Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

ναι ενινα μου ετσι εκανα σε συνδεουν με το καρδιοτοκογραφο για κανενα μισαωρο που σου καταγραφει τις συσπασεις.εμενα με εστειλε οταν τον πηρα τηλ το βραδυ.οσο για τις δουλειες που ειχα δε πειραζει καλα να ειναι ο μπεμπης μου...θα φωναξω και τη μανα μου για τα ρουχα τι να κανω ;) ευτυχως που υπαρχει και αυτη!!!ρουλιτσα κι εμενα ετσι μου λεει ο αντρας μου....ασε που του εχω παραγγειλει απο τωρα τη τουρτα που θελω μολις γεννησω. :P:P :Pevi τρωμε δεν τρωμε κιλακια θα παρουμε τωρα στο τελος!!εσενα τουλαχιστον μια βδομαδα σου εμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωχ αφήστε το, μην ανοίξουμε θέμα για λιγούρες!! ήμουν αρκετά αδύνατη πριν μείνω έγκυος, χωρίς να προσέχω καθόλου, ήταν θέμα μεταβολισμού. Λίγους μήνες πριν μείνω έγκυος όμως είχα πάρει 3 κιλάκια.. αλλά είπα ότι αφού έχω περιθώρια δεν θα στερηθώ τίποτα, όπως και έκανα! λιγούρες είχα από ανέκαθεν, δεν έφταιγε η εγκυμοσύνη! απλά είχα το προνόμιο να τρώω ό,τι θέλω και να μην παχαίνω, το οποίο δυστυχώς δεν ισχύει πλέον και πρέπει να μάθω να ζω με αυτό! η μαία μου είπε να κόψω τώρα τα γλυκά και τα παχυντικά για να μην πάρει πολύ βάρος το μωράκι μου και να είναι πιό εύκολη η γέννα μου, αλλά δεν μπορώ βρε κορίτσια!! το γλυκό έχει γίνει η διέξοδός μου από το τσιγάρο! οπότε τα θέματα "λιγούρα", "στέρηση" και "πολλά κιλά" τσούζουν... :(

Κατερίνα ευχαριστώ για την πληροφορία! δεν χρειάζεται ραντεβού λοιπόν, τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι τώρα έχω πάρει περίπου 8 κιλά το πολύ και φαίνεται να'χει σταματήσει εκεί η ζυγαριά.

Κάπου διάβασα ότι προς το τέλος σταματάει η αύξηση του βάρους και μπορεί να παρατηρηθεί και μείωση (για τη μέλλουσα μαμά μιλάω)... χμμμμμμμ.....

Εύη, περιττό να σου πω ότι περιμένω τη συνταγή για το carot cake!!! Τρέχα να φέρεις τα τεφτέρια σου!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μείωση ε;;; μπα, που τέτοια τύχη!! μισό με ένα κιλό την εβδομάδα το έχω χαλαρά τώρα τελευταία! μέχρι στιγμής μετράω 15 κιλά.... :oops::oops:

Κοριτσάκια σας αφήνω προς το παρόν, πάω να κάνω ένα μπανάκι και μετά να μαγειρέψω και να σιδερώσω... φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry pou sas paratisa sthn mesh koritsia alla ksafnika ida thn wra kai eprepe na figw, eixa rantevou gia manikiour 5 h wra kai ithela na kanw kai mpanaki....

Roula thn sintagh tha sou thn grapsw to vradaki, einai panefkolh kai pentanostimh kai otan thn kanw den menei psixoulo..

Apla einai metrimena ola me mia mezoura to legomeno (dl) deci liter, pou einai to ena dekato tou litrou..Exei teties mezoures sto IKEA kai sthn Souhdia metrane ta panta me afto gia na mhn mperdevese me koupes kai flitsania...

Pantos an exete tetia mezoura exw na sas dosw poles sintages efkoles kai nostimes....Po,po ti xali einai auto ta lew twra kai mou trexoun ta salia =p~=p~ Thn pina mou mesa.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας !!!Δεν θυμαμαι εχω ευχηθει στην Αναστασια???Δεν νομιζω.Να σας ζησει Αναστασια μου!!!

Εγω αρχισα το περπατημα...κοβω χλμ!Ελπιζω την αλλη βδομαδα που θα με δει απο κατω να μου πει οτι εχει μαλακωσει ο τραχηλος...

Απο συσπασεις δεν εχω πολλες ..μονο το βραδυ,ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος.Επεισης μου ειπε οτι στην δευτερη εγκυμοσυνη δεν θελει πολλα πονακια απο νωρις και οτι αυτη τη φορα ξεκιναει ο τοκετος οταν οι πονοι ειναι 10λεπτοι και οχι 5λεπτοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia kai apo mena!!egw to sabbatokyriako tha kanw tis eneseis gia ta pneumonakia proliptika gia na eimaste kalhmeh kai thn deytera mpainw gia proklhsh....37 ebdomades!!!!eftase h wra euxome otan tha epistrepso na exw kala nea na sas pw!!!!filakia kai kalh lefteria se oses gename aytes tis meres!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και απο μενα πως ειστε???παρασκευη σημερααααααααααααααα :D

κατερινακι για τις δουλειες ζηταμε και λιγο βοηθεια απο την μανουλαααααααααααααααααααααααα προεχει η δικια μας ξεκουραση ειδικα οσο πλησιαζει η ωρα η χαλαρωση και ολα τα σχετικουλια ειναι απαραιτητα γιατι μετα θα ερθει το μωρακι και λιγο πολυ θα εχει, τουλαχιστον μεχρι να προσαρμοστουμε στα καινουργια δεδομενα ,τρεξιματακι ...............

elisa μου αρχισες τα χιλιομετρακια???καλο κουραγιο και η πρωτη σου εγκυμοσυνη ηταν με φυσιολογικο τοκκετο η καισαρικη??/

mariakap75 και γω τις εκανα αυτες τις ενεσουλες για τα πνευμονακια για να μην εχουμε διαφορα και να μην χρειαστει πχ αν γινει κατι να μπει σε θερμοκιτιδα και να εχουν αναπτυχθει σωστα να φανταστω οτι θα γεννησεις με καισαρικη???γιατι εμενα ετσι μου ειπε ο δικς μου γιατρος οτι δεν θα με αφησει μεχρι τις 40 βδομαδες θα μου το παρει κανα 2 βδομαδες νωριτερα γιατι εκει η τομη στην καισαρικη δεν αντεχει ακομα πιεση για φυσιολογικο τοκκετο και ετσι θα μπω με ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Χθες καναμε την εξεταση doppler.Ολα καλα!!!Το μωρακι μας ζυγιζει 2750 και την αλλη εβδομαδα θα δουμε τον δικο μας γιατρο για να δουμε τι εχουμε παρακατω....

Την περασμενη Δευτερα ειχα την πρωτη συναντηση με την μαια του γιατρου,μιλησαμε για συμπτωματα τοκετου και πώς θα πρεπει να ειμαι προετοιμασμενη και οχι αγχωμενη και καναμε τις πρωτες ασκησεις αναπνοων...κοριτσια δε ξερω εσεις,αλλα εγω δε πολυκαταφερνω να κανω 40 κοφτες αναπνοες με την μια...με το ζορι φτανω τις 30....μανικι μου φαινεται...

κατι αλλο που με φοβιζει ειναι οτι επειδη κανω ενεσεις αντιπηκτικες,μπορει αν μου σπασουν τυχον τα νερα και δεν παω με ραντεβου για να γεννησω,να μην εχουν περασει 12 ωρες απο την ενεση και να απαγορευεται να κανω επισκληριδιο!!!!!Γεια σας!!!! Εδω με θελω!!!!

Τι να πω!!! Ο,τι ειναι για καλο!!!

Κοριτσια επειδη αυριο θα παω να αγορασω μπιμπερο και πιπιλες,πειτε μου την γνωμη σας...η αδελφη μου εχει δυο μωρακια και μου συστησει μπιμπερο της Αvent και πιπιλες της Chicco με καουτσουκ....εσεις τι εχετε παρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinax καλημερα χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα

μια φιλη μου εκανε ετσι αντιπηκτικες ενεσεις και τις ειπε οτι το μωρακι θα της το παρει με καισαρικη γιατι με το φυσιολογικο θα χασει αιμα πολυ και αφου δεν πηζει ευκολα το αιμα της δεν ηθελε να την ταλαιπωρησει αλλα ισως γιατρος με γιατρος διαφερει αν δεν σου κανει επισκληριδιο θα σου κανει γενικη??/η καθολου?/??

και γω στον πρωτο μου γιο ειχα παρει τον αποστειρωτη της avent και εδινε δωρο και 4 η 5 μπουκαλια που τα λατρεψα και πηρα και 2 γυαλινα chikko για τους κολοικους οπως και του doctor braun που ηταν ειδικα για κολοικους αυτα θα ξαναπαρω και τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rapanaki αυτην την κουβεντα την ειχα με την μαια του γιατρου,με τον ιδιο θα μιλησω την Πεμπτη που εχω ραντεβου..παντως και η αιματολογος που με παρακολουθει ειχε πει οτι αν τυχον μου δωσει συγκεκριμενη ημερομηνια ο γιατρος,τοτε θα μπορεσω να παραλειψω την μια δοση,οποτε δεν θα εχω προβλημα με επισκληριδιο και φυσιολογικο τοκετο...θελει περιπου 12 ωρες να περασει η επηρρεια της ενεσης,οποτε μετα θα ειναι καλα...ο γιατρος μου εχει ξεγεννησει και την νυφη μου που εκανε κι εκεινη ενεσεις και πηγαιναν με φυσιολογογικο,ασχετα αν τελικα γεννησε με καισαρικη γιατι το μωρακι δεν κατεβαινε με τιποτα...

θα δουμε τι θα μας πει ο γιατρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...

Maraki eftase h wra eeee??? Thn Deftera telionei h agonia sou, ante me to kalo ola kala tha pane...

Marina egw afto to thema me tis anapnoes pote den to efarmosa sthn genna mou, den kserw an tha me voithouse perisotero alla egw eixa mia maska me ena aerio pou dinoun sthn Souhdia to legomeno (lustgas) den iparxei edw nomizw kai se psilomastouronei gia defterolepta otan erxete h sispash opote evgala kamia 10ria wres me afto meta omos zitisa episkliridio...

Rapanaki kai egw authn thn fora ta mpoukalia dr. Brown pira, einai apotelezmatika??

Sthn proth mou eixa ths MUM kai eimoun efxaristimenh kai twra tis pipiles ths MUM pira pali...

H Chicco prosfata apesire kapies pipiles pantos, den thimame ton logo..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας !!!Δεν θυμαμαι εχω ευχηθει στην Αναστασια???Δεν νομιζω.Να σας ζησει Αναστασια μου!!!

Εγω αρχισα το περπατημα...κοβω χλμ!Ελπιζω την αλλη βδομαδα που θα με δει απο κατω να μου πει οτι εχει μαλακωσει ο τραχηλος...

Απο συσπασεις δεν εχω πολλες ..μονο το βραδυ,ειναι φυσιολογικο μου ειπε ο γιατρος.Επεισης μου ειπε οτι στην δευτερη εγκυμοσυνη δεν θελει πολλα πονακια απο νωρις και οτι αυτη τη φορα ξεκιναει ο τοκετος οταν οι πονοι ειναι 10λεπτοι και οχι 5λεπτοι.

Re koritsia diavazw pos perpatate eseis kai den mporw na katalavw pos ta katafernete :?::?: Egw me to pou kanw merika vimata arxizoun oi souvlies xamila kato sthn mitra kai sinexia prepei na sfiggome gia na kratisw ta oura mou :shock::shock: Kai pali den ta katafernw kai sinexia exoume diaroes :oops::oops: Giafto foraw servietaki sinexia. Vevea den eimoun etsi prhn merikes evdomades alla tis teleftees 2 toulaxiston ipoferw....

Elisa kai emena o giatros mou eipe pos an exw sispasois ana 10lepto na ksekinisw gia thn klinikh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

τι κανετεε κοιλιτσεεεεεεεεεεεεες μου? :)

ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟΟΟ..

ειμαστε 1.950 γραμ περιπου μου ειπε οτι ενταξει ειμαστε αλλα πρεπει να παρει σιγουραα βαρος..

εκανε και χιουμορ και λεει "με τετοια κοιλιαα περιμεναα ενα μωροοοο τεραστιο" χεχε

μου πε οκ να μην ανησυχω τωρα θα παρειι αρκετο βαρος και θα παω σε 2 βδομαδες παλι στις 19/11

επειδη εχω λιγες συσπασεις μου ειπε να περνω yotopar..

αυτα τα νεακια μου!

α! και μου επε πως δεν την βλεπει την μικρη να βγαινειι απο νωρις του 9ου θελει να την κρατησουμε λεει για να παρει οσα πιο πολλα γραμ γινετε!

ειμαστε τα πιο μικρουλια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

τι κανετεε κοιλιτσεεεεεεεεεεεεες μου? :)

ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΓΙΑΤΡΟΟΟ..

ειμαστε 1.950 γραμ περιπου μου ειπε οτι ενταξει ειμαστε αλλα πρεπει να παρει σιγουραα βαρος..

εκανε και χιουμορ και λεει "με τετοια κοιλιαα περιμεναα ενα μωροοοο τεραστιο" χεχε

μου πε οκ να μην ανησυχω τωρα θα παρειι αρκετο βαρος και θα παω σε 2 βδομαδες παλι στις 19/11

επειδη εχω λιγες συσπασεις μου ειπε να περνω yotopar..

αυτα τα νεακια μου!

α! και μου επε πως δεν την βλεπει την μικρη να βγαινειι απο νωρις του 9ου θελει να την κρατησουμε λεει για να παρει οσα πιο πολλα γραμ γινετε!

ειμαστε τα πιο μικρουλια :(

δεν εισαι μονη σου ειμαι κ εγω στο κλαμπ με τα λιγα καλακια...εμενα μου την εβγαλε 2060 κ ημουν 34,5 εβδομαδων..με εχει να κανω κ παλι ντοπλερ κ σε ποιο στενη παρακολουθηση στο εξης μηπως κ ζοριζεται η μπεμπα μεσα κ δεν περνα καλα..μου ειπε να μην περπατω κ να μην κουραζομαι για να τρεφεται ποιο καλα ο πλακουντασ κ το μωρο..μια μικρη ανησυχια την εχω...φιλακια κ με το καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα μωρα και εσεις μικρουλια ειστε..αλλα ενταξει θα παρουμε πιστευω κι αλλα γραμμαριακια!

με το καλο και εσυ κουκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααα!

Ναταλάκι και Αστερία όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείτε! θα βγάλετε δύο κοπελάρες νααα! :D

ΜαρίαΚαπ ήρθε η ώρα;;; καλή επιτυχία και καλή δύναμη κοπέλα μου, να έχεις ένα όσο πιό ανώδυνο τοκετό γίνεται και ο μπέμπης να γεννηθεί σούπερ-δυνατός!

Μαρινάκι σούπερ το μπεμπάκι σου!!

Κοριτσάκια μου εγώ δεν έχω ιδιαίτερα νεάκια να σας πω! όλη μέρα σπίτι, δουλειές και τηλεόραση, έχω χαζέψει :roll: ! Σήμερα το απόγευμα όμως θα σχολάσει νωρίς ο άντρας μου και θα πάμε επιτέλους βολτούλα για καφεδάκι.. τα περισσότερα πραγματάκια του μωρού είναι σιδερωμένα και μένει να τα βάλω σε βαλιτσούλα! τι βαλίτσα παίρνουν βρε κορίτσια, εσείς τι θα πάρετε; σακ-βουαγιάζ ή βαλίτσα με ροδάκια; σκεφτόμουν να πάρω με ροδάκια, που είναι σκληρές και δεν θα γίνουν πατσαβούρια μέσα τα ρουχαλάκια, αλλά μην με περάσουν για ψώνιο! :lol::lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Shmpethera mou siga na mhn se perasoun gia psonio, kai egw tetio valitsaki etimasa alla distixos prepei na ta metaferw se ena pio megalo giati den ta xorese ola ta pragmata mou...

Shmera exw polu kakh diathesh, eknevristika me ton antra mou....Apo thn mia exei dikio alla apo thn alh exw kai egw....

Doulevei apo ths 5 to proi tha erthei sths 15:30 peripou kai sths 7 exei iposxethei se kapion gnosto tou petherou mou pos tha ton paei sthn Larisa (tha ton plirosei vevea) alla eixame kanonisei na kanoume doulies kai na strosoume xalia shmera, na me paei souper market kai genika na perasoume to apogevma mazi....

Aurio tha doulevei olh mera pali kai thn Kuriakh tha pame sto xorio gia tis ekloges, egw pote tha kanw tis doulies mou :?::?:

Den lew pos mas ksexilizoun apo ta mpatzakia ta lefta alla eleos pia,,,Olo doulevei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Εύη μου, θα πάρω τότε αυτή με τα ροδάκια! επειδή θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο θα πρέπει να κουβαλάω περισσότερα πράγματα, ακόμα και σεντονάκια του μωρού! οπότε σε σακ-βουαγιάζ θα τσαλακώνονταν πολύ.

Φταίνε και οι ορμόνες μας βρε Εύη και μας πιάνει τόσο εύκολα το παράπονο... κι εγώ χτες το βράδυ έβαλα τα κλάματα γιατί ύψωσε λίγο τη φωνή του! Κι εγώ τσατίζομαι γιατί λείπει όλη μέρα και γυρνάει στις 9-10 το βράδυ, εγώ συνέχεια μόνη μου και ψιλοσαλτάρω εδώ μέσα! αλλά δεν φταίει αυτός, ούτε ο άντρας σου φταίει γιατι στην τελική δουλεύουν δεν κάνουν βόλτες, αλλά κι εμείς έχουμε τα δικά μας και άντε να βγάλεις άκρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx to kserw pos ftene kai oi palioormones alla shmera me exei piasei to parapono kai den mporw na stamatisw na klaiw kai den klaiw gia mena mhn nomizeis...

Twra pou tha erthei gia na mou kanei to xatiri einai ikanos na mhn faei kan kai na pame souper market, meta na me voithisei me tis doulies kai xoris na exei ksekourastei katholou na figei pali kai na eimai egw se anamena karvouna mexri na girisei, aupnos stous dromous...An tou pw na koimithei den tha to kanei giati nomizei pos einai o superman kai ta prolavenei ola..

Extes tou evale xeri kai h pethera mou alla den leei na katalavei pos tha pathei tpt sto telos me toso anxos..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μωρέ ο καημενούλης! Δεν θέλει να στενοχωρήσει κανέναν, για αυτό! να του πεις ότι και η συμπεθέρα του του λέει να προσέχει το άγχος!! ο άντρας μου έχει γίνει λίγο πιό "αναίσθητος" πλέον, γιατί λίγο πριν το γάμο μας με το άγχος για τις ετοιμασίες του σπιτιού, του γάμου και κάτι άλλων που έτυχαν εκείνη την περίοδο, έπαθε ο κακομοίρης πρόβλημα με το στομάχι του και από τότε αποφάσισε να μην αφήνει τίποτα να τον αγχώνει πλέον τόσο πολύ! αφού ώρες ώρες εκνευρίζομαι με την αναισθησία του, αλλά καλά κάνει γιατί με το που θα αγχωθεί έστω και λίγο τον χτυπάει πάλι στο στομάχι. Γενικά θέλει προσοχή το άγχος γιατί δεν το αντιμετωπίζουμε όλοι τόσο εύκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσάκια να σας ρωτήσω κάτι... εχθές το βραδάκι πήγα (μία από τις πολλές φορές) να ουρήσω, αλλά μετά αισθανόμουν περίεργα από κάτω, σαν εσωτερικό τσούξιμο να το πω, σαν πίεση, σαν να ήθελα να ουρήσω κι άλλο.... ήταν αρκετά ενοχλητικό πάντως και "έτσουζε" για αρκετή ώρα μετά. Ξαναπήγα άλλη μια φορά και κοιμήθηκα. Τώρα όμως με ξανάπιασε! εξετάσεις ούρων είχα κάνει πριν 1 εβδομάδα και τα αποτελέσματα ήταν οκ, μήπως είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης κι αυτό; το έχει νιώσει καμιά σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.....

δεν γεννησε καμμια αλλη ε?????

εγω Τεταρτη ,επιτελους μετα απο 5 βδομαδες.θα δω τον παιδαρο.....

ελπιζω να εχει μεγαλωσει!!!!!!!

αχ ποιος αντεχει μεχρι 7 Δεκεμβρη?????????????????????????????????????????????

ασχετο .....ποτε να στολισω το δεντρο????εαν δεν με κοντρολαριζε ο αντρας μου θα το ειχα στολισει ηδη :lol:

Μαρακι μου .....με το καλο...μια χαρα θα ειναι το αντρακι σου!!!!!!!

πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου εφτασε και η δικια σου ωρα.Τι καλα την Δευτερα θα εχεις τον μπεμπακο αγκαλια.

Ραπανακι φυσιολογικα ειχα γεννησει και την 1η φορα...

Ευακι ασε και εμενα με πιανουν σουβλιες απο κατω οταν περπαταω.Σταματαω ,ξεκουραζομαι και ξαναρχιζω.Τοχω παρει αποφασει να γεννησω πριν την πητ....δεν αντεχω αλλο!

Ειρηνακι να σου πω την αληθεια εγω περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα να μου πει ο γιατρος σε τι κατασταση βρισκομαι και αν δει οτι αργω ακομα θα στολισω αλλιως αν γεννησω πιο νωρις θα το αφησω για μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΟΛΑ ΚΑΛΑ?? ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ Η ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΗΣ (ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ) ΜΠΑΙΝΟΒΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΖΕΥΩ :P:P ---ΜΟΛΙΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ----ΑΥΤΑ!!!!!!!! ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΞΑΝΑΔΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ---Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΤΟΙΜΗ--ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΕΙΠΟΥΝ---ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ--ΕΧΩ ΓΕΜΙΣΕΙ 2 ΒΑΛΙΤΣΕΣ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...