Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ Νο 5!!!!!!!!


Recommended Posts

ζωουλα καλησπερα και σε σενα!!!

εισαι και συ απο τις τυχερουλες στα δωσανε ολα!!!ετσι και γω να ναι καλα η αδερφη του αντρουλη μου!!!!

βρε κοριτσια και μενα με το κεφαλι κατω ειναι η μικρη μου αλλα δεν τρωω κλωτσιες στο στομαχι,τις τρωω στα πλευρα και επισης με ποναει και με κλωτσαει χαμηλα πολυ!!!μαλλον μπουνιες μου ριχνει η κουτουλιες χαμηλα :D:D:D τι να πω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι Ρεββεκάκι, το ζουζούνι μου μεγάλωσε πολύ μωρέεε!! Είχα να το δω ένα μήνα!!!

Ευτυχώς να είναι καλά η αδερφούλα μου μου έδωσε πολλά πραγματάκια!!! κι εσένα η κουνιάδα σου ε? τυχερούλα κι εσύ!! Εσένα μάλλον μπουνιές σου ρίχνει η μικρή σου!! :lol::lol: κι εμένα που και που μου ρίχνει χαμηλά αλλά πιο πολύ στο στομάχι. Τώρα που μεγάλωσαν τα ζουζούνια θα τα νιώθουμε πιο έντονα πιαν :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!Τι κανετε;;

Πηγα χτες στον γιατρο η μπεμπα μου ειναι 750 γραμμαρια,μια χαρα ολα μου ειπε και ειναι ακομα με το κεφαλακι πανω!Θα γυρισει ομως μου ειπε ειναι νωρις ακομα :):):) Ειχε παρει και ποζα και μας εδωσε πολυ ωραιες εικονες με μουριτσα!!!!Το μονο που μου ειπε ο γιατρος μου ειναι να κοψω το αλατι.... :?:?:? δεν ειδε κατι κακο αλλα μου ειπε προληπτικα για να κραταμε την πιεση χαμηλα....και φανταστειτε ειχα 11.5 και 6....!!!Οποτε αλατι τελος....θα χασω και κανα κιλο λοιπον αφου τα αναλατα ειναι και ανοστα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Ραντεβου παλι σε ενα μηνα ...και τοτε λιγο πριν θα κανω και την καμπυλη ζαχαρου ....ειμαι απο τις τυχερες που θα κανω την τριωρη.....για να δουμε!!!

Δεσποινακι περιμενουμε νεα απο τον αδερφο σου!!!Καθε μερα που μπαινω στο μαμυ ελπιζω να δω νεα σας!

geozouli μου μεγαλωσε το ζουζουνι σου!!!!Σε ενα μηνα και εσυ παλι ε;;;Αχπως περναει ο καιρος;;;;

Ρεββεκκι κουτουλιες σου δινει η Λυδια;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: αντε τελος του μηνα ραντεβου εσυ :):):):)

Αννουλα 1 κιλο κι εσεις ! :):):):) αχ ολοκληρα παιδακια εχουν γινει τα μωρα μας!!!!

bibibo μαλλον θα συνεχισεις το ψαξιμο για το σπιτι....υπομονη σημασια εχει να βρεις κατι καλο!!!

Κοριτσακια παω για δουλιτσα φιλακια σε ολες!!!Ελεναα Ειρηνη Λενακι :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας :D

Το θεμα σπιτι το αφηνω για την ωρα, θα αρχισω να ψαχνω παλι απο την ανοιξη γιατι σκεφτηκα οτι αν θελει βαψιμο καλο θα ηταν να εχει καλυτερο καιρο.....

Αλλωστε το σπιτι που μενουμε τωρα εχει δυο υπνοδωματια αλλα επειδη φιλοξενω και τον κουνιαδο μου το "παιδικο" υπνοδωματιο το εχω δωσει σ΄ αυτον... Ε θα στριμωχτουμε περισσοτερο μεχρι να δουμε τι θα γινει, μπορει να βρει δουλεια και να νοικιασει καμια γκαρσονιερα....

Απο καιρο πως τα πατε? Βρεχει? Γιατι εδω στη Πατρα εβρεχε και φυσαγε χτες ολο το πρωι αλλα κρυο δεν εκανε. Ειχε ανεμοστροβυλο στα χωρια της Αχαιας, μεσα στη πολη δεν ειχε τοοσο σοβαρες ζημιες.

Αυτα τα νεα μου, αρχιζει και μ' ενοχλει το δοντι μου παλι, ευχηθητε μου να μη με ποιασει πολλη γιατι χαθηκα.....

Φιλακια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια …

Δεσποινάκι που είσαι;

Ρεβέκκα μου όλα καλά … μπράβο!

Ματινάκι γιόρταζες;; χρόνια πολλά!!!

Και εμένα με κλωτσά περίεργα.

Ταυτόχρονα και δεξιά και αριστερά.

Μα τι κάνε τεντώνεται;;;

Προσπαθεί να φτάσει κάτι;

Από εχθές δεν είμαι και στα πολύ καλά μου γιατί με πονά η μέση μου στα πλαϊνά πίσω.

Δε μπορώ να ξεκαθαρίσω αν πονάω μυϊκά ή πιο εσωτερικά στα νεφρά.

Αφήστε που πήγα στο ΙΚΑ και έφαγα πάλι ΤΗΝ ταλαιπωρία.

Και το χειρότερο όσο χειμωνιάζει, είναι και όλοι άρρωστοι…

Να κολλήσω τίποτα …

Δε ξαναπάω.

Αν πάω πάλι να με μαλώσετε.

Θα πάω μόνο για τα διαδικαστικά και τις άδειες.

Εξετάσεις έξω.

Για 30-40 ευρώ να πάω να αρρωστήσω;;;

Δεν αξίζει…

Αυτά με την πολυλογία μου.

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου.

Τι καλες που ειστε.Με συγκινησε το ενδιαφερον σας.

Δυστυχως τα νεα μας ειναι ακριβως τα ιδια και αυτο δεν ειναι καλο.

Οι γιατροι αρχισαν να αφηνουν πολλους να τον βλεπουν και αυτο με προβληματιζει.

Δεν πανε καθολου καλα τα πραγματα.

Εχθες ηρθα Δραμα με την κουνιαδα που.Ηρθε Αθηνα για να μη μενω μονη.

Πηγαμε και στο γιατρο να δουμε τι γινεται με τη μπεμπα μας.

Αυτη ειναι η ηλιαχτιδα μας πια....

Μεγαλωσε παραπανω απο αυτο που περιμεναμε.Φτασαμε τα 1827 γραμ.

Ειναι 2 βδομαδες πιο βαρια απο τη βδομαδα της.

Δε σας ξεχασα αυτες τις μερες,καθε μερα μπαινω και σας διαβαζω αλλα δεν ξερω τι να σας γραψω.

Χαιρομαι που οι περισσοτερες ειστε καλα.Ετσι πρεπει να ειμαστε σε αυτη τη φαση της ζωης μας.

Φιλακια σε ολα τα κοιλουμπακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε το βάζουμε κάτω ... έτσι;

Ποτέ δε ξέρεις!

Πρώτα και πάνω η μπεμπούλα μας!

Όλα θα πάνε καλά στο τέλος ... δε γίνεται!

Θα το νικήσουμε και αύτο!

Φιλάκια πολλά!

Να προσέχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Κοριτσαρες μου εγω τις τελευταιες μερες εχω ζαλαδα κι ανακατευομαι....λετε να εμεινα παλι εγκυος;;;; :-?:-?:)):))

Ειρηνουλα μου γιορταζα χθες!!!Ευχαριστω!!!! :-*:-* Αμαν μ'αυτο το ΙΚΑ!!!!!!! Η αδερφουλα σου καλα;;

Μαριαλενα μου μια μεγαλη αγκαλια :YMHUG::YMHUG::YMHUG: κι απο μενα κανε υπομονη και να εισαι δυνατη για να δινεις δυναμη στη μικρη σου!!! Οσο πιο καλα το παρει απο τωρα, τοσο καλυτερα θα το αντιμετωπησει!!!! Ολα για μας ειναι γμτ...... Μακαρι αυτο να ειναι το τελευταιο κακο που βρισκει την οικογενεια σου κι απο δω και μπρος μονο χαρες!!!!!! :-*:-*:-*

Ρεββεκακι μου ξεκουραση!!!!!! Ανατριχιασα με τη γνωριμια σας!!! :x:x:x Εγω το δικο μου τον ξερω απο παντα.........απο το δημοτικο..... :lol::lol: οποτε δεν ξερω να σας πω πως ακριβως γνωριστηκαμε!!!! :lol::lol: Αντε να μας δειξεις και τις κουρτινες σου!!!! :-*:-*

Δεσποινακι μου που εισαι;;;;;

Χρυσα μου ολα καλα με το μπαμπα σου;;;Το κοκαλο κι εμενα με ποναει λες και με δειρανε.....μαλλον ειναι απο το βαρος του μωρου.... :-*

bibibo μου ευχομαι να περασε ο πονοδοντος!!!! :-*:-*

Αννουλα μου εγω εχω φανελακια μαζι, καλτσουλες μαζι, παντελονια , μπλουζες....οπως σε βολευει να τα βαλεις!!! Τωρα δεν εχεις και το μπεμπη κι εχεις χρονο να τα βαζεις και να τα βγαζεις ....και παλι απο την αρχη....μετα να σε δω!!!!! ;):-*

Ελενα δωσε θαρρος σε οσες δεν κανανε ακομα καμπυλη!!!! Ακους εκει να μας ακυρωσεις ολες!!!!! Μπραβο!!!!! :-*:-*

Ζωουλα μου εισαι πολυ τυχερη που εχεις την αδερφουλα σου!!!! κι εγω στην Αντωνια μου ειχα παρει καποια πραγματα απο μια ξαδερφη μου που εχει 2 κοριτσακια αλλα τωρα......αγορια δεν εχει κανεις...... :-?:-*

Λενακι κι εσυ οπως εγω, παμε για το μπεμπη και ψωνιζουμε τις ζουζουνες μας!!!!! ;):-*:-*

Φιλιω μου εγω μαλλον δε θα περιμενω να να μπει ο Δεκεμβρης....απο βδομαδα θα στολισω!!!!!! [smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif] Να ειναι το σπιτακι μας 2 μηνες στολισμενο να το ευχαριστηθουμε!!!! ( μην παει τζαμπα και η κουραση, αν και η αδερφουλα μου θα το αναλαβει ,οπως παντα!!!!) ;):-*:-*

Ιωαννα μου εσυ ολο δουλιτσες κανεις....μαζεψου σιγα σιγα!!!! :-*

Πολλα πολλα φιλια σε ολες!!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια :D

σημερα πηγα στο νοσοκομειο που θα γεννησω και ειδα μια φιλη που γεννησε,εχουμε την ιδια γιατρο,ηταν πολυ καλα εκανε νορμαλ χωρις επισκληριδιο,3 ωρες της πηρε βεβαια ηταν το 2ο,ειδα και το μωρουλινι της τοσοδουλα [smilie=binkybaby.gif]

μιλησαμε λιγο για την γεννα,μου ειπε ρεββεκα κανε επισκληριδιο,εγω βεβαια θα κανω ηταν στο προγραμμα :lol::lol:

πηρα και τα αποτελεσματα δεν εχω κανενα μικροβιο,τα υγρα τα καφε ηταν γιατι η μικρη θελει μαλλον να βγει,οποτε μου ειπε πολυ ξεκουραση μην εχουμε προωρο τοκετο :side:

τωρα ετοιμαζω την βαλιτσουλα μου επλυνα τα πρωτα μωρουδιακα του νοσοκομειου και θα τα ετοιμασω :D

την παρασκευη μου ειπε αρχιζουν τα βαψιματα,ελπιζω πια αλλιως θα παρω αλλον :twisted:

ερχονται και οι κουρτινουλες μου :D

το μονο κακο οτι η μαμα μου δεν μπορει να αλαξει τα εισητηρια γιατι τα πηρε με προσφορα,οποτε θα ερθει 18 δεκεμβρη,ευτηχως με βοηθαει λιγο εως πολυ ο αντρουλης μου..

φιλακια πολλα σε ολες.....ειρηνακι ιωαννιτσα αννουλα μπιμπιμπο!!!!μουτςςςς

mata χρονια πολλα για την γιορτη σου,ρε λες να σαι εγκυος???

δεσποινακι η σταθεροτητα του αδερφου σου ειναι ελπιδα,χαιρομαο που εισαι καλα εσυ και η πολυ μεγαλη μπεμπουλα σου,να προσεχεις και να μην μας διαβαζεις μονο αλλα να μας γραφεις να ξεδινεις,σε φιλω και σου στελνω ενεργεια καλη,σημερα στον διαλογισμο μου θα στειλω στον αδερφο σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια μου.

Περιμεναμε πως και πως αυτον το μηνα και τωρα...

Η μανουλα μου εγινε σαν ασκητης.Την ειδα εχθες και πονεσε η ψυχη μου...

Γιατι ολα πανω στο κεφαλι μας να ερχονται?

Μεχρι και ο γιατρος μου απορησε εχθες με το ποσο γκαντεμης μπορει να ειναι ενας ανθρωπος.

Μακαρι αλλη οικογενεια να μην περασει αυτο που περναμε εμεις.

Θελω τοσο πολυ να παω να τον δω...

Το μονο ευχαριστο ειναι οτι η ηλιαχτιδα μας μεγαλωνει καλα.

Η μονη ευχαριστη νοτα αυτη τη στιγμη.

Εχθες σκεφτομουν σε τι ατμοσφαιρα θα γεννηθει...

Να ειδατε,γι'αυτο δε θελω να γραφω ετσι οπως ειμαι.

Παλι μαυρισα τις σελιδες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνουλα μου γιορταζα χθες!!!Ευχαριστω!!!! :-*:-* Αμαν μ'αυτο το ΙΚΑ!!!!!!! Η αδερφουλα σου καλα;;

Η αδελφή μου πήγε εχθές Αθήνα για να κάνει και καλά Β επιπέδου αλλά επειδή είναι νωρίς της είπαν να μη το κάνει ακόμα.

Επίσης πήγε και για να δείνει τις εξετάσεις της σε γεννετιστή αλλά ο γιατρός που θα έκανε το Β επιπέδου της είπε ότι επειδή ήταν καλές οι εξετάσεις, δε χρειάζεται να μιλήσει με γεννετιστή.

Καταλαβαίνεται τι γίνεται;;;

Γιατί εγώ δε καταλαβαινω...

Οπώς και να έχει εγώ με τρόπο θα προσπαθήσω να την πείσω να πάει στον γεννετιστή που είχα πάει και ήταν πολύ καλός.

Αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσοινακι η ηλιαχτιδα σας θα γεννηθει σε πολυ ευχαριστο περιβαλον γιατι ως τοτε θα εχει γινει καλα ο αδερφουλης σου και θα εισαστε ολοι καλα,δοκιμασιες ειναι ψυχη μου,στασου δυνατη και ολα θα τα νικησετε,

πως λενε τον αδερφο σου??εξωτερικα πως ειναι ανοιχτοχρωμος η μελαχροινος???μην ρωτας γιατι :D αν μπορεις πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσοινακι η ηλιαχτιδα σας θα γεννηθει σε πολυ ευχαριστο περιβαλον γιατι ως τοτε θα εχει γινει καλα ο αδερφουλης σου και θα εισαστε ολοι καλα,δοκιμασιες ειναι ψυχη μου,στασου δυνατη και ολα θα τα νικησετε,

πως λενε τον αδερφο σου??εξωτερικα πως ειναι ανοιχτοχρωμος η μελαχροινος???μην ρωτας γιατι :D αν μπορεις πες μου

Τον λενε Θοδωρη και ειναι ανοιχτοχρωμος.

Μακαρι να βγει νικητης απο αυτη τη μαχη.

Εχθες πηγα σπιτι μου και περιμενα συνεχεια να ανοιξει η πορτα και να τον δω να μπαινει μεσα.

Ακομα δε μπορω να το πιστεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα τωρα ειδα το θεμα με τον αδελφο σου...ευχομαι ολα να πηγαινουν καλα,η δυναμη της προσευχης μπορει και βοηθαει και ανακουφιζει τον πονο..Εχε πιστη!!!

Να προσεχεις το κοριτσακι σου Δεσποινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον λενε Θοδωρη και ειναι ανοιχτοχρωμος.

Μακαρι να βγει νικητης απο αυτη τη μαχη.

Εχθες πηγα σπιτι μου και περιμενα συνεχεια να ανοιξει η πορτα και να τον δω να μπαινει μεσα.

Ακομα δε μπορω να το πιστεψω...

σε καταλαβαινω...κανε υπομονη και εχε πιστη,μην σκαιυτεσε απαισιοδοξα,βοηθησε οι καλες ευχες και η θετικη ενεργεια που σου στελνουν οι αλλοι να γινουν γεφυρα και να φτασουν πιο ευκολα στον θοδωρη,λεγε ολα πανε καλα θα γινει καλα συντομα,μην λες μακαρι να γινει καλα,λεγε το σαν να το ξερεις οτι σιγουρα θα γινει,αντε ψυχη μου να σαι θετικη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα τωρα ειδα το θεμα με τον αδελφο σου...ευχομαι ολα να πηγαινουν καλα,η δυναμη της προσευχης μπορει και βοηθαει και ανακουφιζει τον πονο..Εχε πιστη!!!

Να προσεχεις το κοριτσακι σου Δεσποινα...

Μαριεττα μου η ατυχια μας δε λεει να σταματησει...

Προσπαθω να σκεφτομαι αισιοδοξα.

Σε ευχαριστω πολυ.

Κι εσυ να προσεχεις το αγορακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και απο εμένα ,

Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω φοβερούς πόνους στην μέση και δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως ,ούτε να ξαπλώσω , ούτε να κάτσω .... Δεν ξέρω πόσο θα συνεχιστεί αυτό , εύχομαι όχι για πολύ. Πήγα χθες και πήρα 2-3 πραγματάκια για το αγοράκι μου και μάλλον αύριο θα παω για το κοριτσάκι μου , βλέπετε δεν μπορώ για όλα μαζί. Θα ξεκινήσω να πλένω αυτή την εβδομάδα να ετοιμάσω και εγώ την βαλιτσούλα μου . Πότε πέρασε ο καιρός ? ούτε που το κατάλαβα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου φανικο!!!υπομονη με την μεσουλα σου εσυ κουβαλας και δυο μωρουλινια!!!!

πωπω εχεις και ψωνια!!!!πολλα εις διπλουν!!!

και γω δεν εχω καταλαβει ποτε περασε ο καιρος!!!!

και αυτη θελει να ξεπορτισει!!!δεν χωραει μωρε το μικρακι μου!!!παω να φαω να σκασω απο το φαι μπας και κανω χωρο να παρω λιπος στην κοιλιτσα!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββέκα,έχεις διαβάσει το "Μυστικό" ή το είδες στο ντοκιμαντέρ??Αυτά που λες στην Δέσποινα είναι πολύ σωστά και βασίζονται σε αυτό το "μυστικό"!!

Φανίκο,περαστικούλια και υπομονή!!

Δεσποινάκι,κουράγιο γλυκιά μου!Να δεις πως όλα θα πάνε καλά στο τέλος!

Μάτα μου,χρόνια πολλά για χθές!

Ειρηνάκι,πολύ περίεργα όλα αυτά που λες με την αδερφούλα σου...Αφού οι εξετάσεις ήταν καλές μάλλον δεν χρειάζεται να ανησυχείτε!

Φιλάκιααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα ναι εχω διαβασει το μυστικο και το εχω δει επισης,μιλαει για το πως ελκυεις τα θετικα στην ζωη σου,αλλα τα περισσοτερα τα εχω μαθει και εχω κανει πρακτικη μεσα απο την γιογκα τον διαλογισμο και την θετικη σταση για την ζωη!!!!

κοριτσια το μυστικο να το διαβασετε ολες η να το δειτε αλλα καλητερα σε βιβλιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μου πήγα στο mothercare και πήρα τα εξής χθες : 1 κουβερτούλα fleece , 1 σετ για την έξοδο από το μαιευτήριο , 1 πακέτο με 7 φανελάκια με μακρύ μανίκι , 2 παντελονάκια για μέσα στο σπίτι , 5 καλτσάκια , 1 σετ με 3 φορμάκια για μέσα στο σπίτι .. Αυτά κατάφερα να ψωνισω όσο με κράταγαν τα πόδια μου και η μέση, μετά άρχισα να πονάω και έφυγα .

Θέλω να πάρω ακόμη 1 αλλαξιέρα ,1 καλαθούνα , 2 καρεκλάκια για το αμάξι ,σεντονάκια ,κουβερτούλες πικέ και fleece , σαλιάρες , μπιμπερό , και όλα τα υπόλοιπα που να δω πότε θα τα πάρω !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γεια τα ρουχαλάκια Φανίκο μου!!Εμείς είμαστε κομπλέ από ρουχαλάκια,μια φόρμα εξόδου θα πάρουμε και καλτσάκια που δεν έχουμε!Να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε να μου πείτε: έχουμε ένα χοντρό ζεστό παπλωματάκι κι μια πλεκτή κουβέρτα ψιλούτσικη!Το χοντρό παπλωματάκι ξέρω ότι δεν κάνει για αρχή,μπορώ να το σκεπάζω με την πλεκτή ή πρέπει να πάρω κάτι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...