Μετάβαση σε περιεχόμενο

AΠΑΙΧΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο 5!!!


Recommended Posts

Αλοοοο!!!

Που ειναι ολες καλεεε

Στελιτσα εμεις ξεκινησαμε οταν ειχαμε 2 δοντια.

Ειχαμε παρει ενα σετ, νομιζω της Playgro δεν θυμαμαι κιόλας απο τα Λυτω που ειχε μεσα 3 βουρτες, μια στρογγυλη για τα ουλα, μια σιλικονης για τα πρωτα δοντακια και μια τριχινη και τις χρισημοποιω ακομα..τωρα που μετακομησ ετο Λυτω γιατι ηταν απενταντι...ουαααααα θα πρεπει να παω Ωραιοκαστρο να παρω καινουρια.Οδοντοκρεμα ακομα δεν βαζω.

Συμπεθερα θα τον ψισω που θα παει..χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να πω την αληθεια το ειχα ξεχασει το θεμα με το πλυσιμο γιατι εδω κ μηνες εχουμε μεινει στα 2 δοντακια κ δεν ειχα σκεφτει οτι κ αυτα χρειαζονται φροντιδα :roll: !!Θα ξεκινησω κ εγω!!!Κ εμενα το Λητω ειναι απενατι απο το σπιτι,2 λεπτα με το αμαξι!!Δηλαδη μεχρι στιγμης του τα κανεις μονο με νερακι?

Ευχαριστω Χρυσα μου!!Πειτε μου κ οι υπολοιπες να ολοκληρωσω την ερευνα μου :lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγω τα κανω ακομα με νερο, αλλα ξερω κοπελε ςπου χρισημοποιουν και οδοντοκρεμα της Βελεντα...τωαρ τι να πω, η παιδιατρος μας ειπε μονο με νερο..οποως και σε πολλα ο καθενας λεει τα δικα του.

Τωρα η ωρα θα πας στον πινακα ελεγχου μελους- ρυθμισεις κοινοτητας- και απο εκει θα δηλωσες ωρα +2 easern European Time

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστω Σες μου :) !!!

Θα ρωτησω κ τη γιατρο μου να δω τι θα μου πει κ εκεινη!

Παω να κανω καμια δουλειτσα οσο εχω λιγο χρονο ακομα!Τα λεμε μετα!Φιλακιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεραααααα...!!!

Κοριτσακια μου εφτασε Σ/Κ επιτελους!!!!

Η μικρη χθες βραδυ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕ!!!!!!! Κοιμηθηκε στις 10:30 και το πρωι σηκωθηκε στις 8:00.....!!!

Tελειαααα... Εκανα εναν υπνο..super..!

Eκατσα και σκεφτηκα τι να' ναι αυτο που την ενοχλει και ξυπναει μες στα αγρια χαραματα...

Μηπως πειναει..? Μηπως την ενοχλει η κουβερτα? Μηπως το παμπερς? Το λαμπακι στην πριζα?

Ε! Λοιπον.. Την αφησα ολη νυχτα μονο με ενα βρακακι και χωρις φως στο δωματιο...

και εκτος οτι δεν ξυπνησε ολη νυχτα... σηκωθηκε και στεγνη! Αλλα κατουρησε τον καναπε... :lol::lol::lol: (παλι.. αυτος ο καναπες σε κανα δυο χρονια θα θελει πεταμα... :lol: ...)

Ντινακι μου, ξεσαλωσε το Ολινακι που ειδε την γιαγια.. γι' αυτο τα εκανε ολα αυτα..

Δεν ξερω αν το κανει η δικια σου, παντως η Αναστασια οταν παμε σε σπιτια που δεν τα ξερει καλα-καλα καθεται σαν κατουρημενη.. μολις παρει λιγο θαρρος αρχιζει και αλωνιζει.

Στο σπιτι μας ειναι αλλο παιδι. Δεν εχει σταματημο ολη μερα και δεν βαζει κ@λο κατω οποιος κι αν ερθει.. Νιωθει ασφαλεια και σιγουρια..

Χρυσα μου, ψηστον κι' ααααααλλο κι' ααααααααλλο...!!! Αντε να πιουμε καφε ολες μαζι...!!

Θα σας πουμε εμεις το παραμυθι με τα 3 γουρουνακια (οχι με τα 7 κατσικακια) γιατι αυτο ξερουμε καλα!! Την ρωταω την μικρη... -Τι ηθελε να τα κανει ο κακος ο λυκος τα 3 γουρουνακια?

Και η Αναστασια απανταει -ΜΑΜ!! -Και πως φυσουσε τα σπιτακια τους..? Και αρχιζει και φυσαει το χαιβανακι... :lol:

Στελλιτσα... αχ μας εχουν σκασει πια αυτα τα δοντια... κι εγω δεν αντεχω να τα βλεπω αλλο πρισμενα αυτα τα ουλα και δοντια να μη φαινονται στον οριζοντα... αλλα τι να κανουμε?

Για το γιο-γιο που ρωτας, οπως εχω ξαναπει αρχισα να την βαζω απο 13 μηνων γιατι μου ελεγε "κακα" που και που και λεω ας παρω να την βαλω κι οτι γινει...

Το βρηκε παιχνιδι (εχουμε γιο-γιο βατραχακι).

Οταν θελει να κανει την αναγκη της (ή τσισα ή κακα) λεει "κακα-κακα-κακα", ασχετο αν θελει τσισα.

Ολα κακα τα λεει. Την βαζω λοιπον σχεδον καθε φορα και περιμεεεεεενω... περιμεεεεεενω μεχρι να κανουμε "ποταμακι" και να πουμε "μπαβο τελειο ποταμακι βγηκε απ' το πιπακι" και "ζηηηηηητω η Αναστασια ειναι μεγαλο κοριτσια και δεν κανει κακα στο βρακακι".. Αμα εχει και κακα τα κανει μετα απο λιγο αλλιως σηκωνεται και φευγει.

Ευκολη ειναι ευτυχως, αλλα δε την ζορισα ουτε προκειτε να την ζορισω αμα καποια μερα δεν θελει να τα κανει εκει. Πολλες φορες βαριεμαι και της λεω "κανε κακα στο βρακακι".. και λεει "εντα"...

Να σου πω οτι τα κανουμε παντα στο σαλονι... εκει μας αρεσει.. η τουαλετα δε μας εμπνεει..

Βασικα αργει.. (κανει σχεδον μιση ωρα καθε φορα) και καθομαι στο χαλι κατω μαζι της και την περιμενω.... :D:D:D:D

Βραζω καστανα.... Μυριζει χειμωνας...!!!!! Οριστε να φαμε!!!

Καλο απογευμα σε ολες!

Φιλια πολλαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλίτσα μου,κ εμενα η γιατρος μου μου είπε μόνο με νερό,μέχρι να

αποκτησει μεγαλύτερη αντίληψη κ να μαθει να φτυνει...Αλλα είναι κ μανούλες που πλένουν

τα δοντακια του μωρου κανονικά με παιδικη οδοντόκρεμα,γιατι λενε ουτως η αλλως η παιδικη

οδοντοκρεμα ειναι ειδικά μελετημενη για να μην υπάρχει πρόβλημα κ αν καταπίνεται...

Η καθεμία οτι νομίζει..Επίσης,η οδοντόβουρτσα που της εχω εγω ειναι απο σιλικόνη κ μπαίνει

στο δαχτυλο μου κ μας βολεύει πολύ κ τις 2!!!Μόλις λεω στην Ολίνα πάμε να πλύνουμε δοντάκια

τρέέέχει στο μπάνιο!!!!!!Πολύ χαρά!!! [smilie=ky.gif]

Φανούλι μου είδες τι καλάάά?????Μα αν κοιμάσαι,άλλος άνθρωπος είσαι την επομένη...

Πάντα έτσι το Αναστασάκι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό μεσημερακι κοριτσακια μου...Το Ολινάκι το πάρκαρα κ η μερα ειναι δική μουουουου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kοριτσια καλο απογευμα, τι κανετε; τα μωρακια μας ζωηρευουν ετσι; ;) κ εγω θελω να ερθω ονειρουπολη αλλα ειναι λιγακι δυσκολο θα δουμε.... ;)

Φανουλα τι εξυπνο παιδι η κορουλα σου :D εμεις αν κανουμε πως περνουμε παραμυθι στο χερι θα προσπαθησει να το φαει κ οτι αλλο βιβλιο πεσει στα χερια του ενοειτε... ;) κ δε λεμε τιποτε σε σχεση μ'εσας :( βρε κοριτσια τον περνω αγκαλια να πουμε τραγουδακια κ αυτος ψαχνει να βρει ευκαιρια να φυγει.... :( λετε να μου αργησει σε ολα οπως κ στο περπατημα; :?: τωρα ειναι διπλα μου εδω πεζει με τα καλωδια του υπολογιστη..μη με δει να ερθω παει.......

σημερα εφτιαξα φακες για εμας κ του εδωσα, κοριτσια εφαγε μισο μπολ σχεδον δεν τις ειχα αλεσει, σε παλιοτερη προσπαθεια αλεσμενες τις πεταξα, το ιδιο κ τα φασολακια με μοσχαρακι που μου ειπε καποια ;)

τα δοντια μας κ εγω δεν του τα επλυνα ακομη δεν προσπαθησα να πω την αληθεια... ;)

τι αλλο αυτα αυριο θα παμε παλι στη γιαγια για φαγητο,κ επισης εβρασα κ εγω καστανα αυτες τις μερες μου εδωσε ενας γνωστος, μονη μου ετρωγα ειναι το μοναδικο πραγμα που δε τρωει ο αντρας μου :lol: σας αφηνω γιατι ο μικρος ειναι στη μεγαλη πολυθρονα του μπαμπα κ κανει κυκλους... :lol: καλο βραδυ σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις κουκλες! Τι κανετε? Εγω αρκετα καλα απο υγεια. Κατι ασχημα νεα οικονομικης φυσης ειχα αλλα και ποιος δεν εχει τετοια αυτον τον καιρο...

Ο Γιωργος επιστεφει αυριο... ξαναρχιζει το μαγειρεμα αλλα σταματαει το συνεχες κουβαλημα των 14ων κιλων του Ιασωνα, κατι ειναι κι αυτο... μου ψιλοελειψε κιολας για να πω την αληθεια!

Σημερα ξαναεφαγε στον παιδικο!!! 5 στα 5... μαλον παρασυρεται απο τα αλλα παιδακια και τρωει κι αυτος! Σουπερ βολικο μου ερχεται να μη ζω το αγχος του τι και ποσο θα φαει καθε μερα... και μου εμεινε και η ψαροσουπα που του εφτιαξα σημερα για αυριο.

Το απογευμα πηγαμε στον αδερφο μου... Τι προτοτυπο! Ηταν ψαρωμενος και φυσικα φρονιμος για 10 λεπτα... μετα... Τρελα!!! Τον κυνηγουσαμε 3 ανθρωποι περα δωθε... μεχρι την ξηρα τροφη των σκυλων βρηκε και τη σκορπισε ολη στο πατωμα. Μια ωρα μας αντεξαν και μετα τον εχωσα στο αυτοκινητο και πηγαμε βολτα στη θαλασσα οι δυο μας με μουσικουλα μπας και ηρεμησει. Μπα! Μολις γυρισαμε σπιτι αρχισαμε παλι τις ζημιες...

Τα δοντια αρχισα να του τα βουρτσιζω οταν εγιναν 6. Πηρα αυτο το σετακι που μου φανηκε οτι πιο βολικο απο πλευρας οδοντοβουρτσς (ειναι αυτη που μπαινει στο δαχτυλο) και οτι πιο αγνο απο πλευρας περιεχομενων παιδικης οδοντοκρεμας. Δεν βρηκα πουθενα περιγραφη και συστατικα στα ελληνικα, ετσι θα βαλω τα αγγλικα. Στη συκευασια πανω ομως εχει μεταφραση σε αυτοκολλητο.

post-1311-13873934649868_thumb.jpgearths-best-toothpaste-package.jpg[/attachment:1seecpk1]

Earth’s Best Jason Toddler Strawberry & Banana Toothpaste

For toddlers 6 months – 3 years, Jason Toddler Toothpaste helps establish a healthy oral care regimen from a young age. Calcium Lactate helps prevent tooth decay while yummy Strawberry & Banana flavor with Xylitol (natural sweetener found in the fiber of many fruits and vegetables) encourages your toddler to practice brushing. Made with food grade ingredients and Kosher Certified, Toddler Toothpaste is safe if swallowed and contains no preservatives or fluoride.

How Do I Know It Is Safe?

Pediatrician Tested and Approved, each product has been evaluated and given the seal of approval from a certified Pediatrician. Every product is Hypo-allergenic and developed specifically with baby’s sensitive skin in mind.

Earth’s Best® by JASON® Baby Body Care Line contains:

* NO Animal By-Products

* NO Lanolin

* NO Sodium Lauryl/Laureth Sulfates (SLS)

* NO Waxes

* NO Mineral Oil or Petrolatum

* NO Parabens

Size: 50g (1.6 fl oz)

Jason Earth’s Best Toddler Toothpaste - Ingredients:

Vegetable Glycerin, Aqua (purified Water), Xylitol, Panthenol (vitamin B5), Cellulose Gum, Oat Beta-glucan, Calcium Lactate, Natural Strawberry And Banana Flavor.

Εχω χρησιμοπησει και αυτη αλλα δε με βολευει γιατι εχει μια ελαχιστη ποσοτητα φθοριου και γι αυτο δεν επιτρεπεται το βουρτσισμα περισσοτερο απο 1 φορα τη μερα (σε αυτη την ηλικια που δεν φτυνουν) ενω εγω θελω 3...

baby_toothpaste.jpg[/attachment:1seecpk1]

Αυτη ειναι η περιγραφη του προιοντος`επισης στα αγγλικα.

Baby bioXtra Gel Toothpaste

* Helps remove plaque bacteria in a safe, natural way

* With 'first milk' enzymes & mild fruity flavour (apple & banana)

* Slightly fluoridated to help prevent the formation of infant cavities

* No colourings or artificial flavourings

* No abrasives or detergents

* No sugar

Fluoride benefits

Fluoride in toothpastes helps strengthen teeth but too much can cause discolouration of the teeth. As fluoride is also added to some water supplies, it is important to check with a health visitor or dentist whether it is necessary to give supplements and how much to give.

If needed, supplements can start at about six months of age.

The European Academy of Paediatric Dentistry makes the following recommendations on baby and infant toothcare.

Age group

(years) Fluoride concentration (ppm) Frequency per day Amount to be used

6 months - 2 years Low fluoride <500 once A smear on teeth and gums

2-6 years <500 twice A pea-sized, or small fingernail-sized

over 6 years 1000-1450 twice 1/3 - 1/2 toothbrush

Parents should always supervise tooth brushing in children below 6 years of age.

Συμβουλη παιδοδοντιατρου ηταν να τα βουρτσιζω με ελαφρο διαλυμα αλατονερου και σοδονερου εναλαξ, αν δε θελω να χρησιμοποιησω παιδικη οδοντοκρεμα (ημουν πολυ διστακτικη στην αρχη). Τελικα αυτο το εκανα το χρονικο διαστημα που ειχα την bioxtra για το βραδυνο βουρτσισμα, τα βουρτσιζα με σοδονερο το πρωι και με αλατονερο το μεσημερι.

post-6-1387393530779_thumb.jpg

post-6-1387393530783_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι καμια σας εδω ε? Κριμα... Ειχα λιγο χρονο και ορεξη ταυτοχρονα... Δεν πειραζει ελπιζω να τα πουμε αυριο! Πολλα φιλια σε ολες... :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εξαφανιστηκα γιατι βαζω τις μοκετες στο σπιτι κ μου εχει φυγει η μεση.επεσε κ παραπανω δουλιτσα αυτες τις μερες κ ειμαι φουλ.προσπαθω να μην κουραζω τη μαμα μου γιατι ο μικρος ζωηρευει ολο κ περισσοτερο!λεει πογιοτο δηλ παγωτο ,κουνα =κουνια , τον ρωταω ποσα παιχνιδια εχει κ λεει πογια ,ποσο χρονων ειναι κ λεει ενια =ενα κ το δειχει,την μπαλα τη λεει μπαμα,φωναζει γιωγο ενα ξαδερφακι,κ γενικα πολυ παρλα το παιδακι μου.ειδικα κατι τρελους μονολογους που δεν κρατιεμαι κ σκαω απ'τα γελια!!!

αυτα τα λιγα νεα μας.σας φιλω ολες.παω για υπνο γιατι τερμα οι αντοχες.καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσάκια μουουοου!!!!!Είστε όλες καλα??

Η Κυριακή ειναι η αγαπημένη μου μερα..το χω ξαναπεί???

Απολαμβανω την οικογένεια μου..... :x:x:x:x:x:x:x

Νινίνα μου καλα,κ ας αργησει...Τι εγινε??Η παιδιατρος μου μου λεει οτι εφόσον

είναι παμπόνηρη κ καταλαβαινει τα παντα,απλά θα μιλήσει όποτε το αποφασισει η ιδια..

"Αλλα κ τι το θες?"μου λέει..."Μια ολόκληρη ζωη θα μιλάει κ θα σου απαντάει..." ;)

Αντζι μου κ εγω στα 6 δοντια ξεκινησα να της τα πλένω,αλλα τωρα το μετανιωσα,έπρεπε

να ξεκινησω απο το πρώτο δόντι!

Με το καλό να δεχτεις κ τον αντρούλη σου..Καλό σημάδι το οτι σου λειψε... ;;)

Αννούλα μου καλό κουράγιο...Μοκέτες σε όλο το σπίτι θα περάσετε??

Λοιπόν αγαπες μου,τα μωρα μου ξανακοιμήθηκαν κ πραγματικά αισθανομαι τόσο ευτυχισμένη..

Στο ενα κρεβατι βλέπω τον αντρούλη μου-το μεγαλο μου μωρό να χουχουλιάζει...κ στο άλλο

το μικρό μας νινάκι να κοιμαται σφιχταγκαλιασμενη με τη Μίνυ στο ένα χέρι κ τον Γκούφυ στο

άλλο(έχει πολύ πλάκα,τρια κεφαλάκια κάτω απο την κουβερτα.. ;)) )Αφου εχω την υγεια μου

κ αυτα τα υπέροχα πλασματακια τι άλλο θελω απ τη ζωη μου..???

Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες...Να περάσετε πανέμορφααααα!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!Ολη μερα :) !!!Εχει ωραια λιακαδα κ θελω βολτααα!!!!

Τι μου κανετε?Ησυχια βλεπω στο θεματακι μας το Σ/Κ!Ελπιζω να μου ειστε ολες καλα!!!

Εγω μολις τελειωσα το καθαρισμα!Καναμε τα γενεθλια του αντρα μου χθες κ εγινε το σπιτι λιγο.....!!Αλλα τωρα εχει επανελθει στη θεση του ;) !!

Κ τα δικα μου μωρα κοιμουνται ακομα κ ειπα να μπω λιγακι!

Η Αφροδιτη μου ειναι μια χαρουλα!!!Χθες,με το ζορι αντεξε μεχρι τις 9 να σβησει ο μπαμπας την τουρτα κ αμεσως μετα την εβαλα για νανι κ ξεραθηκε!!Ολη νυχτα κ με τοση φασαρια που ειχε ,δεν ακουστηκε κιχ!Δε το περιμενα!Δεν ειναι αυτη για ξενυχτια :lol: !

Σας ευχαριστω κοριτσια πολυ για τις πληροφοριες για το πλυσιμο των δοντιων!Αυριο κιολας θα παω στα Λητω να κοιταξω!Θελω να παρω κ καινουριο υπνοσακο γιατι αυτος που εχουμε ειναι λιγο μικρος πια!

Βρε Ντινακι μου τι γλυκια που εισαι!!Πολυ μου αρεσαν αυτα που εγραψες...!!!Ειναι σα να τα εγραφα εγω :x !!!Με τη μονη διαφορα οτι εμενα η Αφροδιτη κοιμαται παντα αγκαλια με μια λουτρινη γατουλα :-p !!!Να εισαστε παντα ετσι ευτυχισμενοι κοριτσακι μου κ ακομα περισσοτερο!!!!

Συμπεθερουλα μου θα συμφωνησω κ εγω...καλο σημαδι που σου λειψε λιγακι ο Γιωργος ;) !!

Ευχομαι ο ερχομος του αυτη τη φορα να φερει κ μια θετικη ανανεωση!!

Ο γαμπρουλης μου μια χαρα βλεπω!!Ετσι ζωηρο πρεπει να ειναι το παιδι!!Αλλιως θα ανησυχουσα!!Τι σοι αντρακι θα ηταν :lol: ?!

Να κ ενα καλο που εμαθε στον παιδικο...τρωει το φαγακι του ;) !!

Τα φιλια μου κ στους 2 σας!! :-*:-*

Νινινα μου τι κανετε??Πηγατε την Κυριακατικη βολτουλα στη γιαγια?

Βρε αγαπη μου μη σκας!!Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο!Δε σημαινει τιποτα αν θα τα κανουν νωρις ή γρηγορα!Σημασια εχει οτι θα τα κανουν,οταν εναι ετοιμα κ θελουν εκεινα ;) !!Ο Παναγιωτακης ειναι σουπερ!!!Μη σκας!

Φανουλα μου που εισαι???Τι κανει το αστερακι μας??Μπραβο που κοιμηθηκε τοσο καλα!Ελπιζω να το καθιερωσει ;) !!!Κ εμεινε στεγνη τοσες ωρες ε :shock: ??Απιστευτο μου φαινεται!!Ξανα μπραβο!!!

Πολυ καλα τα παει με το γιο γιο!Δε ξερω αλλο παιδακι σε αυτη την ηλικια να τα πηγαινει τοσο καλα κ χωρις πιεση κ αγχος!Κ παλι μπραβο :-p:ymapplause::ymapplause::ymapplause: !!

Αννουλα καλη δυναμη με τις δουλειτσες!!!

Ελπιζω οταν σηκωθει το αγορακι μου να εχει ορεξη για βολτα!Θελω να παμε στη θαλασσα να ξεπλυνω κ τα ρουχα της βαφτισης!!!Δε τα εχω κανει ακομα!Ειπα να μη τα κανω σε λεκανη,να το κανω παραδοσιακα :-p !Να παμε θαλασσα καμια Κυριακη με λιακαδα,και σημερα ειναι ο,τι πρεπει μου φαινεται!Ας ξυπνησει πρωτα βεβαια...!!!Ξενυχτησαμε χθες ειναι η αληθεια!Για μενα ομως η Κυριακη ειναι σα καθημερινη στο θεμα του υπνου!!

Κοριτσακια μου σας φιλω ολες!!Καλη Κυριακη :):-* !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσαρες...

Ξυπνησα με χαλια διαθεση (και περιοδο..) με το καλημερα και δεν ειχα ορεξη ουτε για καφε..

Πηραμε την μικρη και πηγαμε στην παραλια, και ετρεχε το καημενο απ' τη χαρα της..

Το διασκεδασαμε κι εμεις στα χορταρακια ολοι μαζι αγκαλια να πεφτουμε κατω και να γελαμε..

Μακαρι να μας κανει καλο καιρο τα Σ/Κ να βγαινουμε καμια βολτα στη φυση..

Θα σας αρεσε να σας ειχαν κλεισμενες μεσα σε 4 τοιχους και να σας φωναζουν ολη μερα "μη" και "οχι"..? Εμενα παντως ΚΑΘΟΛΟΥ..!

Ετσι ενιωσα σημερα με την μικρη.. απαισια.. μεχρι που απο τα πολλα "ΜΗΗΗΗ" νευριασε, πηγε ν'αρπαξει το ασυρματο, τραβηξε με δυναμη το καλωδιο, εφυγε απο την πριζα και εσκασε με το κεφαλι στα πλακακια...

Στελλα μου να τον χαιρεσαι τον αντρουλη σου! Να ειναι γερος και παντα ευτυχισμενος.

Ειδες κυρια η Αφροδιτουλα.. Ετσι κανουν τα καλα παιδακια... Κανουν νανακια και δεν ενοχλουν την μαμα και τον μπαμπα.. :D

Διαβασα υπνοσακο ή ηταν η ιδεα μου....? Με τι μαγικο κολπο την βαζεις εκει μεσα?

Η δικια μου ουτε ρουχα δεν καθεται να της βαλεις...

Οσο για το γιο-γιο... κι εγω δεν περιμενα τετοια "συμπεριφορα"... Χθες ηρθε σπιτι μια φιλη μου (ετοιμογεννη) και η Αναστασια καθε 15-20 λεπτα ελεγε "κακα" κι εγω ετρεχα να φερω το βατραχακι,

και μου λεει "δε βαρεθηκες μεσα-εξω? και μονο που σε βλεπω κουραζομαι".. :lol:

Πολυ συχνα κανει τσισα αλλα δε την βαζω ολη την ωρα γιατι βαριεμαι...

Ειμαστε σε πολυ-πολυ καλο δρομο παντως. Η κορη της ξαδερφης μου καθαρισε 22 μηνων (λετε να παιζουν ρολο τα γονιδια:D ...?...) Μπαααα στο παιδι ειναι...

Ντινακι μου, αχ... μισω την Κυριακη... Απο το σχολειο δε την αγαπουσα...

Μου δημιουργει... "αγχος και στρες" :D ... Δε μπορω να το εξηγησω αλλιως..Δεν μ' αρεσει...

Σε ποσα διαφωνουμε εμεις οι γυναικες τελικα....? :D

Η κοριτσαρα σου στο ενα κρεβατι... και ο καλος σου στο αλλο....... κι εσυ γιατι εισαι στο "χαζοκουτι"....? Γρηγορα μαζι τους να βγαινουν απ' τις κουβερτες κι' αλλα κεφαλακια...!!!

Αννουλα... ο μικρος σου νομιζω πως θα κανει αψογη κουβεντουλα με την Αναστασια...!

Η πολυλογια και η πονηρια δεν εχουν ορια.. :lol:

Η μικρη μου την μονη λεξη με 3 συλλαβες που ειπε μια μερα κατα λαθος ειναι "κακακια"..

λεει μονο μικρες λεξεις ή την πρωτη συλλαβη..

Το θεατρο του παραλογου.. να δεις που τρεχει στην κουζινα.. πιανει τον φουρνο και φωναζει "ντιθ-ντιθ" και φευγει τρεχοντας και γελαει με καμαρι... :lol::lol: ( σαν να μου λεει "εσυ δε μ' αφηνεις αλλα εγω το πιανω,για να μαθεις"..) :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Που ειστε ολες καλε??Ειδατε καλοκαιρία κ ξεπορτισατε :-p ??Το ευχομαι!!

Φανουλα μου!!Ποσο δικιο εχεις!!!Ουτε εγω μπορω σε 4 τοιχους κλεισμενη...ποσο μαλλον να μου φωναζουν κ οοοοοολη μερα ΜΗΗΗΗΗΗΗ κ ΟΟΟΟΟΧΙ κ ΚΑΚΟΟΟΟΟΟ!.... :roll: !!

Αχ πραγματι μακαρι να εχει καλο καιρο τα Σ/Κ να ξεδινουμε λιγακι στην εξοχη!!!

Τελικα το απογευματακι πηγαμε κ εμεις θαλασσιτσα κ ξεβγαλαμε τα βαφτιστικα της Αφροδιτης!Τελεια ηταν!!!Αλλα λιγο γιατι ο αντρας μου ξυπνησε λιγο αργα κ μεχρι να ξεκινησουμε περασε η ωρα κ ετσι δεν κατσαμε πολυ!Την επομενη φορα οταν θα ξαναεχει τετοια μερα θα το κανονισουμε για πρωι ;) !

Φανη μου με εχει ΣΩΣΕΙ ο υπνοσακος!!!!Δε μενει σκεπασμενη ουτε για 10 δευτερολεπτα,βγαζει καλτσες,μπυτζαμες...τα παντα!Μονο το παμπερ δε βγαζει :lol::lol: !!!Αν δε ειχα τον υπνοσακο νομιζω οτι θα μου ηταν μονιμα κρυωμενη...Την βαζω ομως απο περσι το χειμωνα που ηταν πιο μικρη κ πιο αβουλη :-pB) κ ετσι τον εχει συνηθισει!Ειχα μια ανησυχια που μεσολαβησε το καλοκαιρι μη τυχων τον ξεχασε κ δε τον ηθελε ,αλλα κανενα προβλημα!Τον ξαναδεχτηκε αμεσως!

Καλα την κορη σου την εχω κανει φιρμα :lol::lol: !!!!!Πολυ διαφημηση σου λεω!!Κανεις δε ξερει τοσο προχωρημενο παιδακι στην ηλικια της!!Δεν ειμαστε τυχαιες στο μαμμυ λεω :lol: !!

Σε φανταστηκα να τρεχεις στο σαλονι με το βατραχι περα δωθε κ πολυ γελαω =))

Οι υπολοιπες που ειστε κοριτσια??Για πειτε τα νεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο ευτυχισμένη ενιωθα τόσο πρωι,μου βγηκε σε τοσο κακό.. :(

Μας πηρανε το απόγευμα κατι φιλοι τηλεφωνο κ μας ειπαν οτι θα πήγαιναν τη μικρή τους

σ εναν παιδότοπο,να παμε να πιουμε καφε παρεούλα...Είχα ενδοιασμούς(λες κ ήξερα...)

αλλα τελικά υπέκυψα...

Πήγαμε λοιπόν..

Η μικρη ξετρελλάθηκε,όρμησε αμεσως στον χωρο που ηταν για παιδάκια της ηλικίας της..

Κ έπαιζε τόσο όμορφα!!Εμείς πίναμε καφε,αλλα φυσικά πηγαιναμε καθε τρεις κ λίγο

να επιβλέπουμε,παρολο που μια κυρια ηταν για επίβλεψη μόνο εκεί..

..Ούτε σημασια η Ολίνα!!!Σε καποια φαση ειχανε φυγει ολα,θελανε τη μαμά τους(ευτυχως

όμως δεν ηταν πολλά..),η δικια μου το ανεξαρτητο πνευμα συνεχιζε ακάθεκτη να παίζει..

Σε κάποια φάση πήγε να τη δει ο μπαμπάς της κ τους βλέπω να ερχονται κ το μωρο μου

να σπαράζει......Κορίτσια μου της όρμησε ενα βρωμόπαιδο κ τη δάγκωσε τοσο πολύ

στο μάγουλο που ειχε πρηστει το κοριτσάκι μου..Τρόμαξα τόσο πολύ...Μίσησα τους παντες,

τον παιδότοπο,το κωλόπαιδο,τους γονεις του,όλους..Αλλα είχα τόσο πολύ το μυαλό μου στο να ηρεμησω το παιδί μου που την αρπαξα αρον αρον κ φυγαμε,ενω τωρα που το σκεφτομαι

έπρεπε να δείρω πρώτα τη μανα του που ηταν αφασια(γιατι κ αλλες κοπέλες μου πανε

οτι το συγκεκριμενο ορμαει συνεχεια κ αυτη καθεται χαλαρη),μετα να τα ψάλλω

στην υποτιθεμενη επιτηρητρια κ μετα να φυγω.. X(X(

Τρομαξαμε να τη συνεφερουμε την μπουμπουκενια μου...Το σαλαμαγια σαλαμα εκανε το

θαυμα του,αυτη συνηλθε αλλα εγω που εβλεπα το καταμελανιασμενο μαγουλάκι της

έκλαιγα μεχρι να κοιμηθει..Πόσο πονεσα...Μόνο που σκέφτομαι πόσο τρομαξε κ πόνεσε

το παιδι μου με πιανει τρελλα......

Θα το σκεφτω πολυ να ξαναπαω σε παιδοτοπο,πραγματικα,ισως ηταν η πρωτη κ η τελευταια

φορά..

Κ πειτε μου ρε κοριτσια,αυτη η μανα που ξερει οτι δαγκωνει το παιδι της δεν ειναι για

ξύλο??Δηλαδη οκ,ορμαει κ το ξερεις κ παρολα αυτα εσυ το πας σε μερη με τοσα παιδακια

κ καθεσαι κ χαλαρη κ απολαμβανεις καφε???????????????Εξαλλη είμαι............ X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινούλα μου,

είσαι δκαιολογημένη να είσαι στενοχωρημένη και νευριασμένη και έξαλλή αλλά θα σε μαλώσω....κανένα παιδακι δεν είναι "κωλόπαιδο", για όλα φταίμε εμείς οι μεγάλοι.....δεν ξέρω τι έγινε στη συγκεκριμένη φάση και ΦΥΣΙΚΑ έχεις δίκιο αν όπως λες μελάνιασε....όμως επειδή και μένα το μικρούλη μου αγκαλιάζει τόσο σφιχτά που κάποια παιδάκια τρομάζουνε αλλά το κάνει από χαρά και αγάπη και ξέρω ότι ορισμένα παιδάκια το κάνουνε και το βλέπουνε ως χαρά......κάποτε δάγκωνε και μένα ήταν όμως πολύ μικρούλης (10 μηνών) και το ξεπεράσαμε αμέσως.και φταίει ο άντρας μου γιατί όταν ήταν πιο μωρό το δάγκωνε από τη χαρά του (ότι ήθελε να το φάει ) και το παιδί φυσικά το έδεσε σκοινί- κορδόνι...ότι έτσι εκδηλώνεται η αγάπη και άντε να το βγάλεις από τκεφάλι ενός μωρού...ακόμα το κάνει αλλά σπάνια και μόνο σε μας.....και πιστεύω ότι είναι πλέον περισσότερο πόνος από τα δόντια πλέον και όχι χούι.

πάντως εύχομαι περαστικά και γρήγορα να ξεμελανιάσει το μαγουλάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Κωνσταντινα μου γλυκια, δυστυχως τα παιδια ειναι απροβλεπτα, κι εκει που σου λενε.. "μαμα δε θα το ξανακανω" στο λεπτο εχουν γυρισει τον κοσμο αναποδα.

Ποσο μαλλον να προκαλεσουν ζημια σε παιδακι της ιδιας ηλικιας...

Το οτι δαγκωσε την Ολινα το θεωρω απολυτα φυσιολογικο..Απο ποια αποψη το λεω.. (αν εχει "κακομαθει" ετσι να παιζει και να εκδηλωνει συναισθηματα)

Φαντασου πως τα παιδακια στο παιδικο δαγκωνουν-χτυπανε-τραβανε μαλλια-φτυνουν και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις, τα παιδακια εκεινα που καθονται Παναγιτσες και δεν ενοχλουν κανεναν.

Τιμωρουνται με το ιδιο νομισμα και πολλες φορες μενουν μονα τους σε ενα καρεκλακι να κοιταν τον τοιχο, αλλα μολις τ' αφησεις παλι τα ιδια...

Ειναι στο παιδι....

Οσο για την μανα... αχ τι να πω... επρεπε τουλαχιστον να ειχε ενημερωσει για το παιδι της και το ειχε το νου της εκει... Ντινακι μου δες τα πραγματα λιγο πιο "απ' εξω-απ' εξω.. θα συμβουν πολλα παρομοια σε ολες μας.. Σε καμια δεν αρεσει να χτυπανε το παιδι της αλλα δεν μπορουμε να τα βαλουμε και με τα παιδια... Φαντασου την Ολινα, την Αναστασια το Α και Β παιδακι να της τρωει απ' αυτες τις δυο...Τι θα εκανες..? Θα την χτυπουσες? Ειναι ενα λεπτο θεμα που οι γονεις και μονο οι γονεις μπορουν να το διορθωσουν ... αλλα δεν ξερω ποια ειναι η καταλληλη ηλικια γι' αυτο.

Το Ολινακι πως ειναι σημερα...?

Ελα μη μου στεναχωριεσαι αλλο.. Περασε...

Καλη σας μερα! Φευγω για δουλιτσα! Φιλιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Συμπεθερα ωραιο ζευγαρι θα κανουν τα βλασταρια μας..και ο δικος μου τις τρωει απο τα αλλα παιδακια!!!!!

Δαηκωνει αλλα μονο εμενα ευτυχως..αλλα πολυ χαλβας ρε συ..του παιρνουν τα παιδχνιδια τιποτα αυτος, τον κοπανανε τιποτα αυτος, κοιταει και κλαψουριζει...

Θα συμφωνισω με την Φανουλα στην αναλυση του θεματος..για τη δε μαμα τι να πω..λιγη διαπαιδαγωγηση δεν βλαπτει..και οχι η τιμωρια δεν ειναι διαπαιδαγωγηση

Εμεις χαλια, απο χτες εχουμε πηρετο, δεν ξερω τι επαθε θα παρω τηλ την παιδιατρο να δουμε τι θα μας πει..

πωπω..πολυ πικρα το καημενουλικο μου

κατα τα αλλα καλα.

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα καλη εβδομαδα σε ολες σας ~o)@};-@};-

Κωνσταντινα τι παθατε βρε κοπελα μου; :( στγνωμη κοριτσια αλλα κ εγω ετσι θ'αντιδρουσα :angry::angry: ναι δε λεω το παιδακι ετσι δειχνει την αγαπη του, αλλα εσυ σα μανα που το ξερεις, εχε λιγο το νου σου μη αρπαξει κανενα, οπως εκανε με την Ολινα.... ;)

Στελλα κ Φανουλα περασατε ωραια χθες, εμεις εδω ειχαμε κρυο πηγαμε το πρωι εκκλησια, εκατσε μιση ωρα περιπου καλα στο καροτσι κ μετα τον κυνηγουσα στην εκκλησια πηγενε παντου μπουσουλοντας κ φωναζοντας.... :lol: ευχαριστω για τα καλα σας λογια στις ανυσιχιες μου @};- προχθες βρηκα μια γνωστη μου το δικο της αγορακι μας περναει 4 μερες κ μου ειπε πως ειναι στο ιδιο σταδιο με τον Παναγιωτη, εχουν κ το ιδιο ονομα,τυχαιο δε νομιζω2; που λεει κ η διαφημηση.... ;)

τωρα τον εχω αγκαλια μαζι μου ειναι η ωρα που θα φαμε κρεμουλα κ μετα ατα.....σας αφηνω καλο πρωινο σε ολες... ~o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου..

Να διευκρινισω πως το παιδάκι δεν ητανε μωρο,ητανε 2μιση,3 ετων..οπότε αυτα

τα περι εκδήλωσης αγάπης σορυ,αλλα βερεσε τ ακούω..!!Το εκανε εντελώς επίτηδες,

ηταν επίθεση καθαροτατη...Κ οπως εγραψα παρακατω,αυτοι που εφταιγαν ηταν

πρωτα κ καλύτερα η μανα του κ φυσικα κ η κυρια που υποτιθεται πως τα πρόσεχε..

Κ εγω βεβαιως βεβαιως που την πηγα εκει!!Πιστέψτε με νομιζω πως η καθεμια απο

εσας αν αντικριζε το παιδακι της απο τρισευτυχισμένο,πρησμενο κ μελανιασμενο

χωρις λόγο,με τον ιδιο τρόπο θα εκφραζόταν...

Αντιλαμβανομαι οτι οταν παει παιδικο θα τα χει ολα αυτα,αλλα αλλιως ειναι να ειναι 2 χρονων,

με συνομήλικα κ να μπορει ακομη κ να αντεπιτιθεται,κ αλλιως ειναι να ειναι μωράκι

κ να μη ξερει απο πού της ηρθε....

Είμαι ακόμη σοκαρισμένη,κ όσο βλεπω το μελανο της μαγουλάκι τοσο τρωγομαι να ξαναπαω

εκει κ να ξεδιαλυνω το ολο θεμα...Τουλαχιστον να ξεκατινιαστω να μου φυγει κ το άχτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφιες μου!!!

Ντινακι μου γλυκο τι παθατε μωρε στα καλα καθουμενα :( ...

Ναι ενταξει μεσα στο προγραμμα ειναι κ αυτα...αλλα κ εγω πιστευω πως εκεινη τη στιγμη δε θα μπορουσα να σκεφτω λογικα κ με κατανοηση...νομιζω πως θα γινομουν κατινα κ θα ξεμαλλιαζα κ τη μανα κ την "υπευθυνη".... :blush:

Το παιδακι δε φταιει,κατανοητο!Ολοι οι αλλοι ομως ειναι απαραδεκτοι!!

Η αληθεια ειναι οτι προσωπικα δε συμπαθω καθολου τους παιδοτοπους απο πολλες αποψεις....δε νομιζω να παμε ποτε!Δε μου αρεσει η νοοτροπια τους!Οι υπευθυνες ειναι ελαχιστες κ τις περισσοτερες φορες ανεκπαιδευτες!Δε μου αρεσει ο κλειστος χωρος,προτιμω το εξω κ κυριως δε μου ταιριαζει η νοοτροπια του να παω εκει για να πιω καφε "ησυχη"...μονο ησυχη δεν θα ειμαι,θα ειμαι κ εγω μεσα στις μπαλες :lol: ! Ε!Προτιμω να την κυνηγαω εξω!!Αμα θελω να πιω καφε ησυχη κ χωρις να κυνηγαω,θα παω τη μικρη σε μια γιαγια για 2 ωρες!

Ντινακι αγαπη μου προς Θεου μη με παρεξηγησεις!!!!Αποψη για τους παιδοτοπους εκφραζω!Η κολλητη μου δουλευε 2 χρονια σε παιδοτοπο κ προσπαθουσε ΜΟΝΗ της να κουμανταρει 50 παιδακια :o !!!!!Ξερω πολυ καλα γιατι ειχες ενδοιασμους να πατε κ ποσες φορες σηκωθηκες απο αγχος για να την τσεκαρεις!!!!!!!!!!Ενα δευτερολεπτο ομως αρκει!Κ εσυ δεν εφταιγες καθολου!!!!!!Ηταν να γινει...

Προσπαθησε να ηρεμησεις κ να μη στεναχωριεσαι αλλο!Η αγαπουλα σου δε θα το θυμαται!Κ το μαγουλακι της θα γινει κ παλι συντομα ροδαλο κ ομορφο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kωνσταντινα μου δικιο εχεις που εισαι θυμωμενη. Σου πονεσανε το κοριτσακι σου... Δεν ξεπερνιεται ευκολα αυτο... Κι εγω πιστευω πως θα κρατουσα την ψυχραιμια μου και δε θα φωναζα ενατιον ολων αλλα σιγουρα θα εβραζα μεσα μου. Προσπαθω να το σκεφτω γιατι μεγαλωνω ενα μικρο ταλιμπαν και μορει ανετα νε βρεθω ειτε στη δικη σου θεση ειτε στην αντιθετη...

Ο Ιασωνας ξυπνησε αλλος παιδι το Σαββατο το πρωι ολο γκρινια και αγκαλια ηθελε πανω ορθιοι να γυριζουμε μεσα στο σπιτι. Πυρετο δεν ειχε αλλα φαινοταν οτι δεν ειναι καλα (ουτε μια φορα δεν ανεβηκε στο τραπεζακι του καθιστικου, ουτε μια επιθεση στην παπουτσοθηκη). Το απογευμα την ωρα που τρωγαμε φρουτακια αρχισε κι ανεβαινε... μεχρι 38,6 εφτασε αλλα μετα το panadol ειχε μονο δεκατα. Συνεχιζει να εχει καταρροη... Χθες το πρωι παλι δεν ειχε και απο το απογευμα δεκατα παλι. Σημερα ηταν μια χαρα δροσερος και τον εστειλα με το Γιωργο στον παιδικο. Πριν λιγο πηρα τηλεφωνο ηταν μια χαρα και ετρωγε κανονικα... Θα δουμε. Ή ιωσουλα ειναι ή απο τους κατω κυνοδοντες που φυτρωνουν (εχει και απιστευτα σαλια και δαγκωνει τα παιχνιδια σαν τρελος) γιατι δεν ανεβασε πολυ πυρετο.

Εσεις τι αλλα? Δεν ειχε και πολυ κινηση το Σαββατοκυριακο η ομαδουλα μας ε?

Φανη, που εισαι? τι γινεται με τις αυπνιες?

Χρυσα, περαστικα στο Χριστοφορο!

Ντινακι, πως παει η εγκυμοσυνη?

Καρολινα, χαθηκες παλι...

Συμπεθερουλα, φιλια στην Αφροδιτη!

Φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ντινακι!!!

Να σας πω την Αμαρτια μου παιδια, εγω πιο ισυχη πινω καφε σε καποια κλασικη καφετερια παρα σε παιδοτοπο, ο μικρος δεν καθετε πανω απο 5 λεπτα μεσα ενω στο καφε θελει να ειναι με τους μεγαλους, κανει ναζια, νουμερα, μουτρα και γεννικα καλοπερναει.

Το Σαββατο πηγαμε ταβερνα με ενα φιλικο ζευγαρι που ειχαν και αυτοι ενα παιδακι 3 μηνες πιο μεγαλο και περασαμε τελεια .

Ο μικρος εκανε αμυγδαλιτιδα, χαλι μαυρο ειναι, θα παρει αντιβιωση..πολυ κουρατσικο ολο αυτο..και φυσικα ειναι απο ολα αυτα τα βρομικα πραγματα που βαζει στο στομα του..ποσο πια να πλενω η γυναικα, και στον παιδικο δεν εχω παραπονο, απολυμαινουν τα παιχνιδια καθε απογευμα.

Αγγελικη εσας μαλλων ειναι απο δονντια..το καημενουλι...

Στελουνι φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xτυπησε το κουδουνι μου κ το δημοσιευσα ατελες το μνμ μη το χασω!

Ντινακι μου να μου να κανεις μια μεγαλη αγκαλιτσα το αγγελουδι σου απο μενα κ την Αφροδιτουλα κ να μου τη φιλησεις :YMHUG::-* !!!!Εχει εσενα διπλα της κ δε χρειαζεται τιποτα αλλο ;) !!!Ειναι χαρουμενη!!Ουτε που θα το θυμαται!!!Μη μου στεναχωριεσαι αλλο!!Κ καλυτερα να μην ασχοληθεις τωρα αλλο κ πας να κανεις φασαρια!!Το μονο που θα καταφερεις ειναι να συγχιστεις κ να ταραχτεις παραπανω!!Εσυ ξερεις τι πρεπει να κανεις,μην ξαναπας κ τελειωσε ;) !!

Πολλα φιλια :-*:-*:-*

Συμπεθερουλα μου καλημερα!!!!Ακεφιες κ πυρετουλη εκανε ο ομορφουλης μας??Λες να ειναι απο τους κυνοδοντες?Μπορει...κ εμενα 2 μερες που εκανε μεχρι 38,7 κ κανενα αλλο συμπτωμα,ειδα μετα απο λιγες μερες τους 2 δυνοδοντες σκασμενους!

Ευχομαι να ειναι μια χαρα κ να μη ταλαιπωρηθει αλλο!!

Χρυσα μου μπονζουρ!!!Περαστικα μωρε στον Χριστοφορακο!!Κριμα ρε γ@μ@το!Να μην κρατησει πολυ!!

Σερνονται πολλες ιωσεις... :?

Εμεις μια χαρουλα!!Επαιζε μεσα στην κουνια κ τωρα μου φαινεται πως την πηρε ο υπνος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...