Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

kαλημερα σας φωτο απο το μικρο εβαλα στο fb τις αλλες τις εχει ο αντρας μου στη σελιδα του, τις εκανε βιντεακι ;) οποια θελει να τις δει να μπει.....tovoion.com

θα το βρειτε νεα του βοιου..ΝΕΑΠΟΛΗ ΒΟΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΠΑΡΕΛΑΣΗ 28ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ 2010

mono που εκει εχει μονο απο παρελαση οκ... :P περιμενω σχολια.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!!

τι κανετε;;;;

εμεις οχι καλα.

Το βραδυ ο Χριστοφορος απο τοσο εντονο βηχα που ειχε εκανε εμετο 2 φορες το καημενο...

κατα τις 1:30 ξυπνησε και ζητησε γαλα- δεν ηπιες πριν κοιμηθει δεν ηθελε- του εδωσα γαλα το ηπιε μονορουφι και μετα αμεσως τον επιασε κριση βηχα και το εκανε εμετο.

Αλλαζαμε σεντονια κουβερτε ςπιτζαμες του πλυναμε τα μουτρακια τον εκανα αγκαλιτσες..τελικα ξανακοιμηθηκε και ξυπνησε κατα τις 6 μια και καλη και ετοιμαστηκαμε για τον παιδικο.

Πολυ ταλαιπωρειται ρε παιδια το καημενο κουνελακι μου.

Εσεις τι νεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Κατερινακη μου!!! Να εισαι καλα

ΑΑΑ οποια παιρνει πανες παμπερσ ολες οι μεγαλες συσκευασιες εχουν για σημερα και για αυριο 12 ευρω, μ υσχυσει και για την Jumbo συσκευασια ασχετα αν λεει οτι εξαιρουνται γιατι εξαιρουνται μονο οι Mega συσκευασιε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!

Νινινα μου μια χαρα οι φωτο σου!!!Κ μεγαλος δρόμος για παρελαση ρε συ!!Εμείς στο χωριο

δυο βήματα καναμε κ τελείωνε!!Άσε που δε χωρουσαμε καλα καλα απο τον κόσμο δεξιά

κ αριστερά...

Συμπεθερουλα μου γιατι μωρε ταλαιπωρειται τόσο το τζιτζικακι μου????Γιαβρι μου...

Μήπως σημερα έπρεπε να τον κρατησεις στο σπίτι???Λέω εγω τωρα..επειδη δε κοιμηθηκε

καλα όχι τιποτα αλλο.. i-)

Τα παμπερς παιρνω κ εγω..Πού τα εχει προσφορά,στα carrefour???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στα καρφουρ και στα Μαρινοπουλος, εγω πηρα το πρωη δυο Τζαμπο συσκευασιες.

Δε πειραζει ο υπνος θα κοιμηθει στον παιδικο ...δεν εχει αναγκη αυτος...εγω πως δουλευω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλιτσες :) !!!Εκανα τις δουλειτσες μου,εφτιαξα ενα κεικ,εβαλα κ το φαι στο φουρνο(γιγαντες σημερα!)κ μπηκα να σας πω μια καλημερα πριν ξυπνησει η ζωγραφια μου :) !!

Τι μου κανετε??

Χρυσα μου πολυ ταλαιπωρηθηκε παλι ο μικρος... :( !!Γιατι μωρε ετσι?Τι λεει ο γιατρος για το βηχα?Δε μαλακωνει με κανενα σιροπακι?Περστικα μωρε στο μαναρακι μου!Ευχομαι να ειναι καλυτερα σημερα!!

Κατερινακι μου πηγατε στην παρελαση τελικα κ κανατε κ τους φωτογραφους :-p ??Τελεια!!Θα μπω να δω!!Εμεις εδω ειχε τοσο αερα κ κρυο που δε τολμησα να παμε πουθενα!!!

Ντινακι μου ξεπορτισατε κ εσεις ε :P ???Μεγαλη τσαρκα ηταν αυτη!!Μπραβο κοριτσακι μου που περασατε καλα!!!Κυρια κ το Ολινακι στο αμαξι ;) !!!Εμενα καμια φορα γκρινιαζει οταν ειμαστε κ οι 3 στο αμαξι κ δεν ειναι ωρα να την παρει ο υπνος!Οταν ειμαστε οι 2 μας ειναι κυρια!Μαλλον την ξεμυαλιζει η παρουσια του μπαμπα παλι,τι να πω :lol: !!

Καρολινακι μου αδεια ακουω ε?Καλα να περασεις κοριτσακι μου οποτε!!!Φιλια στο πολυλογαδικο παπακι!!

Τι αλλα κοριτσια??Που ειστε οι υπολοιπες??Συμπεθερα,Φανουλα,Ιφ,Αννα,Δωρα,Σουλιτσα...??Πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα μου σου αρεσανε..... :P ο δρομος ειναι η παλια εθνικη Θεσσαλονικης Ιωαννινων, το τι νταλικα περνουσε κατω απο το σπιτι μας δε λεγεται...μερικες φορες ειχες την αισθηση πως γινεται σεισμος ;) ευτηχως με την εγνατια γλυτωσαμε..... ;)

Χρυσα δεν προλαβα να πω καλα ειμαστε εφαγε μια τουμπα στο μπανιο να τη η μελανια στο μαγουλο :( δεν προλαβα να πω τι καλα που φυγανε οι παλιες....δε μ'αφηνει να κανω τιποτε βρε κοριτσια,οπου παω μεσα στα ποδια μου μ΄λεγμενος πως να μην πεσει......ουφφφ.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε όλα τα κοριτσακια μου..τι κανετε κουκλες?

εγω δεν πηγα δουλεια αλλα πηγα και ψωνισα... εφτιαξα φαγητακι...οποτε τωρα χαλαρωνωωωωωωωωω... :D:D καμμια τσουπρα δεν ειναι μεσα?σνιαρφφφφφφφφφφφφφφφφ...

Χρυσα μου περαστικα στον Χριστοφοράκο ..τι επαθε μωρε το πουλάκι μου και τ α βγαλε? ελπίζω να μην κρατησει πολυ και να γινει γρηγορα καλα...φανταζομαι εσυ πτωμα στην δουλεια ε? πολλα πολλα φιλάκια...και στους δυο σας...

Ντινακι ακομη δεν ειδα τη Βουλίτσα μας...μπραβο που περασατε όμορφα με το Εβινάκι μας...

επιασε κρυοοοοοοοοοοοο και τωρα τα μωρουλίνια μας που να τα βγαλεις εξω ...μπρρρρ...για καφε κοριτσια τα πάτε σε κλειστους χώρους ?εμας μας ειχε πει η γιατρος όχι αλλα να κατσεις και εξω δεν γινεται...οποτε η παπενια καθεται μεσα και εγω παω για καφεδακι με τον αντρουλη μου...μονο στην κουμπαρα μου που ειναι και η νονα της την παμε και καθομαστε όλοι σπιτακι...και παιζουμε το παιχνιδι του...κυνηγητου παπιου... :lol::lol:

σας φιλω όλες..συμπεθερουλα μου,Στελλίτσα μου,Δωριτσα μου,Φανουλα μου,Σουλιτσα μου ,Ιφι,Αγγελικούλα μου και οποια αλλη ξεχνω...να χετε ενα πολυ πολυ όμορφο σκ... :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα βλεπω βολτουλες αλλα αρρωστα περαστικα...λοιπον εγω τον βαζω τον μικρο με πιτζαμες μακριμανικες και μεσα μακριμανικο φανελακι του εβαζα υπνοσακο αλλα ιδρωνει οποτε ισως αρφοτρεα και παπλωμα που το κραταμε ισως το μισο βραδυ πανω μας.

απο γαλα πινουμε νουνου και νουλακ και που και που του δινω δελτα αντβανς φρεσκο δεν πολυ εχουμε προβλημα και πινουμε 250γρ.πρωι και αλλα τοσα βραδυ στο φαγητο και στις κρεμουλες περιπου 250 με 300 αναλογα το 300 στο φαγητο...

απο δοντακια εχουμε πανω απο 10 πρεπει να τα μετρησω οταν με αφησει μπορει και 12 και θα παμε σε λιγες μερες παιδιατρο απο βαρος 10300 και υψος 83 οταν πηγαμε πριν ενα μηνα.

απο λογια λεμε πολλα δικα μας λεμε μπαμπα μαμα παππου γιαγια θειο θεια διαφορα ονοματα.μαμ κακα και αλλα που δεν τα θυμαμι γενικα λεμε οτο μας αρεσει και το κουκουτζα και το τραγουδι με την κουκουβαγια που λεει κουκουβαατο λεμε κουκουκα και το τραγουδαμε ετσι.δοξα το θεο ειμαστε καλα ανα εξαιρεσουμε με αυτα που μας ειχαν τυχει ολα καλα

εχει ενα συναχι εδω και ενα μηνα αλλα μονο μυξουλες μας πιανουν μας αφηνουν λογο καιρου σαν αλλεργικο

καλο χειμωνα να ευχηθω κοριτσια να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου... Τι μου κανετε?

Απ οτι βλεπω καμια σας δεν ειναι εδω...

Εκεινο το αινιγματικο μηνυμα στις 26 του Αγιου Δημητριου ηταν για την επετειο γνωριμιας και συμβιωσης με το Γιωργο... δεν ηταν καλα. Δεν ειχε κανενος ειδους γιορτη ή δωρα ή ρομαντικα λογια...

Απο 13 χρονων δε με παει καλα αυτη η ημερομηνια, ειχα χασει τον πατερα μου τοτε και λεγοταν Δημητρης. Ηλπιζα πως καποτε κατι καλο θα γινει τετεοια μερα και θα σβησει τη θλιψη της απωλειας και τα μνημοσυνα αλλα... 9 χρονια μετα τη σχεση με το Γιωργο ακομα δεν το εχουμε γιορτασει. Ειναι βλεπετε κατα των γιορτων γενικως. Γκρινια τα Χριστουγεννα, το Πασχα, στις αποκριες, τα γενεθλια, τις ονομαστικες... Ελεγα μηπως μετα τη γεννηση του Ιασωνα αλαξει κατι αλλα μπα!

Μπηκαμε λοιπον εδω και 3 μερες στο 10ο χρονο... Λετε να ειναι αυτος ο καλος? Φοβαμαι πως εχω τραβηξει το 10 μπαστουνι ομως αντι για το 10 το καλο...

Αληθεια με το χαρτακι πως τα πατε? Παιζετε καμια φορα? (Ασχετο αλλα οι γιορτες πλησιαζουν σιγα-σιγα)

Διαβασα καπου για αρνηση για γαλα... Το ξερετε πως και ο Ιασωνας εκανε περιπου 40 μερες να πιει εστω και μια σταγονα. Με γιαουρτακι ADVANCE και τοστακι με τυρι μονο την εβγαζε μεχρι που του εδωσα το ΔΕΛΤΑ ADVANCE με τη λιγοτερη λακτοζη... Μου ειχε μπει η ιδεα μετα απο απειρες αλλαγες γαλατων οτι εχει κι αυτος οπως η πεθερα μου ελαφρια δυσανεξια στη λακτοζη (φουσκωμα - αερια) και για αυτο δεν το θελει. Ετσι ησυχασαμε και αρχισε παλι να πινει κανονικα. Τωρα πινει το κανονικο ΔΕΛΤΑ ADVANCE συνηθως με λιγο κουακερ ή λιγο ψωμακι ολικης αλεσης και δεν εχει προβλημα. Περιπου 400-500 ml τη μερα. Το θελει σε κανονικο ποτηρι γυαλινο ουτε καν πλαστικο (για καπακια με ρουφηχτηρι ή καλαμακι ουτε λογος) και οποτε του τη δινει και θελει να το κραταει μονος του καταριεμαι την ωρα και τη στιγμη για ευνοητους λογους...

Παντως ξερω κατι απο ιδια πειρα... το γαλα αν υπαρχει θεμα με φλεγματα, φερνει ακομα περισσοτερα και πολλες φορες και εμμετο... Ειχα μικρη πυωδης αμυγδαλες και ιγμοριτιδα χρονια και το γαλα σημαινε εμμετο 100% για μενα.

Το διαβασμα παει μαλλον καλα εκτος απο τις τελευταιες 2 μερες που ημουνα χαλια ψυχολογικα και δεν ανοιξα ουτε βιβιλιο ουτε λαπτοπ. Ξαναπιανω τις ακαδημαικες μου υποχρεωσεις απο αυριο...

Ο Ιασωνας ουτε κι αυτος ειναι πολυ καλα. Εσκασαν επιτελους σημερα και οι κατω κυνοδοντες και μπορω να πω επισημα πλεον οτι εχουμε 16 δοντια. Αλλα δεν ειναι καλα... μυξες (κλαματα για τους ορους και το otrisalin), βηχα με φλεγματα απο τις μυξες που δε με αφηνει να καθαρισω παρα μονο μια φορα τη μερα πριν πεσει για βρδυνο υπνο, και τα δεκατα συνεχιζονται καθε απογευμα προς βραδυ... Εκανε και 2-3 ασχετες μεταξυ τους φορες διαρροια... Δεν εχω ιδεα τι τρεχει. Ουτε και ο παιδιατρος μπορει να καταληξει αν προκειται για καποια ιωσουλα που αρπαξε στον παιδικο ή αν ολα αυτα ειναι συμπτωματα απο τα πρωτα τοσο ζορικα δοντια που εβγαλε. Μαλλον θα τον παω στο σπιτι του (παιδιατρου) αυριο να τον ξανακοιταξει για ακροαστικα...

Ειμαι λιγο πεσμενη... Αισθανομαι οτι τον βασανιζω (με ορους και καθαρισματα μυτης, σιδηρο με πορτοκαλαδα που σιχαινεται, το σιροπι για το βηχα που ουτε να το βλεπει δε θελει...) Με ολους τους αλλους περναει μια χαρα και εγω ειμαι ο προσωπικος βασανιστης του...

Παντως οπως και να ειναι πρεπει να αισθανομαι τυχερη... Ολα αυτα που συνεβησαν στη Ιφιγενεια μεσα σε ενα μηνα ειναι σουπερ γκαντεμια... Τι να σου πω βρε κοριτσι μου? Τετοιες αναποδες μερες να μην ξαναερθουν. Οσο για το δαχτυλακι ή θα φτιαξει απο μονο του οπως σου ειπαν οι γιατροι και θα γλυτωσει το παιδακι σου τη τλαιπωρια της εγχειρησης ή θα αναγκαστητε για το καλο του να την κανετε αλλα οχι με κανονικη ολικη ναρκωση. Με μεθη (θα κοιμαται κανονικα αλλα μονο για 1 ωρα το πολυ και χωρις δυσκολη επαναφορα ή αλλες επιπλοκες στο νευρικο του συστημα) Ευχομαι πραγματικα να μη χρειαστει και να φτιαξει απο μονο του το δαχτυλακι. Δωστου ενα φιλακι στο πονεμενο δαχτυλακι και απο μενα.

Χρυσα, τι διληματα εχεις? Πες και σ' εμας να σε μπερδεψουτμε ακομα περισσοτερο... :-p

Ηθελα να γραψω κι αλλα αλλα δεν εχω κουραγιο... Φιλια πολλα σας στελνω σε ολες και ιδιαιτερα στις συμπαθειες μου (ξερουν αυτες ποιες ειναι) και φυσικα στη συμπεθερουλα μου!

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Βρε...τις περδικουλες!!

Τι κανετε;;;

Ιδη μια χαρα τα πατε σουπερ ειστε!!

Ο μικρος σημερα απιστευτη γκρινια..απαπαπαπ..πειναω..ασχετο

μετα τα χτσινοβραδινα ο μικρος ξεραθηκε απο τις 8 αφου του καθαρισα τη μυτη...ουτε μπανιο δεν εκανε.

Αυτο με το γαλα που αυξανει τις μηξες μου το πε και η γιατρος μας, ειπε μην τον πιεζεις να πινει..ελα μου ντε που ξυπναει νυχτιατηκα και ουρλιαζει ΓΑΓΑ!!!!

τεσπα του φτιαχνω 100 μλ τα οποια τσακιζει και ξανακοιμαται.

Αντζι μου θα σκεφτεσαι θετικα..εχεις το 10 το καλο!!!!

Οσο για τις γιορτες..τι να πω..και εγω μια απο τα ιδια..αφου φετος εγινα 30 και τιποτα ουτε γιορτες ουτε τιποτα..και μου την ειπε και η ξαδελφη μου μαλλως ηθελε κερασμα- μια φορα γινεσαι 30!!

Αμα θυμαστε το περισνο μου θεματακι..εισαι και εσυ Γκριντσ;;;..εγω παντως ειμαι...χιχιχιχι

Τωρα για τα διληματα ειναι να γνωστα...θελλω η δεν θελλω δευτερο παιδι..γιατι αν θελω θα πρεπει να κανω τωρα..αλλιως ποτε..και αν δεν θελλω...δενξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη...εχω και τον αντρα μου που με επρηξε πως και πολυ αργησαμε..τεσπα..θα αποφασισω μεσα τη χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα, το ξερω οτι ισως να σου να σου απανταω επηρρεασμενη απο τη γαιδουρια του δικου μου που συχνα συναταω στους περισσοτερους αντρες...

Αλλα δεν εχει μεινει εγκυος κανενας τους, δεν εχει περασει εμμετους, αηδιες, αγωνιες, εξετασεις κανενας τους... Ποσο μαλλον οταν υπαρχει ηδη ενα σουπερ Χριστοφορος...

Για μενα ασε τον αντρα σου λεει το ποιημα του, τα καλαντα και οτι αλλο θελει...

Για τα χρονια που περνανε φανταζομαι οτι αστειευεσαι... εχεις τουλαχιστον 5 χρονακια για να σκεφτεσαι και να αλλαζεις γνωμη χωρις να μειωθει η γονιμοτητα σου στο ελαχιστο... Ιδιαιτερα οταν εχεις κανει ηδη ενα παιδι. Αλλες πιθανοτητες υπογονιμοητας στα 35 εχει μια γυναικα ατεκνη αλλες καποια που εχε ηδη γεννησει 1 φορα.

Τι σε προβληματιζει η διαφορα ηλικιας μεταξυ τους? Μην επηρρεαζεσαι απο το οτι ο καθενας λεει οτι θελει και τον βολευει. Ξερω ενα σωρω περιπτωσεις με μικρη διαφορα αναμεσα στα αδερφια που γινοταν σκοτωμοι που εφτασαν σε 1 περιπτωση με σοβαρες κακωσεις στο παιδων και ενα σωρο με μεγαλη διαφορα που γινονταν παλι χαμος... Και φυσικα ισχυει και το αντιθετο. Για μενα η διαφορα ηλικιας μεταξυ 2 αδελφιων παιζει μικρο ρολο. Το μεγαλυτερο ρολο παιζει το πως αισθανεται η μανα (να μη νιωθει για παραδειγμα δεν αντεχω θα με παρουν με φορειο ή ζουρλομανδυα) και φυσικα πως το παρουσιαζει στο μεγαλυτερο παιδι. Οπωσδηποτε παιζει ρολο και η ιδιοσυγκαρασια του μεγαλυτερου παιδιου αρχικα αλλα και του μικροτερου στη συνεχεια... Πραγματα στα οποια ελαχιστα μπορεις να παρεμβεις.

Το καλυτερο ειναι να προσπαθησεις για νεο μωρο μονο οταν θα αισθανθεις πραγματικα ετοιμη και θα το θελεις με ολη σου την καρδια. Για να εχεις διληματα μαλλον αυτη η στιγμη δεν εχει ερθει ακομα.

Οσο για το γαλα μεσα στη νυχτα... Αυτο ελειπε αρρωστο παιδακι να ζηταει γαλα και να μην του δινεις μηπως κανει εμμετο.

Εγω ελεγα οτι οι επιπλεον βλεννες που φερνει το γαλα πολλες φορες φερνουν αποστροφη σε αυτο και το παιδι δεν θελει να πιει. Εγω ετσι σταματησα να πινω γαλα αν και μου αρεσε πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες..! Τι κάνετε? Δεν είναι καμιά εδώ...?

Εμεις ολη μερα γυρνουσαμε βολτες... βγηκαμε και σουπερ μαρκετ και φαγαμε ενα 2ωρο με τις μπουρδες.. Την μικρη την εβαλα για υπνο 11 και μιση μπας και δω ασπρη νυχτα... Αντε να δουμε..

Ειμαστε ενα βημα πριν κανουμε κανονικη κουβεντα.

Ξερω οτι θελει να μιλησει αλλα ειναι μικρη και δεν μπορει να τα πει ολα..

Οτι και να την ρωτησω απανταει με τις πρωτες συλλαβες. Απο το τι εκανε το πρωι με την γιαγια.. μεχρι τι εφαγε.. Με κουφανε παλι σημερα. Μου λεει.. "μαμα νι-νι" και μου δειχνει τα νυχια της που ειχαν μεγαλωσει..(ναι!! ναι!! της τα εκοψα...!) :lol: Ποσες στροφες το λεπτο κανει το μυαλουδακι τους? Το αλλο κουφο..? Γλυφει τους τοιχους....!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εχω πολλα να σας πω για την γουνα της αλλα θα ξημερωσω στον υπολογιστη. :D:D:D:D:D

Γι' αυτο σταματαω εδω..!

Ντινακι σουρτουκικο ελπιζω να περασες τελεια χθες με το Εβινακι...!!

Καλα καταλαβα εγω οτι καπου εισαι εσυ....!!

Η Ολινα τι κανει? Να της δωσεις πολλα πολλα φιλακια.

Χρυσα εγω εχω βρει ενα σουπερ μαρκετ σε διπλανο χωριο που εχει τα παμπερς τις μεγαλες συσκευασιες (τα 56 τεμ.) - 14,40 και πηγαινω μονο απο κει.. Δε συμφερει σχεδον 20 ευρω για ενα πακετο.. Χεζουμε και πολυ... :lol::lol:

Ο Χριστοφορος τι κανει? Εσυ ξεκουραστηκες καθολου?

Κατερινακι πως επεσε μωρε και προλαβε να μελανιασει και το μαγουλο..?

Η πιο επικυνδινη ηλικια ειναι αυτη που ξεκιναν να περπαταν.

Αλλα δεν μπορεις και ολη την ωρα να εισαι απο πισω.. Καποια στιγμη θα τον χασεις κι' απ' τα ματια σου. Λογικο ειναι. Υπομονη... υπομονη....

Καρολινακι εμεις βγαινουμε κανονικα και παντου με την μικρη.

Καφετερειες, τεβερνες, κτλ. Ασχετο αν δε καθομαστε πολυ γιατι η μικρη μετα το μισαωρο αρχιζει να "γκαζωνει", αλλα δε δινω και πολυ μεγαλη σημασια στο αν εχει κοσμο ή φασαρια..

Δε μπορω να μενω κλεισμενη μεσα σε 4 τοιχους.. Κι αν η μονη μου επιλογη ειναι ενας κλειστος χωρος θα παω χωρις δευτερη σκεψη. Αν εχει καλο καιρο εννοειτε πως πινουμε καφε εξω..

Τι σκ@τ@ το' χουμε τοσο πρασινο?

Ιφιγενεια ειμαστε σχεδον στις ιδιες αναλογιες! 10300 και 82 εκ. τον προηγουμενο μηνα η μικρη μας αλλα εμενα μου φαινεται για πιο αδυνατη.

Πολυλογας κι' ο δικος σου....!!!

Καλο χειμωνα να σου ξαναευχηθω και ολα να ερθουν βολικα απο δω και μπρος.

Αγγελικη μου, κοριτσαρα μου μας ελειψες..................!!!!!!!!

Απο χαρτια με το μονο που τα παω καλα ειναι το.... "υγειας"... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν εχω ιδεα απο τσοχα.. και ουτε θελω να μαθω γιατι δεν το γουσταρω το αθλημα.

Πως σκανε ετσι απλα αυτα τα δοντια σας δεν μπορω να καταλαβω....

Η Αναστασια εχει 2 βδομαδες μυξα ροδανι, γκρινια-κλαμα στο αποκορυφωμα, πιανει το μαγουλακι της και λεει "γκουνκ", τριβει με μανια την πιπιλα στα ουλα, αλλα δοντι ΑΟΡΑΤΟ....!

Μη σκας για τον Ιασωνα και μη νιωθεις τυψεις. Οτι κανει το κανεις για καλο του.

Θες να τον βλεπεις με βουλωμενη μυτη και να μη μπορει να παρει ανασα? Και να βηχει μερα-νυχτα χωρις το σιροπι του? Τον βοηθας μ' αυτα που κανεις.Δε τον βασανιζεις.

Η ωρα πηγε 1 και νυσταζω.... Αλλα πως να κοιμηθω..?

Πηγε η κολλητη μου να γεννησει (με προκληση :cry: ) και την εχω στο νου μου... Ας ειναι γρηγορος ο τοκετος της μονο αυτο παρακαλαω..

Καλο Σ/Κ να εχουμε...! Καλη ξεκουραση σε ολες. Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου, κοριτσαρα μου μας ελειψες..................!!!!!!!!

Απο χαρτια με το μονο που τα παω καλα ειναι το.... "υγειας"... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν εχω ιδεα απο τσοχα.. και ουτε θελω να μαθω γιατι δεν το γουσταρω το αθλημα.

Πως σκανε ετσι απλα αυτα τα δοντια σας δεν μπορω να καταλαβω....

Η Αναστασια εχει 2 βδομαδες μυξα ροδανι, γκρινια-κλαμα στο αποκορυφωμα, πιανει το μαγουλακι της και λεει "γκουνκ", τριβει με μανια την πιπιλα στα ουλα, αλλα δοντι ΑΟΡΑΤΟ....!

Μη σκας για τον Ιασωνα και μη νιωθεις τυψεις. Οτι κανει το κανεις για καλο του.

Θες να τον βλεπεις με βουλωμενη μυτη και να μη μπορει να παρει ανασα? Και να βηχει μερα-νυχτα χωρις το σιροπι του? Τον βοηθας μ' αυτα που κανεις.Δε τον βασανιζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημεεεεεεεεερα.....!!!

Τι κανετε? Αγγελικη ΚΑΙ πρωινος τυπος εεεε....?

Πως ειναι ο μικρος σημερα?

Νομιζω πως θα κανει ενα ταιμ αουτ ο Ιασωνακος τωρα με τα δοντια και μετα θα τα βγαλει τα αλλα.

Να παρουμε κι εμεις οι φαφουτες σειρα.. να γελασει το χειλακι μας λιγο... :D:D:D:D:D

Πλακα πλακα 16 μηνων εφτασε και εχει μεινει με 2 δοντια... Θα τρελαθω.... :cry::cry::cry::cry:

Απο τις 10 Αυγουστου που εβγαλε το δευτερο φως δεν εχω δει ακομα.. Μονο γκρινια...

Κοριτσαρες παω να βαλω το φαγητο (πατατες με μοσχαρι στην κατσαρολα) και να βαλω κανα πλυντηριακι. Εχει λιακαδα σημερα και ειναι οτι πρεπει για δουλιτσες και απλωματα.

Εχω και τρελο βοηθο την Αναστασια.. :lol::lol: Αμα εχεις κορη ετσι ειναι.... :lol::lol::lol::lol:

Καλο Σαββατακι να εχουμε!

Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!!!

Αχ ειμαι ψοφια...ξεσηκωσα ολο το σπιτι,επλυνα ολες τις κουρτινες κ σε λιγο θα κρεμασω κ τις τελευταιες,γιουπι!!!Ειδα τη λιακαδα κ την εκμεταλλευτηκα ;) !!Κοιμηθηκε στη μαμα μου χθες η Αφροδιτη κ την πηραμε σημερα το απογευμα,αλλιως δε θα μπορουσα να κανω τιποτα...

Ποναει η μεσουλα μου,με εχει πιασει κ πονοκεφαλος κ "κονομησα" κ εγω 2 ωραιοτατες μελανιες,για συμπαρασταση στο Κατερινακι :-p κ 1 καρουμπαλο!!Ολο σκουντουφλαγα σημερα,τι πραμα ηταν αυτο :crazy: !!!

Σας διαβασα αλλα δε τα θυμαμαι ολα κ δεν εχω κ πολλα κουραγια να σχολιασω πολυ..

Αγγελικουλα μου μη χανεσαι!!Μας λειπεις!!Κ μην ακουω κ εγω βλακειες οτι βασανιζεις το παιδι σου κτλ...!Μη σκεφτεσαι καθολου ετσι!Θα το βασανιζες αν δε του εκανες τιποτα απο ολα αυτα ;) !!Αφου το ξερεις,για το καλο του ειναι!!

Ευχομαι κ εγω αυτο να ειναι το 10 το καλο :) ,που θα αλλαξει το γουρι πια ;) !!Κ τωρα που ειπα γουρι,εγω παλιοτερα μια μπιριμπα την τιμουσα(εχω χρονια να παιξω τωρα)κ στις γιορτες κανενα21,31 για χαβαλε αμα ειμαστε παρεα!

Φανουλα πλακα με κανεις :blink::blink::blink::blink: ????Σου ειπε οτι μακρυναν τα νυχια κ ηθελε να τα κοψετε???ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!Δεν υπαρχει!!!!Θα με τρελλανει η κορη σου :lol::lol::lol: !!!!

Χρυσα μου ελπιζω να ειναι καλυτερα ο μικρος!!Με τοση ταλαιπωρια λογικο ηταν να ξεραθει στον υπνο το καημενο!!Οσο για το διλλημα του 2ου παιδιου...μονο εσυ ξερεις!!Δε συμβουλευω γιατι ουτε για μενα δε ξερω :lol: !!Παντως αν νομιζεις οτι σε πηραν τα χρονια εισαι απλα τρελλη!!!Κ αν ανησυχεις για τη διαφορα ηλικιας των παιδιων,θα συμφωνησω με αυτα που ειπε η Αγγελικη!

Αγαπες παω να τελειωνω με τις κουρτινες κ να λιωσω στον καναπε μετα!Θα επανελθω πιο ξεκουραστη αυριο ελπιζω!!

Φιλια πολλα κ καλο βραδυ σε ολες :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεα απο τον Ιασωνα:

Τα απογευματινα δεκατα συνεχιστηκαν... Πηγαμε μεσημεριατικα στο σπιτι του παιδιατρου και το πορισμα ειναι το εξης:

Πυρετο-δεκατα απο τα δοντακια δεν ειναι πλεον αφου εσκασαν και φαινονται μια χαρα.

Μυξες και βηχας και πυρετος ειναι σετακι απο ιογενη αμυγδαλιτιδα που μαλον οικονομησαμε απο τον παιδικο...

Ετσι εχουμε, amoxil αντιβιωση ανα 8ωρο (3 φορες τη μερα), σταγονες για τη μυτη (3 φορες τη μερα) - ευτυχως γλυτωσαμε οριστικα απο το μαρτυριο του ορου και του ρουφηγματος με otrisalin, σταγονες για τα αυτια (2 φορες τη μερα) γιατι ναι μεν δεν εχει ωτιτιδα αλλα παρα τα καθαρισματα της μυτης πηραν κατι και τα αυτια και εχουν ενα ερεθισμο που αν δεν τον προσεξουμε θα γινει ωτιτιδα και θα πονανε και τα αυτια. Τι ξεχασα? Α ναι... το σιδηρο με την πορτοκαλαδα (2 φορες τη μερα) και φυσικα το 1/4 χαπιου filicine -φολικο οξυ (1 φορα τη μερα).

Τι αλλο? Αποχη απο τον παιδικο για 4 - 5 μερες τουλαχιστον, επανεξεταση απο τον παιδιατρο και βλεπουμε...

Ειμαι μονιμως με μια συριγγα, ενα χαπι, ενα σταγονομετρο, ενα θερμομετρο στο χερι... Εδω δεν ειναι σπιτι αναρρωτηριο ειναι! Και φυσικα η σκανταλια, σκανταλια... διαλυση των παντων! Και πως να τον μαλωσω που ειναι αρρωστουλης? Τρεχει, σκαρφαλωνει, αρπαζει οτι φτανει, ουρλιαζει αν θελει κατι που δεν του δινω (το μαχαιρι του ψωμιου π.χ.), σπαει οτι μπορει... Και αν περασει ο πυρετος το 37,6 αρχιζει η ασταματητη γκρινια και μονο αγκαλια ορθιοι θελει... Καθιστοι στον καναπε δεν ειναι καλα. Ορθιοι να γυριζουμε στο σπιτι, εκτος του οτι αρχιζουν και τρεμουν τα χερια μου μετα απο 1 τετρτο (14 κιλα μην ξεχνιομαστε), δεν μπορω να παω ουτε τουαλετα για την αναγκη μου ακομα και αν τον κραταω αγκαλια γιατι ειμαι καθιστη!!!

Απο το απογευμα που ξυπνησε του εδωσα φαρμακα πορτοκαλαδες μπανανα και εξαφανιστηκα στο υπνοδωματιο, να τελειωσω την εργασια που ληγει η προθεσμια της τη Δευτερα... Ειπα στο Γιωργο και δικο σου παιδι ειναι, ανελαβε! Τελικα ειδε 3 παιδικα dvd το ενα πισω απο το αλλο... Τα ακουγα αλλα δεν ειχα το κουραγιο ουτε να τσακωθω με το Γιωργο για την τηλεορασοπληξια που υπεβαλε στο παιδι. Ηταν ησυχος ειναι αληθεια... αλλα τροπος ειναι αυτος? Δεν ηξερα να βαζω την τηλεοραση να παιζει επι 24ωρου βασεως για να εχω την ησυχια μου!

Την εργασια την τελειωσα και την εστειλα με e-mail αλλα μαλλον ειναι χαλια... Αν παιρνει τη βαση θαυμα θα ειναι, αφου τα νευρα μου ηταν κροσσια και το μυαλο μου αλλου...

Οσο για το 10 το καλο, δεν το βλεπω... Η αρχη ειναι το ιμισι του παντως, ετσι δε λενε? Ε! Ο αντρουλης μου ξαναπαει απο Δευτερα Αθηνα στη μανουλα του για να ξανασκεφτει για το μελλον της σχεσης μας... Αν δεν ηξερα τι χαλβας ειναι, θα ελεγα πως εχει πιασει γκομενα απο την προηγουμενη εκδρομη σκεψεων στην πρωτευουσα. Μη με ρωτησετε τι εγινε. Τιποτα απολυτως δεν εγινε... εκτος του οτι σημερα το πρωι εκλεισε το ξυπνητηρι που χτυπησε στις 8 παρα και χαμηλωσε την ενδοεπικοινωνια μην κλαιει ο μικρος και του χαλασει το χουζουρι... Ποιος ξερει ποση ωρα εκλαιγε μονο του το παιδακι μου απαρηγορητο μεχρι τις 9 παρα που πεταχτηκα εγω ρωτωντας τι ωρα ειναι και τον ακουσα... Τον ειπα γαιδουρι και ανευθυνο. Ποσο αδικη ημουνα ε? Λεω να του δωσω μια τελευταια προθεσμια μεχρι να αλλαξει ο χρονος, θα ενημερωσω και τη μανα του και τον ψυχολογο του και αν δε γινει ανθρωπος, θα παρει φυλο πορειας για το απειρο και ακομα παραπερα που λεει και ο φιλος μας Buzz Lightyear (ηρωας απο το toy story)

Απο τη φρικαρισμενη φιλη σας, πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tziaaaa τι μου κανετε;;;

Αγγελικη join the club και εμας μια απο τα ιδια.

η αλλαξιερα του παιδικου εχει χαπια, σιροπια, συριγγες- 10αρες- πουαρ, χαρτομαντηλα κλπ κλπ κλπ.

παντως εχουμε ακομα πηρετουλι, αν συνεχιστει θα ξαναπανε γιατρο δευτερα.

Κοιτα ενα θα σου πω..η θεια του αντρα μου παντρευτηκε στα 52 της τον επι 16 χρονια συντροφο της γιατι εως τωτε δεν την ενεκριναν οι γονεις του...γιατι δεν ηταν οικονομικα ευκαταστατη...οποτε υπαρχει ελπιδα ακομα!!!!!

οσο για το διλημα..δε με απασχολει ουτε η διαφορα ηλικιας ουτε τοσο το οικονομικο..η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι...

Την εγκυμοσυνη, την γεννα- ξανα καισαρικη γιατι σηγα μη με αναλαβουν για φυσιολογικο, αφιστε που για να κανεις φυσιολογικο μετα απο καισαρικη πρεπει να υπαρχουν οι καταλληλες προυποθεσεις και θελει πολυ δουλεια, και ξερω απο τωρα πως επειδη δεν θα εχω χρονο τζαμπα θα χαρω.

Φοβαμαι για πολλα, μην παθω καταθληψη, αν το μωρο θα ειναι καλα, οσα αυτα...που δεν σκεφτομουν στον Χριστοφορο.

Απο τη αλλη παλη λεω πως αφου θα κανω που θα κανω δευτερο, να το κανω να τελειονω για να μπορω μετα τα οργανοσω καλυτερα την ζωη μου, τα επαγγελματικα μου το σπιτι μου...

Αλλα δεν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα.

Ξερετε στον Χριστοφορο ημουν φεεετααααααα..πηγαινα στον γιατρο εβλεπα το μωρο στον υπερυχο λεγαμε τις βλακιες μας..οταν αρωστησε στο μαιευτηριο συνειδητοποιησα οτι εγινα μανα...9 μηνες ημουν καπως αναισθητη ..

Τωρα ξερω πως τα πραγματα για μενα θα ειναι διαφορετικα..καθε παρατηρηση θα γενναει 40 ερωτησεις, καθε κουνιμα, καθε κλοτσια, καθε λοξιγκας...ειλικρινα δεν ξερω παιδια.

Και μετα ειμαι παλη συγουρη πως θα εχω τους εμετους και τις αναγουλες ολα μου μυριζαν , πως θα τα κανω ολα αυτα με ενα αλλο μωρο που ακομα με εχει αναγκη να το φροντιζω..

τεσπα..δεν ξερω τι θα κανω..μαλλως να το τολμισω και οταν και οτι δωσει ο Θεος.

Στελιτσα θα ερθουμε επισκεψη...χιχιχιχι..

Φανη η κορη σου ειναι ΑΣΤΕΡΗ!!! πεθανα ..θα μας γραφεις διαλογουε σε λιγο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πωωωωω...Πράμματα κ θάμματα!!!τι να πρωτοθυμηθωωωω!!!!

Αγγελικούλα μου περαστικά βρε ματια μου...Ξέρω ακούγεται πολύ κοινότυπο αλλα

ειλικρινα συμμεριζομαι κ κατανοω απολυτα την κούραση κ την ταλαιπωρια που τραβατε

κ οι 2...Εδω ένα αιφνίδιο κ μας τσάκισε..οσο για τον Γιώργο σου κ εγω θα ευχόμουν να

ειναι το 10ο καλό,αλλα με πρόλαβαν τα γεγονότα..!!!Δε ξερω τελικά αν αυτη η ρημαδα η

απόσταση κ το πανε ελα στην Αθηνα σας κανει καλό ή σας απομακρυνει ακόμη περισσότερο..

Πφφφφ......Με προβλημάτισες έντονα..Όπως κ να καταληξει το όλο θεμα πάντως,

ελπίζω να ειναι προς όφελος κ δικό σου κ δικό του κ του όμορφου Ιασωνα..Είμαστε

με εναν ανθρωπο για να είμαστε ηρεμοι,ευτυχισμένοι κ ασφαλείς..Αλλιώς ποιός ο λόγος να

είμαστε..??? =((

Φανούλααααααα!!Νιιιι???Μα είναι δυνατον???????Η δικια σου θα μαθει να μετραει

ως το 100 κ εγω η ερμη μανα ακόμη για την αιγιαγια θα περηφανεύομαι!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!

Να μου την φιλήσεις!!!!Πολύ πολύ!!!

Στελλούνι μου όμορφο καλή ξεκούραση...Το ζησα ολο αυτο με τις κουρτινες κτλ στο

στρωσιμο των χαλιών κ εχω να πω οτι καθε φορα το σιχαινομαι όλο κ περισσότερο!!!

Συμπεθερούλα μου εχεις τα δικια σου κ εσυ...Να μη πιεις τουλάχιστον 3 καφεδες ως το

μεσημερι για να την παλέψεις???Όσο για το δεύτερο νινι κ εγω θεωρω πως εισαι πολύ μικρη

ακόμη για να αγχωνεσαι..Εκτός αν εχεις κ αλλους λόγους που σε κανουν να λες η τωρα ή ποτέ!!

Καρολ μου κ εμενα η γιατρος μου μου ειπε να αποφευγω τους κλειστους χωρους με πολύ

κόσμο αλλα πίστεψε με ο μόνος λόγος που το κανω ειναι γιατι δεν καθεται στον @ώλο της η

σουσουράδα μου,αλλιώς πολύ θα θελα να κλείνομαι σε ζεστες ταβερνούλες να απολαμβανω

το φαγητο κ το κρασάκι μου..Ας παίρνει κ αντισωματα,τι να κανουμε!!!

Αγαπες μου σας αφηνω να παω για νανι,τα λεμε ξανα αυριο!!!!Μακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τις γιορτες..τι να πω..και εγω μια απο τα ιδια..αφου φετος εγινα 30 και τιποτα ουτε γιορτες ουτε τιποτα..και μου την ειπε και η ξαδελφη μου μαλλως ηθελε κερασμα- μια φορα γινεσαι 30!!

Αμα θυμαστε το περισνο μου θεματακι..εισαι και εσυ Γκριντσ;;;..εγω παντως ειμαι...χιχιχιχι

Τωρα εισαι το ιδιο γκριντσ με το Γιωργο... Ετσι ημουνα κι εγω μεχρι πριν 5-6-7 χρονια, δε θυμαμαι ακριβως... που ξαφνικα αλλαξα γνωμη (δε θυμαμαι καν το λογο-αφορμη) και αποφασισα οτι μια ζωη την εχουμε και οφειλουμε να γιορταζουμε σε καθε ευκαιρια. Μια χρονια μαλιστα ειχα γιορτασει εκτος απο τις κλασικες επετειακες, ονομαστικες και μεγαλες Χριστιανικες,του Αγιου Βαλεντινου, το καθολικο Πασχα, το μουσουλμανικο μπαιραμι, τη γιορτη της ανοιξης (κινεζικη πρωτοχρονια), τη γιορτη του κρασιου και της σαρδελλας... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μετα μου περασε η τρελα, εβγαλα το αχτι μου για οσα χρονια δεν ειχα γιορτασει και εμεινα στους κλασικους συνηθισμενους εορτασμους. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη μου, πως ξεχασα να σου πω τα θερμα μου συγχαρητηρια για τους απιθανους διαλογους με την Αναστασια σου? Μη βιαστεις να απαντησεις... θα το πω εγω... το πρασινο τερατακι της ζηλιας ειναι! Το δικο μου τερατονι ολα δοντια βγαζει... φοβαμαι μην αποφασισει να βγαλει περισσοτερα απο 20 ετσι για να μου τη σπασει και να μιλησει κανονικα 1 μερα πριν γινει 2μισι και τον παω για λογοθεραπεια... ετσι για να με δουλεψει!

Που χαθηκες εσυ νυχτοπουλι μου? Δε δουλευεις αυριο... αδικαιολογητως απουσα λοιπον. Εγω για 8 μερες απο σημερα θα ειμαι λιγο αργουτσικα μεσα λογω αντιβιωσης στις 12.

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κου-κουυυυυυ.....!!! Να 'μαι κι' εγω....!!!!

Ματιασαν τα πανεμορφα-πανεξυπνα-απαιχτα μωρακια μας και αρρωστησαν τα καημενουλια...

Ο Χριστοφορος με τον Ιασωνα εχουν ταλαιπωρηθει πιο πολυ απ' ολα τις τελευταιες εβδομαδες...

Αγγελικη μου ειλικρινα... θα σου μιλησω ισια και σταρατα οπως μιλαω με την αδερφη μου και την κολλητη μου. (ελπιζω να μη με παρεξηγησεις...)

... Δεν βρισκω καμια λογικη να πηγαινει ο Γ καθε τρεις και λιγο στην Αθήνα και στην καθε Αθήνα για να σκεφτει... Σε αφηνει μονη πισω με ενα μικρο παιδι... Ανα πασα στιγμη μπορει να βρεθειτε σε αναγκη (κουφια η ωρα)..και οχι μονο αυτο.. αλλα δεν μου φαινεται καθολου ομορφο να μη δινει αξια στα λογια σου.

Ολοι ξερουμε τι ανθρωπος εισαι.. Εξω καρδια, εξυπνη και με πολλες γνωσεις.

Ξερεις να βαζεις ορια, να δινεις συμβουλες με τον καλυτερο δυνατο τροπο, και ποτε μα ποτε δεν προσβαλεις κανεναν.

Δεν μπορω να καταλαβω πως δεν εχεις βαλει ακομη του αντρα σου τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι.

Αν πραγματικα τον πονας, τον αγαπας, και τον νιαζεσαι καντο. Καντο κοριτσι μου πριν παθουν δικα σου νευρα ζημτα ια...

Δε μ' αρεσει να σε ακουω φρικαρισμενη. Θελω να εισαι καλα. Παλεψε το για σενα ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ.

Κι' αλλα θελω να πω αλλα ας σταματησω εδω... Δεν ειμαι χαζη να το ξερεις.

Εχω περασει απο σχεση με πολλα πολλα προβληματα και πιστεψε με... χειροτερα δε θα μπορουσαν να υπαρξουν.... Δε μιλαμε για πραγματα του τυπου "αχ! γιατι δε μου εστειλε μνμ? Δε μ' αγαπαει"..?

ή "μηπως εχει γκομενα"..? Σοβαροτερα και χειροτερα... Πραγματα αρρωστημενα...

Να ξερεις πως αν υπαρχει εστω και λιγο σεβασμος ολα διορθωνονται. Ολα φτιαχνουν μια μερα.

Δε θα σου πω να κανεις υπομονη. Θα σου πω μονο ΠΡΑΞΕ! Ετσι οπως αρμοζει.

Και συνεχιζω...

Χρυσα μου γλυκια πανω κατω τα ιδια με απασχολουν κι' εμενα...

Να φανταστεις καμια φορα καθομαι και σκεφτομαι.. (ακου που εχει φτασει η φαντασια μου) :lol: ....

Πως θα ειμαι οταν επιστεψω σπιτι απ' το νοσοκομειο, και η Αναστασια θα περιμενει την μαμα.... και η μαμα θα ερθει με ενα αλλο παιδακι... και θα θελει κι' αυτη τα ιδια..

Φανταζομαι την απογοητευση της και τα ματακια της να με κοιταζουν με απορια και αναρωτιεμαι ποτε θα παρω αυτη την ευλογημενη αποφαση για δευτερο παιδι...

Οχι δεν ειμαι ετοιμη εγω. Ειλικρινα... Με ταραζει και μονο η σκεψη.

Τα οικονομικα θα τα φερουμε βολτα (νομιζω... :roll: )

Την γεννα θα την παλεψουμε με νυχια και με δοντια παλι... :cry: Ε! Ρε τι τραβαν οι μανες...? :D

Εμμετους-ζαλαδες... μμμμμ αντε κι' αυτο θα το βγαλουμε περα..

Ποσα δοντια ακομη θα χασω με ενα δευτερο παιδι? (εχασα 3 στην Αναστασια και 2 απονευρωσα)..

Δε με πειραζουν και πααααααρα πολυ ολα αυτα, αλλα και μονο που σκεφτομαι οτι δε θα μπορω να φροντιζω οπως θελω εγω την μικρη με πιανει τρελα..

Στελλιτσα μεχρι να ερθει η σειρα να σχολιασω τα νεα σου.. περασε μια ωρα... :lol:

Καθαριζεις καλα καλα και εμας τις καημενουλες δε μας φωναζεις για ενα καφεδακι που ειμαστε ολη μερα στην τσιτα...!!

Τελειωσες τουλαχιστον..? Σιγα μη αφησει τιποτα ορθιο η μικρη...!

Καλε...... :lol: ναιιιιιι....!!! Μου εδειξε τα νυχια της!!! Ειναι σπιρτο το ατιμο.

Σημερα ειπε "μαμα τοιτα" και με σκουντιξε στο μαγουλο να γυρισω να δω που χαλασε το καρε στο σαλονι. ΜΑΜΑ ΚΟΙΤΑ εννοουσε!!!!!!!!! Και οταν την ρωτησα τι ειπες κοριτσι μου????????

Σφραγισε το στομα... Τα ξεστομιζει και δεν τα καταλαβαινει μαλλον. Προσπαθει να μιλησει σαν μεγαλη.. Τωρα λεω που το χαλασες η μαμα τι θα σε κανει...? "Παπ-παπ".... :lol::lol::lol:

Κοριτσια το απογευμα πηγαμε στη μαμα μου γιατι η μικρη μου εκανε τα νευρα κροσια και δεν αντεχα να την εχω αλλο μονη μου ( ο αντρας μου μαζευε ελιες με τον μπαμπα μου... Σαββατιατικα βρηκαν... αμαν..) και απο τις πολλες φορες που την μαλωσα αρπαξε και κανα δυο ξεγυρισμενες στον κωλο..

Απ' τα ρουχα μου με εβγαλε.. Ξερετε πως αντεδρασε..? Πηρε φορα και χτυπησε 3 φορες το κεφαλι της στην πορτα.. Την κοιταξα σαν να μη συμβαινει τιποτα και συνεχισε να αλωνιζει μεχρι που πατησε πανω σε μια παντοφλα και με ενα δυνατο "ντουκ" εσκασε με το κεφαλι στο τζακι...

Δεν μας εφτανε η προηγουμενη μελανια στα αριστερα πριν καμια 10ρια μερες... ηρθε κι αυτη στη μεση τωρα... Ουφ... παω να καπνισω... κουραση το πληκτρολογιο...!!! Αμα δεν το κατεχεις κι' ολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agape apousiazw alla dikaiologhmena.paleuw me moketes, kourtines k oti allo fantazeste.eimai 2 meres xeriscape psugeio ta paixe.audio epitelous tha to ftiaxoun.grafw spto I phone. Giauto oi latinikoi xarakt.euxomai olestra na eisteddfod kaka.emeis parazwhreuoume k h glwssa trexei.leei edw,ekei,twra,ta zwakia,k ta gnwsta agnwsta...sites tis meres eimai se apisteuth uperentash k mexei trelanei!sad trelana k. Eve.loipon kalhnuxta k polla filia app thn aswth filenada sad!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη, αν δεν ξυλιασεις στο μπαλκονι με το τσιγαρο στο χερι να σε βουν το πρωι κοκκαλο και ξαναερθεις αποψε... ηθελα να σε ευχαριστησω για τα καλα σου λογια για την εξυπναδα κ.τ.λ.

το προβλημα μου ειναι πωε δε γουσταρω να βαζω τα δυο ποδια σε ενα παππουτσι σε κανεναν. Εκτος απο την εξυπναδα που λες εχω και το αλλο κουσουρι (το ζωδιο θα φταιει μαλλον - ιχθυς) ειμαι στην κοσμαρα μου και θελω ο αλλος να θελει απο μονος του και οχι να εκβιαζω αποφασεις με ψυχο-δολιοφθορες... Εχω ηδη ισωπεδωσει πολλα στη ζωη μου απο πλευρας ρομαντισμου αλλα δε σκοπευω να τα κανω ολα ισωμα. Αν θελει να ειμαστε οικογενεια με τα καλα και τα κακα της εχει καλως, αν δε θελει παλι καλως. Αυτο το εργακι ομως που παιζει καιρο τωρα... Θελω οικογενεια αλλα να ενεργω και να σκεφτομαι σαν να ειμαι μονος μου (και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο δηλαδη), δεν το αντεχω ουτε και θελω να το διαχειριστω με τιποτα. Οτι αποφασισει αυτη τη φορα για μενα θα ειναι οριστικο και αν αρχισει παλι τις ιδιες μπουρδες για περιορισμους και αδειες απο τον αρχηγο (εμενα), θα παρει αυτο που του αξιζει και μαλλον επιθυμει κατα βαθος. Πασαπορτι με την καινουρια χρονια και δεν θα ξερει απο που του ηρθε. Τον αγαπαω αλλα και αγαπη θελει λιγη φροντιδα αλλιως μαραινεται και στο τελος εξαφανιζεται.

Για τα περι νεας εγκυμοσυνης... Κι εγω τα σκεφτομαι αλλα μου δινω πιστωση χρονου μεχρι να γινω 35. Για καποιο λογο πιστευω οτι αν θα ειναι μεγαλυτερος ο Ιασωνας 3-4 χρονων καλυτερα θα τα βολεψουμε με τις ζηλιες και τις παλινδρομησεις σε προηγουμενα σταδια. Τα αλλα, ζαλαδες, εμμετοι, εξετασεις, νυστα, αυπνια, απιστευτο βαρος στον τελευταιο μηνα, χαμενα δοντια (κι εγω μειον 3 ειμαι) δεν αποφευγονται. Για τη γεννα δεν μπορω να πω οτι φοβαμαι ή ανησυχω γιατι με καισαρικη γεννησα (χωρις κανενα προβλημα - ορθια απο την επομενη μερα στο προαυλιο της κλινικης), πονο δεν καταλαβα ποτε κι ας μη με πιστευει κανενας και εννοειται πως ουτε που διανοουμαι να κανω κανονικη γεννα μετα απο την τοσο καλη εμπειρια της καισαρικης που ειχα. Σιγα μη χασω την εμπειρια... θα εχω ενα ακομα μωρο, το να κοιλοπονεσω και να γινω μπλε απο το σφιξιμο θα μου λειψει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...