Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

γειά και από μένα????

τι κάνετε?

έχω αρκετές μέρες να μπω αλλά στη δουλειά με έχουν ξεσκίσει. όλο το είχα ανοιχτό για να γράψω και όλο δεν προλάβαινα.

καταρχάς να πω χρόνια πολλά σε όλες τις εορτάζουσες Καρολίνα, Στέλλα και Κατερίνες.

δεύτερον θα ήθελα να παρακαλέσω όσες κοπέλες γράφουν κεφαλαία να γράφουν με μικρά αν αυτό τους βολεύει ....και να μην γράφουν ένα ενιαίο κείμενο για όλα τα θέματα γιατι με κουράζει πολύ αυτό στο διάβασμα.δεν ξέρω αν αλλη κοπέλα έχει πρόβλημα.. :oops::oops::oops::oops::oops: συγνώμη έτσι.

μετά θα πω κάτι που με θύμωσε όταν το διάβασα και ήθελα από μέρες να το σχολιάσω... :evil::twisted::twisted:

Κωνσταντίνα θα σε κάνω μεγάλο ντα ντα που σκέφτεσαι την καισαρική από πριν μείνεις έγκυος και χωρίς να υπάρχει λόγος. καμιά μας δεν είχε έυκολη γέννα από όσες έχω διαβάσει εδώ...εγώ πάντως δεν είχα καθόλου..πέρασα πολύ δύσκολα (16 ώρες χωρίς επισκληρίδιο γαιτί δε με έιχε πιάσει, το παιδί έχασε παλμούς και όταν ήμουν έτοιμη για χειρουργείο μου έκαναν επισκληρίδιο διπλή δόση με κίνδυνο να μείνω παράλητη είναι μερικά από αυτά). μόλις το πήρα στην αγκαλλιά μου αυτομάτως σβήστηκαν όλα και τώρα τα θυμόμαστε με τον άντρα μου που ήταν μέσα σεόλη τη διαδικασία και γελάμε. ίσως εσύ να πέρασες χειρότερα όμως γέννα είναι δεν είναι πονόδοντος. και τώρα κάνω το σταυρό μου να πάνε όλα καλά και να μην με αξιώσει ο Θεός να με σφάξουνε. βλέπεις τι λέει η Χρύσα μας . θέλει ν αμάθει πως είναι να γεννάς...και το παλεύει όσο μπορεί και μπράβο της..δεν το χει ζείσει και συ που ήσουν από τις τυχερές που το ζήσες!!!!!!!!!!!!!!με όλη μου την αγάπη :x:x:x:x και μια αγκαλιά :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: .

νομίζω ότι αν το σκεφτείς καλύτερα θα καταλάβεις ότι είναι λάθος η σκέψη σου. εκτός του ότι κάνεις κακό στο βρέφοσ κάνεις κακό στον εαυτό σου για όλες τις παλιοαρρώστιες που υπάρχουν.

δεν ξέρω αν το Ολινάκι πήγε καθόλου στο νοσοκομείο τον 1ο χρόνο του, εμείς πάντως που πήγαμε 2-3 φορές για διάφορα..η π΄ρωτη ερώτησση που μου έκαναν ήταν αν είχα γεννήσει φυσιολογικά. και όταν ρώτησα γιατί το ρωτάνε μου είπαν: 1) γιατί ε΄να παιδάκι έχει άλλες άμυνες σε πάσης φύσεως αρρώστια στον 1ο χρ΄΄ονο της ζωής του και 2) γαιτί το αντιμετωπιζουν διαφορετικά το παιδί της καισαρικής. δεν θέλω να θυμώσεις μεαυτάπουγράφω. είναι μεόλη μου την αγάπη..........

σορί αν σας κουρασα

και όπως είδες εσύ γράφεις ροζ και εγώ μπλε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κορίτσια μου τι κανετε?πως περασατε το σαββατοκύριακο?εμεις χαλαρα με πολλες βόλτες!

γραφω με μικρα επειδη το ζητησε η zaira.ελπιζω να ειναι καλυτερα!

zaira συγνωμη αλλα δε θα συμφωνησω μαζι σου-πιστευω οτι ο τοκετος ειναι ιδιαιτερη στιγμη για την καθε γυναικα και η καθε αποψη σεβαστη.εγω που γεννησα με καισαρικη σου λεω οτι ηταν πολυ ομορφη εμπειρια-φυσικα και θα προτιμουσα να γεννησω φυσιολογικά αλλα αφου παρουσιασα καποιο προβλμα δε μπορουσα να κανω και αλλιως-παντως δεν ενιωσα οτι με "σφαξανε".οσο για το μωρό δε ξερω ποιος στα ειπε αυτα αλλα από οτι ξερω δεν ισχύουν-ο δικος μου παιδιατρος (διευθυντής νοσοκομείου) μου ειπε οτι τα παιδια που γεννιούνται με καισαρική μπορεί να παρουσιασουν καποια αναπνευστικα προβληματα ακριβως γιατι δεν προετοιμάζονται ομαλά για την εξοδο - και αυτό εαν δεν εχουν συμπληρωσει την 38η εβδομαδα.θεματα άμυνας οργανισμου δεν παρουσιάζονται. μαλλλον ηθελαν να σε ρωτησουν εαν θηλαζεις. τελοσπαντων- :P

θα μας πει η χρυσα για το φυσιολογικο μετα απο καισαρικη οταν παει στο γιατρο!

καλη εγκυμοσυνη και στις τρεισ σας

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλη εβδομαδα σε ολες σας ~o)@};- τι κανετε; εμεις μια χαρα δοξα το Θεο..ζωηροι κ δυνατοι καθε μαρα ολη μερα...χιχι :P

Κατερινα πραγματικα ενας κουκλος ο γιος σου κ εχετε κ εσεις τεραστια ματια :cheer: αν εχεις fb κ θελεις να με βρεις απο εκει κ να απολαυσεις κ το δικο μου..... ;) τα υπολοιπα κοριτσια τον εχουν δει...

Αγγελικουλα κ μενα οταν κρυωνει πιανει τσιμπλες κ οι σταγονες που βαζουμε, ειναι ενα δραμα τον κραταει καποιος αγκαλια κ ο αλλος προσπαθει, κ αν δειτε ποσο σφοιχτα κλεινει τα ματια του... :huh:

Δωρα δε σε ξεχναμε κοπελα μου απλα τα ζουζουνια μας εχουν τον τροπο κ μας κρατανε ολη μερα σ επιφυλακη.....μονο ο υπνος νομιζω τα ξεκουραζει.... :)

Χαρουλα καλα ειμαστε, εσυ επανηρθες στην καθημερινοτητα..καλη δυναμη στη δουλεια σου... :)

εφυγα π[εριμενω τον υδραυλικο εχουμε διαροη στο μπανιο......τα λεμε πιο μετα καλο πρωινο σε ολες εκγυμονουσες κ μη.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια μου!!!!

Βρε Ζαιρούλα μου,μην είσαι τόσο απόλυτη κοριτσακι μου...Δεν είπα οτι ντε κ

καλά θα κάνω καισαρική αν ξαναμείνω έγκυος...Κ σίγουρα δεν περίμενα οτι η γέννα

θα είναι σαν πονόδοντος..Κ εγώ τελικά γέννησα χωρίς επισκληρίδιο κ μπήκα κ με

πρόκληση που όλες ξέρετε καλα οτι πρόκληση κ φυσιολογικοι πόνοι είναι μερα με

τη νύχτα,κ δυστυχως η νύχτα είναι η πρόκληση...

Παρόλα αυτα δεν εχω αποφασίσει καλά-καλά να κάνω δεύτερο παιδάκι ακόμη,

κ θα ερχομαι σε αντιπαράθεση για τον τρόπο που θα γεννησω???Χιχιχι....

Κάτσε να ξαναμείνω έγκυος κ θα το ξανασυζητήσουμε τότε...(τώρα μπορεις να μου

τα ψαλλεις κ για το οτι πραγματικά δε το σκεφτομαι συντομα... ;)) )

Το ξερω οτι τα λες με αγάπη κ δεν παρεξηγούμαι εύκολα,μη μου στεναχωριέσαι κ είσαι

κ σε αυτή την κατάσταση... :-*

Χαρούλα μου συμφωνώ μαζί σου..Γενικότερα θεωρω οτι όπως κ να χει αξίζει μια

τέτοια στιγμή να είναι υπέροχη εμπειρία κ να μη τη σκέφτεσαι με τρόμο..Όποιος κ να

είναι ο τρόπος...Κ σε ζηλεύω που για σένα ήταν(με την καλή έννοια πάντα..)Τι κάνει ο

μικρός σου?

Συμπεθερούλα μου πού είσαι εσύ???Πώς είσαι?Ο γαμπρούλης μου τι κάνει??Ελπίζω

να ήταν φρόνιμος το Σ/κ!!!

Αντζιιι??? Σ αφήσαμε μοναχούλα χθες...

Φανούλι μου τι κάνετε εσείς???Αντε,σας περιμένω να πιούμε ζεστό καφεδάκι κ να τσιμπολογήσουμε δραμινα καφεδοεδεσματα!!!!Φιλάκια αγάπη!!!

Στελλίτσαααα!!!!ΠΟύ γυρνάτε???Εξαφανιστήκατε κ εσείς Σ/κ!!Πολλές τσάρκες κάνατε

όμορφες γαλανομάτες???

Νινίνα,Δωρούλα,Κατερινάκι,Ποπίτσα κ σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια της παρέας,στελνω

τα φιλιά μου κ εύχομαι να έχουμε όλες μια υπέέέροχη εβδομάδα!!!!!

Τα ξαναλέμε σε λίγο!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα!!!

τι κανετε;;;;

εμεις ας τα λεμε καλα

αρχησαν οι αναγουλε ςκαι οι εμετοι..νωρις νωρις;;;;

Δωρουλα μου φιλακια..αρχιζει και το δικο σου ταρζανακι να κανει αταξιες....χιχιχι..wellcome to the club!!!

Πειναω!!!

Ο μικρος σημερα εκανε εμετο το γαλα..απο τις μηξε ςπου εχει..

ασε Ατνζι..αυτος ο παιδικος μας εχει γονατησει!!!

ααα λεμε και ντεντιο..που ειναι ζεστο...χιχιχιχι

Σε γεννικε ςγραμμες θα συμφωνισω με την Χαρουλα..απ'οσο θυμαμαι ασχημη ψυχολογια στον θαλαμο ειχα μονο εγω..οι αλλες ηταν μια χαρα....

και λογω ακριβως αυτης τηα ασχιμης ψυχολογιας δεν θελλω να ξαναγεννισω φυσιολογικα..

μια φιλη μου παντως που εχει γεννησει και με τυο τροπους- στο δευτερο ειχε προδρομο πλακουντα- και ειναι εγγυος στο τριτο ψιφιζει καισαρικη δαγκοτω..

καθε γυναικα ξερει τις αντοχες και την ψυχολογια της.

Το εχουμε ξανασυζητησει με το Ζαιρακι και παλαιοτερα..δεν μιλαει για τις περιπτωσεις που ειναι απαραιτητη η καισαρικη για την ζωη μανας και παιδιου..αλλα για τις περιπτωσεις που ενας γιατρος αποφασιζει να κανει καισαρικη γιατι βαριετε να περιμενει η για τον α η β λογο χωρις να συντρεχει ουσια..

Εγω πιστευω παντα πως ο καλυτερος τροπος για να ερθειε ενα παιδι στον κοσμο..ειναι ο ασφαλεστερος για τη μητερα και το παιδι...

Παλια που δεν προχωρουσαν σε καισαρικη η η ιατρικη δεν ηταν τοσο ανεπτιγμενη ειχαμε αυτξημενα ποσοστα θνυσιμοτητας μητερας και παιδιου..τωρα χαρη στην προοδο της ιατρικης τα ποσοστα εχουν ελαχιστοποιηθει.

Παντως Χαρουλα απ'οσα εχω διαβασει για να κανεις VBAC υπαρχουν καποιοι βασικοιθ κανωνες..πρωτον και κυριοτερο να μη συντρεχει λογος ιατρικος για καισαρικη..δευτερον να ερχισει μονο ςτο ο τοκετος..αν και αναλογα με την γεννικη κλινικη εικονα καποιοι γιατροι μπορει να προσωρισουν σε ελεγχομενη προκληση μονο ομως εαν εχεις περασει τις 10 ευδομαδες και το παιδι εχει εμπεδωθει..

τεσπα..

θα σου πω αναλυτικα αφου παω στον γιατρο..εχω ραντευου στις 13/12 που θα ακουσουμε και καρδια..

Θα δω συνολικα 3 γιατρους που εδω στην Θεσσαλονικη που τολμουν VBAC και αναλογα με το ποιος θα μου κατσει θα συνεχισει να με παρακολουθει..

ΑΑΑ κοριτσια αμα τσιμπλιαζουν τα ματια απο κρυομα μη βαζετε σταγονες φαρμακευτικες...αλλα φυσιολογικο ορο- να διευκρινισετε οτι θα χρισημοποιηθει και στα ματια- βαλτε λιγο σε αποστειρομενη γαζα και σκουπιστε απαλα τα ματακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααααααααααααα αγαπες μου και καλη μας εβδομάδα..

τι μου κανετε?

εμεις περασαμε λιγακι αρρωστουλικα ... :( και αν δειτε τις μερες εχει πλακα....τελικα είχε ίωση η μικρουλα μου γιατι κολλησε η νταντα μας την τεταρτη ..την πεμπτη ανεβασε 39 πυρετο και στομαχι χαλια ο Αντώνης και την παρασκευη ειχα σχεδόν 38 πυρετο με ενα στομαχι χάλια όλη τη μερα στην δουλεια και τα ξημερωματα του σαββατου σηκωθηκα με εναν απιστευτο πονο...και εκανα εμ@@@ :ymsick: μονο τοτε καπως ηρεμησα ...αλλα μεχρι και σημερα προσεχω...με λαπα...μπλιαχ.. μακαρονακια...τσαγακι...(καφε ουτε για πλακα) και αρκετα cream crackers...

το καλο απόλο αυτο είναι ότι έχασα ενα κιλό που χα παρει απο την κρεπαλη των γενεθλιών μου... ;)

τα ευχαριστα είναι ότι πλησιαζεινα τελειωσει το σπιτακι μας και παροτι ημουν λιγο αδιαθετουλι....πηγα και καθαρισα όλα τα ντουλαπια της κουζίνας...τα κανα λαμπικο μεσα...μετα ειχα μια χαρα :D:D ακομη όμως εχουμε καποια μερεμετακια οποτε εχουμε πολυ καθαρισμα...αλλα σιγουρα πριν τις γιορτες θα μαστε μεσα ..γιουπιιιιιιιιιιιιιι :ymapplause::ymapplause:

Στελλιτσα μου περαστικα αγαπη μου...θα ταλαιπωρηθηκε και η Αφροδιτουλα μας ε?δωσε της ενα γλυκο φιλακι απο καρολ και παπενια!!!!!! και φυσικα μια ζεστη αγκαλίτσα σε σενα!!!!!!!!!!!!!

Κατερινα μου(Αντρουλα) τι γλυκο φατσουλινάκι που ειναι ο μικρος σου!!!!!!!!!!!!!!πολυ όμορφουλης!!!!!!!!

Χρυσουλινι μου όμορφο τι κανετε????????μανουλα και μικλοοοοοοοοοοοοο μπεμπεεεεεε... :lol::lol: ο ταζουλης μας καλα?

Συμπεθερουλα μου γλυκια τι κανετε? ελπίζω να φτιαχτει γρηγορα η ζημια...φιλησε μου τον γαμπρο μου...εννοειται από το Λυδιακι μας!!!!!!!!!!!!!!!!! :x

Δωρουλα μου δεν σε ξεχναμε κοριτσακι μου....μας ελειψες...

Ποπίτσα μου που χαθηκες κοριτσακι μου???? η μανουλα ελπίζω να ναι όλο και καλυτερα μερα με την μερα...

Ελενιτσα μου.Φανουλι μου...

Ιφι και Ζαιρακι...τι κανουν οι εγκυούλες μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλινι μουυυυυυυυυυ αχ αρχισαν τελικα ε? μακαρι βρε καρδουλα μου να μην κρατησουν όπως στον Τζεφ μας...στο ευχομαι ολοψυχα αγαπη....εγω εδω μια φορα εκανα και τρελαθηκα....

οτι θες εμεις ειμαστε εδω...το ξερεις.... ;) ειτε θελεις να γκρινιαξεις...να πεις ότι θες...!!!

οπότε στην δουλεια το πηραν χαμπαρι ε?

Αγγελικουλα μου σε ξεχασα κοριτσακι μου πριν που εγραψα :oops:

την καλημερα μου και ότι θες όπως ειπα και στην Χρυσα μας...εδω ειμαστε να συζηταμε ...να ακουμε τα ευχαριστα αλλα και τα δυσαρεστα...γκρινιες ...μουρμουρες ...νευρα απο την δουλεια...ολα στην ζωη δεν ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εισαι βρε Καρολινακι...ειχα να ακουσω νεα σοπυ δυο μερες και μου ελειψες!!!

Τελικα ιωση ε..καημενο παπι...περαστικα να ειναι μωρεεε..τη γλυκουλα μου

Με το σπιτι ολα καλα..αντε να κανετε γιορτες στο νεο σας σπιτακι

Συμπεθερα τι κανει το Ολινακι;;;;

τι σκανταλιες εκανε το ΣΚ;;;;

Πωπω..περιμενω πως και πως να ερθουμε για να σας δω..αν μπορεσετε φυσικα και δε θα σας βγαλουμε απο το προγραμμα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αχ αχ...η νυφούλα σου συμπεθέρα μου έδωσε ρέστα χθες,ιδίως στα

γενέθλια που πήγαμε!!!Εκεί που οι άλλοι σταματούσαν,η Ολίνα συνεχιζε,πολύ γέλιο!!!!

Είχανε κ κλόουν κ ήταν το μοναδικό απο τα μικρά παιδάκια που πηγαινε επάνω του κ δε τον

φοβόταν!!!Ατρόμητη παιδί μου......!!!!!

Αναγούλες είχες κ στον Χριστόφορο Χρυσούλι μου??

Αχ κ εγω ανυπομονώ..!!!!Κ σιγα μη δε χαλάσω πρόγραμμα για χάρη σας κ να εχω..χαλάλιιιι!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια ...παω να σκασω...η παπενια μου πάλι έκανε διάρροια .. :(:( (ενω ηπιε 300 μλ γαλα το βραδυ και 300 το πρωι...μονο αρρωστουλα δεν δειχνει...)είχε ξεκινησει απο την τριτη...και ενω ηταν καλυτερα το σκ...παλι σημερα ...γιατι? θα την παμε στην γιατρο σημερα 7.15 ...να δουμε...

μου ειχε πει απο διατροφη...γαλα κανονικα φρεσκο...μπανανα...ρυζακι...μακαρονακι..πατατουλα..καροτο και κοτοπουλο ή μοσχάρι...

και της εκοψα αναγκαστικα το σιδηρο...και ειναι πολυ χλωμη...θα της γραψει αν κανουμε και εξετασεις αιματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε το πιστεύετε οτι περιμενω να ερθει η δευτερα να μπω να δω τα νεα σας!

καρολινακι περαστικα-το πολυ γαλα φερνει διαρροια εαν ειναι κρυωμενο το μωρο-μην ανησυχεις-καταλοιπα ιωσης-περαστικα

εμεις ειμαστε καλα - καθε μερα και κατι καινουργιο!χθες -για να φαμε ησυχα- τον βαλαμε στο καθισματακι του και του δωσαμε ενα μπωλ πατατες φούρνου μπροστά του και τσιμουσε την καθε πατατα τη φυσουσε και μετα ετρωγε!που το ειδε παλι αυτό?επισης κοντεψε τα πνιγεί και η γιαγιά του τον χτύπησε στην πλάτη και μετα ολη μερα εκανε οτι εβηχε και χτυπουσε μονος του την πλατη του!

τι να πω!

διαβάζω ολα τα νεα σας!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Χαρουλα μου..αντε να παμε να δω τι θα μας πει... παντως πηγαινε καλυτερα παροτι επινε γαλα..τωρα μαλλον θα το κοψουμε...για λιγο...

πολυ γελασα και μονο στην εικονα οτι εβηχε ...και καλα... αχ αυτα τα παιδια μίμοι απίστευτοι!!!!!! :lol::lol:

α δεν σας ειπα λεμε καθαρα το καιει... :P:P

και εχει πλακα οπως λεει το τσιζ...λεει κατι τσι...η κατι παρομοιο... :lol::lol:

και το νερο το λεμε ....νεοοοο!!!!!!!!!!!!

και εννοειται ειμαστε πολυυυυυυυυυυ ζηλιαροπαπάκιααααααααααααα !!!!!και απ'οπου πινει νερο η μανουλα θελουμε και εμεις..ειτε γυαλινο ειτε κουπα....!!

βαζει κατι μικρα κουκλακια στην κατσαρολα της και ταιζει τους παντες ...!!!με τις κουταλες ειτε με σπατουλες!!!! απο την μαμα τον μπαμπα μεχρι και οι κουκλοι της οι λουτρινοι τρωνε... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα ζουζουνες!!Καλη βδομαδα!Τι μου κανετε?

Εμεις τα ιδια..ακομα μπουκωμενη κ με βηχα εγω και η μικρη το παιρνω πισω για την καλυτερευση...συνεχιζει η καταρροη και ο βηχας :dry: !Λεω αυριο να περασουμε απο τη γιατρο να τη δει λιγο αν ειναι,φοβαμαι μη κανει ακροαστικα,δε ξερω!Μονο ο μπαμπας μας ειναι καλυτερα ευτυχως!!

Ντινακι μου εδω ημουν το Σ/Κ!Σας εψαχνα το Σαββατο αλλα εσεις πουθενα :-w:P !!Χθες δε προλαβα να μπω καθολου με τη μικρη κ μια δουλεια που ειχα μετα!

Εσεις βλεπω περασατε μια χαρα!!Ξεσαλωσε το ατρομητο Ολινακι :lol: !!!Ετσι μπραβο!!Ανεξαρτητο πλασματακι!Φιλια πολλα κ στις 2 σας :-*:-* !!

Καρολ μου περαστικα σας μωρε!!Ασχημη εποχη :? !!Ελπιζω πολυ συντομα να ειστε μια χαρα κ να ειναι κ το παπακι συντομα...περδικακι :P !!

Χρυσα μου ξεκινησαν τα συμπτωματα ε?Υπομονη κοριτσακι μου,ευχομαι να μην κρατησουν πολυ!Ειμαι πολυ περιεργη τι θα σου πει ο γιατρος για το φυσιολογικο..περιμενουμε νεα!!

Περαστικα κ στον Χριστοφορακο παλι!Καλοι οι παιδικοι..αλλα αυτα ειναι τα ασχημα τους ρε γμτ!

Αγγελικουλα μου μη λες βλακειες κ συ τωρα κ σε μαλωσω!!!Εδω ειμαστε γεματες κατανοηση πιστευω κ συμπαρασταση!!Στην ιδια φαση ειμαστε ολες,με διαφορετικες τις λεπτομερειες ;) !

Δωρα μου δε σε ξεχναμε καλε!!Γινεται??Δε γινεται :) !!Σου ειχα γραψει κ στην ομαδα...επικοινωνησες με τη Λενα μηπως μπορει να βοηθησει??Απ'οτι ειδα σε αλλο ποστ εχει και η Μπελλα το ιδιο προβλημα!

Χαρουλα μου καλημερα!Καλη δουλεια!Μια χαρα το αστερακι σου βολευεται!Εμεις αμα τρωμε κ την εχουμε στο καρεκλακι,θελει να ερθει αγκαλιτσα να τσιμπολογαει,δε μπορει στη θεση της η σκ@τουλ@ μου :lol: !!Παντως κ εμας πολλες φορες ,φυσαει πριν το βαλει στο στομα της,το εμαθε απο μενα!Πλακα εχουν :P !

Βρε Φανηηηηηηηη!!!!Που χαθηκες?????? :blink:

Κατερινακι μουουου!!Τι κανετε??Ο Παναγιωτης??Ελπιζω να ξεμπερδεψετε συντομα με τα υδραυλικα!!!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν τα χιονια βρε κοριτσια!!!

Τι κανετε?

Μπηκα να διαβασω νεα σας και παλι για γεννες μιλατε....? :shock::shock::shock:

Φυσιολογικος ή καισαρικη...? Ριχνω το κερμα κι' οτι "κατσει"... καρφακι δε μου καιγεται..

Σημασια για μενα εχει η υγεια του παιδιου και της μανας (ψυχολογικη και μη...).

Δεν ειναι αθλος να γεννησεις φυσιολογικα... ουτε η καισαρικη σε κανει λιγοτερο γυναικα...

Ρε κοριτσια ας κουλαρουμε λιγο... Μη τα παραλεμε ολα... Σιγα το κακο πια...

....Χαθηκα γιατι με εφαγαν οι δρομοι και οι βολτες!

Το κεφαλι μου εγινε καζανι απ' τα πολλα δρομολογια...

Απ' την Παρασκευη σουρτουκευουμε σε γενεθλια, επισκεψεις, καφεδες. υποχρεωσεις, ξαδερφια,ενας χαμος. Η μικρη ειναι μια χαρα..! Κυρια χωρις να ενοχλει σε τιποτα. Παιδι για καφετερεια-ταβερνα-σπιτι. Δεν αγγιζει τιποτα χωρις την αδεια της μαμας (και αυτο φανηκε παραξενο στην γυναικα του ξαδερφου μου... θα εχει λεει προβλημα με τα παιδακια γιατι ειναι ησυχη και θα την χτυπαν... ενω ο δικος της που μου ριμαξε τον τοπο θα τα πηγαινει καλυτερα)... Δεν ειμαστε καλα...

Το κοντο του και το μακρυ του ο καθενας....

Μας εχει μεινει ακομη μια βολτα τωρα!!!!!!!!!!!!

Αλλα την καθυστερουμε για να εχει γλυκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Ντιν-ντααααααν..... Ντινακιιιιιιιιιιιιιι.................)!!!!!

Κοριτσακια μου δεν σχολιαζω sorry...

Σας φιλω ολες μια-μια....

Καλο απογευμα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαρουλα μου πόσο γελασα που εβηχε κ χτυπούσε μόνος του

την πλάτη του(αλήθεια,πώς τα κατάφερε???) =))=)) Αχ αυτά τα παιδιά θα μας

τρελλάνουν!!!!!

Στελλούνι μου όμορφο ακόμη έτσι??? :( Να της καθαρίζεις πολύ τακτικά τη μυτούλα

για να αποφύγεις όσο μπορείς το ενδεχόμενο ακροαστικών..Κ να την πας όσο πιο

σύντομα γίνεται κ στην γιατρό σας να τη δει καλού κακου...Ευχομαι να μην ειναι τίποτα

αγάπες μου!!

Όσο για το...ατρόμητο Ολινάκι???Μπορεί να μη φοβαται σκυλιά-κλόουν-αυτοκίνητα,αλλα

για δοκίμασε να στεγνώσεις με το σεσουάρ τα μαλλιά σου μπροστά της...Θα κλ@@@@

μέντες........... =))=)) Χαχαχαχα......

Λοιπόν έκανα το λάθος να φέρω στο σπίτι μελομακάρονα κ περιττό να σας πω οτι απ

το πρωί πρέπει να χω φάει καμια δεκαριά.... =p~=p~ Αχ είναι ο μόνος λόγος που

δε θέλω να ρχονται Χριστούγεννα!!! ;))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλαααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι ωραία μου ακούστηκαν αυτες οι καμπάνες!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymparty:

Η Ολίνα πάλι για πουθενά δεν είναι,αλλα ελάτε εσείς κ θα την συντονίσουμε

πού θα πάει!!!!!!!!!!!!

Καλά όσο για τη γυναίκα του ξαδέρφου σου δεν το σχολιάζω... X( Θα μας

κάνουν να ξεχάσουμε κ αυτα που ξέραμε κάτι τέτοιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια

ευχαριστω ολες σας παρα πολυ για τα καλα σας λογια για το καμαρι μου..ολα τα νινακαι ειναι πολυ ομορφα

Αγγελικη μου κορυφαιος ο μικρος με τα οργανα,,,,πολυ γελασα επιασε εργασια.....ζημια....,,ειχα παρα πολυ και ρο να σας βαλω φωτο μηνες..τωρα θα βζω κιαλλες

Κατερινα μου-ninina ναι εχουμε και οι 2 μεγαλα ματια βασικα απο μενα πηρε τα ματια και το βλεμμα γιαυτο θα πεις οτι μοιαζουμε αλλα απο τον αντρα μου απο τη μυτη και κατω...(ολο τοκατω!!!!!ειδικα απο τη μεση και κατω!!χιχι)δεν εχω facebook το εσβησα γιατι νευριασα απο τη μουρμουρα που ειχα γιατι κολλουσα κιολας

Χρυσα μου καλη υπομονη τωρα...πινε μερικες γουλιτσες σπραιτ βοηθα πολυ....καλε λες να εισαι αγορομανα????τετοια εχουν τα αγορακια...

Εγκυουλες που δουλευετε σας βγαζω το καπελο

ΙΦΙ μου με τα τζαμπο ετσι την πατας αυτο ειναι και το νοημα που ταχουν ετσι φτηνα...ποτε δε προκειτε να μαζευτεις εκτος αν πας με λιστα....δυσκολο βεβαια διοτι κανουμε χειροτερα απο μωρα χαχα

Φανουλα μου και γω ετσι λεω οτι ειναι καλο να γινει ας γινει..εμενα αναλαμβανει ο δικος μου μετα απο χρονια να σε κανει φυσιολογικο αλλα δε θα το ρισκαρω κιολας αν υπαρχει φοβος για καμια ρηξη η κατι κακο....καλος ο υσιολογικος ειδικα για μενα που πρεπει ναποφευγω χειρουργεια αλλα αν πραπει να ξανακανω καισαρικη δε θα το ρισκαρω...ευχομαι να πανε καλα σε ολες

mumydi barbie anastacia little angel koritsares γεια σας

τωρα θα σας βαλω κιαλλες φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολινα, περαστικα στην παπενια σου... Δεν καταλαβα εκριβως τι ειπε η παιδιατρος σας αλλα το γαλα μην ο κοψεις εντελως για πολλες μερες. 1-2 μερες το πολυ και μετα επανερχεσαι σταδιακα με αραιωμενο γαλα. 2/3 νερο + 1/3 γαλα την πρωτη μερα, μισο-μισο τη δευτερη, 1/3 νερο+ 2/3 γαλα την τριτη και την τεταρτη μερα και κανονικα απο την πεμπτη μερα. Αυτο γιατι ξεσυνιθιζει το εντερο να διασπαει τη λακτοζη και ενω εχει φτιαξει η διαρροια, της δινεις γαλα μετα και ξαναρχιζει η διαρροια...

Και ενα καλο φρουτο για τη διαρροια ειναι το βρασμενο μηλο. Βαζεις 2 μετρια μηλα με ενα ποτηρι νερο και 1-2 κουταλιες γλυκου ζαχαρη (για τη αφυδατωση βαζεις ζαχαρη) και μολις εχει πιει σχεδον ολο το νερο ειναι ετοιμη η κομποστα μηλο.

Ο Ιασωνας παλι απο καποια ιωση του παιδικου την επαθε. Φυσικα θα τον εχω σπιτι ολη τη βδομαδα μιας και ειχε πυρετο και χθες το βραδυ. Αν κανει και αποψε, αρχιζουμε αντιβιωση... Ευτυχως απο αμυγδαλες ειναι καλα, ακροαστικα δεν εχει αλλα στο ενα αυτι εχει παλι λιγο υγρο και το αλλο ειναι κι αυτο λιγο ερεθισμενο. Ολα αυτα απο τις μυξες, οπως και ο βηχας... Πυρετο με το ρολοι εχετε ξανακουσει? Και το Σαββατο και την Κυριακη ενω ηταν ολη τη μερα εντελως απυρετος, χωρις δεκατα καν, στις 7.30 το βραδυ κανει 38ρια... Ελπιζω αποψε να μην εχουμε τα ιδια μπας και γλυτωσουμε την αντιβιωση. Ξανα παλι σιροπι για τις μυξες και ενα σπρει μαζι... Το μαρτυριο του κολλυριου θα συνεχιστει και σημερα και για αλλες 3 μερες ακομα γιατι ενω οι τσιμπλες ηταν απο την φλεγμονη της μυτης, ετριβε με μανια τα ματια του με τα βρωμοχερακια του που πιανουν τα παντα και επαθε μια μικρη μολυνση. Τουλαχιστον σταματησαν οι τσιμπλες, φαινονται φυσιλογικα και δεν τον τρωνε για να τα τριβει ολη την ωρα.

Με ολα αυτα ανρρωτιεμαι μηπως παιζει καποιο ρολο η κληρονομικοτητα. Εγω ειχα τρομερο προβλημα με πυωδεις αμυγδαλες και μυξες (ακομα θυμαμαι που με κοροιδευαν στο νηπιαγωγειο), αρρωσταινα συνεχεια με ολα τα συπτωματα φουλ, πυρετους, μυξες, βηχα, εμετους απο τα φλεματα και διαρροιες απο του τονους amoxil που καταναλωνα. Ολα αυτα μεχρι 5 ετων που εβγαλα αμυγδαλες και κρεατακια και απο τοτε δεν ξαναρρωστησα ποτε. Ολες τις αλλες παιδικες ασθενειες τις ειχα περασει πριν. Ουτε κρυωματα ουτε τιποτα... Αντε να ελειψα 2-3 φορες οταν πηγα 1η δημοτικου και τελος. Πυρετο ενηλικη πια εχω κανει σπανια μεχρι 38 αλλα βεβαια τα δεκατα μεχρι 37,4 τα εχω στο τσεπακι... Μου χαλαει η διαθεση, στενοχωριεμαι και να ενα 37,3. Καποτε εκανα δεν ξερω κι εγω ποσσες εξετασεις γαι πυρετο αγνωστου αιτιολογιας. Καθε πρωι μεχρι τις 2 το μεσημερι ειχα δεκατα. Το προβλημα λυθηκε οταν παραιτηθηκα απο εκει που δουλευα τοτε... Μετα το εμαθα (ψυχογενη αιτια πυρετου) δε δινω καμια σημασια και περναει απο μονο του.

Γραφω παλι ενα σωρο ασχετα... που τα θυμηθηκα? Αυτο με το νηπιαγωγειο δεν το εχω ξεπερασει ακομα... Δε με εκαναν παρεα τα αλλα παιδακια γιατι ετρεχε συνεχεια η μυτη μου... παιδικο τραυμα. Ο παιδιατρος ακομα τα θυμαται... Σας εχω πει οτι τον ειχα κι εγω και ο αδερφος μου παιδιατρο? Τωρα εχει πελατη τον Ιασωνα και επειδη ειναι ακομα αρκετα νεος, θα πραλαβει και το παιδι του δερφου μου... Πλακα εχει. Πριν λιγο καιρο ειχαμε παει τον Ιασωνα σπιτι του για να τον δει και μου εδειξε το φακελο μου... ηταν καπως συγκινητικο.

Για τον Ιασωνα που τρωει τη μπανανα σε μεγαλα κοματια με δυο πηρουνια σας ειπα? Το μονο κακο ειναι οτι σε αυτη τη φαση αρνειται να φαει οποιοδηποτε αλλο φρουτο αλλα πινει τουλαχιστον χυμο μισο μανταρινι μισο πορτακαλι 200 ml τη μερα... Παντως οτι αρχισε να τρωει και κατι αλλο εκτος απο ψωμι και τυρι μονος του και μαλιστα χρησιμοποιωντας πιρουνι ειναι καλο. Ειναι πολυ αστεια η εικονα του παντως στο καρεκλακι του με το μπωλακι με την κομμενη μπανανα μπροστα του και απο ενα πλαστικο πιρουνι σε καθε χερι. Καρφωνει τα κοματια ταυτοχρονα και με τα δυο χερια αλλα ευτυχως τα βαζει στο στομα πρωτα το ενα και μετα το αλλο... ετσι ακομα αναρρωτιεμαι αν ειναι δεξιοχειρας η αριστεροχειρας. Φαινεται να βολευεται και με τα δυο το ιδιο. Και τα χαρτια που μουντζουρωνει με κατι χρωματιστα στυλο παλι και τα δυο χερια χρησιμοποιει...

Χαρουλα, απιθανος ειναι ο δικος σου... εβηχε στα ψεμματα και χυπουσε την πλατη του για να του περασι μονος του? Καλο μαιμουδακι κι αυτο!

Χρυσα, καλο κουραγιο με τις αναγουλες! Κι εγω στο πρωτο τριμηνο ετσι ημουνα συνεχεια, μιση ειχα μεινει γιατι δεν ετρωγα τιποτα απο φοβο πια μεχρι και τον 6ο μηνα. Εσυ ομως τωρα ξερεις τα εχεις ξαναπερασει... υπομονη λοιπον!

Συμπεθερουλα μου πολλα φιλακια!

Φανη, που εξαφανιστηκες παλι πουλακι μου? Γραψε μας καμια κουβεντουλα...

Σας χαιρετω γιατι γινεται μαχη μεσα, μαλλον για το κολυριο παλι... Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρουλα μου αν κατσουμε και σκεφτουμε το τι προβληματα αντιμετωπιζουν πολλες γυναικες και με ποσο κοπο αποκτουν ενα παιδακι, θα καταλαβουμε ολες μας πολυ καλα πως το τελευταιο πραγμα που τις απασχολει ειναι ο τοκετος.. Αν ειναι φυσιολογικος ή οχι...

Και το θεμα του φοβου το καταλαβαινω... και την σοβαροτητα της καθε καταστασης, και την ψυχολογια της μανας και τα προβληματα που υπαρχουν.

Εγω ο ανταρτης πηγα με τσαμπουκα να γεννησω κι' οταν ειδα τα ζορια στις 15 ωρες κ@λ@σα...

Πονουσα.. ημουν χωρις επισκληριδιο, αυπνη, αφαγη (το κυριοτερο :lol: ) καλωδιωμενη σαν χριστ. δεντρο, και το μονο που ζητουσα ηταν μια καισαρικη να τελειωνει η ιστορια...

Η μικρη αποφασισε να βγει φυσιολογικα τελικα μετα απο 27 ωρες, κι' οσο κι' αν ακουγεται εγωιστικο, τωρα που το ξανασκεφτομαι, δε θα το ξανατολμουσα...

Ισως αν μεινω εγκυος ξανα αλλαξω γνωμη, ισως αφησω λιγο χρονο παραπανω να ερθει μονος του ο τοκετος... δεν ξερω.... Ειμαι μπερδεμενη...

Ντινακιιι...... Καλε ναιιιιιι για σενα τις χτυπησα!!!!!!!

Θα ερθουμε κοριτσαρα μου... Θα ερθουμε συντομα!

Το Ολινακι θα ειναι μια κυρια μαζι με την δικια μου! Θα παιξουν αραγε ή θα βγαλουν τα μαλλια τους?

Η Αναστασια παντως δεν πειραζει... ουτε χτυπαει-δαγκωνει...

Μια χαρα θα περασουμε... Ανυπομονω! ;)

Χεστην την "γυναικοξαδερφη".... Σημασια δε δινω οτι μου λενε....

Παω να βαλω στο fb φωτο της μικρης!! Αντε τρεξε να την δεις καλε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου περαστικουλια και παλι

καρολινακι και σε σας περαστκουλια

Φανη ουτε γω το σχολιαζω γιατην ξαδερφογυναικα..οτι ναναι....

φανη μου και γω 16 ωρες χωρις φαρμακο επισκληριδιο (λογω φοβου παραλησιας επειδη επαιρνα αντιπηκτικα)με οξυγονο 8 μηνων που να βγει....πρριμεναμε αρχισε να χανει παλμους και με κεντησανε και μενα τι νακανα?να το χωνευα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη μου, γιατι δε μου μιλας? Σου εκανα κατι? Πριν οσο εγραφα τα ατελειωτα παραληρρηματα τα μου εγραφες κι εσυ... Δεν το ειδα! Μου πεταγε μηνυματα και ο μικρος μεσα εσκουζε για το κολλυριο... πατησα υποβολη 2-3 φορες και ηραθ τωρα να δω μηπως εχουν γραφτει 2 φορες τα ιδια. Τελοσπαντων φιλακια!

Για την καοσαρικη τα εχουμε ξαναπει ετσι δεν ειναι? Αν ειναι καποια αμετανοητα υπερ της καισαρικης αν βεβαια απο φασισω για δευτερο, αυτη ειμαι εγω. Οποτε δεχομαι και τα μαλωματα οσων εχουν διαφορετικη γνωμη. Ειναι προσωπικο θεμα νομιζω... Αν κανω δευτερο παιδακι το στοιχημα που εχω βαλει με τον εαυτο μου και θελω να το κερδισω αυτη τη φορα ειναι για το θηλασμο. Δε σκοπευω να παρω τους γιατρους σβαρνα και να ψαχνω ποιος θα δεχτει να κανω φυσιολογικο τοκετο μετα απο μια καισαρικη. Ενω για το θηλασμο ηταν κατι που το ηθελα πολυ και με τον Ιασωνα και τα θαλασσωσα απο αγνοια και ισως και γιατι δεν ημουνα απο τις ευνοημενες της φυσης που τρεχει το γαλα ασταματητα... Ομως ειμαι σιγουρη οτι αν ειχα ψαξει και ηξερα θα καταφερνα να τον θηλασω τουλαχιστον για 6 μηνες και οχι 2 και με τα χιλια ζορια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα-antroula, ευχαριστω για τα περαστικα... αλλα δεν τα βλεπω γρηγορα και χωρις αντιβιωση. Τωρα εχει και δεκατα αρα το βραδυνο πυρετο τον εχουμε σιγουρο... και ολη τη βδομαδα σπιτι. Τουλαχιστον εχει μια χαρα διαθεση και τρωει... Θα περασει κι αυτο!

Με τα Jumbo την εχω πατησει απειρες φορες... δεν εχω φυγει ποτε χωρις να δωσω ενα 100σταρικο στο ταμειο... ετσι τα αποφευγω πια. Φιλακια και σ' εσενα και στο ληστη σου!

Κωνσταντινα θα πιειτε καφεδακι αληθινο με τη Φανη? Μια χαρα σας βρισκω! θα παιξουν και οι ομορφουλες σας μαζι... Εγω εδω κατω ειναι αδυνατο να συνατησω καποια απο εσας τις βορειοελαδιτισσες και πολυ δυσκολο τις Αθηναιες. Πολυ θα το ηθελα παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μουυυυυυυυυυυυυυυυυ....!!!!

Οχιιιιιιιιιιιιιιι........ δε σου μιλαω!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-}8-}8-}

Διαβαζω ολα αυτα που γραφεις... αλλα εισαι τοσο πολυλογου που δεν ξερω σε τι αν σου πρωτοαπαντησω.....!!!!

Θα σχολιασω το τελευταιο σου μνμ μονο (μαλλον με καιει αρκετα γι' αυτο.. οχι πως τα υπολοιπα που γραφεις ειναι αδιαφορα αλλα ας γραψω κατι τελος παντων...)

Συμφωνω μαζι σου για το θεμα ΘΗΛΑΣΜΟΣ!

Θηλασα την Αναστασια 36 ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΕΣ μερες χωρις συμπληρωμα και θηλαστρο, αλλα οι μαστιτιδες δε με αφηναν να ησυχασω... δεν ειναι αυτο δικαιολογια ομως....

Κατι μεσα μου δεν πηγαινε καλα... Δεν ενιωθα καλα... εκλαιγα μερα νυχτα... δεν ηθελα να δω ανθρωπο, μου εσπαγαν ολοι τα νευρα... Πηρα την αποφαση να το κοψω με χαπια και το σπιτι γεμισε γαλατα παντου... ετρεχε μεχρι κατω στα ποδια μου... Τζαμπα ολο.... Θα το επινε το μωρο κι' εγω θα ειχα την συνειδηση μου καθαρη τωρα....

Κριμα.... κριμα... κριμα.... Δυστυχως δεν αλλαζει τιποτα πια...

Λες και φορουσα παρωπιδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα τι μου κανετε?βλεπω εχουμε ιωσουλες περαστικα σε ολα τα παιδακια...

για τις τσιμπλιτσες ναι φυσιολογικος ορος στα ματακια και διαφορετικη γαζουλα σε καθε ματι απαιραιτητα...

ΑΧ ειχα γραψει ενα σωρο και ο μικροσ μου τα εσβησε οποτε δενε χω παλι το κουραγιο να τα ξαναγραψω..παντως εξηγουσα για καισραικη και φυιολογικο καθε κοπελα ειναι η επιλοφη της και απο εκει και οερα θεμα συνθηκων..παντως ειτε ετσι ειτε αλλιως και η μια και η αλλη περιπτωση ειναι δυσκολη...

εγω τωρα τα ιδια αναγουλεςε εχω καθε μερα ευτυχως πλεον εχω απο το απογευμα και μετα πριν ειχα ολο το 24ωρο τωρα απο τις 6 και μετα μεχρι να κοιμηθω...δυσκολα τα παραγματα...επισης με ενοχλουν καποιες μυρωδιες ποιες?αναλογα την ωρα χθες με ενοχλουσε ο κιμας και η τυροποτα που εκανα..το βραδυ με ενοχλουσε το μαλακτικο απο το παπλωμα γενικα δεν ξερω και εγω τι εχω...ο αντρας μου λεει πολυ δυστροπη εγινες να ηξερες τι τραβαω του λεω καθε μερα θα εκλαιγες αν ησουνα στη θεση μου...στο κωνσταντινο οπως ειπα ειχα πρηξηματα και καουρες αλλα οχι ετσι και με ενοχλουσε τρομερα η μυρωδια του τσιγαρου μονο τωρα προσεξα οτι εχει εντονη μυρωδια.ο μικροσ καλα ολο ζαβολιες ακι ζημιες αλλα ηθικο ακμαιοτατο..σας αφηνω γιατι οι αναγουλες μου με τρελλαινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εχουμε ξανασυζητησει με το Ζαιρακι και παλαιοτερα..δεν μιλαει για τις περιπτωσεις που ειναι απαραιτητη η καισαρικη για την ζωη μανας και παιδιου..αλλα για τις περιπτωσεις που ενας γιατρος αποφασιζει να κανει καισαρικη γιατι βαριετε να περιμενει η για τον α η β λογο χωρις να συντρεχει ουσια..

Εγω πιστευω παντα πως ο καλυτερος τροπος για να ερθειε ενα παιδι στον κοσμο..ειναι ο ασφαλεστερος για τη μητερα και το παιδι...

απάντησε η Χρύσα για μένα Χαρουλίτσα μου και Ντινούλα μου.

και όμως Χαρούλα με ρώτησαν, αν γέννησα φυσιολογικά και δεύτερευόντως αν θηλάζω, η δεύετρη δε ερώτηση δεν έγινε και τις τρεις φορες πυ πήγαμε νοσοκομείο ...

εγώ πιστεύω ότι η γέννα είναι η πρώτη "μάχη" του παιδιού με το που έρχεται στον κόσμο και δεν πρέπει να του το στερούμε έστω να προσπαθησει, εμείς ή κάποιος τυχάρπαστος γιατρός επειδή βαριέται και επιδή πρέπει να μπούμε σε ένα τρυπάκι μιας τεράστιας οικονομιας. δουλεύω σε νοσοκομείο ιδιωτικό και όποτε θέλετε το αναλύουμε το θέμα.

καλωδιωμενη σαν χριστ. δεντρο, και το μονο που ζητουσα ηταν μια καισαρικη να τελειωνει η ιστορια...
[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

πολύ γέλασα Φανή....

Επίσης συμφωνώ με το θέμα του θηλασμού ότι πρέπει να είναι μεγάλο στοίχημα, για εκείνες που το σχολίασαν.

δε μαλώνω καμία βρε κορίτσι,Αγγελική μου. εκφράζω την αποψή μου, και όπως είχες πει κάποτε δε θυμάμαι εδώ ή αλλού ότι χωρίς να σου το ζητήσουν λες την άποψη σου, το χω και εγώ αυτό το ελάττωμα ρε γαμώτο.

πάλι ξύπνησα πάθη ρε γμτ.....

αυτά επί του θέματος. σόρι πάντως θα προσπαθήσω να κρατιέμαι άλλη φορά.να μη μαλώνω καμιά σας. ;);););););) δεν είναι με κακία αλλά με αγάπη απλά την εκφράζω λίγο πιο παθιάρικα.... :x:x:x:x:x:x:x:x,είτε είμαι έγκυος είτε όχι. χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...