Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλημερα φιλεναδες!!Σημερα το λουλουδι εχει κατι τσαντιλες!!!Αππαπαπαπαπα!!!Νευρα, λυσσα και σαλια!!Οποτε τα δοντακια μας θυμηθηκαν παλι!Αφηστε το πεισμα!Το τι κλαμα εριξε οταν πηγα να της παρω απο τα χερια τη κασεροπιτα του πατερα της δεν ξερετε!!!!Κλαααααμα αφου αναγκαστηκα να την αφησω να φαει 5-6 μπουκιες να ηρεμησει!Τι να κανω???Δεν εχω συνηθιζει τετοια τρελα...αλλα τι να κανουμε ποναει!

Κοριτσακι μου τι επαθε το Σισσιω μωρε??Γιατι τι δινεις σιροπι και δεν το κανεις με μασκα ειναι πολυ πιο αποτελεσματικη!Στο λεω ειναι τσεκαρισμενο απο ολα τα ανιψια!Παντως καλυτερα που τα βγαζει!

Το zapp πηρα φιλεναδες σε πολυκαλη τιμη απο το ebaby και το περιμενω πως και πως!Καλο το μεγαλο αλλα δε την παλευω πια βρε κοριτσια...η μεση μου!Ειχα παρει ενα της chicco ηταν μια χαρα αλλα η κυρα Κικιτσα το πηρε μια μερα μαζι της και απο τοτε δεν το ξαναειδα!Παντως στο zapp το διαλεξα γιατι ειδα κουτσικο, ελαφρυ και κλεινει πανευκολα!Δεν κατεβαινει η πλατη αλλα η Αλεξια τωρα πια δεν κοιμαται ποτε στο καροτσι!Ασε που αν με βολεψει μπορω να δωσω γυρω στα $80 και να παρω το καθισμα xtra που πεφτει..αν και δε νομιζω!!

Κικιτσα και εγω εκει κατεληξα οπως ειπαμε και εχθες...αλλου :D Καλυτερα 30 φρουτα παρα 7 και με το ζορι!Ματς μουτς!!!

Ποτε θα παμε για καφε οεο????Παω σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

gkrrrrrrrrrrrr μπηκα το πρωι κ εγραψα αλλα δε το εμφανιζει πουθενα...ασε που δε μου εβγαλε τα δικα σας...το επιασαν παλι το μαμμυ τα στραβα του!!!

κικη μου ρωτησα για τα φρουτα γιατι δεν ηξερα αν κανει τοσα...εμενα τρωει 2 η 3!

σοφακι μαλλον δοντακια θα ειναι υπομονη!!!σιροπι μου δωσανε...απο μονη μου πως να κανω μασκα?

οπως ειπα , αλλα δεν εμφανιζεται πουθενα το σχολιο μου εχτες ηταν απαισια η νυχτα!!!

βγηκαμε βολτιτσα κ πηγαμε σε pet shop ...k μαντεψτε τι εκανε κ επαθα 33 επανωτα εγκεφαλικα???

πηρε αγκαλια ενα ινδικο χοιριδιο (κατι σαν ποντικι) κ αρχισε να το τραβολογαει σα να ηταν λουτρινο...!!!

ειδα κ επαθα να της το παρω!σημειωση ,την ειχε αγκαλια ο κυριος που ειχει το μαγαζι-ειναι φιλοι μας!

τρελλαινεται κ παμε συχνα...αλλα που να φανταστω τι θα κανει!!!

κ αντε να την πλυνεισ !την εκανα μωρομαντηλο κ μετα με ενα αντισηπτικο!

επισης με ταλαιπωρει παλι στον υπνο!

τι καλα ειχαμε αρχισει να κοιμαται μονη!παλι με την αρρωστια παλι το καροτσι κ περα δωθε!!!

ουφ!!!θα μεγαλωσει που θα παει!!!

ακουω κ χειροτερα κ παρηγοριεμαι!γνωρισα μια κοπελα που κοιμιζει την μικρη της στα χερια!

αχ το καθενα αλλο νταλγκα εχει!!!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου, τι κανετε?Πως τα περασατε χθες?Εμεις ομορφα..πηγαμε τη βολτιτσα μας και πρωι και απογευμα και επιστροφη στη βαση!!

Νανα πλακα κανεις????Την περασμενη εβδομαδα εφερε ο ανηψιος του Κωστα ενα τετοιο κοντα στη Αλεξια και επεσα να τον φαω!!Πω αηδιαζω τρελα!!Λατρευω τα ζωα...αλλα...!!!Καλα τη βλεπω την κορη σου να τρεχει μαζι με τον Bill και να σου γυρνανε και οι 2 μες την τριχα!!! :D:D:D

Σοφακι καλιε τη κουκλα εχεις γινει εσυ????Φτου φτου φτου!!!! :ymapplause: Μια ομορφια μαμα και γιος!!!

Εχει καμια wind ιντερνερ-τηλ???Ειχε την πολυ ωραια ιδεα ο καλος μου να αλλαξουμε παροχο!!!:evil: Μια χαρα ειμασταν με τον οτε!!!Αντε να δουμε τωρα!!Οπτικες ειναι και φουσκες μπλε!!Παω να τελειωσω..λεμε τωρα...με το βομβαρδισμενο σπιτι!!!Φιλακια!!

ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΛΙΕΕΕΕ??????Θελω Τροκαντερο...βαρκουλες να κουνανε και τετοια!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!

Εχω τετοια κουραση που δεν λεγεται!!!!!!Χθες μαζευτηκαν ολοι στο σπιτι μου (γονεις και αδερφια) και το καταευχαριστηθηκα παρολο που κατεβηκαν ολα τα ποτηρομαχαιροπηρουνα στην παραταξη! :D:D

Μπακαλιαρο και σκορδαλια τα ετοιμασαν η μαμα μου με την πεθερα μου.....ευτυχως! Αλλα κατι να μαζεψω λιγο το σπιτι ,να φτιαξω πατζαρια και ενα γλυκακι για τα γενεθλια του αντρουλη μου....τα παιξα!!!! :shock:

Δοκιμασα να της κανω τα φρουτα κρεμα μηπως και φαει περισσοτερο.......ουτε που να την δει! Οποτε ειπα οσο τρωει ,μην τα σιχαθει κιολας....και θα δω πως θα παει.Αφηστε που εφαγε μια τουμπα χθες το απογευμα :shock::shock: κουτουλια συγκεκριμενα!Πονεσε πολυ η ζουζουνα μου ! :cry::cry: Και ειναι και παραπονιαρα :cry: Δεν μπορουσα να την ηρεμησω...

Εγω Κικη οταν ζηλευει κατι απο το δικο μας που δεν μπορει να φαει (πχ χθες ηθελε μπακαλιαρο :shock: ) την κοροιδευω με λιγο ψωμακι ,που ποτε δεν λεμε οχι! :D Ασχετο...Χθες ηθελα τα μαλλακια του Ζωρτζ....! :mrgreen: Βαλαμε τσιμπιδακι στα μαλλακια μας και με κοροιδευαν γιατι το εβαλα :D

Δημητρα η φραουλιτσα θελει λιγο προσοχη.Ειναι ενα φρουτο που "τρωει' πολλες ορμονες για να "φουσκωσει".Προτιμισε βιολογικες αν και ειναι αλλεργιογονο φρουτο οπως ειπε και η Κικη.Και μην αγχωνεσαι...Εστω να τρωει λιγο απο ολα να παιρνει θρεπτικα στοιχεια

Σοφια με γεια το καροτσακι!Η αληθεια ειναι οτι βολευουν παρα πολυ ιδιαιτερα τωρα που δεν θελουν να καθονται συνεχεια στην βολτα.Και.....οτε Σοφια και εχουμε ιντερνετ σιγουρα.Ειχαμε και εμεις wind (και κινητα!) αλλα οπως λεει ενας φιλος "εχει σημα μονο οταν φυσαει" :mrgreen:

Νανα πανικος φανταζομαι!!!!!!Ελπιζω τωρα που φτιαχνει λιγο ο καιρος να ηρεμησει και η ζουζου σου ...Μια ζεστη μια κρυο μας εχει τρελλανει!

Φιρφιρικο-Σοφια κουκλος ο Βασιλειος!Και η μαμα εννοειται! @};-

Μαρυλου μου πως ειναι το χερακι σου?

Αθηνα κουκλα ειναι η Γλυκεριαννα.Και εγω ειμαι λατρης του υπνου αλλα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!

Με το χέρι είμαι καλύτερα ευτυχώς, την Τρίτη κόβω τα ραμματα. Δεν έχω όμως ακόμα την δύναμη να σηκώσω οτιδήποτε...ουτε καν το φερμουάρ... :( Ο γιατρός μου είπε πως χρειάζεται περίπου 1 μήνας για να επανέλθει σιγά σιγά το χέρι στις παλιές καλές εποχές! χαχα!

Ο μικρός μου είναι μια χαρά! Πήγαμε το πρωί και κοινωνήσαμε και φάγαμε και 3-4 αντίδωρα! χαχα! πεινούσε το παιδί μου!

Τα ξημερώματα μου έκανε τσιριτζάντζουλες και ήθελε αγκαλιές και φοβάμαι μην τον περιτριγυρνά καμια ιωσούλα... ελπίζω να ήταν κατι περαστικό.

Η μέρα σήμερα είναι υπέροχη αλλά ο αντρούλης μου έχει πάει για δεντροφύτευση και εμείς είμαστε μοναχούλια στο σπίτι. Σε λίγο λέω να πάω τον Χριστόφορο στις κούνιες που είναι κοντά στο σπίτι μας να παίξει λιγο και να ξελαμπικάρει.

Νανα μου ωραία τα ζωάκια αλλά τα συγκεκριμένα δεν ξέρω αν κάνει να τα πιάνουν τόσο μικρά μπεμπάκια. Και εγώ θα είχα φρικάρει!

Ιωάννα μου κουτουλίσατε ε; Περαστικούλια σας μωρέ... να μου την φιλήσεις την κουκλίτσα σου! Αχ... και εμείς κουτουλάμε κάθε 3 και λίγο! Τρεχει συνέχεια πάνω κάτω, δεν φοβάται καθόλου και από την φούρια του σκουντουφλάει και την παίζει πότε στο πάτωμα, ποτε στον τοιχο και το χειρότερο είναι το τραπεζάκι του σαλονιού. Εχει μια μελανιά κάτω από το φρυδι εδώ και 10 μέρες και δεν λέει να φύγει.

Σοφάκι μου και εγώ σκέφτομαι να πάω από βδομάδα να κοιτάξω για καλοκαιρινό καροτσάκι, είναι μεγάλη ευκολία. Με γεια σας λοιπόν και καλές βολτίτσες!!!!

Δημητρουλα μου και εγώ συμφωνώ πως καλύτερα θα ήταν να του δώσεις φραουλίτσα λίγο πιο μετά που θα είναι και μέσα στην εποχή...τώρα όλο ορμόνες είναι.

Αχ ξύπνησε ο πρίγκιπας! Πάω να τον ετοιμάσω για τις κούνιες!

Φιλάκια στα μπουτάκια των υπέροχων ζουζουνιών!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκουλινια μου!! Τι κανετε; Πως περασατε το 3ημερο σας; Εμεις πηγαμε χτες ενα Ναυπλιο, ενεκα της καλης μερας και περασαμε τελεια!!!!!!!! Η Γλυκεριαννα δηλαδη, γιατι εμεις απλως την κυνηγουσαμε :roll::roll: Το παιδι ξεσαλωσε με τοσο κοσμο και τοοοοσα παιδακια στην πλατεια με τις καφετεριες, κοντεψε να βουτηξει και στη θαλασσα αργοτερα στο φαϊ....μια χαρα!!!! Το βραδυ επεσε σεκος και δεν αλλαξε ουτε πλευρο. Ειχε παρα πολυ καιρο να κοιμηθει αποκλειστικα στην κουνια της. Σημερα την πηγαμε κι εμεις εκκλησια για να την κοινωνησουμε και δεν κρατιοταν αμα δεν φιλουσε ολες τις εικονες! Και μετα χορευε γιατι νομιζε οτι η ψαλμωδια ηταν τραγουδι. Κουναει και το χερι αλα Τσαλικη στο "σε" "σε" :lol: .Αυτα τα νεα μας :D

Σοφουλινα κι εγω σελω καφε!!! Ποτε;;;; και ειδικα στο Τροκαντερο....ειπες και την αδυναμια μου σε μερος για καφε!!!! Το μπαστουνακι πως ειναι; Εμεις με το δικο μας δεν την εχουμε παει πουθενα γιατι το εχει η μανα μου στο μαγαζι συνεχεια.

Ιωαννουλα πονεσε πολυ το κουκλακι; Και οι τουμπες ειναι στο προγραμμα ομως :( Ας ειναι τουλαχιστο οσο ανωδυνες γινεται. Θα συμφωνησω μαζι σου για τη φραουλα, εσυ βεβαια ως ειδικος ξερεις καλυτερα. Εδωσε μια φιλη μου στο μωρο της, 11 μηνων και ηρθε κι εγινε χαλια το παιδι!!! Δεν καταλαβα γιατι να της δωσει φραουλα βεβαια....αφου δεν ειναι η εποχη της.Που τη βρηκε;;;;

Κοριτσια στο μπανιο χρησιμοποιειτε σφουγγαρι;

Νανα τι πλακα αυτη η κορη σου!!! ψοφησα στο γελιο σκεπτομενη το σκηνικο με το ζωντανο! Ειναι σιχαμερα ομως! Εγω εχω γενικα με τα ζωα ενα θεμα. Απο μακρια και αγαπημενοι. Και κυριως δεν τα μπορω μεσα στα σπιτια! Μου δινουν μια αισθηση οτι ο χωρος ειναι παντα βρωμικος.

Αυτα....σας ευχομαι καλη βδομαδα....και δε θελω καθολου να παωωωωωωωωωωω καλοσυνηθισα το 4ημερακι!!!!! Το περιμενα πως και πως και νομιζω οτι περασε πολυ γρηγορα :( Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΜΠΗΚΑ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΝΩΡΙΤΕΡΑ Κ ΜΕ ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ!

ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΒΚ!

ΗΡΕΜΑ Κ ΟΜΟΡΦΑ!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΘΑ ΓΙΑΝΕΙ!!!ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΑΚΙΑ!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΤΙ ΟΜΟΡΦΗ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ!!!ΤΙ ΚΑΛΑ!!!

ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΠΑΡΩΝ!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!

ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες τι κανετε???

Αθηνα μου ακριβως το ιδιο επαθε χθες και η Αλεξια!!!9 με 9 κοιμηθηκε παρακαλω!!!Χαχαχαχαχαχ!!!Δεν εχει ξαναγινει!!Μπραβο στα κοριτσια μας που...λυσσαξανε λοιπον!!!Το καροτσακι μου σημερα ειναι Βουδαπεστη...αυριο Αθηνα και μεθαυριο σπιτι μας!!!Θα σου πω τοτε!!! :D:D:D Ταιριαζουν τα λουλουδια μας χορο στην εκκλησια, μα μα μα ΟΛΕΣ τις εικονες 2 φορες και οταν φτανει η ωρα να κοινωνισει και βλεπει το τσομακι αρχιζει να φωναζει ΜΑΑΑΑΑΜ ΜΑΑΑΑΜ λες και εχει να φαει και 2 μερες!!! :D:D:D:D Εγω ειμαι μεσα οποτε θελετε Αθηναιες φιλες!!!

Μαρυλου μου υπομονη!!!

Ιωαννα δωσ' της ενα φιλακι και απο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΤΣΟΥΔΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΓΩ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΑΣΤΗΚΑ Κ ΓΥΡΙΣΑ!!!

Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 8 ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΔΕ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!

ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΓΙΑΒΡΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ 4 ΦΟΡΕΣ ΚΑΚΑΚΙΑ Κ ΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ!!!

ΚΑΗΜΕΝΑΚΙ!!!

ΣΟΦΑΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΑΜ ΜΑΜ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΘΑΡΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΗΣΤΙΚΗ...ΡΕΖΙΛΙ!

ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!!ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε???Εγω αντι να σφουγγαριζω καθομαι και μασουλαω τοστακι και σας γραφω :oops: Τι ωραια που φτιαχνει ο καιρος σιγα σιγα!!Χθες πηγαμε βολτουλα στο village εκανε ολα τα αυτοκινητακια-παπακια-αλογακια ετρεξε ΟΛΟ το γραδισι...και οταν γυρισαμε σπιτι ισα ισα που κρατηθηκε να κανει μπανιο!!!Πινει τα γαλα αγκαλιτσα στο κρεβατι μου και μολις χορτασει κανει ενα ζουπ και πεφτει διπλα μου ξερη...ουτε 20'' δεν περνανε :D:D:D

Ο καλος μου δε εφαγε ενα πιατο μακαρονια με κιμα που ειχα φτιαξει και στο καπακι σουβλακια και μου ηταν μεχρι τις 2 στο καναπε τεζα "Πεθαινωωωω...θα σκασωωωωω...γιατι με αφησες και εφαγα τοοοοσοοοο????"...οτι εγω τον πιεσα!!!! :D:D:D

Κοριτσια ελατε να το κανονισουμε για καφεδακι....τωρα που ο Κωστας δουλευει και το απογευμα δεν την παλευω λεμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειμαι ξενερωμενη πολυ και ειπα να μπω να σας τα πω!

Η ξαδερφη του Κωστα και αδερφη του κουμπαρου μου εμαθε οτι ειναι εγκυος εχει ακομη 2 παιδακια ενα 13 και ενα 8 ετων!Εδω και ενα μηνα περιπου εχουν μετακομισει στο σπιτι της μαμας της η οποια βρισκεται στο τελευταιο σταδιο ζωης απο καρκινο!Εχει φρικαρει και δε θελει με τπτ να κρατησει το παιδι οχι λογω της μαμας της(αφου ειναι κατι οριστικο..και δυστυχως θεμα εβδομαδων) αλλα πολλων αλλων!Κατα τη δικη μου γνωμη οχι τοσο σοβαρων !Μαλλιασε η γλωσσα μου να προσπαθω να την πεισω...στο τελος ο Κωστας μου εκανε νοημα να σταματησω γιατι την ειδε οτι δεν το αντεχε αλλο!

Απο τη μια την καταλαβαινω...και εγω αυτη τη στιγμη λογω ανεργιας δε θα ηθελα να κανω καπακι αλλο παιδι...αλλα αν ερχοταν δε θα το συζητουσα καν!!Ο αντρας της εχει μια καλη δουλεια, οχι τρελα λεφτα αλλα ζουν καλα!Ειναι τοσο τοσο κριμα!!!Ρε γμτ μακαρι να αλλαξει γνωμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Διαβασα τα νεακια σας αλλα δεν μπορεσα το πρωι να γραψω..Τελευταια δεν προλαβαινα με τιποτα να γραψω,ολο βολτες με τον Θανο,ολο να τον κυνηγαω,δεν μπορεσα και δουλειες να κανω που ειχε και καλο καιρο..Τωρα εβρεχε σημερα παρα πολυ..Εσκασε και το 7 δοντακι..Μου φαινεται ολο μαζεμενα θα τα βγαλει,αλλα καλυτερα μπας και ηρεμησουμε..Ημουν ενα πτωμα ως το βραδυ,κοιμομουν και νωρις γιατι δεν αντεχα..Και μενα μου το εκανε αυτο το θαυμα ο Θανος πριν 3 μερες,που κοιμηθηκε σερι,χωρις κλαμα χωρις να τον παρω στο κρεβατι μου και χαρηκα!!Δυστυχως ομως κρατησε μονο εκεινο το βραδυ..Το επομενο ειχαμε πανηγυρια παλι..

Σοφακι μου πολυ στεναχωρεθηκα με την ξαδελφη του Κωστα..Μα γιατι κανουν αυτο το εγκλημα?Πιστευω πως ειναι η ψυχολογια της χαλια,και απολυτα δικαιολογημενα με την μαμα της,αλλα τι σε φταιει το μωρακι?Μακαρι να αλλαξει γνωμη ρε γμτ..Πολυ στεναχριεμαι με κατι τετοια γιατι βλεπεις αλλα ζευγαρια που προσπαθουνε και το θελουν απεγνωσμενα και δεν μπορουνε να κανουνε..Αχ μακαρι να αλλαξει γνωμη..Η Αλεξια μοιραζε φιλακια στις εικονες ε?Εμενα παλι στην κοινωνια,εκλαιγε και δεν την ηθελε..Μετα ηρθαν κατι γυναικες και βοηθησαν..Ρεζιλι γιναμε..

Νανα μου θελω και εγω να παω κομμωτηριο για να ανεβει και η διαθεση!!Μεγεια το μαλλι..Εκανες βαφη?Εγω θελω μια αλλαγη αλλα δεν τα βαφω γιατι ειναι το φυσικο μου κοκκινο και κανω μονο ανταυγειες..Θα ηθελα να ειχα ενα συνηθισμενο μαλλι για να τα αλλαζα σινεχεια..Τεσπα τι κανει η κουκλα?

Μαριλοο μου περαστικα με το χερι σου,κανε λιγο υπομονη και θα δυναμωσει..Μην το κουραζεις ακομα γιατι ειναι προσφατη ακομα η επεμβαση..Παλι καλα εχεις και βοηθεια..

Αθηνουλι μου τι τελεια που φυγατε λιγο και ξεσκασατε..Τελεια θα ηταν στο Ναυπλιο,ε?Ειχε και τελειες μερες..Η Γλυκεριαννα βρηκε την χαρα της,ε?Δεν τον ξανα εδωσα φραουλα γιατι φοβηθηκα και λεω ασε καλυτερα..Εγω στο μπανακι του χρησιμοποιω σφουγγαρακι για το σωμα του και τον αρεσει πολυ..Καλα η Γλυκεριαννα παει πακετο μην Αλεξια..Αν πανε μαζι στην εκκλησια θα εχει πολυ πλακα,θα μαλωνουν ποια θα κανει μαμ πρωτη!!Εμενα παλι ουτε μαμ ουτε τιποτα δεν λεει..Κουβεντα,μονο μπαμπα και οποτε θυμηθει!!Τι να πω ανυπομονω να ακουσω κατι αλλα θα αργησουμε μαλλον πολυ ακομα..

Ιωαννα μου καλα κανεις και δεν την πιεζεις για την κρεμα,για να μην καταφερεις και το αντιθετο αποτελεσμα..Αφου τρωει και κομματακια παλι καλα..Δοκιμασα προχθες να του δωσω μπανανα σε κομματακι,και το εγλυψε και μετα το πεταξε!!Εγω θελω να μαθει να τα τρωει ετσι αλλα μαλλον δεν ειναι ετοιμος ακομα..Αγχωνομουν στην αρχη αλλα τωρα μου εφυγε αυτο και προσπαθω τουλαχιστον να σταματησει τους εμετους,να στρωσω το στομαχακι του..

Αχ κοριτσια πως τα σιχαινομαι και εγω αυτα τα ζωντανα..Απαπα!!Εμεις προχθες που ειμασταν στην αυλη,ακριβως διπλα μας εχουμε κοτες,σκυλια,αλογα..Και πηγαινε ο Θανος στα συρματα και εχωνε το χερι του για να χαιδεψει το αλογο..Ερχοταν το αλογο εκει αλλα φοβομουν κι ολας..Σαν τρελλος εκανε..Εχουνε πολυ πλακα..

Αυτα κοριτσια,δεν θυμαμαι κατι αλλο..Καλο βραδυ σε ολες..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα νταν , που λεει κ η φιλεναδα μου η Μαριλου ! :lol:

Τι μου κανετε ? Τα μπεμπιδια ?

Εμεις περασαμε παλι τα γνωστα κ μεχρι να συνελθουμε περασαμε λιγακι δυσκολα ..Με την ωτιτιδα της Νικης , τα αλλεργικα της μικρης ..τον φαγαμε παλι σχεδον τον μηνα ..Ευτυχως η Σοφια παρεμεινε ακμαια ..Δεν εχω προλαβει να διαβασω τα νεα σας παρα μονο την σελιδα αυτη ..ΣοφιαΚ στεναχωρηθηκα για την κοπελα που λες ..Ομως προσπαθω να το δω λιγακι οπως λες κ συ απο την πλευρα της ..Ελπιζω ομως ειλικρινα ν'αλλαξει γνωμη ..Μια ζωη ειναι ζωη εστω κ αν δεν εχει ερθει ακομα στον κοσμο ..

Τελοσπαντων ..Εμεις πλεον εχουμε 10 δοντακια κ μαλλον που θα μας ερθει κ 11ο γιατι κατι φουσκωμενα ουλα βλεπω στον οριζοντα ..Βεβαια συμπτωμα μηδεν προς το παρον ..Οταν δω παλι τα ..νερουλα κακακια θα σημανω συναγερμο .. :lol::lol: Εδω κ αρκετο καιρο εγκαταλειπουμε σιγα σιγα τα αλεσμενα μιας κ το μασουλισμα μας ευχαριστει ιδιαιτερα ..Φαγαμε κ φακες ( τις λατρεψε !!!! ) , φαγαμε κ φασολακια ( τα λατρεψε !!!!!!! ) φαγαμε ομελετα ( κοντεψαμε να βγαλουμε οτι ειχαμε κ δεν ειχαμε στο στομαχι μας ..) Παει κ τελειωσε δεν το θελουμε το αβγο σε καμια του μορφη ..Κ ο παιδιατρος λεει να μην ανησυχουμε ..απλα αν μπορω να το βαζω οπως εκανα στην φρουτοκρεμα για να καλυπτουμε τα δυο την εβδομαδα ..Τελικα μονο ετσι ισως το φαει ..Κ λεω ισως γιατι δυστηχως δεν συμβαινει πλεον παντα ..Παλιοτερα το καταπινε αμασητο που λενε , στην φρουτοκρεμα ομως πλεον μου λεει οκι ..

Κατα τ'αλλα βολταρουμε πλεον καθημερινα μιας κ ο καιρος ειναι υπεροχος κ η Αριαδνη δεν δειχνει να θελει να καθησει τον πωπω της σε μια μερια .. :lol:

Αυτα τα λιγα νεακια απο εμας ..

Μαριλουκι αντε να παμε για καφε ..μπες στο θεματακι με τις ηρακλειωτομαμμυλαντεζες να δεις ..

σας φιλω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Στενοχωρηθηκα παρα πολυ με αυτο που ειπες Σοφακι.Ειναι πολυ κριμα για μια ψυχουλα.....και ιδιαιτερα αν δεν συντρεχουν σοβαροι λογοι οπως λες!Αλλα σοβαροι ξεσοβαροι δεν πρεπει να φτανεις σε αυτο το σημειο!Νομιζω οτι ειμαστε αρκετα καλοι γνωστες (θελω να πιστευω) ωστε να προσεχουμε....! Και αν τυχει? Τα παιδια μονο ευτυχια φερνουν!

Και αυτο που λες λογω ανεργιας...ειναι απλα οχι καλος λογος!Παλιοτερα οι γιαγιαδες μας και οι παππουδες μας τα εβγαζαν περα!Εμεις γιατι οχι που εχουμε ενα σωρο ευκολιες στα ποδια μας?????

Συγνωμη αν γινομαι φορτικη αλλα στο θεμα "παιδι" ειμαι πολυ ευαισθητη.......Λογω αγχους(απο την δουλεια και οτι εχουμε οικονομικες δυσκολιες) εκανα ενα χρονο να μεινω εγκυος ενω το θελαμε παρα πολυ.Και οτι δυσκολιες οικονομικες και αν εχουμε μια χαρα τα φερνουμε βολτα τελικα....

Τα νεα μας θα σας τα πω αλλη ωρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες!!

Ιωαννα μου με βρισκεις συμφωνη 100%!!!Μη τρελαθουμε αν δε θες παιδι....δεν κανεις!!!Αν ηταν ετσι θα ειμασταν ολες με 15 παιδια!!!Οταν ημουν 13-14 ειχα μπει στη Παναγιτσα(μια εκκλησια κοντα μας η Κικη θα την ξερει) να αναψω ενα κερακι οταν εβγαινα με σταματησε ο πατερ και μου εδωσε μια εικονα του Χριστου να την βαλω στο πορτοφολι μου, μου ειπε!Μια εικονα Του να κραταει ενα εμβρυο μετα την αμβλωση και να κλαιει!!Ενα μωρακι, μια ανθρωπινη ζωη!Απο τοτε μου εχει καρφωθει αυτη η εικονα στο μυαλο!Τα οικονομικα,ναι, ειναι θεμα αλλα οχι τοσο σοβαρο!Ελπιζω και ευχομαι να αλλαξει γνωμη!

Κατα τα αλλα ηρθε το πρωι η κυρα μαμη και επι 2.5 ωρες επεσε με την Αλεξια...αποτελεσμα???Με το που εκλεισε η πορτα...την στειλαμε σουπερ να φερει ψωμι και τυρι να κανουμε μαμ...αλλιως θα μας ακουγαν τετραγωνα....με πηρε αγκαλια και μου ειπε "μαμα ωωωωωωωω"...σε 1' ηταν στην κουνια της!!!Αχ να ερχετε καθε μερα η καλη μου η φιλεναδιτσα :D:D:D

Ευα μου παιδευτηκατε παλι!!!Αντε να μην ξανα ερθουν πια!!!Να φιλησεις και τις τρεις τις τσουπρες!!Οσο για το τρεξιμο...ασε...καταλαβαινουμε...θες να βαλει κ τον ποπο κατω :lol::lol::lol:

Παω να τελειωνω με το φαι...γιατι κοριτσια η κουβεντα κλεινει σπιτια....και εκαψα το φαι σημερα!!! :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιτσες μου! Τι μου κανετε; Ολες καλα; Εμεις σημερα ημασταν αναστατοι ολη μερα σχολειο γιατι μπηκαν τη νυχτα και μας εκλεψαν ολα τα laptop τα οποια ειχαμε παραλαβει πριν μια εβδομαδα. Επαγγελματιες οι κυριοι, κοψαν συναργεμους, μπηκαν με την ανεση, ολα χωρις αγχος. Τρεχαμε και δε φταναμε το πρωι.

Σοφουλι διαβασα ολα Τα post για την εκτρωση. Φανταζομαι οτι η κοπελα βρισκεται σε ενα γενικο σοκ, αλλα δε φταιει το παιδακι. Ας προσεχε!!!! Αφου εχει 2 παιδια, δεν ξερει πως μενει καποια εγκυος; Και οντως το οικονομικο δεν ειναι θεμα. Ειναι εγκυος η γυναικα του πρωτου μ ου ξαδερφου στο 3ο της, οι οποιοι μολις μετακομισαν απο εκει που εμεναν γιατι δεν αντεχαν οικονομικα το ενοικιο, μενουν σε ενα σπιτακι 2αρι, με 2 παιδια γιατι ακομα δεν εχει φτιαχτει το σπιτι που χτιζουν, εχουν παρει ενα τεραστιο δανειο για το σπιτι αυτο και η κοπελα ειναι φρεσκια στη δουλεια της, πραγμα που σημαινει οτι εχει και μια φοβια μη τη διωξουν. και παλι, μετα το πρωτο σοκ, ειναι πολυ χαρουμενοι, ειναι και κοριτσακι και αντιμετωπιζουν το θεμα με μεγαλη χαρα, παρολες τις δυσκολιες που εχουν στην παρουσα φαση. οι εκτρωσεις ειναι για τις 15χρονες που ειναι παιδια που δεν ξερουν να προφυλαχτουν και ειναι πολυ μικρες για να φερουν στον κοσμο ενα παιδι. Και παλι.......αδικαιολογητο βεβαια, αλλα εκει λες, οκ, μη χαραξει ετσι τη ζωη της η πιτσιρικα.

Δημητρουλα ουτε κι εμεις μιλαμε....μονο "μπα" που σημαινει Bye, "μαμα", "εκει" και "γεια", "παπα" το παπακι και ολα τα υπολοιπα που λεει ειναι ακαταλαβιστικα. Οποτε μην αγχωνεσαι. Ακουσα και τις προαλλες για την κκορη μιας γνωστης που κοντευει τα 3 και τιποτα μα τιποτα δεν εχει πει ακομη, και η παιδιατρος της λεει να μην ανυσηχει. Εγω θα ειχα τρελαθει βεβαια....

Ευα, εμενα δεν τρωει κανενα αυγο και ποτε, οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει ιδιαιτερο προβλημα.

διαβασατε για τους γονεις στη Γαλλια που ηταν χορτοφαγοι και ταϊζαν το παιδι αναλογως και πεθανε το μωρο;;;;;; Εμεινα!!!! Τι εγωιστικο Θεε μου!!!! Επειδη ειχαν αυτη μια αποψη στερησαν το παιδακι απο βασικες βιταμινες!!! Αμαν, καθε μερα διαβαζω για απραδεκτους γονεις που τους πεθαινουν τα παιδια τους!!!!! Δεν μπορω............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΥΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!Κ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΑΛΛΙΩΣ!

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΤΕ Κ ΕΙΧΕ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΑ???

ΤΕΣΠΑ...ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ Η ΚΟΠΕΛΑ Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ!

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΩ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΕΧΑ Κ ΑΚΟΜΗ Κ ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ,ΕΣΥ ΕΙΔΙΚΑ, ΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΑΛΑΒΑΤΕ...

ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...

ΚΑΛΑ ΦΥΛΑΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ???

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΠΑΩ Κ ΚΑΝΩ, ΒΑΦΗ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ Κ ΣΤΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ!

ΠΡΟ ΜΩΡΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ...ΤΩΡΑ 1 ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 15!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

εχω κατι νευρα...θυμαστε μια γειτονισα μου που εδινε κ δινει φουντουνια στο μικρο της?? ε λοιπον σημερα επαθα ΣΟΚ :shock::shock: ειδα τον αντρα της να παιρνει τον μικρο να πεταχτει καπου με το αμαξι εκει που μιλαγαμε εξω απο την αυλη της κ τι να δω??? ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΘΙΣΜΑ..ΟΡΘΙΟ ΝΑ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΛΑΒΗ... λεω δεν μπορει...κ της λεω ειναι πολυ επικυνδηνο αυτο..αν πατησει ενα φρενο ο Ηλιας τι θα γινει το παιδι? μου λεει σιγα βρε δεν τρεχει..λεω πλακα μου κανεις τωρα? πρεπει να τρεχει για να χτυπησει το παιδι?? δες κανα βιντεο με παιδακια με 40χλμ να δεις τι μπορουν να παθουν...κ στο πισω καθισμα κιολας οχι στο μπροστινο... κ τρελαθηκε...αυτα λεει εμενα δεν με επηρεαζουν αν ειναι να γινει θα γινει κ με τα ποδια να εισαι..με λες λεει κακη μανα??? δεν σου το επιτρεπω αυτο!!! λεω κοπελα μου πας καλα?? κ μην σας πολυλογω αρπαχτηκα..στο τελος τα βρηκαμε βεβαια αλλα ξενερωσα τοσο πολυ...αν ειναι δυνατον δηλαδη..αντι να σκεφτει ποσο τρομερο ειναι αυτο που κανει στο 20 μηνων παιδακι της αυτη το καμαρωνει κ το δειχνει κιολας...δεν το πιστευω τι μαναδες υπαρχουν...

Αθηνα μου οχι δεν το διαβασα...αν ειναι δυνατον πια...αυτες τις μερες εχω ακουσει τοσα πολλα... :(:( γεμισε ο ουρανος αγγελακια...αχ τι να πω πια... :(:(:(

Σοφια μου ειμαι τοσο πολυ κατα της εκτρωσης απο μικρο κοριτσακι...σε καθε κοπελα σε καθε ηλικια...δεν μιλαω γι αυτο το θεμα γιατι ειμαι οσο κατα γινεται...δεν εξαιρω κανεναν..λυπαμαι πολυ για αυτο που θα κανει στην ψυχη της πανω απ ολα αυτη η κοπελα...κ στο μωρακι φυσικα..

τεσπα..ολο νευρα ειμαι σημερα...

τα φιλια μου σε ολες κ θα τα ξαναπουμε...καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Εκοψα την Τρίτη τα ραμματα και ήδη νιώθω καλύτερα! Από σήμερα θα μπορώ να βρεξω και το χέρι μου (επιτέλους ... σκουλίκια θα έβγαζε στο τέλος χαχα! )

Ο Χριστόφορος μου κάνει κάμποσες τσιριτζάντζουλες.... την μια νύχτα είναι υπόδειγμα παιδιού οπου δεν ξυπνάει ουτε μια φορά, και την άλλη μου βγαζει το λάδι ξυπνώντας 3-4 φορές.... αχαχ τι τραβάνε οι μανες! Αλλά αξίζει ο κόπος ετσι; ;)

Κατα τα αλλα ο μικρούλης μου είναι μια χαρα, καναμε και τα εμβολιάκια μας και έκλαψε μονο την στιγμή που μπήκε το φάρμακο μέσα. Κάναμε και το μαντού στο νοσοκομείο... αλήθεια το κάνατε και εσεις στο νοσοκομείο ή σας το έκανε ο παιδίατρος;;;;;

Από βάρος είμαστε 10.200γρ και από υψος 81εκ.... δεν πήραμε ουτε μισό πόντο αυτό το μήνα :(

Δοντάκια εχουμε 12 και μάλλον όπου να 'ναι πάμε για το 13...κυνόδοντας αυτή τη φορά.

Όσο για τις βόλτες μας;;; Καθε πρωί πάμε στις κούνιες και χαίρεται ιδιαιτέρως! Μιλάει και με τα υπολοιπα παιδάκια και τα αγκαλιάζει και είναι μέσα στις γλύκιες. Εμένα ξέρει μονο και με ταλαιπωρεί που ξεπατώνει τα μαλλιά μου και με δαγκώνει όπου με βρει βολική.... τεσπα.

Δημητρούλα μου υπομονή με τον Θανούλη...θα στρώσουν κάποτε τα μικρά μας μην ανησυχεις.

Με το καλό και όσο το δυνατόν ανώδυνα να βγουν και τα υπόλοιπα δοντάκια σας! Ισως φταίει και αυτό για την βραδινή σας αναστατωση.

Σοφιά μου και εγώ είμαι κατα της αμβλωσης.... είναι φόνος οπως και να έχει. Ας πρόσεχε μα δεν είναι και κανένα κοριτσακι 16 χρονων.... ο Θεός να την φωτήσει και να φέρει αυτήν την ψυχούλα στη ζωή.

Φιρφιρίκο μου είναι ορισμένοι γονείς που δεν δεχονται κουβέντα για τα παιδιά τους και δεν τους ενδιαφέρει ουτε καν να ακούσουν, οχι απλά να εφαρμώσουν. Εσυ το καθηκον σου το έκανες και πολύ καλά της τα είπες, από κει και πέρα θα σε πουν και κακιά.

Φαντάσου πως οταν είχαμε πάει σε ένα παιδικό πάρτυ που είχαν ντουμιανιάσει το σπίτι με τα τσιγάρα, είχε βάλει η οικοδέσποινα πάνω στο τραπεζακι του σαλονιού μπολ με διάφορα σκατολοϊδια του τυπου γαριδακια, πατατακια, πιτσίνια, κλπ. Ο αδερφός της κοπέλας έχει μια κόρη, που τοτε ήταν 13 μηνών, και η οποία είχε βάλει κάτω τα τζαμπο γαριδάκια και τους είχε αλλάξει τα φώτα και όλα αυτά όχι απλά με την συναίνεση της μάνας της αλλά η ίδια της τα έδωσε :shock: Την γ@μ@ς κύριε πρόεδρε ή δεν την γ@μ@ς; (που λέει και το ανέκδοτο)

Αθηνά μου δεν το ακουσα αυτό με τους Γάλλους που λές.... πολύ στεναχωρέθηκα.... υπάρχουν τόσο ανεγκέφαλοι ανθρωποι πια; Εχει μαυρίσει η ψυχή μου με τους τόσο ανευθυνους και ηλίθιους γονεις (αν μπορούμε να τους πούμε γονείς). Οστόσο υπάρχουν πολλών ειδων χορτοφαγοι. Είναι αυτοί που απλά δεν τρώνε κρεας αλλά ψαρια, αυγά και όλα τα υπολοιπα τα τρώνε, είναι αυτοί που δεν τρώνε τίποτα ζωϊκο αλλά γάλα και τυροκομικά τρώνε, είναι αυτοί που δεν καταναλώνουν ουτε γαλακτοκομικά και είναι και οι πιο τρελαρες της υπόθεσης... οι ωμοφάγοι που τρώνε ωμα δημητριακα, λαχανικά και φρουτα. Με τετοια διατροφή και ενας ενηλικας μπορεί να πεθάνει...οχι ενα μωράκι. Δεν ξέρω τι είδους χορτοφαγοι ήταν αυτοι αλλά σίγουρα οχι από την πρωτη κατηγορία που αναφέρω .... για την τελευταία μου μυρίζετε η δουλειά.

Ευα μου είδα που λέγατε κάτι για την Δευτερα στην Όαση ε; νομίζω πως θα τα καταφέρω. Θα μπω να γραψω και στο Ηρακλειώτικο θέμα. Φιλιά στις κουκλάρες σου και καλή αναρρωση! Οσο για το αυγο εχω βρει τροπο και το τρωει. Εχω βρασει πατατα, καρότο, ντοματα και τα βαζω στο μουλτι μαζί με ενα αυγο σφιχτό και λαδάκι και του το δίνω σαν μεσημεριανό. Το γλύφει το πιάτο του. Το κάνω 2 φορες την εβδομάδα και με βολευει σε περιπτωση που εχω καποιο φαγητο που δεν μπορει φαει ο μικρός (πχ ομελέτα ή τηγανητό ψαρι). Εσενα που της αρεσει να μασουλάει μπορείς να φτιάξεις εναν πουρε πατατας - καρότου και να προσθεσεις μέσα αλεσμένο το αυγό μαζί με τυράκι και επειτα να το βάλεις σε ενα σκευος στο φουρνο ετσι ωστε να σταθει, να γίνει σαν πιτούλα. Μετά το κόβεις κομματάκια και της το δίνεις. Γινεται πεντανόστημο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου!!!Τι κανετε????Εγω πηρα μια λαχταρα χθες με την Αλεξια!!!!Αφηστε!!!Στο τσακ προλαβα να μην καταπιει χαντρες!!!!Που τις βρηκε????Πανω στο τζακι σε ενα κερι!!!!!!!!!!Ηταν διπλα μου αυτο ειναι κουλο!!Ουτε 10'' δεν εκανα να γυρισω να μαζεψω μια βιδα που μου επεσε και προλαβε!!Ευτυχως δεν καταπιε καμια!!Πηρα την παιδιατρο φυσικα και μου ειπε να μην αγχωθω ακομη και να ειχε καταπιει θα εβγαινε με τα κακα!!!Τελειωσε ειναι hooligun σας λεω!!!Ασε που παιρνω μετα τη μαμα μου να της το πω και ακουσε που ελεγα "στο τσακ μαμα στο τσακ" και ελεγε και αυτη "το τσακ το τσακ"!!! :D:D:D

Κατα τα αλλα ολη μερα βολτες με το καροτσακι μας...και πλεον πιπιλιτσα μονο για να κοιμηθουμε!!Σε κανενα 10ημερο λεω να την ψαλιδισω να δουμε αν καταφερουμε σε πρωτη φαση να την κοψουμε τελειως!

Σοφακι δεν σχολιαζω καν!!Να σου πω και κατι???Μην ασχολεισε καν!!Αυτου του τυπου οι γονεις ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΝ παει και τελειωσε!!

Αθηνα το ακουσα και ειλικρινα απορω με την μ@@@@@@@ που δερνει τον κοσμο!!Κριμα στο αγγελουδι...κριμα!!!Αμ το αλλο στην Πατρα????Που σκοτωθηκε στο παρκο??????Παναγια μου!!!

Θα συμφωνησω με τη φιλη-Νανα οτι δεν ηταν καθολου τυχαιο αυτο με τα pc και μαλλον η δουλεια ηταν εκ των εσω!!!Φιλια στην μαγουλιθρα!!

Μαρυλου μου σιδερενια!!!Αντε να κανεις τα αφρολουτρα σου τωρα!!!! :D:D:D Φιλια στον παλικαρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλο μηνα !

ευχομαι αυτος ο μηνας τουλαχιστον να εχει λιγοτερες αρρωστιες , γκρινιες , τρεχαματα ..κτλ κτλ κτλ

Οι μεγαλες μου κορες εχουν κ οι δυο μια ιωση με μορφη γαστρεντεριτιδας .. :ymsick::(:( εχουμε εξαντλησει τον ρουχισμο μας κ την προικα μας σε σεντονομαξιλαροθηκες ..Πλυντηρια απανωτα κ αγιος ο θεος ..Περιμενω μεσα στις επομενες μερες κ την Αριαδνη στο κλαμπ ..ελπιζω τουλαχιστον να αναρρωσουμε συντομα γιατι κοντευω να παρω τα βουνα ..

κ παλι καλημερα σας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες μου τι κανετε???Εμεις ξενερωμενοι με το καιρο!!!Εκει που ειπα παει εφυγε το βρωμοκρυο παλι τα ιδιααααα!!!Ασε που η μικρη εμαθε ολη μερα εξω και χθες το βραδυ πηγαινε στο καροτσι και φωναζε τατα τατα παπουτσι στο ενα χερι, μπουφαν στο αλλο και βουρ για την εξωπορτα!!Σημερα παλι τα ιδια θα εχω....ειχα κανονισει κιολας να παω στο Κορ/λο στο μαγαζι της κοπελας που ειμασταν διπλα διπλα στο Λητω...αλλα που!!!(Κικη να πας και εσυ γειτονισσα διπλα στα burgy στην Αθηνας εχει αξεσουαρ, τσαντουλες κτλ κτλ πριν 10 μερες ανοιξε!)

Ευακι μου περαστικα και μακαρι να μην κολλησει η μικρουλα!Δυσκολη η γαστρεντεριτιδα ρε γμτ!Κουραγιο!

Μαρυλου μου τωρα που το θυμηθηκα εμας η παιδιατρος μας ειπε το μαντου θα το κανουμε μαζι με το εμβολιο κανονικα στο ιατρειο!Αληθεια εκανε καθολου δεκατα?Μου ειπε οτι και ποναει και συνηθως ανεβαζει πυρετουλη! :(

Κικιτσα δυσκολο το βλεπω να πηγαινουμε με τον σ@@@@καιρο...θα βρεχει!Μακαρι να φτιαξει...θα τηλ/με και βλεπουμε!!Kiss kiss!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα δυσκολο το βλεπω να πηγαινουμε με τον σ@@@@καιρο...θα βρεχει!Μακαρι να φτιαξει...θα τηλ/με και βλεπουμε!!Kiss kiss!!!

Μη μου τη χαλάς και άκουσα ότι την Κυριακή θα φτιάξει :? Καλά, βλέποντας και κάνοντας....Μουτς μουτς, φιλιά πολλά :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιτσες μου! Ολες καλα; Καλεεεεεεεεεε ΚΡΥΩΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι πραγμα ειναι αυτο;;;;; ακουω και τον αερα απ'εξω και νομιζω οτι ειναι παλι Γεναρης :evil: Καλη μηνα!!!! Κανατε καμια πλακιτσα σημερα;; Εγω εκανα μια καλη στους μαθητες μου, οπως καθε χρονο για το καλο και γελουσα μια ωρα πριν και μια ωρα μετα :lol: Το καλο ειναι οτι και αυτα γελασαν και τους αρεσε η φαρσιτσα μου! Ειναι πολυ καμαρια τα μαθητουδια μου!!!!!

Κοριτσια για την κλοπη, που με ρωτατε για φυλακα: οχι δεν εχουμε γιατι απαγορευεται απο το νομο να βαλουν καποιον να δουλεψει νυχτα. Ετσι μας ειπαν απο το δημο. Θα μπλεξουν ειπαν. Κι εμεις τον εχουμε ζητησει εδω και καιρο, αλλα.......Παντως ειναι σπειρα που εχει κλεψει ολα τα σχολεια που εξωπλιστηκαν με τετοιο υλικο. Ειναι σπειρα.

Κικη εγω το αρθρο για τους απαραδεκτους το διαβασα στο fimotro. Δεν ελεγε τιποτα απο αυτα που εγραψες. Μονο οτι οι γονεις ηταν χορτοφαγοι και ταϊζαν αναλογα το παιδι. Κανονιζετε καφε με τη Σοφια;;;; Ποτε;;;; Παντως αυτο το σκ μην κανεις ορεξη, χαλια θα ειναι ο καιρος!

Σοφουλινι.....ψοφαω με αυτη την κορη σου!!!!!!!!!! Καλα κι εγω αν ειχε βαλει στο στομα τιποτα τετοιο......θα ειχα λυποθυμησει!!! Τι μαγαζι ειναι αυτο που συστηνεις στην Κικη; Στα μερη σας ειναι ή στην Αθηνα; Τι αξεσουαρια εχει για εμας τις κοπελιες; Εμενα με εχει πιασει καλοκαιρινη διαθεση (εναντια στον παλιοκαιρο) και θελω καφτανια!!! Και μαγιο!!!!Και πλατφορμες ξωνυχες...και κανενα καλοκαιρινο φορεματακι......και μετα ξυπνησα και ειδα οτι δε με φτανουν τα ευρα :lol::lol::lol: Το καλοκαιρι παντρευεται ο αδερφουλης μου και κανω καβα για φορεμα-τσαντα-παπουτσι. Οποτε ο,τι περισσευει μπαινει στην ακρη για να παρω οποιο μου αρεσει χωρις περιορισμους ;)

Θελω να παω να της παρω κανενα καινουριο παιχνιδακι. Πειτε καμια ιδεα. Τι αρεσει στα νινια σας; Εμεις τωρα τελευταια φτιαχουμε πυργους με τουβλακια (ενω μεχρι προτινος μονο τα χαλουσε) και εχουμε και διαφορα μεγεθη κυβων τους οποιους βαζει τον ενα μεσα στον αλλο. Α, και τρελαινομαστε για κουκλες!!! ΠΟλυ ομως!!! Τις ταϊζει, τις κοιμιζει και γενικα τις εχει μονιμα αγκαλια. Ουτε στο μπανιο δεν τις αφηνει :D:roll: Πειτε ομως αν εχετε υποψιν κανενα αλλο καλο-εκπαιδευτικο παιχνιδακι. Να της παρω κανενα με σχηματα που βαζεις μεσα αντικειμενα;

Μαρυλουκι μου για να μην το ξεχασω, σιδεροκεφαλη!!!! Και αλλο τιποτα να μη σε βρει!

Καλο σαββατοκυριακο σε ολες σας και να το περασετε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...