Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Κι εγώ Ναταλάκι τα ίδια κάνω... και όχι μόνο με το σίδερο, και το σκούπισμα και το σφουγγάρισμα με δόσεις τα κάνω! με πιάνει η μέση μου και αναγκαστικά σταματάω για διάλειμμα.

Εσύ που δεν έβαλες καθόλου λαστεξ, επανήλθε μετά η κοιλίτσα σου στα κανονικά της; έχω ακούσει αντικρουόμενες απόψεις για το θέμα αυτό... άλλες λένε ότι δεν χρειάζεται, άλλες ότι απλά "σπρώχνει" την κοιλιά προς τα πάνω ή προς τα κάτω, και άλλες ότι χωρίς το λαστεξ η κοιλιά δεν επανέρχεται ποτέ στην πριν την εγκυμοσύνη κατάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι να σου πω εγω δεν προλαβα να κανψ πολλοι καιρο διαιτα γιατι ξανα εμεινα εγκυος και τωρα που προφανως δεν θα υπαρξει αλλη εγκυμοσυνη θα κανω διαιτα και ελπιζω! νομιζω με λιγη γυμναστικουλα ολα θα επανελθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έτσι πιστεύω! το θέμα είναι αν θα μπορούμε να βρούμε χρόνο για γυμναστική! :P

Μετά την εγκυμοσύνη των διδύμων επανήλθες; γιατί εκεί φαντάζομαι ότι είχες ακόμα μεγαλύτερη κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πολυ προσεχα και ετσι δεν ειχα χασει πολλα κιλακια!

αλλα τωρα θα το βαλω στοχο! νταξει οχι κατ'ευθειαν αλλα μετα απο λιγο καιρο!

καλα μην φανταστεις ετσι οτι θα καθεσε και θα τρως..χεχε ολη την ωρα τοσο πανω κατω που θα εισαιι ολο και κατι θα φευγει! χεχε :D

κλοτσιεεεες κλοτσιεεεες κλοτσιεεεεεεεες! χεχε καθομαι και γελαω μονη μου με την παραμορφωση της κοιλιτσας μου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aman re koritsia giati ola se mena re gmt?? Molis eklisa to thlefono me piran apo to katharistirio gia na kanonisoume pote tha feroun ta xalia mou kai mou eipe pos to xali pou exw gia to dwmatio tou mpempi ksevapse ~x(~x( Tha to ksanaplenei twra kai meta vlepoume ti kanoume....Twra egw pote na prolavw na agorasw kainourio xali mou lete???? Tha trexw me to mwro lexona na psaxnw xalia????

Enina egw lastex den foresa oute mia mera, genika den mporw na me sfiggei otidipote sthn kilia, oute kaltson den foraw na fantasteis..Kilitsa exw den mporw na pw alla eimai kai xontroula opote einai logiko..Otan eixa kanei dieta meta thn genna mou kai exasa arketa kila h kilia mporw na pw pos veltiothike polu alla mhn perimeneis to kormi sou na einai akrivos to idio meta thn genna...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στην ίδια κατάσταση δυστυχώς δεν περιμένω να επιστρέψει η κοιλιά! απλά μια γνωστή, που δεν έβαλε λαστεξ, ενώ έχασε όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης και λίγα περισσότερα, η κοιλιά ακόμα κοιλιά και πολύ χαλαρή, δεν ξέρω αν τελικά έφταιγε που δεν έβαλε λαστεξ...

Εύη να πας οπωσδήποτε στο κατάστημα που το αγόρασες και να το πεις! βέβαια και αυτοί μπορεί να κατηγορήσουν το καθαριστήριο, το καθαριστήριο το κατάστημα και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βγάλεις άκρη... αλλά κανονικά δικαιούσαι κάποια αποζημίωση. Είναι απαραίτητο να βάλεις χαλί, είναι κρύο το δωμάτιο; κρίμα ρε γαμώτο...

Ναταλία τέλειες οι κλοτσιές ε; εμένα τώρα έχει λόξυγγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me vlepw meta ton giatro na pigenw katefthian shmera, toulaxiston na stamparw kapio kai na paei na to parei o antras mou meta an xriastei...Mou kanei entiposh pantos giati to exw ksanadosei gia plisimo kai den epathe tpt...

Me rotise apo pou to pira giati leei an htan apo IKEA h PRAKTIKER den tha to ksanaeplene kan alla egw to pira apo thn BIOKARPET (den kserw an exei sthn Athina?) einai eteria pou poulane mono xalia kai den einai tis plakas...

To thema einai pos htan telio gia to dwmatio kai na fantastite pos vash tou xaliou eftiaksa kai ta ipolipa giati mou arese kai den ithela na to alaksw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εγω ελπιζω να βρω χρονο για γυμναστικουλα και να επανελθει καπως το σωμα παντως σε αντιθεση με τους πρωτους 6 μηνες εχω σταματησει να παιρνω κιλα και δεν ειμαι καθολου πρισμενη,βεβαια εχω κοψει ψωμια,μακαρονια και γλυκα(λογω προδιαθεσης για ζαχαρο ).

merula περιμενουμε νεα σου μαζι με την ευη,bourique ευχαριστουμε για τις πληροφοριες,εμενα τουλαχιστον με καλυψες....τελικα αγορασα τσαμπα πιπιλες :( ,ευη αυτη τη φορα θα θηλασεις μην ανησυχεις..εχω ακουσει οτι παιζει μεγαλο ρολο η καλη ψυχολογια και η ηρεμια για να εχεις γαλατακι,

ραπανακι καλη ξεκουραση ,ναταλια καλη βολτιτσα κι εγω λεω σημερα να βολταρω λιγουλακι με τον αντρα μου,ενινα ολα καλα θα ειναι αφου η μικρη ειναι ζωηρη :D περιμενουμε νεακια σου,κι εγω εχω αποφασισει να δωρισω τα βλαστοκυταρα στην ακαδημια αθηνων,θα πας για πληροφοριες?αχ βρε ευακι δε σε παει καθολου με τα χαλια τελικα! :( δε νομιζω να φταιει το καθαριστηριο αλλα απο την αλλα δε νομιζω και να παραδεχτουνε στο καταστημα που το πηρες οτι τα χαλια τους ειναι κακης ποιοτητας.

αχ βρε κοριτσια εχω κανα μηνα να δω τον μπεμπη σχεδον...και ανησυχω αρκετα πρεπει να περιμενω αλλες 9 ολοκληρες μερες και μου φαινεται ακατορθοτο..ευτυχως τον ακουω συχνα και ησυχαζω καπως.εσας τεντωνονται??εμενα οταν το κανει αυτο τα πλαινα της κοιλιας ξεχιλωνουν και εχει πολυ πλακα!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι τωρα ειδα οτι το εχεις ξαναπλυνει..αρα δε θα φταιει η ποιοτητα..αφου θα σε αποζημιωσει ολα καλα!μην ξεμυαλιστεις στα μαγαζια που θα πας για το χαλι και αργησεις να μας πεις νεακια!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina eftixos apo monos tou mou eipe pos tha me apozimiwsei an den ginei tpt alios tha ginotan samatas....

Twra stenaxorithika kai thn epesa se mia sokolata gigas pou eixa sto psigio.... :oops::oops:

:lol::lol::lol::lol:

Την ίδια κίνηση κάναμε! εγώ οχι σε γίγας σοκολάτα αλλά σε κάτι ελβετικές τρούφες που είχαν ξεμείνει από το τελευταίο μου ταξίδι. Αν δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε! :lol:

Αφού το είχες ξαναπλύνει τότε φταίει το καθαριστήριο, ευτυχώς που θα σε αποζημιώσει. Βέβαια για την ταλαιπωρία του ψαξίματος δεν μπορεί να σε αποζημιώσει κανείς. Αν έχεις φωτό του χαλιού, ξαναπήγαινε στη βιοκαρπέτ μήπως και υπάρχει ακόμα το σχέδιο ή μπορούν να το βρουν από κάποιο στοκ κατάστημά τους, ίσως να είσαι τυχερή και να το ξαναβρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενινα ολα καλα θα ειναι αφου η μικρη ειναι ζωηρη :D περιμενουμε νεακια σου,κι εγω εχω αποφασισει να δωρισω τα βλαστοκυταρα στην ακαδημια αθηνων,θα πας για πληροφοριες?αχ βρε ευακι δε σε παει καθολου με τα χαλια τελικα! :( δε νομιζω να φταιει το καθαριστηριο αλλα απο την αλλα δε νομιζω και να παραδεχτουνε στο καταστημα που το πηρες οτι τα χαλια τους ειναι κακης ποιοτητας.

αχ βρε κοριτσια εχω κανα μηνα να δω τον μπεμπη σχεδον...και ανησυχω αρκετα πρεπει να περιμενω αλλες 9 ολοκληρες μερες και μου φαινεται ακατορθοτο..ευτυχως τον ακουω συχνα και ησυχαζω καπως.εσας τεντωνονται??εμενα οταν το κανει αυτο τα πλαινα της κοιλιας ξεχιλωνουν και εχει πολυ πλακα!! :D:D:D

Εμένα τεντώνεται πάρα πολύ συχνά! όντως έχει πολύ πλάκα, αλλά με πονάει κιόλας όταν το κάνει!

Ναι στην Ακαδημία για πληροφορίες θέλω να πάω, και για να πάρω και τα ειδικά σακουλάκια που χρειάζονται για τη συλλογή. Σκοπεύω να δωρίσω το αίμα και να κρατήσω για φύλαξη τα μεσεγχυματικά κύτταρα, νομίζω γύρω στα 1.200 στοιχίζει. Απλά ο άντρας μου λείπει συνεχώς και δεν μπορώ να οργανώσω το πότε θα καταφέρουμε να πάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια απο τα ιδια ενινα μου δεν εχω συνηθως μεταφορικο για να παω,αυτο που θα κρατησεις για φυλαξη δεν καταλαβα τι ειναι να σου πω την αληθεια,στα μαθηματα ανωδυνου μας μιλησαν απλα για τα βλαστοκυταρα και τον λορο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bourique s'efxaristoume polu gia tis gnosois sou, otan me to kalo tha gennusw tha xriastoun oles oi simvoules tou kozmou giati egw authn thn fora tha thilasw TELOS.........

Exw proetimastei psixologika arki na mhn exoume paratragouda opos thn alh fora me thn korh mou....

Ευη μου στο ευχομαι απο καρδιας.Οτι θες στειλε πμ ή μπες στο εξπρες ή ανοιξε ποστ.

Ο δικος μου ο γιος δεν πηρε καθολου πιπιλα.Δεν ηθελε.Ισως επειδη θηλαζε.

Τωρα στο 2ο θα δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν είναι το πρόβλημα το μεταφορικό μέσο γιατί έχω το αμάξι μου, αλλά φοβάμαι να κάνω αποστάσεις χωρίς κάποιον μαζί μου ειδικά τώρα που μπήκα στο μήνα μου και η Ακαδημία μου πέφτει λίγο μακριά. Οι ενημερώσεις είναι σε εργάσιμες ώρες κι έτσι δεν έχω παρέα να πάω. Τα βλαστοκύτταρα που ακούμε βασικά είναι αυτά τα μεσεγχυματικά κύτταρα, αυτά νομίζω ότι κάνουν όλη τη δουλειά. Το αίμα είναι κάτι σαν αιμοδοσία. Περισσότερες και πιό ακριβείς λεπτομέρειες για τη διαφορά αυτών των δύο δεν γνωρίζω ούτε εγώ να σου πω! τα μεσεγχυματικά πάντως ξέρω ότι είναι τμήμα του ομφάλιου λώρου και έχουν τη δυνατότητα να διαφοροποιηθούν και να αυξηθούν, για να βοηθήσουν διάφορες ασθένειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα καταλαβα ...ναι κι εγω θα ηθελα να φυλαξω τμημα του ομφαλιου λωρου αξιζει απότι εχω πληροφοριθει αλλα ειναι 1000 ευρω...θα δουμε.κοριτσακια σας αφηνω παω να μαγειρεψω γιατι σελιγο καταφτανει ο αντρας μου .φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια,ηρθα και εγω...

Πηγα στο γιατρο σημερα ομπεμπης μια χαρα 2550γρ μου ειπεοτι λογικα επειδη ειναι η 2η εγκυμοσυνη ο τραχηλος μου θα ειναι πιο μαλακος αλλα θα με κοιταξει την επομενη εβδομαδα απο κατω για σιγουρα γιατι επειδη ειναι η 2η φορα ολα απο κατω ειναι πιο ευαισθητα και δεν θελει να προκαλεσει απο τωρα κατι..

Σε μια βδομαδα εκτος απροοπτου θα ξερω!!!!!!!!!!!!!

Ενινα και μενα πολυ λοξιγκας ρε παιδι μου.Και απο τεντωμα δεν παει πισω!

Α Εγω δεν εβαλα τιποτα στην κοιλια μου και μετα επανηλθε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Γυρίσαμε απο τον γιατρό και όλα πάνε καλά. Ο μπέμπης ακολουθεί δικό του ρυθμό ανάπτυξης και τελικά μάλλον δεν θα γεννηθεί πολύ μεγάλος. Πέρνει περίπου 100 γραμμάρια την εβδομάδα. Φτάσαμε τα 2650 και λογικά θα φτάσουμε τα 3 κιλά μέχρι το τέλος. Θα τον φάμε όλο τον μήνα μάλλον αν και ακόμα δεν με έχει δει από κάτω. Έκανα και καλλιέργεια κόλπου και ορθού - τι τέλεια που ήταν :(:(.

Είδαμε και την φατσούλα του σήμερα - έχει κάτι χειλάρες ο μπέμπης!!

Εγώ θα κρατήσω και αιμοποιητικά και μεσεγχυματικά βλαστοκύτταρα τελικά σε ιδιωτική κλινική. Η διαφορά τους είναι ότι τα αιμοποιητικά χρησιμοποιούνται ήδη για ασθένειες που αφορούν το αίμα ενώ τα δεύτερα που είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν για δημιουργία οστών, χόνδρων, κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2500 ΚΙΛΑ--ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ----ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕ-ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 40 ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΡΩ-- :P ΑΥΤΑ!!!!!!!!! ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια ολες ειχαμε ραντεβου με τα μωρακια μας σημερα!

Εγω μαλλον δεν θα τον φαω ολο τον μηνα μου ειπε...Βλαστοκυτταρα και εμεις θα κρατησουμε και μαλιστα πηρε ο αντρας μου τηλ σημερα και τα κανονισε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Τι κουκλί είναι ο Μανωλιός;;;; Φτου φτου!!

Μαράκι μου να σας ζήσει, να τον καμαρώνετε πάντα!!

Εμείς καλά, εδώ.. συσπασούλες και πάλι συσπασούλες..

Το'πα και στη μαία χτες και μου'πε "για να δούμε.. θα το προλάβεις το επόμενο μάθημα;;"...

Ρώτησα τη μάνα μου πριν λίγο.. πότε γεννήθηκα εγώ και μου είπε πως μόνο 10 μέρες είχα πάρει από τον 9ο.. λέτε ν'ακολουθεί τ'αχνάρια μου ο μπεμπάκος;; :?

Απ΄ότι είδα σήμερα είχατε αρκετές ραντεβού με το γιατρό εε;;;

Αχ... μπαίνουμε στην τελική ευθείαααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!

Με το καλό!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια. Απ' ότι βλέπω είστε όλες καλά και τα μωράκια σας δόξα το θεώ καλά!!!

Εγώ σήμερα εκμεταλεύτικα την καλή μέρα που είχε και λήσαξα στις βόλτες βέβαια τώρα είμαι ένα ράκος αλλά δεν έχει σημασία έπρεπε να περπατήσω και περπάτησα πραγματικά πολύ.

Από συσπάσεις κι εγώ έχω αρκετές πλέον μέσα στην ημέρα και συνοδεύονται και από πονάκια περιόδου αρκετά όχι μόνο το βράδυ πλέον αλλά και κατα την διάρκεια της ημέρας. Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia....More kala lew egw pos tha gennusw teleftea opos paw :?:? Piga ston giatro shmera o mpempis akomi den exei parei thesh maxhs kai einai arketa psila me thn mourh pros ta epano.

Anaggastika klisame rantevou gia proklish sths 12 Noemvriou (an den exei vgei mexri tote) alla o giatros polu anfivalei pos tha arxisei monos tou o toketos giati den exw katholou sispasois...

Meta ton giatro piga sthn klinikh gia kardiotokografo gia na doume mipos exei kapia disforia to mwro kai prepei na to paroume noritera kai meta pali ston giatro gia na dei ta apotelezmata...

Ton traxilo oute ekane ton kopo na mou ton dei, xoris sispasois mou leei den tha exei ginei tpt...

Kata ta ala einai 3600 peripou kai an den vgei siga siga tha ginei threftari...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυάκι 3.600 ε;;; Μεγαλούλης θα σου βγεί και σένα σαν της Μαρίας. Έχει βολευτεί φαίνεται και δεν το αποφασίζει. Κλείσατε ραντεβού τελικά για 12 Νοεμβρίου; Τι έδειξε ο καρδιοτοκογράφος; Όλα καλά θα πάνε να δεις. Αν δεν θέλει να βγει νωρίτερα δεν πειράζει. Ας βγει στις 12. Αρκεί να βγείτε υγιέστατοι και οι δύο σας! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...