Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Καλη Κυριακή να έχουμε ολες.

Χθες πήγα και έκανα καρδιοτοκογράφο και είμαστε μια χαρά. Αν και τις τελευταίες μέρες κοιμόταν συνέχεια και έκανα πολύ προσπάθεια για να τον καταλάβω, χθες καταφέραμε και τον ξυπνήσαμε στο νοσοκομείο και όλα πήγαν καλά. Το βράδυ βέβαια έκανε πάλι πάρτυ αλλά πάλι καλά με άφησε και κοιμήθηκα ολόκληρο 10ωρο χωρίς καθόλου ενοχλήσεις.Σούπερ!! Αύριο ξαναπάμε στο ΙΑΣΩ να μας δει ο γιατρός απο κάτω..άντε να δούμε!! Αν και μας βλέπω με πρόκληση.. Χθες είχα μια πανέμορφη μέρα - πήγα για καφέ με τις κουμπάρες μου στην παραλία, το βράδυ ξαναπήγα με τον άντρα μου και μετά πήγαμε επίσκεψη στον κουμπάρο μου. Πολλές κουμπαριές ...έχω παντρέψει τις δυο παιδικές μου φίλες και σύντομα θα βαφτίσω και την μικρή μπέμπα της μιας και εμας μας παντρεψε ο κολλητός του άντρα μου και παλιός μου συμμαθητής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia euxaristw para poli gia tis euxes sas!!!emeis pame arketa kala,o kardiologos einai euxaristimenos me thn kardoula kai isws se 10 meroules na ton parw spiti!!!!

να σου ζησει...δεν το ειχα δει.....με το καλο να παρεις το μικρουλι σου σπιτι...μπραβο....χαιρομαι πολυ για σενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυούλες !οσες μειναμε τουλάχιστον γιατι καποιες ειναι μανουλες πια ;)

πώς περασατε ΣΒΚ? ευγενια πέρασες υπέροχα απ οτι βλεπω,χαιρομαι.

απο την ευη κανενα νεο ακομη! crazy υπομονη,άλλαξε σχεδια το μωρακι σου!

εγώ ξεκουραστηκα αρκετά το ΣΒΚ,το είχα ανάγκη και έχω τακτοποιησει αρκετα με τα μωρουδιακά.το σπιτι όλο ειναι στρωμενο επιτελους!χριστουγεννιατικο δεντρο όχι ακομη,νωρις μου φαινεται αλλά πριν γεννησω θελω να το στολισω.σήμερα πήρα και το κιτ για τα βλαστοκυτταρα απο ακαδημια αθηνων.αύριο έχω να παω στο γιατρο,αποροία έχω πόσα κιλά θα ειναι ο μικρος :roll:

και τώρα έχω πλυντηριο με μωρουδιακά :P

έχουν αρχίσει και οι πόνοι στην πλάτη μου, ψηλά ,δυστυχώς ,ανοιγουν τα πλευρά,και ο μικρος δεν κλοτσαει τοσο δυνατα,έχει περιοριστει καθως μεγαλώνει,κουνιεται όμως μια χαρά :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ειμαστε καλα,απλα το βραδυ δεν βολευομαστε με τιποτα στο κρεβατι και κοιμομαστε πια στον καναπε!!Ασε που ο μπαμπας ροχαλιζει απιστευτα,οποτε με βολευει να στρωνω στο σαλονι και να κοιμαμαι!

Εχω κι εγω πλυντηριο σημερα με τα τελευταια ρουχαλακια του μπεμπη,ακομα δεν εχω στρωσει,ρε κοριτσια με κοντομανικο ειμαι ολη μερα..δε μου παει...ετσι κι αλλιως μονο στο σαλονι εχω χαλι να στρωσω...στο δωματιο του μπεμπη για τον πρωτο καιρο δε θα βαλω ουτε χαλι,ουτε μοκετα..αντε ενα μικρο χαλακι για οταν πιασουν τα κρυα...

Χθες ειχαμε παει στο ΜΗΤΕΡΑ να δουμε μια φιλη μας που γεννησε το κοριτσακι της...μολις μπηκε στον μηνα της την περασμενη Τριτη και το μωρακι δεθηκε δυο φορες με τον λωρο,οποτε ο γιατρος δεν το διακινδυνεψε και ετσι γεννησε με καισαρικη...η μικρη γεννηθηκε 2600,ηταν πολυ μικρουλα!!

Κοριτσια καθως εβλεπα τα καροτσακια με τα μωρακια μεσα να τα πηγαινουν στις μαμαδες τους,πω πω!!!! ζηλεψα απιστευτα!!!!Κι ελεγα μεσα μου "αντε!! πλησιαζει ο καιρος και για μας μπεμπη να γνωριστουμε!!" Κατι τετοιες στιγμες νιωθεις απεραντη αγαπη για το μωρο σου και απιστευτη περηφανεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!χθες ειχα παει στο αλεξανδρα γιατι μια φιλη γεννησε.το μωρακι γεννηθηκε 3280 και ο τοκετος κρατησε 22 ωρες :shock::shock::shock: ομως αξιζε οκοπος γιατι η μπεμπα ειναι μια κουκλα!ειδα καιτη πτεριγα κονσολα ..εκει δηλαδη που θα παω κι εγω και ομολογω εμεινα αφωνη!!!ειναι τελεια,καμια σχεση με το υπολοιπο νοσοκομειο!ενινα εχεις παει να δεις?βρε κοριτσια τι εχετε παρει για το μαιευτηριο νυχτικακια η μπιτζαμουλες?εγω εχω παρει μπιτζαμες και μονο 1 νυχτικακι,αλλα η φιλη μου μου ειπε οτι δε θα με βολεψουν γιατι θα ερχονται συνεχεια γιατροι να εξεταζουν.λετε τσαμπα να πηρα τις μπιτζαμες?ας μας πουν και τα κοριτσια που γεννησαν τι τις βολεψε.jada ευχομαι να ειναι ολα περαστικα,κουραγιο..ρουλα πολυ αναποφασιστο μας βγηκε το μωρακι σου!χεχεχε αν και τωρα στη βδομαδα που εισαι ακομα και να εχει βολευτει καποια στιγμη αναγκαστικα θα ξεβολευτει οποτε μην ανησυχεις!eugenia οχι δεν εστειλα αλλο πμ τελεια που βγηκες με τις φιλες σου ζηλευω θελω κι εγω!!εμενα εχουνε μουχλιασει ολες και δε παμε πουθενα... :( τι λετε να κανει η ευη?λογικα σημερα η αυριο δε θα γυρισει?βλεπω μερικες εχετε αρχισει το στολισμα.εγω θα στρωσω χαλια και θα στολισω μετα τις 10 δεκεμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! τι κάνετε;

Μειωμένη η κίνηση στο θεματάκι μας, λέτε όλες να γεννήσουμε στο Νο5;;; :)

Μαράκι πολύ χάρηκα με τα νέα σου! υπομονή 10 μερούλες ακόμα! Φαντάζομαι ότι σε αφήνουν να τον βλέπεις καθημερινά, έτσι;

ΜαριναΧ όπως το λες... πλησιάζει ο καιρός να γνωριστούμε με τα μωράκια μας! Δεν ξέρω για εσάς βρε κορίτσια, αλλά εγώ ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι έρχεταιαιαιαι!!

Εγώ είχα ένα όμορφο αλλά και συνάμα κουραστικό (λόγω δουλειών στο σπίτι) Σαββατοκύριακο! είχαμε καλεσμένους και περάσαμε όμορφα, αλλά το σπίτι γέμισε γλυκά και πόσο να αντέξω η γυναίκα... :oops: ! Χθες αργά το βράδυ είχα ένα μικρό επεισόδιο... ξαφνικά ένιωσα αδυναμία και ζαλάδα και ένιωσα ότι θα λιποθυμούσα. Ευτυχώς είμασταν στο σπίτι ενός φίλου που μένει ακριβώς απέναντι από το σπίτι μας και κατάφερα σιγά σιγά να γυρίσω και να ξαπλώσω. Σήμερα είμαι καλύτερα, νιώθω λίγο αδύναμη αλλά δεν ζαλίζομαι. Μόνο που τα πόδια μου και τα χέρια μου είναι πρησμένα σαν μπαλονάκια!

Το κρητικό μας Μαράκι που ειναι να μας πει για τον Μανωλιό της;

Καλησπέρα Κατερίνα! ναι είχα πάει πριν 2 μήνες και είχα δει και την Κόνσολα και την Πετσάλη, η Κόνσολα είναι πραγματικά πολύ καλή και μακάρι να υπάρχει άδειο κρεβάτι και να καταφέρουμε κι εμείς να μπούμε εκεί! η φίλη σου σε δίκλινο ή τρίκλινο ήταν; γεννούσε 22 ώρες ε;;; πω πω.... ποιόν γιατρό είχε; Οσο για τις πιτζαμούλες, εγώ πήρα 2 νυχτικά και 1 ζευγάρι πυτζάμες στη βαλιτσούλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koukles...

Mpika gia ligo apla gia na sas enimerosw pos gennhsa enan paidaro thn Paraskevh 4100 kila kai 54 pontous me fisiologiko toketo kai eimaste kai oi 2 mia xara, epistrepsame sto spiti mas exthes to meshmerh kai den prolavenoume na thilazoume ton mpoumpouko pou einai faganoutsiko mwraki..

Molis mporesw tha mpw na diavasw kai ta dika sas neakia....Filia koritsia, paw twra na taisw ton antra ths zwhs mou (I'M IN LOVE AGAIN) :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koukles...

Mpika gia ligo apla gia na sas enimerosw pos gennhsa enan paidaro thn Paraskevh 4100 kila kai 54 pontous me fisiologiko toketo kai eimaste kai oi 2 mia xara, epistrepsame sto spiti mas exthes to meshmerh kai den prolavenoume na thilazoume ton mpoumpouko pou einai faganoutsiko mwraki..

Molis mporesw tha mpw na diavasw kai ta dika sas neakia....Filia koritsia, paw twra na taisw ton antra ths zwhs mou (I'M IN LOVE AGAIN) :lol::lol::lol:

Συγχαρητηρια!!!!!!!!Να σας ζησει ο παιδαρος!!!!Μα τι παιδαρος!!!!

Ο,τι καλυτερο ευχομαι και καλη λοχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μουουουου!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ! Να είναι πάντα γερός, καλότυχος και ευτυχισμένος!

Γυρίσατε από εχθές κιόλας; τέλεια, τελικά γέννησες φυσιολογικά όπως ήθελες! 4.100 ε;; πραγματικά παίδαρος ο γαμπρός μου, και ψηλός! άντε να δούμε πότε θα βγει και η νύφη! :lol:

Ευάκι καλή λοχεία να έχεις, όποτε βρεις χρόνο θα περιμένουμε λεπτομέρειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι να σας ζησει ο παιδαρος!!!

Κατερινα οι πυτζαμες δεν βολευουν τοσο...καλυτερα να επαιρνες περισσοτερα νυχτικακια!Τωρα ομως εφοσον τα εχεις παρει δεν πειραζει.

Εγω αυριο παω στον γιατρο ανυπομονω να δω τι θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eliza μαλλον θα παρω ενα δυο νυχτικακια παραπανω τελικα!ενινα να ξεκουραζεσαι και να προσεχεις!δεν ηξερα οτι υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχουν δωματια στη κονσολα :( το θεωρουσα δεδομενο.ευακι να σου ζησει ο παιδαρος!!!ενινα ετσι πρεπει ο γαμπρος να ειναι λιγο μεγαλυτερος απο τη νυφη ενας μηνας διαφορα ειναι μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koukles...

Mpika gia ligo apla gia na sas enimerosw pos gennhsa enan paidaro thn Paraskevh 4100 kila kai 54 pontous me fisiologiko toketo kai eimaste kai oi 2 mia xara, epistrepsame sto spiti mas exthes to meshmerh kai den prolavenoume na thilazoume ton mpoumpouko pou einai faganoutsiko mwraki..

Molis mporesw tha mpw na diavasw kai ta dika sas neakia....Filia koritsia, paw twra na taisw ton antra ths zwhs mou (I'M IN LOVE AGAIN) :lol::lol::lol:

Να σας ζήσει Ευη μου!!Αντρακλας βγήκε καλε!!!!

Πανρα γερος και καλοτυχος να ειναι!!!

Καλη λοχεια και σε σένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευουλα τα ειπαμε και στο φεισ μπουκ......ο αντρακλας ειναι κουκλος και ιδιος εσυ!!!!

δεν ξερεις τι ερωτας σε περιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να ειναι υγιης και ευτυχισμενος και εσεις παντα διπλα του σε καθε στιγμη της ζωης του!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι μου συγχαρητήρια! να σας ζήσει κοπέλα μου!!!!!! Να είναι γερός και δυνατός!

Τα κατάφερες βρε θηρίο;;;; Γέννησες φυσιολογικά έτσι; Μπράβο βρε Ευάκι. Χαίρομαι πολύ!

Ανυπομωνούμε να μάθουμε την εμπειρία σου και πάλι να σου ζήσει κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...ευακι να σας ζησει το μωρακι κ εσυ να εχεις καλη λοχεια...κοριτσια κ εγω σημερα πηγα για το δευτερο ντοπλερ κ ευτυχως ολα καλα..πηγε 2600γρ η μικρη κ μαλλον με καισαρικη βλεπω να γεννω γιατι δεν λεει να γυρισει..το αλλο σαβ/κυριακο θα παω να με δει ξανα ο γιατρος κ αν δεν εχει γυρισει θα γεννησω με καισαρικη τις επομενες μερες..αυτα τα νεα μου...οσο για νυχτικα κ εγω πηρα 2 πιτζαμες κ 1 νυχτικο ελπιζω να με βολεψουν..φιλακια πολλα πολλα σε ολες σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koukles...

Mpika gia ligo apla gia na sas enimerosw pos gennhsa enan paidaro thn Paraskevh 4100 kila kai 54 pontous me fisiologiko toketo kai eimaste kai oi 2 mia xara, epistrepsame sto spiti mas exthes to meshmerh kai den prolavenoume na thilazoume ton mpoumpouko pou einai faganoutsiko mwraki..

Molis mporesw tha mpw na diavasw kai ta dika sas neakia....Filia koritsia, paw twra na taisw ton antra ths zwhs mou (I'M IN LOVE AGAIN) :lol::lol::lol:

Να σου ζήσει ο μπέμπαρος Εύη μου :ymparty: μπράβο σου,4100 και φυσιολογικος τοκετος :ymapplause: τα κατάφερες!

να μας γράψεις λεπτομέρειες μόλις μπορέσεις.αχ τι καλά να παίρνω θάρρος κι εγώ που περιμενω μεγαλο μπέμπη!

έτσι να συνεχισουμε κορίτσια με καλά νέα όλες μας,φτου φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Εύη να σου ζήσει ο παίδαρος!! Πραγματικός παίδαρος!! Καλή λοχεία να έχεις.. [smilie=blob3.gif]

Μου δίνεις δύναμη γιατί χθες με άγχωσε η μαία!! Ο μπέμπης είναι 3300 και μου είπε προσοχή στο φαγητό να μην πάρω άλλα κιλά εγώ και άλλο βάρος ο μπέμπης.

Εμείς πήγαμε χθες στον γιατρό και μας κοίταξε από κάτω - ο τράχηλος μαλακός αλλά δεν έχει κατέβει αρκετά...Έχω κάθε βράδυ απίστευτους πόνους αλλά τπτ - χθες που τον είδαμε είχε το χέρι πίσω απο το κεφάλι και είχε αράξει μια χαρά!! Γύρισε πλευρό μόνο τις τελευταίες μέρες γιατί πιάστηκε το καμάρι μου!! Προσπάθησε να μου κάνει μερική αποκόλληση μήπως ξεκινήσουμε τον τοκετό αλλά δεν έφτανε ο γιατρός και βλέπω την Πέμπτη που θα ξαναπάω να ξαναπεράσω το ίδιο μαρτύριο. Αλλιώς την επόμενη εβδομάδα πάμε με πρόκληση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!εγω το επομενο ραντεβου το εχω 2 του μηνος οπου και θα με βλεπει καθε βδομαδα.eugenia αντε πλησιαζεις κι εσυ σιγα σιγα!γιατι με προκληση?ειναι μεγαλος ο μπεμπης??αμα εχει αρχισει και κατεβαινει μην ανησυχεις ολα θα παρουν το δρομο τους!ο γιατρος σου ειπε οτι αμα τρως πολυ παιρνει κιλα και ο μπεμπης???γιατι εμενα μου ειπε οτι δεν εχει σχεση το ποσο τρωω με τα κιλα του μωρου.ο μπεμπης μου ηταν ηδη μεγαλουτσικος απότι μου ειπε για τι βδομαδα που τον μετρισε και εμενα μου εδωσε το οκ με το ζαχαρο μου που τοσο καιρο ειχα θεμα και αυτες τις μερες εχω κανει τα αισχοι με το φαγητο!!!!λες να παχαινω το μπεμπη μου ετσι :?: μου ειπε οτι μαλλον θα βγει 3500 και πανω και οτι θα δυσκολευτω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου την άλλη εβδομάδα έτσι και αλλιώς συμπληρώνω τις 40 εβδομαδούλες και δεν θέλει να τις ξεπεράσουμε. Και εγώ που κάνω ενέσεις με βολεύει να πάω με πρόκληση ώστε να έχω σταματήσει τις ενέσεις μια μέρα πριν και να μην υπάρχει θέμα με την επισκληρίδιο. Πρίν λίγο τα είδα όλα να σας πω την αλήθεια - πήγα για πιπί και είδα λίγη βλέννα και λίγο αίμα καφέ - αλλά δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Μάλλον είναι απο τον τράχηλο μου είπε ο doctor..Και χθες είχα λίγο αίμα αλλά ήταν απο την εξέταση και μέχρι το βράδυ είχα καθαρίσει. Αχ μακάρι να έκανε δουλειά το βράδυ ο μπέμπης (όλο το βράδυ πόναγα) και να έχει κατέβει!!! Πάω να μαζέψω όλο το σπίτι, να ετοιμάσω και τα υπόλοιπα πράγματα που είχα αφήσει για το μαιευτήριο γιατί αγχώθηκα λίγο.. :shock::shock: Αν και μάλλον δεν θα χρειαστούν για αυτή την εβδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ευάκι να σας ζήσει ο παίδαρος!!!! Γερός και καλότυχος!!

Ευγενία, η βλέννα που περιγράφεις μπορεί να'ναι το λεγόμενο "βύσμα" που καλύπτει τον τράχηλο όλους αυτούς τους μήνες. Κοντεύεις!! Με το καλό!

Εγώ δεν έχω καμιά αλλαγή. Συσπάσεις ναι, ενοχλησούλες στη μέση ναι... τίποτε άλλο.

Δεν έχω δεί ίχνος αίματος, ούτε βλέννας. Από υγρά βέβαια χαμός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα!!τι μου κάνετε?απο ότι διαβάζω όλες σιγά σιγά περνουμε σειρά!!

Αχ!χαθηκα τόσο καιρό αλλά είχα πολλές ετοιμασίες δωμάτιο ψωνια τώρα κάπως έχω τελειώσει αλλά μου λείπουν αρκετά πράγματα ακόμα ..

Κατερινάκι μου τι μου κάνεις πως περνάς? θα σε δώ αύριο στο μάθημα για να τα πουμε ??

Να ζήσουν τα μωράκια που γεννήθηκαν άντε να πέρνουμε σειρά άν και με έχει πιασει λίγο αγχος τώρα που πλησιάζει ο καιρός βάζω κακές σκεψεις στο μυαλό μου :(:(

η μικρή εχει φτάσει τα 2 κιλάκια !!!!

ο γιατρός μου είπε ότι επειδή ξεκουράζομαι τώρα που σταμάτησα απο τη δουλεια το μωρό πηρε τα πάνω του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια λες να γεννας???ρουλακι το μωρακι σου εχει βολευτει για τα καλα ε??τυχερουλα ναι θα ερθω στο μαθημα!ειδες που ολα πηγαν καλα και η μπεμπα πηρε τα πανω της???φιλακια πολλα θα τα πουμε το απογευμα στο μαθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια λες να γεννας???ρουλακι το μωρακι σου εχει βολευτει για τα καλα ε??τυχερουλα ναι θα ερθω στο μαθημα!ειδες που ολα πηγαν καλα και η μπεμπα πηρε τα πανω της???φιλακια πολλα θα τα πουμε το απογευμα στο μαθημα!

κατερινάκι αύριο στις 7.00 δεν είναι το μάθημα ή αλλαξε κατι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ο χουζούρης!! Καλά τρώει, καλά πίνει, γιατί να βιαστεί;;; :lol:

Αχ τι καλά που συνεχίζετε τα μαθήματα!!

Τα δικά μας τελειώσανε την περασμένη εβδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ο χουζούρης!! Καλά τρώει, καλά πίνει, γιατί να βιαστεί;;; :lol:

Αχ τι καλά που συνεχίζετε τα μαθήματα!!

Τα δικά μας τελειώσανε την περασμένη εβδομάδα...

ρουλακι μου άντε κοπέλα μου με ο καλό το μωράκι σου να πάνε όλα καλά σου ευχομαι!!

ναι ευτυχως που έχουμε και τα μαθήματα γιατι δεν θα ξεραμε την τυφλα μας!!! θα μας ελεγε η καθε κυρατσα το κοντο και το μακρη της!!!!εχουμε μαθει πολλά ευτυχως που μας το είπες και πήγαμε σου είμαστε ευγνομων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...