Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου!

ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ για τις ευχές σας και εσεις να χαίρεστε όποιους έχετε!!

Αφήστε κοριτσακια μου είμαι να σκάσω εδώ και καμια 15αρια μέρες η μικρή δεν πίνει καθόλου γάλα ούτε πρωί ούτε βράδυ με το που βλέπει μπιμπερό μου το σπρόχνει. Έχω δοκιμάσει τα πάντα...να το πιούμε με ισυχία να το πιούμε με φασαρία, να το πιούμε σε σκοτεινό δωμάτιο, να το πιούμε μαζί με την τηλεώραση, να πιουμε άλλο γάλα (Όλυμπος, Αdvance, Noulac εβαπορέ κτλ ότι κυκλοφορεί το πήραμε), να το πιούμε με το καλαμάκι, να το πιούμε στο ποτήρι, να μας το δώσει ο μπαμπάς, να μας το δώσει η γιαγιά, να πουμε παραμύθια μέχρι σε μπολ το έβαλα να το πιουμε με το κουταλάκι :evil::evil::evil:

Τα νεύρα μου μου ερχότανε να την πατήσω κάτω (πλάκα κάνω την νεράϊδά μου ΠΟΤΕ), αυτή εκέι να σπρώχνει το μπιμπερό...μέχρι και ότι μπιμπερό κυκλοφορεί στην αγορά το έχω πάρει.....

Δεν θέλω με τιποτα ρε γαμώτο να κόψει το γάλα ειναι πολύ μικρή!!! Τι να κάνω να της το βάλω με ορό??? μόνο αυτό δεν έχω κάνει.... :x:x:x:x

Έπείσης εδώ και 2 βδομάδες την έχω αρρωστούλα με βρογχιολίτιδα και κάνουμε κάργα σπρέυ και πίνουμε και ένα συροπάκι. Η Δήμητρα δεν πτωείται κλασικά...δεν μοιάζει καν για άρρωστη...μόνο η καιμένη στον ύπνο της που βήχει πολύ....

Αυτά τα άσχημα ... τα όμορφα είναι οτι εδώ και αρκετο καιρό δείχνει έντονα οτι θα μιλήσει. Λέει τα δικά της τα αλαμπουρνέζικα... παίρνει το τηλέφωνο και κάνει οτι μιλάει ...αλλά και στην πραγματικότητα αν της μιλάει καμια γιαγια ή κανένας παππούς τους μιλάει πλέον! Αγαπημένη αλαμπουρνέζικη λέξη είναι το "αμπους" και όποτε την λεει δείχνει τα πόδια της ή το πάτωμα....τι θέλει να πεί ο ποιητή ο Θεός και η ψυχή της!!!

Όταν θέλει πιπίλα πάει στο τραπέζι της κουζίνας κοιτάει επάνω , σηκώνεται στιν μύτες και φωνάζει "αμπρρρ αμπρρ" που είναι η πιπίλα στα αλαμπουρνέζικα!!! Και το νερό στην ίδια αυτή γλώσα έχει δύο λέξεις "γλογλο" η "νεο".......καπως έτσι συναινοούμαστε!!!!

Λέι ναι και όχι .....και ότι μα ότι και να της πώ τα καταλαβαίνει!

Αυτάαααα τα νέα μου...πείτε μου τι να κάνω με το γάλαααααα θα σκάσωωωωωω...

Φιλάκια πολλά σε όλους και σε όσους γιορτάζουν, να ειστε όλοι πάντα καλά!!!

καληνύχτα και όνειρα γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολαααα τα κοριτσακια!!!!!!!

Σουλίτσα μου εγω σου το εγραψα κ στις "Ελληνιδες μαμάδες" στο φβ...Μάλλον είναι φάση

κ ελπίζω κ εύχομαι ν α περάσει ανώδυνα και...αναίμακτα!!

Θα σου λεγα να κανεις πράγματα που τα χεις δοκιμασει,οπως ν αλλάξεις γάλα,μερος που την

ταίζεις κτλ κτλ,αλλα αφου δεν εβγαλες ακρη απλα ΥΠΟΜΟΝΗ κ θα περάσει...Μήπως απλά είναι

χορτατη κ δε θελει ρε συ???

Κοριτσια η κόρη μου βρηκε μια κουβερτα κ τη σερνει σε όλο το σπίτι...Αφηστε που άρχισε το

ψηλοκαμηλάκι κ φτανει τους διακόπτες της κουζίνας κ αναβοσβήνει τα φωτα ολη την ώρα,

ζαλίστηκα η γυναικα... @-)@-)

Κ σημερα τι έπινε η μαμά το πρωι,τι έπινε??"Κκααα!!!"(καφε!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε??????????Καμια δεν ειναι εδω για παρεούλα???

Θα πιάσω το τηλέφωνο στα χερια μου κ ποιος μας σωνει!!!!!! :-w:-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....καλε τι φωναζεις εδω ειμαστε μαγειρευουμε....χιχι :lol:

ωστε πινετε κ το γαλα μονες σας; καλα ποσα θελετε για να μας τρελενετε; τι να πω εγω που μαλον εχω τον μεγαλητερο τεμπελακο της παρεας ;) κ το μπουκαλι αν κανω πως του δινω θα το λουστει δε θα το πιει ο κυριος, αφου δεν το θελει......με το ζορι 150 γραμ πρωι, βραδυ....Σουλα για σενα το λεω κοπελα μου ;)

Ιφι μου καλως ηρθες κ εδω, ολα περαστικα ευχομαι κοριτσι μου... :P

Στελλα ειδες που σου ειχα πει πως ειχατε παρομοιο περιστατικο με την Ιφιγενεια.... ;)

κοριτσια εχουμε νεα κατορθωματα του μικρου, μην κανω πως παω προς το μπανιο για δουλεια η κατι αλλο, τρεχει πρωτος ο μικρος.....κ εχει πλακα γιατι πιανεται κ παει γρηγορα κ οταν δεν μπορει,μπουσουλαει επισης πολυ γρηγορα.... :lol: κ δε οταν δεν χωραει αναμεσα απο τους καναπεδες φωναζει εεειιιι να παω να τραβηξβ τον καναπε,κ κανουμε ολες τις δουλιες μαζι, οι αγαπημενες του σκουπα κ σιδερο ετσι κ μεδει τρελενεται.....κ οταν κανω πως δεν τον παρακολουθω προσπαθει να τραβηξει μονος τι σιδερωστρα... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

μονο καλη δεν ηταν η συμερινη!!!

Σορυ που δεν σχολιαζω...

Ιφη τι ηταν αυτο καλε..πρεπει να πηρες πολυ μεγαλη τρομαρα

Και τελικα τι θα κανετε με το δαχτυλακι;;;

Συμπεθερα δωσε φιλια στο Ολινακι, πως ειναι σημερα;;;;

Εμειαν απο μπαταρια κατω απο καταρακτωδες βροχη..εβριζα και τον αντρα μου γιατι αντι να αλλαξει μπαταρια- ειναι καιρο τωρα που θελει αλλαγμα- εφτιαχνε κρασια..γκρρρρρ

Ευτυχως ηρθε αντιπροσωπος της εταιρια ςμε μπαταριες και μου τηναλλαξε..65 ευρουλακια...κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατάλαβα,σε καλό θηριο θα εξελιχθει κ ο Παναγιωτακης Νινίνα μου!!! :))

Συμπεθερουλα μου μελανιασμενη ακόμη αλλα καλά,δόξα το Θεούλη!!!!

Καλα,γι αυτο που επαθες εγω θα τα ειχα παρει άσχημα πιο πολύ για την ταλαιπωρία...

κ για τα 65 στα καλα καθούμενα βεβαια,αλλα κυριως γιατι παντα μα παντα οταν

αμελούμε να κανουμε κατι,μας βρισκει στην πιο ακατάλληλη στιγμη,βροχη,χιονι,ανάγκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη τη στιγμη το Ολινακι προσπαθει να βαλει την-21 νούμερο- παντόφλα της

στο-41 νούμερο- πόδι μου....κ νευριαζει κιολας γιατι δε χωραει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!!! Αστερι η Ολινα...παιδι μου ατη θα γινει μοδιστρα υψιλης ραπτικης..ο θηληκος Manolo Blanik.χιχιχιχι

Ασε ..και δεν ειναι τα 65 ευρω..ηταν κατι που θα γινοταν..ηρθαν στην πιο ακαταλληλη στιγμη.

Προχτε ςπηρα τον μισθο μου και ο μισος εφυσε σε πετελαιο, παιδικο, ΟΤΕ...κλαψψψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο βραδυ...ναι εξελισεται σε μεγαλο καθαρμα......κ το ξαναλεω δεν καταλαβενει απο μη κ οχι.. ;)

το απογευμα ανακαληψα 2 δοντακια δεξια πισω δε μ αφηνει να δω :cry: του εβαζα το χερι στο στομα κ εκανε τον ινδιανο, κ μολις καταλαβε τι προσπαθουσα να δω εκλεισε το στομα.... :lol:

αυριο δεν ξερω αν βγουμε να δουμε παρελαση, οχι οτι ειναι μακρια απο το σπιτι μας, απο μπροστα μας περνανε, αλλα λογω καιρου.......σας ευχομαι να περασετε ομορφα αυριο οπου κ αν πατε... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA MAI KAI EΓΩ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΑ ΕΠΑΘΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ Η ΓΑΚΝΕΤΜΙΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.....

ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΤΟ ΔΕΝΩ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΣΚΑΛΩΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΙΝΕΙΤΑ Ι ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ...

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΖΑΒΟΛΙΕΣ Ε?ΑΧ ΖΩΗΡΕΥΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΚΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.ΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΠΕΣΕ?ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΤΟ ΣΤΕΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα απο το χαμένο καρολινάκι... :oops::oops:

εχω πολυ δουλεια αγαπες και ουτε να φαω καλα καλα δεν προλαβαινω τις τελευταιες μερες...

σημερα που μπορουσα να μπω...δεν ειχαμε ιντερνετ :twisted:

Σουλίτσα μου χρόνια πολλα στο κοριτσάκι σου...να το χαίρεσαι και να την καμαρώνεις μια ζωη...γερη πάνω απόλα... :x:x

Στελλίτσα μουυυυυυυυυυυυυυυ σε ευχαριστω για τις ευχούλες σου...μου αρεσε πολυ αυτό που είπες :lol::lol: όντως γιορτάζε το μισό παπάκι μου!!!!!!!!!!! :D η Αφροδιτουλα μας καλα?

Συμπεθερούλα μου αλοιμονο αν μας ξεχναγες...την νυφη σου?σου στελνει πολλα πολλα μακιαααααααααα στον ομορφο γαμπρουλη μας...που απότι βλεπω γινεται ολο και πιο ζουζουνος.. :lol::lol:

Αγγελικούλα μου εδω ειμαι ...και ας μην μπαινω καθημερινα...σας εχω στο νου μου και απολαμαβανω οταν μπορω εστω και αργα να διαβαζω τα νεα σας... :P:P με το διαβασμα πως τα πας?

Ιφι μου ευχομαι απο δω και περα αν σου πανε όλα μα όλα καλα....πως το παθε αυτο ο μικρουλης ? :o περαστικα ευχομαι και να μην χρειαστει επεμβαση...

χρυσα μου καιρο εχουμε να τα πουμε...μου λειψες...

Ντινακι,Ζαιρακι και οποια αλλη ξεχνω τα φιλια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Ιφι μου περάστικά στον μικρούλη σου!

Ντινούλα ακόμα γελάω με την προσπάθεια της Ολίνας να βάλει το παντοφλάκι σου στην πατουσάρα σου χαχαχαχαχαχα πο 21 που 41 χαχαχαχαχα

Χρύσα μου μανίκι μεγάλο! Εγω στην θέση σου θα ανάγκαζα τον άντρα μου να έρθει αυτος μες στην βροχή να την αλλάξει!!!

Νινινούλα μου εσένα πίνει έστω και 150ml εμένα σταγώνα.... :evil::evil:

Σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο δυστιχώς η βροχιολίτιδα μόνο 30% της έχει υποχωρίσει... και έτσι μας έδωσε αντιβίωση για να επισπεύσουμε την ανάρρωση. Ευτυχώς όμως πλέον δεν κολλάει άλλα παιδάκια!

Όσο για το γάλα μου είπε να μην σκάω γιατι πολλά παιδάκια το σταματάνε, μακάρι να μην είναι για παντα και να είναι απλά περιστασιακό. Με συμβούλεψε να της δίνω πρώι και βράδυ γιαούρτι και καλύτερα τα στεπ (δεν τα ξέρω εγώ θα ψάξω να τα βρω) γιατι καλύπτουν στο 100% τις ημερήσιες ανάγκες του ασβεστίου και επίσης τις κρέμες να τις φτιάχνω με γάλα αντι για νερό.

Αυτά τα νέα μου σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλίτσα μου ελπίζω να ναι απλα μια φαση και να περασει...εμας εκανε νουμερα με το γαλα οταν της εδωσα μονομιας απο αλμιρον φρεσκο...ενα βραδυ μου κοιμηθηκε με 20 μλ αλλα τωρα το κανουμε σταδιακα...δινε της τυρακι γραβιερουλα φετουλα...και ευχομαι σε λιγο καιρο να το ζητησει απο μονη της....μην σκας...το γιαουρτακι αν το τρωει και τυρακι πιστευω καλυπτεται...

φανουλα μου τι κανεις κοριτσακι μου ????? σε ξεχασα μωλε μωλε...η κουκλιτσα σου η γαλανοματα ?να μου την φιλησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ομορφες!!!

Ιφη καλα δεν το συζητω, ειναι πολυ ψυχοφθορο παντως να το βλεπεις, ενω στην ουσια ειναι μια μικροεπεμβαση αλλα ολικη ναρκωση..απαπα..το καημενουλι!!!

Ελπιζω τιποτε αλλο να μη σας τυχει!!!

Σουλιτσα κανατε μασκες αερολιν για την βροχγιολιτιδα;;; να ξερεις οτι μπορει να ειναι και αλλεργικο, αν εξαφανησεις οτι αλλεργιογονο υπαρχει γυρω του ισως να δεις βελτιωση,εμεις στο παρατσακ τη γλυτωσαμε αλλα ειχαμε αλλα.

Αν μπορεις εξαφανησε πουπουλενια μαξηλαρια και παπλωματα και χνουδωτες κουβερες

Καρινακη μου...φιλι απολλα στην Παπενια- Λυδια..ειναι κουκλιτσ ακαι οσο παει ολοκαι πιο ομορφη γυνετε...αν και αν δεν προλαβαινεις να φας..ποσο πιο αδυνατη θα γινεις οχι πες μου!!!!!!

χιχιχι

Αχ αντε να δουμε..σημερα ολη μερα θα κανουμε βολτες..και ας βρεχει δε με νιαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα......!!!!!

Τι μερα κι' αυτη σημερα?

Οι δρομοι ειναι ποταμια και συνεχιζει να βρεχει....

Αλλα μ' αρσει που ειμαστε μεσα ολοι μαζι και γκρεμιζουμε απ'το πρωι... :lol:

Να περασετε ολες καλα οτι κι' αν κανετε...!!

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!!!!

Βρε πολυλογουδες 1 μερα ελειψα,ποσα ειπατε :lol::lol: ???

Τι μου κανετε??

Γυρισαν κοριτσακια βλεπω :) !!!

Ιφιγενεια καλως μας ηρθες κ παλι!!!!Ειχαμε ανησυχησει τοσο καιρο!!!Ολα τα στραβα σας βρηκαν βρε κοπελα μου....!!!Για μενα λεει η Κατερινα!Επεσε η μικρη μου πριν μερικες βδομαδες απο την κουνια μπροστα στα ματια μου!!!!Ηταν σκυμμενη να δει ενα αρκουδακι κ την πηρε ολο το βαρος μπροστα κ δε προλαβα να κανω τιποτα,ημουν στο σκαλοπατι ακομα!Τωρα εχουμε κανει μια πατεντα κ μεγαλωσαμε τα καγκελα!!Καταλαβαινω κ το δικο σου σοκ...εγω νομιζω οτι σταματησε η καρδια μου εκεινη την ωρα...!!!!Δε θελω να το θυμαμαι!!!Αληθεια τη κουνια εχετε εσεις?Εμας ειναι της NEK Baby.Εστειλα e-mail παραπονων αλλα τιποτα... :evil: !Τελοσπαντων,μη το σκεφτομαι αλλο γιατι ξαναφουντωνω!Ευτυχως που η μικρη ηταν μια χαρα,χτυπησε ελαχιστα!

Μωρε τι επαθε ο μικρουλης με το δαχτυλακι??Ξαφνικα παρουσιαστηκε??Απ΄οτι καταλαβα δεν ειναι ανησυχητικο!Αφηστε να μεγαλωσει λιγο οπως ειπαν κ το διορθωνεται!

Σουλιτσα μου περαστικα στην αγαπουλα σου!!!!Μη σκας για το γαλα,κ εγω φαση πιστευω ειναι!!Εμενα ειχε σταματησε να πινει το βραδυνο γαλα για 2 μηνες(αρχες Ιουλιου μεχρι αρχες Σεπτεμβρη)!Επινε μονο το πρωι,το βραδυ ουτε γουλια,ουρλιαζε!!Ξαφνικα ενα βραδυ ξαναρχισε ;) !!Φαση ειναι...

Ντινακι μου εμενα η μικρη αρχισε να το πινει μονη της απο οταν γυρισαμε απο τις διακοπες!!!Ζηλεψε απο τα ξαδερφακια της μαλλον που ειναι πιο μεγαλα ;) !!Οχι παντα ομως,οποτε θελει!Ξεκινησε ενα πρωι κ μου πηρε το μπουκαλι απο τα χερια κ το κραταγε εκεινη κ επινε στην αγκαλια μου(εχει σα λαβες το μπουκαλι)!Το πρωι αφου πινει καποιες φορες στην αγκαλια μου ,μετα απο λιγο θελει να κατεβει και τη βαζω σε μια παιδικη πολυθρονιτσα που εχει κ καθεται κ το πινει εκει ή το πινει ορθια σουλατσαρωντας στο σπιτι κ εγω μετα σφουγγαριζω :lol::lol: !!!Το βραδυ δε την αφηνω να κανει τετοια,μονο στην αγκαλια μου!!Μονη της ξαπλωμενη δε το πινει ποτε,το ειχα δοκιμασει στην αρχη κ παντα σηκωνεται!

Γελασα κ εγω πολυ με την προσπαθεια της να σου βαλει την παντοφλα =))=)) !!!Εμενα το εχει αυτο με τις καλτσες της!!Τις φερνει κ προσπαθει να της βαλει κ σε μενα κ στο μπαμπα της,της ακουπαει απλα πανω στο ποδι, αφου δε μπορει να της βαλει κανονικα,κ μετα χτυπαει παλαμακια :lol::lol: !!!

Χρυσα μου τι ταλαιπωρια τραβηξατε :o ??Φρικη ειναι αυτο!!Πιστευω να το πηρε το μαθημα σου ο αντρας σου τωρα...

Νινινα μου ζωηρευει και ο Παναγιωτης!!Κ που εισαι ακομα :lol: !!!

Φανουλα μου να φανταστω οτι κατεδαφιζετε το σπιτι με μπροσταρισα την Αναστασια ε :lol: ???

Συμπεθερουλα μου που εισαι??Ο Ιασωνακος καλα??Πως παει το διαβασμα??

Καρολινακι πολλα φιλια σε ολοκληρο το παπακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα χρονια πολλα.. :P

κοριτσια μη γελασετε σημερα εκανα τον φωτογραφο....χιχι ο αντρας μου λειπει, κ για να εχουμε φωτο απο την παρελαση πηρα εγω τι δικη μου μηχανη, κ τραβηξα μερικες, σε λιγο θα γυρισει κ ελπιζω να του αρεσουν, θα τις βαλουμε στι σελιδα μας καλε.... :D

ο μικρος ομως δεν ξερω γιατι αλλα αναποδιασε πολυ :o ηπιε το γαλα με δοσεις, εφαγε τι μηιση κρεμα ενω γκρινιαζε μαμ, κ μαμ κ τωρα που γυρισαμε κοιμαται, πραγμα περιργο γιατι αυτος δεν κοιμαται πριν τις 2 για να δουμε τι συνεχεια θα υπαρξει ;) σας αφηνω να μαγειρεψω καλες βολτιτσες, κ καλα γκρεμιζματα Φανουλα....μακια σε ολες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα για την κουνια οπωε λες την πηρα απο τα κουκου και ειναι ηρα ...αλλα να εμενα ηταν τη νυχτα κοιμομουνα ξημερωματα και ακουω ενα μπαμ διπλα μου τα ειδα ολα εκλαιγε φοβηθηκα αν ειναι καλα ανα εσπασε τιποτα τον πηρα αγκαλια και μετα απο ενα λεπτο τον εβαλα να περπατησει φοβουμουνα για τη σπονδυλικη στηλη ηταν καλα δοξα το θεο τιποτα δεν επαθε.εμεις πηγαμε σε ξυλουργο και καναμε μια πατεντα εξτρα κομματι ξυλο να το κουμπωνουμε οταν ξαπλωνει και με αυτο βρηκαμε την ηρεμια μας θα ανεβασω φωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iφιγενεια ουτε σε καλωσορισα η γαιδαρα..!

Καλο χειμωνα κοριτσαρα με λιγοτερες "αναποδιες"...

Πες μας τα νεα του μικρου... Τρωει καλα? Κοιμαται? Με τα δοντακια πως τα πατε?

Σουλακι, εγραψα και χθες για το γαλα αλλα χαθηκε (ως συνηθως) η σελιδα μου... :evil:

Μετα τον χρονο ξεκινησα να δοκιμαζω γαλατα στη μικρη..

Στην αρχη με φρεσκο.. Επινε 80-90 ml και μετα τερμα... 2 εβδομαδες αυτη η ιστορια.

Μετα πηρα εβαπορε νουλακ και παλι τα ιδια για περιπου 2 εβδομαδες...

Πηγα κι εγω στο φαρμακειο, πηρα το γαλα που επινε και τελειωσε η υποθεση.(πινουμε το νοβαλακ 3)

Μηπως δεν της αρεσει το γαλα...? Δεν ξερω... Μηπως η αδιαθεσια της εχει κοψει την ορεξη?

Με τα φαγητα πως τα παει? Τρωει φρουτα, μεσημεριανο κτλ..?

Καρολινακι...κανε χαζα και μη τρως... να πεσεις κατω.. :D

Εγω παντως παντα βρισκω ωρα για μασα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι κανει η κοριτσαρα σου με τα 12 δοντια..........???? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Χρυσα... η μικρη καλε γκρεμιζει οτι βρει στο περασμα της...

Στελλιτσα, καλε τι πολυλογου που εισαι κι εσυ? :shock:

Καλε μη το σκεφτεσαι αλλο για την κουνια.. Παει περασε...

Καμια φορα το ματι "χτυπαει" εκει που δεν πρεπει.. οπως καλη ωρα με την κουνια της μικρης.

Εγινε το κακο απο κει που δεν το περιμενες.. αλλα τωρα τελειωσε. Η μικρη ειναι μια χαρα.

Κατερινακι μου, περιμενουμε φωτο απο την παρελαση γιατι δεν ειδαμε απο κοντα τιποτα φετος. Η βροχη δε μας αφησε... Και θα ελεγαν και ποιημα 2 μικρα απ' το παιδικο γμτ και τα χασαμε.

Τι καλο μαγειρεψες...? Ανοιξε μας λιγο την ορεξη... :D:D:D:D

Ντινακι μου που εισαι σημερα αγαπη μου?

Κατι μου λεει οτι βγηκατε για ουζακι μπεκροκανατα.. :lol: και τωρα κανεις νανι με τα μωρα σου..!!!!

Αγγελικη πως παει το διαβασμα..? Ο Ιασωνακος τι κανει?

Τελικα κοριτσια δεν αντεξαμε μεσα το πρωι...

Βγηκαμε για καφε με την μικρη.. Ηταν ΚΥΡΙΑ!! Εφαγε τα φρουτα της επαιξε με τα παιχνιδια της κατω στην βρωμιαρικη μοκετα της καφετερειας, εχεσε το συμπαν και την αλλαξα στον καναπε :lol::lol: και ηπια επιτελους ησυχα τον καφε μου...

Θελω παλι βολτα......!!! Οταν βρεχει με πιανει ψυχοπλακωμα μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρινακη μου...φιλι απολλα στην Παπενια- Λυδια..ειναι κουκλιτσ ακαι οσο παει ολοκαι πιο ομορφη γυνετε...αν και αν δεν προλαβαινεις να φας..ποσο πιο αδυνατη θα γινεις οχι πες μου!!!!!!

χιχιχι

ευχαριστουμε Χρυσουλίνι μου!!!!!!!!!!!!! Και εγώ όσο μεγαλώνει την βλέπω και πιο όμορφη με τα ματια της κουκουβαγιομανούλας!!!!!! :lol::lol:

δεν καταλαβατε κοριτσακια μου δεν προλαβαινα να φαω στην δουλεια επειδη ετρεχα ...μετα όμως στο σπίτι ετρωγα.... και μαλιστα αρκετα μπορω να πω ;);)σιγα μην εμενε το καρολινακι νηστικό...χιχι

εβαλα αρκετες φωτο στο fb...απο το παρισι και εχω και μια απο την βαφτιση...οποια θελει ας μου στειλει προσωπικο μην.να της δωσω το ονομα μου...

μιλαμε και λεμε καινουργιες λεξουλες... κακο κακο...και κουναει καποιες φορες το χερακι..μιμειται την μανουλα :D:D καθαρα πλεον παπουυυυυυυ...και όταν την ρωταω πολλες φορες μου λεει ναι !!!!!!! αχ αντε να αρχισει να λεει και αλλα λογακια θα τρελαθω...

η ομελετα με τυρακι ειναι απο τα αγαπημενα μας... και σημερα εφαγε αρκετο ψαρακι με πατατουλα και καροτακι με αρκετο λεμονι και λαδακι χοντροκομμενα...χωρις αλατι... :o εγω απορω πάντως με το παιδι μου...εγω μονο που το μυριζω και χωρις αλατι..μπλιαχ...

αυριο πήρα αδεια...και θα δω μια φιλεναδα μου απο την κρητη...ωραια ειναι 4 μερουλες να χαλαρωσω λιγακι...

Ντινακι τι κανει το Ολινακι μας? εσυ κοριτσακι μου καλά?περασατε όμορφα με το γλυκό Εβινάκι μας?

Στελλίτσα μου μην σκεφτεσαι βρε ακομη αυτο με την κουνια...βρες μια μανουλα που δεν εχει πεσει μια φορα το παιδακι της...τι κανει η γαλανομάτα μας η όμορφη?

Φανούλα μου καλά είναι το παπάκι μου με τα 12 δοντακια... :lol::lol: μην σκας θα βγουν και εσας και θα ναι πολυ πολυ όμορφα...

συμπεθερουλα μου περιμενουμε φωτο....φωτογραφε μου εσυ!!!!! :D:D θελω να δω τον κουκλο μας...οχι τιποτα αλλο να τον δει και η νυφουλα σου :P:P

Συγγραφεα μου ....Αγγελικουλα μου που εισαι αγαπη μου?

κοριτσακια μου να ρωτησω κατι με τι τα κοιμιζετε? εκτος απο τις μανουλες που βαζουν υπνόσακο...εχω την εχω ακομη με ενα Μακρυμανικο πιτζαμακι...ελεγα σιγα σιγα να της βαλω και ενα κοντομανικο απο μεσα φανελακι...αλλα ειναι θερμο το παπι μου....ακους συμπεθερα :lol::lol: και δεν ξερω..ζεσταινεται ευκολα..αλλα εχει υγρασια...ν αφανταστειτε την σκεπαζω ακομη με μια πικε κουβερτουλα...

σας φιλω όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολες τις ομορφες μανουλες...και τα πανεμορφα και πανεξυπνα μωρακια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τζαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Ναι,ναι,καλα καταλαβε το Φανούλι,σημερα καναμε μεγααααλη τατααααα!!!!!

Πήγαμε Θεσσαλονίκη(μας βγηκε λιγο η πιστη μεχρι να φτασουμε με τετοια βρόχα...αλλα άξιζε

τον κόπο),στο Εβινακι μου,ηπιαμε καφε,πηγαμε για φαγητακι κ μετα γυρισαμε...

Περασαμε κ απο ενα ζευγαρι ξαδερφια που μας πηρανε τηλεφωνο κ ηρθαμε σπιτι

την ωρα του μπανιου πια...!!!Το Ολινακι ηταν σε τρελα κεφια,κ κοιμοταν

καθολη τη διάρκεια του ταξιδιου,κ όταν πηγαιναμε κ όταν γυρίζαμε!!!

Σουλίτσα μου τα steps είναι της Δελτα κ βγαινει τετραδα με γευσεις φραουλα κ

αχλάδι κ ειναι τελεια!!!Τα εχει σε ολα τα σουπερ,να παίρνεις κ για σας!!χιχιχι... :ymsmug:

Είναι τα μόνα γιαουρτακια που τρωει η μικρη μου κ εχω παρατηρησει κ εγω

οτι εχουν διπλη περιεκτικοτητα σε ασβεστιο σε σχέση με τα αλλα γιαουρτακια..Εστω

κ ετσι θα παιρνει τις ουσιες που πρέπει η Δημητρούλα σου!Κ σε λιγο καιρο ξαναδοκίμασε

να της δωσεις γαλατακι κ βλεπεις...

Καρολ μου περασαμε πολυ πολυ ωραια για μια ακομη φορα με το Εβινακι μου..

Αλλα ζηλεύω κ εσενα που θα δεις τη Βουλίτσα μου αύριο!!!!Ελπιζω να φτασει καλα το

κοριτσακι μου...Φιλακια στη παπενια,οι φωτο ειναι τελειες!!!

Στελλίτσα μου αλήθεια????Κ εγω που νόμιζα οτι καναμε κατόρθωμα.. =((=((

Χιχιχι..πλακα κανω!!!!Ωραια,οπότε να συντομευω,να της το δωσω αυριο αν το πιει

ολομόναχη το γαλατακι της..Αν κ δε ξερω αν ειμαι ετοιμη να την αποχωριστω κ αυτη

τη στιγμη απο την αγκαλια μου... :ymdaydream:

Νινίνα μου,δεινε φωτογραφε,περιμενουμε να δουμε τι εκανες σημερα... [smilie=director.gif] ;))

Συμπεθερααααααααααα!!!!Διλημματα βλεπω...What s up??? :-\

Eίμαι πτωμα αγαπεεες!!!!!!!!Τα λεμε το πρωι!!Πολλά γλυκα΄φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...