Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Κορίτσια διαβάστε τι έκανε το Χρυσάκι μου σήμερα , της είχα βάλει μουσική και κλασσικά χόρευε με τα χεράκια της πάνω κάτω τα ποδαράκια κάναμε και σβούρες και της λέω<Χρύσα χόρεψε μπαλέτο και σηκώθηκε στις μύτες των ποδιών και χόρευε!!!

Μετά μου λένε τα παιδιά δεν παίρνουν γονίδια και βέβαια παίρνουν του κλασσικού μπαλέττου η μαμά και απο ότι φαίνεται και η μικρούλα μου!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΦΙΛΑΚΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να τι εγινε με τη μανα μου:

Την Κυριακη των εκλογων ο Ιασωνας που ειχε πυρετο απο την προηγουμενη μερα, εκανε και διαρροια. Μιλησα με το γιατρο και μου ειπε να φαει μονο ρυζι λαπα με λιγο λεμονι. Εγω του ειπα οτι μια φορα παλιοτερα που ειχε χρειαστει παλι για διαρροια να φαει λαπα, εγινε χαμος και δεν ετρωγε με τιποτα μηπωςς μπορουσα να του δωσω κατι αλλο. Μου ειπε οχι και να τον πιεσω αν χρειαστει να φαει εστω 3-4 κουταλιες γιατι αν μεινει εντελως αδειο το στομαχι του θα ειναι χειροτερα για τη διαρροια με τα γραστρικα οξεα μονο. Και να του δινω συχνα νερο μην παθει και καμια αφυδατωση που ειχε και πυρετο.

Ειχα φωναξει τη μανα μου κατα τις 10 για να παω να ψηφισω και στο νοσοκομειο για την αλλαγη στο ποδι μου. Οταν επεστρεψα της ειπα οτι αν θελει να μεινει να παιξει με το μικρο, να μεινει μεχρι τις 12 που ειναι ωρα να τον ταισω. Τον εβαλα στο καρεκλακι του στην κουζινα, διπλα απο το τραπεζι που τρωμε κι εμεις οπως καθε φορα, η μανα μου μας χαιρετησε και νομιζα οτι ειχε φυγει γιατι δεν ακουγοταν τιποτα. Ο Ιασωνας οπως το περιμενα, δεν ανοιγε το στομα του με τιποτα. Επαιζα μαζι του για 45 λεπτα περιπου για να γελαει μπας και καταφερω να του δωσω καμια κουταλια αλλα καθε φορα που εμπαινε εστω και ελαχιστο ρυζι στο στομα του, εφτυνε και μετα απο 3-4 φορες αρχισε να ουρλιαζει σαν να τον σφαζουνε... Με ειχε πιασει πονοκεφαλος και δεν το παλευα αλλο με τραγουδακια και παιχνιδακια και του εβαλα τις φωνες οτι αν δε φαει εστω μια κουταλια θα γινει χαμος, θα φαει ξυλο, και διαφορα τετοια... Αυτος ουρλιαζε και εφτυνε ακομα περισσοτερο και στο τελος χτυπησα 2 φορε το χερι μου στο τραπεζι για να σταματησει η υστερια του. Τοτε ανοιξε το στομα και εφαγε 1 κουταλια, του ειπα καλη αρχη και μπραβο και ακουσα την εξωπορτα να κλεινει με θορυβο, παραξενευτηκα γιατι νομιζα οτι ειχε φυγει η μανα μου, αλλα δεν εδωσα σημασια και του εδωσα αλλες 5-6 κουταλιες χωρις αλλες φασαριες και λιγο νερακι, τον αλλαξα και τον εβαλα για υπνο.

Κατα τις 2 ηρθε και ο Γιωργος απο το εκπαιδευτικο που εκανε σα φυλακας στο ΤΕΙ (οπου ειναι υπαλληλος και η μανα μου). Η πρωτη του κουβεντα ηταν "καλα η μανα σου ειναι εντελως για δεσιμο". Τον ρωτησα τι εγινε και μου ειπε οτι τον πηρε τηλεφωνο, οτι σκωτωνω το παιδι στο ξυλο και οτι θα φωναξει την αστυνομια και κοινωνικους λειτουργους να το σωσουνε απο τα χερια μου. Ο Γιωργος ξερει την αποψη μου για το θεμα της χειροδικιας οτι ειμαι απολυτα αρνητικη δηλαδη ακομα και τη μια ελαφρια στον ποπο ή στο χερακι και μαζι αποφασισαμε να μη δωσουμε συνεχεια στις υπεβολικες κουβεντες της και τη συμπεριφορα της. Αν και ψιλο-ταραχτηκα οχι γιατι φοβηθηκα πραγματικα μη ερθουν οι κοινωνικες υπηρεσιες και μου παρουν το παιδι (αφου το κακοποιημενο παιδι φαινεται και ο Ιασωνας μονο κακοποιημενος δεν ειναι), αλλα γιατι σκεφτομουνα την ταλαιπωρια και το αδικο. Μια μανα (η δικια μου) που εχει σαπισει στο ξυλο στην κυριολεξια τα παιδια της, ιδιαιτερα τον αδερφο μου τον εχει κλεισει με υπογραφη στο Νταου Πεντελης, λογω της κακης διαγωγης του, αλλα ευτυχως εμεινε εκει μονο μια βδομαδα γιατι οι γιατροι δεν του εβρισκαν να εχει τιποτα και νομιμος κηδεμονας μας τοτε ηταν ο πατερας μας, τον οποιον και ειδοποιησαν να ερθει να τον παρει, να κατηγορει ετσι εμενα που στην τελικη εχω κανει και 10 σχεδον χρονια ψυχοθεραπεια για να ξεπερασω τις μ@λ@κιες της και να φτασω στα 30 μου να νιωθω ετοιμη και ασφαλης οτι δεν θα της μοιασω για να κανω ενα παιδι.

Τελοσπαντων ειπα να μη δωσω συνεχεια αλλα μετα απο λιγο αρχισε να χτυπαει το τηλεφωνο ασταματητα... Πρωτη πηρε η γιαγια μου, να με ρωτησει τι εγινε. Δευτερη η πεθερα μου απο Αθηνα, καταταραγμενη γιατι την πηρε η μανα μου και της ειπε οτι χτυπαω συνεχεια το μικρο, οτι το παιδι με βλεπει και τρεμει, οτι παω να τον παρω αγκαλια και κλαιει γιατι δε με θελει, οτι λογω της κακοποιησης δε μιλαει και οτι αυτη θα τον σωσει απο μενα και θα τον βαλει στο "Χαμογελο του Παιδιου". Ειχε το θρασος να της ζητησει και τη συνεργασια της σε αυτο. Η πεθερα μου βεβαια που ειμασταν σπιτι της μεχρι το Σαββατο το μεσημερι και ειχε δει το μικρο για 4 μερες σχεδον, της απαντησε οτι αυτη δεν ειδε τετοια πραγματα. Οτι ειδε ενα παιδακι κοινωνικοτατο με ολους, μεσα στην καλη χαρα και τη σκανταλια, να κρεμεται απο το λαιμο της μανας του και του πατερα του και οτι δεν πιστευει τιποτα απο ολα αυτα και φυσικα δεν προκειται να συμμετεχει στο να κλειστει ενα χαρουμενο παιδακι σε ιδρυμα μακρια απο τους γονεις του χωρις λογο. Ηταν πολυ ταραγμενη η γυναικα ομως γιατι η δικια μου την απειλησε μετα απο αυτη την απαντηση, οτι θα βρεθει μπλεγμενη σε ατυνομιες και δικαστηρια. Η πεθερα μου ενα δημοτικο εχει βγαλει και δεν ξερει πως γινονται τα πραγματα και χρειστηκε να μιλαει 1 ωρα, ποτε με εμενα και ποτε με το Γιωργο για να ηρεμησει. Στο μεταξυ επαιρνε και ο αδερφος μου τηλεφωνο στο κινητο για να μου πει οτι η μανα μας παει χειροτερευοντας και αν εχω στα υπ' οψιν μου κατι που να μπορουμε να κανουμε για να τη δει κανενας ψυχιατρος. Μου ελεγε πως αν συνεχισει ετσι θα αναγκαστει και αυτος να παραιτηθει απο τη δουλεια του (ωρομισθιος καθηγητης στο ΤΕΙ ειναι κι αυτος) γιατι θα τον κανει ξεφτιλα.

Κατα τις 4 την πηρα εγω ενα τηλεφωνο και της μιλησα ηρεμα, πιο πολυ απο φοβο μην παθει τιποτα. Αλλα με εφερε στα ορια μου γιατι ουρλιαζε οτι με ειδε με τα ματια της να χτυπαω τον Ιασωνα. Εκει πλεον δεν αντεξα και της ειπα οτι αν το λεει αυτο στους αλλους για να την πιστεψουν το καταλαβαινω, αλλα το να το λεει σε εμενα την ιδια, με κανει να πιστευω οτι εχει παραισθησεις και ειναι ψυχωσικη και επικινδυνη για να ειναι κοντα στο παιδι μου, οτι δεν θα τον ξαναδει ποτε και να φωναξει σους κοινωνικους λειτουργους θελει γιατι εγω και η οικογενεια μου δεν χουμε τιποτα να φοβηθουμε ενω η ιδια εχει.

Η συνεχεια ειναι ακομα πιο απιστευτη...

Την επομενη μερα με πηρε τηλεφωνο ο Γενικος Γραμματεας του ΤΕΙ για να μου πει οτι η μανα μου απειλει και εκβιαζει τους παντες για να μην παει ο Γιωργος για δουλεια και οτι και αυτος φοβαται το στομα της και τη συμπεριφορα της και δεν ξερει τι πρεπει να κανει. Ευτυχως τον γνωριζω καλα αυτον τον ανθρωπο και μετα απο πολλα τηλεφωνα και κουβεντες, τον εφερα και στο σπιτι να φαμε και να μιλησουμε ο Γιωργος, υπεγραψε σημερα το πρωι τη συμβαση και αποψε πηγε πρωτη μερα ή μαλλον νυχτα για δουλεια.

Ενα αλλο που υπαρχει ειναι ενα διαμερισμα στην Αθηνα που η μανα μου απο χρονια μου ειχε παραχωρησει δια λογου αλλα δεν ειχε κανει ποτε τη γονικη παροχη γιατι δεν ειχε τα χρηματα οπως ελεγε. Επειδη εγιναν διαφορα παρατραγουδα με ενα νοικαρη και την ενοχλουσαν για διαφορα χρεη που ειχε αφησει, με πιεσε αφορητα τον Αυγουστο να βρω τα χρηματα, να πληρωσω περιπου 1500 ευρω στην ΕΥΔΑΠ, 600 ευρω στη ΔΕΗ, και αλλα 160 στα κοινοχρηστα που ηταν στο ονομα της, και τα χρηματα που χρειζονταν για τη γονικη παροχη αλλα 1400 ευρω. Ολα τακτοποιηθηκαν γιατι εβαλα την πεθερα μου να παρει ενα δανειο και να πληρωνω εγω τις δοσεις αλλα τα συμβολαια ηταν ετοιμα τη Δευτερα μετα τα συμβαντα και φυσικα δεν παει να υπογραψει. Εγω στο μεταξυ χρωσταω και ενω φτιαξαμε και τις ζημιες στο διαμερισμα και βρηκαμε νοικαρη, δεν μπορω να κανω συμφωνητικο μαζι του αν δεν τελειωσω με τα συμβολαια του σπιτιου. Αλλα εσοδα για να πληρωνω τη δοση του δανειου δεν εχω και δεν ξερω τι θα κανω...

Ξεχασα να γραψω οτι χθες πηρε τον αδερφο μου τηλεφωνο για να εκβιασει οτι αν δεν δει τον Ιασωνα, θα αυτοκτονησει... Κλειδωθηκε στο σπιτι της και εκλεισε και τα τηλεφωνα και ο καημενος ο αδερφος μου και η νυφη μου που καταλαβαινουν μεν οτι δεν σηκωνω ουτε εγω ουτε ο Γιωργος εκβιασμους σε σχεση με τον Ιασωνα, ανησυχουσαν ομως και γι αυτην και πηγαν και πηραν αλλα κλειδια απο τη γιαγια και πηγαν και τη βρηκαν να πινει καφε και βλεπει τηλεοραση λες και δεν τρεχει τιποτα.

Λοιπον τι λετε για ολα αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου τι να σου πω εχω μεινει αναυδη!

δεν ξερω ποια εινα η ριζα του κακου..αλλα αυτο που καταλαβαινω//ειναι οτι ουτε εσεις περασατε ηρεμα αθωα..παιδικα χρονια..αλλα ουτε και η μαμα σου.."στεκει"φυσιολογικα!(σορυ....κιολας..)

Γνωμη μου ειναι να μιλησεις οπωσδηποτε με ενα ψυχολογο..να του πεις ολα αυτα που συμβαινουν..να σου πει τι πρεπει να κανεις..Ποια σταση πρεπει να κρατησεις..και κατα ποσο ειναι.."επικινδυνη "για τον Ιασωνα.φαινεται να το αγαπαει ..το μωρο σου αλλα αυτη η συμπειφορα δεν ειναι..νορμαλ βρε κοριτσακι μου!Φανταζομαι να μιλησεις μαζι της δε θα βγαλεις ακρη..στο μπαμπα σου..(μπορει να εχει αλλες εξελιξεις..)οποτε καλυτερα παρε τη γνωμη ενος ειδιου..που θα σε συμβουλευσει επαγγελματικα βημα βημα!

Πραγματικα αγχωθηκα με ολο αυτο..υπομονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου ειλικρινα μου κανει τρομερη εντυπωση ολο αυτο το θεμα.βασικα θα συμφωνησω και γω στη γνωμη ενος ειδικου χωρις να το ξερει η ιδια καταρχην γιατι αυτο θα φερει ταραχη παραπανω.αυτος θα σου πει πως να χειριστεις ακριβως το θεμα.παρτην τηλ η πηγαινε απο κει και συζητησε ηρεμα γιατι το ειπε αυτο?δε νομιζω να θελει να εκδικηθει την κορη της απλα για καποιο λογω τραγικοποιει τα πραγματα ισως για να τραβηξει προσοχη επανω της και χρησιμοποιει εσενα γιαυτο.

και γιατι να σεκδικηθει δηλαδη?σιγουρα χρειαζεται ν α ερθει σε επαφη μεναν ειδικο να δειτε τον τροπο που σκεφτεται τουλαχιστο γιατι αυτα τα ξεσπασματα εχουν αλλου πηγη.το θεμα ειναι οτι αρχικα θα αντιδρασει λεγοντας<<καλα τρελλη ειμαι?>>ισως....ισως οχι αυτο πρεπει να γινει με καποια ειδικη προσεγγιση

οποτε μιλα εσυ πρωτα με καποιον που εμπιστευεσαι και εκεινος(γιατρος )θα σου πει που και πως να ενεργησεις

λογικα ενας ψυχολογος θα σου αναλυσει την κατασταση και θα σου πει να τη δει.εκεινος θα κρινει αν χρειαζεται αλλου ειδους βοηθεια η απλα στηριξη ψυχολογικη για να μη γινουν χειροτερα τα πραγματα.μπορει να χει απλως φοβιες βιωματα η ναχει καποια νευρικη διαταραχη .

αν εχεις καποιο γνωστο φιλο ψυχολογο και του εξηγησεις μπορει να το παιξει και καλα φιλος γνωστος και να κανει μια συζητηση μαι της χωρις να χρειαστει να πατε εκει.ξερω και γω....καπου εξω για ενα καφε η σπιτι σας...σκεψου κοριτσι μου και πραξε αλλα γρηγορα περιμενουμε εξελιξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω απεθυνθει και σε ψυχολογο και σε ψυχιατρο και η απαντηση που πηρα ειναι η ιδια. Ειναι αντιδεοντολογικο να εξεταζουν ανθρωπους που δεν το γνωριζουν ενω ειναι σε θεση και ιδιαιτερα οταν αρνουνται οτι εχουν προβλημα και δηλωνουν καθαρα οτι δεν επιθυμουν να εξεταστουν.

Και οι δυο βασιζομενοι στις περιγραφες μου συμφωνησαν οτι υπαρχει πραγματικα προβληματικη συμπεριφορα αλλα επικινδυνοτητα μεχρι στιγμης δεν προκυπτει. Και αυτα με καθε επιφυλαξη γιατι δεν ειχαν ποτε πραγματικη επαφη με το ατομο.

Θεωρω οτι εχουν δικιο. Αν ποτε βγαλω αδεια ασκησεως επαγγελματος δεν θα αναλαμβανα ουτε να βγαλω διαγνωση εξ αποστασεως χωρις να μιλησω με τον ανθρωπο και πολυ περισσοτερο να εξετασω καποιον που δεν το επιθυμει και δεν υποχρεωνεται απο το νομο να το κανει.

Η μονη λυση ειναι η νομικη οδος δηλαδη εισαγγελικη παραγγελια αλλα δεν ευσταθει κατι τετοιο γιατι θα πρεπει αποδεδειγμενα εστω και με δυο ακομα μαρτυριες να ειναι επικικνδυνο για αλλους ή τον εαυτο του. Κατι τετοιο δεν στεκεται σε καμια περιπτωση γιατι εκτος απο απειλες και ταραχες δεν εχει κανει πραγματικα κανει κατι αλλο.

Θα πρεπει λοιπον να παω να πω στον εισαγγελεα ψεμματα και να βαλω και αλλα δυο ατομα να κανουν το ιδιο. Πραγμα που δεν προκειται να κανω αν δεν φτασει ο κινδυνος στην πορτα μου.

Μην ξεχνατε οτι μανα μου ειναι και την αγαπαω. Επισης θεωρω οτι ειμαι σε ενα βαθμο υπευθυνη για ολα αυτα γιατι παντα μου δημιουργουσε προβληματα και παντα εβαζα τα δικα μου αισθηματα - αδυναμια πανω και τη συγχωρουσα και ξαναειχαμε επαφες. Επρεπε να εχω βαλει ορια σε αυτη τη σχεση πολλα χρονια πριν αλλα δεν το εκανα και τωρα ειναι πραγματικα πολυ αργα.

Κατρινα, ο πατερας μου ή ο δικος της θα ηταν μια λυση μιας και οι μονοι που τη μαζευαν εστω και οχι με τον καλυτερο παντα τροπο ηταν αυτοι οι δυο. Δυστυχως δε ζει κανενας τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας......Αγγελικη μου θα συμφωνησω κ εγω με τα κοριτσια πως καλο θα ηταν να τη δει ενας ειδικος τη μαμα σου...μου κανει τρομερη εντυπωση τ οτι σκεφτηκε, να σου κανει καταγγελια, κ το χαμογελο του παιδιου.... :cry: γιατι απο τα λεγομενα σου εχω καταλαβει πως σε καμια περιπτωση δε χτυπας τον Ιασωνα.....κ μ εκπλησει επισης που προσπαθουσε να πεισει κ την πεθερα σου, ενω η γυναικα ξερει μια εντελως διαφορετικη εικονα..... :?: σορυ που το ανελυσα πιο πολυ το θεμα.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ!

ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΣΗΡΙΑΛ ΒΛΕΠΕΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ!

ΤΙ ΝΑ ΠΩΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΤΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΝΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ?

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!

"ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ...."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Κατ'αρχας Αγγελικουλα μου τι να πω και τι να σε συμβουλέψω...είναι πολυ δύσκολη η κατάσταση...απο τη μια ειναι η μαμα σου που την αγαπας και η θεση σου ειναι δύσκολη...αλλα από την αλλη δυστυχως η όλη της συμπεριφορα είναι τελείως ανάρμοστη...υπομονη και ευχομαι τα πραγματα να φτιαξουν ...

εβαλα τα σιδερακια και δεν μπορω να πω οτι ειναι οτι πιο ευχαριστο... ενοχλητικο αρκετα...

παω για δουλειες εξω και τ αξαναλεμε κουκλες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!

Καλα κατερινακι ειναι απιστευτος ο γιςο σου...και δεν του φαινετε καθολου..τοσο ισυχος και τοσο χουλιγκαν ταυτοχρονα..πωπω..ευτος θελει να εχεις τα ματια σου 14 για να τον.

Αγγελικη μου τι να πω..αυτα που διαβαζω με εχουν κανει εξω φρενων..

Σε πιστευω απολυτα για τον μοναδικο λογο που οπως ακριβως το ειπες τα παιδια που κακοποιουνται φαινονται..και ο Τζεισον δεν ειναι τετοιο παιδι..

Οσο για τη μητερα σου..τι να πω..

καταλαβαινω καποιες συμπεριφορες καποια αιτια κλπ για να συμπεριφερονται ο ιμαναδες αλλοπροσαλα και εγωκεντρικα βαλε και λιγο η κλημακτηριος..βαλε και οτι ειναι σε μια αλφα ηλίκια..αλαλ οχι τετοια συμπεριφορα δεν την καταλαβαινω..

Και στο λεω γιατι ειναι φορες που πχ..και η δικη μου μανα αλλα και η πεθερα μου λενε πως ενα μωρο δεν μπορουμε να μεγαλωσουμε ..γιατι ειναισ υνεχεια αρρωστο...δεν τον προσεχετε κλπ κλπ..εμεις ξερουμε καλυτερα...επιτρεπονται τα μπισκοτα κλπ κλπ κλπ..και εμεις παιδια δεν μεγαλωσαμε;;;;..

αλλα οχι τετοια συμπεριφορα ειναι σοβαρη..σοβαρη γιατι σας διμηουργει προβλημα στον περιγυρω σας..γιατι θα δημιουργησει προβλημα στο παιδι σου μελλοντικα..τι να πω...

Μακαρι να συνελθει και να σηνειδητοποιησει τι ακριβως κανει και εχει κανει και εστω και τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAROLINAKI ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΑ ΦΟΡΕΣΕΙΣ?

CESILIA ΠΗΓΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ Η' ΑΡΓΟΤΕΡΑ?

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου.....

Αχ,διάβασα το θέμα με τη μαμά σου Αντζι μου κ στενοχωρήθηκα πολύ..

Συγνωμη κιόλας,μαμά σου είναι...Αλλα τι σόι μάνα ειναι αυτή που κατηγορεί το

παιδί τηςκ μάλιστα χωρίς λόγο...

Δηλαδή κ έτσι να ητανε θα πρεπε να καθισει κ να το συζητησει μαζί σου κ να μη

σε ξεφτιλίσει κ εσένα κ τον Γιώργο σε όλο τον κόσμο,έλεος δηλαδή...

Ειλικρινά δε ξέρω τι να πω,κ τι να σε συμβουλεύσω,είναι τραγικό αυτο το πράγμα!

Κ το σκέφτομαι κ απο την πλευρά της μάνας κ απο την πλευρά της κόρης,όπως κ να χει

ειναι απαράδεκτη συμπεριφορά!Αχ με στενοχωρησες πολύ...

Θα θελα πολύ να ηταν κατι κ να μπορουσα να σου πω "ελα Αγγελικούλα μου,βάλε νερό

στο κρασί σου κ συγχώρεσέ την"...Αλλα μπαίνω στη θέση σου κ πραγματικά μπορει

σε γενικές γραμμές να είμαι ήρεμη κ να ξεχνάω εύκολα,αλλα όσον αφορά στο παιδί μου

κ στην ανατροφή του,δεν επιτρέπω σε κανέναν απο τη στιγμή που ξέρω οτι κάνω οτι καλύτερο

μπορώ να με κατηγορεί κ να με απειλεί,τι λες τώρα????

Σόρυ που δεν ειμαι "πυροσβεστης",αλλα ΔΕ ΜΠΟΡΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συμπεθερα..τι κανει η κουκλιτσα μου σημερα;;;;

Καλημερα Χαρουλα...τι νεα;;;

γιατρο τι γιατρο;;; για το ματι μου;;; ιμαι πλεων καλα..

Οσο για το VBAC εχω βρει 2 εχω κλεισει ραντευου για απο βδομαδα και βλεπουμε..παντως αυτον τον μηνα σηγουρα δεν ειμαι εγγυος και δεν θελω και να ειμαι εδω που τα λεμε

Καλημερα Καρολινακι μου;;;

τι κανει η Ζιζελ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζααααααααααααααα ηρθα παλι... :lol::lol:

μαλλον πρεπει να βρω το καταλληλο φατσουλινακι για την περισταση μου ... [smilie=toothy12.gif] [smilie=toothy11.gif] [smilie=toothy10.gif]

αχ αγαπες θα κανω υπομονη...

Χαρουλα μου ειχες βαλει και εσυ? ο γιατρος μου πε 6 μηνες το πολυ για τα πάνω και έναν χρόνο για τα κατω...απλα εβαλα πρωτα πανω και μαλλον προς το Μαιο θα βαλω τα κατω...ηδη ειμαι :S δεν θα τολμαγα να βαζα μαζι και τα αλλα με τιποτα... [-( και πειναωωωωωωωωωωωω ..τωρα πηρα μια κρεμα του δημητριου με σοκολατα μιαμι...και δεν τρωω και σουπες..με τιποτα...ελπίζω απο δευτερα να τσακιζω παλι οτι θελω...αρκετα σας ζαλισα :oops:

Χρυσουλι μου γλυκοοοοοοοοο..ο τζεφουλης μας τι κανει????

καλα ειναι η Ζιζέλ μας...το βραδυ εκανε ενα διαλειμμα και ηπιε λιγο γαλατακι(αφου ειχε τσακισει λιγο αχλαδι και μετα απο λιγο ομελετα με τυρακι) και το πρωι παλι γαλορουφηχτρα :lol::lol: κατεβασε 300μλ...της πηρα σετ κουταλες...σπατουλες ...ενα τηγανακι και μια κατσαρολιτσα....και ξετρελαθηκε..αφου να καταλαβετε εκει που φιλαγε μονο!!!!!! τον πατερα της...εγω ημουν το μονιμο θυμα δαγκωματος...μου εδωσε χθες στο μαγουλο 5 φιλια!!!!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] καταλαβαινετε οτι ελιωσαααααααααααααα...

Μικρο μου Αγγελουδιιιιιιιιιι που χαθηκες? η Αφροδιτουλα μας η όμορφη? :P:P μακια πολλα και στις δύο...

Συμπεθερουλα μου τι κανετε? ο γλυκουλη μου Παναγιωτάκος ζουζουνευει ? ετοιμος να περπατησει ε? αντε με το καλό..και καλα τρεξιματα μετα...!!!!!!!!!! :lol::lol:

φανουλιιιιιιιι,Δωρουλα,Ποπίτσα,Αντρουλα ....

Ιφι μου εισαι λιγο καλυτερα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAROLINAKI ΝΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΙΔΕΡΑΚΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ-Η ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ "ΜΠΡΟΣ ΣΤΑ ΚΑΛΛΗ...?".....

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAROLINAKI ΝΑΙ ΕΒΑΛΑ ΣΙΔΕΡΑΚΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ-Η ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ "ΜΠΡΟΣ ΣΤΑ ΚΑΛΛΗ...?".....

ΦΙΛΙΑ

τι ειναι ο πόνος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σωστη σε βρισκω κοριτσακι μου ...οπως λεει και μια φιλη μου....μετα θα παω για μις Αφροδίτη!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κιαπο μενα .

Αγγελικη μου ισως αν της ελεγες οτι ειπε ο γιατρος του μωρου να κανετε μια συζητηση με ενα ψυχολογο..απο οτι καταλαβα αγαπαει πολυ το μικρο και θα κανε τα παντα για να τον βλεπει.εγω ειμαι εναντια της νομιμης οδου.δλδ κλητηρες δικαστικοι δικοιγοροι κτλ για εν α τετοιο θεμα που ειναι πρωτον οικογενειακο αλλα το σημαντικοτερο θελει πολυ ιδιαιτερη προσεγγιση.σκοπος ειναι να διορθωθει το προβλημα οσο γινεται οχι να βαλουμε την ταμπελα <<της τρελλης>>στη μανα μας να της απαγορεψουμε να βλεπει το παιδι και τετοια.εφοσον βεβαια δεν ειναι <<επικυνυνο το ζητημα>>.

ο Γιωργος δε μπορει να παιξει το ρολο του συχωρεμενου του πατερα σου?δηλαδη να τη βαλει οπως λες στη θεση της??ε?αλλα παλι πρεπει να λυθει καπως το θεμα οχι να οξυνθει

Χρυσα μου αστα να πανε φαινεται τοσο ησυχος αλλα ειναι μουλωχτος εχει ρημαξει τα ντουλαπια τις πορτες προχτες εβγαλε το κουφωμα απο γυρω γυρω

αχ κοριτσια τα διδερακια ηταν ο καημος μου..ποτε ομως δεν εβαλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρουλα μου ποτε δεν ειναι αργα...αν εχεις το κουραγιο και αν το θες βεβαια να το κανεις....γιατι δεν το σκεφτεσαι?θα σε ανταμείψει το αποτελεσμα...ο μικρος σου καλε πως εβγαλε τα κουφωματα? :o μαστροχαλαστης ε??? :lol::lol:

Χρυσουλι μου που εισαι αγαπουλα μουυυυυυυυυυυυ?????

οι υπόλοιπες ζουζούνες που ειστε? κουκουυυυυυυυυυυυυυυυυυ?????????

περιμενω το τααααααααααααααααα.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα πως το βγαλε..τα κουφωματα η κασα γυρω γυρω δλδ ειναι ξυλινη..αυτος βρηκε καποιο κομματι απο κατω βολικο και μαλλον τραβουσε καιρο και την καταλληλη ευκαιρια τσουπ μουρθε εμενα το ξυλο γυρω γυρω απο την κασα το πλαινο στο κεφαλι..εγω ημουν πλατη και αυτος το τραβηξε....το τερας ..

θαθελα να βαλω τα ασπρα τα σιδερακια αλλα τα δοντια μου ειναι πολυ στραβα και λογικα θα θελω χροοοονιιιαααααα ελεγα καποτε εγω οταν γινω νυφη θαχω ενα πλατυ χαμογαλο στις φωτο γιατι θαταχω φτιαξει αλλλα μπααααα τπτ και εχω κομπλεξ..οποιος μου τη λεει γιατα δοντια μου ρχετε να τον χτυπησω

μετα σκεφτηκα να βαλω πορσελανη τουλαχιστο στα μπροστα αλλα κανεις γιατρος δε χαλαει τα καλα δοντια για να βαλει πορσελανη...οι δικοι μου λενε οτι δε φενονται γιατι τα καλυπτουν τα χειλη μου αρκετα...αλλα αυτη η γνωμη μουκανε κακο τελικα ντρεπομαι να γελασω :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρουλα μου(κατερινακι σωστα?) κατάρχας δεν υπαρχει λογος να ντρεπεσαι ..οοοοοοοοοοοοοοοοολοι μας εχουμε κατι πανω μας που μας ενοχλεί αλλους πιο πολυ αλλους πιο λιγο......η σχεδόν όλοι μας...ουδεις τελειος!!!!!!!ποτε δεν ειναι αργα να φτιαξεις κατι που σε ενοχλει και σε στεναχωρει πραγματικα...ακι εγω θα σου λεγα να το παρεις αποφαση και αν βαλεις τα λευκα αυτα που ειναι και πιο διακριτικα...πηγαινε σε εναν ορθοδοντικο ...απλα κλεοσε ραντεβου και ακουσε την γνωμη του ...ποσο καιρο περιπου θα χρειαστει..τιμη,..αν και ποσα δοντια θα βγουν...αλλα αφου το θες τοσο πολυ κριμα δεν ειναι βρε κοριτσακι μου να το αφηνεις????

α δεν σου πα εμενα μου βρηκε οτι εχω ενα παιδικο δοντι απο τα 3!!!!!!! καλο ε?γάυτο μαλλον ειμαι και εγω μια μπεμπα...ωρες ωρες ...χιχι

οσο για το κουφωμα τι να πω....πολυ ζουζουνος ο μικρος σου... :lol::lol: μου φαινεται πλησιαζει τον ταζουλη μας της Χρυσας μας και τον χουλιγκαν της Αγγελικουλας μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο βραδυ ειναι καμια σας εδω αποψε; ;) ο μικρος σημερα μου κανει γερμανικα νουμερα :twisted: κοιμηθηκε ο κυριος δυο φορες σημερα, μια στις 11μιση με 1 το μεσημερι, κ το απογευμα 6μιση μ 9 μιση κ τωρα εχει ορεξη για παιχνιδια, κ εγω ειμαι με το ενα ματι ανοιχτο... ;) κ το ωραιο ειναι πως εχουμε τουμπερλεκι κ παει κ το χτυπαει, θα μας κραξουν στην οικοδομη ωρα που ειναι......

Αγγελικη θυμασαι που λεγαμε καποτε για συκροτημα; εμεις θα εχουμε το τουμπερλεκι....χιχι :lol:

ελπιζω να εισαι καλυτερα καληνυχτα σας... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου εξαφανιστηκατε...

Εγω καλα ειμαι. Το θεμα με τη μανα μου ειναι ενας γριφος απο αυτους που δεν λυνονται εδω και χρονια και δεν περιμενω να γινει κατι. Οταν ενας ανθρωπος πιστευει οτι ειναι μια χαρα και οταν του λες με τον καλυτερο τροπο και σε ανυποπτο χρονο οτι θα αισθανεται πολυ καλυτερα αν μιλαει με καποιον ψυχολογο, οτι θα ειναι ενας εμπιστος φιλος που δεν θα διαδωσει τα μυστικα του κ.τ.λ. και σου απανταει γιατι να παω σε ψυχολογο δεν ειμαι τρελη εσεις ειστε και απο την αλλη κανεις ειδικος δεν αναλαμβανει να δει εναν ανθρωπο που δεν το θελει... δεν βγαινει ακρη. Τη νομικη οδο θα την ακολουθησω μονο χειροτερεψουν πολυ τα πραγματα και σ' αυτο ειναι συμφωνος και ο αδερφος μου.

Ετσι κι αλλιως με τη δουλεια του Γιωργου το ζητημα λυθηκε. Εχει ξεκινησει να δουλευει απο προχθες... Με τη συμβολαιογραφο δεν ξερω τι να κανω. Την εβαλα κι αυτη στο κολπο και δεχτηκε γιατι την ξερει τη μανα μου αλλα η δικια μου δεν της απανταει στο τηλεφωνο... οποτε θα περιμενω 4-5 μερες ακομα και θα δουμε.

Τον Ιασωνα παντως η μανα μου δεν προκειται να τον ξαναδει εκτος και αρχισει θεραπεια. Δεν πιστευω μεν οτι αυτη τη στιγμη ειναι επικινδυνη για τη σωματικη του ακεραιοτα αλλα της εχει αδυναμια ο μικρος και δεν θα αργησει να μιμειται το απαραδεκτο λεξιλογιο της, την εντελως απροσαρμοστη συμπεριφορα και τροπους της και τελοσπαντων δεν διακινδυνευω να αρχισει να του λεει αυριο - μεθαυριο ασχημα πραγματα για τη μαμα και το μπαμπα του. Η επιλογη ειναι δικη της!

Αλλα τωρα...

Καρολινα, υπομονη με τα σιδερακια... δεν ειναι ευκολο στη αρχη αλλα μετα απο λιγες μερες δεν θα σε ενοχλουν ετσι. Για ποσο καιρο υπολογιζει ο ορθοδοντικος οτι θα τα φορας? Φροντισε να εισαι πολυ σχολαστικη με τη καθαριοτητα των δοντιων σε σημειο υπερβολης θα ελεγα γιατι δεν υπαρχει πιο ευκολο πραγμα απο το να παθεις ουλιτιδα ή ακομα και περιοδοντιτιδα οταν φορας σιδερακια. Φανταζομαι θα στα εχει πει και ο ορθοδοντικος σου... Οταν ερθει η ωρα να τα βγαλεις παντως εκτος επο τα ολοισια και πανεμορφα δοντια σου σε περιμενει κι αλλη μια εκπληξη... για 1-2 μερες θα νιωθεις οτι κατι λειπει απο το στομα σου και θα ψαχνεις με τη γλωσσα τα δοντια σου αν ειναι ολα εκει... εχει πολυ πλακα αυτη η φαση!

Κατερινα, τουμπερλεκι ε? Μια χαρα... Οτι πρεπει για το συγκροτημα. Μονο που ο Ιασωνας εχει παρατησει την κιθαρα και ασχολειται με αλλο εγχορδο τωρα... τα νευρα της μαμας του!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια κατι? Υπαρχει κανενα αλλο παιδακι στην παρεα μας που να ανεβαινει στα τραπεζια, να κανει ισορροπια στην πλατη του καναπε (μια παλαμη φαρδος εχει εκει που παταει), να ανοιγει το συρταρι του επιπλου της τηλεορασης, να μπαινει μεσα ορθιο και να παλευει να ανεβει πανω στη συκευη, να μπαινοβγαινει στην κουνια του με τα καγκελα κανονικα ανεβασμενα και το στρωμα κανονικα κατεβασμενο? Χωρις να πεφτει?

Θα μου στριψει... δεν ξερω τι να τον κανω!!! Η μεθοδος - τιμωρια - ταιμ αουτ "κατσε 1μισι λεπτο εκει (πανω σε ενα παλιο τραπεζομντηλο στο πατωμα) να ηρεμησεις" χωρις παιχνιδια και χωρις τηλεοραση δεν πιανει... Ισως ειναι μικρος ακομα αλλα ισως και να με θεωρει πολυ βλακα που νομιζω οτι κατι του κανω με το να τον βαζω για 1μισι λεπτο τιμωρια χωρις φωνες και αλλες φασαριες. Κανει οτι γουσταρει και οταν τον προειδοποιω οτι θα παει τιμωρια, παει και καθεται μονος του εκει και περιμενει να τον βγαλω... Δεν ξερω τι να κανω... Ενοειται οτι οταν τον κατεβαζω απο τα διαφορα σημεια που σκαρφαλωνει και του λεω ηρεμα οτι θα πεσει, θα χτυπησει και θα πονεσει και θα κλαιει και θα στενοχωρηθει και μαμα πολυ, με σπρωχνει στην ακρη και ξαναρχιζει αμεσως μπροστα στα ματια μου. Αν λεω το ποιημα φωναζοντας ή απειλωντας ή φωναζει τα ακαταλαβιστικα του και αυτος ή με χτυπαει - δαγκωνει ή γελαει μεσα στα μουτρα μου και φυσικα συνεχιζει να κανει αυτο που θελει... Σκεφτομαι ολη την ωρα νοσοκομεια και ραμματα, εχω μαθει απ' εξω ολες τις οδηγιες πρωτων βοηθειων και εχω την αισθηση οτι δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βαζω και μερικα στιγμιοτυπα απο τα ακροβατικα του και αν εχετε καμια ιδεα γραψτε την σας παρακαλω γιατι το δικο μου μυαλο εχει στερεψει απο ιδεες...

Πανω στο τραπεζι της κουζινας με το πιο αθωο υφος του κοσμου...

post-5130-138739346504_thumb.jpgP101119_170631.jpg[/attachment:3k9u26r6]

Μεσα στο συρταρι του επιπλου της τηλεορασης πρασπαθωντας να ανεβει πανω στη τηλεοραση...

post-5130-13873934650245_thumb.jpgΕικόνα0265.jpg[/attachment:3k9u26r6]

post-5130-13873934650118_thumb.jpgΕικόνα0264.jpg[/attachment:3k9u26r6]

Τα ανεβοκατεβασματα στην κουνια του...

Εικόνα0268.jpg[/attachment:3k9u26r6]

post-1311-13873934649868_thumb.jpgΕικόνα0267.jpg[/attachment:3k9u26r6]

Καλωσηρθατε στο τσιρκο μας!

post-6-13873935480852_thumb.jpg

post-6-13873935481651_thumb.jpg

post-6-13873935482231_thumb.jpg

post-6-13873935482849_thumb.jpg

post-6-13873935483461_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια ΣΑς ΚΙΑΠΟ ΜΕΝΑ .ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΨΑΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ ΠΑΛΙ.η παιδιατρος ειπε να μην το καταδικασουμε ισως ειναι απο την ποσοτητα κιοχι αλλεργικο .θα δουμε

Αγγελικη μου αστα να πανε αυτα με το τραπεζι ταχω κιεγω εγω ομως τοβν βαζω τιμωρια και καλα στο παρκο για εναμιση λεπτο και μας πηρε στο ψιλο και μολις κανει ζημια η πριν κανει λεει <<πακο πακο>>.

χτες βρηκε ενα παλιο τσιροτο γιατα κουνουπια κολλημενο καπου και το ξεκολλησε απορω πως μπηκε εκει και τπο μασουσε αλλα ευτυχως μου παν απο το κεντρο δηλητηριασων ειναι μικρη ποσοτητα και καινουριο ναταν δε θα πειραζε και του δωσα γαλα.τραβαει τα τραπεζομαντηλα ταχει ρημαξει ολα

για τη μαμα σου ευχομαι να βρεθει λυση χωρις νομικες οδους.

κοριτσακια σε ολλεςς χαιρετησματα παμε να φαμε και θα ξαναμπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι... Κατερινα, ξεχασα να σχολιασω την απραδεκτη νοσοκομα και τις χαζομαρες που σου ειπε... Αλλα δεν εχει και κανενα νοημα. Ο καθενας λεει οτι καταλαβαινει.

Και ο Ιασωνας εχει παθος ακομα με το να βαζει ολα τα αντικειμενα στο στομα του... Θαυμα ειναι πως δεν εχουμε φτασει στο νοσοκομειο ακομα. Οπως βλεπεις και απο τις φωτογραφιες, ουτε τροπος να τον περιορισω οπουδηποτε υπαρχει, ουτε ασφαλειες συρταριων και ντουλαπιων τον σταματανε ουτε τιποτα.

Σε λιγο δε θα τολμαμε να ριξουμε απλυτο μαχαιροπηρουνο στο νεροχυτη...

Ποσο αναπολω την εποχη που νοιαζομουνα για τα ακαταληλα πλαστικα μπιμπερο και κουταλακια δε λεγεται... Τωρα μασουλαει πλαστικα μπουκαλια νερου και οτι αλλο του κανει κεφι με ολα τα χημικα και τις βρωμιες μαζι και λεω δοξα το Θεο που δεν εχουν αυτα που διαλεγει μικρα κομματακια για να πνιγει.

Φυσικα εχει βρει πολλες φορες τον τροπο να μου κοψει το αιμα, με κομματακι απο σκασμενο μπαλονι, κομματια χαρτι, παιχνιδια που ολοκληρα ηταν πολυ μεγαλα για να χωρεσουν στο στομα αλλα οταν καταφερε να σπασει ή να κοψει με τα δοντια του ενα κοματι δεν ισχυε το ιδιο, πληκρο του λαπτοπ... κ.τ.λ.

Τυχαιο γεγονος οτι τον προλαβαινα εγκαιρως...

Πρεπει απο το πρωι μεχρι το βραδυ να κανω το σταυρο μου γιατι παει γυρευοντας να το φαει το κεφαλι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...