Μετάβαση σε περιεχόμενο

To εξπρες του βυζονυχτίου Νο19 και το πάρτυ συνεχίζεται!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Γιώτα, Παναγιώτα και Νατασσούλα,......

Παναγιώτα και Θούλη ο σολομός είναι ψάρι χαμηλής περιεκτικότητας υδραργύρου, καλό είναι να αποφεύγεται ο καπνιστός σολομός!!! όχι επίσης στον ξιφία, αλλά αν φας θα πρέπει να είναι λίγα γρ. και μετά από 15νθήμερο να ξαναφας ψάρι!!!!

χθες που καθάριζα ένα ρόδι πετάχτηκε στο πουκάμισό μου !!! μήπως ξέρετε αν βγαίνει και πώς? έχω την εντύπωση ότι δεν βγαίνει!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαααααααααα...Τι κάνετε;;;;Εγώ καλά..Σταμάτησα το σιρόπι...Έχω λγο μπούκωμα, αλλά εντάξει..

Λενάκι και Lovie το έχω νιώσει άλλες 2 φορές από τότε μόνο... :?:?:?:?

Ρε Νατάσα συγγνώμη καθαρίζεις ψάρια;;;;; :o:o:o:o:o:o Ποτέ δεν έχω καθαρίσει...Αφενός σιχαίνομαι και μπορώ μέχρι να ξεράσω και αφετέρου δεν ξέρω....Εγώ τα παίρνω έτοιμα καθαρισμένα από ψαρά και όταν μου τα στέλνει ο πεθερός μου, του λέω να μου τα καθαρίσουν.... ;);););)

Τέλεια η Ειρηνούλα με το baby swiming..Ρε κορίτσια θέλω κι εγώ να αρχίσω με την Ιωάννα, αλλά κάνει που είμαι έγκυος η πισίνα;;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Αρτζι πυροσβεστική ε;;;;;;Τι ωραία που είστε εκεί;;;;

Παναγιώτα μου καλημέρααααα.....Ωραίος καιρός ε;;;;; ;););) Σοβαρα μιλάς ότι ο μικρός ακόμα ξυπνάει;;;;;; :o:o:o:o Χαράς στο κουράγιο σου...

Γιωτάκι μου τι κάνετε στη Χίο;;;;;Πως περνάτε;;;;Σε έβλεπα στον ύπνο μου τη νύχτα...Ήμασταν με τις κόρες μας και μας κυνηγούσαν κάτι αναρχικοί να μας σκοτώσουν.... :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol:

Νατασούλα περιμένουμε νέα....

Φιλιά σε όελς σας....

ΥΓ:Ο πεθερός μου πήγε χθες και πήρε παντόφλες για την Ιωάννα από Μούγερ...Πολύ σταθερές....Και από 39 ευρώ της άφησαν 29 επειδή έχουν μείνει ελάχιστα ζευγάρια.... ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!! :(:(:(

Τι κανετε;;;

εγω οχι και τοσο καλα...

Χτες αλλαξα μαξιλαρια- ευτυχως ειχα και 2 συνθετικα- μαζεψα τις κουβερτες μας τις μαλληνες και του μικρου την κουβερτουλα εβγαλα το πολυ λεπτο μου παπλωμα, μαζεψα τα πατακια του διαδρομου που ειναι και το πιο χοντρο και βγαζει χνουδια, ξεσκονισα εβαλα ηλεκτρικη, αερισα καλα, μαζεψα ολα τα παιχνιδια που εχουν τριχες απο το παιδικο, τηναξα το χαλι του, εστρωσα πανω σεντονακι εβαλα φρεσκοσηδερομενα σεντονια στο δικο του κρεβατακι και τον σκεπασα με πιο ζεστη μεν αλλα λεπτη βαμβακερη κουβερτουλα

δεν ξερω αν ηταν τυχαιο αλλα ξυπνησε μονο 2 φορες για νερακι και χαδια, οχι για να καθαρισω τη μυτη του, και σημερα το πρωη δεν ειχε πολυ μηξα και βηχα, ουτε τα πατια του εβγαζαν πυων- ηταν μονο πρισμενα.

Σημερα το πρωη ολοι φηγανε, εμεινα μονη και σκεφτομουν..ποσο δυσκολη θα ειναι η ζωη του...τα παιδι απου κανουν αναπνευστικες αλλεργιες μικρα μπορει να εμφανισουν ασθμα.

Και καλα ΟΚ θα τα καταφερω θα κανω το σπιτι πιο φιλικο..αλλα για ποσο..οταν θα βγει εξω τι θα κανει..θα πρεπει να προσεχει..γιατι θα το εχοθμε καθε χειμωνα..λεει τα ανοιχτοχρομα παιδια ειναι πιο επιρρεπη σε αλλεργιες...χαθηκε δηλαδη να μοιασει στον πεθερο μου που ειναι σκουρος;;;;

Πονανε οι αμυγδαλες μου, νυσταζω...

ΤΑ φιλια μου σε οοολλλεεεςςςς...

Θουθου το ψαρι με λαχανικα ειναι νοστιμο..ειτε το κανεις σκετο ειτε με ντοματα εγω τρελαινομαι...

θυμαστε που σας ειπα πως το Σαββατο ο μικρος εφαγε γαυρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera .

prwta apo ola ,xrusa euxaristww gia xthes ....eimaipolu kalutera shmera .

koritsia eimaipolu xalia anakateuwme kai zalizome para polu.....thelw na faw kati gia na mpei kati sto stomaxi mou kai anagouliazw .

argi kai egw nomizw oti den bgenei .

epi troxadin giati tha kserathw sto patoma .....29/5 gennaw opos to eixa brei kai egw .o giatros polu kalos kai neotatos (35 xronon!!) kai leon sto zodio (asxeto eida to amka tou xaxaxaxa) .

mou eipai na parw mexri 8 kila ,ama ta kseperasw na psaksw gia alon giatro :shock:

fagame kaiklish xthes gia paranomo parkarisma 80e!!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

ksinos mas bgike o uperixos .

kala to elnena poso megalo kai mperdemeno einai !!! xathikame me ton giatro alou mou eipai na paw alou brethika kai perimena kai osoi rwtaga me stelnane sto lathos meros :evil::evil::evil::evil::evil:

telika brethikame :lol::lol::lol::lol:

paw na ksaplosw giati den me blepw kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα το πρωη ολοι φηγανε, εμεινα μονη και σκεφτομουν..ποσο δυσκολη θα ειναι η ζωη του...τα παιδι απου κανουν αναπνευστικες αλλεργιες μικρα μπορει να εμφανισουν ασθμα.

Και καλα ΟΚ θα τα καταφερω θα κανω το σπιτι πιο φιλικο..αλλα για ποσο..οταν θα βγει εξω τι θα κανει..θα πρεπει να προσεχει..γιατι θα το εχοθμε καθε χειμωνα..λεει τα ανοιχτοχρομα παιδια ειναι πιο επιρρεπη σε αλλεργιες...χαθηκε δηλαδη να μοιασει στον πεθερο μου που ειναι σκουρος;;;;

αχ μωρέ κρίμα ο καημενούλης! μήπως μεγαλώνοντας βελτιωθεί!......και γιατί να εμφανίσει άσθμα? είναι μόνο μία πιθανότητα! να σκέφτεσαι πάντα θετικά!!!......ο γαμπρός μου σκούρος είναι αλλά έχει κάπου αλλεργία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o giatros polu kalos kai neotatos (35 xronon!!) mou eipai na parw mexri 8 kila ,ama ta kseperasw na psaksw gia alon giatro :shock:

εμένα δεν θα μου άρεσε να είχα 35χρονο γιατρό, γιατί σιγά την εμπειρία που θα έχει σαν γιατρός!!!!

δηλαδή θα πρέπει να παρακαλάς να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!! πόσους τοκετούς έχει κάνει?!!!

8 κιλά? γιατί είσαι υπέρβαρη? :o , άφού το φυσιολογικό είναι μέχρι 12!!!!, είναι δύσκολο να πάρεις μόνο 8 και ειδικά στην δεύτερη εγκυμοσύνη!!! εγώ στον Λουκά πήρα 8,5 και στην ΡΕΑ 9!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο αμα αναγουλιαζεις..και ξερνας..δε θα παρεις πανω απο 8 κιλα...χαχαχαχα..εγω ειχα παρει 9!!!

Τωρα για φαη, για ενα διαστημα ετρωγα μονο τηγανητες πατατες και βραστα μακαρονια...υπομονη θα περασει.

Οσο για το αλλο μη το συζητας..τα ειπαμε χτες..

Αρτζ τι υφασμα ειναι;;;; και τι χρωμα;;;..για να σου πω πως θα το βγαλεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ τι υφασμα ειναι;;;; και τι χρωμα;;;..για να σου πω πως θα το βγαλεις

68% βαμβάκι, 27% Νάυλον, 5% Ελαστάν, χρώμα ροζ! τώρα είναι ροζ με κάτι μικρούλες βουλίτσες μωβ λόγω του ροδιού!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argi exw idi 10 kila apo thn proigoumenh

kai egw den thelw na parw panw apo 8-9 kila kai an ginete na xasw kiolas lipos kai na parw ligotera toso to kalitero .

htan ligo uperbolikos alla kalitera na bazei ton pixi xamila gia na prosexoume perissotero para na ton ebaze para panw kai na ksefeugame entelos .....

oso gia thn hlikia emen einai kati pou mou aresei na einai pio konta mou .

oro mou eipai oti den tha mou balei apo thn arxh alla mono sthn eksothish .

an thelisw episkliridio tha dei an uparxei ekei anesthisiologos pou empisteyete alios den tha kanw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το μουλιασεις σε χλιαρο νερο με λιγη σαπουναδα με γλυκερινη- υγρο χεριων πχ, και 2 κουταλακια σοδα φαγητου, αφισε το μερικες ωρες και μετα πλυντο κανονικα.

Νισταζω και κρυονω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου χαίρομαι πολύ με τα νέα σου...Αν ο γιατρός σου εμπνέει εμπιστοσύνη, δεν υπάρχει λόγος να αναησυχείς....Ο άντρας μου πριν μερικά χρόνια είχε επί 1 μήνα 40 πυρετό, νοσηλευόταν σε νοσοκομείο και κανείς δεν εβρισκε τι έχει...Ούτε καθηγητές...Και τελικά ένας ειδικευόμενος βρήκε ότι είχε νοσήσει από κυττερομεγαλοιό...Όλα σχετικά είναι....

Καρδούλα ακούσατε;;;;;;Πάντως συζητήσατε μέχρι και για τον τοκετό..Μπράβο!!!!!!!!

Γεννάμε κοντά κοντά..Εγώ έχω ΠΗΤ 20/4...Ένα μήνα διαφορά... ;););)

Όσο για αναγούλες κλπ, εγώ υπέφερα σε αυτή την εγκυμοσύνη......Πολύ χάλια..Αλλά ως δια μαγείας λίγες ημέρες πριν κλείσω τον 3ο, εξαφανίστηκαν.... :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Κορίτσια, εγώ είχα πάρει 16 κιλά στην Ιωάννα και μου είχαν μείνει 5..Συν 5 που είχα παραπανίσια από πριν....10!!!!Τώρα δε θέλω να βάλω με τίποτα πάνω από 10..... :?:?:?:? Θα τα καταφέρω άραγε;;;;Σήμερα ζυγίστηκα κι έχω πάρει 1 κιλό.... :oops::oops::oops::roll::roll:

Αρτζι εγώ είμαι ανοιχτόχρωμη, επιρρεπής πάντα στις αλλεργίες...Ακόμα και σε συνδυασμούς τροφών..... :shock::shock::shock: Όμως πλέον σπάνια με πιάνει...Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ιδιαίτερο....Και φυσικά δεν έχω άσθμα...

Πάντως θυμάμαι στο σχολείο είχα πολύ συχνά μίξες και φταρνίσματα και τα μάτια μου κοκκίνιζαν και γίνονταν τούμπανο....Ειδικά την άνοιξη και το φθινόπωρο...Υπομονή όμως...Και μη σκέφτεσαι τα χειρότερα...

Αρτζι τρώω κάθε μέρα ρόδι...Η μικρή λέρωσε τις καινούριες πιτζάμες.... Με γάλα λες να μη βγει;;;;; :roll::roll::roll::?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. Αρτζι εγώ είμαι ανοιχτόχρωμη, επιρρεπής πάντα στις αλλεργίες...Ακόμα και σε συνδυασμούς τροφών..... :shock::shock::shock: Όμως πλέον σπάνια με πιάνει...Ποτέ δεν είχα πρόβλημα ιδιαίτερο....Και φυσικά δεν έχω άσθμα...

Πάντως θυμάμαι στο σχολείο είχα πολύ συχνά μίξες και φταρνίσματα και τα μάτια μου κοκκίνιζαν και γίνονταν τούμπανο....Ειδικά την άνοιξη και το φθινόπωρο...Υπομονή όμως...Και μη σκέφτεσαι τα χειρότερα...

2. Αρτζι τρώω κάθε μέρα ρόδι...Η μικρή λέρωσε τις καινούριες πιτζάμες.... Με γάλα λες να μη βγει;;;;; :roll::roll::roll::?:?:?

1. στην Χρυσα να τα πεις εμεις Δοξα τον Θεο δεν εχουμε προβλημα!!!

2. και εγω σκεφτηκα το γαλα επειδη το μελανι βγαινει με το γαλα!!!! θα δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα, είναι η 2η φορά που πηγαίνω και φυσικά η δουλειά μου δεν τελείωσε :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Χθες έσκασε μύτη ο 1ος κυνόδοντας άντε άλλα 7 μείνανε :lol::lol::lol:

Εγώ είμαι ακόμα συναχωμένη 2η εβδομάδα και δεν μπορώ να συνέλθω:(:(

Χρύσα δηλαδή όλα είναι αλλεργικά? και εντάξει το σπίτι το φέρνεις στα μέτρα σας στον παιδικό τί θα κάνεις? δεν έχουν στρωμένα χαλιά, λούτρινα κουκλάκια κλπ????????

Αφροδίτη οι φρυγανιές δεν σε βοηθάνε που τραβάνε και τα υγρα?

Νατάσα όταν γεννήσεις θα κουβαλάς και την μπέμπα μαζί σου σε όλες αυτές τις δραστηριότητες ή αναλαμβάνει άλλος?

Λένα θα κάνει άμεσα δηλαδή την επέμβαση ο Τόλης?

Γιώτα ξαναρωτάω δεν μας είπες πως πέρασες στα μπουζούκια?

Ο σολωμός εμένα μου αρέσει μόνο στο γκριλ που φεύγει όλο το λίπος αλλιώς δεν μπορώ να τον φάω :?:?

Αργυρώ κι εγώ το γάλα σκέφτηκα

Γωγώ τι καλά μου ξανάνιωσες το νινί :D:D

Μιας και λέτε για κιλά εγώ στην 1η έμεινα έγκυος 54 έβαλα 14 κιλά από τά οποία έχασα τα 11 πριν μείνω έγκυος στο 2ο έβαλα άλλα 2 και ξεκίνησα 2η εγκυμοσύνη 59 Το 1ο τρίμηνο έχασα 2 και μετά τα έβαλα συν άλλα 20 :shock::shock::shock: έχασα 9 στην κλινική άλλα 4 τον 1ο μήνα και μετά δεν έχανα γραμμάριο μέχρι που η Έλενα χρόνισε. Μετά άρχισα συστηματική δίαιτα και γυμναστήριο και τώρα είμαι 53 :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλι δεν ξερω τιθα γινει

στον παιδικο εχει μοκετα αλλα παρατηρησα οτι δεν εχει χνουδοτα, εκτος και αν οσες φορες πηγα τα ειχαν εξαφανισμενα.

Θα μιλισω βεβεια και με την ιδιοκτητρια να δουμε τι θα κανουμε

Φανταζομαι οτι στα παιδικα δεν προτιμουν τα χνουδωτα γιατι δεν πλενονται ευκολα και μοκετες που δεν βγαζουν τριχες...τι να πω...

Παντως σαν παιδικος ειναι καθαρος, δεν εχω παραπονο.

Γωγω και εγω εχω καθαρισει ψαρια σηγα το δυσκολο καλε..φορας γαντια μιας χρισης αμα δε θες να μυριζουν τα χερια μετα, και τα καθαριζεις στο μπαλκινι- το οποιο μετα ρηχνεις ενα ξεπλυμα με το λαστιχο και ολα ΟΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pragmatika o solomos den mou aresei katholou :ymsick: para polu liparo psari gia ta gousta mou .

ena akoma psari pou apexthanome opos o diaolos to libani einai to mparmpouni .....mou bromaei apisteyta polu kai den antexw na eimai se spiti pou to magireuoun .h mama mou to eftiaxne sthn kouzina kai egw to miriza mesa ston upno mou kai ksipnousa kai efeuga apo to spiti ......apesio :ymsick::ymsick:

prepei na kanw spetzofai alla den eimai akoma kala :(:(:(

a oute egw exw katharisei pote psaria mpiax mpiax mpiax

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο τα μπαρμπουνια τα ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!

Και αρεσουν και στον αντρα μου..αλλα εχουμε να παρουμε καμια πενταετια...χαχαχα..και θα σου οω γιατι...

Ηταν τα ψαρια που παρηγγειλε ο αντρας μου οταν ηθελε να μου εκφρασει τα αισθηματα του...και απο το αγχος του τα μαδησε και δεν εφαγε τ ιποτα..μαλιστα λοιποηθηκα τα ψαρια που τηγανιστικαν για να μη φαγωθουν...χιχιχιχιιχ..απο τωτε ουτε να τα βλεπει δεν θελει..του θυμηζουν εκεινη την ημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τα λατρεύω τα μπαρμπούνια είναι τα αγαπημένα μου, μιαμ μιαμ μου ανοίξατε την όρεξη κι έχω μαζί μου σκέτο μπρόκολο στον ατμό για να φάω.........

Χρύσα οι μοκέτες δεν είναι μάλλινες και δεν βγάζουν χνούδι οπότε λογικά δεν θα τον πειράζουν

Αργυρώ αν καταφέρεις να βγάλεις το ρόδι πές μου πως, μόλις με πήρε τηλ ο Μιχάλης και μου είπε ότι στο σχολείο έφαγε ρόδι και λέρωσε την μπλούζα του :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

λενα ευχομαι γρηγορη αναρρωση στο τολακι σου...

γιωτα τοσο αρεσε στη μικρη σου η πισινα?

να σε στειλω κ το θοδωρη?

αρα γωγωκα το ενιωσες το μωρο ε??????????αχ ζαργανα θα σε βγει..

παανγιωτα κ ξιφια δε κανει..

σες δηλ εχει αλεργια παντου?κ συ το εχεις αυτο?

λαχανικα με ψαρι δηλ τι λαχανικα βαζετε?

νατασουλα γιατι καλε μπροκολο σκετο?αφου μανεκεν εισαι.,,

αργι αρκετο κρυο ε?

η βικυ που χαθηκε???????????/

αφρο μπραβο που βολευτηκες με γιατρο..αλλα μονο 8 κιλα????????? :o:o:o:o

εγω για να βαλω μονο 8 κιλα πρεπει να τρωω πρωινο κ λγοο μεσιμεριανο..τιποτε αλλο..

κ δε παιζει..επισης στανταρ θα πρηστω κ σε αυτη τη εγκυμοσυνη..στο θοδωρη ειχα γιενι μπαλονι..

ερωτηση

θεσσαλονικιες αναψατε θερμανση/????

το ροδι τα κουκουτσια σας τα φτυνουν τα παιδια σας?

νατασα θα σε παρω το απογευμα τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 8-)8-)8-)8-)

σας ελειψα????????? :P:P:P επιτελους τα βρηκα ολα για τη γαμοβαφτιση!!!!!!!!! :D:D:D τωρα μενουν λεπτομερειες...... :?

εχασα κανενα νεο????? :?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου δεν είπα περαστικά στον Τόλη και γρήγορη ανάρρωση.... :oops::oops::oops: Να πάνε όλα καλά....

ΘουΘου να σου πω κάτι;;;;;Είσαι τρελή;;;;Γιατί μωρή τα παιδιά να φτύσουν το κουκούτσι από το ρόδι;;;;;; :lol::lol::lol::lol: Εσύ το φτύνεις;;;Χθες πάντως που έτρωγε η Ιωάννα ρόδι έπεσε με τη μούρη μέσα στο πιάτο όπως τα σκυλιά...Πολύ γέλιο!!!! =))=))=))=))=))=))

Χρύσα σε σενα απευθυνόμουν για τις αλλεργίες μου.....

Καλέ αηδιάζω...Δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να καθαρίσω ψάρια....

Αφρο κι εγώ σιχαίνομαι τον σολωμό, αλλά τα μπαρμπούνια μου αρέσουν....Το αγαπημένο μου βέβαια ψάρι είναι γλώσσες τηγανιτές...Πεθαίνω.....

Νατασούλα 53 κιλά;;;;; :o:o:o:o Αδυνατώ να θυμηθώ πότε ήμουν τόσα...Στο λύκειο πάντως που ήμουν κορμάρα ήμουν 57....Ακου εκεί 53 κιλά με 2 παιδιά...Το μπρόκολο για ποιο λόγο το τρως;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αργη προσπαθω να ανοιξω μια ομαδα και κατι κανω λαθος..πως ανοιξες και δουλευει η δικη σου;;;;

δεν έκανα και τίποτα το ιδιαίτερο!!!! έγραψα τον τίτλο πρώτα, μετά την περιγραφή και μετά πάτησα το "δημιουργία" και έτοιμο!!! ;)

Μετά άρχισα συστηματική δίαιτα και γυμναστήριο και τώρα είμαι 53 :D :D :D

53????? :o πλάκα μας κάνεις? με τι ύψος? ζηλεύω!!!!!! :roll:

Τα μπαρμπούνια τα λατρεύω, δυστυχώς δεν βρίσκω εδώ!!!

και έχω καθαρίσει πάαααααααρα πολλά ψάρια και μου αρέσει δεν έχω κανένα πρόβλημα, όπως επίσης πολλές σουπιές και καλαμαράκια!!!

μα καλά τι γίνεται? όλοι λερώνονται με το ρόδι?

Θούλη τι εννοείς κουκούτσια? δεν έχει κουκούτσια το ρόδι!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θοου θου εμεις αναψαμε..

εχει βαλει ο αντρας μου εναν θερμοστατη- ειπαμε ο σπορτ μπιλι- που ειναι προγραματισμενο να αναβει μια ωρα το πρωι πριν ξυπνησουμε, και ξαναναβει στις 4 το απογευμα και διατηρει την θερμοκρασια στεθερη.

Εμενα τα τρωει τα κουκουτσια...

ναι αλλα εμενα δε μου ανοιγει την ομαδα..δεν ξερω γιατι!!!

Και εγω αυτο εκανα

Εξαρταται εγω κανω με λαχανικα στη γαστρα - κυριως τσιπουρες και περκες αλλα και γλωσσα οπου βαζω το ψαρι μεσα στη γαστρα, βαζω μεσα κρεμυδι , σκορδο , πιπερια, σελινο- μισχο και φυλλα, κολοκυθακι, . καροτα πατατες, λιγο λαδολεμονο, κλεινω τη γαστρα, και τα ψινω...

Δεν βαζω αλατι αλλα γινετε πολυ νοστιμο ειδικα αμα οταν ειναι να το φας φτιαξεις μια σοσ λαδι λεμονι μουσταρδα με φρεσκο κρεμμυδακι και ανιθο και το ρηξεις απο πανω.

Τωρα εχω φτιαξει και στη κατσαρολα οταν ειχα περισσευμα ψαριου οπου εκοψα μπαστουνακια καροτο σελινο πιπεριες κρεμυδι σκορδο τα μαραινα λιγο σε λαδακι, εβαλα ντοματα σαλτσα τα αφισα να παρουν μια βραση να μαλακωσει λιγο το καροτο εβαλα μεσα την ψυχα του χαριου πηραν αλλη μια βραση, το πασπαλισα με ψιλοκομμενο μαιντανο και το σερβιρα..

εγινε νοστιμο

Λενακη περαστικα στον Τολη...πες μας ποτε θα εγχειρηστει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...