Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Κικιτσα ηρεμησε φιλεναδα!!!Φανταζομαι πως θα ειναι πολυ κουραστικο να μουρμουραει συνεχεια...αλλα τι μπορεις να κανεις περα απο υπομονη?????Καμια βολτα...τωρα με το κρυο...πολυ καλη συμβουλη!!!!Κανενα καινουριο παιχνιδακι δραστηριοτητων????Τι σου λεω τωρα ε????Ο,τι μου 'ρθει!!Μαλλον ομως τα δοντια θα ειναι!!!

Τωρα που ειπα δοντια σημερα εσκασε μυτη και το 8ο!!!Βρε κοριτσια εχω μια ανυσηχια..το ενα δοντακι ενω εχει σκασει μυτη ποοολυ καιρο δεν ανεβαινει σαν τα αλλα!!!!Λετε να παιζει κατι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σοφάκι, don't worry, τίποτα δεν παίζει με το δόντι. Θα κατέβει σιγά σιγά. Δεν κάνεις και ένα τηλ στη μαντάμ Ζαίρα για σιγουριά? (αν και δε νομίζω να είναι κάτι). Όσο για το τέκνο μου...από βόλτες δεν πάμε τώρα και πολύ συχνά λόγω κρυώματος και καιρού. Ήθελα χτες να τον πάω παιδική χαρά αλλά με πρόλαβαν οι δουλειές και σουρούπωσε. Τί να κάνω, τρέχω...Σήμερα με το βρωμόκρυο δεν ξέρω αν θα τον βγάλω, φοβάμαι λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΑΝΑΗ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=love7.gif]

Κικη μου δεν το λεω για να σε παρηγορισω αλλα δυτυχως κ εμενα ειναι τρομερα γκρινιαρης..δεν παλευεται ωρες ωρες...μια μερα δεν αντεξα αλλο ντρεπομαι που το λεω :oops::oops: κ τσιριξα απο τα νευρα μου...με κοιταξε κατατρομαξε βεβαια ο καημενος εβαλε τα κλαματα κ μετα τον πηρα αγκαλια γεματη τυψεις που με ειδε ετσι το παιδι...δεν ειναι ολα τα παιδακια ευκολα...ετυχε εμας να ειναι λιγο πιο νευρικα κ γκρινιαρικα...δεν μπορουμε να κανουμε πολλα πραγματα...εγω ειληκρινα εχω παρατησει τα παντα κ ειμαι οοοολη μετα μαζι του σενα πατωμα κ τον παιζω με διαφορα παιχνιδια να ειναι πιο ηρεμος...τα ψιλοκαταφερνουμε καποιες φορες...με εσωσε κ ενα συγκεκριμενο κουκλακι που του το παταω περιπου 50 φορες καθε μερα κ του αρεσει η μουσικη κ ξεχνιεται..

επισης εγραψα στο κινητο μου σε βιντεο τον γκαμυμπεαρ κ καθε φορα που γκρινιαζει πολυ του το βαζω το κραταει μονος του κ βλεπει...φυσικα οταν σταματαει το βιντεο ξανατσιριζει μπορει να το πατησω κ 10 φορες αρκει να ειναι ηρεμος...γενικα κανω πολλα διαφορετικα κολπα για να ειναι πιο ηρεμος αφου κατα γενικη ομολογια ολων ειναι ενα πολυ δυσκολο κ ιδιοτροπο παιδι αλλα κ πολυ γελαστο παραλληλα οταν δεν γκρινιαζει,απλα γελαει συνεχεια...σε στελνει στο τρελαδικο ανετα!

απ οτι μου λενε οι δικοι μου κ ο παιιδιατρος εχω κανει καλη δουλεια με τα νευρα του μεχρι στιγμης...το μονο που δεν μπορω να παλεψω με τιποτα ειναι το φαγητο του...τι να κανω εκει? να τον μπουκωσω με το ζορι δεν γινεται...οποτε..απλα κανω υπομονη!!!

Σοφακι λιγο δεν ειναι ενα γεμιστο? πιστευω 2 θα επρεπε αλλα εξαρταται απο το ποσο μεγαλα ειναι..

οσο για το δοντακι δεν ξερω...καλυτερα παρε ενα τηλ στην γιατρο αν κ δεν νομιζω πως ειναι κατι...

Μαμα Ευα εμενα ειχε παντα θεμα με το φαγητο αν θυμασαι κ εχει μεχρι σημερα...ειναι πολυ κουραστικο ολο αυτο...δεν ξερω τι να του δωσω...κ λογω του θηλασμου αν δεν τρωει το φαγητο του ειναι λογικο μετα να ειναι κρεμασμενος στο στηθος πιο πολυ ωρα..ε καποια στιγμη πρεπει να τρωει καλυτερα...

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου να τα εκατοστησει η Δαναη σου!!!!!!! χιλιοχρονο να ειναι το κουκλακι!!!Οι καλυτερες ευχες μου να τη συνοδευουν παντα και μονο χαρουμενες και ηρεμες στιγμες!!!!

Κοριτσια ειμαι χαλια! μαλλον κολλησα ιωση απο κανενα πιτσιρικι. Τωρα να δω πως δε θα κολλησω τη Γλυκεριαννα. Δεν εχω κουραγια να γραψω, μπηκα μονο να ευχηθω για τη Δαναη. Σας φιλω πολυ ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΔΑΝΑΗ ΜΑΣ!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ,ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ!! ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΝΑ΄ΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!

ΑΘΗΝΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..

ΚΑΙ ΕΓΩ ΨΙΛΟ ΧΑΛΙΑ ΕΙΜΑΙ,ΝΙΩΘΩ ΚΟΜΑΡΕΣ,ΨΙΛΟ ΚΡΥΩΝΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΩ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΜΑΣ..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ..

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΩΜΑ..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΟΥΝ..ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου γλυκιές!!!!!!!!!!

Αρχικά να πω.... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Δανάη!!!! Ιωάννα μου πάντα ο δρόμος της ζωής της να είναι στρωμένος με ροδοπέταλα!!!! [smilie=occasion13.gif]

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια σε όλες τις αρρωστούλες..... μα τι χάλι και κακό αυτό με τις ιώσεις;;; Χθες πήρα τηλ. να καλέσω στο παρτάκι μας τις φίλες μου που έχουν πιτσιρίκια και οι 4 έχουν από ενα άρρωστο νινί στο σπίτι.... ελπίζω μέχρι το Σάββατο να έχουν γίνει καλά γιατί αλλιώς θα βάλω τα καπελάκια και τις ντουντούκες στους μεγάλους και θα τους αναγκάσω να παίζουν στο χαλί μαζί με τον Χριστόφορο! χαχα! Πλάκα - πλάκα, αν δεν έρθουν, από παιδιά θα έχω μόνο τα ανηψάκια μου στο πάρτυ... και 549.000 φαγητά που θα τρώμε για 800 μέρες.... :cry:

Χθες πήγαμε παιδίατρο..... 10 κιλά ακριβώς και 79,5 πόντους (δεν το έκανε 80 η τσιφούτα.... ) !

Μας βρήκες μια χαρά!!!! Η διατροφή μας από εδω και πέρα είναι ελεύθερη, ακόμα και στις σούπες μπορώ να κάνω αυγολέμονο. Μου είπε απλά να φροντήσω να δίνω 2 φορές την εβδομάδα τσιτσί (μοσχάρι - κοτόπουλο) και 1 φορά ψάρι. Τις υπόλοιπες μέρες, όσπρια, λαδερά, ζυμαρικά, κλπ. Από τον επόμενο μήνα ξεκινάμε πάλι τα εμβόλια.... :roll: θα πονέσει το πουλάκι μου.... :cry:

Δεν σας έχω πει τα τελευταία μας κατορθώματα!

* Εκτελεί εντολές οπως: φέρε μου την μπάλα, δώσε αυτό στον μπαμπά, πήγαινε στο δωμάτιό σου, κλπ.

* Γνωρίζει πάρα πολλά αντικείμενα και οταν του ζητάω να μου δείξει κάτι π.χ το ρολόι, ψάχνει στον χώρο και μόλις το βρει μου το δείχνει γελόντας και προσπαθεί να πει και την ονομασία του αντικειμένου!

* Εχει ενα βιβλιαράκι με ζωάκια όπου τα ξέρει όλα, μόλις του ζητήσω να μου βρει ένα ζωο που θα του πω, γυρνάει τις σελίδες και όταν το βρει μου το δείχνει με το δάχτυλο και προσπαθεί να μιμηθεί την φωνή του ζώου!

* Οταν ακούσει μια λέξη που του αρέσει προσπαθεί να την πει, και όταν έχει όρεξη αρχίζει και μας κοροϊδεύει λέγοντας την κατάληξη της κάθε λέξης που λέμε!

* Οταν του ζητήσω μου δείχνει το χέρι, το αυτάκι, τα ματακια, την μυτούλα, το στόμα, κλπ.

* Αν του δώσω τα παπούτσια ή τις κάλτσες και του πώ να τα φορέσει προσπαθεί να τα βάλει στα ποδαράκια του!

* Βλέπει φωτογραφίες και λέει δείχνοντας τα πρόσωπα που γνωρίζει

* Εμένα με λέει Μάιη (Μαίρη) και όχι μαμα.... :( του λέει η αδερφή μου " φώναξε την μαμα" και εκείνος φωνάζει "Μαίηηηηηη" .... θέλω όμως να με λέει μαμα :cry:

Πάω γιατί με φωνάζει.... μάλλον για να παίξουμε πάλι......

θα τα πούμε αργότερα!

Φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!!Τι κανετε???Εμενα με εχουν πιασει τρελα νευρα με τον Μ@#$%* που εχω μπλεξει!!!Πηγα την Τριτη και εβαλα την υπογραφουλα μου στην απολυση μου και συμφωνισαμε να παω την Τεταρτη να παρω το χαρτι σφραγισμενο απο τον οαεδ αλλα και τα χρηματα μου!!!Με τα πολλα ακομα δεν τα εχω παρει!Μιλησαμε τελευταια φορα γυρω στις 10.30 και μου ειπε οτι περιμενει τη λογιστρια να του τα παει!Μολις τα παρει στα χερια του θα με παρειΜια εχει παει η ωρα!!!Α, και το πιο κουλο καποια στιγμη του ειχα δωσει τις αποδειξεις πληρωμης μου απο το ικα που ηθελε και καλα να της δει η λογιστρια του κ μου λεει το κουλο τωρα οτι αυτα πρεπει να τα κρατησει αυτος!!Τι λες βρε ΖΩΟΝ και εγω πως θα δηλωσω στην εφορια μου λεφτα που μαλιστα τα εχω πληρωθει απο το δημοσιο αν δεν εχω τις αποδειξεις!!!????????????Χθες να καταλαβαιτε με επιασε τετοιος πονοκεφαλος που αναγκαστηκε ο θειος του Κωστα να κατεβει και να μου κανει μια apotel για να ηρεμησω!!

Αθηνουλα πως εισαι???

Μαρυλου μου τι πλακα εχουν ολα αυτα που κανουν τα μαμουνια μας!!!Η Αλεξια πανω κατω αυτα κανει ...εκτος απο τις εντολες!!!Δε φαιρνει τπτ η τεμπελα1!!Αλλα αν πχ ψαχνω τη μια καλτσα που ως συνηθως εχει βγαλει μου δειχνει που ειναι αλλα δεν παει να τη φερει!!Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!Παντως ειναι τελειο που οταν της λεμε παμε ατα προσπαθει να βαλει τα παπουτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμας

ΣοφιαΚ ηρεμισε καλο μου κ δωσε τοπο στην οργη που λεει κ η μανα μου ..Μην του κανεις το χατηρι να βγεις απο τα ρουχα σου ..αλλωστε αυτο θελει να σε εκνευρισει ..

Βρε Μαριλουκ , σας αφησε ελευθερους στην διατροφη κ στα οσπρια ? Εμας μας ειπε απο τον 13ο μηνα κ επειτα κ ουσιαστηκα ηταν το μονο που μας εχει αφησει εκτος διατροφης ..Ο καθε γιατρος τελικα λεει τα δικα του ..

Εμας το ελαφακι μας μαλλον βγαζει δοντι καπακι μεσα σε λιγοτερο απο 4 ημερες..Εχουμε γινει αυτοκολλητες απο τοτε που περασε εκεινη την περιπετεια σε βαθμο να λεω οτι επεστρεψε η μαμαδιαση που ειχε μαζι μου οταν ηταν βρεφακι μικρο ..Εχει γινει η σκια μου , με κυνηγαει σ'ολο το σπιτι ..Ελπιζω να ειναι περαστικη ολη αυτη η γκρινια κ μιρλα που εχει κ να βγει αυτο το ατιμο παλιοδοντακι που την ταλαιπωρει ..Μιλαμε οτι δαγκωνεται μονη της , μετα τσιριζει μου στριγγλιζει ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! αχ θεουλη μου ..της εδωσα λιγο ντεπονακι κ ελπιζω να ηρεμισει λιγο ..

ας πιω λιγο καφε ακομα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου!!Επιτελους τελειωσα!!!Με πληρωσε και μπηκα και στο ταμειο ανεργιας!!Πανυγηρικα ειμαι μια απολυμενη!!!!Η ζουζου εκατσε με το μπαμπα της που δεν δουλευε και την βρηκα νηστικη και κοιμισμενη!!!Εβλεπε την tinkerbell και την πηρε ο υπνος!Θα φαμε ψαρακι σημερα!!Λεω να το κανω στη σχαρα(φουρνο).Πατατες κολοκυθια και καροτακι λιωμενα!!Χθες δεν το εφαγε ολο το γεμιστο!

Επανερχομαι....σπαστικα οικογενειακα τηλεφωνα......γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου! Τι κανετε; Χτες ημουν πολυυυυ χαλια, γυρισα απο το σχολειο και επεσα σεκος στο κρεβατι. Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα, δηλαδη δεν εχω πυρετο, εχω ολα τ'αλλα. Χαιρομαι που περανει γρηγορα γιατι αλλοι ταλαιπωρουνται πολλες μερες.

Μαρυλου μου πραγματα και θαματα κανει ο Χριστοφορος!!!! Η δικια μου κανει ολα τ'αλλα εκτος απο το να μιλαει. Απεργια!!! Εχω σκασει!!! Θελω να ξερω: ολα μιλανε εκτος απο εμας;;;;; Μαμα και μπαμπα μονο και αυτα μονοοοοο οταν μας εχει αναγκη. Κατα τ'αλλα ομως το φιδακι, το αλογο, την πεταλουδα και τον γερο τα κανει μια χαρα!!!! Ο,τι να'ναι αυτο το παιδι!. Και εχει αρχισει επισης να ανακαλει στη μνημη της αντικειμενα που δεν ειναι στον ιδιο χωρο. Π.χ. της λεω "που ειναι το αλογακι σου" και απο εκει που ειμαστε στην κουζινα, φευγει σφαιρα και παει στο δωματιο της και σκαρφαλωνει πανω του. Αυτο εχει πλακα :D

Σοφουλι, ολα τα γουρουνια ιδια μουρη τελικα. Για σπασιμο στα κανει το αφεντικο. Απ'οτι ειδα σημερα βεβαια μπηκες στο ταμειο, οποτε τελος καλο, ολα καλα :D

Ευα κι εμας σε οσπρια μονο φακες μας αφηνει, απο φασολια οχι ακομα, δεν ειναι ετοιμο το εντερο.

Εχω αρχισει να ανυσηχω γιατι εχει χασει εντελως το προγραμμα του φαγητου. Τρωει κατα τις 11 το γιαουρτι και 2 που γυρναω και την παω σπιτι δε θελει να φαει, θελει υπνο. Ξυπναει κατα τις 5 και τοτε τρωει το μεσημεριανο. Οποτε εχω χασει τον μπουσουλα με το ποτε να της δινω φρουτο και αυγο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ζουζουνες!!

Αθηνα μου περαστικα σου...κ εγω δεν ειμαι πολυ καλα,με ποναει ο λαιμος μου κ ειμαι λιγο συναχωμενη αλλα κατα τα αλλα καλα!! :D

Σοφακι αντε καλωφαγωτα ρε!!! :lol: να δω τι θα κανεις τοοοοοσα λεφτα τωρα που δινει το ταμειο ανεργειας!!τυχερουυυυλα!!!!

Αθηνα μου εγω δινω το αυγο το πρωι κατα τις 11.30-12.00 μεσα στα φρουτα γιατι δεν το τρωει,στις 17.00 τρωει μεσημεριανο(λεμε τωρα), κ στις 20.00 τρωει το γιαουρτακι...ετσι του αρεσει κ βολευετε με αυτο το προγραμμα,οτι αλλο εχω δοκιμασει απετυχε αυτο ειναι σουπερ!

καποια που δεν θυμαμαι αυτη την στιγμη :oops: ειχε επετειο ε?? σορυ...αμνησια αρχικο σταδιο!! ευχομαι ομως τα καλυτερα!!!!!!

Μαρυλλου τελεια τα παει ο Χριστοφορακος!! κ ο δικος μου τα ιδια κανει,ειναι αξιολατρευτα σε αυτη την φαση!! το καλυτερο μου ειναι οταν μου κανει ναζια για να αρχισω να τον κοινηγαω...κανει μια παραξενη φωνουλα κ κανει πως τρεχει..κ μεχρι να παω να του πω σεπιασα τσιριζει κ γελαει!! κ μολις τον πιασω ξεκαρδιζεται κ χωνεται στην αγκαλια μου...οταν δε,τον κοινηγαει αλλος τρεχει κ ερχεται κ κρυβεται πισω απο τα ποδια μου γελωντας κ τσιριζοντας!!εχει πολυ πλακα ο σκατενιος...

εχει αρχισει επισης κ θυμαται λιγα σχηματα οπως ενα κοκκινο στρογγυλο που μπαινει σε ενα παιχνιδι κ οταν του λεω που ειναι αυτο εδω αγαπη μου? φερτο να το βαλουμε εδω παει κ φερνει το σωστο σχημα! ειναι πανεξυπνα...

θα σας βαλω κ μια φωτο απο την τουρτιτσα μας που του εφτιαξα!

φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμας

Μαριλουκ μου να χαιρεσαι τον Χριστοφορακο σου ! Πολυχρονος κ με υγεια να τον καμαρωσετε οπως επιθυμειτε ! :ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif]

εμεις περασαμε αλλο ενα χαλια βραδυ μιας κ η μικρη μαλλον δοντι βγαζει ομως δεν θυμαμαι στα προηγουμενα να μου εκανε τετοιο κακο χαμο ..μιλαμε για φωνες οχι ψευτοκλαματα ..κ να μην ηρεμει με τιποτα ..αχ θεε μου ..

Αθηνουλι αυτο που αναφερεις με την μικρη σου για την ομιλια εχουμε κατι παρομοιο κ μεις με μια μικρη παραλλαγη..Οποτε θελει το σφραγιζει το στομα της κ δεν της παιρνεις μιλια , κ οποτε εκεινη γουσταρει ειναι λαλιστατη ..Θυμαμαι καποτε ελεγα στην νονα της Σοφουλας μου οταν οι διδυμες ηταν μωρακια , αχ κ ποτε θα μιλησουν επιτελους ..Εκεινη παλι γελωντας μου ελεγε παντα οτι θα ερθει η στιγμη που θα λεω ποτε θα σταματησουν επιτελους την παρλα :lol::lol: Κ οντως ετσι ειναι ..

Ερχεται η στιγμη που θα αρχισουν να λενε περισσοτερες λεξεις , μετα συνδιασμο δυο λεξεων , μετα με τρεις λεξεις , μετα θα μιλανε χωρις αρθρα στο λογο τους κτλ ..

αχ πινω καφε μηπως κ καταφερω να σταθω στα ποδια μου παλι σημερις γιατι εχω του κοσμου τις δουλειες κ με τα παιδια παραμασχαλα ..

καλημερουδια σε ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Χρονια πολλα στον Χριστοφορο!!!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] Μαρυλου μου να τον χαιρεστε και να ειναι καλοτυχος και ευτυχισμενος!

Σας ευχαριστω ολες σας για τις ευχες και τα τραγουδακια σας!!!! :YMHUG: Να ειναι τα μπεμπακια μας παντα ευτυχισμενα!!!!!!!!!

Η Δαναη μου μαλλον βγαζει κι αλλο δοντακι και περασαμε ενα βραδυ....χαρμα!!!!Κατι σαν τα δικα σου Ευα....Υπομονη...Οσο για κουβεντουλες πανω κατω τα ιδια κανει.Γελαω παρα πολυ οταν πεταει τις μπαλες στο πλακακι και οχι στο χαλι για να κανουν θορυβο και οταν της λεω που πηγαν μου τις δειχνει σαν τον Κολοκοτρωνη και λεει τα δικα της!!!!!

Σοφακι-Φιρφιρικο τελεια η τουρτα σας και η φωτο σας!!!!Εφτιαξα την τυροπιτα!Τελεια βγηκε!!!!!Δεν εμεινε κανενα κομματι!

Σοφια ευτυχως που ξεμπερδεψες τουλαχιστον χωρις πολλα πολλα.Ευχομαι να βρεις γρηγορα καινορια δουλεια που να σε ικανοποιει

Πολυ ασχημος καιρος και πολυ κρυο....Παλι δεν θα βγουμε βολτα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!!!!

Να ζησεις Χριστοφορε!!!!Χρονια σου πολλα!!!Να γινεις ενα παλικαρι μεχρι εκει πααααααανω!!!!Μαρυλου μου να τον χαιρεσαι!!!Να ειναι γερος και ευτυχισμενος!!!

Αχ κοριτσια τι μου κανει η σκατουλα.....βλεπει το παιχνιδι που θελει και μου λεει ολο υφος..."εσυ εσυ εσυ...ατο ατο".Τα θελει και στο χερι μη χ@#$!!!

Πηγαμε για ψωνια το πρωι με τη ζουζου!!Πηρε καινουρια αθλητικα παπα και σκουφακια και κασκολ..αμε αμε αμε!!!

Κοριτσια ερωτηση sos:τι αφρολουτρο χρησιμοποιειται ???Πηρα το προδερμ 2 και γεμισε ασπρακια το κεφαλι της???Λετε να επιστρεψω παλι στο ενα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

ΣοφιαΚ καλυτερα να επιστρεψεις στο παλιο σας αφρολουτρο κ να δοκιμασεις το νουμερο δυο λιγο αργοτερα ..ισως το δερμα της δεν ειναι ετοιμο ακομα για την επομενη φαση ..κ μεις εξακολουθουμε το ιδιο νουμερο ακομα αφρολουτρο, το προδερμ επισης . Ισως κατι να την ενοχλει ισως παλι να ηταν τυχαιο αυτο με το ασπρισμα που λες ..επανελαβε το λιγο καιρο αργοτερα κ αν δεις κ κανει το ιδιο μην το ξαναχρησημοποιησεις κ ανεφερε το στον παιδιατρο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρυλουκι μου να τα εκατοστησει ο Χριστοφορακος σου!!!! Πολυχρονο να ειναι το ομορφο ζουζουνακι και παντα ευτυχισμενο!!!

Για καποιο λογο δε μου φορτωνει κανενα εικονιδιο.....δεν ξερω....τελοςπαντων!!! ολα τα εικονικδια γενεθλιων για τον Χριστοφορο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΜΑΝΑΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!! :o):ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif]

Σοφακι μου μαλλον θα την πειραξε..εγω του επαιρνα προδερμ αλλα μετα το αλλαξα με το ΝΙVEA επειδη δεν εχει παραμπενς κλπ κ μυριζει κ πιο ομορφα κ δεν τον ενοχλησε...αλλα ειναι βρεφικο κ αυτο δεν ειναι το 2...

Ιωαννα μου χαιρομαι που σας αρεσε... ;)

κ εμενα παρομοια βραδια περναει ο μικρος κ φυσικα κ εγω μαζι..υπομονη κοριτσια μου,καποια στιγμη θα τελειωσουν ολα αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΦΙΑΛΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ!

ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΗΡΕΜΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΕΠΑΘΕ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗ Ο ΜΠΙΛ ΓΕΜΙΣΕ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΚΤΛ

ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΡΘΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΣΠΙΤΙ Κ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ 2 ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ Κ ΚΑΠΩΣ ΣΥΝΗΛΘΕ...ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΠΑΡΤΑΚΙ ΜΑΣ Κ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΑ!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

ΛΟΙΠΟΝ, ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΠΩΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΟΥ!!!ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ Κ ΣΕ ΕΣΑΣ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟ ΣΑΣ!!!

ΣΟΦΙΑ-ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΑDERMA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΑΛΛΙΑ Κ ΣΩΜΑ!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ-ΣΟΦΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ???

ΕΥΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΥ???

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!!!!!!!!!!! :-*

Χθες κάναμε το παρτυ μας και ήρθαν όοοολοι όσοι ήταν καλεσμένοι...... ο μικρός τρελάθηκε από την χαρά του με τόσα παιδάκια και πήγαινε σαν το παλαβό πάνω κάτω συνέχεια! Τσίριζε και γέλαγε με ότι και αν έβλεπε, με ότι και αν έκανε!!!! Είχε πολύ πλάκα! Η τούρτα μου ευτυχώς ήταν επιτυχιμένη!!!! Τελικά κάναμε ποδοσφαιράκι και όχι φάρμα γιατί δεν βρήκα τις κατάλληλες φιγούρες που ήθελα. Ηταν πεντανόστιμη και όλοι μου έλεγαν πως δεν την ξεχωρίζεις από μια του ζαχαροπλαστείου! :-p Αυριο θα προσπαθήσω να βάλω φωτογραφίες! Δεν είναι τόσο τέλεια όσο του Φιρφιρίκου μας, αλλά για πρώτη μου απόπειρα, νιώθω περίφανη 8-} !!!

Αλλα κορίτσια μου.... φοβάμαι πως το παιδάκι μου δεν θα ξαναδεί τέτοιου είδους πάρτυ.... :( Από του χρόνου μόνο η οικογένεια.

Ηταν τελικά πάρα πολλά τα άτομα ( 40+ ), ξεπατώθηκα στις δουλειές και στις ετοιμασίες 3 μέρες (συνολικά), και μόλις τώρα τελείωσα με την βοήθεια της μαμάς μου την καθαριότητα από τα χθεσινα.

Αν ήταν καλοκαίρι βρε παιδί μου, θα κατεβαίναμε στην αυλή να ψήσουμε τα μπριτζολάκια μας και τα παϊδάκια μας, θα παίζανε και τα παιδία χωρίς να μου κάνουν σκ@τα το σπίτι και δεν θα είχαμε πρόβλημα και με την τόοοοοση πολλή φασαρία που είχαμε χθες..... Ετσι μου 'ρχεται να του κάνω τα γεννέθλια καλοκαίρι....πειράζει;;;; :D Αλήθεια το λέω... :oops:

Σοφάκι μου και εγώ θα έλεγα να γυρίσεις ξανά στο προηγούμενο σαμπουάν. Τα επόμενα από τα βρεφικά έχουν πιο δυνατά συσταστικά για να καθαρίζουν καλύτερα τα μικρούλια μας, μιας που δεν είναι μόνο μαμ-κακα-νανι. Εγώ χρησιμοποιώ ακόμα το βρεφικό Νιβέα και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Και με τα μωρομάντηλα και με τις κρεμουλες σώματος & συγκάματος. Ασε που έχει όλη η σειρά υπέροχη μυρωδιά!!!! Σκέφτομαι να πάμε στο επόμενο νούμερο μετά από λίγους μήνες.

Νανά μου ευχομαι να είναι καλύτερα το αντράκι σου...! Τι κακό βρε παιδί μου αυτόν τον καιρό; Ο ενας με τις αλλεργίες, ο αλλος με τις αρρώστειες, ο παράλλος με τις δηλητηριάσεις.... ουφ.... μας εχουν φασκελώσει μου φαίνεται..... κανένας παπάς πρόθυμος για ενα ευχέλαιο στο μάμμυ υπάρχει;;;; :lol:

Ευχομαι το πάρτυ σας να είναι υπέροχο και να το χαρεί η κουκλίτσα σου!!!!

Ιωάννα μου δυστυχώς η φάση των δοντιών είναι ταλαιπωρία για τα περισσότερα μωράκια.....υπομονή καλή μου! Φαντάζεσαι να τραβούσαν αυτό το ζόρι για κάθε μια τρίχα μαλλιών που θα τους φύτρωνε;;; χαχα! :lol::lol::lol: Να είμαστε χαρούμενες λοιπόν που είναι μόνο 32 τα δόντια!!!! χαχα!!!! :lol: Ας το αντιμετωπίσουμε με χιούμορ οι πονεμένες γιατί η κατάρρευση δεν θα αργήσει να μας χτυπήσει την πόρτα!

Πάω να ετοιμάσω το μανάρι μου να πάμε καμιά βολτίτσα μιας που δεν βρέχει σήμερα.

Φιλάκια σε όλα τα μπουτάκια τα ζουμερά!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!Τωρα γυρισαμε απο το Κυριακατικο τραπεζι με γονεις και πεθερικα!!!Η Αλεξια επεσε ξερη!!Χθες φυσικα περασαμε μια νυχτα......ξυπναει η κυρια κατα τις 4 πεταγομαι παω την νανουριζω...με το που παω να την ακουμπησω στο κρεβατι κλαμα...και παλι αγκαλια...και παλι το ιδιο..και παλι....και παλι!!!Τελικα πρωτη φορα την αφησα να κλαψει λιιιιγο και ξαπλωσα διπλα της στο χαλι!!Μετα απο 1' σταματαει το κλαμα της πιανω το χερι αρχιζω να το χαϊδευω ...τελικα κοιμηθηκε στις 05:30!Να σημειωθει οτι καποια στιγμη την ρωτησα αν θελει γαλα και αρχισε να κουνα το κεφαλι καταφατικα , ε λεω πειναει το παιδι!!Φυσικα ηπιε μονο 80ml...και τοτε καταλαβα πως απλα δεν ηθελε να παει για υπνο!!Πλεον οταν πειναει ζηταει!!Ελπιζω να ηταν τυχαιο, τι να πω????Θα δουμε σημερα!!

Νανα μου για τον Bill στα ειπα στο fcb....αχ αυτα τα αγορια αχ!!! :D Να περασετε σουπερ στο παρτακι σας!!!!!

Μαρυλου και εγω που ειχα καμια 25 τα ιδια χαλια!!!Μιλαμε μεχρι τις 2:00 καναμε δουλειες με τον Κωστα για να μαζεψουμε το χαμο!!!Ειχαμε και την επομενη μερα παρτυ και κανονισμενο φαγητο εξω με τους κουμπαρους και επρεπε το σπιτι να καθαριστει χωρις καθυστερησεις!!!Σημασια βεβαια εχει που τα περασαν τα λουλουδια μας καλα!!Απο του χρονου πρωτα ο Θεος...παιδοτοπο!!!

Πηρα παλι το νο1 προδερμ και το πολυ πολυ να παρω οοοοοοοοοοοταν ανοιξουν τα φαρμακεια σαμπουαν frezyderm μηπως κανει δουλεια κ φυγουν γρηγορα τα ασπρακια!!

Παω να φτιαξω ενα καφε....να τον πιω μοναχουλα αφου ο Κωστης ειναι εκτος(μπαλα)!!!Εχω να το κανω αυτο............ου πριν μεινω εγκυος!!!Λιγη ησυχια δε βλαπτει που και που!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια και απο εμας! Πως ηταν το Σαββατοκυριακο σας; Μαρυλου μου περασατε καλα ε; Αυτο που λες το εχω σκεφτει κι εγω, να κανω τα γενεθλια καλοκαιρι να κατεβαινουμε στην αυλη. Δεν ειναι δουλεια αυτη!!! Χαλια το σπιτι με τα πιτσιρικια. Και οσο θα μεγαλωνουν θα γινεται χειροτερα. οσο για τον παιδοτοπο , που λες Σοφουλα, πριν λιγο ειχαμε τετοια κουβεντα με τη νυφη μου και μου ειπε οτι η ξαδερφη της που εκλεισε θελει 600€!!!!!!!!!! παρακαλω χωρις ιδιαιτερο φαϊ!!!! Μη τρελαθουμε κιολας!!! Εγω σκεφτηκα απο του χρονου, γενεθλια με παππουδες και νονους και γιορτουλα που ειναι 13 Μαη να την κανω με παιδακια στην αυλη! Μια χαρα! Αμα ειναι να μου κατεδαφισουν οι αλλοι το σπιτι.....ασε.....Επισης Μαρυλου μου, απορω πως αντεξες κατακαινουριο σπιτι στα προθυρα του γαμου και εβαλες τοσα ατομα μεσα! Ουτε με σφαιρες δε το εκανα!!!

Νανα μου ειναι καλυτερα ο αντρας σου;

Εγω κοριτσια που αλλαξα αφρουλουτρο και κρεμα, δεν ειχα θεμα. Αφηστε που πηρα μια της προδερμ (κρεμα) που μυριχει.......τελεια!!! Τη φοραω κι εγω!!! Μου θυμιζει μυρωδια Hondos Center :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κουκλίτσες και καλή εβδομάδα. Έτρεχα πολύ, δεν είχα χρόνο να μπω οπότε χρωστάω πανταχόθεν ευχές:

Χρόνια πολλά, χρόνια καλά με υγεία και χαρά στη Δανάη και το Χριστόφορο.

Μαριλού και Ιωάννα να χαίρεστε τα κουκλάκια σας και να τα καμαρώσετε όπως επιθυμείτε.3

Σήμερα έχει γεννέθλια και το Ναναμπιλάκι, η Χρυσή. Νανούκα να τη χαίρεσαι τη γλύκα σου, χρόνια της πολλά και καλή διασκέδαση στο πάρτι σας.

Κορίτσια ο Γιώργος τρώει!!! Χαχα, μεγάλη χαρά αυτή. Από την ημέρα που άρχισα να του δίνω από το δικό μας φαγητό και του άρχισα και το ψαράκι, τρώει το αγόρι μου. Καλά, μη φανταστείτε ότι ξεσκίζεται κιόλας αλλά ένα μπολάκι μαμ το τρώει σε γενικές γραμμές. Πίνει το γάλα του, τρώει τα φρούτα του, μια χαρά. Κορίτσια, θυμάμαι τη μαμά μου που έλεγε "όταν τρώνε τα παιδιά μου χορταίνω εγώ". Κατοχικά σύνδρομα αλλά έτσι νιώθω κι εγώ. Όταν ξέρω ότι το παιδί έφαγε, είμαι οκ. Αφού φανταστείτε, μία εβδομάδα που μου έκανε απεργία, "έκοψαν" τα ματάκια του...Ήταν σαν τον Όσιο Ονούφριο το Νηστευτή. Θα λέει και η γειτονιά ότι το κακομεταχειρίζομαι το παιδί η κακούργα και δεν το ταϊζω.....

Αθηνούλα, μην ανησυχείς, κι εμένα μούγκα στη στρούγκα είναι. Όλο ντεντεντεντε λέει, μαμά, μπαμπά, μαμ και γιαγιά (σπανίως). Κατά τα άλλα τίποτα. Ουδόλως με ενδιαφέρει βέβαια. Θα μιλήσει όταν θέλει να μιλήσει (που λέει και η Άντζελα). Άλλωστε, περπάτησε γρήγορα και πιστεύω ότι γι΄αυτό το λόγο ίσως καθυστερήσει την ομιλία (νομίζω ότι τα παιδιά συνήθως δε μπορούν να αναπτύξουν γρήγορα και τις δύο αυτές δεξιότητες....διορθώστε με αν έχω λάθος).

Όσο για πλάκες και παιχνίδια....

- Του λέω "φέρε μου το τάδε" και το φέρνει. Αν δεν καταλάβει μία λέξη δύσκολη, πχ να ξεχωρίσει τη μπάλα από το μπαλάκι, του το δείχνω αλλιώς το βρίσκει μόνος του.

- Βγάζω τις παντόφλες και του λέω" φόρεσε στη μαμά τις παντόφλες" και πάει το σκατούλι, πιάνει την παντόφλα και προσπαθεί να μου τη φορέσει στο πόδι.

- Τον ρωτάω "πού είναι το τάδε" και αν δεν ξέρει, σηκώνει λίγο τα χεράκια σαν να γνέφει "δεν ξέρω" και κοιτάει γύρω γύρω ψάχνοντας. Αυτό είναι τρομερά αστείο, μόνο τη φάτσα απορίας να δείτε θα σκάσετε στα γέλια :lol:

Το τελευταίο σουξεδάκι: Βάζουμε στο πάτωμα μία κατσαρόλα, βάζουμε μέσα και διάφορα παιχνίδια (λέγκο κ.λπ.) και παίρνουμε μία κουτάλα και τα μαγειρεύουμε. Μετά, του δίνω με την κουτάλα ένα λέγκο και του λέω "για κοίτα Γιώργο, είναι έτοιμο?" και πλησιάζει τη γλώσσα, γελάει και κάνει πφφφφφφ (άψητο είναι μαμά) και ξανα-ανακατεύουμε με την κουτάλα. Αυτό μπορεί να το κάνει και επί μία ωρα χωρίς να βαρεθεί. Άσε που όπου δει κατσαρόλα κλαίει και θέλει να του τη δώσω...Λέτε να γίνει σεφ???

Πολύ παρλαπίπα με έπιασε...Φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμας

μπηκα να πω ενα χρονια πολλα στην Σισσυ ! Να την χαιρονται οι γονεις της κ να την καμαρωσουν κοπελαρα ! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif]

Κοριτσια οντως οι τιμες για γενεθλια σε παιδοτοπο ειναι τσουχτερες ..ειχα ρωτησει τον Οκτωβρη για τα γενεθλια των μεγαλων κ ομολογω οτι μου επεσαν τα αυτια ..καλε σε τετοιους δυσκολους καιρους αυτοι ζητανε εναν μισθο κ με φαγητα χαλια ..Οποτε σπιτακι κ παλι σπιτακι ..Τα γενεθλια μας οικογενειακα γιατι ειναι κ το σπιτι μας μικρο οποτε δυνατοτητα για 40+ οπως εκανε η Μαριλου δεν νομιζω να την εχουμε ποτε ..Καλε βρε καλα το λεει η Αθηνουλι σε καινουργιο σπιτι ετοιμο για το γαμο πως τους εβαλες ολους αυτους ?!

sophiak , τα της αυπνιας που λες τα γνωριζω απο πρωτο χερι .. :mrgreen: ομως μπορει να ηταν κατι περιστασιακο απλως ..Εχω παρατηρησει στην Αριαδνη οταν περναει μια φουλ μερα με πολλες εναλλαγες προσωπων καταστασεων κτλ μετα ειναι ιδιαιτερα ανησυχη στον υπνο ..Ισως η Αλεξια ειχε υπερενταση ..

Νανα ευχομαι περαστικα στον καλο σου ..τι να πω αυτον τον καιρο για αναλογα περιστατικα ακουω απο παντου ..ευτυχως τελος καλο ολα καλα ..

σας φιλω θα τα πουμε αργοτερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα ζησεις Σισσακι και χρονια πολλα μεγαλη να γινεις ΘΕΑ!!!!Νανα μου να το χαιρεστε το λουλουδακι σας να ειναι παντα γερο και καλοτυχο!!!Ευχομαι ολοψυχα ο,τι καλυτερο!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Τι κανετε???Η Αλεξια κανει το μεσημεριανο νανακι και εγω μολις τελειωσα με τα φαγητα!!Κοριτσια δυστυχως κατι μου λεει πως το προβλημα με τη σταφυλη του Κωστα δεν θα το ξεχασουμε αφου σημερα ειναι παλι ελαφρως πρισμενη!!Προς το παρων πηρε ζιρτεκ....και βλεπουμε!!

Τελικα (να ναι καλα ο φαρμακοποιος μου που με εξυπηρετησε και πηρα προμηθειες) πηρα frezyderm που ειναι πολυ καλο και ελπιζω να φυγουν σε 2-3 μερες αλλιως θα παρω και μια λοσιον που βγαζει η ιδια εταιρια για νινιδα κτλ κτλ!Το ειχα σταματησει γιατι βολευτηκα το προδερμ που μυριζει ΤΕΛΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...