Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ..

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=love7.gif]

ΝΑ'ΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ Ο ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΤΑΚΙ ΣΑΣ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασιληηηηηηηηηηηηηηη χρονια πολλα και απο εμας!!!!!! Ευτυχισμενα να ειναι τα πρωτα σου γενεθλια και οοοοοοοοολα τα υπολοιπα της ζωης σου!!! Χιλιοχρονος!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=love7.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion17.gif] [smilie=bunny.gif]Σοφουλινι μου να τον χαιρεστε!!!!!

Τι κανετε σημερα κοριτσαρες Πως ειναι τα μικρουλια σας; Ευα και Δημητρουλα ολα οκ σημερα; Χτες Ευα μου καταλαβα τι ωραιες στιγμες περνατε στο σπιτι μ 3 κοριτσακια. Ειχαν ερθει 2 φιλοι που εχουν 2 ομορφες ζουζουνες 3 και 6. Τα περασε καταπληκτικα η Γλυκεριαννα. Της τραγουδουσαν , την επαιζαν ηρθαν μαζι μας και της τραγουδουσαν και στο μπανιο, της χαϊδευαν το χερακι οταν την ετοιμαζα με εσωρουχα και μπυζαμες και μετα εκατσε σα μεγαλο κοριτσι μαζι τους και ειδαν παιδικο στην τηλεοραση. Τελεια ηταν η εικονα!!!! Δεν την εχω δει ξανα ετσι!!! Ειναι τελικα καταπληκτικο να υπαρχουν μεγαλυτερα παιδακια στο σπιτι.!!

Μαρυλου μου οσον αφορα το μηλο που λες, με τιποτα μεχρι να βγαλουν ολα τους τα δοντια. Εμεις το εχουμε ξεχασει εδω και μηνες, αφου αλεσμενο δεν το τρωει.

Σας ευχομαι ενα υπεροχο ανοιγμα εβδομας χωρις κανενα απο τα μωρα μας να αρρωστησει :-h(*)[smilie=toothy4.gif][smilie=love1.gif][smilie=love1.gif][smilie=love1.gif][smilie=love10.gif][smilie=love5.gif][smilie=love5.gif]Φιλιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλακο χιλιοχρονος!!!!!!!!!!!!!!Να εισαι παντα καλα!!!Σοφουλα να τον χαιρεσαι κοπελα μου!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Χρονια πολλα και στο Λεωνιδακο!!Παντα γερος και ευτυχισμενος!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Μετα τα σοκ της Ευας...κι αλλο με το Θανο!!!Τι ν απω βρε κοριτσια μου να φυγουν και να μην ξαναερθουν τετοιες στιγμες!!!Η Παναγιτσα να τα φυλαει τα μωρακια μας!!!

Εμεις χθες τα περασαμε τελεια!!!Δοξα το Θεο!!Σημερα ολη μερα στους δρομους...το πρωι στο παρτυ της Μαριζας(η μπουμπου που γεννηθηκε ιδια μερα με τη την Αλεξια και ειμασταν διπλα διπλα στο Λητω) και μετα για φαγητο με τους νονους της μικρης!!!Τωρα μαζευτηκαμε....παω να ριξω ενα σφουγγαρισμα για να στρωσω παλι τα χαλια! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...........και φυσικα ευχαριστουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε για τις ευχες σαςςςςςςςςςςςςς!!!!

Να ειναι ολα τα μωρακια μας γερα και δυνατα!!!

..........ή μηπως να πω παιδακια??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου σας ευχαριστω παρα πολυ!!!! σας στελνουμε απο ενα μεγααααααλο φιλι τοοοοοοσο που λεει κ το μωρο μου!!!

εμενα αφου τραγουδησαμε το να ζησεις... κ εσβησα εγω το κερακι του εβαλε τα κλαματα...δεν του αρεσε η ενταση κ ενταξει μωρο ειναι λογικο το βρισκω αλλα μετα ολα καλα...

γενικα ολα πηγαν σχετικα καλα εκτος απο μια παλιοδιακοπη ρευματος μου μας χαλασε για κανα μισαωρο κ ειμασταν στα σκοταδια...

παρεπιτοντως Αθηνα μου η φωτογραφια που εβαλες ειναι υπεροχη!εισαι πανεμορφη!!!!!!!

ειμαι κομματια....παω για ξεκουραση.....φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιρφιρικο μου να χαιρεσαι τον Βασιλακη σου!!!!!Να ειναι παντα καλοτυχος στην ζωη του!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα. Έλειπα το ΣΚ και δεν είχα internet για να ευχηθώ:

ΑΛΕΞΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ [smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob3.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] Σοφάκι μου να τα εκατοστήσει η κουκλίτσα σου, γερή δυνατή σαν τα ψηλά βουνά και να την καμαρώσετε κοπελάρα με τα ούλα της!!!

Επίσης:

Σοφάκι Νο 2, να χαίρεσαι το Βασιλάκη σου (στα είπα και στο φατσομπουκ), χιλιόχρονο το αγόρι και πάντα χαρούμενος και γελαστός [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] :clap::clap::clap:

Και last but not least: ΛΕΩΝΙΔΑΡΑ Χρόνια πολλά και σε σένα...έχουμε καιρό να ακούσουμε τα νέα σου. Χιλιόχρονος αγορίναααααα.

Να σας ζήσουν κορίτσια, πάντα να έχουν υγεία εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.

Όσο για τα συμβάντα με Εύα-Δήμητρα....Τί να πω βρε κούκλες....Ο Θεος να φυλάει, μόνο αυτό και τίποτα άλλο....Να πάνε και να μην έρθουν τέτοια πράγματα.

Εμείς περάσαμε σούπερ ΣΚ, κάναμε και ποδήλατο (τρελάθηκε ο μικρός) αλλά είμαστε με μάσκες (Aerolin, Flixotide και τα ρέστα) και πλήρη απεργία πείνας. Και το γάλα ακόμα, που τσάκιζε 330ml πρωί και βράδυ, με το ζόρι πίνει το μισό και αυτό με χίλια καραγκιοζιλίκια και διαλείμματα. Δεν ξέρω τί άλλο να κάνω.....Φταίει το κρύωμα? Φταίει κανένα δόντι? Φταίνε τα φεγγάρια???? Κοντεύω να σκάσω πια. Το μόνο που τρώει με όρεξη είναι το αυγό (το οποίο σιχαινόταν αν θυμάστε και το αλέθαμε στη σούπα....).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!! Σημερα ειναι αλλη μια ευτυχισμενη μερα για την οικογενειουλα μας: κλεινουμε 2 πανερφα χρονια εγγαμου βιου!!! (εξ'ου και η φωτο Φιρφιρικο, ηθελα να ειμαι στο κλιμα ;)@};-:x[smilie=wav.gif][smilie=love10.gif][smilie=love5.gif][smilie=love5.gif][smilie=love5.gif][smilie=love5.gif] Δε θα κανουμε τιποτα, καθ'οτι καθημερινη, αλλα ενα μπουκαλακι κρασακι θα το ανοιξουμε να θυμηθουμε αυτη τη μερα!!

Ειμαι λιγο λιωμα σημερα, δεν ξερω γιατι αλλα ηρθα απο το σχολειο και ετρεμαν τα χερια μου. Και να φανταστειτε οτι ηταν μια χαλαρη μερα. Η εφημερια θα φταιει.....

Τα νινακια σας ειναι καλα; Κικη περαστικουλια. Φανταζομαι η εξοχη θα του εκανε καλο παρολα τα φαρμακα. Που ειχατε παει;

Ο Θανος και η Αριαδνη πως ειναι; Ευα πηγατε σε αλλεργιολογο τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνούλα μου, χρόνια σας πολλά....Σας εύχομαι να γεράσετε μαζί με τον καλό σου, πάντα ευτυχισμένοι και ερωτευμένοι!! Δεν πειράζει που είναι καθημερινή βρε, ανοίξτε το μπουκαλάκι σας,ανάψτε τα κεράκια σας και μείνετε τα δυό σας...Μια χαρά μου ακούγεται ;)

Είχαμε πάει στο χωριό του μπαμπά μου, κοντά στη Νεμέα (βγάζουμε και καλό κρασάκι και λαδάκι εκεί). Όντως του έκανε καλό του μικρού, αφού έβλεπε κοτούλες, κατσικάκια και τα κοίταγε όπως εμείς θα κοιτάγαμε δεινόσαυρο στο Jurassic Park (παιδί της πόλης, πού να δει ο άμοιρος κατσικάκι??).

Και μία πληροφορία της τελευταίας στιγμής: Ο Γιώργος σήμερα έφαγε φασολάκια :shock::shock::shock: Αλεσμένα μεν, φασολάκια δε. Μάλλον τελικά έχει βαρεθεί το σουποειδές κάθε μέρα. Αύριο θα φτιάξω γιουβαρλάκια. Για να δούμε τί θα γίνει....

Ερώτηση: Αλατάκι βάζετε στο μαγείρεμα φαντάζομαι....Από πιπεράκι, ρίγανη κ.λπ. μυρωδικά, πώς πάτε? Δε λέω να βάλω ένα κιλό πιπέρι αλλά λιγάκι είχα βάλει σήμερα στα φασολάκια. Πειράζει? Επίσης, δεν τσιγάρισα το κρεμμύδι αλλά το λάδι το έβαλα από την αρχή...Άλλοι λένε στο τέλος...Εσείς τελοσπάντων, πώς μαγειρεύετε για το κοινό μενού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικη μου εγω το λαδι το βαζω στο τελος, λιγο αλατακι, καθολου πιπερι και δεν της δινω τιποτα που να εχει μεσα τσιγαριστο κρεμμυδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνα μου να ζησετε 102 χρονια ευχομαι γεματα ευτυχια κ πολυ αγαπη!!!

Κικη μου εγω δεν βαζω καθολου αλατι βαζω σαφραν που ειναι πολυ καλο κ δινει μια αλμυρη γευση,πιπερι δεν εχω βαλει ακομα αλλα θα ξεκινησω να βαλω λιγο δεν νομιζω να εχει αλλεργια σε μπαχαρικα μωρε..κ γενικα θα ξεκινησω να βαλω κ λιγο ριγανη κ βλεπουμε..λαδακι στο τελος παντα γιατι μονο ετσι κραταει οοοολα τα ωραια του ευεργετικα συστατικα!

εχω κ εγω μεγαλο θεμα με το φαγητο του...δεν του αρεσει τιποτα κ δεν θελει να φαει τιποτα...εχει εναν μηνα πια που δεν θελει σχεδον τιποτα...μονο το γιαουρτακι το βραδυ τρωει χωρις πολλα καραγκιοζιλικια..κατα τα αλλα ειληκρινα οταν ερχεται η ωρα να τον ταισω με πιανει ψυχοπλακωμα...νευριαζω κιολας ωρες ωρες..εχει μαθει κ κλεινει με τα χερια του τοσ τοματακι του το παλιομαμουνι κ δεν τρωει ΚΑΘΟΛΟΥ δεν ξερω τι αλλο φαγητο να του δοκιμασω...τα τρωει κ ολα αλεσμενα κ κ δεν μπορω να του κανω γεμιστα για παραδειγμα μπας και ηθελε...πειτε μου κανενα φαγακι που νομιζετε οτι μπορω να δωσω....χελπ με λιγο...πειτε φαγακια κ θα δω εγω τι δεν εχω δοκιμασει!

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειμαι ενα πτωμα....περασαμε τη μιση μερα στο νοσοκομειο με τον Κωστη που επαθε αλλεργικο...αφηστε κορτιζονη...ορος...τελος καλο ολα καλα!!!Εισα το νησι και παω για νανι, μπηκα να δω τα νεα σας!!

Κικη μου και εγω λαδι στο τελος και το κρεμμυδι ολοκληρο κ στο τελος το βγαζω!Αλατι μεχρι στιγμης δεν εχω βαλει αλλα σιγα σιγα θα αρχισω!

Αθηνα σου ευχηθηκα πριν αλλα ξεχασα να πω οτι ησουν ΚΟΥΚΛΑ νυφη!!!

Νυστααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες μου γλυκες..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΙΑΔΝΗ ΜΟΥ,ΝΑ'ΣΑΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ,ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΜΑΡΩΣΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝΕ!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

ΜΑΜΑ ΕΥΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΡΙΑΔΝΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΒΡΕΙ!!

SOPHIAK MOY περαστικα στον Κωστη!!Τι παθατε και εσεις βρε παιδι μου?Η περιοδος ειναι?Τι αλλεργια?Μου κανει εντυπωση τετοια εποχη και αλλεργια αλλα μ'αυτον τον τρελλοκαιρο πια ολα ειναι πιθανα..Περαστικα σας Σοφακι μου..

ΑΤΗΙΝΟΥΛΙ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΡΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΙ ΣΟΥ,ΝΑ'ΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ,ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ...Εισαι μια θεα στην φωτο,πολυ κουκλα!!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ ΜΟΥ εγω τον εχω δωσει και γεμιστα και τον αρεσαν πολυ..Αφηνω συνηθως να εχει ζουμακι το ταψι για να το μπορεσω να το αλεσω,αλλα και αν δεν φτανει,βραζω λιγο νερο και προσθετω στο μουλτι αναλογα..Γενικως και κριθαρακι με σαλτσα που θα κανω η αστρακι,το ιδιο κανω..Οταν ειχαμε και εμεις θεμα με το φαγητο,περα απο τον τραχανα,τον ειχα ξεκινησει με γλυκοπατατα σκετη με λιγο γαλα και εγινε πουρες που τον αρεσε πολυ η με κανονικη πατατα..Ξετρελλαθηκε με τον πουρε..Η ειχα βαλει γλυκοπατατα,κολοκυθι καροτο με σαλτσα και αυτο τον αρεσε..Αυτα ειναι τα ευκολα και σιγουρα φαγητα που μου τρωει..Τωρα με μοσχαρι που δεν ετρωγε,εκανα κιμα με ρυζι,τριμμενο κολοκυθι,καροτο και σαλτσα και τον αρεσε πολυ..Τωρα δεν μου'ρχονται αλλα..Θα σου πω κι αλλα αν θες αυριο..Πως σου φαινονται αυτα?Μπορει να σου φαινεται περιεργα λιγο αλλα και εμεις δεν ειμαστε ευκολοι..

ΚΙΚΗ ΜΟΥ τελεια ηταν που ξεφυγατε λιγο,ε?Θα χαρηκε και το ζουζουνι,ε?Με τον καθαρο αερα και να χαζευει τα ζωακια,ε?

Εγω πλεον μαγειρευω κανονικα και τον δινω,αλλα προσεχω λιγο τα μπαχαρικα..Γιουβαρλακια που ειχα κανει,κανονικα εκανα και τον ειχε αρεσει..Κοριτσια νομιζω οτι ειναι γυσιολογικο να τα δινουμε ακομα αλεσμενα..Πως θα φανε?Με τι δοντια?Προκειμενου να φανε κατι..

Αυτα μανουλιτσες μου γλυκες..Θα τα πουμε αυριο,οκ?Φιλακια πολλα στα ζουζουνια σας και καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

ΕΧΤΕΣ ΤΙ ΗΘΕΛΑ Κ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΝΩΡΙΣ...ΕΝΤΕΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΗΚΩΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ...ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ (ΕΙΧΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ) Κ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ...ΕΙΠΕ ΕΙΠΕ ΛΟΓΙΑ...ΤΗΣ ΛΕΙΠΕΙ ΤΗΣ ΚΑΗΜΕΝΗΣ!!!

ΦΙΡΦΙΡΙ...ΔΕ ΣΕ ΞΕΧΑΣΑ ...ΑΛΛΑ ΤΡΕΧΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ!!!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

ΑΑΑΑΑ...ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΤΖΟΝ ΣΜΙΘ!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!

Αριάδνη μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! [smilie=occasion13.gif] Ευακι μου χαίρεσαι την κουκλίτσα σου!!!! Πάντα υγεία και χαρά να έχει στην ζωή της!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι να είστε καλύτερα και να κάνετε ένα μικρό παρτάκι εστω εσείς και εσείς για να γιορτάσετε τα 1α σας γεννέθλια!!! :ymparty:

Αθηνούλι μου είσαι μια κούκλα!!!!! Υπέροχη φωτογραφία και σούπερ νυφικο!!!!!!

Νανα πως πάει η μικρούλα;;;

Σοφάκι μου, τροφική αλλεργία τον έπιασε ή δεν ξέρετε από τι; Εγώ υποφέρω από τροφική αλλεργία (παθαίνω αλλεργικό σόκ με κάποιες τροφές στις οποίες συνέχεια μπαίνουν και αλλες που δεν είχα πρόβλημα) και καταλαβαίνω την ταλαιπωρία σας... Κορτιζόνη - αδρεναλίνη - ορός είναι και για εμένα το κοκτέιλ μου! Περαστικούλια!

Αλήθεια, γιατί δεν δίνεις στην Αλεξία να φάει το κρεμμύδι; Ο γιατρός σου το είπε; Εγώ του δίνω από 7 μηνών.... τον βοηθάει και με τα κακάκια του που είναι λίγο δυσκοίλιος... απαραίτητα σε κάθε γεύμα τρώει μισό κρεμμύδι!

Φιρφιρικούλι μου μάλλον από την περιπέτεια που είχε ο Βασιλάκης κάνει πείσματα και δεν τρώει, ε;

Μου αρέσει που εσύ η σούπερ, ντούπερ σεφ, ρωτάς εμάς τις ... νοικοκυρές :lol: για μενού.... οτι και να σου πούμε σίγουρα το έχεις δοκιμάσει... :D Απ'οτι θυμάμαι ο τραχανάς του άρεσε πολύ. Χωρίς να αλέσετε, έχετε δοκιμάσει σουσαμάκι ή αστράκι με ζωμό λαχανικών (εννοείται σπιτικό); Γλυκοκολοκύθα ή γλυκοπατάτα πουρέ; Φάβα; Μπάμιες με πατατούλα; Μπιφτέκι λαχανικών; Ψάρι;

Εμείς την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε ψάρι και ευτυχώς δεν του προκάλεσε αλλεργία! Το έκανα ψαρόσουπα και του άρεσε πολύ!

Πλέον του βάζω στο φαγάκι όταν του μαγειρεύω μια τσιμπιά αλατάκι και μια κουταλίτσα λαδάκι έτσι για νοστιμιά, όταν βέβαια του βάζω το φαγητό στο πιατάκι ρίχνω και λιγο λίγο ωμό λαδάκι για τα συστατικά του. Οταν το επιτρέπει το φαγητό που έχω (όχι τηγανιτό ή βαρυ φαγητό), το ζουλάω με το πιρούνι και τρώει και ο Χριστόφορος από το δικό μας. Λίγο με το κρεας δυσκολεύεται στο μάσημα αλλά σιγά σιγά θα μάθει!

Πήγα και αγόρασα τις γόβες μου, το νυχτικό με την ρόμπα και τα εσώρουχά μου!!! Είναι τέλεια!!!!!

Βέβαια η νύφη μου (γυναίκα του αδερφού μου) με ρώτησε αν η γόβα υπάρχει και σε μαύρο! :shock::twisted: Λέτε ρε κορίτσια να πάει να πάρει το ίδιο παπούτσι να ξεφτυλιστώ;;;;;;;;

Βγάλαμε στην φόρα και τα προικιά μου, τρομάρα μου!!!!! Τα πλύναμε με την μαμά μου και ήρθε το Σ/Κ η κολλητή της και τα σιδέρωσαν! Σχεδόν 9 ώρες δούλευαν 2 σίδερα!!!!!

Αυριο έχω πάλι πρόβα νυφικού!!!! Εκανα και με την κομμώτρια την 1η πρόβα στο μαλλί και είμαστε σε καλό δρόμο! Σήμερα θα πάμε με τον Γιώργο για το κουστούμι και τα παπούτσια του! Μου αρέσουν τα ψώνιααααααα! :lol:

Σας τρέλανα πάλι..... ουφ.....νύφες...τι να πείς;;; χαχα!!!! :lol::lol:

Φιλάκια! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!!!!

Χρονια πολλα στην Αριαδνη μας!!!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] Να είναι παντα ευτυχισμενη και χαρουμενη στην ζωη της!!!!! Ευα μου να την καμαρωσετε όπως ποθειτε!!!!

Καταρχην να πω Αθηνα μου ότι εισαι μια κουκλα!!!!!! Να ζησετε ευτυχισμενοι και ερωτευμενοι για μια ζωη!!!!! Μπορω να σου πω ότι το κρασακι αγκαλια με τον αντρουλη σου είναι ότι καλυτερο για μια τετοια μερα!

Εμεις κοριτσια βγαλαμε κι άλλο δοντακι,το 6 ο!!!! Απο φαγητο τα τρωμε όλα με τραχανα! Γιαουρτι ουτε που να το βλεπουμε! Και το απογευμα σκετο τραχανα τρωει! Η καινουρια παιδιατρος μου ειπε ότι καλο είναι σιγα σιγα να την ξεκινησω με δικα μας φαγητα, ότι μπορει να φαει από αυτά χωρις πολυ αλατι και μπαχαρικα. Για να συνηθιζει το στομαχακι της.Και όχι «βαρια» φαγητα. Οποτε αν εχουμε κατι που μπορει να λιωσει με το πηρουνι το κανουμε ετσι και το κρεατακι στο μπλεντερ, όχι όμως τελειως νιανια γιατι δεν το τρωμε μετα! Διαφορετικα κατι σε παλιο σουποειδες με εξτρα περιποιηση!!!

Και Φιρφιρικο μου μην ανυσηχεις για το ότι δεν έχει πολλα δοντακια για να φαει από τα δικα σας π.χ. τα γεμιστα σου. Μπορεις να τα λιωσεις με το πηρουνι ,να βαλεις και λιγο ζουμακι και βλεπεις πως θα το δεχτει το παιδι. Η Δαναη μεχρι προχτες 4 δοντακια ειχε και μολις μας βλεπει να τρωμε θελει μαμ και αυτή!

Σοφακι περαστικα στον Κωστη σου!!!!!

Μαρυλου μου με γεια τα παπουτσακια!!!!Εγω θα της ελεγα στα ισια να μην παει να παρει τις ιδιες γοβες!!!!!! Μεταξυ αστειου και σοβαρου βεβαια! Μην παρεξηγηθουμε κιολας! Και δεν μας τρελαινεις….Αντιθετως μας θυμιζεις τα δικα μας….Και είναι ωραια…..! ;;)

Αυριο έχει γενεθλια το κοριτσακι μου και μεθαυριο κλεινουμε 4 χρονια παντρεμενοι με τον Νικολα μου! Το βραδυ φτιαχνω την τουρτιτσα της!!!!Πως περασε ο καιρος……και τωρα όταν της λες «Ποσο αγαπαει η μαμα την Δαναη?» ανοιγει τα χερακια της και σου λεει «Τοοοοο» (μεταφραση: τοσο) :YMHUG::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΙΑΔΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:[smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Εύα μου να τη χαίρεστε την κουκλίτσα σας, να είναι πάνω απ' όλα ΥΓΙΗΣ, ΔΥΝΑΤΗ και πάντα με χαμόγελο, σκανταλιά και νάζι.

Αύριο έχει γεννέθλια το άλλο μπουμπούκι, η Δανάη. Ένα ένα τα μπεμπάκια γίνονται κοπέλες και αντράκια!!!!

Σοφία μου περαστικά στο μεγάλο αγόρι. Τί ήταν κι αυτό πάλι γμτ......

Δήμητρα, πολύ ωραίες οι ιδέες σου για μωροφαγητά. Τα διάβασα και ήθελα να τα φάω εγώ!!! Θα δοκιμάσω κάποια από αυτά και είμαι σίγουρη ότι θα τα φάει ο Ζωρζ - ειδικά αυτό με τον κιμά και τα λαχανικά, μιαμ μιαμ μου φαίνεται.

Αθηνούλα ωραία η επέτειος???? Πώς περάσατε με τον καλό σου???

Α, να σου πω και το άλλο, συμφωνώ με Μαριλού, κι εγώ του το δίνω το κρεμμυδι να το φάει ο Ζωρζ. Όντως βοηθάει πολύ στα κακά και μου το είχε πει και η παιδίατρος μετά τον 7ο μήνα (στην αρχή το έβαζα μόνο για μυρωδιά και το πέταγα μετά γιατί είναι λίγο βαρύ).

Φιρφιρίκο μου, πόσο σε νιώθω να'ξερες κοπέλα μου......Ο υιος μου το' χει ράψει κανονικά το στοματάκι του. Όταν όμως δει να τρώμε εμείς κάτι, χαλάει τον κόσμο να φάει....Άμα του δώσεις στο χεράκι, μασουλάει. Άμα δει πιατάκι, στρίβει δια του αρραβώνος. Νομίζω ότι θέλει να τρώει μόνος του αλλά ρε κορίτσια, δε γίνεται αυτό. Μου κάνει ένα τόπο αλώνι και δεν είμαι σε θέση να σκουπίζω-σφουγγαρίζω το μπαχαλο 20 φορές τη μέρα. Γυρνάω σπίτι στις 5 και δεν ξέρω τί να πρωτοκάνω. Δε θέλω να επιβαρύνω και τη μαμά μου, μου φτάνει που κρατάει το Γιώργο από τις 8 το πρωί η καημένη παρά τα 73 χρόνια της (η γλυκιά μου). Το βράδυ δεν κοιμήθηκα σκεπτόμενη πώς πρέπει να το χειριστώ το πράγμα....Το ΣΚ είμαι έτοιμη για πολλά πειράματα.

Παρεμπιμπτόντως: Εχτές ο κανακάρης μου τα έφαγε μια χαρά τα φασολάκια με λίγο κρεατάκι που είχα βρασμένο ξεχωριστά. Σήμερα θα φάει πάλι φασολάκια με λίγο τυράκι μέσα. Για να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!

Αριαδνακι μου να τα κατοστησεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Χιλιοχρονη και ευτυχισμενη!! Ευουλα να τη χαιρεστε και να την καμαρωνετε!!! [smilie=blob10.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion17.gif]

Κικη κι εγω της ιδιας αποψης με σενα ειμαι, δε θελω να τους τη φορτωνω συνεχεια, φτανει που την κρατανε το πρωι και καποια απογευματα. Για το κρεμμυδι και εγω της δινω κανονικα, αλλα οχι αλεσμενο.'

Μαρυλουκι μου μεγεια το παπουτσακια! Λεγε πως ειναι. Οσο για τη νυφη σου, αυτη θα ξεφτυλιστει αν φοραει το ιδιο παπουτσι με τη νυφη [-x[-x[-x Φτανει ο καιρος ε; Πως αισθανεσαι; Καλα και αυτο με τα προικια..... [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] Θεουληηηηηηη μου!!!!! τι ταλαιπωρια!!!!!

Σοφουλακι μου πως ειναι ο Κωστας; Του ειπαν να μην ξαναφαει ψαρι ποτε ή ηταν της στιγμης η αλλεργια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα!

Σας ευχαριστουμε οοοοοοοολες πολυ πολυ για τις ευχες σας !! Να ειστε καλα κ να χαιρεστε τις οικογενειες σας ..Θα κοψουμε κ μεις την τουρτιτσα μας το απογευμα χωρις παρτακι ναι μεν , ζεστα κ οικογενειακα δε ..Το ασχημο της υποθεσης ειναι οτι δυστηχως σημερις ο Νικος θα εχει συναντηση στην δουλεια μεχρι αργα κ τον περιμενω καλες δεκα στο σπιτι ..Αυτο σημαινει οτι θα κοψουμε την πρωτη τουρτα της μικρης χωρις τον μπαμπα μας ...

Επιπλεον οι κορες μου οι μεγαλες εχουν ιωση , βηχουν τοσο πολυ που τις πιανει εμετος ..Η μικρη οντως παραδοξως ειναι πολυ καλυτερα μαλιστα σβουριζει χαρωπα περα δωθε ολη την ωρα ..Μ'αρεσει που αγχωνομουν για το περπατημα ..Τωρα αγχωνομαι για το που θα την βρω , σε ποιο δωματιο , κατω απο ποιο επιπλο κτλ .. :lol: Βγαλαμε κ το 8ο δοντακι κ αρχισε παλι σιγα σιγα να τρωει λιγο παραπανω ..σημερα εφαγε μακαρονακια με κιμα ..Βεβαια ο κιμας στο πολυ πολυ ψιλοκομμενο ετσι ωστε να μην την δυσκολευει ..Εχουν πλακα ετσι οπως μασανε .. :oops:

Θα συμφωνησω με τα κοριτσια Αθηνουλι τελεια η φωτο σου σαν νυφουλα ! Να ειστε παντα γεροι κ ευτυχισμενοι να καμαρωνετε την φουσκιτσα σας ! Με το καλο να της κανετε κ αδερφακι - α !!

Μαριλουκ μου τι εγινε τα σιδερωσατε τα προικια ? Κρεβατι θα στρωσετε ? Αντε περναει πολυ γρηγορα ο καιρος θα ερθει η μερα του γαμου μεχρι να πεις τσα !

Σχετικα με τα μυρωδικα που λετε κ γενικα για το φαγητο των μικρων εμεις πλεον εχουμε ελευθερη προσβαση σχεδον στα παντα ..Εννοειται οτι υπερβολες δεν γινονται κ πλεον κ η ιδια αρχιζει να μην προτιμαει αλεσμενα φαγητα ..Αλλωστε το μονο που της αλεθω εδω κ πολυ καιρο ειναι η φρουτοκρεμα κ το κρεας ..Οτιδηποτε αλλο το τρωει ειτε σε κομματακια ειτε απλα ζουληγμενο ..Μυρωδικα δεν μπορω να πω οτι βαζω κατι ..αλατι με προσοχη εννοειται κ ισως λιγο πιπερακι ενα ανεπαισθητο τσιμπημα ..Ετσι για την γευση ..

Σοφιακ τι να πω ? Οι αλλεργιες αυτον τον καιρο ειναι σε εξαρση να υποθεσω ...περαστικα σας !! Εμεις σε αλλεργιολογο δεν πηγαμε ακομα γιατι οι μεν μας λενε να παμε κ ο παιδιατρος πχ μας λεει οτι δεν θα μας ωφελησει ιδιαιτερα στην ηλικια που ειναι η μικρη ..Τι να κανω δεν ξερω ..ομως εμενα το ενστικτο μου μου λεει οτι πρεπει να κανω κατι κ θα το κανω ..Εγω ξερω το μωρο μου καλυτερα απο ολους αυτους ..Ενταξει κ ο παιδιατρος σιγουρα καπου βασιζεται ομως δεν αντεχω να την ξαναδω σε τετοια κατασταση ..Παρα το οτι φημιζομαι για την ψυχραιμια μου δεν μπορω αλλο !!

Τελοσπαντων ..θα σας βαλω φωτο με την τουρτιτσα μας κ την εορταζουσα το βραδυ .

φιλια σε ολες κ παλι ευχαριστω για τις ευχες σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα ζησεις Αριαδνη και χρονια πολλα μεγαλη να γινεις με...πολλα πολλα μαλλια!!!!Ευα μου χιλιοχρονη η κοριτσαρα σου να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!!!!

Τα νεα μας...ο Κωστης ειναι οκ τωρα αλλα φυσικα δεν ξερουμε τι ηταν αυτο που τον πειραξε αφου απο το πρωι ως το βραδυ ετρωγε ασταματητα!!Ψαρια, πιτακια, γλυκα, πατατακια....κτλ κτλ κτλ!!!Φυσικα ουτε κουβεντα για να το ψαξουμε!!!Εδω βρε κοριτσια τον κυνηγουσα τον παλαβο μου στο κρατικο να μην αναψει τσιγαρο!!!Γελαγε ο κοσμος μαζι μας αυτος μπροστα με τον ορο και το σταντ του(δεν ξερω πως λεγεται :oops: ) και εγω απο πισω να τον κυνηγαω!!Στο τελος μου κραταγε μουτρα που δεν του πηρα καφε...τι να πει κανεις!!!

Η Αλεξια τις τελευταιες μερες εχει παθει τρελη καψουρα μαζι μου!!!Με παιρνει αγκαλιες και με κραταει σφιχτα για ωρα κολλαει το μαγουλο της στο δικο μου και μετα με αρχιζει στα φιλια 10-15 μαζι!!!Εχω λιωσει λεμε!!!!Σημερα φαγαμε φασολακια...δεν ξετρελαθηκε αλλα εφαγε αρκετα!Αυριο λεω να κανω γιουβαρλακι!

Μαρυλου μου τι ωραια ολα αυτα που περιγραφεις!!!Αντε με το καλο!!!Να εισαι παντα τοσο ευτυχισμενη οσο και αυτες τις ημερες!!

Κικη δεν το ειχα καταλαβει οτι επρεπε να το δινω το κρεμμυδι μετα τον εβδομο.Ειχα μεινει σε αυτο που μας ειχε πει στην αρχη!!Τελικα σημερα βρηκα το γαλα μας σε νο3!!!Στο my market της Αγιας Σοφιας!!!Ελεος!!!Εδω γυρω κανενα σουπερ δεν το ειχε!Φιλια στο Ζορζ!!!

Δημητρουλα αν και μικροτερος ο Θανουλης τρωει καλα και πολλα!!!!Μπραβο σας!!!

Νανα μου σμουυυυυτςςςςςςςςςςς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A και Μαρυλου μου να με συγχωρει η νυφη σου αλλαδεν παει καλα μου φαινεται!!!Εγω σε αυτα ειμαι λιγο σκυλα!Στη θεση σου θα της το ελεγα στα ισα!Συγνωμη αλλα κοπελια αυτο ειναι το νυφικο μου παπουτσι ΔΕΝ θα παρεις το ιδιο!!!Στις φωτο θα ειναι χαλια...στο λεω γιατι την εχει πατησει η μαμα μου ειχε παρει με την κουμπαρα της το ιδιο πεδιλο(ασπρο η μια μαυρο η αλλη φυσικα) και στις φωτο ηταν απαισιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑ!!!! ΝΑ ΖΗΣΕΙ Η ΑΡΙΑΔΝΗ!!!!!!!!!!ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ Κ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ Κ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ ΤΗΣ!!!!!!!

Μαρυλοο λατρευω οοολη αυτη την διαδικασια!!!! τελεια θα ειναι ολα!!!! οσο για το παππουτσι θα ελεγα κ εγω να μην της πεις καν το μαγαζι...αν ειναι δυνατον! πες της απλα ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ???ΔΝΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΣΚ ΕΣΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ???? με χαλογελο παντα στα χειλη γιατι ειμεθα κ κυριες βεβαιως βεβαιως!!!!

Ντιμι οταν λες σαλτσα καλη μου τι ακριβως εννοεις?? ντοματουλα με νερακι????? ευχαριστω για τις ιδεες!!!

Σοφακι καλος ο Κωστης σου...εχουν πλακα οι αντρες πολυ...εγω τον δικο μου τον φωναζω απαλευτο!!

Ευα εδω εχουμε μια παιδιατρο με ειδικοτητα στις αλλεργιες δεν κοιτας μηπως υπαρχει κ εκει καποιος αναλογος γιατρος??

Νανακο οποτε μπορεσεις....

Αθηνα μου δεν ειναι οτι εγω φοβαμαι για το πως θα μασησει...τα μωρα μασανε ακομα κ με τα ουλα δεν ειναι εκει το θεμα,ειναι οτι εκεινος δεν θελει ακομα τα φαγητα του πατημενα με το πιρουνι...εχω δοκιμασει αλλα κανει σαν να πνιγεται δεν θελει ακομα...

εχω τρομερο προβλημα με το φαγητο του...λιγο η ταλαιπωρια του ολον αυτο τον καιρο λιγο που ειναι μεζερος γενικα κ δεν θελει τιποτα...δεν ξερω τι αλλο να κανω....σημερα δοκιμασα για μια ακομη φορα σπανακορυζο αλλα με πολυ λιγο σπανακι αλλα τζιφος παλι...2-3 κουταλιες....αυριο θα δοκιμασω φακες αλλα θα τις περασω απο τον μυλο να μην εχουν φλουδα σε περιπτωση που φαει να μην του κατσουν βαριες...με εχει κουρασει αυτο το θεμα αληθεια σας λεω....

εν τω μεταξυ ο Κωστης απο εχτες ειναι χαλια...μπουκωμενος κ εχει κ βυχα..τρεμει η ψυχη μου μην ξανακολλησει ο μικρος μου...δεν θα το αντεξω....

παω να ξαπλωσω κοριτσια μου...φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ευχαριστω κ παλι οοοολες σας για τις ευχες , να ειστε καλα ! Επισης να ευχηθω στην ΔΑΝΑΗ ...

:ymparty: Χρονια πολλααααααααααααααααααααα!!! Να την χαιρονται οι γονεις της κ οσοι την αγαπουν , πολυχρονη κ με υγεια ! ..δεν μου βγαζει το εικονιδιο της τουρτας ..τα νευρα μου ..

εμεις κοψαμε την τουρτα μας , εκανε οτι εσβηνε το κερακι , εβαλε τον μικυ μαους της μεσα στην τουρτα , προσπαθησε ανεπιτυχως να βαλει κ το ενα της ποδι ..Παει κ αυτο ..μεγαλωσε το μωρο μου ..Απο την αλλη εχουμε περασει εφιαλτικο βραδυ μιας κ με την ιωση που εχουν οι μεγαλες ξερνοβολανε δεξια κ αριστερα κ δεν ηξερα ποια να πρωτοκοιταξω ..Το μικρο μας ευτυχως πολυ καλυτερα απ'τις προηγουμενες ημερες ..

Φιρφιρι μου αν ο βασιλακος σου δεν ειναι ετοιμος για ζουλιγμενα κ οχι αλεσμενα φαγητα μην τον πιεσεις ..θα ερθει η ωρα του ..απο μονο του το παιδι θα σου δωσει το ..πρασινο φως οτι θελει να περασει στην επομενη φαση ..Τωρα για την δυσκολια στο φαγητο σιγουρα ολα περνανε τις φασεις τους ..Αν εχουν ταλαιπωρηθει απο ιωσεις , δοντακια κτλ σιγουρα δεν ανταποκρινονται με τον καλυτερο τροπο ..Ιδιαιτερα με την περιπετεια που περασατε πριν λιγο καιρο ισως ειναι ακομα λιγο ενοχλημενος κ στο βγαζει μ'αυτο τον τροπο ..Κανε λιγο υπομονη κ πηγαινε με τα νερα του ..Η Αριαδνη ανα τακτα χρονικα διαστηματα κανει απεργια πεινας , ποτε το γαλα , ποτε το φαγητο , ποτε την φρουτοκρεμα ..Ομως δεν ανησυχω μιας κ ευτυχως δεν κραταει πολυ ..

Μαριλουκ , για πες στην κουνιαδοσυνηφαδα να σταματησει τα κουλα αστειακια με την νυφικη σου γοβα :lol::lol: Οπως λενε κ τα κοριτσια μεταξυ αστειου κ σοβαρου πες της οτι αυτο το παπουτσι θα το βαλεις ΕΣΥ κ οτι ενα σωρο υπεεεεροχα μαγαζια θα βρει εν Ηρακλειους να κανει τις αγορες της ..

..κ κατι αλλο ηθελα να σχολιασω αλλα δεν το θυμαμαι τωρα .. :roll: το αλτσχαιμερ μου ξαναχτυπα την πορτα ..θα επανελθω αργοτερα ..

σας φιλω , καλημερουδια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Να ζησεις Δαναη!!!Να τα εκατοστησεις, χαρουμενα γενεθλια!!!Να την χαιρεσαι Ιωαννα μου, να ειναι παντα γερη!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Κοριτσια μου τι κανετε???Εγω μολις εβαλα τα γεμιστα στο φουρνο και ΠΡΕΠΕΙ να μαζεψω την κουζινα!!!Ο χαμος λεμε.....Αληθεια ενα γεμιστο αν φαει ειναι οκ??

Ευα μου περαστικουλια στα κοριτσακια σου!!Τι τραβατε ολοι μαζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΔΑΝΑΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΚΕΦΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΠΑΝΤΟΥ ΝΑ ΣΚΟΡΠΙΖΕΙΣ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ

ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΛΕΝΕ "HELLO ΚΟΠΕΛΙΑ"

:lol::lol::lol::lol::lol: Στίχοι-Μουσική: Φοίβος :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ιωάννα να τη χαίρεστε, να είναι καλότυχη η κούκλα σας και γερή πάντα.

Κορίτσια έχω τα νεύρα μου. Ο γιος μου θα με τρελάνει....Έχω αρχίσει και χάνω την υπομονή μου με την πάρτη του. Ποοοοοοολλή γκρίνια λέμε. Συνέχεια μίρλα και τσιρίδα είναι. Πρόκειται για οργανωμένο σχέδιο να μας εξοντώσει??? Εκτός του ότι με σταυρώνει με το φαγητό, του τη σπάει το καρεκλάκι φαγητού, του τη σπάνε τα πιάτα, του τη σπάει η κουβέρτα του, του τη σπάει να τον ντύνεις/γδύνεις, του τη σπάει η φάτσα μου....Έλεος πια. Δεν ήταν έτσι, δηλαδή ανέκαθεν ήταν ολίγος της μίρλας αλλά η τσιρίδα και το κλάμα με το παραμικρό πάει σύννεφο εδω και 15 μέρες περίπου. Πιστεύω ότι αθροιστικά τις ώρες που είναι ξύπνιος πρέπει να κλαίει τουλάχιστον τις μισές. Τί να τον κάνω?? Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και να μην εκνευρίζομαι αλλά δεν είναι πάντα εύκολο.

Α, να μην ξεχάσω: Μαριλού πες στην ξαδερφοσυμπεθέρα, πως την είπαμε, ότι αν πάρει το ίδιο παπούτσι με σένα ( μα τί μυαλό κουβαλάει ήθελα να 'ξερα, εδώ δεν αγοράζουμε σε γάμους λευκά ρουχα για να μην "κλέψουμε" εντυπώσεις από τη νύφη) ΔΕ ΘΑ ΤΗΣ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΔΑΡΙ ΓΙΑ ΠΟΔΑΡΙ να βάλει ούτε παντόφλα ξέσολη :twisted::twisted::twisted::twisted: . Αν είναι δυνατόν πια....τόση ζήλεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...