Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

λενιω να παρεις τον γιατρο σου μπας και σε στειλει στα κεντρικα του αλεξανδρα και κανεις κατευθειαν καλλιεργια ουρων.οσο για το μωρακι μη λες βλακιουλες δεν κινδυνευει το μωρακι απο μια ουρολοιμοξη τωρα στα τελευταια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalhspera koritsares mou.....

Roula kala den sou eipa pos eisai h epomenh sthn sira,,,Anfizviteis to talento mou os medioum dld???? :lol::lol:

Thn Maria den thn vazw mesa giati einai sigouro pos tha ginei thn Deftera, ta aproopta mas endiaferoun gia ta stiximatakia..

Elenh na pas na kaneis eksetasois pali,mhn to afiseis...Alla sigoura den xriazete na anisixeis gia to mwro exei megalosei pleon kai kati na einai (pou den tha einai) tha thn gennhseis kai teliose....

Pantos oso diavazw gia tis enesois sas kathe mera efxaristw ton theo pou den exw tetia na skeftome, vasano einai mpravo sas....

Egw shmera exw mia katakratisei alo pragma, toumpano exw ginei alla efaga kai ena almiroutsiko loukaniko to meshmeri..Aurio me vlepw na mhn me xorane ta papoutsia mou :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη αν έχεις ουρολοίμωξη θα το καταλάβεις αμέσως. Θα πονάς πάρα πολύ όταν πας για πιπι και βασικά θα πηγαίνεις κάθε δύο λεπτά στην τουαλέτα γιατί θα νιώθεις συνέχεια ότι θέλεις να κάνεις πιπί. Και εγώ νιώθω ευαίσθητο πολύ το σημείο και πονάω με το παραμικρό αλλά νομίζω ότι είναι λόγω εγκυμοσύνης. Πρέπει όμως να κάνεις εξετάσεις άμεσα. Εγώ κάνω κάθε φορά σχεδόν καλλιέργεια ούρων και μου είπε ο γιατρός μου ότι έχω δεν έχω μύκητες θα πάρω αντιβίωση για να είμαστε 1000 % σίγουροι ότι θα είμαι καθαρή απο κάτω. Εκανα και την προηγούμενη εβδομάδα καλλιέργεια κόλπου και ορθού...τι άλλο θα κάνω??????????????? :?:?

Κορίτσια εγώ δεν νιώθω τπτ - μια χαρά είμαι αν εξαιρέσεις τις τούμπες που κάνει και πονάω...ο μικρός περνάει καλά εκεί μέσα και θα τον βγάλουμε μάλλον με το ζόρι..συσπάσεις δεν έχω σχεδόν καθόλου και το βράδυ κοιμάμαι σαν βόδι...ξυπνάω μια φορά για να πάω για πιπί και να πιω λίγο νερό και μετά ξαναλιώνω... έχω μέρες να διώξω τον άντρα μου απο το κρεβάτι και κάνει πάρτυ!!! :ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ που με καθησυχάσατε! Πρόσφατα διάβασα για μια μόλυνση από μικρόβιο που μπορεί να προκαλέσει μέχρι και θάνατο του εμβρύου και μόλις έπαθα αυτό πανικοβλήθηκα είναι η αλήθεια... Οπωσδήποτε θα ξαναπάω τη Δευτέρα για εξετάσεις, απλά σκεφτόμουν μήπως πήγαινα σε εφημερεύον για να μην μείνω με το άγχος, αλλά μάλλον θα περιμένω.

Ευγενία σου είπε να πάρεις αντιβίωση ούτως ή άλλως ε; πότε θα ξεκινήσεις;

Ρούλα να μπαίνεις κάθε μέρα να δίνεις το παρόν για να ξέρουμε αν γέννησες ή όχι!

Καλό βράδυ κουκλίτσες, και πάλι ευχαριστώ για την υποστήριξη την είχα ανάγκη :-* ! μακάρι όλα να είναι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!σημερα εχει μια υπεροχη μερα και λεω μιας και δε μπορω να παω βολτα για περπατημα να παμε στους γονεις μου για φαγητο.ενινα ολα καλα θα ειναι βρε αφου θα το κοιταξεις κι ολας ;) εγω θα ξαναμπω βραδακι να δω τα νεακια σας!φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

καλα να περασετε στους γονεις σου! :D

οντως σημερα εχει μια πολυ ωραια μερα.. και ξεκινησε πολυ ωραια εχω να πω, φωναζε η μικρη απο το κρεβατι της.. "μαουυυυυυυυλααα ελααα" "μαουυυυυυυυυυυυυυυυυυλα ελα" χεχε' :)

εμεις τελικα δεν πηγαμε σε εκεινα τα γεννεθλια γιατι δεν θα ειχαν και τα μικρα να κανουν τιποτα και δεν θα μπορουσαμε να κατσουμε!

καλε σημερα δεν παει καμια να ψηφισει? χεχε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου ψηφισα πρωι πρωι και εκανα το χρεος μου :lol: ειπα να μπω και στο μαμμυ!!!!!!!!

τι κανετε μικρες μου?

εμενα με εχει πιασει λιγο αγχος,για την γεννα,που θα αφησω 5 μερες τον Παναη....και οτι αλλο κυκλοφορει γυρω μου......με αγχωνει!!!!!!!αχ αχ!!!!!

σημερα εκανα αρτους γιατι αυριο ειναι του Αγ Ταξιαρχη και το γιορταζουμε .....

τωρα φουσκωνουν ελπιζω να γινουν καλοι!!!!!!

ας βοηθησει ο αγιος ολες τις μανουλες και ολες τις προσεχως μανουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθεια σου Ειρηνη μου!!!!Ολα να πάνε καλα για όλες μας!!!!

Πως ειστε;;;;Δεν προλαβαινω να πολυ μπω.Γεννησε καμια άλλη εκτος απο το Μαρακι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθεια σου Ειρηνη μου!!!!Ολα να πάνε καλα για όλες μας!!!!

Πως ειστε;;;;Δεν προλαβαινω να πολυ μπω.Γεννησε καμια άλλη εκτος απο το Μαρακι;;;;

ευχαριστω Παναγιωτα μου.....για ολες μας να ειναι!!!!!

αυριο περιμενουμε το αλλο μαρακι.....

εχει γεννησει και η αναστασιατακα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ θυμαστε που λεγαμε να συναντηθουμε και μετα αλλαξε το μαμμυ,ψιλοχαθηκαμε και τελικα δε συναντηθηκαμε!!!

Ε λοιπον τι λετε να το κανονισουμε τελικα όσο προλαβαινουμε;;; :D:D:D

Ειχαμε πει για Mall;;; Συνεχειζει να βολευει σαν μερος ή προτιματε καπου πιο κεντρικα;;;;

Περιμενω προτασεις!!!Λογικα καμια δε δουλευει τώρα ε;;;

Ειρηνακι μου ελπιζω να μη σε στενοχωρησα!!! :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ θυμαστε που λεγαμε να συναντηθουμε και μετα αλλαξε το μαμμυ,ψιλοχαθηκαμε και τελικα δε συναντηθηκαμε!!!

Ε λοιπον τι λετε να το κανονισουμε τελικα όσο προλαβαινουμε;;; :D:D:D

Ειχαμε πει για Mall;;; Συνεχειζει να βολευει σαν μερος ή προτιματε καπου πιο κεντρικα;;;;

Περιμενω προτασεις!!!Λογικα καμια δε δουλευει τώρα ε;;;

Ειρηνακι μου ελπιζω να μη σε στενοχωρησα!!! :oops::oops::oops::oops:

οχι ρε ζουζουνα......

εγω το θελω πολυ να τα πουμε ,οποτε ειμαι μεσα,οπου και οτι ωρα θελετε!!!

αν δεν εχουμε συμμετοχες....θα τα πουμε εγω και εσυ Παναγιωτα μου...με τα αντρακια μας!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Παρούσα!!! :lol::lol::lol:

Ειρηνάκι βοήθειά σας! Και του χρόνου με υγεία!

Εγώ πήγα σήμερα και κοινώνησα.

Να ψηφίσω δεν πήγα - ρε δήμαρχε, βάλε κανά ασανσέρ στο σχολείο, πως ν'ανέβω τόσες σκάλες;; χαχαχαχαχα

Καλή η ιδέα σας για καφεδάκι, να πάτε...

Κι αν είμαι και στο ιασω, ελάτε καμιά βόλτα κι από κει!!! χαχαχαχαχαχα

Κορίτσια, εγώ δεν μετακινούμαι πλέον πολύ μακριά! χαχαχαχα

Στο σπίτι μου, στης μάνας μου κι άντε και μέχρι την πλατεία αύριο για τη Φαιναρέτη...

Οι συσπασούλες καλά κρατούν, σήμερα το πρωί είχα και μια υποψία πονακίου (!) σαν περιόδου, κάτι πολύ ελαφρύ βέβαια.. αλλά σημάδι κι αυτό...

Για να δούμε... τα στοιχήματα τι λένε;;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται Ειρηνακι μου!!!Μεσα!!!

Αλλα γιατι να μη μαζευτουμε;;;;Ελατε καλε!!!Δε δαγκωνουμε!!!

Ρουλάκι λες;;;;;;Μακαρι!!!!Φιλακια!!!!Εχει καλο καφε στο Ιασω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΟΛΑ ΚΑΛΑ?? ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΞΑΝΑΔΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ-- ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΡΑΚΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ-----ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsakia mou..

Prhn ligo mazeftikame sto spitaki mas kai esthanome les kai exw na koimithw kana 2 meres (-|(-|

Shmera pigame sto xorio (ekei psifizoume) kai perasame olh thn mera ekso trogontas kai pinontas mazi me pareoula, h mikrh epekse kai etrekse me thn psixh ths....

Aurio tha paw sthn klinikh gia kardiotokografo to proi kai thn Trhth pali ston giatro. Elpizw na vgei mexri thn Paraskevh kai na mhn xriastei na kanoume proklish...

Mariakap aurio einai h megalh mera, ante me to kalo ola kala tha pane kai meta theloume ta nea sas..Aloste esu eisai veteranos, to exeis ksanakanei merikes fores....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Εμείς μαζευτηκαμε στο σπίτι της μάμας μου σήμερα γαμπροί και νύφες και φάγαμε τζόλια με μπριζόλες στα κάρβουνα...μμμμ....το πρωί ανέβηκα στην ζυγαριά μετά απο 2 εβδομάδες και είδα +3 κιλά!!! Έπαθα σοκ και για αυτό έφαγα λίγο το μεσημέρι..τώρα πεινάω όμως και έχω πλακωθεί στα φρούτα, γιαούρτια...

ουτε εγώ πήγα να ψηφίσω...εγώ φέτος ψηφίζω μόνο Νώντα...τον γιόκα που περιμένω!!

Για την συνάντηση με εμένα υπάρχει θέμα - δεν οδηγάω πλέον και δεν με αφήνουν να είμαι μόνη μου και μακρυά απο το σπίτι. Αν κανονίσουμε συνάντηση μια μέρα που θα με πάει ο άντρας μου στο Ιασω και μετά έρθουμε για καφέ μαζί μπορώ να έρθω..αλλιώς δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα μαρακι με το καλο αυριο θα κρατας το μπεμπακι σου αγκαλιτσαααααααααααααααααααα????υπεροχα λ

ρουλιτσα πως εισαι εσυ???πως πας με τις συσπασεις????

ουτε εγω ψηφισα

σε λιγο ετσι οπως παμε αν ειναι να συναντηθουμε θα συναντηθουμε στο ιασω χα χα χα γιατι μια μια θα γενναει

ουτε εγω πια οδηγω ο αντρας μου δεν με αφηνει

evi μου με το καλο περιμενουμε νεα και απο σενα και ευχομαι παρασκευη να γεννας με το καλοοοοοο

πολλα φιλακια στις κοιλιτσες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι άρχισαν οι συσπάσεις και για εμένα...οι βραδυνές...να δούμε αύριο το πρωι αν θα έχουμε..στον γιατρό θα πάμε μάλλον την Πέμπτη να δούμε πως πάμε..δεν με έχει δει καθόλου απο κάτω και δεν ξέρω καθόλου σε τι κατάσταση είμαστε :?::?::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τζολια ειναι ζυμαρικα χειροποιητα που τα φτιαχνουν στα χωρια προς Θηβα(βασικα εγω εκει τα εφαγα).Απ'ότι ξερω ειναι αρβανιτικο φαγητο ε;;;;

Παντως ωραια ειναι!!!!ΝΑ χα μια μεριδουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou eyxaristw kai pali gia tis eyxes sas!!!!edw einai 4 h wra to apogeyma kai se 4 writses mpenw gia eisagogh,apo katw exw anoiksh mono 1 ekatosto kai fusika einai pio nwris 3 ebdomades...tha mou baloun kati thn nyxta gia na anoikso ligi apo katw kai to prwi tha mou baloun oro gia na ksekinhsoun oi ponoi!!!otan me to kalo gyriso tha sas pw ta nea!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη είναι κάτι ελαφρύ και light!! Αρβανίτικο παραδοσιακό φαγητό. Χειροποίητα ζυμαρικά στα οποία ρίχνεις πάρα πολύ κεφαλοτύρι και μετά τα καις με βούτυρο!! Παλιότερα τα καίγανε με λίπος απο κρέας και πάντα συνοδεύονται με μπριζόλες στα κάρβουνα. Είναι θάνατος για το στομάχι αλλά τέλεια στη γέυση, τουλάχιστον για εμάς που έχουμε μάθει να τα τρώμε. Τα τρώνε κυρίως στην Μάνδρα και στα Δερβενοχώρια.

Μαράκι μου απο τα ξένα, με το καλό να δεχτείς τον μπέμπη σου!!! Γεννάς!!! Δεν το πιστεύω!!

Με έναν πόνο και με το καλό να δεχτείς τον κούκλο σου!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια,τι κανετε?

Το Μαρακι θα εχει γεννησει?Τι καλα!

αχ πως θα περασουν οι μερες,την Παρασκευη θα παω στον γιατρο...αντε να με δει απο κατω να παρω καμια ιδεα ...

Μ αυτηντην πεινα τι θα γινει?Ολο θελω να τρωω,βεβαια προσπαθω να κρατηθω αλλιως θαχα βαλει 30 κιλα τωρα! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα σας!

τι κανετε γλυκες μου?

εγω τα εχω παιξει λιγο..

τα μικρα εχουν τρελαθει.. εχουμε προβλημμα στο να κανουμε μπανιο.. κανουν σαν λισασμενα.. δεν υπαρχει αυτο το πραγμα.. χθες το βραδυ ο μεγαλος δεν ηθελε να κοιμηθει με τιποτα και με τα κλαμματα του δεν αφηνε ουτε τα αλλα..

δεν γινοταν αλλο και τον πηρα στο κρεβατι μου!

:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...