεται... εφαγε τα παντα (χρυσοσκονες, φελιζολ, χρυση βροχη) και εσπασε οτι προλαβαινε μεχρι να παρουν τις θεσεις τους ψηλα στον τοιχο ολα. Η γκρινια για τα φωτακια που δεν εφτανε αλλα τα εδειχνε και τα ηθελε να τα πιασει και φυσικα δεν τα κατεβασα για να του τα παραδωσω, δεν περιγραφεται... αυτα ομως εγιναν χθες. Σημερα κυριος!

Δωρα, δεν θα τον ντυσω φετος μαλλον... λογω των χαλια οικονομικων μας δεν ειμαστε για τετοια ουτε καινουρια στολιδια δεν πηρα... οτι υπηρχε απο περσι εβαλα... η καλη διαθεση μετραει και τα χρισουγενιατικα τραγουδια και τα παραμυθια θα μας φερουν κι εμας το πνευμα των Χριστουγεννων. Η στολη που θελεις να του βαλεις δεν ειναι σαν ρουχο? Γιατι δεν τη θελει? Μηπως το σκουφο δε θελει μονο? Αν τον βαλεις μπροστα σε κανενα μεγαλο καθεφτη να αυτοθαμαζεται μηπως κατσει καλυτερα? Αν τον εντυνα φετος τον Ιασωνα ή καλικαντζαρο ή ταρανδο με μεγαλα κερατα θα τον εντυνα... νομιζω πως θα του ταιριαζαν καλυτερα αυτα απο Αγιο Βασιλη που τον ειχα ντυσει περσι ή αγγελακι...

Τα διαβασα τα στεναχωρα νεα της Μαριας... Τι να πω? Λυπαμαι πολυ!!! Αυτη η αρωστια δεν κανει διακρισεις σε μωρα, παιδια, νεους και ηλικιωμενους... και δυστυχως οσο νεοτερος ο ανθρωπος τοσο χειροτερη και γρηγοροτερη ειναι η εξελιξη της αρρωστιας... Ακουσα και αυτη τη φρικτη ιστορια του νηπιου που εφυγε ετσι αδικα... Φρικη αλλα δυστυχως γινοται πολλα τετοια πραγματα στον κοσμο και το ενα χιλιοστο μαθαινουμε... αναρωτιεμαι κιολας μερικες φορες αν πρεπει να διαβαζω ή να ακουω ειδησεις/νεα που με ριχνουν τοσο πολυ ενω δεν μπορω να προσφερω τιποτα...

Ειχα διαβασει και ολα τα προηγουμενα αλλα δεν θυμαμαι και πολλα... Για το θηλασμο που μιλουσατε συγκαρατησα 2 περιπτωσεις... Της συμπεθερουλας μου και της Κατερινας-ninina. Δεν ειχα ιδεα βρε Στελιτσα οτι ειχες περασει τετοια ταλαιπωρια. Διαβαζα και ανατριχιαζα, με επιανε αντανακλαστικος πονος... Πολυ δυσκολα περασες, δεν χρειαζονται και τυψεις. Τωρα ξερεις ενα σωρο πραγματα οποτε αν αποφασισεις για δευτερο μωρο, θα τα καταφερεις μια χαρα...

Κατερινα η δικια σου περιγραφη για το πως ηταν στο μαιευτηριο ηταν σαν να ακουγα τη δικη μου... Να σε ρωτησω κατι? Που γεννησες? Εγω ακριβως αυτη την αντιμετωπιση μαζι με τα προβληματα που ακολουθησαν την ειχα στο "Μητερα", στην οικονομικη θεση (τετρακλινο), στα μανοκλινα και στις σουιτες απο οτι εμαθα αργοτερα ηταν εντελως διαφορετικα τα πραγματα.

Στελλα, ο Ιασωνας αυτην την αρχη ωτιτιδας χωρις πονο την περασε τωρα για δευτερη φορα... Ο παιδιατρος ειπε πως δεν χρειαζεται καμια προσοχη περαν της συνηθισμενης (τα ρευματα αερα), σε σχεση με το νερο... αν ηταν καλοκαιρι και δε φυσουσε θα εκανε και μπανιο στη θαλασσα κανονικα γιατι με το ζεστο νερο του μπανιου και το αλμυρο της θαλασσας καθαριζει η μυτη που συνηθως ειναι και η αιτια αυτης της ανωδυνης ωτιτιτδας.

Κατερινα-antroula, Μια η φρικη του μικρου σου στην κορυφη της σκαλας και μια η φαση που επαθες ενω δουλευες... Ελπιζω να μη σου τριτωσει η λαχταρα. Γι αυτο που επαθες, μετρα την πιεση σου 2-3 φορες (οχι περισσοτερες) σε κατασταση ηρεμιας και σε περιπτωση που ταραχτεις-τσακωθεις για να δεις ποσο παει. Αν δεν εχεις παει ηδη σε καποιο γιατρο και σου ξανασυμβει, δοκιμασε ενα απλο κολπο που μειωνει την υπερ-οξυγονωση (λογω στρες) του οργανισμου που κανει μουδιασματα και διαφορα αλλα παραξενα και τρομαχτικα... δοκιμασε να αναπνεεις αργα μεσα σε ενα σακουλακι μεγεθους μικρου polybag για 3-5 λεπτα ή αν καπνιζεις αναψε ενα τσιγαρο... Αν εχεις νεα γραψε κανενα π.μ.

Πολλα φιλια και καλυτερη βδομαδα να ερθει σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα καλημερα κοριτσάκια μουουουου!!!Καλή μας εβδομάδα!!!!

Ναι,ναι,η Ονειρούπολη άνοιξε,είναι γεγονός!!!!!!Κ χθες πήγαμε κ το πρωί κ το βράδυ!!!!

Ήταν τέλεια κοριτσια μου,σαν να είσαι μέσα σε παραμύθι!!!!!! :ymdaydream:

Θα προσπαθήσω να βάλω φωτο!!!

Το Ολινάκι ειναι καλύτερα(τουλάχιστον κοιμάται μια χαρά) αλλα οι μυξούλες επιμενουν..

Σημερα θα ξαναπάρω τη γιατρο μας για να ρωτησω αν κανουμε τελικα το εμβόλιο που

ήταν προγραμματισμένο για μεθαύριο...

Αγγελικούλα μου...Ήθελα κ χθες που μπήκα να ευχηθώ περαστικά στον Ιασωνακο σου, αλλα

αποσυντονίστηκα..Χαίρομαι πολύ που διαβάζω πως είναι καλύτερα,φέτος πολυ ταλαιπωρείται

το κουκλί σου...Κ εσύ να προσέχεις πουλί μου...Δεν εχεις κ κανέναν να σε βοηθησει κοριτσάκι μου!

Κριμα που είμαστε τόσο μακριά..Οσο για το δεντρακι τελικα αδικα φοβόμασταν ολες..

Μπορει την πρωτη μερα τα μωρά μας να έκαναν χαμό,αλλα αφού δεν ρημάξανε τα

στολίδια η Ολίνα κ ο Ιάσωνας,ε όλα τα δέντρα φέτος θα είναι σώα κ αβλαβή.. :))

Στελλουνι μου όμορφο πώς είναι σήμερα το αστεράκι σου??Μάλλον τη γιατρό σας

θα τη εχει συνδεσει με τα εμβολια,εξού κ το κλάμμα...Η δικιά μου πάλι την συμπαθει πολύ,

της δινει φιλιά,την τρελλαίνει!!!Βεβαια είναι κ πολύ σουρτούκα η γιατρινα μας(ε είναι

λέει κ ελεύθερο κορίτσι) κ τη συναντάμε συχνα κ εκτος ιατρειου,να φανταστεις κ το

καλοκαίρι ημασταν παρέα στην παραλία πολλές φορές!!!

Συμπεθερούλα μου,καλά είμαστε,στην Ονειρούπολη χαθήκαμε,πού αλλού???

Άντε,κανονίστε να έρθετε να πάμε παρεούλα!!!!

Φανούλι μου πώς΄ξύπνησε το κοριτσάκι σου???Ελπίζω καλά αγάπη μου!!

Σας περιμένουμε κ εσάς με ανυπομονησία!!!!Πώς πάει με το φαι το Αναστασάκι μου,έφαγε

τελικά το μοσχαράκι που της μαγείρεψες???

Ιφιγένεια έτσι όπως μας τα γράφεις,μάλλον η νυφη σου δε μπαίνει καν στον κόπο

να κανει το κοριτσάκι της να ανοιχτεί λίγο,οπότε τελικά δεν είναι θέμα παιδιού η

χαρακτήρα!!!!Ελπίζω κ εσύ να είσαι καλύτερα κοριτσάκι μου!

Νινίνα μου καλε έχασα επεισόδια????Περπατάει ο Παναγιωτούλης μας??

Δωρούλα μου τέλειο θα ναι το δεντράκι σας!!!!Κ εγώ θέλω φωτοοοο!!!!!!!!!

Αγάπες μου θα προσπαθησω να σας βαλω φωτο απο ονειρούπολη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μανουλες!!!

Εμ που θα ησουν κυρα συμπεθερα...χαχαχα

ωραια..χαιρομαι που περασατ εκαλα

εμεις ηταν να παμε στο Χριστουγεννιατικο χωριο εδω στην ΔΕΘ αλλα ημουν χαλια...

σημερα δε αρχισαν και οι εμετοι κανoνικα...και ειμαι χαλια

Περατσικα ξανα στο Ολινακη και στον Ιασωνα..

αλλα ρε Αντζι..αρωωστος αρρωστος..η σκανταλια σκανταλια..το γλυκουλι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τις κουκλες! καλη μας εβδομαδα!

περαστικα σε όλες τις αρρωστες μανουλες και τα αρρωστα μωρακια...

'Μαρακι μου πολυ στεναχωρηθηκα με την ιστορια της μικρουλας... :( αχ μακαρι να γινοταν ενα θαυμα και να γινει καλα ...λυπαμαι αφανταστα τους γονεις για τον τεραστιο πόνο που θα νοιωθουν...και κατι τετοιες στιγμες λεω γιατι σε τοσο μικρο μωρακι?γιατι????

Φανουλι πως ειναι σημερα η τατιτα :lol::lol: μας?

Αγγελικουλα μου εσυ εισαι καλυτερα? χαρας το κουραγιο σου αρρωστουλα τοσες μερες και να φροντιζεις και τον Ιασωνακο...αλλα τρελαθηκα με την τρυφερότητα του απέναντι σου!!!!!!ειδες τι γλυκο γιο που εχεις?

Συμπεθερουλα μου,Δωρουλα,Ζαιρακι,Ελενιτσα ,Ποπίτσα,Αντρουλα...τι κανετε?

Ιφι μπραβο που σαι καλυτερα...

Στελλιτσα μου και εμας μια απο τα ιδια με την γιατρο...μαλλον σχεδον τα ιδια...ενω παιζει το Λυδιακι και χορευει...την ωρα της αναμονης... με το που ανοιγει στο βαθος η πορτα και την βλεπει αρχικα την κανει Λουης.... :lol::lol: οπισθοδρομωντας....και με το που παμε να την γδυσουμε κλαιει... :(:( μεχρι να ντυθει και να την παρω αγκαλια...καθε φορα η εξεταση ...γινεται με ενα κλαμμα απιστευτο.....και δυνατο που την λεει σοπρανο!!και εγω απορω πως μπορει και την ακουει...η τη ζυγιζει...

last but not least!!!!!!!!!!!Χρυσουλινι μου τι κανετε μανουλα,μικλο μωλακι και ...μεγαλο σκανταλιαρικο ταζουλινάκι????? με τις αναγουλες πως εισαι αγαπη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καρολ..και ημουν ετοιμη να γραψω που ειναι αυτη η καρολ..μας εγραψε κανονικοτατα...χαχαχα

με προλαβες!!!!

καλα ειμαι ..ας τα λεμε καλα..ξερναω..μπλιαξ!!!

Τι κανει το κουκλιστικο παπι;;;;;;

Πως παει η μετακομιση..αντε λιγο εμεινε!!!

Εσυ πως εισαι;;;;;

Βαλθηκες μαρι να γινει μοντελα και μας ξεχασες;;;;

χαχαχαχα

Συμπεθερα...τελεια η φωτο...

αχ μακαρι να βολεψει και να ερθουμε

εκανα μια υπενθυμιση στον αντρα μου...μου λεει ναι ειπαμε θα παμε .τοπυ λεω ποτε;;; ε θα δουμε ολο δουλιες μου κανονιζει τα σαββατα..

απο τι μια λεω ΟΚ γιατι αυτες οι δουλιες φερνουν λευτα και τωρα χρειαζομαστε με το νεο νινι...αλλα απο την αλλη..πουθενα δεν μπορω να παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα η παπένια μου έγινε 18 μηνων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σε λατρευω Λυδιάκι μου!!

18 μηνες υπέροχοι....με την πιο υπεροχη ναζιαρικια φωνουλα να γεμιζει το σπιτακι μας... :lol::lol: εχεις κανει την μαμα και τον μπαμπα πολυ πολυ ευτυχισμένους...!!! :x:x εδωσες νοημα στην ζωη μας...καθε μερα ζω για να σε κανω όλο και πιο ευτυχισμενη!!! γερη να σαι και εγω θα μαι για παντα διπλα σου!!!!!σε λατρευωωωωωω...η χαζομαμα σου...που λιωνει όταν την φιλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩΩ..καρολ..να χαιρεε την παπενια...πωπω..περασαν κιολας 18 μηνες;;;;..απιστευτο!!!

Να σας ζησει..να την καμαρωσετε μεγαλη και τρανη!!

Συμπεθερα τελειες οι φωτο...

εισαι μια κουκλα!!!

Τη νυφουλα μου δεν την ειδα καλα..απορροφιθηκε μαλλων απο το καρουζελ...χιχιχιχιχι

Οι αλλες οι φωτο που ειπες ποτε θα τις βαλεις;;;;

παω να δω στο φεισ..να σχολιασω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καρολ..και ημουν ετοιμη να γραψω που ειναι αυτη η καρολ..μας εγραψε κανονικοτατα...χαχαχα

με προλαβες!!!!

καλα ειμαι ..ας τα λεμε καλα..ξερναω..μπλιαξ!!!

Τι κανει το κουκλιστικο παπι;;;;;;

Πως παει η μετακομιση..αντε λιγο εμεινε!!!

Εσυ πως εισαι;;;;;

Βαλθηκες μαρι να γινει μοντελα και μας ξεχασες;;;;

χαχαχαχα

αγαπη μου λειπει βρε ο μαης απο την σαρακοστη???????????? :lol::lol:

μπορει που και που να χανομαι αλλα δεν μπορω και μακρια σας!!!!!!!!!!!! αφου το ξερετε...

αδυναμιες!!!!!!!!!!!! ;););):-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλι μου τις αλλες απο το περιοδικο λες?Όταν μου δωσει το οκ

η συντάκτρια!!!Προς το παρών είναι απόρρητες,χιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλινι μου...σε ευχαριστω για τις ευχουλες!

και εσυ με το καλο να ερθει το νινάκι!!!!!!γερο και ησυχο...πάνω απόλα να κοιμαται τα βραδιαααααααααααααα!!!!!!!!!!! ;);)

λαβ πολυ κουραση ...καλα λενε..αν δεν παντρεψεις και αν δεν φτιαξεις σπίτι...δεν ξερεις...τωρα η παπενια δεν λεω αργει πολυ!!!!!! :lol::lol: αλλα το σπιτι που το ζω...θελει πολυ τρεξιμο...ειχα παει σαββατο και καθαριζα ντουλαπες πανω απο τριωρο...αλλα το ποσο όμορφο γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερααααααααα!!!!!!!!

Ντινακιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!Ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωω :((:((:(( !!!!!!!Με την καλη εννοια βεβαιως βεβαιως :-*:-*:-* !!!Τι τελεια που ειναι??!!!!Ειδα κ στο φεις τις φωτο!Αχ ποσο θα ηθελα να ερθω :ymdaydream: !!!Ο αντρας μου ομως Χριστουγεννα κ Πασχα εχει τη πιο τρελλη δουλεια ολου του χρονου...δυσκολα κανουμε μακρινες εκδρομες τετοια εποχη :( !!

Φανταζομαι το Ολινακι πως θα κοιταει γυρω γυρω με τις ματαρες της....σα την Αλικη στη Χωρα των Θαυματων θα ειναι η ζουζουνα μου!!!

Χαιρομαι που ειναι καλυτερα κ κοιμαται!Αντε να τελειωσουν κ τα υπολοιπα!Αχ με τη γιατρο σου λεω εχουμε μεγαλο θεμα...με το που μπαινουμε στο ιατρειο αλλαζει εκφραση στο δευτερολεπτο κ αρχιζει το πανηγυρι..εντωμεταξυ εμας η γιατρος ειναι καλη σαν επιστημονας(μου την ειχαν συστησει 3 διαφορετικοι ανθρωποι οταν αρχισα να ψαχνω)αλλα ειναι μεγαλη σε ηλικια κ καπως "χοντροκομμενη" να το πω..δε μου ερχεται αλλη λεξη τωρα!Δλδ δε προσπαθει ποτε να την καλοπιασει ,να της μιλησει γλυκα,να την παρηγορησει...κατι βρε παιδι μου!

Χρυσα μου thanks για τη πληροφορια με το νερο!!Δε μου ειχε πει κατι η γιατρος :-? ...

Παντως για την ωρα τη βλεπω καλα τη μικρη!Μακαρι να τη γλιτωσουμε!!

Πως τα πας με τις αναγουλες κ τα σχετικα??Ο ταζουλης??

Νινινα μου αληθεια περπαταει ο Παναγιωτακος κ τον κυνηγαγες??Μου διεφυγε κ μενα :blush: ??

Συμπεθερουλα μου τι μου κανετε??Πως ειστε μαμα κ γιος???Ευχομαι πολυ πολυ καλυτερα!!Καλε μου φαινεται εσυ εισαι καλυτερη απο το γιατρο σας :blink::D !!

Φανταζομαι τη φατσουλα του Ιασωνα που ηθελε απεγνωσμενα τα φωτακια :lol::lol: !!Ακαρδη μανα :P:P !Το παιδι ηθελε να κανει λιγο τον ηλεκτρολογο :lol: !!

Οσο για το θεμα του θηλασμου..δε το ειχα συζητησει ποτε κ ακομα κ τωρα με δυσκολευει τοοοσο πολυ :( ...ελπιζω την επομενη φορα με το καλο ,να πανε καλυτερα τα πραγματα!

Καρολ μου να χαιρεστε το τρελλο,γλυκιτατο,ζουζουνιαρικο παπι σας!!!Ετσι να κανει ευτυχισμενους τους γονεις της παντα!!Καλη δυναμη με το σπιτι!!Το αποτελεσμα θα σας αποζημιωσει τοοσο πολυ!!!

Αχ εγω σημερα ειχα ενα σωρο εξωτερικες δουλειες να κανω αλλα δε τα καταφερα..αυριο θα αρχισω το τρεξιμο παλι!Να ειναι καλα η πεθερα μου που μου κραταει την Αφροδιτη αυτες τις μερες γιατι τρεχω μαζι με τη μαμακα μου!

Λεω αμα ξυπνησει να την παω καμια βολτα με το ποδηλατακι της!Εντωμεταξυ τωρα τελευταια εχουμε θεμα με το μπανιο κ ειδικα με το λουσιμο..ειναι 3-4 μερες που σκουζει!Παντα τρελλαινοταν για το μπανιο,δε ξερω τι την επιασε... :roll: !Υπαρχει περιπτωση να ειχε παει νερο στα αυτακια κ να την ενοχλουσε ή να την πονεσε κ τωρα να "στραβωσε"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλη μας εβδομαδα... ~o)@};- συμπεθερα να χαρεσαι την παπενια σου μωλε....18 μηνων χιχι καλα το ποσο γρηγορα περναει ο καιρος κ μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας.......... :kiss:

Κωνσταντινα μια χαρα περνατε μου φαινεται εσεις εκει....ζηλευω με την καλη ενοια παντα ;) οχι επεισοδεια δεν εχασες ο τεμπελακος μου ακομη δεν περπαταει, χαζος ειναι αφου εγινε σπριντερ στο μπουσουλημα.... :P αλλα εχει τοση ενεργεια βρε κοριτσια που με βγαζει νοκ αουτ, τωρα ειναι διπλα μου κ μαλωνουμε γιατι θελει σωνει κ καλα να φαει τον χρυσο οδηγο.... :blink: ολη μερα φωναζω....περυσι τετοιο καιρο ακουγα την κοπελα απο πανω μας με τα διδυμα κ φετος ολη η οικοδομη ακουει εμενα μη κ οχι...... :angry:

Αγγγελικουλα γενισα εδω στην κοζανη σε τοπικη κλινηκη αλλα δεν ξερω βρε κοριτσι μου αν κανω δευτερο μαλον θα ξερω καλυτερα τι να κανω ;) αλλα να σας πω κ κατι δεν ηταν η πρωτη φορα που ταιζα μωρακι με μπουκαλι πριν 2 χρονια ειχα την ανιψια μας στο νοσοκομειο κ εγω την ταιζα τις πρωτες ωρες, αλλα καμια σχεση με το δικο μου εκεινη επιανε το μπουκαλι κ το ξετιναζε, ο δικος μου μια ωρα με το ρολοι, 50 γραμ γαλα.....τι να πω... :huh:

Χρυσα τελικα αρχισανε οι αναγουλες, πανω που λεγαμε ισως τ αποφυγεις ;) εγω ουτε κ απ αυτα ξερω κοριτσια δεν ειχα τιποτε αφου ελεγα βρε μηπως τελικα δεν ειμαι εγκυος; :huh:

σας αφηνω γιατι ο μικρος ανοιξε ενα συρταρι κ τα βγαζει ολα εξω....... :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aαααα ειπα κ εγω βρε Νινινα μου πως γινεται να εχασα τετοια ειδηση!!!Φαντασου να αρχισει κ το περπατημα...κυνηγητο :lol::lol: !!!Ντουρασελ ο Παναγιωτακος!!!

Ξεχασα,ηθελα να σου πω οτι κ μενα κατι βραδυα επινε μονο 100γρ κ της εκοψα τα απογευματινα τσιμπολογηματα!Ετρωγε το απογευματινο της στις 5 κ μετα τιποτα αλλο,8 παρα το γαλα κατευθειαν κ το επινε ολο ;) !

Αλλα κ παλι ειναι φασεις,δε πιστευω να το κοψει,μην αγχωνεσαι!!

Κοριτσια σας αφηνω γιατι ξυπνησε,πολυ νωριτερα απ'οτι συνηθως!!Τα φιλια μου σε ολες κ καλη εβδομαδα!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλέ Νινίνα μου όλα αυτα στην εκκλησία τα έκανε μπουσουλώντας????? :-o

Σας περιμένει πολύ τρέξιμο όταν με το καλό περπατησει!!!! ;)

Στελλίτσα μου κ εμείς το ίδιο στις γιορτές,δεν πειράζει όμως,home sweet home..Άλλωστε η

αλήθεια ειναι πως ειναι λίγο ταλαιπωρια τα ταξιδάκια τετοιες μέρες!!(χρυσωνω το χάπι!!!)

Όσο για την γιατρινα,κακώς είναι έτσι μωρε...Η δικιά μας την αγκαλιάζει,την φιλάει,της μιλάει

γλυκά,μέχρι κ σαλαμάγια-σαλαμά της έβαλε στο λαπιτόπι της για να ειναι ήρεμη!!!

Μετά απ ολα αυτά πώς να της κρατήσει κακία ακόμη κ όταν την τσιμπάει??? :x

Τα φιλάκια μου,καλη συνεχεια στο ...τρέξιμο... :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα μου τρεχεις με τον γαμπρουλη μου ε? και φαντασου μπουσουλαει...που να περπατησει ο κουκλος μας !!!!! :lol::lol:

αχ και εγω της εδωσα μανταριναδα το απογευμα...τρελαθηκε...το πιε μονορουφι...πιο πολυ της αρεσε και απο πορτοκαλαδα...εφαγε μετα απο καμμια ωρα μιση και λιγο παραπανω ομελετα..ειχε να φαει καιρο...αλλα το βραδυ ηπιε μονο 80 γαλα...αλλα ενδιαμεσα ηπιε τοσο νερο...λετε να φταιει αυτο να ξεδιψαει και μετα ναμην θελει γαλα?????? :?:?

Μπα δεν νομιζω Συμπεθερουλα να το κοψει γαλα...μαλλον δεν ειχε ορεξη..αν ομως δεις οτι συνεχιζει και δεν πινει πολυ δινε του το απογευματακι ενα καλο κομματακι γραβιερα...εχει πιο πολυ ασβεστιο και απο το γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα μου κι εμενα δε θα μου αρεσε να ειναι ετσι μονοχνωτος ο παιδιατρος. Καλους επιστημονες βρισκεις... Το να πετυχεις το συνδιασμο καλου γιατρου και ζεστου ανθρωπου ειναι το δυσκολο. Απο το δικο μας δεν εχω παραπονο, μονο που οταν παμε μαζι με το Γιωργο ξεμυαλιζεται απο την κουβεντα για τα κομπιουτερ και τα προγραμματα και ξεχνιεται... Εχω το θαρρος ομως και του τη λεω κανονικα. Ηταν και δικος μου παιδιατρος και του αδερφου μου. Για την ακριβεια ημασταν οι πρωτοι του πελατες οταν ανοιξε ιατρειο και πολυ αργοτερα τον πηραν στο ΙΚΑ. Ειναι καλος στη δουλεια του και παιζει και με τον Ιασωνα... του κανει οτι περπατανε μυρμηγκακια στην πλατη του και γαργαλιεται και μετα ψαχνουν να βρουν που πηγαν τα μυρμηγκακια... μηπως ειναι μεσα στα αυτακια? Μηπως ειναι μεσα στο λαιμο? Του τραγουδαει κιολας... Δεν εχω παραπονο απο αυτα! Εγω δε συμφωνω με το πνιξιμο των φαρμακων γενικα. Αυτος παλι ευκολα γραφει συναγες και καπου εκει κοντραριζομαστε λιγο αλλα με ακουει προσεχτικα αν εχω κατι να του πω. Οπως το να φτιαξουμε τη χλωριδα του εντερου με το Prolife που ειναι συμπληρωμα διατροφης, αντι να του δωσω αλλο ενα φαρμακο πανω απο την αντιβιωση και την κορτιζονη. Δεν ειναι απολυτος και ετσι τα βρισκουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινακι, να χαιρεσαι το 1μισαχρονο παπι σου!!! Ποτε μεγαλωσαν τοσο βρε παιδι μου? Να ειναι παντα γερη, χαρουμενη και τυχερη!

Ποτε μετακομιζετε με το καλο? Ειναι δυσκολη η περιοδος αυτη αλλα το να μενεις σε δικο σου σπιτι ειναι αλλο πραγμα... Θα ξεχασεις γρηγορα ολη την κουραση!!!

Με τα σιδερακια πως παει? Φανταζομαι οτι τα συνηθισες πια και δε σε ενοχλουν και τοσο...

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...