Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο Νο5


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσουδιααααααααααα μου!

ααχ εχω να μπω πολλες μερες και μου εχετε λειψειι πολυυυ!

ειχα την γαμοβαπτιση την Τεταρτη ε και ειμασταν μεσα στην ανακατοσουρα.. τωρα ολα τακτοποιηθηκαν γινοταν και ενας χαμος στο σπιτι απο δωρα και διαφορα συμπραγκαλα ε και τωρα καπως ηρεμισαμε!

Ολα πηγαν καλα οι καλεσμενοι μας μειναν ευχαριστημενοι! μετα πηγαμε σε κεντρο για το τραπεζι εκει τα επαιξα λιγο γιατι ειχα τα μικρα να τρεχουν και ευτυχως που ειχαα την μαμα μου γιατι αλλιως δεν θα τα εβγαζα περα! το μικρο κοιμοταν την περισσοτερη ωρα!

Μαρακι μου να σου ζησει..να ειναι παντα γερος και δυνατος! τα καλυτερα για τον μικρουλη σου ευχομαι!

απο οτι ειδα ειστε ολες καλαα!

εγω ειμαι ετσι και ετσι εε ενταξει απο την πιεση τον τελευταιων ημερων εχω ζοριστει αλλα ενταξει.. τωρα θα προσεχω γιατι στον Αγγελο ειχα γεννησει την 36 βδομαδα απο απωλεια αμνιακου υγρου..και προσπαθω να προσεχω πολυ..τελως παντων εχω ραντεβου με τον γιατρο μου στις 4/11 και περιμενω πως και πως να δω την μικρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από μένα!!! Τι ωραία μέρα σήμερα!!!

Έβλεπα και πλάνα από το Μαραθώνιο και συγκινήθηκα.. 2 χρονιές ήμουν εθελόντρια στο Καλλιμάρμαρο και ήταν μοναδική εμπειρία... Αν θέλετε να διαβάσετε σχετικά, εδώ έγραφα για τον περσινό: http://www.mantri.gr/index.php?/blog/15 ... %8e%ce%bd/

Στα δικά μας τώρα... εγώ χαίρομαι που με κοίταξε τόσο νωρίς από κάτω (ούτε στο μήνα μου δεν είχα μπει καλά καλά!) γιατί έτσι ξέρω ότι είμαστε κοντά, δε θα αιφνιδιαστώ και πανικοβληθώ αν συμβεί κάτι τις επόμενες μέρες και κυρίως προφυλάσσομαι, για να μείνει λίγες μέρες ακόμα ο μπεμπάκος στην κοιλίτσα μου. Όσο γίνεται δηλαδή.. Εντάξει, το "χέρι" δεν είναι ό,τι καλύτερο.. πονάει.. αλλά είναι αναγκαίο "κακό", οπότε υπομονή κορίτσια...

Νιώθω αρκετή πίεση χαμηλά, κάποιες στιγμές πονάει λίγο η μέση μου και τα κόκκαλα της λεκάνης κι έχουν αυξηθεί κάπως και τα υγρά μου. Όλα αυτά είναι ενδείξεις ότι πλησιάζουμε.. για να δούμε... θα το προλάβουμε το ραντεβού για 10/11;; :?::?::roll:

Ναταλάκι να ζήσετε!!!! Γεροί, ευτυχισμένοι, να χαίρεστε τα ζουζούνια σας και κάθε καλό στο σπίτι σας! Με το καλό να'ρθει και η μικρή!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natalia μου να ζησετε!χαιρομαι που περασατε τελεια!!ευτυχως ειχες και βοηθεια.ευη μου υπομονη με τα χαλια!ξερω οτι τα ηθελες πριν να ερθει ο μπεμπης σου αλλα τι να κανεις τωρα?απλα μη τα ξαναδωσεις εκει!χρυσανθη σου ευχομαι συντομα να σου ερθει και το δευτερο μωρακι!!!εγω κοριτσια χθες ειχα το γαμο βαφτιση του αδερφου του αντρα μου και ταλαιπορηθηκα πολυ...η μουσικη ηταν πολυ δυνατη και ενοχλουσε το μπεμπη ειχε καπνιλα και ψιλοξεπαγιασα!ευτυχως φυγαμε αρκετα γρηγορα.γενικα απο χθες εχω πετρωματακια και μια δυο φορες βρε κοριτσια βραχικα λιγο απο κατω :oops: λετε να εχω καμια μικροδιαρροη?και γενικα εχω σουβλιτσες.παντως μια δυο φορες εχω βγαλει τις τελευταιες βδομαδες μεγαλη ποσοτητα βλεννα βρε κοριτσια...δε ξερω τι να κανω απο τη μια δε θελω να ενοχλησω το γιατρο μου γιατι δε πιστευω να εχω κατι και απο την αλλη φοβαμαι μηπως ετοιμαζομαι τοσο νωρις.λετε?τον γιατρο κανονικα θα τον δω σε 10 μερες(εκεινη τη μερα θα κανω και το doppler) ειναι πολυ λετε να περιμενω μεχρι τοτε?εσεις τα εχετε αυτα που ειστε κοντα στη βδομαδα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natalia μου να ζησετε!χαιρομαι που περασατε τελεια!!ευτυχως ειχες και βοηθεια.ευη μου υπομονη με τα χαλια!ξερω οτι τα ηθελες πριν να ερθει ο μπεμπης σου αλλα τι να κανεις τωρα?απλα μη τα ξαναδωσεις εκει!χρυσανθη σου ευχομαι συντομα να σου ερθει και το δευτερο μωρακι!!!εγω κοριτσια χθες ειχα το γαμο βαφτιση του αδερφου του αντρα μου και ταλαιπορηθηκα πολυ...η μουσικη ηταν πολυ δυνατη και ενοχλουσε το μπεμπη ειχε καπνιλα και ψιλοξεπαγιασα!ευτυχως φυγαμε αρκετα γρηγορα.γενικα απο χθες εχω πετρωματακια και μια δυο φορες βρε κοριτσια βραχικα λιγο απο κατω :oops: λετε να εχω καμια μικροδιαρροη?και γενικα εχω σουβλιτσες.παντως μια δυο φορες εχω βγαλει τις τελευταιες βδομαδες μεγαλη ποσοτητα βλεννα βρε κοριτσια...δε ξερω τι να κανω απο τη μια δε θελω να ενοχλησω το γιατρο μου γιατι δε πιστευω να εχω κατι και απο την αλλη φοβαμαι μηπως ετοιμαζομαι τοσο νωρις.λετε?τον γιατρο κανονικα θα τον δω σε 10 μερες(εκεινη τη μερα θα κανω και το doppler) ειναι πολυ λετε να περιμενω μεχρι τοτε?εσεις τα εχετε αυτα που ειστε κοντα στη βδομαδα μου?

Το είχα κι εγώ αυτό περίπου απ' τη βδομάδα που είσαι τώρα.

Οπωσδήποτε να μιλήσεις με το γιατρό σου, είναι πολλές οι μέρες μέχρι το ραντεβού. Το πιο πιθανό είναι πως δεν είναι διαρροή αμνιακού υγρού, αλλά διαρροή από την κύστη επειδή πιέζεται, αλλά καλό είναι να το ξέρει. Μη σου λέει μετά "γιατί δε με πήρες να μου το πεις;;;"... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω οτι ειναι κατι ανησυχιτικο γλυκια μου αλλα καλυτερα παερ τον γιατρο σου! δεν προκειτε να σε παρεξηγησει! ;)

ειδα ενα ονειρο παραξενο,.

ειμουν λεει σε μια λιμνη μεσα με 3-4 μωρα και κατι γινοταν και επρεπε να βγουμε! :?

τι να πω τα ονειρα μου ειναι απιθανα...χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?? ΟΛΑ ΚΑΛΑ?? ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΥΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!- ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ--ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ---ΟΛΑ ΚΑΛΑ----ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα του τηλεφωνησω μαλλον...μαλλον ειναι αυτο που λες crazy αλλιως η διαρροη αν και μικρη θα εηταν συνεχομενη.ναταλακι εχω να δεις ονειρα που βλεπω!!ολοκληρα σεναρια τυφλα να εχει ο φωσκολος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia...

Shmera ksepatothika me tis doulies kai oso skeftome oti aurio ante methavrio to polu pali anaketemenoi tha eimaste ~x(~x(

Natalaki na zhsete kopela mou panta eftixizmenoi na eiste, kalofotistos o mikros na sas zhsei kai me to onoma.....

Auth me thn kiloumpa pos kouniotan etsi kai emeis oute ta podia mas den mporoume na paroume twra mou les???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ Ευη μου! το δωσαμε και επισημα το ονομα "Αγγελος" που τον φωναζουμε απο πολυ μικρο!

καλε ειδες? και εγω σιγα σιγα παω.. γενικα μου φαινεται καπως που στην εγκυμοσυνη το βαζω στο slow χεχε :D

κοριτσιαα απο συσπασεις πως τα πατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι να ζησετε και να σας ζησει και ο μικρος.

Αχ τι θα κανω μ αυτην την πεινα...ολο πειναωωωωωωωωωωωω και τα κιλα ανεβαινουν συνεχως.

Συσπασεις εχω καθε βραδυ σιγουρα και μερικες φορες κατα την διαρκεια της ημερας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έχω αρκετές συσπάσεις. Δεν πονάνε βέβαια, αλλά κάθε τρεις και λίγο, τσίτα η κοιλιά!

Για να καταλάβετε, από τις 10.30 μέχρι τις 11 είχα σχεδόν ανά 5λεπτο και κρατούσαν γύρω στα 30''...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έχω αρκετές συσπάσεις. Δεν πονάνε βέβαια, αλλά κάθε τρεις και λίγο, τσίτα η κοιλιά!

Για να καταλάβετε, από τις 10.30 μέχρι τις 11 είχα σχεδόν ανά 5λεπτο και κρατούσαν γύρω στα 30''...

Roulaaaa ti egine gennas????????? Me mperdepse auto pou eipes oti den ponas kata ta ala mia xara to pas, an eksafanisteis gia merikes meres tha katalavoume alla mhn mas ksexaseis giati exw agonia twra na dw ti egine telika :-ss:-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Roulaaaa ti egine gennas????????? Me mperdepse auto pou eipes oti den ponas kata ta ala mia xara to pas, an eksafanisteis gia merikes meres tha katalavoume alla mhn mas ksexaseis giati exw agonia twra na dw ti egine telika :-ss:-ss

Ευάκι μου δε νομίζω ακόμα. Τι στο καλό, δε θα'ταν πιο επώδυνες οι συσπάσεις;; Πετρώνει η κοιλιά, γίνεται τσίτα, αλλά δεν πονάω. Οι συσπάσεις που προηγούνται του τοκετού δεν πονάνε σαν πόνοι περιόδου πολύ έντονοι;; Έτσι νομίζω μας είπε στη Φαιναρέτη.

Είναι νομίζω που έκοψα και το μαγνήσιο και φορτσάρανε οι προπαρασκευαστικές τώρα..

Πάντως άμα έχουμε εξελίξεις, θα σας ενημερώσω φεύγοντας! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια μας................

Κοντεύετε γλυκιές μου......... να "ξεφουσκώσετε".................

Άντε με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρουλάκι μου........ σε είδα στον ύπνο μου καλέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πως κρατούσες 1 στρουμπουλότατο μπεμπάκι αγκαλίτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό κοπέλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera zouzounes kai kalo mhna na exoume oles mas..

Auton ton mhna exw gennuthei kai egw, an apofasize o giokas mou na vgei siga siga tha mou ekane to kalitero dwraki.....

Opos kai na exei autos o mhnas tha einai simadiakos gia poles apo emas kai den tha ton ksexasoume pote...

Filia stis kilitses :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Ναταλάκι να ζήσετε και να σας ζήσει και ο Άγγελός σας! Πάντα υγεία και ευτυχία!

Ευάκι το έφτιαξες το μαλλάκι; Μεγιά!

Σήμερα έχω γιατρό στις 4. Για να δούμε! Τι θα κάνει η μπουμπού; Θα αποφασίσει να βγεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Ναταλάκι να ζήσετε και να σας ζήσει και ο Άγγελός σας! Πάντα υγεία και ευτυχία!

Ευάκι το έφτιαξες το μαλλάκι; Μεγιά!

Σήμερα έχω γιατρό στις 4. Για να δούμε! Τι θα κάνει η μπουμπού; Θα αποφασίσει να βγεί;

Anastasia eimai panetimh pleon na ipodextw ton gio all mas vgike ligo ntropalos mou fenete kai den leei na skasei mith, pio polu einai to anxos pou me kourazei sinexia skeftome an kouniete oso prepei kai to mialo mou einai kolimeno ekei sinexia...

Exthes evgala kai oti eixa apo thn megalh mou kai ta eplena. To proto kathizmataki autokinitou, to rilaks stisame kai thn alaksiera-mpaniero mas alla to skazmeno to maksilaraki ths alaksieras exei mia tripa ekei pou kanei to enoma kai prepei twra na tous parw thlefono gia na mou to alaksoun grrrrrr......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε όλες!!

Έβλεπα τηλεόραση και λέγανε τα ζώδια - ο καρκίνος μέχρι το τέλος του μήνα θα έχει θετικά αποτελέσματα με το θέμα του παιδιού...το λένε και τα ζώδια - θα γεννήσω!!!! :mrgreen::mrgreen:

Εγώ σήμερα κορίτσια σαπίζω στον καναπέ γιατί χθες πήγα τόσες βόλτες όσες δεν είχα πάει τον τελευταίο μήνα. Από τις 9 το πρωί μέχρι το βράδυ στις 12 ήμουν για καφέδες, με κόσμο στο σπίτι και γενικά δεν είχα ξαπλώσει ούτε ένα λεπτό. Είχε τέλεια μέρα και περάσαμε τέλεια. Αύριο θα πάω στον γιατρό να μου κάνει και καλλιέργεια..συσπάσεις δεν έχω συχνά..θα δούμε τι θα μας πει ο γιατρός μας αύριο. Εγώ όνειρα βλέπω εντελώς άσχετα αν και έχω λίγο άγχος. Έχει φουντώσει η αλλεργία μου!! Ήρεμη θάλασσα βλέπω συνέχεια - οτι είναι καλοκαίρι!

Νάταλι να σου ζήσει ο Άγγελος και να ζήσετε και εσείς και να είσαστε πάντα ευτυχισμένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και καλο μηνα και απο μενα!!

Ναταλάκι να ζησετε ευτυχισμενοι με τα παιδακια σας,να ζησει ο Αγγελος και με το καλο το μωρακι να συμππληρωσει το σπιτικο σας!!!!

Για να ερθουμε στα δικα μας,σημερα εχω την πρωτη συναντηση με την μαια του γιατρου μου...αντε να δουμε τι θα μαθουμε..

Αυτην την εβδομαδα θα φτιαξω και την βαλιτσα για το μαιευτηριο...στις 8/11 μπαινω στον μηνα μου και μεθαυριο εχω την εξεταση Doppler...εχω αγχος...ελπιζω να ειναι ολα καλα...

Ο μικρουλης παντως το πρωι ειναι ζωηρουλης και το βραδυ και μετα δινει ρεστα!!

Απο συσπασεις εχω αρκετες και κυριως το βραδυ με ποναει η μεση απιστευτα και η κοιλια μου πιο χαλαρα,αλλα νιωθω πονους περιοδου...αντε ετοιμαζομαστε για την μεγαλη στιγμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια!!!Να σας ζησει ο παιδαρος!!!!!!!!!Καλοτυχος και γερος να ειναι!!!!Κούκλος ειναι!!!!

Να προσεχεις τον εαυτο σου τωρα και ζητα βοηθεια απο οπου μπορεις....

Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας τα πω ολα κοριτσια ηταν απιστευτη εμπειρια ακομα και η ταλαιπωρια...τελικα δε την γλιτωσα την καισαρικη αλλα χαλαλι...3950 το εβγαλα το μπουμπουκι μου με μπολικα μαλλακια βγαλμενα απο κομμωτηριο ολα καρφακια ηταν...ολο το μαιευτηριο ηταν ξετρελαμενο μαζι του βρησκαμε την μια νυφη μετα την αλλη... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

την ολη διαδικασια θα την γρψω στο αναλογο θεμα μην τρωω σελιδα...αληθεια ποια θα με ενημερωσει τι γινεται εδω????αλλα γεννητουρια ειχαμε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...