Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Όλα καλά θα ναι κοριτσάκι μου,μην ανησυχεις...Καταλαβαίνω την αγωνία σου,

αλλα τωρα δεν πρέπει να μας αγχωνεσαι...Φιλια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περαστικα στην μανουλα σου Ποπίτσα μου...εύχομαι καθε μερα να γίνεται ολο και καλυτερα...

καλα κανεις και ασχολείσαι με τον ευατό σου κοριτσακι μου...τα φιλια απο μενα και φυσικα απο την παπένια...η οποία την πηρα τηλ...και μου λεγε μαμα μαμα...και μου στελνε φιλάκια...και εγω έλιωναααααααααα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο απογευμα, καλως μας ξαναηρθατε Ποπιτσα κ περαστικα στη μανουλα σου..... @};- διαβασα πως προσεξες λιγο τον ευατο σου απο τη στιγμη που νιωθεις καλυτερα, εκανες πολυ σωστα. ;) τωρα για τη μικρη σου που δεν τρωει, τι να σου πω ισως να ειναι φαση; :huh: γιατι κ ο δικος μου δεν καλοτρωει μειωσε παλι το γαλα, κ χθες βραδυ κοιμηθηκε με 100 γραμ μονο.. :dry:

Μυρτω παντρευτικατε....να ζησετε κοπελα μου θελουμε φωτο..... :kiss: τωρα τι αναποδιες να σας βρηκαν δε σου κρυβω ειμαι περιεργη..χιχι :P

Καρολινακι μου ταλαιπωρηθηκες με το ταξιδι αγαπη μου; αλλα η αγκαλια την νυφουλας μου ειμαι σιγουρη πως σε ξεκουρασε... :kiss:

Ιφιγενεια μη μου ανχονεσαι βρε κοριτσι μου ολα καλα θα πανε, ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια που σηκωνεις παιδακι ;) απλα εγω πιστευω πως δε θες να στερησεις κ απο τον μικρο τις αγκαλιες κ τα χαδια κ μου ανχωθηκες... :kiss:

Κωνσταντινα, καλα πως κοιμαστε 12 ωρα θα τρελαθω :ohmy: μονο ο δικος μου ξυπναει απο τις 6 τι στο καλο.... :unsure:

Χρυσα μου νομιζω πως λιγοι ειναι οι γιατροι που μετα απο καισαρικη, αφηνουν να γεννησεις φυσιοιλογικα... :huh:

Αγγελικουλά καλα δεν μπορουσαν να κρατησουν το μικρο για λιγο; αλλα τι ρωταω ουτε κ εμας μπορει να μας τον κρατησει κανεις οπου παμε πακετο.... :y32b4:

κοριτσια σας αφηνω γιατι ξυπνησε κ ειναι μαζι μου αγκαλια....καλο σ/κ σε ολες :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Τι κανετε βρε κοριτσια?

Ποπη καταρχην περαστικα στην μαμακα σου και ευχομαι συντομα τα πραγματα να γινουν οπως τον παλιο καλο καιρο.

Να εισαι δυνατη και να εχεις υπομονη κοριτσαρα μου.

Ιφιγενεια... ελα κουκλαρα μου.. Πεσε κοιμησου και ξεκουρασου.

Με το να βαζεις στο μυαλο σου αρνητικες σκεψεις, μονο καλο δεν κανεις σε κανεναν σας...

Πρεπει να εισαι δυνατη.. Εχεις μπροστα σου 9 ολοκληρους μηνες που θα κουβαλας το αδερφακι του Κωνσταντινου και πρεπει να σε βλεπει καλα, για να ειναι κι' αυτος καλα.

Ολα μα ολα θα ειναι ΤΕΛΕΙΑ! Απο βδομαδα που θα πας γιατρο και θα δεις την πανεμορφη κουκκιδιτσα σου θα τα ξεχασεις ολα!

(Ασχετο αλλα εγω ακουσα καρδουλα 12 εβδομ.. Δεν ηθελα πιο πριν.. ΦΟΒΟΜΟΥΝ.... μη με ρωτησεις τι, δεν ξερω... Μου αρκουσε που την εβλεπα να παλλεται... )

Πολυλογουδικο Ντινακι που εισαι?

Αφησες την Ολινα στη γιαγια και αλωνιζεις.......??

Να περνας καλαααα.....!!

Αγγελικη σε περιμενουμε αυριο στην παρεα μας..!

Ελπιζω να σε ξεκουρασε λιγο η πεθερα και να κοιμηθηκες και καμια ωριτσα παραπανω..

Φιλια πολλα στον μικρο ανταρτακο.

Κατερινακι,Στελλιτσα, Καρολινα, Χρυσα και σε οοοοολα τα κοριτσια που ξεχναω καλο βραδυ και φιλια στα μωρακια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια μου, εγώ κάνω τα πάντα.και το σηκώνω με προσοχή, δυστυχώς δεν θα τααποφυγεις αυτά. βέβαια εγώ είμαι ήδη 3 μηνών...πόσο σε καταλαβαίνω, μέχρι να ακούσεις καρδούλα....εμένα επειδή μεγάλωνε αργα φοβήθηκε ο γιατρός μου αλλά τελικά όλα καλά ως στιγμής...όταν άκουσα καρδούλα πιο πολύ ακουγόταν η δική μου παρά του μωρού...για να καταλάβεις μετράμε με διαφορετικ΄ημερομηνία για να υπολογίσουμε ηηλικία κύησης, όχι σύμφωνα με την τελευταία...κανονικά έιχα ΠΗΤ 05/05.... και έχω τώρα 26//05- 01/06...τέλοσπάντων όλα καλά θα πάνε....η αλήθεια είναι ότι το άγχος δεν σταματάει όση εμπειρία και να έχεις.

συγνώμη αλλά το Καρολινάκι μας τι έπαθε...τι δεν έχω καταλάβει???συγνώμη που ρωτάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελαρες μου καλημερα!τι κανετε?διαβασα στα γρηγορα τα νεα σας!πολυ λυπηθηκα για την κοπελα!στις 4/11 ηξαδελφη εκλεισε 4 χρονια που εφυγε απο κοντα μας απο αυτην την αρρωστια 26 ετων...αφηστε...

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ μπραβο κουκλα μου συγχαρητηρια!αχ ποσο χαιρομαι να ακου ω τοσο καλα νεα!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ εστειλα προχθες τα παπουτσακια!λογικα μεσα στην εβδομαδα θα τα παραλαβεις!καλφορετα!

σημερα φευγουμε για Αθηνα επιτελους!αν κ ο αντας μου ειναι στη τσιτα γιατι δεν γουσταρει να πηγαινουμε καθε χρονο εκει ελπιζω να ηρεμησει!ειχαμε ενα πρωινο ματς μετα απο αρκετους μηνες κ φανηκε πολυ περιεργο...θελει να πηγαινουμε κ σ'αλλα μερη αλλα τα εξοδα ειναι πολλα.μονο εισητηρια δωσαμε 600 ευρω.πρεπει ομως να τον δουν κ τα πεθερικα μου.κυριως η πεθερα μου που δεν ερχεται κ εχει να τον δει απο τον μαρτιο...καποιες φορες ο αντρας μου δεν παιρνει απο λογια κ ειναι τωρα μεσα στην αρνηση.τον απειλησα λοιπον κ εγω οτι αν δεν αλλαξει η διαθεση του θα μου το πληρωσει ακριβα γιατι εγω τουλαχιστον θελω να παω να ψωνισω κ να ξεσκασω βρε παιδι μου...ολη την εβδομαδα ετσι ειναι κ του μιλαω με το καλο αλλα τπτ.επρεπε να τα παρω λιγο ...καλα λενε οτι κ ο αγιος φοβερα θελει...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!!

Που ειστε ολες καλεεεεεεε........?

Εκατσα να σας γραψω το πρωι και ουτε μπορεσα!

Χτυπησε το κουδουνι και ηταν η κουμπαρα μου!

Ηρθε για καφεδακι και πες και κανε το φαγαμε το 2ωρο μπουρου-μπουρου.. :D

(παραλιγο να καψω και το αρακα στην κατσαρολα.. :lol: ...)

Εφερε παλτουδακι στην Αναστασια! Τελειο μονοχρομο ζαχαρι... Πολυ μου αρεσε!

Αντε να κανει λιγο κρυο να το βαλουμε..!

Αννακι μου δεν εχω καταλαβει... (ειμαι ξανθια συγχωρεσε με.. χαχα...) Η Αθηνα ειναι μακρια απο κει που μενετε?

Τα μαλωματακια μες στο προγραμμα ειναι καλη μου, και αν ειναι για ασυμαντους λογους μη δινεις σημασια... Κουνα το κεφαλι.. λεγε ναι.. και οταν ερθει η καταλληλη στιγμη κανε τα κολπακια σου και κερδισε αυτο που θες.Οι αντρες ειναι σαν παιδια. Θελουν και λιγο "νταχτιρντι".. :D

Να περασετε καλα και καλη διαδρομη. Φιλια στον μικρο.

Ζαιρακι μου καλε ποτε εφτασες 3 μηνων..? Φτου σκορδα κοριτσαρα μου.

Να βαζεις καμια φωτο στην ομαδουλα μας με τις φασεις της κοιλιτσας να θαυμαζουμε κι εμεις οι σαμπρελες... :lol::lol:

Ποτε θα πας για αυχενικη..?

Εχεις αστατο κυκλο γι' αυτο σου εδωσε αλλη πητ ο γιατρος ε?

Οπως και να' χει παντως, το μονο που εχει σημασια ειναι οτι το εμβρυακι σου μεγαλωνει κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια POPITSA ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στη μαμακα σου ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ σιδερενια ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ μπηκα σφαιρα να σας κανω ενα τζα και να σας πω ενα γεια και θα ξαναμπω αργοτερα μαλλον...λογω καποιων οικογενειακων προβληματων δε μπορω να μπω πολυ πολυ... :cry::cry: εχω πεσει και με τα μουτρα στην ερευνα αγορασ για καινουριο καροτσι γιατι το παλιο δε μας χωραει μπας και ξεχαστω απο τα νευρα..σας φιλω ολες μια μια ξεχωριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ,antroula,ninina, ifigenia ευχαριστώ πολύ να είστε καλά.

Καρολινάκι μου γλυκό λογικό είναι να στέλνει μάκια αντέ και σε λίγο καιρό που θα μιλάνε κανονικά τί έχουμε να πάθουμε!!!

Η μικρή μου εχθές ήταν χάλια όλη μέρα με ένα γιαουρτάκι ουτε γάλα τίποτα το απόγευμα έκανε εμετό και κοιμήθηκε νηστική ξύπνησε 8 το πρωι ήπιε λίγο γάλα και κοιμήθηκε ως τις 11.30 αυτό που χρειάζοταν ήταν ύπνος.Κοιταξα το στοματάκι της και έχουν σκάσει οι μισοί πάνω τραπεζίτες και οκάτω είναι φουσκωμένος επίσης οι κυνόδοντες είναι πρησμένοι όλα μαζί θα βγούνε και την έχουντρελλάνει τη μικρούλα μου μέχρι και πυρετό σηκώσαμε άντε να ξεμπερδεύουμε μήπως και ηρεμήσει και αρχίσει να τρωει λίγο φαγάκι το μωράκι μου!!!

Ντινάκι μου γλυκο σου έστειλα το mail!!!Φιλάκια στο Ολινάκι μου το ζωηρό!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιααα!!!Καλη Κυριακη!!Εχει ωραια λιακαδα για την ωρα,θα παμε να ψηφισουμε μετα κ θα κανουμε κ την τσαρκα μας ;) !!!

Η Αφροδιτη μια χαρα,σημερα ειδα οτι εχουν σκασει συνολο 4 δοντια αλλα δε λενε να κατεβουν με τιποτα...

Ποπιτσα μου ταλαιπωρηθηκε πολυ η μανουλα σου απ'οτι καταλαβα...περαστικα κοριτσακι μου κ ολα να ειναι καλα απο'δω κ περα ευχομαι!!!

Οσο για τη μικρουλα σου,πρεπει να υποφερει με τα δοντακια μου φαινεται η καημενουλα :( !Τα βγαζει κ ολα μαζι ρε γμτ!Θα επανελθει με το φαγητο οταν θα ειναι καλυτερα,μη την πιεζεις!Φιλια πολλα!!

Ιφιγενεια μου σταματα να αγχωνεσαι κοπελα μου!!!Μια χαρα ειναι το νινακι σου,ειναι κουτσικο ακομα!Μολις θα πας στο γιατρο θα δεις κ θα ηρεμησεις!!Πειμενουμε νεα!!

Φανουλα μου!!Τι κανεις αγαπουλα?Η τσουπρα σου η ομορφη??

Η Αννουλα μενει Νισυρο καλε!!Καμια σχεση με Αθηνα,ποοοολλεεες ωρες μακρυα....

Αννουλα μου πιστευω να ειστε καλυτερα με τον αντρα σου κ να κανετε με το καλο το ταξιδακι σας κ να περασετε υπεροχα!!!Γιατι το εχει παρει τοσο στραβα μωρε?Δε πολυκαταλαβα...

Ντινακιιιι!!!!Ουουου :lol: !!!Γυρνατε κοριτσακι μου??Ελπιζω να ειστε κ εσεις πολυ καλα!!Φιλια πολλα!!!!

Βρε Νινινα,ο Παναγιωτακης δλδ ποσες ωρες κοιμαται τη νυχτα?Μηπως αν απλα του βαλεις πιπιλα στις 6 το πρωι που ξυπναει θα την ξαναπεσει ή χλωμο??Κ εμενα κοιμαται 12ωρο κλεισμενο κ καποιες φορες κ 13ωρο...

Παω γιατι εχω κατι δουλειτσες...Ζαιρα,Χρυσα,Συμπεθερα,Αντρουλα,Καρολ,Μαρακι,ΜυρτωΔωρα...φιλια πολλα σε ολες :-*:-* !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες!!!!!!!

Είμαι βιαστική!Μπήκα μόνο για να γράψω ένα θεματάκι νέο και σας παρακαλώ,

να κάνετε τον κόπο να το διαβάσετε!

Εγώ ,η κουμπαρούλα μου και η βαπτιστηρούλα μου χρειαζόμαστε τη βοήθειά σας!!!!!!

http://www.mammyland.com/forum/8/16186

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα καλημέρααα!!!!!

Κοριτσάκια μου τι κάνετε???

Εμείς πολύ καλά,απο την Παρασκευή βολτάραμε γι αυτο εξαφανίστηκα... ;))

Χθες είχαμε πολύ γέλιο...όταν τελικά γυρίσαμε στο σπίτι,το απόγευμα,μπηκε πρώτα

ο Κώστας να κάνει μπάνιο κ μετά εγώ...ε...σε μένα η μικρη ξεσάλωσε!!!!!!

Φυσικά ήθελε να είναι μέσα..Ναι αλλα εγώ έκανα μπάνιο κ αυτη...

προσπάθησε να φτάσει το πιγκάλ, ν ανοίξει το καπάκι της τουαλέτας,τραβηξε όόόλο

το χαρτί υγείας,το έσερνε σε όλο το σπίτι,μετά βρηκε τη μίνυ(με την οποία κοιμάται

αγκαλιά),την έριξε μες στη μπανιέρα,έγινε μούσκεμα,μετά το πάλευε ν ρίξει κ τις

παντόφλες μου αλλα τελικά την έπεισα να τις πάει να τις...φορέσει στον μπαμπά!!!!,

άνοιξε όλα τα συρταρια κ τα ντουλάπια απο το έπιπλο του μπάνιου κ έτρεχε με τα

ταμπόν στο χέρι(πολύ χαρά!!!) κ αφού τελικά κουράστηκε κ είδε οτι τελειώνω,ήρθε

κ έγλυφε τη μπανιέρα γύρω γύρω......... ~x(~x( Δεν ήτανε μπανιο αυτο,ήτανε

εφιάλτης...αλλα μετα τα σκεφτόμασταν κ γελάσαμε τόσο πολύ με το θηριάκι μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλη εβδομαδα σε ολες σας......κ εμεις βολταραμε το s/k ειχαμε κ το μνημοσυνο της γιαγιας μας κ ετσι ηρθαν συγγενεις απο εκτος κ μετα την εκκλησια κ τα σχετικα πηγαμε εξω για καφεδακι ;) ειχε κ εδω πολυ ωραιο καιρο κ ηταν τελεια..... :D

Κωνσταντινα πολυ γελασα με αυτα που εκανε η Ολινα στο μπανιο :lol: κ ο δικος μου ευκαιρια ψαχνει να τρυπωσει μεσα, κ δεν ξερω γιατι εχει τοση χαρα αν μπει κ φωναζει πολυ δυνατα... :lol:

Στελλα κοιμαται περιπου 10 ωρες το βραδυ, κ αλες 2 το μεσημερι δεν ειναι του υπνου το παιδι μου... ;) το βραδυ ξαπλωνει 10 παρα κατι,κ το πρωι στις 7 το πολυ ειναι ξυπνιος, κ αντεχει ως τις 2 που θα φαει, θα πεξει ενα μισαωρα στο κρεβατι κ γυρω στις 3 παρα κατι θα κοιμηθει ως τις 5 το απογευμα...τελικα βγαλατε δοντακια, αντε κ τα υπολοιπα ανωδυνα ευχομαι... :D

Αννα ευχαριστω για τα παπουτσακια 8-) οταν τα παρω θα σου το γραψω.... :D

σας αφηνω εχω ενα σπιτι ανω κατω καλο πρωινο σε ολες σας :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!Καλη εβδομαδα!!

Η μικρη μου σημερα εχει σπασει καθε ρεκορ,κοιμηθηκε 8 το βραδυ κ συνεχιζει ακομα!!!

Γι'αυτο μπηκα βιαστικα να ρωτησω...

εχει εδω κ αρκετες μερες που την αλλαζω κ βλεπω οτι ειναι λιγο κοκκινη,οχι στον ποπο,μονο μπροστα!Την κρεμα την εχουμε κοψει εδω κ μηνες,γενικα ποτε δεν ειχε κοκκινισει ,ειναι 1η φορα.Της βαζω λιγη Bepanthol αλλα δεν εξαφανιζεται τελειως..

Την αλλαζω πολυ τακτικα κ ειδικα με τα κακα δε προλαβαινει να μεινει καθολου..την πλενω αμεσως με μπολικο νερο!

Ειδα σε ενα αλλο θεμα οτι μιας κοπελας το μικρο κοκκινιζε την περιοδο που εβγαζε τα πρωτα δοντακια..το εχετε ακουσει αυτο γενικα?Σημερα δε την εχω δει ακομα γιατι κοιμαται!

Ντινακι μου καλημερα!!!Καλα ενταξει,πεθανα στα γελια =))=))=))=)) !!Θεικο!!!!Μπορει εκεινη την ωρα να ησουν εξαλλη σχετικα αλλα μετα ειναι για πολυ γελιο :lol::lol: !!!Οχι,διαβασε το σαν παρατηρητης να δεις :lol::lol: !!!Απιθανη Ολινα!!

Καλημερα Κατερινακι!!Α!Ενταξει καλε,μια χαρα κοιμαται ο Παναγιωτακης τη νυχτα!!Πιο λιγο νομιζα εγω!!

Εμενα τελικα εχει εξελιχθει σε υπναρου πραγματικα!Αν ξυπνησει 8,θα πιει γαλα κ μετα απο λιγο θα ξανακοιμηθει και μετα θα ξανακοιμηθει το μεσημερι κατα τις 2(απο1-2 ωρες τη φορα)!Αν ξυπνησει 9 θα ξανακοιμηθει 1 φορα κατα τις 12 για κανα 2ωρο.Απο τις 6 το απογευμα ομως αρχιζει η γκρινια της νυστας...κ το αργοτερα 7:30 εχουμε κανει μπανιο κ ετοιμαζομαστε για μαμ κ νανι!

Να...ακομα κοιμαται :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες και καλη μας εβδομαδα...

εχω πολυ δουλιτσα αλλα ηθελα να σας πω τα νεα μας απο τον γιατρό..αφού μας άκουσε κλασσικά πάλι όοοοοοοοοολη η πολυκατοικία από το κλάμμα... :( καταφεραμε να μετρηθούμε...

είμαστε 83 εκ και 9760 κιλάκια...με 14 δοντάκια...δύο ανερχόμενους κυνόδοντες...(γαβ γαβ!!!!!) :lol::lol::lol: και οπώς την είπε η γιατρός είναι ένα μικρό ψώνιο...εβαζε τα γυαλιά μπροστα της.. .τα βαζε μετα στο κεφαλι ...και κοριτσια επαιρνε ενα ναζι..τρελα...και εγω καμάρι... :D:D αλλα δεν σας ειπα το πιο αστείο...όταν ανοιξε την πορτα η γιατρός να μπουμε μεσα, η παπένια την ειδε και περπάταγε με την οπισθεν...πηγαινοντας όλο και πιο πίσω...ώσπου έφτασε στο ακριανό δωματιο... =))=)) τι της λεγαμε ελα ...τι της μιλαγε η Ξανθη...αυτη τίποτα...θυμοταν τι της κανει και λουης!!!... :lol::lol: οποτε μπηκαμε μεσα μονο με αγκαλιτσα...

σημερα θα παω να βαλω τα σιδερακια ...μαλλον πρωτα απο πανω και μετα τα κατω...ελπιζω να μην πονανε τοσο πολυ οσο μου χουν πει...

χαιρομαι που απότι ειδα δεν εχουμε αρρωστα μωρακια...

μακια σε όλες!!!!!!!!Χρυσουλινι μου,Στελλουνι μου,Δωρουλα ,Φανουλι,Συμπεθερουλα,Αγγελικουλα...

Ποπίτσα ευχομαι κοριτσακι μου να ναι καλυτερα η μανουλα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ, ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΑΓΩΝΙΕΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΛΑΘΟΣ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ Φ.Τ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΘΕΜΑ.ΕΓΡΑΨΑ ΕΚΕΙ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΤΣΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΛΕΞΙΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΤΟΣ ΠΡΟΤΡΟΠΗ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Η ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΕΦΥΓΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ-ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ!ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα

τι κανετε;;;;

Καρολινακι Πρωινη Πρωινη σημερα;;;;

Συμπεθερα εδειχνα στο Ο χτες την ονειρουπολη..ειναι θετικος στο να κανουμε μια ημερισια εκδρομη..δε μου λες τι ειδοδο εχει και τι ωρες λειτουργει;;;;

Καρολ μεγαλουτσικο το παπι μας ε;;; μπραβοοο

Συμπεθερα το Ολινακι πως ειναι;;;

Ομορφες θα σας πω νεα καποια αλλη στιγμη γιατι πμηγομαι

Τα φιλια μου να ειστε καλα

Αντζι που χαθηκες;;;;

Ζαιρακι;;;;

Χαρουκα ο Γιατρος αυτος ειναι στο Παπαγεωργιου της Θεσσαλονικης..ρωταω αν ξερεις γιατι ειχα σκοπο να παω εκει

νεα απο το νινι;;;;;

Ιφηγεννεια;;;; ποτε πας γιατρο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλινι μου όντως μεγαλωσαμε αγαπη μου...απο παπένια έγινε μια ψηλή αδύνατη πάπια :lol::lol::lol:

οι εγκυουλες μας καλε τι κανουν ? ξεχασα να ρωτησω...

Ζαιράκι,Ιφι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ!ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ-ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ-ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ (ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ) ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΟΣ.

ΕΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΕΣ- ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΑΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλούνι μου δεν έχεις κ άδικο,είχε πολύ γέλιο τελικά!!!Όσο

για το παπάκι της Αφροδιτούλας μας δοκίμασε να της βάλεις λίγη sudocrem εκεί που

είναι κόκκινο κ την επομένη θα είναι περδίκι,θα δεις!!Κ εγω δε βάζω κρέμες γιατι δεν

είχαμε ποτέ πρόβλημα,αλλα καμιά φορά κοκκινίζει λίγο απο την πάνα κ της βάζω

sudocrem,με μια εφαρμογη είναι οκ!!!

Όσον αφορα τον ύπνο κ η Ολίνα χτυπάει 12ωρα τελευταία...Μάλλον τις έπιασε ο χειμώνας..!!

Συμπεθερούλα μου καλε δεν εχει είσοδο...Είναι ανοιχτη για όλο τον κόσμο!!Ούτε ωράρια

έχει..Μερα-νυχτα γίνεται χαμός!!!Άντε να έρθετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩΩ Δωδεκαωρα..Ολινα κανονισε..εσυ κοιμασαι και ο καλος σου κανει μπαροτσαρκες..για μαζεψε τον λιγακι.......χιχιχιχιχιχι

Τελεια θα ερχομασταν ασχετον κοστους απλα με ρωτησε και μια φιλη μου που θελει να ερθει και εχει καβουρια...χαχαχα..δεν θα τις το πω ομως...χαχαχα!!!!!

Χαρουλα η κλινικη δε με πειραζει καθολου- σε ποια γενναει αν ξερεις;;;

Ρωταω γιατι ηξερα εναν Παπανικολαου στο συγκεκριμενο νοσοκομειο και ηθελα να σηγουρευτω.

Τον ειχε και μια συναδελφος και ειναι πολυ ευχαριστιμενη.

Δεν ξερω εγω τι θα κανω.

Ευελπιστω οτι τ δευτερο θα ειναι πιο συνεργασημο γιατι πρεπει να υπαρχουν ορισμενες προυποθεσεις που πρεπει να τιριθουν και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΝΟΜΙΖΩ-Ο ΙΔΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ.

ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ-ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟΣ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ - ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΟΥΤΕ ΜΕΤΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕΙΣ!ΕΜΕΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΓΙΑΤΙ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕ ΑΛΛΟΣ.

ΤΟ ΛΕΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ-ΛΕΕΙ ΕΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟ ΡΗΞΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ 1,5%

ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ- ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ.

ΟΤΙ ΜΑΘΕΙΣ ΜΟΥ ΛΕΣ.

ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΤΟ LINK

http://www.iatrikionline.gr/ELL_M_2_2008/5.pdf

FILIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλα σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες

Εχω διαβασει αρκετα για το θεμα και στο Ιντερνετ και σε βιβλια

Θα δουμε τι θα γινει

Αναισθισολογο ΔΕΝ θελλω..αυτος ειναι και ο λογος που κινηγαω τοσο πολυ το VBAC Ολο το θεμα ξεκινησε αο μια επισκληριδιο που μου εκανε κριση πανικου.

Θα δουμε

θα βρω το τηλ του και θα κλεισω ενα ραντευουν να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα-καλησπεεεεεερα!!!

Τι κανετε βρε κοριτσια..?

Χαθηκαμε λιγο αυτες τις μερες, αλλα με τετοιο καιρο ποιος εχει κ@λο για σπιτι?

Σαββατο βραδυ βγηκαμε για ρετσινα με την μικρη, εκατσε κυρια! 3 ωρες παρακαλω χωρις να γκρινιαξει ουτε για πλακα.. :D .. Χθες ομως ειχα εναν απιστευτο πονοκεφαλο..(αμα κανεις κανα 2μηνο να πιεις αυτα παθαινεις....!..) αλλα ολα καλα...

Βγηκαμε για καφε το απογευμα, καναμε βολτες με τα ποδια, περασαμε πολυ ωραια.

Η Αναστασια εχει ησυχασει πολυ τις τελευταιες μερες.. Δε την αναγνωριζω.. :shock:

Σας ειπα τις καινουγριες μας λεξεις?

-Τούιτα.. (τουρτα)

-Κακόν.. (καλσον)

-Κοκάν.. (κολαν)

-Τατή.. (Αναστασια.!!!!) :lol:

-Πέτα..(φετα) :lol:

-Πούπα..(σουπα)

.... Βρε κοριτσια δε λεει καθολου μα καθολου το "ρ" και το "λ"... Γιατι...??? :o

Χρυσα μου ειλικρινα σου μιλαω... με πληγωνει πολυ που οσες κοπελες εκαναν καισαρικη εχουν ασχημη εμπειρια.. ή απο τον τοκετο, ή απο την επισκληριδιο, ή απο τον γιατρο...

Δεν μπορω να καταλαβω ΓΙΑΤΙ απο τον τοκετο.. Δεν το χωραει ο νους μου...

Εχουμε κανει εμεις οι ιδιες ολα τα πραγματα τραγικα. Γεννες ειναι και οι δυο.. παιδια φερνουμε στον κοσμο..Τι σημασια εχει ο τροπος τελικα...? Δεν μπορω να καταλαβω..

Δε μιλαω προσωπικα για σενα, αλλα μια που το ανεφερες ηθελα να το πω..

Χαρουλα ποτε γεννησες καλε...?

Λες να καναμε "κουκου τζα" στο Διαβαλκανικο και να μη το ξερουμε..?

Εγω γεννησα 3 Ιουλιου.. Εσυ..?

Ντινακι... μηνες τωρα ετσι κανω μπανιο.. και πιστεψε με .. δεν το διασκεδαζω ΠΛΕΟΝ καθολου.. Εχω την ουρα μαζι μου και πως φοβαμαι μη φαει καμια τουμπα και σπασει τα μουτρα της στα πλακακια... Πολλες φορες την βαζω στο καρεκλακι της και καθεται.. αλλες παλι ταραζει τον τοπο και την βγαζω... Αμα βρουμε ησυχια τηλεφωνησε μου...! :lol: (..ισως νιωθω ετσι κι εγω..) :lol:

Καρολινακι μου τι μοντελο κορη εχεις............?? Φτου σκορδα το πουλακι μου!

Ψηλη και αδυνατη..(οχι αδυνατη δλδ μια χαρα ειναι το παιδι...) Εβαλε αρκετα αυτον τον μηνα ε?

Και ποσα δοντια ειπες......???????????? Καλα ειδαν τα ματακια μου 14..? :shock::shock::shock:

Παω τα πηδηξω απ' το λιμανι.. Τελειωσε... :lol::lol::lol::lol:

Στελλιτσα μου, τι υπνος ειναι αυτος καλεεεεε....?

Περασατε και τα δικα μας ρεκορ...!!

(κι εμεις 12ωρα σερι χτυπαμε....)!!!

Για την κοκκινιλα που λες στο πιπι ακουσα μια "συνταγη" απο παιδιατρο που κανει θαυματα...!

(συνταγη για μπαρμπουνι τηγανιτο μου ακουγεται οχι για συγκαμα αλλα τελος παντων)!

Βαζεις ελαιολαδο με ενα βαμβακακι και μετα ριχνεις νισεστε.

Συγκαηκε το μωρο μιας φιλης μου και της το προτεινε.. Εκανε θαυματα σε 1 μονο βραδια...

Για μενα ΠΛΕΟΝ το μελανι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει. Μια φορα μου συγκαηκε αλλα εκανε για δεκα.. Τοσο χαλι ηταν το πιπι της...

Τωρα για την τοσο λιγη κοκκινιλα που λες μια απλη κρεμουλα αλλαγης ειναι οτι καλυτερο.

Κατερινακι μου φιλια στον ομορφο Παναγιωτη..

Αγγελικη που εισαι ρε ομορφη?

Σας αφηνωωωωωω.... Φτιαχνω καριοκες και εφτασε η ωρα της "βουτας στη σοκολατα"!! Μιαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...