Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

koritsares moy sygnwmi alla o giatros moy akyrwse to ranteboy to mesimeri kai piga twra to apogeyma. i mpempoyla moy 3.200 eftase kai den exei empedw8ei akoma moy eipe.einai poly eyxaristimenos kai apo mena kai apo to mwraki moy.twra stis 16 to epomeno ranteboy mas. ax eimai poly xaroymeni :D:D:D:D:D:D:D:D:D pane ola teleia....eyxome se oles ta kalitera opos ta dika moy!!!! filakia se oles sas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα κοριτσακια μου!

εβαλα τα μικρα για υπνο και ηρθα!

παλι καλα σημερα ηταν καλυτερα με τον μεγαλο μας εκανε κατι κονξες στην αρχη αλλα μετα ενταξει ησυχασε..

σημερα ειχαμε μια ησυχη σχετικα μερα!

αχχ ξερετε τι ψαχνω? θελω να βρω ταπετσαρια δωματιου με animal print..οχι φυσικα για το δωματιο των μωρων :P χεχε

αν εχετε υποψιν σας καποιο site πειτε μου :D

εσεις τι κανετε κοιλουμπες μου?

ρουλιτσα τελεια τα μαθηματα εε?αντε με το καλο τωρα ο γιοκας σου! λιγο εμεινε και για σενα ;)

βαγια τελεια η μπεμπα 3200? μια χαρα ειναι, απιστευτη!με το καλο και εσυ!

οι υπολοιπες πως πατε.. Ευη τι λεει ο μπεμπης ? ακομα?

καλε η ινα που ειναι? το καταιφακι?

μας ξεχασανε τελειως :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

σε 2 ωριτσες θα δω το αντρακι μου(στον υπερηχο....μην βιαζομαστε....)

ευχομαι μια ομορφη μερουλα σε ολες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsares mou...

Exthes alaksame eteria (apo forthnet to pigame sthn Cyta) kai den eixa thlefono, eskasa milame olh mera....

Exthes eixa kai to telefteo rantevou me ton giatro mou....Koritsia kserete poso mou ton evgale ton mpempi ston uperixo 4300 :!::!::!: Vevea mou eksigise pos einai diskolo na metrisoume akrivos twra alla ta 4 kilakia ta exoume stantar kai peripou 52 pontous.

Eftixos o giatros to exei dei san prosopiko tou stixima na me ksegenisei fisiologika giati einai h defterh genna mou kai thelei na to palepsoume alla mou dinei 50-50%, makari na ta kataferw alla tha einai mia diskolh genna mazi me ola ta ala einai kai terastio to mwro vlepete..

Thn teleftea fora kai egw ton antra mou evala na me voithisei sto ksirizma kai avrio pou tha etimastw gai thn megalh mera tha ton valw na me ksirisei kontra gia na mhn me paspatevoun oi maies, den thelw. Alithia prepei na ta ksirisw ola ola gia pite mou oi palies kai empires????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!Πως τα πατε?

Εγω δεν κρατηθηκα μεχρι την Παρασκευη και πηγα χθες στον γιατρο...Ολα καλα μου ειπε,ο τραχηλος ειναι οπως επρεπε να ειναι και μου ειπε να συνεχισω το περπατημα...μου ειπε οτι ειναι πιθανο να γεννησω και την αλλη βδομαδα.

Αχ ανυπομονω αλλα φοβαμαι κιολας λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εμεις τα πάμε μια χαρά με την μπουμπου.

Δεν κατάφερα να σας βάλω φωτο γιατί είναι απ' την φωτογραφική και έχει μεγάλη ανάλυση. Θα το ψάξω όμως και θα το καταφέρω. Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!!!

Ειρηνάκι μου εύχομαι το αντράκι σου να είναι τέλειος στην υγεία του και να έχεις ευχαρηστηθεί την "συνάντηση" μαζί του. Θα μιλησουμε κιόλας να μου πεις ε;

Ευάκι 4.300 ;;;; Φτου, φτου το αντράκι σου θα βγει ολόκληρο παιδί!!! Με το καλό κοπέλα μου. Κοντεύει η ώρα που θα τον πάρεις στην αγκαλιά σου.

Όσο για το ξύρισμα ναι παντού ξυρίζεσαι, κάντο καλά για να το αποφύγεις στο νοσοκομείο. Εγώ στο σπίτι την προηγούμενη μέρα (λες και το ξερα) μιάμιση ώρα πεδευόμουν με καθρέφτη μόνη μου.

Ελίσα μου λές να είσαι η επόμενη απ' την Εύη;;; Άντε με το καλό! Μην φοβάσαι τίποτα! Κι εγω η πρώτη φοβιτσιάρα του κόσμου γέννησα και μάλισταα φυσιολογικά. Έ! μετα από αυτό όλα γίνονται! Πίστεψέ με. Φιλιά πολλά σε όλες σας!

Πως θα μάθουμε για το Μαράκι απο τα ξένα ρε κορίτσια; Εχω αγωνία να δω πως τα πήγανε. Εύχομαι να είναι πολύ καλά και οι δυο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!! τι κάνετε; τι ευχάριστα νέα για τα μωράκια σας Βάγια και Εύη; καλά ο γαμπρός μου ολόκληρος άντρας έγινε! άντε, 2 μερούλες έμειναν!!

Αναστασία πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά στο σπίτι με την μπουμπού! μας καθησυχάζεις κι εμάς :P ! Πες μας μερικές λεπτομέρειες ακόμα: έκανες επισκληρίδιο; πόσες ώρες διήρκησε ο τοκετός; η μικρή είναι ήσυχη;

Αντε Ελίζα, πήρες σειρά κι εσύ! με το καλό κοπέλα μου και μη φοβάσαι τίποτα, είσαι έμπειρη!

Ρηνιώ καλή συνάντηση να έχετε με το γιόκα σου! θα περιμένουμε νέα!

Ρούλα ακόμα παρούσα βλέπω! :lol: ! έχεις λίγες ώρες για να εκπληρώσεις την προφητεία της Εύης!

Τα δικά μου νέα είναι ότι χθες πήγα στην Ακαδημία Αθηνών για ενημέρωση για τα βλαστοκύτταρα, πήρα και τα απαραίτητα "σύνεργα" και πλέον νομίζω ότι έχω τα πάντα που χρειάζομαι για το μαιευτήριο! τα αποτελέσματα από τις καλλιέργειες δυστυχώς δεν έχουν βγει ακόμα, σήμερα λογικά θα βγουν τα ούρα και αύριο τα κολπικά για να δω τι θα γίνει με την αντιβίωση... Τώρα που τελείωσα με όλες τις σημαντικές εκκρεμότητες θα ξεκινήσω το καθημερινό περπάτημα μπας και αρχίσει να κατεβαίνει η μπεμπούλα. Από σβούρες πάντως και κλοτσιές καλά πάει!

Οσο για το ξύρισμα... στο μυαλό μου είστε! κι εγώ το σκεφτόμουν πολύ έντονα αυτό το θέμα. Εύη δυστυχώς όλο πρέπει να το ξυρίσουν μου είπε η μαία... Εμενα το πρόβλημά μου είναι ότι ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει ξυράφι, ούτε εκεί ούτε πουθενά, ξυρίζομαι με σιλκ επίλ ακόμα και... κάτω γιατί γενικά δεν έχω πολύ τρίχα και έκανα μόνο το μπικίνι με σιλκ επίλ, ποτέ ξυράφι, δεν ξέρω καν να το χειριστώ! τόσα χρόνια το γλίτωσα και δεν θέλω τώρα να αναγκαστώ. Μάλλον θα πάω σε αισθητικό να μου κάνει αποτρίχωση με κερί, αν και φαντάζομαι ότι θα πονέσει ΠΟΛΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx koritsia shmera ponaw anipofora apo kato, alla mono otan kathome :?::?::?:

Oute to proino mou den mporesa na faw kathisth..Otan ksaplonw vevea iremw kai twra pou kathome sthn karekla tou grafiou ipoferw..

Prhn ligo pou milisa me thn mama mou mou eipe oti isos ksekinaei siga,siga o toketos alla sispasois den esthanome akomi..

O antras mou pige na ferei thn mikrh apo to sxolio molis girisei tha tou pw na me voh8isei na telionw me thn valitsa mou giati teliosan ta psemata shmera kai avrio einai kai meta genname kai exw arxisei na anxonome epikindina :?:?

Anastasia na se rotisw ligo me to xeri sou ti ginete, exei kaliterefsei twra pou gennhses??

Pes nai giati an den kaliterefse tha trelathw, emena me exei pethanei sinexia einai moudiazmeno kai ponaw. :(:(

Enina giati argoun toso polu h eksetasois sou?? H kaliergia na to katalavw alla h gennikh ouron vgenei thn idia mera. Makari na mhn einai tpt.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία είδα την περιγραφή οπότε μου απαντήθηκαν οι περισσότερες απορίες μου! :)

Εύη κι εμένα μου έκανε εντύπωση που καθυστέρησαν τόσο πολύ οι απαντήσεις... Δευτέρα πρωί τις έκανα, κανονικά και η καλλιέργεια ουρων έπρεπε να είναι έτοιμη από χθες το απόγευμα... :?::?: ! Ελπίζω σήμερα να πάρω τα πρώτα αποτελέσματα. Να μην είναι τίποτα δυστυχώς δεν το νομίζω, γιατί το τσούξιμο συνεχίζεται και το επιβαρύνει και η μπέμπα με τις κινήσεις της! απλά είναι διαφορετική αίσθηση απο την ουρολοίμωξη γιατί δεν τσουζει την ώρα που είμαι τουαλέττα αλλά μετά!

Μακάρι ο πόνος που αισθάνεσαι να είναι ένδειξη τοκετού και να γλιτώσεις τελικά την καισαρική! Αν είναι τελικά μπες πριν ξεκινήσεις για το μαιευτήριο και ενημέρωσέ μας, γράψε έστω μόνο ένα "γεννάωωωω"! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισαμεεεεεε

ειναι 2700γρ ολοκληρος αντρας!!!!!

ειναι κουκλι(οπως η μαμα του) :lol:

ολη την ωρα πιπιλαγε το χερακι του,πιπιλακιας σαν τον Παναη μου και αυτος!!!!!

με τον Παναη ειμαστε σε φαση αλλαγων ,πριν γεννηθει ο μπεμπης.Εχουμε κοψει το μπεμπιλινο,κοψαμε την πιπιλα και θα κανουμε την κουνια μας μονο κρεββατακι!!!!το κερασακι θα ειναι το νινι,θα του δωσει το τελειωτικο χτυπημα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι το χέρι μου τώρα εδώ στο σπίτι άρχισε να μου περνάει. Στο νοσοκομείο ήταν το ίδιο και χειρότερα μη σου πω γιατί πρήστηκα και από την γέννα (απ' το σπρώξιμο απ' ότι μου εξήγησαν) και ήρθε και τσίτωσε το δέρμα και μούδιαζε συνέχεια αλλά μόνο για τα 2 πρώτα 24ωρα μετά συνερχόταν και τώρα ξυπνάω περδίκι.

Μην ανυσηχείς θα φύγει σίγουρα και γρήγορα μάλιστα. Στο σπίτι που θα γυρίσεις να πλένεις και να τρίβεις τα χέρια σου με πράσινο σαπούνι. Βοηθάει πολύ.

Ελενάκι καλά θα κάνεις να ξεκινήσεις το περπάτημα πιστεύω ότι θα ευνοήσει να κατέβει το μωρό. Όπως έγινε και σε μένα. Εύχομαι να βγούν γρήγορα οι απαντήσεις των εξετάσεων σου και να ΄μην είναι τίποτα. Ενημέρωσέ μας ε;

Ειρηνάκι μου μια χαρά ο μπεμπάκος σου ε; Μπράβο κοπέλα μου! Χαίρομαι πολύ!!!!! Ο Παναής τόσες αλλαγές μαζεμένες βρε πως τα καταφέρνεις και τα κουμαντάρεις; Πως αντιδράει;;; Πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε και με τον αδερφούλη του γιατί έχει καλή ψυχούλα σαν την μαμά του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!τι νεακια? απ'οτι βλεπω τις επομενες μερες θα γινει χαμος απο γεννητουρια,τελεια!εγω τα παω καλυτερα απο συσπασεις ειναι εμφανως πολυ λιγοτερες σχεδον στα ορια του φυσιολογικου πλεον.το κακο ειναι οτι η μαμα μου μπηκε νοσοκομειο(ευτυχως οχι για κατι πολυ σοβαρο)και με εχει παρει λιγο απο κατω...οποτε δεν θα εχω πια βοηθεια.σιδερωμα καθιστη πλεον και ευτυχως σημερα ο αντρας μου εκανε μονος του γενικη στο σπιτι ο γλυκος μου και με βοηθησε πολυ.αναστασια μου διαβασα την ιστορια τοκετου σου..υπεροχη εμπειρια πρεπει να ηταν.εισαι πολυ τυχερη που ειχες τον αντρα σου διπλα...εμενα δεν γινεται γιατι στο αλεξανδρα δεν αφηνουν :( .σημερα λεω να μη παω φαιναρετη γιατι θα πρεπει να παω παλι μου και νιωθω ενα πτωμα,το βραδυ ο μπεμπης εκανε παρτυ και με ξυπναγε συνεχεια.αφηστε εφτιαξα φασολαδα σημερα (για πρωτη φορα)και τα εκανα μανταρα....αμα εχει καμια ευκολη συνταγη για φασολαδα ας μου τη δωσει please γιατι σημερα με αυτη που εκανα μου βγηκε το λαδι..δε ξερω τι θα φαει ο αντρας μου το βραδυ που γυρναει...παντως οχι αυτο που εφτιαξα..μαλλον θα εχει σουβλακια το μενου....

ευακι μπας και γεννας βρε??? :P:P:P να μας κρατας ενημερες!!!

ρουλακι εσυ ποτε εχεις ραντεβου με τον γιατρο σου?κοντευεις ετσι?

ρηνιω και μελισουλα τελεια τα μωρακια σας!!!!!ρηνιο θα ειναι λιγο δυσκολα με το παναη μου φαινεται αλλα θα συνηθισει!!

το κρητικομαρακι μας που ειναι??τις εχει παρει τα μυαλα ο μανωλιος μαλλον!

ενινα μου ελπιζω να ειναι καλες οι εξετασεις σου ,να μας ενημερωσεις!

τυχερουλα θα μιλησουμε να μου τα πεις αναλυτικα τι ειπατε στο μαθημα,μακαρι να εχω το κουραγιο να ερθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι η φασολάδα θα γίνει άλλη μέρα...πρέπει να αφήσεις τουλάχιστον 8 ώρες να μουλιάσουν τα φασόλια σε νερό και μετά να τα μαγειρέψεις. Τα μόνα όσπρια που μπορείς να φτιάξεις χωρίς μούλιασμα είναι η φακή, η φάβα και τα μαυρομάτικα φασόλια..εγώ σήμερα έφτιαξα ρεβύθια..

Ειρήνη μια χαρά είναι ο μπέμπης σου!! Εγώ έχω γιατρό σήμερα και ελπίζω να είναι όλα καλά..πήρα απαντήσεις αίματος σήμερα και τα αιμοπετάλια μου έχουν πάρει τον κατήφορο..κάθε φορά έπεφταν αλλά σε αυτές τις εξετάσεις επεσαν στα 90 με φυσιολογικές τιμές 140-440 και το εύρος κατανομής αιμοπεταλίων 24,5 με φυσιολογικές 9-17. Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα ο μπέμπης μου..η μικροβιολόγος μου είπε κάτι για φόβο αιμοραγίας..και εγώ κάνω αντιπηκτικές ενέσεις!!!

Σήμερα είμαι χάλια..το βράδυ έμεινα ξύπνια από τις 3.30 - 5.30. Νιώθω σαν να έχω σκάψει..αν και μετά έλιωσα μέχρι τις 10.30, η εξάντληση παραμένει. Σήμερα θα πιέσω τον γιατρό να μου πει πότε με περιμένει..κάτι θα ξέρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια θα ηθελα να σε ρωτησω μιας και βλεπω οτι κι εσυ κανεις τις αντιπηκτικες ενεσεις...

αυτον τον καιρο η αιματολογος μου μοιρασε την δοση κι ετσι κανω μια το πρωι και μια το βραδυ...σημαινει οτι στο φαρμακειο παρηγγειλα 30 κουτια και επειδη δεν εχω παει ακομα στο ΙΚΑ για να μου τα γραψουν, σκεφτομαι μηπως μου δημιουρησουν προβλημα, επειδη ειναι πολλα τα κουτια και μη τυχον δε δικαιολογησουν ολο το κοστος..."παιζει" κατι τετοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα θα σου τις γράψουν αλλά μάλλον θα χρειαστεί να πας δύο φορές μέσα στον μήνα. Εμένα μου έγραψαν τις 15 και θα χρειαστεί να ξαναπάμε για τις υπόλοιπες. Το κόστος έτσι και αλλιώς για το ΙΚΑ είναι το ίδιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πήγαμε στο γιατρό σήμερα, μια χαρά μας βρήκε, ο μικρός έχει εμπεδωθεί σε αρκετά μεγάλο βαθμό αλλά όχι πλήρως και ο τράχηλος έχει εξαλειφθεί στο 75% !!! Κι έχω και μια ελάχιστη διαστολή "ίσα ένα δάκτυλο" είπε...

Οπότε, εκεί που μας είχε στα όχι για να μη βγει πολύ νωρίς ο μικρός και για να πάρει μέρες από τον 9ο, τώρα μας γύρισε στα ναι! χαχαχαχα

Ναι στο περπάτημα, ναι στα πικάντικα, ναι στο σεξ!!! :lol::lol::lol:

Για βάρος δε μας είπε γιατί πλέον δεν είναι οι μετρήσεις αξιόπιστες, οπότε δεν έχει νόημα...

Ευγενια θα ηθελα να σε ρωτησω μιας και βλεπω οτι κι εσυ κανεις τις αντιπηκτικες ενεσεις...

αυτον τον καιρο η αιματολογος μου μοιρασε την δοση κι ετσι κανω μια το πρωι και μια το βραδυ...σημαινει οτι στο φαρμακειο παρηγγειλα 30 κουτια και επειδη δεν εχω παει ακομα στο ΙΚΑ για να μου τα γραψουν, σκεφτομαι μηπως μου δημιουρησουν προβλημα, επειδη ειναι πολλα τα κουτια και μη τυχον δε δικαιολογησουν ολο το κοστος..."παιζει" κατι τετοιο;

Μαρίνα εγώ από την αρχή έκανα δυο ενέσεις την ημέρα και μου έγραφε κανονικά 30 κουτιά για κάθε μήνα. Μία φορά το μήνα πήγαινα και δεν υπήρχε πρόβλημα. Απλά να θυμάσαι ότι μετά το γιατρό πρέπει να πας και στον ελεγκτή του ΙΚΑ, γιατί πάνω από ένα ποσό πρέπει να'χει και την δική του υπογραφή η συνταγή για να την εκτελέσει το φαρμακείο....

Εύη ακόμα να πάρεις ναρθηκάκι που σου έχω πει για το χέρι;;;;;;

Αμάν βρε παιδάκι μου, τι κάθεσαι και το περιμένεις;;; Αφού στο έχω πει από την πρώτη φορά, θα σε ανακουφίσει, έστω και λίγο, θα δεις διαφορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααααααααααααααααααααααα μελισουλα και ειρινακι μια χαρα τα μωρακια σαςπολυ χαιρομαι

ειρινακι χαρα στο κουραγιο σας να περιμενεις τον μπεμπακο σας και να κανετε τοσες αλλαγες μαζι και γω σκεφτομαι πως θα το παρει μολις γυρισουμε σπιτι με τον αδερφουλη του και πως θα του φανει που θα βλεπει τα ρουχαλακια του και τα παπουτσακια του να τα φοραει ο μικρουλακος γιαυτο και δεν αποφασιζω ακομα να του παρω κανονικο κρεβατακι γιατι φοβαμαι μηπως μετα δει τον μικρο να κοιμαται σε κουνια και αρχισει τα κολπακιαααααααααααααααααααααααααααααα

ευγενια μου τι σου ειπε τελικα ο γιατρος σου????

παναγιωτα περιμενουμε και τα δικα σου νεα σημερα απο τον γιατρο ............................

εμεις πηγαμε χτες να μας δει ο μικρος εχει παρει θεση αλλα ετσι και αλλιως εγω θα παω με ραντεβου οσο για τα κιλακια του ειναι γυρω στα 2500 ισως και λιγο παραπανω αλλα δεν δινω πολυ σημασια σε αυτα γιατι και την πρωτη φορα που γεννησα ενω μου βγαζαν οτι ο μικρος θα ειναι γυρω στα 3200 κιλακια γεννηθηκε 2900 και αυτο γιατι περασα τις 40 βδομαδες και ο πλακουντας ειχε γερασει και ετσι δεν τρεφοταν πολυ καλα αλλα οι μετρησεις γενικα παιζουν το υψος το πετυχαινουν μια χαραααααααααααα χα χα χα χα χα χα χα χα χα -μου ειπε να κανω τις τελευταιες γενικες εξετασεις και να παρω και κατι κολπικα υποθετακια για να αποφυγουμε τυχον προωρη ριξη υμενων και να ελλατωθουν οι συσπασουλες που μπορει να εχω γιατι ειναι αρκετα χαμηλα ο μικρος και στο τελος τουν μηνα θα με ξαναδει αυτη την φορα απο κατω -θα παω προετοιμασμενη χα χα χα χα χα χα χα -και αν δεν εχει αλλαξει κατι δηλαδη αν ειναι οκ θα μπω να γεννησω κυριακη 12/12 πρωι πρωι

ρουλιτσα ποτε σε υπολογιζει ???

αντε απο αυριο παλι γεννητουρια θα εχουμε και ετσι μας βλεπω συνεχεια

με το καλο κοριτσακια μια μια

φιλακι πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ρουλα λες;;; Εγώ είχα κλειστό τράχηλο το Σάββατο που με εξέτασε η μαία, μου τον πείραξε λιγάκι και Δευτέρα βραδάκι γέννησα!

Αντε με το καλό!!! Πλησιάζουν οι μέρες σας κορίτσια! Εμείς γίναμε σήμερα 10 ημερών!! Ο θηλασμός πάει σχετικά καλά. Περιμένω να περάσουν άλλες δεκα μέρες για να ξεπεραστούν τα προβλήματα των πρώτων ημερών και να απολαύσω τις στιγμούλες μου μαζί με το κορίτσι μου. Αύριο θα τη ζυγίσουμε να δουμε τι κάναμε μια ολόκληρη εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Αθηνά λες;; Ξέρω γω;;; Όταν λες "σε πείραξε λίγο" πόσο λίγο;; χαχαχαχα

Εμένα όταν με πείραξε, ζούπαγε από δω, ζούπαγε από κει... πόνεσα λιγουλάκι... αλλά για ελάχιστο χρόνο, το πολύ ένα λεπτό.

Από ημερομηνία δεν έχουμε... όποτε έρθει!

Κλείσαμε το επόμενο ραντεβού με το γιατρό στις 22 - για να δούμε... θα το προλάβουμε κι αυτό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ τις ίδιες οδηγίες είχα: Περπάτημα, πικάντικα και σεξ. Περπάτησα 5 ώρες παρέα με τον καλό μου, ήπια ένα πικάντικο τσάι, έφαγα το σούσι μου (χωρίς ψάρι) και πήγα στο νοσοκομείο με διαστολή 4... Είχα περάσει όμως τις 40 εβδομάδες.

Βαστα λίγες μέρες ακόμα όμως για να πάρει επιπλέον βάρος και μετά βουρ για τοκετό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μόλις γυρίσαμε απο το ΙΑΣΩ..τρέχαμε εκτάκτως λόγω των εξετάσεων που είχα πάρει σχετικά με τα αιμοπετάλια. Κάναμε επανάληψη της γενικής αίματος στο ΙΑΣΩ και τελικά τα αιμοπετάλια είναι και παραπάνω από ότι είχα συνήθως. Στο μικροβιολογικό της Ελευσίνας μου τα ειχαν βγάλει 90 και τελικά είχα 151..τέλος καλά όλα καλά γιατί είχαμε αγχωθεί πολύ και εγώ και ο γιατρός μου.Το Σάββατο πάω για καρδιοτοκογράφο και την Δευτέρα για χέρι...τι ωραία τι καλά!!! Ο μικρός χθες που κάναμε υπέρηχο ήταν 3290 παρακαλώ...θρεφτάριιιιιιιιι :shock::shock::shock:

Πρέπει σιγά σιγά να το πέρνω απόφαση...έρχεται...πρέπει να βάψω μαλλιά, να φτίαξω λίγο τα νύχια των ποδιών (δεν φτάνω και σε λίγο θα αλλάξω νούμερο στο παπούτσι.... :lol::lol::lol: ). Πρέπει να ξεκινήσουμε και το σεξ και το περπάτημα...έχουμε αργήσει ήδη...αλλά ο άντρας μου μόλις του είπε ο γιατρός για σεξ έπαθε σοκ..φοβάται!!! Τι φοβάται? Μήπως γεννήσω? Μα αυτό θελω!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία άστα, κι εμείς έχουμε ρίξει πολύ γέλιο με το θέμα... ο δικός μου δεν έχει εκδηλώσει φοβίες... αλλού είναι το θέμα!! Εδώ δε μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι ή να ξαπλώσω καλά καλά... άντε να δούμε πως;;;!!!! χαχαχαχαχαχα

Και εγώ τις ίδιες οδηγίες είχα: Περπάτημα, πικάντικα και σεξ. Περπάτησα 5 ώρες παρέα με τον καλό μου, ήπια ένα πικάντικο τσάι, έφαγα το σούσι μου (χωρίς ψάρι) και πήγα στο νοσοκομείο με διαστολή 4... Είχα περάσει όμως τις 40 εβδομάδες.

Βαστα λίγες μέρες ακόμα όμως για να πάρει επιπλέον βάρος και μετά βουρ για τοκετό!!!!

Αθηνά, 5 ώρες περπάτημα συνεχόμενο;;;;;;;;;;;;;;;;; :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε όχι και συνεχόμενες!!!! :lol:

Κάναμε μια βόλτα στο Βερολίνο. 10χλμ περπατήσαμε. Πιάσαμε τα αξιοθέτα σαν τουρίστες. Πήγαμε και για ένα καφεδάκι και στο τέλος πήγαμε και φάγαμε. Περάσαμε και από μια έκθεση αυτοκινήτου και είδαμε οικογενειακά αυτοκίνητα... Γενικά ήμουν στο πόδι όλη μέρα και λίγο πριν φτάσουμε σπίτι είχα την πρώτη μου σύσπαση. Απαλή αλλά ήταν η αρχή!

Ο παπάς μου είπε να φάω μισό κιλό γλυκό του κουταλιού πορτοκάλι και θα γεννήσω μέσα σε 24 ώρες!!! Δεν το δοκίμασα όμως. Το έριξα στα πικάντικα και στο περπάτημα. Το σεξ δεν μας έκατσε.... 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...