Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

ζαιρακι ουτε κ γω δε βρισκω με μπριζωσες κ μενα τωρα....καλε δε νομιζω ν γινετε κατι...εδω γυακι η κερμα τρωει και σου λεν θα το βγαλει στα κακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπερααααααα!!!!

Ζαιρα μου, μην ανησυχεις, αφου το εβγαλε στα κακα του ολα οκ!

Πως το κατεβασε βρε το ατιμο...? Προσοχη κοριτσαρα μου... ( θα σε μαλωσω και λιγο τωρα.... :D

γιατι δινεις τετοιες τροφες στο παιδι εεεεεεεε......????....).

Προς θεου δε θελω να με παρεξηγησεις... με καλη προθεση το ειπα..

Ντινακι μου, το κολπο "η μαμακα θελει να κανει νανακια, και θελει να δει ποσο καλο παιδι εισαι" δεν πιανει....? Εχω βρει ενα "κουμπι" της Αναστασιας και ειλικρινα (φτου μη μας ματιασω) περνανε τις καλυτερες μερες μας το τελευταιο διαστημα...

Πολλες φορες θυμωνε και δαγκωνε τα χερια της και μετα αρχιζε να με χτυπαει και να βαζει τα δαχτυλα της μες στα ματια μου. Εβγαινα εκτος εαυτου.. Τσιριζα και της εδινα και καμια στα χερια..

Οταν καποια στιγμη πηγε να το ξανακανει την πηρα με το καλο... Μου τραβηξε με μανια μια γρατζουνια απ' το ματι μεχρι τα χειλια και της λεω "κοιτα η μανουλα δεν ποναει... θες να την κανεις κι' αλλο "γκουκν" μωρο μου..? Η μαμα σ' αγαπει πολυ κι' εσυ την χτυπας"... Την χαιδεψα την ωρα που μου την ασταψε και με εκανε "καααααα-καααααα"..(καλη-καλη) και με φιλουσε...

Που θελω να καταληξω... Θελουν ΜΟΝΟ με το καλο... Να τα γλυκομιλας και να τα δινεις σημασια σε οοοοοοοοτι κι' αν κανουν... κι οπου το κανουν... Αφου τα ιδια περναμε ολες τα ξερεις...

Υπομονη και ψαξε καλα-καλα τα κουμπια της να βρεις την ηρεμια σου αγαπη μου...

Αντρουλα μου.. και μονο που διαβασα οτι κοντεψε να φυγει απ' τη σκαλα... ταραχτηκα..

Τελος καλο ολα καλα.. Να μου τον φιλισεις.

Το παστιτσιο ωραιο δε λεω.. αλλα με μανηταρια...? Μπλιαχ... Δεν εχω φαει ουτε ενα στη ζωη μου...

Αηδιαζω και μονο στην ιδεα... (μια φορα μονο δοκιμασα και το εφτυσα)... Ανατριχιασα τωρα.. :o

Ααααααχχχχ.... κι εγω τρωω σαν βοδι ολη μερα... Εχει ξεφυγει η κατασταση οσο καθε αλλη φορα..

Τοσα κιλα δεν ημουν ουτε οταν πηγα να γεννησω.. Τελος παντων.. Καλη καρδια!

Καλο ξεκινημα με την διαιτα σου κοριτσαρα μου.

Κατερινακι μου καλο μηνα και σε σενα! Πολυ ομορφες φωτο!

Μεγαλωσε ο Παναγιωτης... Πο ποοοο εχει τελεια ΜΕΓΑΛΑ ματια και σγουρα μαλλακια!

Για δαγκωμα... Εχουμε κι εμεις αλογακι αλλα το εχει σε αποσταση.. Το φοβαται... :lol::lol::lol:

Χρυσα μου ολο εξπρες βολτες κανουμε και τις αποφασεις τις παιρνουμε την ωρα του μεσημεριανου! (στη βραση κολλαει το σιδερο)!

Μαλωσε με λοιπον.... Αντεχω η μανα!

Πως εισαι με τις ανγουλες? Καλα ρε γμτ απο τωρα? Συνηθως ξεκινουν αργοτερα!

Μαρη μηπως εισαι γκαστρωμενη απο πιο πριν και μας το εκρυβες? :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλια στον ομορφο Χριστοφορακο..

Καρολινακι με το καλο κοριτσακι μου να μπειτε στο στολισμενο και ολοκαινουργιο σπιτακι σας!

Το πιο ομορφο Χριστουγεννιατικο δωρο...!! Να γεμισει με πολλα πολλα παιδακια ευχομαι...!

Θα περιμενουμε και φωτο στην ομοδα μας ε..!!

Φιλια στην κουκλαρα σου!

Εμεις σημερα βγηκαμε με τα κοριτσια απο τον παιδικο (ειμαστε 7 συνολο μαζι με τις δασκαλες)...

Απο αγκαλια σε αγκαλια πηγαινε η Αναστασια... Επαθαν πλακα για το πως καθεται ησυχα και δεν ΑΓΓΙΖΕΙ το παραμικρο... Μ' αρεσει που τα παμε καλα τον τελεταιο καιρο και χαιρομαι να την εχω εξω μαζι μου....

Το μεσημερι ημουν στο μπανιο και χτυπουσε την πορτα και της λεω

-Ποιος ειναι...? Και λεει "Ατατιτα" :lol: -Και τι θελεις? και λεει "Πιτα"...

-Μηπως θελεις και κανα ποτηρακι ρετσινα..? Και λεει "ναι"... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πεθανα στα γελια... Βγηκα εξω και αρχισε να γελαει δυνατα κι' αυτη... :lol::lol::lol::lol:

Σε 2 μερες κλεινουμε και τον 17 μηνα και δοντι αορατο.......ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

Καλο βραδυ σε ολες και sorry αν ξεχναω καποια... Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(:oops::oops::oops::o:o:o:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::roll::roll::roll:

κοριτσια ηρθε το τελος μας.......

εσπασε την οθονη απο το λαπτοπ της αδερφης μου...τωρα σας γραφω κρυφα απο το δικο μας....

καηκαμε!!!!!!!!!!

χοροπηδηξε πανω του!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!

Φανούλι μου γλυκό μπορεί να χεις κ δίκιο,η αλήθεια είναι επειδή έκανα κ

δουλειές ταυτόχρονα κ ηθελα να τελειώνω,αγχώθηκα κ δεν είχα υπομονή να της πω

με το καλό να μην κάνει πράγματα..Οπότε νεύρα εγώ,νεύρα κ η Ολίνα,νομίζω πως

ετσι πάει τελικά...

Καλε το Αναστασάκι μου με 2 δόντια είναι ακόμη??????????? :-s

Αντρούλα μου,πώς κ δεν τον πρόλαβες βρε κοριτσάκι μου...Ωωωχ... Φαντάζομαι θα τα

άκουσες απο την αδερφούλα... ^#(^

Λοιπόν απο χθες το Ολινάκι εχει μυξούλες γμτ....Κ την Κυριακή που πήγαμε στα γεν'εθλια

μου είπε η μαμά της εορταζόμενης οτι στο τσαφ ηταν να ακυρωσει τα γενέθλια γιατι η

μικρη της κατεβασε μυξουλες αλλα επειδή δεν έκανε πυρετο λεει,δε μας πήρε...

Τελικά μόνο εγώ όταν έχει το παραμικρό το Ολινάκι μου την έχω σε καραντίνα για να

μην ταλαιπωρηθούν κ άλλα παιδάκια.... X( Τι να πεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου 1 φορά στο τόσο του δίνω.

αλλά χτες εγώ ήμουν στη δουλειά και ήταν ο μπαμπας μου μαζί του, γενικά είναι πολύ υπευθυνος. δεν ξέρω πως του ξέφυγε....πήγαν στο φούρνο να πάρουν ψωμί και το υτο δωσε η φουρνάρισα.

όταν είναι να συμβεί το κακό!!!!!!!!!

αλλά και συ θυμάμαι που έλεγες ότι της δινεις κουλούρι, εσύ πρέπει να ήσουνα, δεν έιμαι πολύ σίγουρη. ξ'έρεις πόσο επικινδυνο είναι το σουσάμι για παράδειγμα?????

μπορεί να πνιγεί....ακούγεται αστείο, ούτε που θα έιδνα σημασία αν δεν το χα διαβάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια μου εμένα πείτε με υπερβολλική,αλλα δε της δίνω τίποτα στο χέρι,

πνίγεται πολύ εύκολα,κ φοβάμαι πολύ....αφού κ μπανάνα που της δίνω να δαγκώσει μόνη της,

κόβει κατι κομματάρες,ο Θεός να φυλάει...αλλα είναι αυτο που λες Ζαιράκι μου,αν ειναι να συμβεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kahmera ti moy kanete?καρολινα με το καλο να πατε στο πσιτι σας θελω και εγω ποτε θα κανω σπιτι?ολο αυτο ρωταω λογο της δουλειας του αντρα μου..τελοσπαντων πονεμενη ιστορια...

αντρουλα μου τι να πω θελεινα προσεχεις λιγο παραπανω το μικρο..μηπως να τον μαλωνεις λιγακι?για να αποφυγετε κι αλλα τερτιπια λεω εγω τωρα.....

ζαιρα μου δεν πειραζει εσυ καταλαθοσ δεν εφαωες η αλλα πραγματα χαρτοπετσετα και παει λεγοντας η ξαδερφη μου μωρο εφαγε κλωστη που πλεκουμε ρουχα και σχεδον ενα μετρο μετα το εβγαλε στα κακα της ολοκληρο τη σκας?αν φοβασαι την παιδιατρο αυτη ξερει...

τωρα για τα γλυκα εμενα ο μικρος δεν τρωει γλυκα δεν του αρεσουν αφου του δινω και τα φτυνει και αναγουλιαζει σαν τον πατερα του ειναι του αλμυρου σε αντιθσεη με εμενα...ο μικρος εμενα τρωει γαριδακια βεβαια οχι καθεμερα αλλα στη βδομαδα θα φαει σιγουρα δεν ειναι κακο παιδια ειναι και θα αφανε αρκει με μετρο και οχι με στερηση γιατι φερνει τα αντιθετα....και στις δισκοπες ο μικρος μου ετρωγε σχεδον καθεμερα το βραδυ αλλα παντα του δινω μετα το φαγητο του και οχι νηστικο..που θελωνα καταληξω δεν θεωρω κακο να τρωνε αυτα που ειναι για τα παιδια..εμεις σαβουρες δεν τρωγαμε και τρωμε?παθαμε τιποτα απλα με μετρο και δεν δεχομαι απο καμια μανουλα να μου πει του δινεις γαριδακια?ναι του δινω....χαχαχα αυτα...ευτχως εδω και 2 μερες ειμαι καλυτερα δεν εχω αναγουλες κατι μικροφουσκωματα...μηδαμινα μετα απο αυτα που περνουσα....και ετσι εχω πλακωθει στις δουλειες που δεν μπορουσα να κανω...ο μικρος μου φτου φτου μου κοιμαται πολυ εδω και μερες δηλ.τον βαζω 10 για υπνο και με ξυπναει κατα τις 10 με 11 τωρα ασ πουμε κοιμαται ακομα οποτε χορταινω και εγω υπνο..αυτα...αχ ξεχασα φανουλα μου μην ανυσηχεις θα βγαλει η μικρη δοντακια απλα θα ζοριστει να τα βγαλει γιατι θα βγαινουν μαζι θυμαμαι ειχε αργησει να βγαλει κιολας ε?μην αγχωνεσαι μικρο το κακο αφου τρωει και μασουλαει ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

πολλα τα νεα βλεπω!

ζαιρα δε θα ειναι τιποτα!θα το αποβαλλει ο οργανισμος και τελος!να δω τι αλλο θα βαλουν στο στομα τους!

κουλουρακι τρωει και εμενα-θα πω στη γιαγια του που του το δινει να το κοψουμε-μεχρι τωρα δεν ειχε προβλημα με το σουσαμι βεβαια!

η αναστασια σκετη τρελα!για πολλα φιλια!καλε 2 δοντια εχει μονο?θα τα βγαλει και τα υπολοιπα-που θα παει? δεν ειναι στο χερι της!

εμεις 16!!

καρολινακι ετοιμο το σπιτι?

εγκυουλες τι λενε?

καποια θα ξεχασα παλι!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανήήήήήήήήήήήήήήήή να σε κάνω να ζηλέψεις? :))=))=))=))=))=))=))=))

ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ ΜΑΖΙ.[smilie=wav.gif] [smilie=wav.gif] [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

τώρα βγάζει δύο πάνω έναν αριστερά και έναν δεξιά και έναν κάτω. αλλά είναι φουσκωμένα όλα του τα ούλα. ακόμα και τα ματόδοντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μανουλες!!!

τι μου κανετε;;;

εμεις ΟΚ

Φανουλιτσα μου σουρτουκο της ωρας...χαχαχα..σε συγχορω..αλλα μονο και μονο επειδη κανεις βολτες με την κορη σου ..αλλιως να ξερεις θα σου κρατουσα μουτρα!!!!..χαχαχα

Φιλακια πολλα !!

Μηλαμε η Αναστασια - συμφωνα με την Λαικη παραδοση- δεν θα κανει ουτε ενα σφραγησμα...χαχαχα

Συμπεθερα δεν το ηξερες πως τα ατιμα καταλαβαινουν ποτε εχουμε νευρα και λυσσανε περισσοτερο..

ο Χ οταν εχω νευρα..σαν χτες το απογευμα..τα σπαει..κανει την μια σκανταλια μετα την αλλη..και τσιριζει και τρεχει περα δωθε..και ουρλιαζει..για να νευριαζει περισσοτερο..

Αλλα και οταν ειμαι στεναχωριμενη το κουκλι μου δεν κανει φασαριες παλα ερχετε και χαιδευετε και μου κανει ναζακια

Ζαιρακι αφου το εβγαλε με τα κακα μην ανισυχεις καθολου ..

και να ξερεις πως θα σου καταποιει και αλλα που δεν θα τα παιρνεις χαμπαρι..ο δικος μου τις προαλες βρικε ενα ξερο μπαγιατικο μακαρονι ..μη με ρωτας που και ολη μερα βαζω ηλεκτικη..το χειχε χωσει σε καποιο απο τα παιχνιδι ατου..και φυσικα το εφαγε!!

Καρολινακι μου πως ειναι η ζιζελ σημερα;;;...εσυ με την μετακομηση;;;...αρχισατε;;;..μη μου κουραζεσε πολυ

Ιφηγεννεια...Αγγελικη..Στελιτσα...Χαρουλα Ποπη Κατερινα Νινινα...που ειστε καλεεε..μας εγκαταλειψατεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα ετσι ειναι ναι...κ εγω χθες αφου νευριασα,φώναξα,μάλωσα,

τσίριξα(μα κ αυτη τα κανε ολα μαζί),μετα ξάπλωσα καταρρακωμενη στον καναπέ

κ ερχοταν κ με χάιδευε το μανάρι μου...... :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου!!!!!!!!!

σημερα νοιωθω πολυ κουρασμενο και νυσταζωωωωωωωωωω πολυ... i-)i-) τι ν αμου κανει και ο καφες που πίνω? ειναι ελαφρύς ..σνιαρφφφφφφφφφφ

χθες βγηκα για καφεδακο με την φιλεναδα μου και απο τις 4 που συναντηθηκαμε πήγε 7.20 και εμεις ακόμη καθομασταν ...αλλα χαλαρωσα κοριτσια και ξεχασα τα παντα!!!!!!!! βεβαια πηγαμε για κατι ψωνια πριν χαζεψαμε λιγο βιτρινες...αλλα πόσο όμορφα ηταν...

Χρυσουλι μου δεν εχουμε αρχισει ακομη την μετακομιση εχουμε κατι τελευταια μερεμετια...μεχρι τα χριστουγεννα όμως θα χουμε μπει... :D απλα παμε και καθαριζουμε διαφορα..τα χοντρα κυριως...θα παω να καθαρισω τις ντουλαπες ...την κουζινα την εχω κανει λαμπικο!!

η ζιζελ μας ειναι μια χαρουλα πτου πτου !!!!!!!!!! και οι κενωσεις αρχισαν και ειναι πιο καλα... :P:P μαλλον απο αυριο θα αρχισουμε παλι το γαλα... αλλα δεν ξερω επειδη ειναι φρεσκο αν θα της το αραιωσω οπως ειχε πει η Αγγελικουλα η όχι...

ο Τζεφ μας ο όμορφος και ζωηρούλης τι κάνει? η καλυτερη του στο σπιτακι ε?????? :lol::lol:

Ιφι μου κανε υπομονη μωλε και ελπίζω και εσεις να φτιαξετε καποια στιγμουλα την φωλίτσα σας..το καλο πράγμα αργει να γίνει...σημασια έχει να στε ευτυχισμενοι...εσυ έχεις την πιο όμορφη εκπληξη στην κοιλίτσα σου!!!!!!!!!!!υπάρχει κατι πιο όμορφο???????όοοοοοοοοοοοοοχι!!!!!!!!!!! [-x[-x

Ζαιρακι μου και εγω αυτο πιστευω κοριτσακι μου αφου το απέβαλλε ο οργανισμός του μην ανησυχείς...απλα παρακολουθησε λιγακι πιο προσεχτικά τις κενώσεις του...

Φανουλι μου μην σκας αγαπη μου ...η Αναστασια μας θα βγαλει πολλα δοντακια κατασπρα και γερα....!!!!!!!! :D:D να σου πω εσενα μιλαει πιο πολυ απόλα τα μικρουλια της παρεας ...ασε να κανει και κατι πιο μετα...τρελαθηκα εκει με το ατατιτα και το πιτα!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: εμενα όταν παω τουαλετα χτυπαει την πορτα και περιμενει μεχρι να βγω εξω....χαχα

Χαρουλα μου σε ευχαριστω κοριτσακι μου γλυκο...ανυπονω τρελά....

Στελλιτσα,Ελενιτσα ,Ποπίτσα,Δωρουλι,Αντρουλα...που ειστε βρε κουκλες??????

Αγγελικουλιιιιιιιιιιιι? συγγραφεα μου που εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρωτυοσα τωρα μηπως οι δημοσιευσεις μου δεν γαινονται γιατι ολο ρωτατε που ειμαι αλλα ευτχως η καρολινα με διεψευσε αρα δεν διαβαζετε αλλες δημοσειευσεις θα σας μαλωσω...

ο λογος που γραφω ειναι γιατι θα ηθελα τη συμβουλη σας..

λοιπον οπως εχω αναφερει εχω μια ανηψια απο τον αδεφο μου 26 μηνων σχεδον δηλ 2,5χρ.μενουν απο πανω μας...η μικρη γενικα ειναι ευισθητος και ντροπαλος χαρακτηρας και μας ξερει απο τοτς που γεννηθηκε...η μικρη ομως εχει τρομερο μα τρομερο κολλημα με τη μαμα της σε σημειο που με προβληματιζει...δηλ ουτε για κατουρημα δεν μπορει να παει μονη της...αφου ερχονατι σε μενα και παει η νυφη μου στη κουζινα και αμεσως με ενα παραπονο μαμαμαμαααααααααα τισ λεω δεν εφυγε κοριτσι μου μεσα ειναι η μαμα σου και εκεινη ετοιμη να βαλει τα κλαμματα οσο ηταν πιο μικρη δηλ πριν τα 1,5 καθοταν λιγο σε εμενα εστω και 10 λεπτα μονη της τωρα ουτε δευτερολεπτο ολο κλαιε και μαμα...και με ξερει να πω ρε γαμωτο...με το παραμικρο κλαει με το [παραμικρο ειναι παραπονιαρα δεν μπορουμε να την πουμε οχι κλαει με λυγμους δεν μπορουμε να την μαλωσουμε κλαιει με λυγμους δεν μπορεις να την αφησεις μονη κλαιει με λυγμους ο δικος μου λιγο να την σπρωξει καταλαθοσ λιγο να της παρει το παιχνιδι κλαει με λυγμους και προβληματιζομαι γιατι ενω μεγαλωνει αντι να ανεξαρτοιτοποιειται κλεινεται πεςρισσοτερο?γιατι γινεται τετοι παιδι πιστευω οτι φατει η νυφη μου στην ανατροφη της...για να καταλεβετε την μαλωνει και σε δευτερολπετα βαζει η μικρη τα κλαμματα και την παιρνει αγκαλια και την νταντευει της ειπα με πλαγιο τροπο οτι δεν ειναι καλο αυτο που κανει αλλα δεν μπορω και να επιμενω..ειλικρινα με στεναχωριε που βλεπω την ανηψια μου ετσι...σκεφτομαι να το συζητησω με τον αδερφο μου αλλα απο την αλλη λεω μηπως δεν ειναι σωστο?πειτε μου τη γνωμη σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιφη η μαμα δουλευει;;;;

Ξερεις τα παιδια σε αυτη την ηλικια οταν ζητανε πολυ κατι ειναι γιατι φοβουνται μη το χασουν η γιατι φοβουνται γι ατη ζωη τους..

Νομιζω πως πρεπει να το συζητησεις με εναν παιδιοψυχολογο καλυτερα για το πως θα το χειριστει..

πιθανων καποια νοσιλεια του παιδιου η κατι παρομοιο να της διμηουργησαν φοβο.

Εμενα ο Χ ειχε παθει τρομερο κολλιμα μαζι μου οταν πηγενε παιδικο...τωρα που σταματησε..καμια σχεση μιλαμε...ερχομαι απο τη δουλεια ειναι σπιτι. με αγκαλιαζει με φιλαει και φευγει για να παιξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο μεσημερι...καλε ποσα γραψατε παλι σε μια μερα;......

Χρυσα χρονια πολλα κ απο μενα για την μανουλα σου λιγακι καθυστερημενα. @};- .....οχι δε στολισαμε ακομη αυριο, κ εσυ αν δεν εχεις διαθεση βαλε αντρα κ μικρο να το κανουν....λεω εγω τωρα... ;)

zaira κοριτσι μου τι παθατε παλι; εμενα ευτηχως ο μικρος ουτε να τα δει αυτα, μια μερα πηγα να του δωσω να δοκιμασει κ το φτυνε..... :S

Κωνσταντινα ειπες πως δεν τις δινεις τιποτε στο χερι; ακριβως το ιδιο....ειναι ικανος να πνιγει με το παραμικρο... :unsure: αυτο επισης με το να ειναι ο μικρος ολη μερα ορθιος κ εγω με το ενα ματι κλειστο, το περνουσα πριν καιρο τωρα ευτηχως εστρωσε....

Κατερινακι τι λαχταρα κ αυτη με τη σκαλα. :unsure: στο τσακ τον προλαβες, τωρα με το λαπτοπ της αδερφης σου σηγουρα δε θελα να ειμαι στη θεση της, αλλα ουτε κ στη δικη σου, θα θελα ν ανοιξει η γη κ να με καταπιει..... :(

Ιφιγενεια, δεν ξερω αν η νυφη σου μεγαλωνει σωστα η οχι το μωρο της,παντως εχω να πω πως ετσι περιπου ειμαστε κ εμεις δεν υπαρχει περιπτωση να καθισει καπου αν λειπουμε, ελπιζω στην πορεια να το ξεπερασουμε... :huh:

Φανη το αλογακι που ειδες εξελισεται σε μεγαλο βασανο δε θελει να κατεβει απο πανω, του εμαθε ο μπαμπας πως αν σταματησει να το κλωτσαει, με τα ποδια, κ αυτος μολις κανουμε πως σταματαμε αρχιζει κ φωναζει ταυτοχρονα :P

σημερα ειχαμε τη γιαγια εδω βγηκαμε λαικη, καναμε ψωνια,κ μαντεψτε μολις καταλαβε πως ειχα ψαροσουπα, εκανε πως νυσταζε κ ενα σωρο αλλα κολπα,εφαγε ευτηχως αρκετο ψαρι σκετο.....κ φυσικα κοιμηθηκε μιση ωρα αργοτερα αφου τον κατεβασα απο το καθισμα του.... :whistle: λεω στην μανα μου ειναι που ηταν ψοφιος για υπνο.....χθες το βραδυ κατα τις 1 δεν ξερω τι ζορια ειχε κ ξυπνησε με πολυ δυνατο κλαμα, κ δεν ηθελε να καθισω καπου αγκαλιες κ ορθιος :huh: τον πηρα στο κρεβατι μας μ αναμενο το φως κ κοριτσια μου εριχνε κατι σφαλιαρες, :y32b4: αχ ελεγα μεσα μου τι να κανω που θελω να ηρεμησει κ να κοιμηθουμε....χιχι τελικα ηπιε λιγο γαλα κ τον πηρε ο υπνος ξεσκεπαστο......ααα εχω ξεχασει να σας πω εγω τον σκεπαζω με κουβερτα κ αυτος νευριαζει κ την πεταει,κ ετσι παντα περιμενω να τον παρει καλα ο υπνος κ μετα τον σκεπαζω, ασχετα αν καθε πρωι βρισκω ενα κρεβατι ανω κατω.... :side: αυτα σας αφηνω παω για ξεκουραση τα λεμε μακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να διευκρινησω οτι η νυφη μου δεν δουλευει ουτε η μικρη παει παιδικο ουτε νοσηλευτηκε καπου για να της μεινει κατι...θα φερω ενα παραδειγμα ειναι ο δερφος μου σε εμενα και η μικρη και η νυφη μου αν φυγει η νυφη μου και παει πανω σπιτι της ουτε με τον αδερφο μου καθεται σε εμας...φωναζει μαμα και κλαει ισως να κατσει 10 λεπτα με τον αδερφο μου ισως και καθολου οποτε την ανεβαζει πανω..με τον αδερφο μου γενικα καθεται βαγινουν και βολτα απλα ενω μεγαλωνει και καταλαβαινει περισσοτερο τοσο πιο πολυ δεν καθεται με κανεναν..οι γονεις μου σαν παππουδες δεν μπορουνα την χαρουν καθολου γιατι φυσικα δεν μπορουν να την πανε μια βολτα μαζι η να παιξουν η κατι γενικα παρεα.τον δικο μουτον χαιρονται παραπολυ γιατι καθεται βγαινεουν παιζουν και κανουν χιλια δυο και τον βλεπουν οσο βέπουν και τη μικρη βεβαια στα πεθερικα μου επειδη δεν τους βλεπει συχνα δεν καθεται ευκολα αλλα αμαπερασουν 2-3 μερς που πηγαινουμε τι καλα με αφηνει και παει βολτα..καταλαβαινω καθε παδι θελει το χρονο του...αλλα εδω εμενα που με ειχε αδυναμια ουτε να κατσω 5 λεπτα μαζι της που παλια αν ειχε εμενα δεν την πολυενοιαζε για τους υπολοιπους απλα οσο μεγαλωνει τοσο χειροτερευει η κατασταση.διαβασα καπου οτι γυρω στα 1,5 με 2 το πολυ αρχιζουν να απομακρυνονται απο τους γονεις και αρχιζουν παιζουν μονα τους παιζουν με αλλα παιδακια κλπ.αρχιζουν να καταλαβινουν οτι οι γονεις ειναι στο διπλα δωματιο και παει λεγοντας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια...

Ιφιγενεια μου βγηκαν τα ματια καλε μεχρι να διαβασω το κατεβατο σου... :shock::shock::shock:...

Χαιρομαι που εισαι καλυτερα.. σε λιγο καιρο θα φυγουν ολα... οι πρωτοι μηνες ειναι ζορικοι.

Για την ανηψια που λες, δε το βρισκω παραξενο.. Ειναι μολις 2,5 χρονων παιδι κι' αν δε παει ουτε παιδικο, ουτε μεγαλωνει με γιαγιαδες, ειναι ολη μερα με την μαμα, μου ακουγεται απολυτα φυσιολογικο να ειναι κολλημενη επανω της.

Θα ανεξαρτητοποιηθει με τον καιρο μεγαλωνοντας... αλλα πολλα παιδακια ειναι ετσι κι΄απ΄την κοιλια που λενε..

Κανε μια κουβεντα και με τον αδερφο σου παντως να σου πει τη γνωμη του..

Ζαιρα μου ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! Εγω ειμαι που της δινω κουλουρι απο 9 μηνων!!

Και το λεω και δε ντρεπομαι... x_xx_xx_x=))=))

Παρολο την φαφουτοκατασταση παντως δε φοβαμαι να της δωσω να μασουλισει..

Τα κριτσινια ειναι τα αγαπημενα μας... Βασικα δεν εχει δοκιμασει ακομη σοκολατες-γαριδακια κτλ περιπτερου προιοντα και πολυ φοβαμαι πως αν της δωσω μια φορα θα της αρεσουν και θα ζηταει...

Οσο για τα δοντια.... περιμενω η ερμη μανα... :lol:αλλα δε βλεπω φως ....

Καρολινακι για να σου ανοιξει το ματι ο καφες πρεπει να εχεις διπλα και ενα ωραιοτατο αναμμενο τσιγαρακι.....!! :D:D:D:D:D:D

Η Αναστασια πρωτα θα τα πει ολα και μετα θα βγαλει τα δοντια... Σημερα ειπε καθαρα "μπουμπουκι"...!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D Αντε ανυπομωνω να αρχισει να μιλαει και να ρωταει και "γιατι μαμα" και "γιατι" και "τι" και "πως"!!!

Σουρτουκα κι' εσυ ε....? Το Λυδιακι ηταν καλο παιι στον καφε?

Ντινακι μου γλυκο δε μ' αρεσει να σου λεω "κανε ετσι"-"κανε αλλιως"...

Ξερω πως ειναι να εισαι μεσα στο σπιτι, να θες να κανεις δουλειες, να στρωσεις, απλωσεις, μαγειρεψεις, κτλ και η μικρη να ριμαζει απο πισω το συμπαν...

Πανε οι κοποι χαμενοι και τα νευρα χτυπανε κοκκινο...

Εχω "αρρωστια" με το σπιτι, και με εκνευριζει το παραμικρο σκατουλακι που ειναι στο πατωμα, ή οπουδηποτε αλλου δεν ειναι η θεση του.

Η ωρα του παιχνιδιου της μικρης ειναι το απογευμα καμια ωρα μεσα στο σαλονι και μετα οοοολα μαζεμα μεσα στο δωματιο. Ολα τα εχουμε εκει.. Το υπολοιπο σπιτι ειναι οπως πριν.

Χρυσα μου ευχαριστω που με συγχωρεσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλε ξερεις ποσα λεφτα εχω γλυτωσει απο οδοντοπαστες...? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μεχρι να ερθει ο καιρος να σφραγισουμε δοντι.... ουυυυυυυυυυυυ.... =))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΦΙ μου συμφωνω απόλυτα με την Φανουλα μας...το βρισκω απόλυτα φυσιολογικό το να ειναι προσκολλημενο μαζι με την μανούλα μιας και μεγαλωνει μαζί της και ούτε παιδικό πάει ώστε να αλλάζει παραστάσεις...υπομονη...

Φανουλι σουρτουκα ναιιιιιιιιιιιιιι δεν βγαινω ναι μεν για βραδια αλλα την καφεδια με τις φιλες μου την απολαμβανω και με το παραπανω!!!!!! ;);) περναει η ωρα και ουτε που το καταλαβαινω... χωρις την παπενια μου...ειναι η μερα της μανουλας...ασε που αν την επαιρνα δεν θα καθομασταν καπου αλλα θα γυριζαμε παντουυυυυυυ...μα παντουυυυυυυυυ..δεν ειναι σαν την δικια σου...μα καθόοοοοοοολου....

κοριτσια ουτε εγω της εχω δωσει πατατακια σοκολατα...τιποτα ...δεν θελω να μου μαθει...πειτε με περιεργη...αλλα δεν θελω ακομη...να μου πειτε οταν μεγαλωσει και τα ζηταει μονη της....εε τοτε αυτο ειναι αλλο θεμα...προς το παρον μόνο πτι μπερ και μπισκοτακια τρωει...αφηστε που τρελαινεται εδω και μερες για φρυγανια...μαλλον μα το κρατς κρατς που κανει.... :lol: οποτε αρκειται σε αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια κ εγώ νομίζω πως είναι στο παιδί..Πάντως αν θέλεις να

μιλήσεις σε κάποιον καλύτερα αυτος να ειναι η ίδια η νύφη σου γιατι φαντάζομαι πως

κ γι αυτην δε θα ναι καθόλου εύκολο...Κ σιγουρα δε θα χαιρόταν ιδιαίτερα αν αύριο-

μεθαύριο της πει καμιά κουβεντα ο αδερφός σου κ καταλάβει οτι το συζητήσατε!

Σου το λεω γιατι εσύ πουλί μου καλό θέλεις να κάνεις κ μπορει να γυρίσει μπούμεραγκ

κ να βρεις κ τον μπελά σου!

Πάντως η αλήθεια είναι πως τελευταια κ η Ολίνα μη με χάσει απ τα μάτια της,φωνάζει

με παράπονο ΜΑΜΑΑΑΑΑ.....Μάλλον τώρα ξεκιναει το περιβόητο σύνδρομο του αποχωρισμού...

Παρόλα αυτα προσπαθώ να μην υποκύπτω με την πρώτη γκρινια,αλλα κ να μην την κάνω

να νιώθει ανασφάλεια...Κ ποτέ δε φεύγω κρυφά απο το σπίτι..Της λέω οτι φεύγω κ μπορει

να γκρινιάξει στην αρχη αλλα το ξεπερνάει ευκολα κ ετσι ξερω κ πως δε θα χασει την

εμπιστοσύνη της απέναντί μου κάνοντας πράγματα κρυφά!

Εσύ πώς είσαι κατα τ άλλα?

Φανούλι μου καλε καλα κανεις κ μου λες την άποψή σου,γι αυτο είμαστε εδώ,για να

βοηθάμε όσο είναι δυνατόν η μία την άλλη!Κ χαίρομαι που με καταλαβαίνεις αγάπη μου γιατι

λίγες μπορουν..Αν δε ζησεις όόόλη αυτη την κατάσταση,σου φαίνεται τόσο εύκολο να είσαι

σπίτι μ ενα μωρό κ όόόλα τα υπόλοιπα στο κεφάλι σου!!Τουλάχιστον οταν δουλεύω λείπω

κ δε μαζεύω συνεχεια πράγματα...Εκεί χαλαρώνω... ;));))

Εχει 40 λεπτά ακριβώς που βάλαμε το κερατακι μου για ύπνο κ αυτη άκόμη μιλαει... #-o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας σε ολες...ξερετε τι επαθα σημερα

εκανα μαθημα στα παιδια που ερχονται και ξαφνικα αρχισα να μη μπορω να πω λεξη δλδ μπερδευα τις λεξεις καταλαθοε και μουδιασε το δαχτυλο μου....λετε ναναι κανα εγκεφαλικο?????

θα ρωτησω και το γιατρο εδω....και το δικο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula δεν νομιζω να ειναι μονο αυτα τα συμπτωματα συνηθως εχεις αυξημενη πιεση για να παθεις εγκεφαλικο και μετα απο το εγκεφαλικο μπορει να εχεις τετοια συμπτωμτα...μην αγχωνεσαι πως σου ηρθε αυτο σαν σκεψη?

σας ευχαριστω για τισ απαντησεις σας...παντως η μικρη με προβληματιζει δεν ξερω...

εγω εδω και 3 μερες ειμαι τελεια τρωω καλα και ψιλοφουσκωματα αλλα σημερα εκαν φασολακια και τα εφαγα ολα καλα αλλα απο το μεσημερι μου μυριζει ολο το σπιτι λαδιλα αφηστε και απο αυτο το στομαχι μου δεν ειναι καλα...τερμα τα λαδερα..γενικα δεν αντεχω τις εντονες μυρωδιες υποφερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

σημερα παρασκευη γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!! :D:D

που ειστε κοριτσαρες μου?

Αντρουλα μου δεν νομιζω κοριτσακι μου να ταν εγκεφαλικο ..αλλα καλο ειναι να ρωτήσεις εναν πιο ειδημων ...ευχομαι πάντως να μην ήταν τίποτα σοβαρό...μην αγχωνεσαι...τα φιλια μου σε σενα και τον μπομπιρακο σου!

Ιφι μου προσπάθησε να μην τρως βαρια φαγητα... και τροφες που δημιουργουν αερια..πχ μπροκολο ,κουνουπιδι, λαχανο..ουτε για πλακα δεν τα τρωγα όταν ειχα το Λυδιακι στην κοιλίτσα...ειχα που χα το στομαχι ...και να μην τσιγαριζεις τα φαγητα...βεβαια καθε στομαχι αντιδρα διαφορετικα αλλα πιστευω λιγο πολυ ότι αυτα δημιουργουν περισσοτερο φουσκωμα....κανε υπομονη και σιγα σιγα θα σαι καλυτερα...

Χρυσα μου που εισαι αγάπη μου και μου λειψες!!!!!!!!!!!!!! ο Τζεφ μας καλα?

η εγκυούλα μας πως ειναι απο ναυτιες ...? ελπίζω να σαι λιγο καλύτερα...

Συμπεθερουλα μου,Φανουλι,Δωρουλι,Στελλουνι,Ποπίτσα,Χαρουλα ,Ζαιρακι...που ειστε βρεεεεεεεεε????????

καλε η παπένια μας έχει αρχίσει και ανακαμπτει και όλο πειναει.. :):) ακομη δεν της εχω δωσει γαλα...λεω απο αύριο ...αλλα μου ειναι δυσκολο το απογευμα γιατι της εδινα χυμο πορτοκαλι και τωρα με την διαιτα που της εκανα για το εντερακι ...δεν θελει μηλο ...αντε με το ζορι λιγο τριμμενο και πολλες φρυγανιες ...τις μασουλαει...τις παει περα δωθε με το πιατακι της...ριχνουμε και ψιχουλακια κατω... :? αχ θ α το εχω και αυτο...και μετ α κρουτς κρουτς...εχουμε καταντησει το σπιτι του κοντοφρυγιανούλη!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: να φανταστειτε ειχε τετοια πεινα χθες...που εφαγε για βραδυ απο τις 9...και στις 10 νανι...

πειτε καμμια ιδεα για απογευματινο? μωρε την μπανανα την τρωμε σαν δεκατιανο παντα ...και εννοειται η παπια θελει να της την ξεφλουδιζεις και να την τρωει μονη της σιγα σιγα...φυσικα την κραταω εγω... ;) αλλα άλλα φρουτα ? αβοκαντο δεν της εχω δωσει ποτε...που και που της δινω ομελετα αλλα δυο με 3 φορες την εβδομαδα? περιμενω ιδεες κοριτσακια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...