Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Geia sas koritsia, ti mou kanete shmera??

Egw exthes ponousa shmera tpt...Eipa mhpos glitosw thn proklish alla den to vlepw..

Pantos eimai etimh gia aurio (ksiristika kiolas :D:D ) kai to apogevma lew na to perasw me thn korh mou pou exei psiloanxothei to kaimeno gia tis meres pou tha eimaste xoria.

Psixologika eimai kapos vevea auto to programatizmeno den mou aresei kai polu alla.......

Emena pantos to sex den me voithise katholou, to perpatima den to dokimasa kan kai ta kaftera den mporw na ta faw outos h alos giati tha exw provlima me to stomaxi mou...

Pantos koritsia opies exete agoria mhn viazeste na tous vgalete giati lene pos ta agoria einai kalo na pernoun olo ton mhna tous, einai opos se ola tous ligaki piso apo ta koritsia :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!! συγχαρητήρια σε όλα τα μπεμπάκια που από ότι βλέπω τα πηγαίνουν υπέροχα, και στις μανούλες τους φυσικά!

Αθηνά 5 ώρες περπάτημα είδα.... :? .... Εγώ χθες το βράδυ ξεκίνησα δειλά δειλά, περπατήσαμε περίπου 45 λεπτά και νόμιζα ότι έκανα και κατόρθωμα! χα χα χα χα! πόση ώρα δηλαδή πρεπει να περπατάμε βρε κορίτσια; και, θέλει έντονο περπάτημα ή χαλαρό;

Συμπεθέρα μου που είσαι;;; Αυριο είναι η μεγάλη μέρα και σε έχω συνέχεια στο νου μου! να μην αγχωθείς και μου αγχώνεις και τον ευαίσθητο γαμπρούλη μου! όλα καλά θα πάνε, θα περιμένουμε πως και πως να γυρίσετε με το καλό στο σπίτι σας να μας τα διηγηθείς κι εσύ όλα! Καλό κουράγιο γλυκιά μου! Καλά να περάσετε με την κορούλα σου απόψε, θα σε βοηθήσει να χαλαρώσεις!

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο ευχάριστα, αλλά ευτυχώς ούτε και πολύ δυσάρεστα! τελικά οι εξετάσεις δεν έδειξαν ουρολοίμωξη οπότε δεν χρειάζεται να πάρω αντιβίωση (θα ξανακάνω βέβαια άλλη μια καλλιέργεια τη Δευτέρα για να σιγουρευτώ), η κολπική καλλιέργεια όμως έδειξε ένα μήκυτα.. ο γιατρός μου συνέστησε ένα υπόθετο και μου είπε να μην ανησυχώ, εγώ βέβαια δεν μπορώ να μην ανησυχώ όπως καταλαβαίνετε... μου είπε ότι ο μήκυτας αυτός υπάρχει σε όλους μας και πολλαπλασιάζεται όταν βρει το ανοσοποιητικό μας πεσμένο, όπως γίνεται στην εγκυμοσύνη. Μακάρι να περάσει και να σταματήσει και το τσούξιμο.

Ρούλα το 75% μου ακούστηκε μεγάλο ποσοστό εξάλειψης! μωρέ λες να προλάβεις την Εύη τελικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλιτσα σημερα εχεις γενεθλια?να τα χιλιασεις κ με το καλο ο γιος σου...φανταζεσαι να γεννησεις σημερα....?φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

S'efxaristw simpethera mou pou me skeftese..

Mikitas eee?? Na sou pw egw ti ekana gia na anakoufistw kapote pou eixa vgalei mikita (mhn gelaseis)

Evaza giaourti kai me voithise polu, stous mikites aresei ena oksino perivalon kai to giaourti einai alkaliko opote den to afinei na polaplasiastei..Alla esena sou edose kai ipotheto opote kane kalitera auto pou sou eipe o giatros...

Oso gia to perpatima den nomizw na iparxei kapios xronos siggekrimenos, an eisai atomo pou gimnazete kai sinithizes to perpatima nomizw pos mporei na antexeis perisotero, alla egw pou eimai lapas ta 45 lepta mou akougonte marathonios :P:P:P

Roula twra nomizw pos tha gennhsw egw proth, alla esu tha pas toulaxiston afthormita enw egw me kovw gia kesarikh aurio :|:|

AAAAA nai exeis kai gennethlia shmera [smilie=occasion13.gif] XRONIA SOU POLLA NA TA EKATOSTISEIS..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα χρονια πολλα!!!!! με το καλο το μωρακι σας!!!!

Σημερα θα παω κι εγω στον γιατρο,να δουμε τι θα μας πει...σκεφτομαι οτι μαλλον θα με εξετασει απο κατω...καποια μου ειπε οτι θα πονεσει σαν να ειναι η πρωτη μας φορα!!

παντως απο χθες το μωρακι ειναι σχετικα ησυχο...μονο αν του μιλησω ή του βαλω μουσικουλα ή χαιδευω την κοιλια μου ανταποκρινεται...μαλλον εχει στενεψει ο χωρος μεσα....

φιλια και τα λεμε το βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβαζες γιαούρτι ε; δεν το έχω ξανακούσει, έχω ακούσει όμως ότι κάνει καλό να το τρώμε σε τέτοιες περιπτώσεις. Πάντως οι μήκυτες ήξερα οτι προκαλούν φαγούρα, τώρα πως ο δικός μου προκαλεί εσωτερικό τσούξιμο δεν έχω καταλάβει!! :shock: ! σημασία έχει να περάσει αμέσως. Οσο για το περπάτημα, ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα γυμνασμένη! να έχω πάει 2-3 μήνες όλους κι όλους γυμναστήριο στη ζωή μου... η μόνη μου γυμναστική ήταν οι παραδοσιακοί χοροί 1 φορά την εβδομάδα αλλά και αυτούς τους είχα παρατήσει 1 χρόνο πριν. Αντέχω όμως, δηλαδή χτες πιστεύω ότι τουλάχιστον μισή ωρίτσα ακόμα μπορούσα, και αν το κάνω κάθε μέρα λογικά θα αυξηθει ο χρόνος. Αλλά περπατούσαμε σχετικά χαλαρά, όχι έντονα.

Ρουλίτσα γενεθλιάκια βλέπω!! χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσεις!! υπομονή, το καλύτερο δωράκι που έχεις λάβει στη ζωή σου έρχεταιαιαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύχρονη Ρούλα!! Ότι επιθυμείς!! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!! [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif]

Και εγώ έχω ένα θέμα με την μετακίνηση - χρειάζομαι γερανό για να σηκωθώ αλλά κάτι θα σκεφτώ!!! :oops::oops:

Εύη έφτασε η πιο όμορφη ώρα? Όλα καλά θα πάνε αύριο...να είσαι ήρεμη και να απολαύσεις την σημερινή μέρα όσο πιο πολύ μπορείς.

Εγώ ψάχνω για φωτιστικό τελευταία στιγμή..μας κάηκε το φωτιστικό στο παιδικό δωμάτιο και πρέπει να πάρω καινούργιο μέχρι να φτιάξω το παλιό...σε κανά 6μηνο δηλαδή που θα έχει ξεμπερδέψει ο αδερφός μου με τον γάμο του..

'Εκλεισα και ραντεβού τελικά με μαία..ο γιατρός μου επέμενε να πάρω οπότε την Δευτέρα θα την δω στο ΙΑΣΩ..για το μόνο που πιστεύω πραγματικά ότι θα με βοηθήσει είναι στον θηλασμό..να μου δείξει κατευθείαν τον σωστό τρόπο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλιτσα μου χρονια σου πολλα και απο μενα,με το καλο να δεχτεις και το μπεμπακι σου.κοριτσια για σεξ ειδα οτι λετε αλλα για μενα ειναι λιγο μακρια, ο δικος μου φοβατε να μην πληγωθει το μωρακι μας και το εχουμε ξεχασει τελειος το θεμα αυτο απο τον 7 μηνα... :( γιατι ομως σεξ? κανει καπου καλο? ειμαι λιγο ασχετη :?:? ...ενημερωστε με...ευχαριστω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάγια απο τον 7ο? Εμείς από τον 1ο μήνα το έχουμε ξεχάσει...9 μήνες χωρίς σεξ, λέτε να τον καταφέρω τώρα??? Το σπέρμα μπορεί να προκαλέσει τοκετό..έχει μια ουσία που βοηθάει!!! Του λέω μια εβδομάδα σου μένει και μετά πάλι απο 2 μήνες..που θα πάει θα τον ρίξω!! :D:D

Περπάτημα δεν κάνω τρελό αλλά γενικά δεν κάθομαι όλη μέρα...πρέπει να ξεκινήσω πιο εντατικό όμως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάγια απο τον 7ο? Εμείς από τον 1ο μήνα το έχουμε ξεχάσει...9 μήνες χωρίς σεξ, λέτε να τον καταφέρω τώρα??? Το σπέρμα μπορεί να προκαλέσει τοκετό..έχει μια ουσία που βοηθάει!!! Του λέω μια εβδομάδα σου μένει και μετά πάλι απο 2 μήνες..που θα πάει θα τον ρίξω!! :D:D

Περπάτημα δεν κάνω τρελό αλλά γενικά δεν κάθομαι όλη μέρα...πρέπει να ξεκινήσω πιο εντατικό όμως!!

Eugenia ida kai emas pou kanoume ti kataferame, oute sispasois oute tpt ;);) Kai sthn alh pou den kaname giati eimastan sto spiti ton gonion mou kai den mas voleve vgike prhn thn wra ths...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!

Εχω πολυ καιρο να μπω!!! Τοσα νεα μαζεμενα.

Εχετε αρχισει τα γεννητουρια ε? τελεια!!!

Συγχαρητηρια σε ολες τις μανουλες και τα μπεμπακια σας.

Εμεις είχαμε διαφορα αυτο το μηνα. Πεθανε ο παππους μου, μετα μπηκε η αδερφη μου για εγχειρηση στον πνευμονα. Αυτες τις μερες κι εγω κι ο αντρας μου ειμασταν κρεβατωμενοι με ιωση.

Τελος παντων, πηγαμε την Τριτη στο γιατρο, ο μπεμπης ειναι 2150 (δεν επρεπε να ειναι πιο βαρυς?). Το αμνιακο μια χαρα και ο πλακουντας αρχιζει να γερναει. Θα ξαναπαμε στις 26 τωρα.

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Πικαντικη συζητηση βλέπω!!! :D:D:D

Ρουλα μου γιορταζεις σήμερα;;;ΝΑ τα εκατοστησεις!!!Με το καλο ο μπέμπης σας!!!!!

Ευη αυριο ειναι η μεγαλη μέρα;;;;Ολα καλα να πάνε!!!

Κοριτσια εγω στο 1ο ουτε συσπασεις είχα,ουτε περπαταγα κτλ.Και ξαφνικα άρχισε η διαστολη και μεσα σε 3 ωρες γέννησα φυσιολογικα (με ορο + επισκληριδιο).Οποτε δε νομιζω να παιζουν ρολο ολα αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά αν είναι να βγει θα βγει, αλλιώς πάμε με πρόκληση...δεν πειράζει, αρκεί να έρθει και να είναι υγιέστατο. Ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει και ένα άλλο κόλπο..όταν βάζει χέρι κάνει και μια μερική αποκόληση υμένων και ξεκινάει έτσι σιγά σιγά ο τοκετός...έχουμε ακόμα δυο εβδομάδες, πιστεύω κάτι θα έχει γίνει μέχρι τότε...αλλά είναι μια ευκαιρία να κάνω και εγώ τπτ γιατί άλλους 2 μήνες δεν θα αντέξουμε!!! [-x[-x~x(~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!! :) :) :)

Ευάκι μου με το καλό για αύριο!!!!

Το σεξ βοηθάει με δύο τρόπους.

Ο πρώτος είναι μέσω σπέρματος, το οποίο έχει κάποιες ουσίες που λέγονται προσταγλαδίνες. Αυτές έχουν την ιδιότητα να μαλακώνουν τον τράχηλο και ίσως τον ανοίγουν και λίγο και στη φάση που είμαστε, το θέλουμε αυτό! Γι'αυτό και το ελεύθερο σεξ απαγορεύεται στη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Ο δεύτερος τρόπος είναι ότι το σεξ προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα. Βέβαια, έτσι κι αλλιώς έχουμε συσπάσεις, αλλά προφανώς, λίγες ακόμα, καλό θα μας κάνουν!! :lol::lol:

Εμείς απέχουμε από τότε που έμαθα ότι είμαι έγκυος...

Ο γιατρός έλεγε "όχι γλυκά, όχι επαφές" σε κάθε μας επίσκεψη μέχρι τον 4ο!!

Μετά μας είπε αν θέλουμε οκ, αλλά με το μαλακό, όχι πολλά πολλά, με προφυλακτικό και εγώ ν'αποφεύγω τον οργασμό... Ε και με όλα αυτά τα μην και δεν και όχι, δε σου μένει και τίποτα... ο αντρούλης μου δεν δυσανασχέτησε ιδιαίτερα, το'χε πάρει απόφαση από την αρχή μάλλον... εγώ από την άλλη δεν είχα ιδιαίτερες "ορέξεις", οπότε δεν μας κόστισε πολύ...

Αφού τώρα που'χουμε το ελεύθερο, προβληματιζόμαστε... πως;;; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre Jada mou ti nea einai auta? Silipitiria kai perastika se esas kai kirios sthn aderfh sou, alo kako na mhn sas vrei....

Gia to mwraki sou mhn anisixeis, ola ta mwrakia den vgenoun megala einai kai kanadio akomi pou exoun mikroulia apo ta koritsia. Molis vgei tha parei ta pano tou me thn frontida kai to galataki ths mamas :):)

Eugenia vale mpros isa pou prolaveneis kanena kolpaki, :lol::lol: prhn vgei o mpempis sou kai den exeis matia gia alon antra meta....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλίτσα χρόνια σου πολλά!!! Ότι επιθυμεις και με το καλό το μπεμπάκι σου!

Μαρινάκι μην ανησυχείς δεν πονάει τόσο πολύ. Αν κυρίως δεν έχεις κόψει και το σεξ πολύ καιρό μπορεί να μην σου φανεί και τίποτα. Περιμένουμε νέα σου σήμερα ε;

Βαγιούλα κάντε σεξ!!! Βοηθάει να μαλακώσει ο τράχηλος και γίνονται οι διαστολές πιο γρήγορα.

Βέβαια σ' άλλες πιάνει και σε άλλες όχι.

Ελενάκι πιστεύω ότι με το υπόθετο θα ηρεμήσεις γρήγορα άπ' την ενόχληση που νιώθεις.

Ευγενία μου καλά θα κάνεις και θα μιλήσεις με μαια κι έγω είχα μιλήσει πριν γεννήσω και για τον θυλασμό αλλά και για τον τοκετό. Ρουφηξέ τα αυτά που θα σου πει.

Εγώ κορίτσια μου νέα δεν έχω άλλα παρα μόνο απ' την μπουμπού μου που τα πάμε μια χαρά!!! Μπαίνουμε σ' ένα πρόγραμμα σιγα-σιγά είναι ησυχούλα, τρώει καλά και το βράδυ δεν με ξυπνάει παρα μόνο μια φορά γύρω στις πεντέ μιση και μετά πάλι το πρωί κατα τις 9.30.

Μακάρι να το κρατήσουμε αυτό το πρόγραμμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jada κι εγώ τώρα τα είδα αυτά που έγραψες...

Συλλυπητήρια για τον παππού, περαστικά της αδελφής σου... είναι καλύτερα τώρα;;;

Όλα μαζί βρε παιδάκι μου...

Αναστασία τι καλά!!! Μια χαρά η μπουμπού!! Φτου φτου!!!

Πως ήταν ο πρώτος καιρός του θηλασμού;;

Εσύ πως είσαι μετά τη γέννα, έχεις συνέλθει πλήρως; Πονάκια; Αίμα κλπ;;;

Ευάκι εννοείται πως θα σε σκεφτόμαστε!!

Κι έχεις όλες τις ευχές και τη θετική μας ενέργεια!!!

Να μας στείλεις κάποιο μήνυμα με κάποιο τρόπο εεε;;;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια.

Ο παππους ηταν μεγαλος, τον περιμεναμε. Απλα μεναμε παντα στο ιδιο σπιτι (η κακομοιρα η μανα μου μια ζωη με τα πεθερικα) και ειναι καπως. Η αδερφη μου ειναι στην ανάρρωση τωρα. Ευτυχως ολα καλα.

Ευακι ολη τη θετικη ενεργεια για αυριο!!! :):)

Φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Ρουλα μου χρονια πολλα [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] .Με το καλο ο μπεμπαρος!

Jada μου συλληπητηρια και περαστικα.Μην ανησυχεις μια χαρα ειναι τα κιλα!

Ευακι θα σε σκεφτομαστε και ολα καλα θα πανε αυριο!!!!!!!!!!!!

Εγω κοριτσια απο σεξ γιοκ...ουτε την 1η φορα που γεννησεα 39η εβδομαδα ουτε τωρα.Δεν ξερω και αν οντως ισχυει αυτο...ο δικος μου γιατρος δεν μου εχει πει τιποτα.

Παντως καθε μερα περπαταω 1 ωριτσα σχεδον .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jada μου τώρα είδα κι εγώ το μηνυμα σου. Τα συληπητήρια μου κοπέλα μου και περαστικά σε σας και την αδερφούλα σου. Να είναι σιδερένια. Μην ανυσηχείς και για τσ κιλάκια μια χαρά θα είναι το μπεμπάκι σου.

Ρούλα μου είμαι κι εγώ μια χαρά μετα την γέννα. Μια μικρή ενόχληση μόνο από κάτω (λόγω ραμμάτων) αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό, αίμαι δεν έχω πολύ ευτυχώς και με το θυλασμό τα πάμε περίφημα. την καλύπτω πλέον με το δικό μου.

Μου φαίνεται ότι μέχρι στιγμής μ' έχει ευνοήσει πολύ η φύση ώστε όλα να δουλεύουν ρολόι. Ευγνομωνώ το Θεό για το δώρο που μου χάρισε χωρίς δυσκολίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!

τι μου κανετε?

Αχ Ευακι εφτασε η ωρα εε?τ ωραιααα με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο! να γεννησεις εναν δυνατοο μπεμπηη και να γυρισετε σπιτακι σας με ενα μελος επιπλεον!Θα σε σκεφτομαστεεε!

Αναστασια μου ολα καλα με την μπεμπουλα εε? τελειαα ειναι τα ωραρια σας! μπραβο στην μπουμπου!

ΡΟΥΛΑΑ μου χρονια πολλα να τα εκατοστησεις!ο,τι επιθυμεις!που ξερουμε δηλαδη τι επιθυμεις!τον ΜΠΕΜΠΗ σας φυσικα!Με το καλο να ερθειι!

Λενιω μου μια χαρα ολα εε? να ειδες δεν ηταν κατι σημαντικο!μια χαρα ειναι το μπουμπουκι σου!

Ρηνιω μου μεγαλωσεεε ο μπεμπης εε? τι καλαααα

και σε ολα τα αλλα κοριτσακιααα στελνωω τα χαιρετισματα μου!

εμεις ολα καλα..οπως τα ξερετε!

σε 1 βδομαδα εχω γιατροο και ανηπομωνω γιατι θελω να δω πως παει η μικρη με τα γραμμαριακια..ελπιζουμε να εχει παρειιιι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!!! καλέ πόσα προλάβατε και γραψατε από το μεσημέρι;;; :P

Jada συλληπητήρια κοπέλα μου.. είναι πολύ δύσκολες αυτές οι καταστάσεις, πόσο μάλλον όταν τις ζεις στην εγκυμοσύνη. Περαστικά σε εσάς και την αδερφούλα σου. Οσο για το μωράκι συμφωνώ με τα κορίτσια, μια χαρα θα τα πάει το αγγελούδι σου! απλά λόγω του θέματος του πλακούντα μήπως χρειαστεί να πας για πρόκληση αμέσως μόλις μπεις στο μήνα σου; τι σου είπε ο γιατρος;

Ναταλία θα έχει πάρει βάρος η μπεμπούλα σου, σίγουρα! μια χαρά θα είναι!

Αναστασία τι καλή που είναι η κορούλα σου!! από τώρα σε πρόγραμμα, τέλεια!! :D

Πιάσατε και το θέμα του σεξ βλέπω! ;) ! Ευγενία τα καταφέρατε τόσους μήνες ε; εμείς απήχαμε μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο, επειδή φοβόμουν. Από εκεί και μετά κάναμε μέχρι που απέκτησα την κοιλούμπα, μέχρι τέλη 5ου δηλαδή, και μετά πιό αραιά για ευνόητους λόγους... :roll: και τώρα που πρέπει και μπορούμε να κάνουμε ελεύθερα, απέκτησα τον μήκυτα!!! έλεος!! κι εμένα πάντως μου το είχε συστήσει ο γιατρός από τον 8ο κιόλας, τότε βέβαια όχι ελεύθερα, γιατί βοηθάει στο να μην πονάμε πολύ από κάτω...

Πάντως από ότι κατάλαβα από οσα είπατε, αν θέλει να βγει το μωράκι θα βγει και χωρίς τα "βοηθητικά"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!τελειος ο μπεμπακος μου.ειναι ακομα ευτυχως ψηλα και ειναι 2300 μας ειπε οτι θα γεννηθει σιγουρα απο3500 και πανω :o:o:o ολα καλα λοιπον εχω ξανα ραντεβου στις 2 οπου και ξαματαω το μαγνησιο και θα με βλεπει καθε βδομαδα.αργω δηλαδη ακομα... :D ευτυχως και απο τις πολλες συσπασεις εχω ηρεμησει!ευακι με το καλο το μπεμπακι σου αυριο !!!να μας ενημερωσεις μολις γυρισετε με το καλο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx koritsia apo to anxos mou shmera exw plakothei stis doulies kai me vlepw avrio na me pigenoun me forio sto maieftirio. Molis teliosa kai ta teleftea rouxa pou eixa gia sidero kai meta to programa exei mpanaki alla to mali tha to isiosw to proi gia na eimai freskia...

To thlefono mou xtipaei astamatita shmera kai egw anxonome akomi perisotero, o antras mou klasika doulevei alla prhn ligo pou perase apo to spiti me pire to parapono kai tou evala tis fones giati thelw na einai edw mazi mou to vradi....

Eipe pos tha erthei giro sths 11, ante na doume...

Eftixos exw akomi thn mikrh edw(tha perasei na thn parei o petheros mou sths 10) kai eimaste olo agapes kai louloudia shmera.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...