Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

υπομονη βρε αγαπη μου.... εδραιώνεται σιγα σιγα το σπορακι στην κοιλίτσα... ;)

μυριζε μαντηλακια hondos...εμενα με βοηθουσε ...και όπως ειπα και στην Ιφι ...τρωγε όσο πιο ελαφρια γινεται...εγω ειχα γινει μακαρονουυυυυυυυυυ!!!!!!!! και πολλες φρυγανιες για να παιρνουν τα υγρα...αχ θελω και εγω σπορακι σιγα σιγα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στη γιορτή σου, σήμερα, Μανούλα, μερικά λογάκια θέλω να σου πω και σε παρακαλώ προσεκτικά να τα ακούσεις. -Ποτέ ποτέ να μην ξεχνάς ότι σε αγαπάω πολύ, πάρα πολύ... -να μην το ξεχνάς και όταν ακόμα κάνω φασαρία και όταν σε κουράζω με τα καμώματά μου, -να μην ξεχνάς, όταν με μαλώνεις, τις ημέρες εκείνες και τους μήνες που ήμουνα μωράκι αδύναμο και πόσο τρυφερά με κρατούσες -να μην ξεχνάς ότι γέννησες έναν ΑΝΘΡΩΠΟ διαφορετικό από σένα -να μην ξεχνάς ότι έφερες στον κόσμο μια μοναδική και ανεπανάληπτη ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ, ότι έχω το δικό μου κόσμο, τη δική μου ψυχολογία, ότι δεν μπορώ να μπω στον κόσμο σου, ότι ΕΣΥ πρέπει να μπεις με ΑΓΑΠΗ στον δικό μου να τον καταλάβεις, μάλλον, να τον ξαναθυμηθείς... το έχω ανάγκη αυτό, μεγάλη ανάγκη -να μην ξεχνάς ότι δεν είμαι στο σπίτι μας για να το διακοσμώ, δεν είμαι για τον καναπέ εγώ. -δεν είναι καλό, Μανούλα, όταν κάνω αταξίες, να λες ότι μοιάζω του Μπαμπάκα... -δεν είναι καλό να με χτυπάς, να μου φωνάζεις δυνατά, να λες ότι είμαι παλιόπαιδο, ότι δε με ανέχεσαι πια... -φοβάμαι, Μανούλα, όταν τα κάνεις αυτά, φοβάμαι ότι δεν με αγαπάς, και ότι θα με εγκαταλείψεις... -να μην ξεχνάς, αν αποφάσισες να με φέρεις στον κόσμο και μόνη σου να με μεγαλώσεις,ότι πρέπει να τιμήσεις την επιλογή σου αυτή, ότι δε φταίω εγώ που διπλά και τρίδιπλα κουράζεσαι. -ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΜΑΝΟΥΛΑ -ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ Το παιδί σου

ο έκανα copy από την κοινότητα.

νομίζω ότι τα λέει όλα.

για όσες δεν το διάβασαν.

τι να πω. υπέροχο.

συγχαρητήρια στην κοπέλα που το έβαλε.

και δεν κάνει να συγκινούμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τώρα καλημέρα...

τι κάνετε? όλα καλά?

Ιφιγένεια ήταν πάντα έτσι το παιδάκι του αδερφού σου? κολλημένο στη μαμά?

μήπως συνέβη κάτι και έχι προσκοληθεί? κάτιο πρέπει να κάνει άμεσα γιατί θα έχει πρόβλημα κοινωνικότητας και ανασφάλειας το παιδ'ακι.

πάντως η ψυχολογία των παιδιών και ειδικά των βρεφών είναι τόσο σημαντική....εγώ αν γύρνούσα το χρονο πίσω πόσα πράγματα δεν θα έκανα.......για να μην επηρεάσουν άσχημα την ψυχολογία του παιδιού μου, πόσα !!!!!!!!!!!!

θυμάσται που σας έλεγα τότε που μου έκανε το παιδί τους πυρετούς όιταν εππέστρεφα στη δουλειά μετά από άδεια ακι ότι μπορεί ν αείναι ψυχολογικοί ? με πόσους δεν το χα κουβεντιάσει και πόσοι με κοροιδεύαν?????????? :-s:-s:-s:-s:-s και ένιωθα τόσο ηλίθια.

θα :(:( σας πω μια ιστορία.

η κολλητή μου έχει ένα παιδάκι 2ετών. εδώ και 3 μήνες περίπου δεν κάνει κακά του.

στην αρχή σχεδόιν καθόλου.

εδώ και δύο μήνες με φάρμακα και κλαίει τόσο όταν είνα να κάνει για να βγάλει ένα μανταρινάκι.

το αποτέλεσμα τώρα δεν τρώει και όλας.'

το πήγε σε όλουσ τουσ γιατρούς, του έκανε όλες τισ εξετάσεις. το παιδί δεν΄έχει τπτ παθολογικό, είναι καθαρά ψυχολογικό. το συγκεκριμέςνο παιδάκι δεν έβλεπε τη μαμά του αρκετές ώρες και την έπαιρνε τηλ στη δουλειά και της έλεγε " μαμά έλα μπο".

αυτό λοιπόν ξεκίνησε από τον σεπτέμβριο. πήρε τον Αύγουστο την άδεια της πήγαν δικαοπές και μόλις γυσρίσαν μετά από 1-2 εβδομάδες έπαθε αυτό.

το έχω δει το παιδάκι πως υποφέρει. κάθεται σε ενα συγκεκριμένο μέρος του σπιτιού με τη μάνα του διπλα γονατιστή να του λέει "κάνε, κάνε" μ εέπιασε η ψυχή μου :(:(:(:(:(:(:(

το ίδιο συγκεκριμένο έπαθε και της ξαδέρφης μου όταν πέθανε ο θείος μου. 3 μμήνες κρ'άτησε με φάρμακα.

και στις δύο περιπτώσεις τους είπαν ότι τα βρέφη δε μπορούν να εκφράσουν λεκτικά την ανασφάλεια, το παράπονο ή ότιδήποτε και το εκφράζουν είτε με αρρώστια, είτε με δυσκοιλιότητα, είτε μ εοτιδήποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραα κοριτσια!!!!Μπηκα να σας πω μια γρηγορη καλημερα γιατι πνιγομαι!!Εχω μπλεξει αυτη τη βδομαδα με τις δημοσιες υπηρεσιες κ τη γραφειοκρατια...δεν ειχα ιδιαιτερη επαφη μεχρι πριν κ τωρα εχω γινει ετσι........ :crazy::crazy::crazy::crazy: !!!

Κατα τ'αλλα μια χαρα και η μικρουλα καλα,τωρα κανει νανι κ οπου να'ναι θα σηκωθει!Δε προλαβαινω να σας διαβασω,συγνωμη :blush: !!

Μολις εχω χρονο κ ειμαι χαλαρη,θα τα πουμε παλι με ησυχια!Ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα κ τα ζουζουνια σας ακομα καλυτερα!!!!

Τα φιλια μου σε ολες ανεξαιρετως :x:-* !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαιρακι εγω τωτε σου ειπα πως ειναι ψυχολογικο..

οπως και οτι ο Χ ηταν συνεχεις αρρωστος ηξερα οτι ειναι ψυχολογικο..

και αυτο με τα κακα..ειναι πολυυυυ μεγαλο μανικι..

πολλα παιδι ατο παθαινουν αμα περασουν μια ασχιμη φαση..εχει δε και επιστιμονικη ονομασια..ειναι η λεγομενη λειτουργικη δυσκοιλιοτητα.

Πνιγομαι σημερα στη δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

charoula μου στειλτο το πμ θελω να μαθω.....

κοριτσαια γεια σας τα χρειαστηκα καλα καλα...να καταλαβαινεις οτι δε μπορεις να μιλησεις σωστα και να μη μπορεις να κανεις κατι...μετα περασε οκ.....οσο το καταλαβαινα τοσο μουδιαζα απο το φοβο..κρατησε κανα 15 λεπτο,,,,,δε μαρεσει καθολου αυτο

σημερα ειναι αρρωστουλης κιο μικρος μυξες βηχας δυνατος.....θα παμε γιατρο ταπογευμα

zairaki moy εχεις απολυτο δικιο,,,τα μωρακια ολα στην ψυχουλα τους τα γραφουν....τα κακομοιρα με τα κακακια....τα κατα λυπηθηκα...μη πας μακρυα εγω 2 μηνες 10ατα απο ψυχολογια...αυΘΥΠΟΒΑΛΟΜΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΑ...Ο ΕΝΑς ΓΙΑΤΡΟς ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ Ο ΑΛΛΟς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟς ΠΥΡΕΤΟς...ΛΑΛΗΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΣΑ< ΤΑ ΘΕΡΜΟΜΕΥΤΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΛΘΑ

καρολινακι μου ειδες μωρε το παιδι..στρωνει...ολα καλα θα πανε

ιφι μου τρωγε <ελαφρια πραγματα που τραβαν τα υγρα..πχ πατατα φρυγανια μηλο..αλλα οχι πολλα γιατι σφιγγουν αυτα

εγω θυμαμαι επειδη απο την αναγουλα κ τον εμετο εχανα αβερτα κιλα..καθε μερα εβαα στο μπλεντερ πορτοκαλι μηλο καροτοο μπανανα ακτινιδιο τα κανα χυμο-πουρε και τα πινα εστω και με το ζορι...οποτε απο βιταμινεσ ημουν οκ..και δεν αφυδατονομουν κιολας...ουτε ενα συμπηρωμα δε πηρα κιας εκανα ολη μερα εμετο

αγγελλικη μου εσεις????

φιλια σε εγκυουλες και μη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαιράκι πολυ στεναχωρηθηκα με την ιστοριουλα με το παιδακι...

ποσο πολυ ταλαιπωριούνται...και δεν μπορουν ακομη να μας μιλησουν ...να μας πουν τι νοιωθουν... :(:(

Κατερινακι(αντρουλα) περαστικα στον μικρουλη...ελπίζω να περασει γρηγορα...

Χρυσα μου υπομονη...όλες οι εργαζομενες μισουμε την δευτερα :twisted: και αγαπαμε την παρασκευη :D ...σκεψου ότι ερχεται σκ...και οτι θα κοιμηθουμε λιγακι παραπανω...φιλησε μου τον Τζεφ μας...και εννοειται ενα χαδακι στην κοιλιτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δυστυχωσ ειχα πολυ δουλεια σημερα στο γραφειο και δεν μπορεσα να σχολιασω τα νεα μας.θα προσπαθησω να μπω το σαββατοκυριακο αλλιως τη δευτερα

καλα να περασετε!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσαρες μου καλησπερα...

Η μικρη ειναι χαλια με λαρυγγιτιδα-πυρετο-εμμετο απο τον βηχα και ειμαι στο ποδι απο τις 2 τα ξημερωματα... Στις 7 πηγα δουλεια (δε μποροεσα να λειψω... :cry: ) και την κρατησε ο μπαμπας...

Τωρα κοιμαται και παρακαλαω να ξυπνησει καλυτερα...

Μα καθε εβδομαδα και κατι....? Αν ειναι δυνατον... Ολες τις ιωσεις εμεις θα τις περασουμε?

Ουτε εμβολιο δεν καναμε χθες... κλεισαμε ραντεβου για τις 20 Δεκεμβρη...

Α! Ειμαστε 11.200 και 83 εκ.! Μοντελο... :lol:

Για τις αναγουλες κοριτσια που λετε, εγω ειχα "σωθει" με τις πρασινες ελιες!!! :shock::shock:

Μου "εστρωναν" το στομαχι...! Απο αναψυκτικα η κοκα κολα ειχε τη τιμητικη της!!

Αλλα μετα τον 4ο μηνα ημουν μια χαρα...

Σας αφηνω ομορφες...

Παω στην αποθηκη να βρω τα χριστουγεννιατικα.. Να δω πως θα στρωσω χαλια με τοσες ρουκετες εδω μεσα... Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα μωλε στο Αναστασακι μας το γαλανομάτικο!!!!!!!! αχου το μωλε θα χει ταλαιπωρηθει...να γινει γρηγορα καλα..φου φου παλιοκρυωμα....

ευχομαι μολις ξυπνησει να ναι καλυτερα...και μια αγκαλιτσα στην ξενυχτισμενη μανουλα...

φευγω αγαπες...καλο σκ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα στα αρρωστουλια μας..ο δικος μου δεν εκανε πυρετο..μονο μπουκωμα και βηχα..τσιμπησαμε το σιροπακι

καλο κουραγιο στις μανουλες με τα αρρωστουλια στις εγκυουλες με τις αναγουλες και σε ολες τις τσουπρες

βασικα απο το χτεσινο περιστατικο που επαθα δεν εχω και πολυ ορεξη κοριτσουδια..φοβηθηκα αρκετα και σκεφτομαι διαφορα

σας φιλω ολες και σας καλυνυχτω

ΧΑΡΟΥΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για οσες αναρωτηθηκαν... εδω ειμαι! Μονο την επομενη φορα που θα ξεκινησω να γραψω κατι του τυπου εγω δεν αρωσταινω ποτε και δεν κανω πυρετο πανω απο 38... θα το σκεφτω πολυ! Απο την Τριτη το πρωι ξυπνησα χαλια με πονους στα κοκκαλα και κατι δεκατα, δεν εδωσα σημασια, πηρα ενα ντεπον και πηγα στη εφορια για κατι δουλειες που ειχα, αφηνοντας τον Ιασωνα με την 75χρονη γιαγια μου για καμια ωρα. Απο το βραδυ της Τριτης μεχρι και χθες το βραδυ τα ειδα ολα... 39,5 - 40 πυρετο... κολλημενο το ατιμο θερμομετρο. Απο την Τεταρτη το πρωι και η γιαγια μου στην ιδια κατασταση. Και οι δυο μας κολλησαμε την ωραιοτατη ιωση που εφερε ο Ιασωνας απο τον παιδικο μονο που αυτος την περασε στο χαλαρο χοροπηδωντας και διαλυοντας το σπιτι για αλλη μια φορα ενω εγω και η καημενη η γιαγια μου κοντεψαμε να ψοφησουμε.

Ο Γιωργος ολες αυτες τις μερες δουλευε νυχτερινος, γυριζε σπιτι στις 6μισι το πρωι και την επεφτε για υπνο μεχρι τις 4 το απογευμα, μετα ηθελε και κανενα 2ωρο για να πλυθει και να πιει καφε, να φαει..., η μανα μου... να μην πω τιποτα καλυτερα, ο αδερφος μου αφαντος λογω δουλειας και κατι ζημιων που εγιναν στην οικοδομη (χτιζουν σπιτι), η νυφη μου μαλλον ειναι εγκυος και λογικα δεν εμφανιστηκε γιατι δεν ηθελε να κολλησει, η γιαγια μου η καημενη μεχρι να μαθει οτι ειμαι αρρωστη, ειχε πεσει κι αυτη με 40ρια πυρετους και... εγω σ' αυτη την κατασταση εφερνα κανονικα βολτα τον Ιασωνα που αναρρωνει ακομα και δεν παει παιδικο αλλα παιρνει αντιβιωση και κορτιζονη και χρειαζοταν ειδικη διατροφη για να μην εχουμε παρακρατησεις υγρων απο την κορτιζονη και διαρροια απο μυκητες απο την αντιβιωση (αυτο τελικα δεν το αποφυγαμε εντελως).

Το μονο που ξερω σιγουρα γι αυτες τις μερες ειναι πως ο Ιασωνας επαιρνε τα φαρμακα του κανονικα, ετρωγε και κοιμοταν κανονικα, τον αλλαζα με κανονικη συχνοτητα αλλα οχι παντα πλυσιμο γιατι δεν ειχα τη δυναμη να τον σηκωνω ευτυχως που ειχα αποθεμα απο αυτα τα μαγικα μωρομαντηλα που εχουν μονο λαδια λογω του παιδικου και δεν ειχαμε και κανενα συγκαμα, εκανε μπανιο καθε βραδυ κανονικα...

Κατα τα αλλα εβαλα ενα πλυντηριο και το απλωσα, επλενα μονο οτι χρειζομουνα για να του μαγειρεψω και να τον ταισω ή να του δωσω νερο, παιζαμε πανω στον καναπε του καθιστικου που τον ειχα ανοιξει σε κρεβατι και ειχαμε τα τουβλακια, τα παραμυθια, τον κυβο με τα σχηματα, τα απειρα ζωακια που εφερε απο το δωματιο του, ειδε απιστευτα πολλη τηλεοραση εκτος απο ολα τα DVD του... Και τα δυο τα χειριζοταν μονος του αφου με πετυχε σε αδυναμη φαση και ηταν ο κυριος κατοχος των τηλεκοντρολ (το DVD player αντεξε, η τηλεοραση νομιζω πως κολλησε ιωση κι αυτη και απο σημερα το πρωι πεταει κατι μηνυματα στα καλα καθουμενα). Τα διπλα αναβραζοντα ντεπον που συνηθως παιρνω δεν εκαναν τιποτα αυτη τη φορα και το μονο που επιανε και μου εριχνε τον πυρετο για κανενα μισαωρο το πολυ 1 ωρα ηταν να παιρνω 2-3 Advil μαζι. Ακομα αναρωτιεμαι πως δεν αυτο-δηλητηριαστηκα αφου καταναλωσα 1μισι κουτι (περιπου 30 χαπια) μεσα σε 3 μερες ενω γραφουν οτι το ανωτατο που επιτρεπεται ειναι 6 τη μερα... κι αυτα με αδειο στομαχι γιατι το μονο που θυμαμαι να τρωω ειναι μια φορα απο την κοτοσουπα του Ιασωνα. Επισης λεω να παω να αναψω κανενα κερι γιατι ο Ιασωνας δεν επεσε καμια φορα απο κανενα απο το ωραια μερη που σκαρφαλωνε και γενικα δεν εγινε κανενα ατυχημα, ενω εμενα με πηρε ο υπνος 2-3 φορες στο ασχετο μαλον λογω του πυρετου.

Γελαγα (και καμια φορα εκλαιγα) με το μονο ανθρωπο που ασχοληθηκε μαζι μου αυτες τις μερες, το γιο μου! Με χαιδευε, με φιλαγε, με αγκαλιαζε πολυ περισοτερο απο οτι συνηθως. Τις αγκαλιες του τις εχω συνηθισει αλλα φιλακι δινει μονο μετα απο παρακαλια και να καθεται να μου χαιδευει τα μαλλια και το προσωπο χωρις να με ποναει δεν το ειχε ξανακανει. Με ταιζε το φανταστικο φαγητο που δινει στα ζωακια του απο το παλιο του πλαστικο σερβιτσιο που του εχω δωσει εδω και καιρο για να παιζει και μου εδινε συνεχεια απο το φανταστικο νερο του ποτηριου του... Δεν εχω αλλα λογια... ουτε αλλες περιγραφες να κανω... μια στενοχωρια εχω αλλα θα φροντισω να μου περασει μεχρι αυριο και θα μπω να σχολιασω τα νεα σας που διαβαζα τοση ωρα.

Καλο Σαβατοκυριακο και καλο ξημερωμα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλο σ/κ σε ολες σας......περαστικα στα αρωστα μωρακια μας κ στις μανουλες τους @};-

Αγγελικη μου δεν ξερεις ποσο συγκινηθηκα οταν διαβασα πως ο μικρος σε ταιζε, σου εδινε νερακι, κ σε φιλουσε.....ολα τα καταλαβενουν μωρε αλλα απλα κανουν κατι μονο οταν αυτα θελουν... ;)

zaira κ εγω πιστευω πως μερικες φορες καποια πραγματα ειναι ψυχολογικα,παντως το λυπηθηκα το κοριτσακι που λες πως δεν μπορει να κανει κακα του :( εμεις το μαιο περιπου ειχε αρχισει ο μικρος να γινεται δυσκιλιος εφτασε κ 7 μερες κ ημουν να σκασω μεχρι κλισμα του καναμε 2 φορες,τωρα του βαζω παντα δαμασκηνο κ αχλαδι μαζι με ετοιμη κ σωθηκαμε..... :blush:

εμεις χθες ολη μερα σχεδον καναμε δουλιες καναμε γενικη κ στολισαμε δεντρο ο μικρος ουτε να το ακουμπησει,κρατουσε μια μπαλα την ωρα που το στολιζα,κ επεζε διπλα, το πρωτο θυμα ηταν ενα πορσελανινο μπιμπελο, που εγω δεν υπολογισα πως θα το πειραξει κ αυτος του δωσε μια κατω κ αφησε το μικρο ταρανδο που ειχε πανω χωρις κερατα,....χιχι :P επισης η χαρα του ηταν να βγενει στο μπαλκονι εξω σε καθε ευκαιρια οταν βαζαμε εκει τα λαμπακια κ με το ζορι τον επερνα μεσα....

μ αρεσει παντως που εκανα τζαμια χθες κ σημερα βρεχει κ ριχνει κατι μπουμπουνητα εδω,χαλασμος τελος παντων.....σας αφηνω εχω σιδερο σημερα ποια θα εθει για βοηθεια; καλο πρωινο σε ολες σας μακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

τι κάνετε?Άρρωστες βλέπω οτι είστε οι περισσότερες και τα παιδάκια σας!

Δεν καλοδιάβασα τα ποστ σας,γιατί δεν έχω και πολύ διάθεση!

Είμαστε όλοι ανάστατοι εδώ και μέρες!

Τι να πω......καλύτερα το χρωματιστό μέρος που θα γράψω τώρα,να μην το διαβάσουν οι εγκυούλες μας.....

Του Αγίου Στυλιανού,πήραμε τηλέφωνο ένα παλιό συμμαθητή του άντρα μου και καλό μας φίλο,να του ευχζηθούμε!Δεν απαντούσε και σκεφτήκαμε να πάρουμε αργότερα!

Όμως μετά από λίγο μας πήρε ένας άλλος φίλος και μας είπε οτι είχε πάρει το πρωι τηλέφωνο το Στέλιο για να του ευχηθεί και εκείνος του είπε οτι είναι στην Αθήνα γιατί το παιδί του ήταν άρρωστο!Μόλις είχε πάρει τα αποτελέσματα της μαγνητικής και είχαν βρεθεί δύο όγκοι στο παιδι :o

Ειλικρινά τα χω παίξει.

Δε ξέρω τι να πω?Ένα κοριτσάκι 1.5 χρονών, γλυκύτατο,καλοσυνάτο,φιλικό με όλους ,κοινωνικό,πανέμορφο,με κάτασπρο δερματάκι,καστανόξανθα μαλλάκια και καταγάλανα πανέξυπνα ματάκια,που όλο γελάει!

Ο άντρας μου γνωρίζεται με τον άντρα της παιδιάτρου του κοριτσιού και μας είπε οτι βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο:cry::cry::cry:

Προφανώς το μωρό νόσησε αμέσως μετά τη γέννηση του,γι αυτό και είναι σε τέτοιο στάδιο μετά από 1.5 χρόνο....αναπαράγονται και τα κύτταρα των παιδιών πολύ γρήγορα.... στάδιο!

Αχ!Δε ξέρω τι να πω?Οι καημένοι οι γονείς...ούτε τρίχα απ τα μαλλιά τους δε θα θελα να ήμουν.....Προσπαθήσαμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους,αλλά δεν το πιάνουν...Τα χουμε περάσει κι εμείς αυτά με τον πεθερό μου και ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι....

Δυστυχώς δεν υπάρχουν λόγια να παρηγορήσεις αυτούς τους ανθρώπους...Πιστεύω οτι αυτό είναι οτι χειρότερο μπορεί να σου συμβεί.....γιατί να τα αρρωσταίνουν μικρά παιδάκια?Γιατί να παιδεύονται τόσο πολύ?Και το ζευγάρι?Δύο νέοι άνθρωποι 31 ετών και οι δύο(συμμαθητής και φίλος του άντρα μου,ο μπαμπάς και συμμαθήτρια με τον άντρα μου στο φροντιστήριο,η μαμά!Θυμάμαι που στο βιβλίο ευχών της βάπτισης του γιου μου,πριν ένα χρόνο περίπου,μου έγραφε η Κατερίνα(η μαμά του παιδιού)άντε και σας έχουμε έτοιμη νύφη!!!!

Την άνοιξη λοιπόν που βάπτισε κι εκείνη την κόρη της,είχα πάθει πλάκα με την ομορφιά του μωρού και στις ευχές μας,έγραψα"ελπίζω η πρόταση γάμου που μας κάνατε να ισχύει!"

Και που να ξερα οτι σε λίγο καιρό η μοίρα θα έγραφε το χειρότερο σενάριο στη ζωή αυτού του μικρού αγγέλου!

Είμαι πραγματικά συντετριμμένη!Μονίμως είμαι αφηρημένη και σκεπτική και όταν πάω να μπω στη θέση της φίλης μου,βάζω τα κλάματα!!

Πείτε μου,με τι κουράγιο αυτή η κοπέλα θα συνεχίσει τη ζωή της?

Έρχονται Χριστούγεννα και αντί να χαρεί με την οικογένειά της,θα περάσει το Γολγοθά αυτό,κάνοντας τον καραγκιόζη,αφού έχει κι άλλο ένα παιδί,ένα αγοράκι 3.5 ετών,το Μανώλη ο οποίος θα θέλει τους γονείς του γελαστούς και χαρούμενους !

Ουφ!Το ξέρω,σας μαύρισα την ψυχή....

Αλλά δε μπορώ να μην το συζητήσω...με πνίγει...

Κι ο άντρας μου όποτε πάω ν ανοίξω συζήτηση μου λέει,δε θέλω ούτε να το συζητάω!Είναι απίστευτο!Νομίζω οτι είναι ψέματα!

Ουφ!!!!

Δεν ήταν καλά τα νέα μας αυτή τη φορά....

Ο Γιώργος επιτέλους περπάτησε και τώρα καταλαβαίνω τι σημαίνει κυνηγητό,ζημιές κλπ!

Είναι κι εκείνος λιγάκι συναχωμένος...

Δε μπορώ να γράψω άλλο....συγνώμη....

Όταν θα είμαι καλύτερα θα σας πω τα δικά μας νέα!

Φιλάκια σε όλες σας και εύχομαι υγεία σ εσάς και τις οικογένειες σας!

Μακάρι κανένα παιδάκι στον κόσμο να μην αρρωσταίνει και καμία μανούλα να μην πονάει......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγάπες μου γλυκές,μπήκα στα γρήγορα να σας διαβάσω..

Χθες το βράδυ μας ήταν δύσκολο,οι μυξούλες γυριζαν στο λαιμουδάκι της κ έβηχε κ

ξυπνούσε κ εκλαιγε η ψυχούλα μου..Εννοείται πως την πήρα αγκαλίτσα κ κοιμηθήκαμε

μαζί..

Μαράκι μου γλυκό με συγκλόνισες με αυτο που μας έγραψες..Ευχομαι κ ελπίζω η καλή

μας Παναγίτσα να κανει το θαυμα της...Είναι τόσο μα τόσο άδικο... :(:(:( Χριστε μου

πόσο θα ποναν αυτοι οι γονείς....πόσο....

Φανούλα μου περαστικα αγάπη μου..Μας περιμένει δύσκολος χειμώνας...

Συγνωμη που δε σχολιαζω κ τα υπόλοιπα κοριτσια,κ το δικο μου μυαλό ειναι στην ιστορια της Μαρίας...

Τα φιλάκια μου σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα για να πω καμια καλησπερα και αν εξαιρεσουμε της κατερινας τα νεα τα αλλα ηταν στεναχωρα αμαν..περαστικα σε ολους που ειναι αρρωστοι...και ειναι μαλακος ακομα και ο καιρος και ολο ιωσεις ακουω δοξα το θεο εμεις ειμαστε καλα σε αυτο τον τομεα...χθες πηγαμε σε γενεθλεια...κατσαμε 2 ωρες και περιττο να σας πω εγινε ο δικος μου λουτσα στον ιδρωτα απο το πολυ παιχνιδι τη χαρα και το κυνηγητο δεν φανταζεστε ποσο τον χαρηκα που ηταν ετσι χαρουμενος και ανεξαρτητος..ερχοταν που και που μας εκανε τζα και εφευγε..ηταν και η ανιψια μου εκει την μια ωρα εκλαιγε και φωναζε μαμαμαμαμαμαμα κατουν πιπι δηλ μαμα ελα να κατσεις κατω να παιξουμε και θελω και πιπιλα...μα γιατι απορουσα?επειτα απο την πολυ γκρινια πηγε η νυφη μου και την ξεγελασε και εκατσε μετα και επαιξε με τα παιδακια..αμα προσπαθουσε λιγο η νυφη μου θα ηταν τελειως διαφορετικα τι να πω...αυτα τα νεα μας εγω καλα ευτυχως δεν εχω πολλες αναγουλες αλλα εχω πρηξηματα και φουσκωματα αλλα αυτα ψιλοπερνιουνται πιο ευκολα.

τα αλλα κοριτσια τι κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα...

Σπιτι σημερα... ολη νυχτα δεν κλειαμε ματι... μα τοσος βηχας και εμμετο απο που μας ηρθαν...?

Η μικρη ειναι στα χειροτερα της... Μυξες-γκρινια και ασταματητο κλαμα.. :cry: Βηχει και κλαιει.. ποσο πονανε τα λαιμα της ηθελα να' ξερα... :cry:

Ξεκινησαμε αντιβιωση, περνουμε αερολιν, σταγονες, οτριβιν... και δε θυμαμαι κι' εγω τι αλλο... :cry:

Δεν εχει κοιμηθει ολη μερα... κι' εχει ριμαξει τον τοπο... για μαλωμα ουτε συζητηση.. παταει τα κλαμματα και δεν εχω διαθεση να την βλεπω κι' αλλο χαλια...

Φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.......... ΣΑς ΠΕΘΥΜΗΣΑ....ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ;;;;

ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ......ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ..........ΕΜΕΙΣ ΕΥΤΥΧΩς ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΤΠΤ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΕΛΕΤΑΩ......

σΗΜΕΡΑ ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ Κ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΑΣ, ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥΛΙ Κ ΠΕΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΔΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!

ΞΥΛΙΝΑ, ΠΑΝΙΝΑ Κ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΣΤΟΛΙΔΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΕΔΙΑ Κ ΜΠΑΛΕς ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΕς ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙς ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ....ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΑΡΧΙΖΕ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΕΝΑ Κ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΑ ΚΟΥΤΙΑ........ :roll::roll::roll::roll: ΣΟΟΥ ΕΙΧΑΜΕ............ΕΠΙΣΗς ΕΠΕΡΝΕ ΤΙΣ ΜΠΑΛΕς ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ Κ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ Κ ΦΩΝΑΖΕ ΝΙΝΙΙΙΙΙΙΙΙ.........ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.......... :lol::lol::lol:

ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΑΗ ΒΑΣΙΛΗ Κ ΔΕ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕ ΤΠΤ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗ ΦΟΡΕΣΩ......ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΝΤΥΣΕΤΕ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ;;;;;;;;;; ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.......... :roll::roll:

φΑΝΟΥΛΑ.......ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ Ε;;;; ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΘΑ ΥΠΕΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΚΡΥΩΣΕ ΚΑΠΟΥ;

μΟΛΥ, ΣΥΓΛΟΝΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΣΑς,ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Κ ΤΡΟΜΕΡΑΑΑΑΑ ΑΔΙΚΟ....ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕς ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙς..............ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ.........................

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕς...Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Δωρουλα καλα ο μικρος τελειος!!!!

Φανουλα περαστικα..την καημενουλα...αγκαλιτσες και οχι μαλωματα!!

Φιλακια πολλα

Συμπεθερα τι κανεις;;;

Μολλυ πολυ στεναχωρηθηκα που το διαβασα, ειλικρινα.

Καλη δυναμη να δωσει ο θεος στους γονεις αυτου του παιδιου μας και αποφασησε να παρει πισω τον Αγγελο που τους ειχε χαρισει.

Διαβασα χτες εντωμεταξυ για για το 2 χρονο που το κακοποιησαν μεχρι θανατου και εγινα κομματια εκλεγα και αναρρωτιομουν γιατι ο θεος δινει παιδια σε τετους ανθρωπους...οταν υπαρχουν αλλοι που θα εδιναν ευχριστως τη μιση ζωη τους μονο να κρατησουν στην αγκαλια τους ενα μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα...

Που ειστε ολες σημερα? Εμεις μεσα... στολιζει ο μπαμπας το μπαλκονι κι εμεις γεμιζουμε δαχτυλιες τα παραθυρα και στελνουμε φιλακια...

Η μικρη ειναι καλυτερα, αλλα ο βηχας επιμενει και το εμμετο μου εχει γυριζει το στομαχι..

Πρεπει να βγω να πλυνω τα χαλια και μια κουβερτα.. Κρατα μεσουλα μου γερα..

Αυριο δουλεια.. :cry: Πως θα την αφησω παλι... Ευτυχως θα κατσω απο τις 23 Δεκεμβρη μεχρι 10 Ιανουαριου και δε θα' χω το νου μου ολη μερα στο τι κανει...

Μαγειρυεω πατατουλες με μοσχαρι στην κατσαρολα και ευχομαι να φαει λιγο η μικρη...

Χρυσα μου πως εισαι με τις αναγουλες?

Ο χριστοφορος τι κανει?

Ευχαριστω για τα περαστικα σου κοριτσαρα..

Δωρουλα θελουμε φωτο απο το δεντρο........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωραια ιδεα να το στολισεις με παιδικο ντεκορ...!!

Ιφιγενεια , χαιρομαι που ο Κωνσταντινος ειναι ανεξαρτητο παιδακι και δε σε ταλαιπωρει με γκρινιες και φωνες.

Κι' εσυ εισαι καλυτερα ε? Μπραβο...! Λιγη υπομονη και τον αλλο μηνα θα περασουν ολα..

Ντινακι μου καλημερα κοριτσαρα μου.

Τι κανει η Ολινα μας? Ειναι καλυτερα σημερα?

Πολλα φιλακια να της δωσεις και μια μεγαλη αγκαλια απο την Αναστασια μας!

Πιστευω να ειμαστε καλα και να ερθουμε σε καμια εβδομαδα να σας δουμε.. :D

Καλη Κυριακη σε ολα τα κοριτσια. Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπες!!!

Τι ειναι αυτα που διαβαζω :? ...

Καλα Μαρακι δεν εχω λογια...τετοιες ωρες δεν υπαρχουν λογια παρηγοριας!Τι να πω,συγκλονιστηκα πολυ!Κατι τετοιες στιγμες-λυπαμαι που το λεω-αλλα θυμωνω πραγματικα..θυμωνω πολυ...!Και στεναχωριεμαι!Για τα παιδακια που βασανιζονται κ δε προλαβαινουν να χαρουν τη ζωη,για τους γονεις που υποφερουν..για ολα!Κουραγιο στους γονεις κ μακαρι να ερθει ενα Χριστουγεννιατικο θαυμα!!

Στεναχωρηθηκα κ με το κοριτσακι που ειπε η Ζαιρα που υποφερει με τα κακακια...ολα ψυχολογικα ειναι βρε κοριτσια τελικα!

Τωρα που να πρωτοευχηθω περαστικα :blink::-s:-s ???Ατιμος Δεκεμβρης!!!

Φανουλα μου πολυ ταλαιπωρια το Αναστασακι μας ρε γμτ!Ελπιζω να συνελθει πληρως συντομα!!

Φανταζομαι πως τα "παιξες" αυτες τις μερες!!

Ουουφφ!!!Να φυγουν,να πανε αλλου οι παλιοιωσεις κ τα συναχια κ οι αρρωστιες!!!

Ντινακι μου εσεις πως ειστε κοριτσακι μου??Περαστικα κ στο ομορφο Ολινακι!!!!

Συμπεθεραα??Εσεις??Ταλαιπωρηθηκες κ εσυ πολυ!Περαστικα κ σε εσας!!!Ποσο συγκινηθηκα κ εγω με τον Ιασωνακι που σε προσεχε ετσι!!!Υπεροχο :x !!!Τι σου ειναι τα παιδια ρε συ!!Αθωες καλοκαρδες ψυχουλες!!Πολλα φιλια στον γαμπρουλη μου!

Αντρουλα μου εσυ πως εισαι??Τι ηταν τελικα αυτο που επαθες??Το κοιταξες?Ολα καλα?

Καρολ?το παπι ειναι καλυτερα?Πολλα φιλια!

Ξεχασα κανα αλλον αρρωστο :-?:-p !!Αναρρωτηριο καταντησε το παρεακι μας :lol::lol: ??

Κ εμεις δεν ειμαστε τελειως περδικια...οι μυκητες επανεμφανιστηκαν X( !Την πηγα στη γιατρο να τη δει κ ευτυχως δεν ειναι σοβαρη η μυκητιαση κ θα περασει συντομα λεει,ξαναρχισαμε αλοιφη!Αντε να δουμε...

Την ακροαστηκε κ εινα μια χαρα ευτυχως,αλλα το δεξι αυτακι το βρηκε κοκκινο, να πλησιαζει για ωτιτιδα..ειπαμε να μην παρει αντιβιωση ακομα μηπως την γλιτωσει κ απλα να την παρακολουθω γιατι ουτε πυρετο εχει,ουτε την ποναει,ουτε καποιο αλλο συμπτωμα(σταματησε κ το συναχι)!Ελπιζω να ειναι στο τελειωμα ο ερεθισμος κ να περασει κ να μην "ακουμπησει"!

Παντως βρε κοριτσια με το που βλεπει τη γιατρο κλαιει σπαρακτικα!Με το που τη βλεπει!!!Τοσο κλαμα που κοβεται οι αναπνοη της,λιγμοι οχι αστεια!Την εχε παρει πολυ στραβα... :roll: !Με τιποτα δε μπορω να την κανω καλα εκεινη την ωρα,ουτε ο μπαμπας της!Φευγουμε κ ακομα ειναι ταραγμενη κ εχει αναφυλητα!Αφου προβληματιζομαι αν μπορει να την εξετασει καλα :roll: ...ουτε να τη ζυγισουμε εκατσε μιας που πηγαμε για να δει το πιπι της,ουτε να τη μετρησουμε!Πως να την κανω να ηρεμει με τη γιατρο??

Κατα τ'αλλα ολα καλα!

Απο αυριο εχω παλι "τρεξιμο"...δυσκολη βδομαδα κ αυτη :? !

Νινινα μου,Δωρα μου κ του χρονου!!Καλες γιορτες!!!

Χρυσα μου τι κανετε εσεις??Πως εισαι?Κ εγω το διαβασα για το 2χρονο κ δε μπορω να το πιστεψω!Το εχω διαβασει σε 100 διαφορετικα σαιτ κ λεω "Δε γινονται αυτα!!!!!!"Eιναι να τρελλαινεσαι!!

Ζουζουνες παω να ετοιμασω το φαι..μακαρονια στο φουρνο σημερα με τυρια κ μπεικον !!Κοπιαστε :) !Καλη Κυριακη! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

Στελιτσα προσοχη να μη μπει νερο στο αυτι..για παν ενδεχομενο οταν την κανεις μπανιο να της βαζεις λαδωμενα βαμβακια στο αυτο..μεγαλα βαμβακια ε..μη μπει μεσα στον ακουστικο ποσο.

Θα τη γλυτωσετε πιστευω..

Καλο στολισμα σε οσους στολισουν..

Φανουλα υπομονη με τους εμετους...σε καταλαβαινω..τα καημενα

Συμπεθερααααα...καρολλλλλλ που ειστε καλεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...