Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσάκια μου!! τι κάνετε;

Εγώ πήγα το πρωί και έκανα τις εξετάσεις (καλλιέργειες), και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα. Σε λίγο έχω ραντεβού για βυθοσκόπηση για να δούμε αν θα μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά. Χθες ψηφίσαμε, μετά πήγαμε με καλή παρέα για καφεδάκι και μετά για φαγητό, και πολύ το ευχαριστήθηκα! ήταν και υπέροχη η μέρα, αντιθέτως με σήμερα! Το βραδάκι όμως που μαζευτήκαμε σπίτι πλακωθήκαμε στις δουλειές, γιατί κάποτε πρέπει να τελειώσει επιτέλους αυτή η γενική! :lol: !

Ναταλάκι, υπομονή! είσαι ηρωίδα με 3 παιδιά και άλλο ένα στην κοιλιά! Πρόσεξε να μην μάθει ο μικρός να κοιμάται στο κρεβάτι σου, γιατί μετά την πατήσατε! Κι εγώ θέλω να το αποφύγω αυτό, αλλά πολύ φοβάμαι πως ειδικά όταν ξεκινήσω τη δουλειά, προκειμένου να κοιμηθεί για να κοιμηθούμε κι εμείς, το ίδιο θα κάνω αναγκαστικά.

Μαράκι από τη δεύτερη πατρίδα μου, ελπίζω να έχεις ήδη γεννήσει τον κούκλο σου και να είστε και οι δύο μια χαρά! με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας και να μας τα διηγηθείς όλα!

Αρα αυτή την εβδομάδα θα έχουμε σίγουρα 2 μπεμπάκια, της Μαρίας και της Εύης! τέλεια! με το καλό να έρθουν όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εε δεν γινοταν αλλιως χθες το βραδυ αν δεν τον επερνα στο κρεβατι!

ααχ τι καλαα 2 γεννητουρια! και αν υποθεσουμε ενα απροοπτο.. 3 ισως να εχουμε την ρουλα!

αντε να εχουμε μια ΤΕΛΕΙΑ βδομαδααααααααααααα :D [με λιγο περισσοτερο υπνοο!]

καλεε να πουμε χρονια πολλα στο ΡΑΠΑΝΑΚΙ μας που εχει σημερα γιορτη!

χρονια σου πολλα να χαιρεσαι το ονοματακι σου και ο,τι επιθυμεις!

με το καλοοο να ερθει ο δευτερος γιοκας σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Μετά από 40+3 εβδομάδες γέννησα με ΦΤ το κοριτσάκι μου. Λίγο μεγαλύτερη από όσο νομίζαμε. Θύμωνα κάθε φορά που οι γιατροί δεν μου έκαναν υπέρηχο αλλά καλύτερα που δεν ήξερα πόσο ήταν γιατί δεν θα τη γεννούσα φυσιολογικά.

Το κοριτσάκι μου γεννήθηκε 4150γρ στις 01.11.10. Οπότε είμαι και εγώ στις μανούλες του Νοέμβρη!!!!! :)

Να μπω στην παρέα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα να σου ζησει η μπουμπουκα να ειναι παντα γερη....ο μπαμπας θα ειναι ευτυχισμενος με 4 γυναικαρες στο σπιτι...θα πρεπει να τον εχετε στα ωπα ωπα :lol: ...

Οποτε θες εχω κολπο για τον γιο =)) φιλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αθηνα ,καλως ηρθες στην παρεα μας και να σου ζησει η μπουμπου σου!!Πες κανα κολπο καλε για την κορη :D:D:D

Εγω ειμαι σε αναμονη...περιμενω να παω την Παρασκευη στον γιατρο να δουμε τι θα μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia....

Ksekinisame dinamika kai authn thn evdomada me to Maraki, apo edw kai pera tha exoume gennitouria kathe evdomada mexri ta Xristougenna.....

Egw shmera piga gia kardiotokografo, to mwro einai mia xara apo sispasois omos miden..Otan ta ide h maia mou leei "etsi koritsi mou esu den gennas"..

Ektos pou kontevw na skasw, wres wres nomizw pos tha mou anevei sto laimo h kiloumpa giati den exei katevei katholou, idika otan exw faei...

Athina kalos hrthes sthn pareoula mas, na sou zhsei kai h 3h korakla...

Natalaki eisai h souper mammy mas me tosa mwra sto spiti afou den trelathikes akomi mia xara eisai :P:P:P

Eugenia mia xara mou akougonte afta ta tzolia, ximoniatiko fagitaki gia vradies me kokkino krasaki...Axx ti eipa h kakomira, krasaki mazi me kalo fagaki [smilie=tongue3.gif][smilie=tongue3.gif]

Enina kai emeis shmera epitelous strosame kai ta teleftea mas xalia kai twra mporw na isixasw kai apo auto to vasano, o antras mou na einai kala dld giati egw pleon den mporw na parw ta podia mou...

AAAA sas eipa den sas eipa, den exw astragalo pleon exei ginei ena me ta podia mou apo thn katakratish..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!! Τι κάνετε; Εγώ είμαι μια χαρα!!!! Επειστρέψαμε στο σπίτι μας. Φύγαμε την Τρίτη τα μεσάνυχτα δύο και ήρθαμε το Σαββατο το απόγευμα τρείς με την μπέμπα μας!!!!!!

Όλα πήγαν τέλεια! Θα σας τα διηγηθώ στο ανάλογο θέμα.΄

Εδώ τι γίνεται; Απ' ότι διάβασα σήμερα πρέπει ήδη να έχει γεννήσει η Μαρία μας! Εύχομαι να κρατάει το μπεμπάκι της πλέον και να είναι ευτυχισμένη.

Ευάκι μέχρι την Παρασκευή ή την Παρασκευή ακριβώς θα έχουμε και το δικό σου μπεμπάκι όσο κι αν έχει βολευτεί στην κοιλιτσα σου ε; Άντε με το καλό να έρθει!!!

Εύχομαι και στην υπόλοιπη παρέα μας που αναμένουν να πάνε όλα περίφημα και να μιλάμε πλέον για τα μωράκια μας και τα κατορθώματα τους σε λίγο καιρό.

Σας αφήνω προς το παρόν γιατί πρέπει να προετοιμαστώ για το γεύμα της μπουμπού μου σε λίγο που θα ξυπνήσει. Θα τα πούμε πάλι και μόλις βρω χρόνο θα σας γράψω και την εμπειρία μου καθώς επίσης θα σας βάλω και φωτογραφία να την δείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου είναι τέλειο χειμωνιάτικο φαγητό - αχ τι θυμήθηκα τώρα...γυρίζαμε με τον αδερφό μου από το σκι στα βουνά και τσακίζαμε το τζολια!!

Αθηνά καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Να σου ζήσουν οι κούκλες σου!!

Ναταλάκι λίγη υπομονή - και μάλλον έχεις πάρα πολύ!! ;);)

Το βράδυ μου ήταν λίγο περίεργο - μάλλον είχα συσπάσεις (πρώτη φορά ένιωσα και δεν είμαι σίγουρη αν ήταν!!!) και άρχισα να έχω λίγο άγχος. Σήμερα είμαι αρκετά καλύτερα - αν και πλέον δεν μπορώ να περπατήσω και πολύ... Βιάζομαι να πάω στον γιατρό να μου πει πως πάμε...θέλω να με δει από κάτω να μην έχω τσάμπα άγχος.. :roll::roll:

Εμείς θα στρώσουμε αύριο ή την Τετάρτη και μετά σκέφτομαι....πότε θα στολίσω για τα Χριστούγεννα???? Πριν ή μετά????Μου αρέσει το σπίτι γιορτινό!! Αν μπορούσα θα άφηνα το δέντρο όλο το χρόνο!!

Αναστασία μου καλώς επέστρεψες εσύ και η μπουμπού σου!!Να σου ζήσει!! Να της φιλίσεις τα ποδαράκια και τα χεράκια και απο εμάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

να 'στε καλα για τους επαινους σας! χεχε ;)

Αθηνα μου φυσικα εισαι ευπροσδεκτη στην ομαδα μας!

Να σου ζησει και η τριτη ομορφουλα σου!ειδικα αν μοιασει στις αλλες 2 θα ειναι μια θεα!

ελισα σε 4 μερουλες γιατρο εε? τελειααα!

Ευη καλα κρατει ο μικρος ε?χεχε νταξει μωρε μην ανησυχεις που θα παει θελει δεν θελει θα βγει! χεχε

α! τι εγινε με το χαλι στο παιδικο? βρηκες αλλο?

Αναστασουλααααα μου! πρεπει να εχετε ξετρελαθει με την μικρη εε? ποσο γεννηθηκε? ααχ να μπεις να μας τα πεις

Ευγενια ποτε εχεις γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, ελπίζω να είσαστε όλες καλά!!!

Μπήκα να δώσω το παρόν και φεύγω γιατί έχουμε το μάθημα στη Φαιναρέτη!!!!!

Τα λέμε αργότερα, φιλάκιααααααααααααααααααααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!απο συσπασουλες τα παω πολυ καλυτερα ευτυχως και εχω ηρεμησει.σε τρεις μερουλες εχω κι εγω επιτελους doppler και γιατρο.

αναστασια μου να σου ζησει η μπεμπα!!!!οποτε εχεις χρονο να μας τα διηγηθεις ολα κατα γραμμα να ξερουμε και μεις που ειναι το πρωτο μας τι μας περιμενει!

αθηνα καλωσηρθες στη παρεα μας να σου ζησει η μπεμπα!

ευη μου μην ανχωνεσαι ετσι κι αλλιως τη παρασκευη θα εχεις τον μπεμπη σου αγκαλια ο κοσμος να χαλασει!!!

τωρα η μαρια καπ μας θα κραταει το μπεμπη της αγκαλιατσα..!!

αχ θελω κι εγω να δω τον μπεμπακο μου!!!!!ποτε θα ερθει αυτη η πολυποθητη στιγμη??i can't wait!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[quote name='"natali.str

Ευη καλα κρατει ο μικρος ε?χεχε νταξει μωρε μην ανησυχεις που θα παει θελει δεν θελει θα βγει! χεχε

α! τι εγινε με το χαλι στο παιδικο? βρηκες αλλο?

[/quote']

Natali to xali sto paidiko den mou to efere akomi, tha to ksanaplenan na doun an mporoun na to sosoun telika. Mou eferan ta ala kai den mou pire lefta pros to paron gia na doume ti tha ginei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα βρε ευη ναι? και ελεγα τι να εγινε τελικα?

να δουμεεε θα κανουν τιποταα?

εχει γινει μεγαλη ζημια?

Ρουλα καλο μαθημα! ακομα να γεννησεις ? χεχε

κατερινα αντε κοντευει και το δικο σας το ραντεβου! μια χαρα με τις συσπασεις? εγω ακομα τα ιδια σκ@@α ειμαι.. εχω καμποσες και περνω το φαρμακακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mpikes idi sthn routina ths manoulas eee??? Axxx auta ta zouzounia pou mas pernoun ta miala me to pou geniounte...

Na sas pw ti mou thn dinei perisotero apo ola twra? To oti prepei sinexia na eimai sthn trixa me to mali kai genika panikovalome sthn idea mipos kai prepei na figw polu grigora apo to spiti kai den prolavw oute ena ntouzaki na kanw....Den eimai telios vlima telika??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη δεν υπάρχεις!! Εγώ που πρέπει να πάω να βάψω το μαλλί μου γιατί έχω 3 δάχτυλα λευκά τι να πω? (Πάλι καλά δεν φαίνονται εκεί που είναι - τα καλύπτω) Αλλά βαριέμαι!! Θέλω και κούρεμα και να πάρω και μάσκα αλλά ο κανονικός μου κομμωτής είναι στο Χαιδάρι και κανένας δεν με πάει εκει...πρέπει να πάω σε εναν βλάκα εδώ...

Νάταλι μέσα στην εβδομάδα θα πάω - θα τον πάρω σε λίγο και μπορεί να μου πεί να πάω και αύριο απο το ΙΑΣΩ..

Αύριο θα πάω να κάνω και τις τελευταίες μου εξετάσεις αίματος και τέρμα...αχ κορίτσια είναι δύσκολη η αναμονή τις τελευταίες μέρες...και εγώ έχω ακόμα 2 εβδομάδες γεμάτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες μου.πως τα πατε? εγω αυριο εχω γιατρο να με δει και να κανω καρδιοτοκογραφο στης 12 το μεσημερι.να δουμε και την δικη μου μπεμπα ποσο εχει μεγαλωσει...θα σας ενημερωσω αυριο μετα τον γιατρο αμεσως..φιλακια καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκιιιι!! γυρίσατε σπιτάκι σας, τι ωραία! να μας φιλήσεις την μπουμπούκα σου, θα περιμένουμε όλες τις λεπτομέρειες μόλις βρεις χρόνο!

Βάγια καλή επιτυχία για αύριο!

Ευγενία κι εγώ θέλω κομμωτήριο για να ανανεώσω τις ανταύγειες μου γιατί μετά... η ρίζα θα φτάσει στο σβέρκο μέχρι να αδειάσω να ξαναπάω!! :lol::lol:

Εύη μου στρώσατε και τα χαλιά ε; μπράβο, ξεμπερδέψατε λοιπόν! πανέτοιμο το σπίτι να υποδεχτεί το νέο μέλος της οικογένειας! Οσο για το δέντρο, αφού γεννάς τόσο νωρίς μπορείς να το στολίσεις και πιό μετά! νομίζω ότι μετά θα το ευχαριστηθείς περισσότερο. Εμείς έχουμε ακόμα δουλίτσες δεν έχουμε τελειώσει, αλλά κοντεύουμε επιτέλους!

Κατερινάκι υπομονή, 3 μερούλες μείνανε και θα δείτε τον μπέμπη σας! ευτυχώς που κι εσύ είσαι καλύτερα!

Τα δικά μου νέα από τον οφθαλμίατρο ευτυχως είναι καλά, δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα! περιμένω τώρα και τις αυριανές απαντήσεις, ελπίζω να είναι και αυτές όσο καλές γίνεται. Καλό βραδυ φουσκίτσες, τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!Που ειστε?

Εγω ετοιμαζομαι να παω για περπατημα!

Αναστασια μου αντε με το καλο τωρα η νεα ζωη με το μωρο!

Εγω τις εκανα τις ανταυγειες μου και ειμαι ετοιμη...Ρε κοριτσια μια ερωτηση....μπορειτε να ξυριστειτε απο κατω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμένα! :D

Αθηνα καλως ηρθες στην παρεα μας και να σου ζησει η μπεμπουλα σου, 4150γρμ!!!μπράβο και φυσιολογικο τοκετο,τετοια να ακουω να παίρνω θαρρος κι εγω που περιμενω μεγαλο μπεμπη!!!!

το Μαρακι απο τα ξενα θα γεννησε υποθετω το μωρακι της ,όλα να είναι καλά εύχομαι!

Αναστασία τί κάνεις ?επέστρεψες σπίτι το μωράκι σου???

αχ τι καλα γενατε σιγα σιγα

απο που θα τα λεμε στην πορεια αφού γεννησουμε όλες ,απο εδώ????

εγώ επιτελους ψωνισα οτι χρειαζομαι για το μαιευτηριο :) μου λείπουν τα είδη θηλασμου για το σπιτι,αποστειρωτης ,θηλαστρο κτλ,θα τα παρω κι αυτα εντος των ημερων

ακουω για συσπασεις που λετε,εγώ δεν εχω ακομη ,νωρις ειναι ακομη ,αλλά αναρωτιεμαι πως θα ειναι :? εξετασεις απο κατω θα κανω την επομενη εβδομαδα που ειναι να παω στον γιατρο.

elisa σχετικα με το ξυρισμα απο κατω ,χρησιμοποιησε καθρεφτακη,ισως σε βοηθησει να δεις γιατι αλλιως δεν φαινεται τιποτα :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε? Εμείς καλά είμαστε - βαριομαστε να κάνουμε δουλειές..έβαλα τις τσιπούρες για ψήσιμο και πρέπει να καθαρίσω χόρτα και να τα βρασω...βαριέμαι!! Έχω σαπίσει εντελώς τις τελευταίες μέρες.... :oops::oops:

Ο μικρός το βράδυ κάνει πάρτυ αλλά το καλό είναι ότι με άφησε να κοιμηθώ αρκετά και κατά συνέπεια και τον άντρα μου...

Αύριο θα πάμε στον γιατρό να μας δει και ελπίζω να έχουμε ευχάριστα νέα...ότι γεννάμε σύντομα και ότι όλα πάνε καλά - έκανα και εξετάσεις αίματος σήμερα και ελπίζω οι μετρήσεις να είναι καλές γιατί το ΣΚ αυτά που φάγαμε δεν ήταν και πολύ light...:mrgreen::mrgreen:

Όσον αφορά το ξύρισμα το κάνω με καθρεφτάκι που μου κρατάει ο άντρας μου... :? αλλιώς...δάσος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και απο μενααααααααααααα τι κανετε???

ρουλα πως πηγε το μαθημα???evi μου σε καταλαβαινωωωωωω απολυτα αλλα πιστευω οτι οταν ερθει η ωρα θα εχουμε λιγο χρονο πριν και θα προλαβουμε αν οχι τι να κανουμε χι χι χι

καλα ευγενια και γω το ιδιο εχω παθει κανενας δεν με παει για να βαλψω τα μαλλια μου ευτυχως που μερικους μηνες πριν μεινω εγκυος τα ειχα βαψει λιγο πιο σκουρα απο το φυσικο μου και ετσι τωρα παρολου που πρεπει να βαφτουν δεν πολυ φαινονται χα χα χα χα χα χα και γω την επομενη βδομαδα εχω τις τελευταιες εξετασεις -ευτυχως δεν μπορω αλλο-και σε κανα 15μερο το πολυ θα πρεπει να παω στον γιατρο μου να με δει και απο κατωωωω-ωχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ-για να δει τον πλακουντα και να οριστικοποιοησουμε το ραντεβου μας

melisoula τι εγινε πως πηγες με τον καρδιογραφο?

κατερινακι ολα καλα θα πανε τιποτα δεν εμεινε 3 μερουλες και μετα να ο μπεμπης.............με το καλο

αναστασια τι ωραια να γυριζεις με το μπεμπακι σπιτακι καλη λοχεια να εχεις

α καλα και γω πρεπει να παρω για να μου φερουν τα χαλια σιγα σιγα απλα ειχε πολυ ζεστη και δεν μου ελκανε καρδια ακομα χα χα χα χα χα και εχω να πλεινω και ολα τα ρουχαλακια του γιαννακη μου για να τα φορεσει ο μικρος με το καλο παλι καλα που πεσαν την ιδια εποχη χα χα χα χα χαχα χα χα χα

πω πω και αυτο με το ξυρισμαααααααααααααααααααααααα αλλο θεμα τι τραβαμε και δεν το μαρτυραμεεεεεεεεεεεεεεεε χα χα χα χα χα χα ενας καθρεφτακος ειναι πολυ καλη λυση αλλα ετσι και αλλιως σε κοιτανε και αν δεν εχεις ξυριστει καλα σε παιρνανε και ενα χερακι και ορισμενες ειναι και ατσουμπαλες ελεος δηλαδη

φιλακια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια μια ερωτηση....μπορειτε να ξυριστειτε απο κατω???

Εγω ή καθομαι στη λεκανη και ξυριζομαι στα τυφλα ή αλλιως βαζω τον αντρα μου και με ξυριζει. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ή καθομαι στη λεκανη και ξυριζομαι στα τυφλα ή αλλιως βαζω τον αντρα μου και με ξυριζει. :?

Κι εγώ τον άντρα μου βάζω! Και να δείτε με πόση προσοχή το κάνει...

Τι κάνετε κορίτσια μου;; Όλες καλά;; Οι κοιλουμπίτσες κλωτσάνε;; Από συσπάσεις πως είσαστε;

Εγώ ανυπομονώ για το αυριανό ραντεβού με το γιατρό... για να δούμε!! Τι θα μας πει;;;

Χτες είχαμε το τελευταίο μάθημα στη Φαιναρέτη... αχ αυτά τα μαθήματα ήταν πολύτιμα και η κοπέλα που μας έκανε το μάθημα, η Μαρία, είναι θησαυρός... χαίρομαι πάρα πολύ που πήγαμε όλο αυτό το διάστημα, μάθαμε πολλά... βοήθησαν και τον άντρα μου αρκετά στο να "μπει στο κλίμα"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...